Fides Pacta kan degradatie niet meer afwenden Hockeyers Leiden nu vrijwel uitgeschakeld AZC WINT ZWEMZESKAMP Forescate al tewuskampioen HEREN SATURNUS HOUDEN KANS OP HANDBALTITEL .PAGINA 16 MAANDAG 16 MEI 1977 LEIDEN - Voor driekwart van de korfbalclubs is de competitie ten einde. Het einde van het overgangsklasseschap kwam gisteren ook voor Fides Pacta, dat de kans op een beslissingswedstrijd met Stanfries miste. Fides verloor op eigen terrein van DOS'46. ROOMBURG VEILIG Verlies met één punt verschil was er ook voor De Danaïden, maar dat was niet meer van belang. Dat wa ren wel de gelijke spelen van De Algemene en Pernix, beide in de laatste minuut veroverd. Voor Per nix had het geen gevolgen (Tjoba verspeelde ook een punt), maar De Algemene mist daardoor waar schijnlijk het kampioenschap. Fides Pacta-DOS'46 6-7 (3-4) Toch degradatie voor Fides Pacta. De ploeg speelde gisteren voor zijn al lerlaatste kans om tenminste een extra wedstrijd met Stanfries te be reiken voor bezetting van de laatste plaatsen. Stanfries verloor zaterdag reeds van Dalto, zodat Fides Pacta gistermiddag wist dat het deze kans geheel in eigen hand had. Het was duidelijk, dat Fides Pacta van alles probeerde om inderdaad die pun ten te pakken, maar het belang van de wedstrijd drukte het niveau enigszins. De Leidse ploeg speelde te wisselvallig om het fysiek sterke DOS'46 van de zege af te houden. De Drenten waren wel degelijk In de regionale eerste klasse hééft Foreholte de handbalcompetitie besloten met een 11-8 zege op At hene. Daarmee is de Haagse ploeg in grote degradatie-zorgen geko men. Als de eerste gegadigde voor het kampioenschap Idem - Hellas, in de inhaalwedstrijd tegen het Rotterdamse Ancora een fout maakt is het lot van Athene beze geld. De dames van Northa werden in de regionale tweede klasse A door kampioen Wings wegge speeld, 26-7. Een uitslag, die wat belooft voor het treffen (5 juni) van de Haagse formatie met HVS, de kampioen in de regionale tweede klasse B. De Stompwijkse kandi daat voor een plaats in de regionale eerste klasse moest Vires et Celeri- tas een 9-9 gelijkspel toestaan. MMO speelde in de regionale tweede klasse A gelijk tegen Hercu les. 8-8, en Jong Ade maakte in de regionale tweede klasse B korte metten met de reserves van van der Voort/Quintus 13-3. De heren van Northa zullen het waarschijnlijk toch niet kunnen redden in de re gionale tweede klasse B. De reser ves van Quintus wonnen met 13-10. In de afdelings eerste klasse be hield Sanocel/Saturnus de kans op een kampioenschap en een promo tie naar de regionale tweede klasse door HMSH met 19-16 terug te wijzen. In de afdelings tweede klasse A hadden de heren van MMO geen moeite met het in degradatie- gevaar verkerende AHC '28. 11-6. Foreholte miste tegen Athene keepster Lia van Resteren en cir kelspeelster Karin Zonneveld, maar had voor de Haagse ploeg toch teveel dreiging uit de tweede lijn en een te hechte defensie, om in gevaar te komen. Bij de rust leek Athene zelfs naar een grote neder laag te zullen worden gespeeld, (6-2), maar dat gebeurde niet. De dames van Northa hadden to taal geen vat op het cirkelspel van Wings. Bij rust was de wedstrijd in feite al beslist. 