IS 3 I u Hennie Kuiper gaat vrijuit in dopingzaak KRV favoriet in duel tegen Randstad Ladv's Dank de hemel voor niet al te kleine meisjes Vrij SWIFT NU AL KANSLOOS Uw kunstgebit DINSDAG 10 MEI 1977 Kleine meisjes Vele jaren geleden maakte de musical "Gigi" nogal wat furo re, vooral dankzij Leslie Caron en Maurice Chevalier, dat ouwe stuk. Eén van de bekendste liedjes uit "Gigi" was: "Thank heavens for little girls" laten we de hemel danken voor kleine meisjes), zoals menigeen onder u zich waarschijnlijk kan herinneren. Een ijzersterk vers, zó sterk dat je het zo nu en dan nog wel op één van de Hilversa (om met Koot te spreken) kunt vernemen. In sporten als zwemmenturnen en kunstrijden is de opmars van de kleine meisjes de laatste ja ren formidabel geweest. Bij de Olympische Spelen van 1976 in Montreal kon je dat duidelijk In het zwembassin wemelde het van met goud, zilver en brons beladen 14-15-16-jarigen. Bij het turnen overtroefde de bloedjonge Roemeense Nadia Comaneci iedereen en alles. En in de Russische ploeg zat een spillepoot die mij rillingen be zorgde, maar die ongetwijfeld binnen een paar jaar dicht bij de absolute top zal staan. Wie het kunstrijden deze winter heeft gevolgd, kon daar ook en kele typjes waarnemen die neg maar net afscheid van de knie kousjes hadden genomen. Nadia Comaneci Niet iedereen is gelukkig met die ontwikkeling. Sommigen op op voedkundige, anderen op ge voelsmatige gronden. Het toon aangevende Amerikaanse sportblad Sports Illustrated heeft ook zijn bedenkingen. On langs ontdekte het wat oudere, naar de top komende meisjes. De redacteur herinnerde zich "Gigi" kennelijk, want hij zette deze schitterende kop boven het stuk: "Laten we de hemel dan ken voor niet al te kleine meis jes". Slaan is fout bij sommigen is dat weinige nog te veel. Onder die categorie valt naar mijn gevoel de oud wereldkampioen zwaargewicht George Foreman (28). Volgens de krant van gisteren heejt hij in Houston gezegd te zullen stoppen met boksen. "Vanuit mijn geloofsovertuiging geloof ik dat het verkeerd is een ander te slaan, ook al is het sport", zo heeft hij ons laten weten. Hij voegde er aan toe verheugd te zijn nooit iemand in de ruig ge dood of ernstig te hebben ver wond. Tja. Foreman komt er een beetje laat achter dat zijn geloofsovertui ging hem eigenlijk gebiedt an deren niet te slaan. Hij staat per slot van rekening al een jaar of tien, twaalf in de ring. Die uitspraak doet hij uitgere kend nu hij, om in aangepaste termen te spreken, als bokser vrijwel is uitgeteld. Twee maanden geleden ging Fore man. traag en ongeïnspireerd ten onder tegen de outsider Jimmy Young, waarmee zijn aanspraak op een revanchege vecht met Muhammed Ali naar de zeer verre toekomst werd verwezen. Foreman weet waarschijn'ijk zelf wel dat het met hem als top- bokser gedaan is. Dat is niet erg, zoiets staat iedere sportman te wachten. Maar om juist dan aan te komen met de opmerking dat "slaan verkeerd is", dat vind ik toch wel getuigen van mooie, gave zakkerigheid. Wat jammer nou toch dat hij daar als regerend wereldkam pioen nooit aan gedacht heeft. Een potje Dat wereldkampioenschap ijs hockey is een vreemd potje rou lette geweest, hoor. Verrassin gen zijn leukhet ha rtebloed van de sport, maar het moet geen klucht worden. En dat was het daar in Wenen volledig. Tsjechoslowakije wordt we reldkampioen na met 8-2 op zijn donder te hebben gekregen van Canada. Datzelfde Canada wordt eerst mét 11-1 en daarna met 8-1 tot gort vermolen door de Sovjet-Unie. De Russen wor den op hun beurt met 5-1 en 3-1 platgedrukt door de ZwedenEn die worden weer met 7-0 ver splinterd door