./llscjffK Voorschoten wil van sluipverkeer in Schoolstraat af eidse agenda Vragen over Vernèdepark Opnieuw beroering rond Warmundastraat Gevarieerd programma Kulturele Weken in Wassenaar STAD EN RAND DINSDAG 10 MEI 1977 I -Dir Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 9-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19. open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam y volksdansen, 7-8.30 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVB I, 8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, zeefd rukken, yoga, jazzballet. fotoclub gevor derden, tekenen en schilderen, alle f groepen vanaf 8 uur nam. Morsweg 10. vergadering werkgroep verkeer en vervoer en werkgroep stede- :p^, lijke ontwikkeling, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, "Anatol" van Art hur Schnitzler (in de duitse taal8.15 uur 't Raadhuys, Nieuwe Rijn 19, bijeen- L komst Rozekruisers Genootschap, 8 u n< volkshuisvesting, IQ economische aangelegenheden. 8 uur nam. O' Chez Madame. Kloksteeg, ledenverga- -p ?rs- en Academiewijk, 8 *-> ti Stadhuis, dering vei Gemeentehuis Oegstgeest, cultuur, 8 uur e openbare werken en sport, 8 l Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest. informa- j tieavond Baha'i gem 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 I uur nam.; vegetanes eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werlc- avond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur 1 Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, j info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hofiaan 169, spreekuur i Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne. Nooreinde 2, advie scentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestiaat 66, zeefd rukken. volksdansen, jazzballet, astro- j logie, pottenbakken, tekenen en schil- 1 deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Buurthuis "Op eigen wieken", Meren- wijk, open-huis, 10-12 uur vm. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep r Vrouwencafé. Nieuwe Rijn 20a, film over abortus, 2 en 4 uur nam.; lezing over "Vrouw en politiek", 8 uur nam Stadhuis, fractievergadering PvdA, 8 Gemeentehuis Oegstgeest, commissie onderwijs en commissie maatsch. aan gelegenheden, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdoi middenstand, 8 uur nam. Donderdag Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, fie, 8-10 l Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 Invaliden Bond, 01717-3309. Vrijetijdscentrum. Breestraat 66. druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur LAK-Theater, Levendaal 150. het Werk theater met "Avondrood". 8 15 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde- Lakenhal, opening tentoonstelling "Moord en doodslag", 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, Gemeentehuis Oegstgeest, schoolraad, 8 Reageren Morgenavond is er in het ge bouw „Op eigen wieken" aan de Merendonk in de Leidse Meren- wijk een voorlichtingsbijeen komst over het bevolkingson derzoek naar baarmoederhals kanker. Het is de bedoeling dat er op 31 mei met het onderzoek in de Merenwijk wordt begon nen. Het onderzoek in Zuid- West, waarvoor 2191 oproep kaarten werden verstuurd, is inmiddels afgesloten en ver plaatst naar de Kooi. Het comité bevolkingsonder zoek baarmoederhalskanker doet op alle opgeroepen vrou wen een beroep toch vooral op de oproep te reageren. Dat kan natuurlijk door simpelweg een uitstrijkje te laten maken. Maar als men om wat voor reden dan ook niet aan het onderzoek mee doet, dan ook even reageren en de oproepingskaart terugbezor gen bij de GG en GD aan de Roodenburgerstraat met de re den