Kermis blijft in binnenstad "ONDERDUIK-RISICO NOOIT BESEFT Weidse agenda Zo vader, zo niet dochter.. Stripverhalen in 3-oktoberoptocht Spoorbrug "De Vink kon niet meer dicht TIG: hard geblokt op een wat ouderwets stuk Oegstgeestenaar krijgt 32 jaar na oorlog medaille in Israël JERUZALEM - „Ik heb het risico niet beseft. De onderduik is prima gegaan. We hebben nooit in wezenlijk gevaar verkeerd, ofschoon het wel eens spande". Zo kijkt de heer Van der Broek in Oegstgeest 32 jaar na de oorlog terug op de drie jaren dat het Joodse echtpaar Schnitzler met hun acht jaar oude zoon Abra ham uit Leiden achter zijn krui denierswinkel waren onderge doken. De heer en mevrouw Van der Broek mochten deze week in Je ruzalem voor hun menslievende daad in de oorlogstijd de „Me daille voor de rechtvaardigen der mensheid" van Yad Vashem, het Israëlische centrum ter na gedachtenis aan de zes miljoen in de tweede wereldoorlog om gekomen Joden in ontvangst nemen en een boom planten. „De eerste dagen was het wel een beetje wennen", zegt de heer Van der Broek, „maar van lie verlede groei je in de situatie. Op den duur leer je met het ge vaar en het risico leven. Het is gelukkig goed gegaan". De speciaal vervaardigde schuil plaats in de woning achter de kruidenierswinkel heeft nooit dienst hoeven te doen. In de laatste drie oorlogsjaren hebben de Van der Broeks naast de on derduikers hun eigen reeds twee kinderen tellende gezin nog met twee kinderen uitgebreid. Abraham Schnitzler die tegen woordig in Den Haag woont is de oorlog met zijn ouders goed doorgekomen. Zijn zusje Hetty, die in 1942 tien jaar oud was, was ondergedoken bij de ouders van mevrouw Van der Broek, het echtpaar Velthuysen die de Yad Vashem-onderscheiding posthuum kregen. Hetty Tannbaum-Schnitzler is in Ra- In aanwezigheid van de Neder landse ambassadeur drs. Chr. B. Arrions en Lies, de beste vrien din van Anne Frank, hebben ook Jan en Miep Gies een boom in de „Laan van de rechtvaardigen der mensheid,, in Yad Vashem geplant. Jan en Miep Gies waren ruim twee jaar de steun en toe verlaat voor de familie Frank en de andere onderduikers in het Achterhuis op de Amsterdamse Prinsengracht totdat hun schuilplaats in augustus 1944 aan de Duitsers werd verraden. Nadat de acht onderduikers door de Gestapo waren gearresteerd en afgevoerd, heeft Miep het dagboek van Anne Frank in het Achterhuis gevonden en be waard. „Ik heb de bladen opge raapt en niet gekeken wat er in stond. Als ik dat nu wel had ge daan had ik alles meteen ver brand", zei Miep nk de plechtig heid in Jeruzalem. In haar uitvoerige beschrijving van de onderduiktijd had Anne namelijk niet nagelaten de toe gewijde zorg van Miep en de an dere helpers voor de Joodse on derduikers in haar dagboek te vermelden. Bij een mogelijke huiszoeking zouden de Duitsers op dit destijds belastende mate riaal kunnen zijn gestoten. In 1972 hadden Jan en Miep Gies al de e medaille van Yad Vashem uit handen van de Israëlische ambassadeur in Den Haag ont vangen. De enige overlevende van de groep van acht onder duikers uit het Achterhuis, de 88-jarige Otto Frank, die in Zwitserland woont, kon wegens zijn leeftijd niet bij de boom- plantdag in Israël aanwezig zijn. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg1! 114, jeugdschaaksociëteit (11-15* jaar), 3-5 uur nam. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, vanaf 9. uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, neelgroep Imperium met "Terug hoo naar af. 8.30 uur nam. Leidse Schouwburg, toneelgroep Baal met "Het Koninkrijk", 8.15c lei BEN W LEIDEN ROEPEN HET LCC OP HET MATJE LEIDEN - Het college van B en W van Leiden heeft een boze brief ge schreven aan het bestuur van het Leids City Centrum, naar aanleiding van uitlatingen die LCC-voorzitter Van Egmond heeft gedaan tijdens de jaar vergadering afgelopen maandag. Bij die gelegenheid beschuldigde voor zitter Van Egmond de gemeente ervan notulen van hoorzittingen te ver valsen. Bovendien werd beweerd dat de adjunct-directeur civiele werken van de gemeente, ir. L. Barendregt, leugens zou hebben verteld. In de brief werd het LCC-bestuur uitgenodigd om gistermiddag in verga dering van B en W te komen om de beschuldigingen