de Canadezen Wie dat allemaal begrijpt, mag het zeggen. Ik niet. Rijp Waar ik zo langzamerhand de stevige kerels de houding van appels en peren aannemen en voortdurend roepen dat ze er gens nog niet rijp voor zijn. Neem nou eens dat rCL. Vorig jaar gepromoveerd naar de eerste klasse, begonnen de Lei derdorpers het seizoen nqgol morserigLange tijd speelden ze Door Ruud Paauw dan ook geen rol in de strijd om de bovenste plaats, maar omdat de ploegen die dat wél deden opeens punten weggaven alsof het opheffingsuitverkoop was, sloop RCL naderbij en is nu nog maar een stapje van de kop verwijderd Maar wat hóór en léés ik nu de laatste weken: "We zijn eigen lijk nog niet rijp voor de titel". Dat anderen dat roepennou, alia, maar nee, ze zeggen het zelf. Gisteren legde Leo Holl in deze krant weer een verklaring van die strekking af, na de 1-1 legen Kozakken Boys. Vrienden van RCL, wat heb ik nou toch aan m'n fiets hangen? Wie is er in die afdeling dan ei genlijk wél rijp voor het kam pioenschap? Noordwijk niet. want dat heeft, als ik me goed herinner, ook al eens geroe pen dat na de aderlatingen van vorig jaar een derde plaats al mooi genoeg zou zijn. DOVO danof Quick Boys,Zwa luwen of CSVD? Die zijn geen haar volwassener dan RCL. Wie zou er bij de Racing niet rijp genoeg zijn voor die titel Ruud de Groot? Haha, die jon gen is door alle wateren gewas sen. Leo Holl? Die heeft de pu berteit ook al enige jaren achter zich gelaten. En zou Jan van Duyn het na UVS en ADO nog altijd niet weten? En dan al die Braaien en hun onder de lat staande zwager, ook nog niet rijp? Wat is rijp? Iedere schooljongen die achter de meiden aangaat, zal van zijn vader horen dat hij daar nog niet rijp voor is. Heeft iemand zich daar ooit aan ge stoord? Driewerf neenNou dan RCL, wat zouden we er van zeg gen om over dat rijp-zijn nu maar verder het kakement op elkaar te houden en doodge woon kampioen te worden? Fonds Even de afhandeling van een oude zaak. Begin dit jaar heeft Sportstichting-voorzitter Fiet Biegstraaten de Leidse voetbal clubs voorgesteld een fonds te vormen en daarmee over enige tijd de verhuizing mogelijk te maken van een aantal vereni gingen uit hun midden als er nieuwe velden beschikbaar ko men. Uit de woorden van Biegs traaten kon je wel proeven dat er weinig animo was om te ver huizen (want dat gaat altijd gepaard met de nodige kosten ook at roept iedereen dat er te weinig velden zijn. De oprich ting van zo'n steunfonds vond ik echt een zaakje voor de contact commissie van de Leidse voet balclubs, maar die hield met grote ijver haar mond. Mis schien dóen ze wel wat, maar dót wordt dan om mij duistere reden geheim gehouden. Ik heb destijds 50 gulden aangeboden om het fonds op gang te brengen er bij zeggend dat mijn arm geen uithangbord was. Als ik voor mei nieis zou horen ,ging de helft van die 50 gld. naar de stichting tot Bevordering van de Kuisheid der Vrouw, voor de andere helft zou ik de oud voorzitter van LDWS, Klaas Huner (die inmiddels ook 50 piek had ingezet) een aantal ferme versnaperingen in een nader te bepalen etablissement aanbieden. De termijn is nu om en uit eraard is om dat fonds de stilte van het graf blijven hangen Als die kuisheidsstichting niet mocht bestaan, richt ik haar op. Ik verwacht een royalesubsidie van Van Agt). Huner heb ik in middels al benaderd om een slokje te nuttigen .Daar bleek h ij zeker geen tegenstander van te zijn. maar hij heeft mij overge haald het geld voor een vriende lijker doel te gebruikenWat dot is, kan ik nu niet openbaren. U hoort nog van ons. ROTTERDAM - Bij de dopingaffaire, die na de voorjaarsklassiekers in