10-3 voor Wings. Na de hervatting bleek Wings niet be reid het schuttersfeest voor tijdig af te breken en Northa geloofde toen al helemaal niet meer in eigen mo gelijkheden. De defensiefouten stapelden zich hoog op en Wings verzuimde niet van de geboden kansen te profiteren, 26-7. MMO stond met nog circa een halve minuut te spelen met 8-7 voor. Maar de arbiter liet nog een minuut langer doorspelen en in de laatste seconde scoorde Hercules via een break-out, 8-8! Topscoorster bij MMO was Margre Vol water met 4 treffers. Nicoline van Leeuwen 2, een Jose Elsgeest en Coby Salm zorgden voor de rest van de pro- duktie. Jong Ade was zoveel ster naar Leiden gekomen om te win nen, wat dat betreft gaven ze het competitieslot een eerlijk verloop. Fides opende na twaalf minuten de score, maar het volgende doelpunt liet tot vijf minuten voor rust op zich wachten. Het maakte Fides niet zelfverzekerder. DOS ging de tweede helft in met 3-4 en bouwde die voorsprong uit tot 4-6. Fides kwam met een laatste krachtin spanning terug tot 6-6, waarna een plaatsfout in het middenvak nood lottig werd. Uit het balbezit destil leerde DOS de winnende goal en bezegelde daarmee het lot van Fi des Pacta. Dik Onderwater, Joke Noordervliet, José Serdijn, Jan Heinrichs, Flip v. Meijgaarden en Diet Rijsbergen scoorden. Asko-De Danaïden 10-9 (3-5) De Danaiden besloot de competitie met een kleine nederlaag in Assen. Voor beide teams stond er niets meer op het spel, zodat er wat ge makkelijker dan normaal gespeeld kon worden. Het gebeurde wel, met dien verstande dat het thuis onge- ker dan de reserves van Quintus dat slagen Asko met behulp van een van een wedstrijd eigenlijk geen zeer fanatiek publiek deze status sprake was. Pas bij 7-0 kon de Wa- wilde behouden. Het lukte de teringse ploeg door een strafworp Drentse ploeg, maar pas in de laat- tegenscoren, 7-1. Na de hervatting s*e minuten, want daarvoor heeft zette Jong Ade door, 9-1 en via 10-2 De Danaiden telkens een voor- tenslotte 13-3. Topscoorster was sprong gehad (3-5, 7-8 en 8-9. ditmaal Lydia van der Poel (3). 'Doelpunten: Yvonne Kamerling, De heren van Northa begonnen Sander v. Unen, Aad v. Nierop, goed tegen Quintus-reserves, 2-0 Hans v. d. Leek, Trudy Nap, Frcd v. en 3-1, maar moesten daarna de Duyn en Cees Christiaanse. Wateringers voor laten gaan, rust 5-3. Na de hervatting echter kwa- Groen Geel-De Algemene 7-7 (4-2) men de mannen van trainer Geurds In het zicht van de haven lijkt De sterk terug (9-10). Twee cirkeltref- Algemene te gaan stranden. De tal- fers, twee cirkelfouten ook, beslis ten de strijd ten gunste van Quin tus, het werd 10-13. Bij Northa was Aad Langeveld aan de cirkel weer zeer gevaarlijk. Northa miste in dit voor de Noord wij kerhoutse ploeg toch zo belangrijke duel de ge- dien. dat er geen enkel verliespunt blesseerde Piet van Kampen en geleden mocht worden. Gevolg: Piet van der Geer. De Sanocel/Sa- een krampachtige start tegen een •turnus heren gingen daverend van vrij uit spelend Groen Geel, dat al- start tegen HMSH, 4-0, maar fouten ieen jn thuiswedstrijden pleegt te in de defensie brachten HMSH schitteren. Excelsior verspeelde er weer dichterbij, 5-3. Bij rust stond eveneens een punt. De 3-0 achters- het 9-9. HMSH leek het best be- tand deed daarna de rest. Het kwam stand tegen de scheidsrechterlijke op hard werken rijke mutaties, die dit plaatsvonden, gaan hun uitwerking niet missen. Het Leidse spel is niet meer zo soepel als in het begin van de competitie. Door de achterstand wedstrijden wist men boven- dwalingen en stond met nog 8 nuten te spelen op 16-14. Sano cel/Saturnus schakelde toen over op een 4-2 defensie en won nog royaal: 19-16. beurde ook. Even na rust was.de 4-1 achterstand geheel verdwenen (4- 4), maar bij 5-5 kreeg De Algemene een nieuwe tik: 7-5 binnen twee minuten. Een „ziedend" schot van Ruud v. Vliet, twee minuten voor tijd, voorkwam erger: 7-7. Wim v. Iterson. (3), Aad Rusman (2), Ruud en Wim v. Vliet scoorden. Pernix-TOP 8-8 (3-5) Een vooral door de spanning zeer boeiende streekderby die een volkomen te rechte uitslag kreeg. Er was toch een verliezer en dat was arbiter Krupe, die nu duidelijk aantoonde dit niveau niet meer aan te kunnen. Kapitale fouten bij het beoordelen van kansrijke situaties en doelpun ten waren meer dan eens inleiding tot verhitte discussies (vooral bui ten het veld). TOP. dat de eerste helft sterker was dan de koploper, leek er toen het meest van te profi teren. Bij TOP's zesde goal duwde Philip Trap de paal zowat 45 graden naar voren, de strafworp waaruit Rob Meyer 7-8 scoorde, was vol komen onterecht (de aanvaller moet altijd de verdediger ont wijken en niet andersom), terwijl Wil v. d. Kooy even daarvoor bij een omdraaimanoeuvre een strafworp onthouden werd. Een alles of niets schot van de keihard werkende Jan v. Seggelen redde in de laatste mi nuut het gelijke spel voor Pernix. TOP, dat de eerste helft had gedo mineerd moest een 2-5 voorsprong afstaan. Scoreverloop: 0-1 Simmelink; 1-1 Mulder: 2-1 Wil v d. Kooy: 2-2 An- nemiek Keuning; 2-3 Ilse Wester beek: 2-4 Dirk Meyer; 2-5 Zuur mond: 3-5 Breedveld; RUST 4-5 Bakker: 5-5 Wil v. d. Kooy: 5-6 D. Meyer 6-6 Brokaar; 6-7 Simmelink; 7-7 Alice Tieleman; 7-8 R. Meyer; 8-8 v. Seggelen. Sperwers-Zuiderkwartier 15-12 (7-5) Zuiderkwartier nam niet al leen afscheid van de promotieklas se, maar ook van Joke Zierikzee, die het na 500 wedstrijden (althans in het eerste team) voor gezien houdt. Zij had zich het afscheid echter wel iets fortuinlijker kunnen voorstellen, want een enkelbless ure deed haar in het ziekenhuis be landen! Haar ploeg kwam op het Rotterdamse veld verdienstelijk voor de dag. Een 7-4 achterstand kon nog ongedaan gemaakt wor den, maar na 10-7 lukte dat niet meer. Joep v. Dam (2), Rens Hen- sen, Eric v. Lunteren (2), Albert de Groot, Toos v. Dam, Els Lardee, In- Fides Pacta. De Leidse ploeg degra- Fiks-Velocitas 10-1 (4-1) Een mon sterscore bij deze derby, die een oppermachtig Fiks liet zien. Voor Velocitas, erg wisselvallig spelend deze competitie, kwam daardoor een einde aan het tweedeklassers chap. De eerste twintig minuten wees de 1-1 stand nog niet op een debacle voor Velocitas, maar door de 4-1 ruststand geloofde de ploeg er in de tweede helft niet meer in. Fiks, bij wie trainer Bart Lambooy opstapt, speelde een zeer gemakke lijke wedstrijd. Bij 10-1 eindigde de martelgang voor Velocitas, dat hard werkte maar niet beter kon Agda Mulder (2). Aad Knetsch, Dirk Jan Elzinga. Robert v. d. Kraan (3), Kees v. d. Mev, Harma Tobé en Mara den Hollander scoor den voor Fiks. Ybo Schutte redde voor Velocitas de eer. DES-KNS 12-4 (6-2) KNS kon het zaterdag tegen titelkandidaat DES niet bolwerken. KNS - met de nieuwkomers René Kooien en Ronny v. Eygen - stond al na 15 minuten met 5-0 achter en kreeg van de bar slechte scheidsrechter maar liefst zeven strafworpen te gen. DES liet, met de titel in zicht, zich dergelijke buitenkansjes niet ontnemen. Steef Schiebroek, Yvonne v. d. Linden en Liesbeth la Lau scoorden. Ventura Sport-Fluks 5-5 (1-3) Fluks besloot de competitie met een puntendeling in Strijen. De eerste helft was het beste gedeelte van Fluks-zijde, maar de afwerking liet te wensen over. De geringe voorsprong bleek in een mindere tweede helft te weinig voor de volle winst. Frank Dijkstra (2), Corrv v. d Hoek. Jan Verloop