waar te maken en duidelijk aan te geven waar verslagen van hoorzittingen zijn vervalst. „Het zal u duidelijk zijn", zo schrijft het Leids college", dat wij onder geen enkel beding kunnen accepteren, dat onze ambtenaren, die zich krachtens hun positie nu eenmaal niet in het openbaar kunnen verdedigen - en van wie er overigens velen zich ten zeerste inspannen om mede in het belang van de winkeliers een aantrekkelijk wandelgebied in de Breestraat te scheppen - ten onrechte zouden worden beschuldigd van vervalsing van notulen of keiharde leugens. Overigens is het LCC-bestuur niet ingegaan op de uitnodiging van afgelo pen vrijdag. Het LCC-bestuur heeft nu toegezegd volgende week vrijdag met het college over de kwestie te komen praten. Hoezeer de verkiezingen op het ogenblik de gemoederen be zighouden lijkt wel uit deze foto. Zelfs binnen het gezin (hoeks teen van de maatschappij) lijkt de harmonie in het gedrang te komen. In de wijk Binnenhof in Leider dorp distantieert een vader zich van een door zijn dochter opge hangen PSP-affiche. LEIDEN - Het kermisterrein blijft in de binnenstad rond molen 'De Valk' en omgeving. Het traditionele programmaboekje wordt misschien in een veel grotere oplage verspreid. Het thema van de optocht zal dit jaar het stripverhaal zijn. Dat zijn de belangrijkste voorstellen, die het bestuur van de 3 October Vereeniging gister avond tijdens de jaarvergadering aan de leden kon aanbieden. Zij werden met algemene instem ming aangenomen - het bestuur kan nu aan de nadere uitwerking gaan beginnen. Het experiment van vorig jaar om het kermisterrein en de verschil lende festiviteiten weer in de bin nenstad terug te brengen kan zeer geslaagd worden genoemd. Het be stuur had hiermee een nogal groot financieel risico genomen, omdat het terrein in de binnenstad niet is af te sluiten en er zodoende geen entreegelden zouden binnenko men. Eventuele Financiële bezwa ren zijn in de praktijk nogal gering gebleken. Met name zal men nu let ten op een aantal 'schoonheidsfou tjes' van vorig jaar, teneinde" die dit jaar te vermijden. Zo zullen de kermisstands aan de Lammer markt verder van de woonhuizen af worden opgesteld; bovendien zal men zo veel mogelijk de kleinere stands aan de huizenkant situeren. De - slechts enkele jaren onderbro ken - traditie van een kermis in de binnenstad zal dus gehandhaafd blijven. Omdat gebleken is, dat velen toch nog slecht geïnformeerd zijn over de verschillende festiviteiten en ac tiviteiten op 3 oktober heeft men het plan opgevat, de oplage van de feestwijzer aanzienlijk te vergro ten. De optocht op 3 oktober zal dit jaar het stripverhaal als thema hebben met als titel 'Stripparade'. Bekende stripfiguren zoals Asterix, the Flintstones, Popey, de Bereboot, Suske en Wiske en natuurlijk "onze eigen" Appie Happie zullen daarin zeker voorkomen. Vorig jaar heeft men nogal op de steun van Belgen en Fransen bij de verzorging van de optocht een beroep gedaan. Dit jaar wü het bestuur weer de Leidenaars zelf erbij betrekken. Het bestuur hoopt dan ook op de medewerking van de verschillende buurt- en wijkverenigingen in Leiden. Wanneer namelijk vrijwilligers zich in georganiseerd verband meer op het spelen van een rol zouden toe leggen, zou dat de kwaliteit en aan trekkelijkheid van de optocht zeer ten goede komen. De inschrij vingsavond voor deelname aan de optocht heeft plaats op woensdag 15 juni a.s.; tijdstip en plaats wor den nog bekendgemaakt. Als het maar enigszins mogelijk is zal de uitdeling van haring en wit tebrood ondanks de gestegen ha- ringprijzen gewoon doorgaan. Eventueel zijn maatregelen, zoals bijv. beperking van de inschrij ving tot 10.00 of beperking tot 1 haring per persoon in te voeren. Onder voorbehoud werden gister avond ook al enkele manifestaties aangekondigd, 's Maandags zullen op het Stadhuisplein o.a. Rob de Nijs en'De Kon. Militaire Kapel op treden. In de Breestraat zullen touwtrekwedstrijden m.m.v. Theo Koomen worden gehouden en er zal ook een grote majoretten-show zijn. Eén van de grootste attracties zal, zo hoopt het bestuur, de de monstratie van de mariniers vor men, die zal plaatshebben op, bo ven en in het kanaal ter hoogte van het Waardeiland. Tijdens