waarom men niet meedoet. „Reageert u alstublieft",zo luidt de smeekbede van het comité. In Zuid-West hebben de vrouwe lijke vrijwilligers die de oproe pen versturen 575 adressen met de hand moeten schrijven. Een karwei dat eigenlijk niet nodig zou moeten zijn. Wandeltocht De Wandelsportvereniging Zuid-West organiseert morgen avond - woensdag dus - een avondwandeltocht. Tussen zes en zeven uur kan er gestart wor den vanaf het VTL-terrein aan de Voorschoterweg, gelegen na ast het zwembad De Vliet. Deel nemers die de tocht volbrengen ontvangen daarvoor een me daille - spierpijn is bij de prijs inbegrepen. Het afgelopen weekend organi seerde Zuid-West voor de ze vende maal de Zuid-West wan deltocht, waaraan 289 wande laars, uit alle windstreken, deelnamen. Wij stellen daarom voor de naam van de wandels portvereniging te veranderen, bijvoorbeeld in „Met alle win den mee", want met de wind in de rug wandel je best lekker. Prik Vandaag, morgen en overmor gen kunnen kinderen die gebo ren zijn in 1968 worden ingeent tegen difterie, tetanus en kin derverlamming. Die prikken worden gratis verstrekt door de GG en GD, in haar eigen gebouw aan de Roodenburgerstraat la te Leiden. Wie het niet kan vinden moet maar op het geschreeuw afgaan. Volgende week in hetzelfde theater de inenting van meisjes uit 1966 tegen rode hond. De GG en GD is dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur, van twee tot vijf zoge zegd, voor het halen van prikjes geopend. Programcollege Burgemeester W. Kieboom van Vlaardingen praat vanavond in „Het Parlement" aan de nieuwe Rijn over zijn ervaring met een programcollege. De bijeen komst vormt de afsluiting van een serie vormings- en scho lingsavonden van de Leidse PvdA-afdeling. Aanvang acht Hoe Samenleven: jij en ik. Hoe? dat is het onderwerp dat Intermens elijke Relaties morgenavond in Augustinus (Rapenburg 24) aan snijdt. Samenwonen als samen levingsvorm tegenover het hu welijk. Discussie met het pu bliek. Aanvang half negen, 's Avonds. Abortus Abortus doe je niet zomaar, vond Hillie Molenaar en maakte er een film van. Die rolprent is morgen om twee en vier uur te zien in het vrouwencafé aan de Nieuwe Rijn 20 a. Alle vrouwen zijn welkom - mannen niet zo ervaarde een van de Leidsch Dagblad-fotografen onlangs-en ze mogen gerust hun kinderen meenemen, zo melden de orga nisatoren. O pardon, -trices. Dat alles gebeurt in aansluiting op de landelijke abortusweek, van het comité Wij Vrouwen Eisen. Buidel Dan is er weer flink in de buidel getast de laatste weken, een col lecte voor de Simavi bracht in Leiden, Leiderdorp en Oegs tgeest ruim 22.000 gulden op. De Samenwerkende Kinderbe schermingsorganisaties (Sakor) brachten in wassenaar bijna tienduizend gulden bijeen. RIET Riet, 46 jaar oud, getrouwd, moeder van vijf kinderen tus sen de 9 en 23 jaar. Opleiding: huishoudschool en zelf- scholing. Kadercursussen bij de socialistische jeugdbewe ging AJC en zo kwam ze in lei dinggevende functies. Tot haar huwelijk werkte ze op kantoor. Daarna werd ze huis vrouw en, zo gaat dat in het le ven, moeder. Deze Riet Hof- Brouwer is de kandidate voor de Tweede Kamer, namens de PvdA. Ze praat woensdag avond in het Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a over het on derwerp „Vrouw en Politiek", om half negen. Recht Tenslotte moet er dan nog even iets recht gezet worden. De an tiekbeurs, die op 19 mei in Ho liday Inn wordt gehouden duurt niet van tien tot vier uur, maar van tien tot zes uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055 Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18 00 uur Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WASSENAAR - Niet minder dan 15 evenementen telt het pro gramma van de Kulturele weken 1977 in Wassenaar. In de periode van 11 tot en met 29 mei worden niet minder dan vier exposities ge houden: Wassenaars kunstbezit in het raadhuis, werk van beroeps- beeldende kunstenaars in de gale rie „JA", werk van Wassenaarse kunstenaars ook in de galerie „Kerkdam" en tenslotte in de Openbare Bibliotheek eigen werk van leden van „Ars et Studium", de vereniging van amateur-beeldende kunstenaars. De expositie in het raadhuis wordt woensdagavond 11 mei te 20 uur door burgemeester mr. K. Staab geopend en dat is dan meteen de opening van de kulturele weken. Diezelfde avond een uur later opent Dick Stigter, de nieuwe voorzitter van de Kulturele kern Wassenaar de expositie in de galerie „JA". Het programma vermeldt voorts muziek in verschillende toonaar den. op 14 mei de slotavond van de Wassenaarse Jazzclub met „The Cotton City Jazzband" uit België in het Deylerhuis, 15 mei in de Dorps kerk een orgelconcert door Jan van Biezen, Wim Landsman en Onno Wiersma. Op 17 mei is er in het NPB-gebouw een avond met als motto „Humor en weemoed in de muziek". Mede werkenden zijn drs. H. Wallin en mr. C. J. van Putte (piano) en de heer en mevrouw De Munck (fluit, resp. cello). Donderdagavond 19 mei maakt de harmonie Excelsior een muzikale rondgang door het dorp. Op 24 mei: in de Dorpskerk het optreden van het Wassenaars Kamerkoor en kamerorkest. Tens lotte, wat de muziek betreft op 27 mei een concert door de accor deonvereniging DVS. Wat het toneel betreft zijn er twee evenementen: op 20 mei spelen leerlingen van het Rijnlands Ly ceum in de aula van hun school het blijspel van Jean Anouilh „Dieren- bal" en op 21 mei brengt in het Je- roenhuis de toneelgroep „Dialoog" het blijspel „Bloemen in dë zon" van Max Andrea. De historie is niét vergeten in het programma van de KKV: 14 mei is er bij de opening van het buitenbad van het sport- fondsenbad een puzzelvoettocht langs historische objecten. VOORSCHOTEN - De eerste plannen voor de reconstructie van de tweede fase van de Schoolstraat zijn gereed. In het Cultureel Centrum kregen de bewoners de gelegenheid tot het inbrengen van hun mening na de uiteenzetting van de ingrijpende plannen VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tense raadslid mr. J. Goosens (PPV) heeft aan B en W vragen ge steld over het herbouwprojekt Vernèdepark. Mr. Goosens vraagt of het waar is dat in het Vernède park niet met de bouw van wonin gen in de tweede fase begonnen kan worden omdat er tussen de aannemer en de opdrachtgever "De Christelijke Woningbouwvereni ging" geen overeenstemming be staat over de aanneemsom. Indien dit juist is wil het raadslid weten wat de financiële gevolgen zijn van de opgetreden stagnatie en of het waar is dat de woningen ook al zou zonder gebouwd kunnen worden in de tweede fase tien pro cent en in die van de derde fase twintig procent duurder worden dan de reeds gebouwde woningen. In hoeverre bestaat dan de kans dat een kostenverhoging, zeker indien de bouw van de tweede fase nog langer uitblijft, de nog te bouwen 'woningen onbetaalbaar maakt voor degenen voor wie zij bestemd zijn en welke stappen wil de gemeente ondernemen om de partijen tot el kaar te brengen, vraagt Goossens. Indien de gemeente op de hoogte is geweest van de stagnatie in de her bouw, waarom zijn dan inmiddels een aantal woningen al afgebroken die tot de beste woningen van het complex Vernèdepark gerekend Het tweede deel van de School straat heet thans nog Leidseweg. Het begint bij de Treubstraat en eindigt bij de viersprong voor het raadhuis. De opzet is dat de