België ontstond, is geen Nederlandse professional betrokken. De als ver dacht aangemerkte urine van Hennie Kuiper, bleek ook bij het tweede tegenonderzoek in het Gentse laboratorium van professor Debackere geen sporen van stimulerende stoffen te bevatten. Evenals bij de eerste contra expertise, afgelopen woensdag, trad de Nederlandse „specialist" drs Huib ketelaars ook nu weer op als getuige dekundige. De uitslag van de laatste analyse bracht grote opluchting bij de ex- wereldkampioen, die drie weken in onzekerheid heeft geleefd. „Het is geen prettige tijd geweest, dat moet ik bovenal zeggen. Voor mezelf was ik er van overtuigd, dat ik niets had gebruikt. Maar als je dan ineens aan «de schandpaal wordt genageld beginnen anders gedachten te overheersen". De „zaak Kuiper" zal een welkome aanvulling zijrj van het dossier, dat de Unie van Belgische Beroeps wielrenners nu éan het samenstel len is over de dopingscontroles in al z'n geledingen. Hoewel het voor Kuiper prettig is niet aan te worden gemerkt als een „misdadiger", roept de uitslag van de tegenana- lyse vragen op over de betrouw baarheid van de controles. Een ver volg eigenlijk van de „zaak Knete- mann", die in het vooijaar van 1975 na de Omloop Het Volk eveneens in staat van beschuldiging werd gé- steld en bij de contra-expertise ook niet positief was. tiegelden gesticht, dreigt nu zelfs met een boycot van alle Belgische dopingscontroles en deelname aan het Belgische kampioenschap en de wereldtitelstrijd. Zover zal het waarschijnlijk niet komen, omdat de Belgische Wielerbond inmid dels een gesprek heeft toegezegd met de renners, waarin van beide kanten kan worden gefilosofeerd over het dopingreglement en de te volgen procedure, want ook daar aan wordt in rennerskringen ge twijfeld. Hennie Kuiper: „Omdat ik nu di rect bij een controle was betrokken, ben ik me wat meer in de zaak gaan verdiepen. Maar als je de verhalen hoort, gaan je haren overeind staan. Twijfel je aan de honderd procent zekerheid, die men een gecontro leerde coureur moet kunnen ver schaffen. Eén van de mooiste voor beelden vind ik wel, dat de BWB ooit eens een brief schreef aan een renner dat hij positief was. Wat later kreeg de bewuste man weer een brief, dat alles op een vergissing be rustte. Storm Dat de storm over het betrappen Mcl0rtenS van de grote vedetten in België nog niet is uitgewoed, bewijst de actie van de Brusselse advocaat mr. JWil- fried van Cauwelaert, die als verde diger van de betrokken coureurs gaat optreden. De Unie, ooit eens uit protest tegen verhoogde licen- De dertiende etappe van „de ronde van Maertens" - een rit over 135 ki lometer van Igualada naar Lerida door vlak Noordspaans land - is ook geëindigd in een overwinning voor de wereldkampioen. Maertens pakte door zijn overwinning weer de nodige seconden bonificatie, waardoor hij zijn voorsprong in het algemeen klassement op Maria- Muguel Lasa kon uitbreiden, was misschien nog het feit dat de Belg zijn elfde ritoverwinning in deze ronde boekte en daarmee - met nog zes etappes voor de boeg - vrijwel zeker het record aantal overwinning van de Spanjaard De- lio Rodriguez (twaalf'in 1941) gaat overtreffen. Van Looy en Merckx brachten het nooit verder dan res pectievelijk acht en zes. Er gebeurde weinig in de dertiende etappe, zestig renners waren in Igualada op de fiets gestapt, enke len hadden het dit weekeinde laten afweten. Daaronder was, behalve de Nederlanders Priem en Schip per, ook de enige Amerikaanse renner. De ploeg van Maertens had het in deze korte en vlakke etappe voor het zeggen. Vluchtpogingen werden verijdeld en aan de finish mocht Maertens