Goethals: ..Geen enkel risico Forse straf voor Maertens Publiek moet wijken voor reclame gr MOGELIJK SUBSIDIE CLUBS ROTTERDAM Amateurploeg door Ieren uitgeschakeld Verlies basketbalteam WOENSDAG 11 MEI 1977 PAGINA 13 ROME - Bij de finale van de Europa Cup 1 tussen Liverpool en Borussia-Mönchen Glad- bach op 25 mei van Rome zul len toeschouwers moeten wijken voor reclame. In het Olympisch stadion zullen slechts 57.000 toeschouwers worden toegelaten. De onder ste rijen van de tribunes zullen worden gebruikt voor het plaatsen van extra reclame. De maatregel is ook bedoeld om een eventueel handgemeen tussen de aanhangers van beide clubs te voorkomen. De aanhang van Liverpool naar schatting 16.000 Britten ko men naar Rome) en die van Bo- russia Mönchen-Gladhaeh (naar schatting 8000) zullen zover mogelijk uit elkaar wor den gehouden. Van de reste rende plaatsbewijzen worden er slechts 2250 via de loketten verkocht. Als eevole van de ongere geldheden bij de Europacup finale Bayern Munchen - Lees United twee jaar geleden in Parijs is de verkoop van alco holische dranken binnen de muren van het stadion verbo den. De inzet van de finale is een nieuwe beker; een replica tie van de trofee, waarop Bayern Munchen beslag legde, toen de Zuidduitse club hem voor de derde achtereenvolge nde maal won. De nieuwe tro fee is de vierde in de 21-jarige historie van de Europa Cup hij weegt acht kilo en is gemaakt van zilver. De wedstrijd zal door de tele visie van 25 landen op het scherm worden gebracht. Ehrhardt gestopt BERLIJN - De Oostduitse wereld recordhoudster op de 100 meter horden. Annelie Ehrhardt is ge stopt met wedstrijdsport. De atlete, bijna 27 jaar. werd tien jaar geleden voor het eerst opgenomen in de Oostduitse atletiek-selectie. Latei- won zij in München Olympisch goud op de 100 meter horden, waarbij zij het wereldrecord van 12.59 sec. vestigde. Die tijd staat nog steeds. Bij de Spelen van Mon treal verscheen zij geblesseerd aan de start en werd in de halve finales uitgeschakeld. Sindsdien heeft zij geen eer gelopen. BRUSSEL - De Belgische wielrij- dersbond heeft Freddy Maertens driemaal beboet en geschorst voor een gezamenlijke tegenwaarde van 3000 gulden en drie maanden voorwaardelijk. De wereldkam pioen werd uit de uitslag genomen van de Ronde van Vlaanderen (waarin hij tweede werd achter de Vlaeminck) en de Waalse Pijl (door hem gewonnen). Verder werd hij in de eerste rit van de Ronde van Bel gië (door hem gewonnen) naar de laatste plaats van de etappe-uitslag verwezen (met behoud van zijn werkelijke tijd) en kreeg hij in de algemene rangschikking (vierde) een straf van tien minuten. Dat laatste overkwam ook Michel Pol- lentier en Karei Rottiers. die na de vierde etappe op het gebruik van doping werden betrapt. Verder werd Walter.Planckaert betrapt in. de Ronde van Vlaanderen en Willy Teirlinck en Eddy Merckx in de Waalse Pijl. Laatstgenoemde was de enige, die heeft afgezien van een tegen-onderzoek. Al deze renners hebben een boete gekregen van duizend Zwitserse francs en een schorsing van één maand voor waardelijk. Deze straf is ook uitge sproken tegen de Fransman Guy Sibille, die volgens de officiële uit spraak bij de Ronde van Vlaande ren "in gebreke" bleef. De Frans man stond te weinig urine af om controle mogelijk te maken. Vol- Maertens: driemaal beboet gens zijn zeggen is hem dat