viers- Vernieuwing parochieraad Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Bij de verkie zing voor nieuwe leden van de pa rochievergadering in Zoeterwoude zijn gekozen: J. J. Baart, A. M. v.d. Hoeven, L. J. Hoogeveen, G. H. Jonker, A. P. Koeken, A. H. Paar- dekooper en mevr. M. T. Winkelmolen-Hoogeveen gekozen. De heren Hoogeveen en Paarde- kooper zaten al in het overlegor gaan en werden herkozen, de an dere aftredende leden, t.w. de da mes C. Schouten en C. Baart en de heren J. Lelieveld, P. v.d. Salm en J. Roeleven stelden zich niet op nieuw beschikbaar. Naast de nieuw gekozen leden ma ken ook mevr. M. v. Leeuwen- Zandbergen en de heren J. B. v. Diemen, J. v. Leeuwen, H. Kort man, J. v. Sonderen, Q. v. Swieten, A. Noordman en G. v. Hoorn deel uit van het orgaan. De dekenale Vastenaktie, die was afgestemd op een projekt voor de jeugd van Santiago in Chili heeft het streefbedrag van 35.000- bijna gehaald. Het nu bekende re sultaat waarvoor de werkgroepen Missie- en Ontwikkelingshulp van de vier parochies zich hebben inge zet is 34.312,69. prong voor het raadhuis een drie- spromg wordt en de uitrit van de Schoolstraat afgesloten wordt op die plaats en verlegd naar de Win ston Churchillweg. Aanleiding daartoe is ondermeer het sluipver keer tijdens de avondspits. Tellin gen hebben uitgewezen dat tussen vier en en zes uur ruim vierhonderd automobilisten richting Leiden gaan via de Schoolstraat. Hiermede wordt een verkeerslicht in de door gaande verkeerstraverse ontlopen. Het raadslid J. Goosens (PPV) ziet graag omkering van de rijrichting voor het eerste deel van de School straat. Via Raadhuislaan en Chur chillweg de Schoolstraat in tot aan de Treubstraat. Van de andere kant komt dan ook het verkeer tot aan de Treubstraat en kan gezamenlijk af gevoerd worden via de parkeer plaatsen aan de Treubstraat. Hier mede is direkt iedere vorm van sluipverkeer onmogelijk ge maakt", aldus Goossens. Vooral onder de winkeliers bestaat nog wel enige huiver over het ver leggen van het verkeer. De kosten van deze reconstruktie worden ge raamd op 250.000,Voor het eerste deel van de Schoolstraat werd een subsidie verkregen van het ministerie van Economische Zaken, voor het tweede deel is geen subsidieregeling mogelijk. In de Schoolstraat, de oudste win kelstraatvan Voorschoten, is ook al bij de reconstructie van het eerste deel getracht de auto en de wande laar ieder enige vrijheid te geven. De auto is ondergeschikt aan het wandelverkeer. Het zou allemaal nog veel idealer zijn indien al het sluipverkeer dat de doorgaande route Leidschendam-Leiden ont wijkt geweerd kan worden. konden worden?", aldus Goossens. Ook wil Goosens graag weten of de geruchten juist zijn dat de woning bouwvereniging moeite zou heb ben met de bouwsels in de achter tuin (duiventillen e.d.) ondanks het feit dat destijds in de gemeenteraad uitdrukkelijk voor een zekere \Tijheid op dit punt werd gevraagd. Navraag bij de voorzitter van de Christelijke woningbouwvereni ging Voorschoten, Ir. J. Franken, geeft de zekerheid dat er inderdaad stagnatie is opgetreden bij het her bouwprojekt Vernèdepark. De aannemer heeft de eerste fase van de herbouw met verlies afgesloten en wil graag een andere aanneem som. Dat kan niet volgens de rijks- normen. De aannemer en de wo ningbouwvereniging zijn nog in onderhandeling. Ir. Franken ontkent dat de huur- som bijna 400,- per maand is. De gemiddelde huurprijs is 315,- per maand met een uitschieter voor de grootste woning tot 365,- per maand. "Voor de bewoners maakt dit geen verschil want ze krijgen huursubsidie of een gemeentebij- drage. Omdat de subsidie gegeven wordt naar het