en Kees Imt- horn scoorden. Leidenaar Jan Hensen blijft als nog trainer van overgangsklasser De Danaïden. Hensen blijft echter geen coach meer. Voor die functie dient nog een opvolger van Hensen gezocht te worden. De wedstrijd van gisteren tegen Asko, betekende trouwens het definitieve afscheid uit het eerste team van Ciska Pe ters, Gerard Nap en Sander v. Unen. LEIDEN - De start was misschien voor de Leidse tennisploegen in de Overgangsklasse A en B niet zo veelbelovend, maar het herstel was uitstekend. In de overgangsklasse A kon Forescate gisteren het kam pioensfeest al vieren door een 6-3 zege op Festina. Roomburg stelde zich veilig voor degradatie uit deze klasse door in Deventer met 5-4 te winnen van de Deventer TC, dat in Leiden al met 7-2 werd geklopt. De Roomburg-winst was een prestatie omdat Annette van der Mey niet van de partij was en dat voorlopig ook niet zal kunnen zijn. In de overgangsklasse B kunnen de Leidsche Hout, de Munnik en de Noordwijkse SV het kampioens chap nog binnenhalen. De Leids che Hout wist afgelopen zaterdag de grote concurrent, Leimonias 3, op 4-4 te houden en bleef gisteren Toeg-Hillegersberg met 6-2 de baas. De Munnik nam met 5-3 revanche op Zandvoort 3 voor de in Zand- voort geleden nederlaag, 1-7. De concurrent van de Leiderdorpers is nu Lucky Stroke en vermoedelijk zal de beslissing vallen op Hemel vaartsdag. Alweer dankzij de dub belspelen kon de Noordwijkse SV in Zeist een kostbare 5-3 zege note ren op SHOT 2. Unicum moest zich in Wassenaar met 2-6 gewonnen geven aan Oud Wassenaar. Forescate stond na de enkelspelen tegen Festina met 4-1 voor. Bram Madera won van Rob Berendsen zonder enige problemen, 6-0, 6-1, maar zijn teamgenoten moesten hard werken om de punten binnen te halen. Henny Koemans besliste de 3 setter tegen zijn oude team- en clubgenoot Jos Swart met de veel zeggende score 6-4, 5-7, 7-5. Rob Hagedoorn en Tineke Langeveld bleven eveneens in 3 sets aan de goede kant van de score en Lise- lotte van der Bijl verloor. Van de dubbelspelen won Roomburg het heren- en het eerste gemengd dub bel. Bij dë stand 7-5, 3-2 voor de combinatie Henny Koemans/Ti neke Langeveld moest de Deventer combinatie mevr Bedaux/Rob van der Schans de strijd staken omdat van der Schans bij een poging een lob te achterhalen met een vinger kootje in het gaas bleef hangen Roomburg kan opgelucht ademha len. Door de overwinningen in het enkelspel van Hans Keizer (6-7, 7-6, 6-2 op La Roose) Jurgen Peters (6-3, 6-0 op Beltman) en Milou Penseel (op Preller, 2-6, 6-4, 6-4) had Room burg een 3-2 voorsprong en die kon via winst in het HD worden vastge houden. De gemengd dubbelspe len werden gedeeld omdat zelfs bij verlies van die partijen en een uit eindelijke zege voor de Deventer TC van 5-4 Roomburg aan het slot van de competitie, met de 7-2 winst van de thuiswedstrijd in de tas, toch aan het langste eind zou heb ben getrokken. Eindresultaat 5-4 voor Roomburg. De Leidsche Hout zag Peter Pau wels zowel op zaterdag tegen Lei monias als tegen Toeg Hilleger- sberg 3 overwinningen boeken. Die Nederlaag van 2-1 in Groningen GRONINGEN - De herenhockeyers van Leiden zijn na de nederlaag tegen Groningen Studenten (2-1) zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plaats in de hoofdklasse. In de derde promotiewedstrijd wisten de Leidenaars weer niet tot winst te komen. Eerder werd thuis met 1-1 tegen de Groningers gelijkgespeeld en met 2-0 van het Rotterdamse Victoria verloren. Door de 2-1 zege zijn de Groninger Studenten nu