destijds niet medegedeeld. Hij overlegt met de Franse wielerbond wat hem te doen staat. De Belgische renners, verenigd in de Unie van beroepsrenners, heb ben inmiddels een dossier aange legd. waarin sprake is van procedure-fouten, die tijdens de controles zouden zijn gemaakt. Dit dossier wordt vandaag overhan digd aan de voorzitter van de Belgi sche wielrijdersbond. Naar aanlei ding hiervan is hoger beroep aange tekend, hetgeen naar verwachting volgende week maandag zal wor den behandeld. Dit beroep is alleen AMSTERDAM - De martelgang van Horst Blankenburg duurt onverdroten voort. Een slepende schouderblessure maar meer nog een kat en muis-verhouding met de corpu lente manager, dr. Peter Krohn, hebben de ex-Ajacied uit de hoofdmacht van HSV verdreven. Wat betekent dat van de twee Amsterdamse Duitsers, die HSV op de loondienst heeft, slechts Arno Steffenhagen, dat rappe straatvoetbal lertje vanavond op de mat van Roffel slaglevert tegen An derlecht. Blankenburg: "Die man ligt me niet, dat zal wederzijds zijn. Wat ze me achteraf kwalijk nemen is dat ik me destijds als Ajacied tot Hollander heb willen laten naturaliseren in verband met deelname aan de wk. Dat is on-Duits als je begrijpt wat ik bedoel. Maar mijn tijd duurt het wel uit. Ik heb een week of zes geleden Cor Coster nog gebeld. Uiteindelijk heb ik getekend voor weer een jaar. Contractueel was er een clausule van een wederzijdse optie voor nog een jaar. Nou ja, het geld is goed". Blankenburg berust erin dat de 31-jarige Ripp zijn plek als libero heeft overgenomen. Zoals hij gelaten in de kranten leest dat HSV geïnteress eerd is in de Oostenrijkse libero van Ernst Happel, Krieger. Blanken burg: "Dat is Duits. Als ze denken dat ze een ander hebben, laten ze je vallen als een baksteen. Kijk naar Beckenbauer. Die kan er plotseling niets meer van. In de krant stukken dat-ie met Heidie Brühl naar bed gaat. En waarom? Omdat-ie aan het eind van zijn carrière de brutaliteit heeft om nog een graantje mee te pikken in Amerika". Moeite waard Hooguit als wisselspeler stort Horst Blankenburg, een naam die synoniem is voor het succesvolle Ajax uit de begin zeventigerjaren, zich vanavond in het finalegewoel van de Europa Cup 2. Een spektakel, dat tienduizend Duitsers twintigduizend Belgen en nog een handvol duizenden Neder landers vanavond naar het Olympisch stadion trekt. Blankenburg: "Dat accepteer je dan maar. Trainer Klötzer heeft me altijd een hand boven het hoofd gehouden. Maar nu gaat-ie weg en het geruzie met Tsaar Peter, zoals we de manager noemen, verveelt die man allang. En ach, als we het halen vangen we 20.000 Mark de man. Dik de moeite waard. En daarom accepteer ik het maar". De basis-opstelling van HSV voor de wedstrijd tegen Anderlecht is: Kar- gus, Kaltz, Rip, Nogly en Hidieu Memering en Magath, Steffenhagen, Keiler, Reimann en Volkert. Scheidsrechter is de Engelsman Patrick Partridge, 46 jaar oud en verte genwoordiger van een firma in technische artikelen. In 1953 moest hij in verband met een beenblessure zijn loopbaan als voetballer beeindigén. Sedert 1966 leidt hij wedstrijden in het betaalde voetbal in Engeland. In 1971 kwam hij op de internationale lijst van de FIFA. Geen risico Pas een uur voor de wedstrijd zal Raymond Goethals beslissen of hij de onlangs geblesseerde middenvelder Jean Dockx opstelt voor de ein- dwedstrijd van