"Ik stuur die mensen wel een brief met mijn verhaal erin Dips gaat in hoger beroep PUBLIEK Enpête in Elisabeth over de verpleging Corsowagens-rit trok veel bekijks in Zweden BOOMVERPLANTER MET EEN 420 PK PPR-KAMERLID NIET WELKOM IN 2 BEJAARDENHUIZEN STREEK VRIJDAG G MEI 197 Tegen uitspraak Haagse rechtbank OUDE WETERING - De strijd rond de bezetting van het nieuwe winkelcentrum aan het Meerkreukplein in Oude Wete ring is nog niet voorbij. Dirk van den Broek, directeur van een aantal Digros-supermarkten wil in hoger beroep proberen de uit spraak van de arrondissements rechtbank in Den Haag, waarin werd bepaald dat plaatselijke middenstanders voorrang krijgen bij het bemannen van de ruimten, ongedaan te maken. Wij vinden", aldus Van den Broek vanmorgen, „dat er hele maal geen sprake is van voor keursrecht. We laten die zaak niet zo maar voorbijgaan. Na tuurlijk had ik liever gehad dat het anders was uitgepakt. Di- gros gaat er vanuit dat er echt nog wel een kansje is om alsnog in het winkelcentrum te mogen trekken. Anders zouden we niet in hoger beroep gaan." Mocht de zaak tóch negatief uit pakken voor de supermarkt, ook dan zal Van den Broek alles in het werk blijven stellen om een geschikte ruimte te vinden in Alkemade waarin hij één van de Digros-zaken kan vestigen. ,Het liefst zouden we natuurlijk in dat nieuwe centrum gaan zit ten. Maar ik zie wel andere mo gelijkheden in die omgeving. Welke? Nou, daart praat ik nog maar niet over. Ik ben wat voor zichtig geworden. In ieder geval zoeken we geen kleine winkel, wél een behoorlijk pand. Als we zoiets kunnen overnemen is er geen vuiltje aan de lucht. Dat mag." Dat er door deze vertraging be hoorlijk wat schade wordt gele den geeft Van den Broek zonder meer toe. Om dit in geld uit te drukken vindt hij een moelijke zaak. „We zijn nu bezig met alles op papier te zetten. Denk alleen maar eens aan al die handel die is ingekocht, personeel dat is aangetrokken, contracten die zijn afgesloten voor het inrich ten van de winkel en noem maar. Alles is op de tocht komen tg staan. Maar het allerergste vind ik toch wel dat er een brok van je omzet blijft liggen", aldus Van den Broek. „Ik kan wel zeggen dat er bij ons geen verslagenheid heerst", ver zekerde de Digros-directeur. „We zitten zeker niet in de put door deze tegenslag." Nieuwe partij Alphen: RPF ALPHEN AAN DEN RIJN - De Reformatorische Politieke Feder atie heeft deze week in Alphen aan den Rijn - op een verkiezingsbij eenkomst in gebouw Rehoboth - een eigen kiesvereniging voor Al phen opgericht. In het voorlopig bestuur zijn gekozen de heren J. Verdoes (contactman), S. van de Leest, D. van Brummen en L. J. Venderbos. Of RPF ook aan de gemeente raadsverkiezingen gaat deelnemen met een eigen kandidaat is nog on zeker. "Ik hoop dat dat wel gaat ge beuren, maar dat hangt onder meer af van het feit öf we daar mensen voor hebben en wat de mogelijkhe den zijn om samen te werken met bestaande partijen (landelijk ko men GPV, SGP en de RPF met één lijst uit). In Alphen zou alleen de SGP een eventuele kandidaat zijn om mee samen te werken. De SGP echter heeft een gastplaats in het CDA, red. Voorlopig gaat de prille kiesver eniging zich bezig houden met propaganda voor de komende ka merverkiezingen. Oud-Alphen in actie tegen oud-LFC ALPHEN AAN DEN RIJN - Zaterdagmiddag om vijf uur wordt op het voetbalterrein van Alphen de traditionele weds trijd tussen oud-Alphen en oud-LFC gespeeld. Voor Al phen zullen o.a. uitkomen: Jan Britsemer, Jan Kluivers, Wim van Kampen, Jan Ederveen, Henk Hage, Cor