zeker van een plaats in de hoogste hockey- afdeling. Voor de Leidenaars be staat er nog slechts een minieme kans op een promotie-plaats, in dien er donderdag van Victoria ge wonnen wordt, terwijl de Studen ten van de Rotterdammers moeten winnen. Aanvoerder Henk van Veen schat de kansen op één pro cent. Alleen het eerste kwartier heeft Leiden het spel kunnen maken. Dat werd toen abrupt afgebroken, toen aanvoerder Jan Dresselhuysen uit een strafcorner het openingsdoel punt kon scoren. Halverwege de tweede helft namen de Groninger Studenten definitief afstand van Leiden. Alweer Jan Dresselhuysen kon (eveneens uit een strafcorner) aanleggen voor zijn tweede doel punt. Tot meer scoringskansen kwamen de Studenten niet, vooral omdat Leiden-verdediger Paul de Regt spits Groen volledig uitscha kelde. Pas vlak voor het laatste fluitsignaal kon Ernst van de Berg de eer redden. Het eas toen echter al te laat. om er alsnog een gelijkspel uit te halen. Henk van Veen: „Ons gebrek is, dat we geen afmaker in ons elftal hebben lopen. We kunnen wel de kansen creèren, maar het doelpunten is een probleem. Vooral ook in deze wedstrijden waarin de ploeg die het eerste doel punt maakt, meestal als overwin naar uit de bus komt. Het volgend seizoen zal het voor ons een stuk moeilijker worden. Elke tegen stander kent nu wel zo'n beetje onze kwaliteiten. Bovendien rust er nu een druk op onze schouders. Ie dereen verwacht dat we volgend jaar weer kampioen worden." LEIDERDORP - Wilco van der Zeeuw (LZ'86) heeft het kringrecord op de 200 m wisselslag voor jongens onder twaalf gebracht op 2.41.1. Hij deed dat tijdens een driekamp tussen de zwemverenigingen LZ'86, DKD, en Alkemade die gisteren in het overdekte zwembad De Does werd ge houden. Ellen Hoogeboom (LZ'86) won bij deze weds trijden de 200 m schoolslag dames in 3.00.7. In het Alkebad in Roelofarends- veen hield de kring Gouwe-Ryn- streek zaterdag z.g. limiet- zwemwedstrijden. Het doel van zulke wedstrijden is om de sterkste zwemmers uit de kring zoveel mo gelijk kans te geven om de limieten voor de Nederlandse kampioens chappen te halen. Ondanks regen en kou waren er een aantal zwem mers die in die opzet slaagden. De Leidenaars die hun nummer won nen en bovendien de voor hun jaar gang geldende NK-limieten haal den waren; Edward Maasdijk (Zijl/LGB), 100 m vrij jongens o/16 0.59.1; Andrea Grim (Zijl/LGB, 100 m meisjes school o/lO in 1.40.5; Edward Maasdijk Zijl/LGB, 100 m schools lagjongens 0/I6 in 1.18.0; Wilco van der Zeeuw LZ'86 100 m schoolslag jongens o/12 in 1.18.7; Ellen Hoog eboom LZ'86 100 m schoolslag meisjes o/14 in 3.00.1. Ronald Bink (LZ'86), die zaterdag deelnam aan zwemwedstrijden in Volendam haalde daar eveneens een NK-limiet. Hij zwom de 200 m vrije slag in 2.19.4 (lim. jongens '63: 2.21.0. De Zijl/LGB organiseerde giste ren in zwembad De Vliet de laatste serie wedstrijden van een zwem- zeskamp met de verenigingen AZC Alphen, De Devel (Zwijndrecht), DWT (Haarlem), VZC/Ritmeester (Veenendaal). In de totaaluitslag van de zeskamp werd AZC eerste. De Zijl/LGB eindigde als vierde. Twee Zijl/LGB- dienden gisteren een start op de Nederlandse kampioenschappen. Marc van Belkum zwom de 100 m vrij in 1.09.1 (limiet voor jongens '65: 1.10.0) en Anette van Tol bleef op de 100 m vlinder met 1.24.3 dui delijk onder de limiet van 1.26.0 (jaargang '66). Belangrijkste uitslagen: 400 m wis sel dames: 1. Daphne Demuth VZC 5 31.2. 