inkomen kan het wel zo zijn dat enige bewoners thans een verlaging van de subsidie krijgen in verband met een hoger inkomen. De huurprijs blijft echter gelijk", aldus Franken. De verkeerstraverse is overvol en mr. Begeer (VVD) vroeg zich al tij dens een bespreking in de commis sie openbare werken af waar het sluipverkeer nog een plaats kan krijgen op de overvolle verkeers traverse. Getracht zal worden iets te doen aan de verkeerslichten bij het raadhuis, door bijvoorbeeld een langere groene zone. De Schoolstraat is teveel een sluiproute geworden. ■k De woningstichting "Warmunda" wil het complex van 31 woningwetwoningen in de Warmundastraat zosnel mogelijk slopen om plaats te maken voor vervangende nieuwbouw WARMOND - Het Tweede-kamerlid Cees van Kuyen (PPR) wil, als het komt tot opheffing van kleinere gemeenten, War mond, Voorhout en Sassen- heim samenvoegen. Van Kuyen zei dat gisteren tij dens een verkiezingsavond van Progressief Warmond. 'Voeg Warmond, Sassenheim en Voorhout samen' „Ik wil Warmond niet onmidde- lijk opheffen, maar als het op lan gere termijn zover komt lijkt me dat de enig juiste oplossing", al dus Van Kuyen, die met zijn op merking inging op het plan van minister W. F. de Gaay-Fortman van Binnenlandse Zaken om ge meenten met minder dan tiendui zend inwoners op te heffen. Van Kuyen toonde zich geen te genstander van dat plan, mede ge zien het feit dat dan een slagvaar diger beleid gevoerd kan worden, ook al omdat grotere gemeenten vaak meer deskundigheid in huis hebben. Samenvoeging van Warmond met bijvoorbeeld Oegstgeest wees Van Kuyen radicaal van de hand, om dat de structuur van beide plaat sen te sterk verschillend is. Stichting veegt renovatieplan van tafel complex woningen - opgeschort dient te worden. Het LOS wees in haar reactie op het feit dat de woningstichting bij haar berekeningen een loon- en prijsrisico van tien procent heeft betrokken, wat ongebruikelijk is bij renovatieprojecten. Na aftrek van dat risico komt de renovatie- prijs op rond de zestigduizend gulden uit. Staatssecretaris Schaefer heeft al projecten in die orde van grootte goedgekeurd. Vandaag zal het LOS zich bera den over maatregelen, die geno men moeten worden om alsnog tot een produktief gesprek over renovatie te komen. In ieder ge val zal er op korte termijn een ge sprek tussen LOS en bewoners plaatsvinden. WARMOND - Het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing is zeer verbolgen over het feit dat de woningstichting "Warmun da", met voorbijgaan aan opmer kingen van staatssecretaris Jan Schaefer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, het re novatieplan voor 31 woningen in de Warmundastraat - opgesteld door LOS en een actiecomité van bewoners - van de tafel heeft ge veegd. In een brief, die gisteren aan alle bewoners van de Warmunda straat gezonden is, zegt het stich tingsbestuur dat het renovatie plan. zoals dat nu op tafel ligt, te duur is. De stichting becijferd dat een en ander ruim 67.000 gulden moet kosten. Eerder al had de stichting een renovatieplan van ruim 70.000 gulden per woning op tafel gelegd, dat werd afge keurd. Het LOS wees er vanmorgen, bij monde van woordvoerder Her man van Vliet, op dat nog altijd het toegezegde overleg tussen LOS, bewoners, stichtingsbe stuur, B. en W. en de provincie over deze zaak niet heeft plaats gevonden en dat staatssecretaris Scheafer zich recentelijk bereid heeft getoond om over het plan van het LOS te praten. Boven dien heeft schaefer geèist dat het besluit tot beëindiging van de exploitatie - de feitelijke sloop vergunning Voor het huidige

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2