Streep aan wat u kwijt wilt/ streep aan wat n hebben wilt en plaats een sleuteltje in deze krant 1% m «b r X 2 m m t X b w I fcÜÏ SÉ w J Achterberg één duel geschorst LDWS: wimpel voor het tweede veld Leithen 2 kampioen M w ,yL s A:' itP' t Weer twee getuigen tegen Pieter Menten PAGINA 10 VARIA ZATERDAG 14 MEI 1977 LEIDEN - Leithen 2, Noordwijk 2 en Koudekerk 1 zijn de tientallen die vanuit de 3e naar de 2e klasse van de Leidse schaakbond zijn ge promoveerd. In klasse 3A werd Leithen 2 na een uiterst spannende finale kampioen. Met nog 2 rondes te spelen lagen 3 ploegen volop in de race: Leithen 2 voerde de rang lijst aan met 9 uit 5, gevolgd door Leiderdorp 3 en Lisse 2 met 8 matchpunten, waarbij de Leider dorpers over verreweg het grootste bord puntentotaal beschikten. In de voorlaatste ronde remiseerden Leiderdorp 3 en Leithen 2 met el kaar, terwijl de Lisse-reserves ge degen tot winst kwamen. Dit leidde ertoe dat Leithen 2 en Lisse 2 met een gelijk matchpuntentotaal aan de kop kwamen. Beide ploegen moesten het in de slotronde tegen elkaar opnemen; de winnaar mocht zich kampioen noemen, een gelijk spel zou die eer aan Leiderdorp 3 laten. Hoewel er in eerste instantie een puntendeling in de lucht hing wist Leithen 2 dankzij driftig ana- lyseerwerk een zwaar bevochten 6-4 overwinning en daarmee de ti tel in de wacht te slepen. De ein dstand in de derde klasse A is: 1. Leithen 2 7-12-432. Leiderdorp 3 7-11-49V2; 3. Lisse 2 7-10-42; 4. Kat wijk 2 7-8-40V2; 5. LSG 5 7-8-36; 6. Sassenheim 2 7-3-25; 7. Noordwijk 3 7-2-23; 8. Valkenburg 7-2-201/*. In de derde klasse B zorgde Noordwijk 2 voor sensatie door de gedoodverfde favoriet Roelofa- rendsveen met 4-6 te kloppen. De Noordwijkers passeerden hierdoor hun concurrent in het klassement en leken met het duel tegen het laag geklasseerde Koudekerk 2 in het vooruitzicht, rechtstreeks op de ti tel af te stevenen. Toch werd het nog even spannend in de laatste ronde. Koudekerk 2 bood n.l. taai verweer en kon maar nipt met 5- l/2-4'/2 door de nieuwe kampioen worden bedwongen. De eindstand inklasse3B: 1. Noordwijk 2 6-11-38; 2. Roelofarendsveen 6-10-401/2; 3. Leithen 1 6-9-38; 4. VTL 2 6-6-30»/2; 5. Koudekerk 2 6-3-236. Leider dorp 2 6-2-241/s; 7. Philidor 8 6-1-15. Koudekerk 1 boekte in de derde klasse C gemiddeld een zeer royale 7V2 punt per wedstrijd. Dit ver dienstelijke resultaat leverde de ploeg uiteindelijk de eerste plaats op. Voorschoten 2 bereikte immers wel het gelijke matchpuntentotaal van 12, doch had beduidend meer moeite met haar opponenten en kwam aldus 8V2 bord punt te kort. De eindstand in klasse 3C: 1. Kou dekerk 1 7-12-521/s; 2. Voorschoten 3 7-12-44; 3. Bodegraven 2 7-10-43»/2; 4. Leimuiden 7-7-33; 5. Alphen 4 7-6-321/2;6. Aarlanderveen 7-5-291/2; 7. Boskoop 2 7-2-28; 8. Leithen 3 7-2-17. AMSTERDAM (ANP) - Te elfder ure hebben zich gisteren twee ge tuigen in het proces tegen Pieter Menten gemeld. De ene getuige is E. Jariv uit Israël, die op eigen kosten naar Nederland is gekomen. Deze getuige heeft informatie uit de tweede hand over de massa executie in Urycz, zo zei mr. Ha- bermehl. Woensdagmorgen zal hij door de rechtbank worden gehoord. Een tweede nieuwe getuige is de 64- jarige Hans Geisler uit West- Duitsland. Deze had via de Neder landse consul-generaal in Dussel- dorp laten weten dat hij beschikt over informatie uit de eerste hand over het Einsatzcommando dat in juni 1941 in Lemberg was geweest en waarin hij Menten had leren kennen. Uit een familie-album had hij een originele foto meegenomen waarop volgens hem Menten in burger