200 m vrij heren: 1. Cees Jan Winkel DES 2.06.0.100 m vrij meis jes o/12: 1. Julliette Baars VZC 1.12.4, 2. Patricia van Walderveen Zijl/LGB 1.13.2; 100 m school meis jes o/12: L)Margith Noll AZC 1.32.7, 2 Patricia van Walderveen Zijl/LGB 1.32.8. 100 m vrij jongens o/12: 1. Mare van Belkum Zijl/LGB 1.09.1. 100 m vrij dames: 1. Helma van Brakel AZC 1.03.5. Het echtpaar Ridder in actie in de Vijf Meihal. LEIDEN - Andrè de Rooy heeft het lustrumtoernooi van BC Leiden gewonnen. In de finale van de hoogste klasse versloeg hij zaterdag zijn broer Wim. Dat familie-onderonsje kwam aan het slot van een strijd die in de Leidse Vijf Meihal was geor ganiseerd ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Bad mintonclub Leiden, het fusie- produkt van BC Racketeers en Smash. Het aantal deelnemers viel wat tegen, maar de spanning was er niet minder om. In de C-klasse ging de jeugdige Leidse Jo- landa Nijssen met de titel strijken, in het dames-enkel was BC Leiden speelster Dory Koe- lemij de sterkste, een voorbeeld dat clubgenoot Jan Slats volgde bij de heren. Het herendubbel spel werd gewonnen door Jac ques Visser en Chris van Duu- ren van BC Flair uit Alphen. Gisteren hield BC Leiden „open huis", waarop leden van het Nederlandse badmintonteam Rob en Marjan Ridder samen met Jan Fröhlig en Piet Visman een demonstratie gaven. Vooral het mixed dubbel van het echt paar Ridder tegen het heren- dubbel Fröhlig-Visman leverde een spectaculair schou wspel op. Jos de Bruin wint in Alphen PUTTERSHOEK - Gisteren wer den er in Puttershoek de Zuidhol- landse kampioenschappen voor nieuwelingen en junioren verre den, waaraan ook door de Leidse Ren- en Toervereniging Swift werd deelgenomen. Alois Goossens be reikte een derde plaats, achter win naar John van der Meer. Henk Zandvliet werd negende. Leide naar Alex Jansen, die bij de Bata ven fietst, kwam als derde binnen, maar zijn aankomst werd door de finishjury niet opgemerkt. On danks de vele protesten werd Jan sen niet geklasseerd. Bij de junio ren kwam John Kuyvenhoven als tiende binnen en Reinier Hoogka mer als zestiende. In Alphen werd gisteren de derde en beslissende race in de Rijn- en Bollenstreekcompetitie gereden, waaraan door Swift, de Bollenstreek en Avanti deelgeno men werd. Bij de amateurs/junio ren werd Avantirenner Jos de Bruin de uiteindelijke winnaar, terwijl broer Hans (ook Avanti) derde werd. Ton van Eijk van de Bollenstreek werd tweede. Cock van der Hulst (Swift) legde bij de liefhebbers/veteranen beslag op de eerste plaats, voor clubgenoot Ben van der Hulst. Karei Teeuwen van de Bollenstreek moest genoegen nemen met een derde plaats. constante vorm van Pauwels kan straks de doorslag geven tegen Leimonias. Het herendubbel met Alfred Gelevert blijkt een gouden combinatie. Mirjam Mulder boekte tegen Toeg Hillegersberg een ver trouwen gevende zege in het DE te gen Hanneke van Meurs, 6-7, 6-3, 6-1. Maya de Boer verloor op het nippertje in 3 sets van Saskia Kor ten, 6-2,3-6,4-6. Bij de Noordwijkse SV zorgden Pasma en Uittenbo- gaard ervoor dat de stand in de en kelspelen mogelijkheden bood voor een uiteindelijke zege. Zij wo nen respectievelijk van Mooyen, 6-3,5-7,6-1 en Klaassen, 0-6,7-6,6-3. Josine van der Koogh en Ineke van der Meer verloren in 2 sets. Het her endubbel Blommendaal/Pasma en de gemengde dubbels Blommen- daalfllneke van der Meer en Pas- ma/Josine van der Koogh bewerk stelligden voor Noordwijk SV een kostbare winst. De Munnik be reidde Zandvoort 2 een heel onple zierige surprise. De enkelspelen gaven de gasten al een indicatie. Jan Theunissen en Joke van Sas wonnen voor de Munnik van res pectievelijk Wiersma, 7-5. 