de jaarvergadering gister avond werd afscheid genomen van de bestuursleden Filippo en V. d. Heiden. Laatstgenoemde is sinds 1945 bestuurslid geweest; hem werd bij acclamatie een erelid maatschap verleend. Als nieuwe bestuursleden zijn de heer Duprie en ds. Steenstra gekozen. Botermarkt Op 25 plaatsen in Leiden kan ook vandaag nog oude kleding worden bezorgd voor „mensen in nood, waar ook ter wereld". Een plaatselijk, comité heeft deze interkerkelijke actie voorbereid. Twaalf auto's komen vandaag uit Den Bosch, waar het centrale magazim van de organisatie Mensen in Nood" is gevestigd, naar Leiden om de kleding op te halen. In alle wijken van de stad hangen biljetten met vermelding van de wijkposten waar men de kleding kan brengen. Deze foto werd gemaakt in het gebouw van de chr. scholengemeenschap aan de Apollolaan. krijgt asfaltlaag LEIDEN - In de nacht van zondag op maandag zal een begin worden gemaakt met de asfaltering van de Botermarkt. Deze asfaltering houdt verband met de invoering van bus- verkeer in twee richtingen over de Botermarkt, als gevolg van de re constructie van de Breestraat. Met het aanbrengen van een asfaltlaag hoopt men de eventuele geluids- en trillingshinder tot een minimum te beperken. Om ook de overlast voor het ver keer in de binnenstad en voor de bewoners en de bedrijven aan de Botermarkt tot een minimum te beperken, zal een deel van het werk 's nachts worden uitgevoerd. Zon dagnacht om twaalf uur zal worden begonnen met het verwijderen van de klinkerverharding. Daarna wor den over elkaar drie lagen asfalt van elk zes centimeter dikte op de Bo termarkt aangebracht. Men hoopt maandag tegen de avond klaar te zijn. Tegelijk met de asfaltering worden enkele verbeteringen en aanpassingen uitgevoerd bij de hoek Gangetje/Botermarkt en op het kruispunt Koornbrugsteeg/Bo- termarkt. Tijdens het werk is geen rijverkeer mogelijk op de Boter markt. Daarom worden auto's en bussert vanaf zondagavond acht uur tot maandagavond in twee rich tingen over het gedeelte Breestraat tussen Koornbrugsteeg en Gange tje geleid, waarna ze via de Koorn- burgsteeg en de marktenroute hun weg kunnen vervolgen. Het fiets- verkeer volgt in die periode een om leiding via de Nieuwe Rijn en de Koornbrug. Deze regeling houdt onder meer in dat op het laatste stuk Breestraat tijdelijk niet gepar keerd of geladen en gelost kan worden van zondagavond tot maandagavond. Om moeilijkheden op het kruis punt Breestraat/Koombrugsteeg te voorkomen zal bovendien op maandag 16 mei de Koornbrug steeg alleen berijdbaar zijn in de richting van de Koornbrug. De ope ratie "asfaltering" zal worden bege leid door de Leidse politie en con troleurs van de NZH, terwijl over leg over de regeling is gevoerd met de begeleidingscommissie Brees traat van het Leids City Centrum. MAANDAG Wijk 25 Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Havens traat, Dwars Havenstraat, Verver splein, Haven, Havenkade. Kal vermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nieuwe Waardstraat. Oos terkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenes- tegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Wijk 27 Breestraat, Langebrug, Ketelboe- tersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt. Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsman- steeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Brucht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg, Manaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppehink- steeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pan- crassteeg, van Driessenstraat, Mid delstegracht. DINSDAG Wijk 24 Zoeterwoudsesingel (van Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade. Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk- straat, Cobetstraat, de Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat.de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Wijk 28 Korevaarstraat, Plantsoen. 