staat. Deze foto was volgens ge tuige in Lemberg gemaakt. Menten gaf gisteren voor de eerste maal toe dat hij een getuige kende en wel de chauffeur Thaddeus Podhorodecki, die in 1941 tot 1942 chauffeur van Menten was geweest. VOETBAL - Tennis Borussia, dat reeds is gedegradeerd naar de tweede Duitse Bundesliga, heeft zijn succesvolle spits Benny Wendt overgedaan aan Bayern München. Het transferbedrag van 650.000 mark gaat evenwel naar Köln, dat de Zweedse spits aan Tennis had uitgeleend. TENNIS - De Amerikaan Gerulai- tis heeft gisteren de halve finales bereikt van het toernooi in Dallas. Gerulaitis versloeg de Pool Fibak in vijf sets. In de halve finale komt hij uit tegen zijn langgenoot Stock ton, die won van de Zuidafrikaan Drysdale. Jr \i^| Hb* fï~E. StXr-, dfl Met grote dankbaarheid, en daarom gesterkt in ons ver driet, delen wij U mede, dat God vanmorgen tot Zich heeft genomen onze goede pleegbroer en oom HANS ECKL die sinds zijn komst naar Nederland in 1920 zoveel lief en leed met ons gedeeld heeft. In zijn geloof gesterkt door de Sacramenten van de Kerk, stierf hij heel rustig, 68 jaar oud. Hij was ere-bestuurslid van zijn V.V. "Meerburg", en werd om zijn vele verdiensten geëerd met de zilveren medaille van Oranje-Nassau, met het gouden erekruis "Pro Eccle sia et Pontifice", de ére-medaille van de K.N.V.B. en van de NK.S Uit aller naam; JO VLASVELD Zoeterwoude-Rijndijk, 13 mei 1977 Hoge Rijndijk 175 Wij nodigen U graag uit om afscheid van hem te nemen bij de avondmis op maandag 16 mei a.s. om 19.15 uur in de "Meerburg"-kerk te Zoeterwoude-Rijndijk, waar wii dins dagmorgen om 10.30 uur God zullen danken in de plechtige Uitvaart, waarna we hem te rusten zullen leg gen op het parochie-kerkhof aldaar. Gelegenheid om te condoleren na de avondmis in de zaal van de pastorie, en na de begrafenis in het gebouw "De Drie Eendjes", Laan de Goede Herder. Oom Hans ligt thuis opgebaard. Innig dankbaar voor wat hij voor ons heeft gedaan, heb ben wij afscheid moeten nemen van ons ere-bestuurslid HANS ECKL Hans was bijna 50 jaar bestuurslid en werd om zijn vele diensten begiftigd met de zilveren ere-medaille van Oranje-Nassau, met het gouden erekruis "Pro Ecclesia et Pontifice", en de ere-medailles van de K.N.V.B. en de N.K.S. Wij, Meerburgers zullen hem nooit vergeten. Bestuur, jeugdbestuur en leden V.V. "MEERBURG" Van Parreren aan de leiding MADRID - Geholpen door haar dochter en een stewardess daalt de presidente van de Spaanse Communistische partij Dolores lbarrui, bekend als "La Passionara" van de vliegtuigtrap op het vliegveld van Madrid. Voor het eerst na 39 jaar zette zij weer voet op Spaanse bodem. Dat gebeurde gisteravond. één wedstrijd om hun doelpunte- naantal op te voeren. De WON (Vereniging Van Voetbaloefenmeesters Nederland) heeft de positie van hoofdtrainer bij de zondag eersteklasser Vios uit Warmenhuizen besmet verklaard. Dit naar aanleiding van het op non-actief stellen van W. Groen als trainer van deze vereniging. Elk WON-lid dat desondanks tot het einde van de trainerovereenkomst (1-7-78) als hoofdtrainer optreedt, zal door het bestuur van de WON als lid worden geschorst. Tevens zal aan de ledenraadsvergadering worden voorgesteld over te gaan tot royement. Wanneer Liverpool en Manches ter United op 21 mei in het Wembley-stadion in de finale van de strijd om de Engelse voetbalbe ker niet tot een beslissing komen, kan de wedstrijd pas ruim een maand later op 27 juni worden overeesoeeld. Gisteren maakte een official van de Engelse voetbalbond de datum voor een eventuele replay bekend. "Wij