weer de vruchten plukken van zijn eigen werk en dat van zijn ploeggenoten. Het gemid delde dat de winnaar reed, lag dan ook hoog: 37.090 kilometer per uur. Ontsnapping Op kilometer dertien was er een ontsnapping van de Belg Ver- schaeve en de Spanjaard Fortia. Van korte duur echter. De tweede serieuze uitvalspoging kwam daarna pas weer na 98 kilometer en werd ingeleid door de Italianen, die hun sterkste man - Giuseppe Per- letto*(de winnaar van de twaalfde etappe) - naar een nieuwe overwin ning wilden slepen. Mare Demeijer smoorde de vluchtpoging in de kiem. De derde en laatste ontsnapping, vam de Spanjaard Domingo Peru- rena, werd teniet gedaan door Mi chel Pollentier. Mare Demeyer deed in de slotmeters het voorbe reidende werk, opdat de wereld kampioen zijn elfde ritoverwinning kon behalen. Leidse titel damesvoetbal Hennie Kuiper: onschuldig Uitslag 1. Freddv Maertens (Bel) 135 km tier (Bel) op 5.03, 7. Clively (Aus) op 6.02, 8. Pessarrodona (Spa) en 7.24, Mare 9 Linares (Spa) op 7.53, 10. Tama- ,t., 3. Benny mes (Spa) op 9.00, 34. De nHertog ;.t., 4. Danielle °P 1012. Tinchella (Ita) z.t., 5. Klaus-Peter De R"S Alexander Averin heeft Thaler (Wdl) z.t., 6. Geert Malfait gisteren ».s— Cde tweede etappe van de Vredekoers gewonnen. Averin legde de 133 kilometer van aar Lodz af in 2 uur 47 9 seconden. Aavo Pikkoes werd tweede, in de zelfde tijd als de KATWIJK/VOORSCHOTEN Randstad Sport Lady's en KRV dreigen in tijdnood te komen waar het de afwikkeling van de voetbal competitie bij de dames betreft. De kampioenen van de zaterdag- en de zondagafdeling ontmoeten elkaar woensdag om zeven uur op het DOCOS-terrein om uit te maken wie zich "Leids" kampioen mag noemen. Mocht dit duel na de nor male speeltijd (2 x 35 minuten) en de verlenging (2 x 15 minuten) nog geen winnaar hebben opgeleverd dan zal de wedstrijd worden over gespeeld. Aangezien de kampioen van de afdeling Leiden zaterdag zal moeten aantreden in het districts kampioenschap in Dordrecht zal een tweede beslissingswedstrijd donderdag of vrijdag moeten wor den gespeeld. In dat geval zal in Dordrecht ook een vermoeide Leidse kampioen kunnen worden verwacht. KRV en Randstad Sport Lady's hopen dan ook dat een extra duel niet nodig zal zijn. KRV lijkt ADVERTENTIE. Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? favoriet, ook al is de conditie vol gens aanvalster Grieta Hoek be paald niet op peil. Een van de oor zaken daarvan is dat Aad van Werkhoven zo'n vijf weken geleden wegens tijdgebrek voor de eer moest bedanken om KRV nog lan ger te trainen. Grieta HoekG "Sindsdien moeten we alles op ei gen houtje doen, waardoor er lang niet zo hard wordt getraind als in het verleden". Niettemin ziet Grieta wel perspectieven voor haar team tegen de Lady's, die vorig sei zoen in een vriendschappelijk duel met 2-1 de eer aan KRV hebben moeten laten: "We moeten nu toch eens kunnen winnen. Het kan nu ook, nu we Weteringse Girls einde lijk eens niet tegenover ons krijgen". Weteringse Girls, dat de titel twee jaar achtereen ten koste van KRV heeft binnengesleept is ditmaal niet van de partij, omdat het dit seizoen is uitgekomen in de Haagse afdeling. Voor de laatste maal werd KRV Leids kampioen in 1974 toen de Girls wel degelijk werden geklopt. KRV voelde er toen echter niets voor om'uit te ko men in het districtskampioenschap van West 2. Grieta: "Er zat toen te veel tijd tussen het Leids kam pioenschap en die districtsstrijd. Nu die twee evenementen zo snel achter elkaar zijn hebben we wel degelijk interesse". Belangstelling heeft echter ook Randstad Sport, dat Annie den Hollander Dirk Ongenae (Bel) z.t., 10. Jose Warschau Luis Viejo (Spa) z.t., 27. Fedor den minuten Hertog (Ned) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Maertens (Bel) 51 uur. 34 min. en 23 houdt daardoor de leiding in het al- sec., 2. Lasa (Spa) op 1.57. 