de Europa cup 2. "Ik neem geen enkel risico", zei de 52-jarige trainer van Anderlecht. "Ik geloof dat Dockx kan spelen en niet veel last meer heeft van zijn enkelblessure" Goethals is van mening dat het duel tussen de zo vaak ongrijpbare Rob Rensenbrink en de Westduitse rechtervleugelverdediger Manfred Kaltz wel eens beslissend zou kunnen zijn voor de uitslag van het treffen. "Kaltz is een voortreffelijk verdediger", betoogde Goethals, "hij is niet voor niets internationaal. Maar toch heb ik geen angst want Rensen brink is de laatste tijd in een glanzende vorm". Goethals heeft inmiddels de spelers al aangewezen die de strafschoppen moeten nemen als de wedstrijd ook na verlenging een gelijke stand zou kennen. Achtereenvolgens zullen dan Rob Rensenbrink, Arie Haan, Jean Thissen, Francois van der Eist en doelman Jan Ruiter keeper Kargus van HSV op de proef stellen. Een zege in de finale maakt elke speler van Anderlecht 12.00U gulden rijker. t Jan de Graaf (links) rent juichend wegnadat hxj teurelftal de stand op 1-1 heeft gebracht ROTTERDAM - Feyenoord, Sparta en Excelsior, de drie betaalde voetbalclubs in Rotterdam, zul len voor 31 augustus van dit jaar een beleidsplan moeten voorleg gen aan B en W en de gemeente raad van Rotterdam. Dit is een van de voorwaarden in het eindadvies van een commis sie, die vorig jaar door B en W van Rotterdam werd ingesteld om advies uit te brengen over een eventuele subsidiering van het betaalde voetbal in de Maasstad. De commissie komt in het rapport tot de conclusie dat de belang stelling voor het betaalde voetbal in Rotterdam groot is maar dat een aantal zaken verbetering verdient. Volgens het rapport hebben de drie Rotterdamse clubs tezamen een begrotingstekort van 1,7 miljoen gulden: Sparta (9 ton, Feyenoord (5 ton) en Excelsior (3 ton). De commissie voert vier argumen ten aan om het betaalde voetbal in Rotterdam van gemeentewege financieel te steunen. De vier ar gumenten zijn: 1. Passieve re creatie 2. Invloed op de amateur sport 3. Particulier initiatief (ver enigingsleven) 4. Promotie van de stad Rotterdam in de breedste De commissie vindt dat de steun aan het Rotterdamse voetbal tij delijk moet zijn omdat men van mening is dat de daling van de publieke belangstelling niet blij vend zal zijn. Wethouder Den Dunnen, die op 17 maart voorzitter werd van de commissie stelde gistermiddag: "De clubs zullen nu zelf met een plan moeten komen. De gemee nte Rotterdam is geinteresseerd in betaald voetbal in de stad maar niet in de drie clubs". In het rapport stelt de commissie dat voor het spelen van betaald voetbal in de eredivisie de ideale capaciteit van een stadion ligt rond de25.000. In dat licht bezien is het Feyenoord-stadion te groot, het Kasteel op Spangen (29.000) ongezellig en het terrein van Ex celsior, Woudestein (10.000) te klein. De commissie ziet het betaalde voetbal in Rotterdam als een ge zamenlijke onderneming van de drie betaalde clubs. Feyenoord en Sparta blijven bestaan als po tentiële eredivisieclubs, die na tionaal en internationaal in de hogere regionen moeten kunnen meedraaien. Excelsior krijgt als taak op ietwat lager niveau - als gezonde eerste divisieploeg - te fungeren als "kweekvijver" voor jong Rotterdams talent dat te zij ner tijd beschikbaar komt voor Sparta en Feyenoord of andere clubs. Op 23 juni komt het rapport van de commissie