zijn door de omstandigheden gedwongen. Liverpool speelt op 25 mei in Rome om de Europese beker voor landskampioenen tegen Bo russia Mönchengladbach, daarna volgen enkele interlandweds trijden en vervolgens gaan het En gelse en Schotse voetbalelftal een toernee door Zuid-Amerika maken. Het is eenvoudig onmogelijk om een eventuele tweede wedstrijd vroeger vast te stellen". NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN LEIDEN - Het lukte niet heiemaa) al ging het aardig de goede kant op. Eventuele sprekers tijdens de re ceptie ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan waren, via de uitnodi ging, door het bestuur van LDWS gemaand het .kort' te houden. Niet om het een of ander, maar gewoon voor de gezelligheid. Jan Breed- eveld (CCVL) en Piet de Geer (COVS) ging het erg goed af, eve nals trouwens Sportstichting- voorzitter Piet Biegstraaten. Maar die was het gras dan ook al voor de voeten weggemaaid. Door wethouder Tesselaar. Die ging, in zijn antwoord op openings spreker Ad Duseé, in op de pro blematiek rond de Leidse velden. Duseé had namens de KNVB West II een wimpel overhandigd voor het eerste veld van LDWS en na mens de afdeling Leiden eveneens een wimpel uitgereikt voor het (niet bestaande) tweede terrein. Daar mee wethouder Tesselaar een bal in de 'moeilijke' hoek gevend. De stadsbestuurder van sportzaken blikte in de toekomst en wel rich ting Vlietpark. Dat binnen tien jaar gerealiseerd moet zijn. Nog ver weg, dat wel. Desalniette min hoopte de wethouder zo snel mogelijk een lijstje van eventuele kandidaten (LDWS?) binnen te krijgen. LDWS-voorzitter Wil San ders beloonde wethouder Tess elaar, evenals trouwens alle andere sprekers, met een bloemetje. Uit dank zich zoveel mogelijk aan het verzoek gehouden te hebben. LDWS-voorzitter Wil Sanders Geheel links LDWS-secretaris (links) neemt de wimpel in ontvangst van Afdelings-praeses Ad Dusée. Henk Piket. MIJDRECHT - Hanneke van Par reren blijft het goed doen in het damesschaakkampioenschap van Nederland. In de vierde ronde kon ook Carla Bruinenberg daar niets aan veranderen, hoewel zij zich met zwart moedig heeft verdedigd. Hanneke van Parreren hield het voordeel van de witte stukken en rondde het karwei af via een fraaie koningsaanval, waardoor zij nu al leen aan kop gaat. Corrie Vreeken werd namelijk geklopt door Cathy van der Mije. De met zwart spe lende Corrie Vreeken stond na 20 zetten iets beter. Toen ging wit in de aanval en na 31 zetten staakte Cor rie Vreeken de strijd. Vandaag staat het duel tussen Corrie Vreeken en Hanneke van Parreren op het pro gramma. Morgen is er een rustdag. Uitslagen 4e ronde: Cathy van der Mije-Corrie Vreeken 1-0, Hanneke van Parreren-Carla Bruinenberg 1-0, Lisette Borows- ki-Mieke van Eist 0-1, Marian Sta- da-Jeanette Haagsma 0-1, Erika Belle-Jeanette Mulder Vt-1/*, Ada van der Giessen-Cora van Gent - Vï-'fe. Stand: 1. Van Parreren 4 pnt, 2. Van der Mije 3'/2 pnt, 3. Vreeken 3 pnt, 4. Van der Giessen 2'ls, oe/7. Belle, Mulder en Haagsma 2 pnt, 8/9. Van Genten Van Eist l'fe, Borowski 1 pnt, 11/12. Bruinenberg en Stada 1/a pnt. LEIDEN - Wachten voor een stop licht lijkt minder onaangenaam dan kijken naar een voorstelling van de 'Mimeliga' uit Amsterdam. Toch is er ook een overeenkomst te constateren, want beide bezighe den verbergen aan de basis een on gekende zinloosheid en ledigheid in zich. Voor een rood stoplicht wachtend bestaat er het spoedige uitzicht op een verandering in de gewraakte situatie. Aan een voor stelling van de 'Mimeliga' lijkt in middels geen einde te komen. Vol strekt