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat, Kraaierstraat, 2e en 3e Haverstraat, le 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat, Cathrijnenstraat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Ho- gewoerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer, Veerstraat. WOENSDAG Wijk 32 (Meren- wijk) VRIJDAG Wijk 29 Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Ga lenstraat, Waardstraat, Herman straat, Trompstraat, de Ruyters- traat, Evertsenstraat, Heemskerk straat, Oosterstraat, van Speyk- straat, Koretenaerstraat, Tasman straat, O verrijn. Wijk 30 Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Groot straat, Bilderdjkstraat. Wijk 31 Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht, Nonnensteeg, Kolfmakers- teeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisot- kade, Kampersteeg, Conciëntie- straat. Vliet, Douzastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorst straat, Zonneveldstraat, Pieters- kerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat, Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen gracht. LEIDEN - Door een technisch mankement aan de spoorbrug bij de Vink in Leiden is het treinver keer gistermiddag op de lijn Leiden-Den Haag ernstig ver traagd. Omstreeks één uur gister middag kreeg de brugge wachter de spoorbrug over het Galgewater, nadat die open was geweest om een schip te laten passeren, niet meer dicht. Daarmee was er tussen I,ei- den en Den Haag geen treinverkeer meer mogelijk. De Nederlandse Gouden paar Perquin-Timp LEIDEN - De flatwoning van het echtpaar Perquin aan de Haagweg vertoont enige gelijkenis met de Hortus. we hebben zoveel bloe men en planten gekregen, dat we niet meer weten waar we ze neer moeten zetten". Dat zegt mevrouw E. Perquin-Timp (72), die volgende week dinsdag vijftig jaar getrouwd is met H. Perquin (73). Dat gouden huwelijksfeest werd vanochtend kerkelijk gevierd in de Haagse Schouwkerk, en wordt vanmiddag voortgezet met een receptie in het Karrewiel. De heer en mevrouw Perquin, bei den in Leiden geboren, zijn deze stad altijd trouw gebleven. De heer Perquin nam kort na de eerste wereldoorlog de brandstof- fenhandel van z'n vader over. Op zijn beurt deed de heer Perquin de zaak jaren geleden over aan zijn zoon Pim. Het echtpaar Perquin heeft vijf kinderen en zeventien kleinkinderen. Op 17 mei 1927 traden de heer en mevrouw Perquin in het huwelijk. „Maar we kenden elkaar al toen we zestien waren", aldus mevrouw Perquin. Spoorwegen liet de intercitytrei- nen en de internationale treinen zoveel mogelijk omrijden via Woerden. Voor het lokale verkeer was men al van plan bussen in te schakelen toen het rond kwart voor twee toch weer lukte om de spoor brug te sluiten Kort daarop kon het treinverkeer worden hervat. Er ontstonden vertragingen tot onge veer drie kwartier. Kwaliteit van 'Collegium' LEIDEN - Collegium Musicum gaf gisteravond in de Lutherse Kerk een concert o.l.v. André Kaart. Vooral het koor, voor het meren deel studenten, heeft zulk prachtig geschoold materiaal, met daarbij een muzikale intelligentie van hoge kwaliteit, dat het zich een plaats heeft veroverd in de voorste gele deren van de Leidse vocale ensem bles. Technisch is het orkest daarmee nog niet evenredig, maar het kan zich muzikaal toch uitstekend plaatsen. Zo'n Respighi 'bijvoor beeld „Antiche danze ed Arie per liuto", technisch beslist geen peu leschilletje, kreeg een heel behoor lijke vertolking. In Mendelssohn waren de prestaties van de koper blazers opvallend. Trouwens de blazersgroep was in zijn geheel wat sterker bezet dan de strijkers. Het koor, heel knap in de uiterst moeilijke Antifoon „Salve Regina" van Poulenc, excelleerde na een geestige „Grote hond en kleine kat" van Diepenbrock, in een oude bal lade van de dood „Van der Mollen- feeste" van Herman Strategier. Deze keer in een uitstekend sa mengaan met het orkest. Bep Rijnders LAK-Theater, Levendaal 150, de Bloemgroep met "Bij ons is het an ders", 8.15 uur nam. Jeugddorp, Voorschoterweg (naast zwembad De Vliet), "Een Dierenge- luidenspel", 11 uur vm. Vijf Hovenhuis, Hoflaan 169, kind en dierdag. Van Voorthuysschool, Marnix-1 straat 104, de Nieuwe Komedie met "Wonen of wijken", 8 uur nam. Clubhuis Klein Matillo, Zaanstr., wijkfeest stichting Meerburg, vanaf 10 uur vm. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volksdansinstuif, 8 uur nam. Pan van Persijn, Katwijk, natuur wandeling IVN afd. Leiden, 10.30 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm.; koffiebar. 