in de gemeenteraad die dan in principe een uitspraak moet doen over de subsidie aan het betaalde voetbal in Rotter dam "Dit is fase één", aldus wet houder Den Dunnen, "fase twee wordt het beleidsplan van de clubs". DONDERDAG 12 MEI KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ZAALVOETBAL om 3e t/m 6e plaats „SWIFT/'t Winkeltje" TEGEN „BRAMMETJE DUMP" (Middelburg) VIJF MEIHAL - 20.15 uur Aangeboden door ,,'t Winkeltje'; Voor alle soorten tegels en Plavuizen Witte Singel 108 - Leiden. mogelijk voor eventuele procedu refouten in de controle, die de uit slag van de ontleding zou hebben kunnen beïnvloeden. Tegen de Nederlander Hennie Kuiper worden geen maatregelen genomen. Bij de tegen-controle bleek hij vrijuit te gaan. De Belg Freddy Maertens, bijna ze ker winnaar van de Ronde van Spanje, heeft ook de veertiende rit, een zware bergetappe, beheerst. Weliswaar kwamen de Spanjaar den Melero en Lejarreta ruim vier minuten eerder binnen dan de we reldkampioen, maar zij waren met gevaarlijk voor Maertens. Zijn grootste concurrenten bevonden zich in de grote groep. Daarom mocht Melero gisteren voor de eerste Spaanse etappezege zorgen. De rit over 200 kilometer van Seo de Urgel naar Monzon, kon nauwelijks grote verschuivingen in de alge rangschikking teweegbren gen. Er zaten wel drie bergen in, de laatste honderd kilometer rij vlak, zodat de verschil len, die in het eerste deel waren ontstaan, snel waren genivelleerd. Het algemeen klassement na de veertiende etappe luidt: 1. Maertens 57.50.08, 2. Miguel Ma ria Lasa (Spa) 57.52.05, 3. Klaus- Peter Thaler (Wdl) 57.52.55. De Tjech Moravec heeft gisteren de derde etappe gewonnen van de Vredeskoers. Zajac (Sov) werd tweede, diens landgenoot Tsjafli- goeine derde. Pikoes (Sov) blijft leider in het algemeen klassement. De Spanjaard Enrique Cima heeft gisteravond de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. Hij toonde zich de snelste in een tijdrit over 2500 meter. De uitslag is: 1. Cima (Spa), 2. Bruyere (Bel) op 1 seconde, 3. Knudsen (Noo) en De- lisle (Fra) op 2 deconden, 5. Merckx (Bel) op 3 seconden. 9. Van Impe (Bel) op 7 seconden, 10. Zoetemelk (Ned) op 11 seconden. Iti Europees kampioenschap WAALWIJK - Voor het eerst zal het Nederlands amateur team ontbreken bij de eindronden om het Europees kam pioenschap. Gisteren in Waalwijk kwam de ploeg van coach Arie de Vroet niet verder dan een gelijkspel van 2-2 tegen Ierland. De Ieren, die ook op het veld van RKC veel inzet toonden, hadden de eerste kwalificatie-ontmoeting al gewonnen met 2-1. Tpch had Nederland dit enige ob- dronden van het toernooi om het stakel zonder veel moeite moeten wereldkampioenschap voetbal nemen. Het centrum van de Neder landse defensie toonde echter zoals in vele voorgaande wedstrijden een tekort aan timing. Laatste man Wisse wilde bij een vrije trap van Ceiyi het moeilijke werk overlaten Pun* vie*in tweede helft. De 3d- doelman Spierings. Het gevolg jariSe aanvoerder Mimis Pa- 1978. Gisteravond versloeg Grie kenland voor 35.000 toeschouwers in Saloniki in een wedstrijd voor groep 9 van de voorronden de Rus met 1-0. Het beslissende doel- was dat de bal moeiteloos het hoofd van Delamare bereikte, die voudig voor 0-1 zorgde. Verbijsterd Nederland was verbijsterd en zocht lang naar de aansluiting. Van der Ley, die het spel zou moeten ma ken, had echter een