zinloos is bijvoorbeeld het kijken naar een fluitketel, die aan het koken wordt gebracht, waarna met het aanzwellende, fluitende ge luid de lichtsterkte van de spot rechtevenredig wordt teruggeno men. Bij de aanvang wordt door één van de speelsters in dodelijke stilte een appeltje gegeten. De non chalance/waarmee vervolgens het klokhuis wordt weggesmeten is symtomatisch voor de relatie, die de 'Mimeliga' met haar publiek schijnt te onderhouden. Over een 'handje vol mensen' kunnen we ge voeglijk van mening verschillen, maar meer dan dertig bezoekers za ten er gisteravond niet in het immer gezellig en intieme LAK-theater. Er bestaat kennelijk Geen Belangstel ling voor deze artistieke kunstui ting, alle goede bedoelingen ten spijt. Volstrekt willekeurige bewe gingen worden schijnbaar zinloos en a-functioneel tot een macabere collage samengesponnen. Het smijten met borden, het met een blaaspijpje schieten van steentjes en het vullen van een teil met water, moet ik nog verder gaan? Wanneer leert het pubiiek inzien, dat kunst daar ophoudt te bestaan, waarvoor een ieder als individu de normen zijn overschreden? Men zou daarom gisteravond wellicht kun nen spreken van collectieve ver ontwaardiging in het slecht bezette LAK-theater. Maar goed, dat om kwart over negen de nauwelijks volgbare fantasie van de 'Mimeliga' uitgeput was. Zo hoefden we Kojak toch niet te missen. Bert Koekebakker ZEIST - Eddie Achterberg, de middenveldspeler van de eerste di visieclub FC Groningen, is gister avond door de tuchtcommissie van de KNVB voor een wedstrijd ge schorst. Achterberg kreeg tevens 250 gulden boete. De Groninge- nspeler werd zondag jl. door scheidsrechter Vervoort in de wedstrijd tegen FC Dordrecht uit het veld gezonden wegens beledi ging van de fluitist. Sportsplinters LEIDERDORP - Het overweldigende aantal van 2100 wandelaars neemt dit jaar deel aan de Leiderdorpse avondvierdaagseDat heeft voor wat consternatie gezorgd, omdat de organisatoren maar op 1600 deelnemers gerekend hadden. Zodoende hebben degenen, die belast zijn met bewaking en begeleiding van de wandelaars de handen vol werk en ook de EHBO heeft meer te doen dan aanvankelijk werd verwacht. De wandeltochten zijn tot nu toe moeiteloos verlopen en opvallend is dat de stemming onder de deelnemers, ondanks de regen, die de avondvierdaagse teistert, erg goed is. PAARDENSPORT - Henk Nooren is gisteren derde geworden in het kwalificatie-springtoernooi om de Grote Prijs van Rheinland-Pfalz. De Oostenrijker Simon werd eers te. In de Westduitse Bundesliga werd gisteravond al een wedstrijd gespeeld. In Gelsenkirchen won FC Köln met 2-1 van Borussia Dortmund, dat niet op eigen veld kon spelen omdat de grasmat wordt vernieuwd. Door deze nederlaag verspeelde Borussia Dortmund de laatste kans op plaatsing voor het UEFA- bekertoernooi. Daar zag het lang niet naar uit. In de 18e minuut nam het op dat moment veel betere Dortmund de leiding door een tref fer van Burgsmüller. Koln speelde voor de pauze bepaald slecht, maar verbeterde zich na rust aanmerke lijk. De gelijkmaker in de 58e mi nuut was niettemin verrassend. Simmet was de maker. Een minuut voor het einde scoorde de Belg Ro ger van Gooi het winnende doel punt voor Köln dat de laatste vier bundesliga-duels allemaal in winst omzette. Kölns spits Dieter Muller, die met Ajacied Ruud Geels aan spraak maakt op het koningsschut- tersschap van Europa speelde te gen Dortmund een slechte weds trijd. Hij scoorde dan ook niet. Mül- ler en Geels hebben nu ieder nog

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10