3. Thaler gemeen klassement. De Italiaan (Wdl) op 2.47, 4. Perurena (Spa) op Giovanni Bino eindigde in het wiel Het is niet nodig, dat U angst heeft, dat Pe^e van LuÜck aai"* het begin 11,., noh.t k;, het seizoen zag afhaken en voor Uw gebit losschiet bij het eten, lachen of niezen! Een weinig Dentofix - 's r tweetal Jolanda Overbeek en gens op de gebitspïaat gestrooid -houdt Jfvonne Pfund die tevoren steeds Uw gebit onwrikbaar op zijn plaats en J ^CL act,et z,jn geweest, heeft 3.21,5. Viejo (Spa) op 4.28,6. Pollen- Pikkoes op de derde plaats. BRUNSSUM-Swift/'t Winkeltje is gewipt uit de strijd om het Neder landse zaalvoetbalkampioenschap. In het Limburgse Brunssum was Ambassadeur met 3-2 de sterkste ploeg. En omdat Ambassadeur ook de eerste wedstrijd, tegen het mid- delburgse Brammetje Dump in winst had omgezet, kan de Lim burgers de zege in poule B niet meer ontgaan. Een taktische slordigheid kostte Swift/'t Winkeltje vier minuten voor het eindsignaal een gelijkspel en tevens de kans om dooreen zege 'in het laatste duel alsnog poule- te worden. Op dat fatale moment mocht v.d. Molen zomaar oprukken in de richting van het Swift-doel. V.d. Molen scoorde be heerst: 3-2. Ambassadeur en Swift waren in het duel goed tegen elkaar opgewassen. Twee keer nam Am bassadeur een voorsprong, maar twee keer werkte Swift die ook weer weg. Hans Luiten zette Am bassadeur al na vijf minuten op 1-0, waarna de uitblinkende Swift- doelman Willem van As zijn ploeg voor verdere tegenslag behoedde. Na de gelijkmaker van Koos van Egmond kwam Swift wat los, maar desondanks nam de thuisclub nog in de eerste helft opnieuw een voor sprong, wederom door een goal van Luiten: 2-1. Ook na de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en Piet Gu- bler hielp Swift met een prachtig doelpunt aan de tweede gelijkma ken 2-2. De winnende treffer ontging Swift doordat Piet Gubler keihard op de lat en Koos van Egmond dreunend op de paal schoot. Vier minuten voor tijd werd dat Swift fataal. Donderdag speelt Swift in de Vijf Meihal tegen de kampioen van Zuid I, Brammetje Dump uit Mid delburg. Het duel vangt aan om 20.15 uur. "Natuurlijk zijn we blij dat we die twee meisjes erbij hebben gekregen, maar dat neemt niet weg dat we een tijd nodig heb ben gehad om weer goed te draaien. Aan Annie en Rineke, die allebei op het middenveld stonden, waren we gewend. Met die nieuwelingen, van wie Jolanda op het middenveld staat en Yvonne in de verdediging «moesten we wel even omschake len". Corry Lamberts gelooft niet dat Randstad behoeft onder te doen voor KRV, ook al heeft de inzet de laatste weken ogal te wensen over gelaten waardoor de pioeg tegen SJZ genoegen moest nernen met een gelijkspel. Trainer De Nooijen "Dat het kampioenschap voor ons al zo snel vaststond is zonder meer een nadeel. De wil om te winnen verdween daardoor bij sommigen. Bovendien hebben we een aantal weken stilgestaan voor de competi tie, waardoor we de vorm via vriendschappelijke wedstrijden op een geforceerde wijze hebben moe ten zien vast te houden". O/rA&r /&rz>/o - Ma/ 75&45</4C&S IAMÊS0JH2RSÜ; OT lukt wa. EENI &TK/P>- e&et/AA/. UA'VA.'-/Y/-///.7 N CÉ LAATSTE HAl/JS MIMUUT V/AN DE ueöÊWS tudrekken BUÖÊTRDKKQÜ MINUUT... wcr WACP OOR VERWENSEN HEEFT NIKS 095£LESJ£RD, ce eocsR.- F1 MALE .ZAL NU UDfiEEN e£SLI6T DOOR WET fZAATSEÜ, M/ s&tkTterf

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11