6-3 en mej. E. Lembeck, 5-7, 6-1, 6-4. Het HD van Jan TheunissenBAdri van Leeuwen, het DD van Joke van Sas/Karin Heestermans en het GD van Jan Theunissen/Joke van Sas brachten de Munnik de 5-3 revan che op een ontgoocheld Zandvoort 2. Bij Unicum konden Ton Creigh- ton, 7-6, 6-4 tegen Robert van der Schans en Marjon van Boeckel, re vanche op Ina Onnes met 6-4, 6-4 voor winst zorgen. Har Meijer was er tegen Hans Haks dichtbij in het eerste HE, 6-3, 2-6, 4-6 en het heren- dubbel Arnold van der Capel- len/Har Meijer tegen Van der Schans/Haks nog dichter, 2-6, 7-5, 5-7 na matchpunt bij 5-4! De 6-2 zege voor Oud Wassenaar was dus stellig geflatteerd te r Basketbalteam bijna zeker van eindronde STOCKHOLM - „De vonk is in de groep geslagen en dat heeft altijd meteen invloed op de prestaties. Door dat soort dingen wordt een groep individualisten ineens een ploeg en dat hadden we natuurlijk wel nodig", Jan Janbroers, de coach van het Nederlands basket balteam stond breed grijnzend aan de rand van het veld in de sporthal van Uppsala, zo'n 70 ki lometer buiten Stockholm. Daar won het Nederlandse team gister avond zijn tweede achtereenvol gende wedstrijd in de kwalifica tiepoule voor het Europees B-kampioenschap. West- Duitsland kreeg weinig kansen: 94-68. Omdat zaterdag in de ope ningswedstrijd ook al was ge wonnen van het gastland Zweden (69-68) is de eindronde die aan het eind van de week in Helsinki wordt gespeeld eigenlijk al zo goed als bereikt. Het duel met Zweden was voor het verjongde Oranjeteam duidelijk de sleutelwedstrijd. Het is een zeer spannende maar matige wedstrijd geworden. Nooit was het verschil groter dan 6 punten- (26-20( voor Nederland halver wege de eerste helft). In die eerste spelperiode steunde Nederland vooral op de inbreng van konings- schutter Kees Akerboom. De Zweedse coach Herkei gaf Hans- son zijn meest ervaren speler, de opdracht Akerboom uit te schake len. De blonde Zweed slaagde daarin niet, Akerboom scoorde in de eerste helft niet minder dan 21 van de 35 Nederlandse punten. Het was overigens niet genoeg om zijn team een veilige voorsprong te geven, omdat aan de andere kant Hansson en Feldreich de richting aardig konden vinden, rust 35-34. Ook in de tweede helft was er geen krachtsverschil. Akerboom had zijn kruit verschoten en maakte nog slechts 2 punten. Cramer en later ook Theo Kropman namen het schutterswerk over. Slechts even verloor Nederland de con trole over de wedstrijd maar een serie acties van Dekker en aan voerder Harrv Kip gaf Nederland een voorsprong van 5 punten. De beslissing viel echter pas in de laatste minuut door een treffer van Kropman: 69-68. Gisteren ging het tegen West- Duitsland direct veel beter. Vooral verdedigend speelde Ne derland een geweldige eerste helft. Rainer Frontzek het West- duitse kanon dat in de wedstrijd tegen Hongarije 28 punten had gemaakt werd door Renso Zwiers volledig lamgelegd. Akerboom was weer niet te stoppen en scoorde in totaal 37 punten, waar bij 10 punten uit 10 vrije worpen. In de eerste helft viel met name ook Harry Kip op. Verdedigend pakte Nederlands langste man zijn rebounds en aanvallend schoot hij zijn laatste vier pogin gen raak. Via 48-30 hij de rust was de Duitse tegenstand gebroken, Nederland kon onbeperkt wisse len en iedereen kwam binnen de lijnen. Eindstand 94-68. Vanavond speelt Nederland tegen Polen, daarna nog tegen Schotland en Hongarije.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16