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, trefcentrum werkgroep homofilie/COC, 8-11 Middelweg 19c, kindervoorstelling poppentheater, 2.30 uur nam., te). 125802. Café De Twee Spieghels, muziek programma, 3 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, "Hé, niet voor de t.v.", kindertheater, 3 Rhijnhofweg, africhtingswedstrijd honden kringgroep Sleutelstad, 8-10.30 uur vm.; idem terrein zwembad De Vliet, 8 uur vm.-3.30 uur nam. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wij I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Gi oe noord): J. Rijnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): R. van Leeuwen, Zijldonk 38, van 10-18 uur tel. 146210, na 18 uur Parama- ribohof 103, telefoon 140734; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstads- wijk): A.R. Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel 134092; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): vanza. 10 uur vm. tot zo. 8 uur vm.: W. Sehellekens, Paganmi- straat 24, tel. 764035; van zo. 8 uur vm. tot zo. 24 uur; A.A. van Rijn, Mehssetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - Van 't Wcud en Reuling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); B. van Beus- ekom, P. Heijnlaan 6, tel. 071-763551 (zondag): S.M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken LEIDEN - "Wat doet mijn vrouw van 2 tot 5?". Dat is een vraag die door de jaren heen al veel mannen zich hebben gesteld. En een afdoend antwoord hebben ze er zelden of nooit op gevonden. Gisteravond boog de Leidse to- 5" een aanvaardbare uitvoering te neelvereniging TIG zich in de geven. En zij heeft dan ook wel een Schouwburg over de vraagstelling voldoende gescoord, via het gelijknamige door Ladis- laus Fodor geschreven en door Henk Bakker bewerkte blijspel. Wanneer Fodor "Wat doet mijn vrouw van 2 tot 5" ontwierp, is mij onbekend. Vermoedelijk dateert het stuk van ver voor de oorlog, in elk geval ademde de gehele uitwer king, de denktrant over het huwe lijk, de dialoog en de zinsconstruc ties ("Deze pen glinstert als de eer van uw vrouw") de sfeer van lang vervlogen dagen. (Welke diens tbode draagt nog de kleding van haar mevrouw af, ja, stapt zelfs in' har lingerie?). TIG had dat gedateerde van het stuk, dat volstrekt achterhaalde van de opzet mooi kunnen opvan gen door wat kleding en entourage betreft terug in de tijd te gaan. He laas heeft zij dat niet gedaan. Bij regisseur Jacques Boom is dat kennelijk niet zo opgekomen. Men heeft in hedendaagse plunje, om het zo maar eens uit te drukken uit voering gegeven aan iets dat niet meer van deze tijd was. Daardoor ontstonden herhaaldelijk drake rige taferelen. TIG heeft er hard op geblokt om "Wat deed myn vrouw tussen 2 en De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 mei door; Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond-Zr. R. Koster, Helmstraat43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Haaren maakte van de ad vocaat een iets te levendige figuur; hij had wel wat droger en afstande lijker mogen zijn, gezien zijn con servatieve inslag. Alie Zeilstra, als Mary zijn gewan trouwde echtgenote, deed het rede lijk, al straalde zij van meet af aan een dusdanige degelijkheid uit dat een slippertje al voorshands tot de onmogelijkheden moest worden gerekend. John Donders maakte van de vriend van de advocaat wel een mooi lawaaierig type, maar hij had zeker ook wat mindere mo menten Mary-Liz Muller, als zijn echtgenote, paste zich aardig aan (een beetje wufter had wel gemo gen). Ook Frans Rodenburg had, als de zeer op vrouwen gestelde de tective, wat zwieriger kunnen zijn. Martin Stapper, de vermeende minnaar van mevrouw Faber, was echt te stijfjes. Corin Hagenbeek, als één van die in scheiding ligge nde vrouwen, beleefde wel een paar pijnlijke inzinkingen, maar ze gaf in elk geval kleur aan haar rol. De bijrollen waren in handen van Leo v. d. Kroft, Marianne Weber en Corry van Doorn. RUUD PAAUW LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonner mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00 uur. Zaterdag van 1 8 00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2