slechte dag. Daardoor kwam het zwaartepunt te liggen bij Henk de Graaf. Hij was het ook die de gelijkmaker inleidde door zijn broer Jaan in de diepte aan te spelen. Met een laag afstand schot passeerde hij doelman O'Neill, die in een boog over de bal heen dook. Tot de gelijkmaker was het een rommelige vertoning. Daarna werd het een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, vooral dankzij een fana tiek aanvallend Nederland. Wisse herstelde zijn fouten uit de eerste fase. Uit een uitgelokte vrije trap haalde hij ineens erg hard uit: Grootste fout Nederland beging toen echter zijn grootste fout. Het middenveld werd verwaarloosd en overbelast. Henk de Graaf, geen breker bij uit stek. moest het meeste werk op knappen en hij kwam bij snel uit gevoerde Ierse tegenaanvallen steeds tegenover een numerieke meerderheid. De Vroet verving de iele linksbuiten Hazelhof door Snoeck, maar zette de invaller niet op het middenveld, waar hij nodig was. Ierland profiteerde negen mi nuten voor tijd. De Ierse coach had op gezag van een bondsofficial, die naar de dug-out was gelopen, twee wissels toegepast. Heffernan, een van de twee vervangers, zorgde ne gen minuten voor tijd voor de ge lijkmaker 2-2 waardoor Nederland uitgeschakeld was. Eindstand groep 3 Ierland 2 1 1 0 3 4-3 Nederland 2 0 1113-4 paioannou scoorde met een kopbal. De zege van de Grieken was vol komen verdiend. Het was de tweede nederlaag kort achtereen van de Russen in een wedstrijd voor de voorronden. Op 30 april verloren zij eveneens in een uitwedstrijd met 1-2 van Hongarije. De stand in groep 9: Hongarije 2 1 1 0 3 3-2 Griekenland 3 1113 2-3 Sowjet-Unie 3 1 0 2 2 3-3 nog gespeeld moet worden: 18 mei in Tiflis: Sowjet-Unie - Hon garije 28 mei in Boedapest: Hongarije - Griekenland. Engeland De hoogst-geklasseerde ploegen in de eerste divisie van de Engelse leaque zijn gisteravond, toen en kele inhaalwedstrijden werden ge speeld, niet verder gekomen dan gelijke spelen. Uitslagen zijn: Coventry City - Liverpool 0-0 Manchester Cty - Everton 1-1 Birmingham City-Aston Villa 2-1. Bristol City - Leeds United 1-0. Liverpool voert met 56 punten uit 40 wedstrijden de ranglijst aan. Manchester City staat tweede met 54 punten uit 41 ontmoetingen. Geurtsen (AZC) naar Roemenië Sowjet-Unie De ploeg van de Sowjet-Unie vrijwel uitgeschakeld DEN HAAG - Voor het zeslanden waterpolotoernooi dat van 16 tot en met 20 mei in het Roemeense Gluc wordt gehouden, is de Nederlandse arbiter en AZC-coach George Ge urtsen uitgenodigd. De nationale waterpoloteams van Bulgarije, Griekenland, Hongarije, Italië, Joegoslavië en Romenië nemen dit toernooi deel. VENRAY - Het Nederlandse bas ketbalteam heeft gisteravond in Venray de derde oefenwedstrijd in de trilogie tegen Frankrijk met 78-86 verloren. Eerder werd een maal verloren en gewonnen. In het derde duel werd vooralles de kwetsbaarheid van de afgeroomde basketbalselectie aangetoond. Ne derland bleef beneden peil waar het schieten (46 procent) betrof en ook in rebound en spelopbouw hadden de Fransen een flinke streep voor. Coach Janbroers bracht al zijn se lectiespelers in het veld, maar kon slechts tevreden zijn over het spel van Faber, Akerboom, Hagens en Cramer. Een wankele basis het Europees kampioenschap, waaraan Oranje zaterdag in Stock holm begint.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13