Vogelaar, Teun van Wilen en Jan Zaad. Oud- Alphen en oud-LFC zijn Wilgen uit spelers die elkaar vroeger in de tweede klasse bestreden. De leerlingenraad van het Eli- sabethziekenhuis in Leider dorp is dit jaar op de „dag van de verpleging" (12 mei) heel wat van plan, zo lees ik uit het programma dat ze mij toestuurde. Om maar eens wat te noemen; bezoekers maar ook patiën ten die wel eens wat meer willen weten over de wer king en gebruik van ver- pleegartikelen (zo'n beetje alle apparatuur die rondom ziekbedden pleegt te worden gesignaleerd) kunnen die dag hun licht gaan opsteken in de hal van het ziekenhuis, waar een stand met dat ma teriaal zal worden opgesteld. Een paar aardige verpleegs ters geven graag tekst en uit leg. Wellicht nog interessanter is een enquête die de leer lingenraad in het ziekenhuis heeft gehouden. Van de re sultaten kan eveneens in de hal notitie worden genomen. Op elke afdeling werden aan drie patiënten vijf vragen voorgelegd, door de leer lingverpleegsters zelf be dacht, in samenwerking met ziekenhuis-psychologe dra. Bazelmans. Gevraagd werd onder meer hoe de patiënten het vinden om verpleegd te worden door mensen die nog vrij jong zijn, hoe men het vindt dat er steeds meer zieken broeders in het ziekenhuis komen te werken en de vraag of men tevreden is met de verpleging. Op de resultaten van die enquête kom ik in deze rubriek nog terug. Ook de eigen radio-omroep van het E.Z. draagt haar steentje bij aan de 12-mei- viering, door die dag de pa tiënten een speciaal feest programma voor te schote len. En als in het ziekenhuis de meeste patiënten aan hun nachtrust beginnen bouwt het personeel in de woonflat nog een feestje. Met een disco en met een jazzband. Alle maal ter gelegenheid van de geboortedag van Florence Nightingale ("the lady with the lamp"), pionierste voor de opleiding van verpleeg kundigen. De boomchirurgen Copijn uit Utrecht, de laatste jaren ook nogal eens actief in en rond Leiden, hebben een nieuwe troef in de handen om kanjers van bomen met wortel en al uit de grond te tillen. Ze noemen hun nieuwste aanwinst "Europa's grootste boomverplan- ter". En wat die machine voor mogelijkheden heeft werd dezer dagen gedemonstreerd in Gouda, waar op een bouwterrein vlak voor het station een 17 meter hoge en 70 jaar oude plataan van zijn plaats moest worden gehaald om elders weer onbelemmerd voort te kunnen bloeien Op de foto is te zien hoe de robuuste plataan met kluit en al boven de grond zweeft, stevig in bedwang gehouden door dikke staalkabels Zieke iepen De boomverplanter komt waarschijnlijk ook naar Leiden om op het terrein van het zusterhuis Nieuweroord Rijnsburgerweg) wat grote zieke iepen te verwijderen. De boomtiller heeft een eigen ge wicht van 40 ton en kan 420 paardekrachten produceren. Alphenaar in Tulpen-rally ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphenaar Robert Clemens is een van de deelnemers aan de 26ste Tulpen-rally, die vandaag om tien uur in Rotterdam van start gaat. Clemens (29) rijdt samen met Ruud van Gent (27) in een Opel Ascona en behoort in de nationale klasse tot een van de kanshebbers op een ere plaats. Het is de tweede keer dat de Alphenaar aan de Tulpen-rally, met 37 klassementsproeven en een afstand van 183 kilometer, meedoet. Vorig jaar haalde Clemens samen met Alphenaar Ed Schalke, in een BMW 2002 een vierde eindplaats in het na tionale klassement. Deze keer is hij de navigator in het team, dat de vorig jaar afgedankte reser vewagen van het vermaarde duo Bob de Jong/Lars Carlsson in gebruik heeft. De Opel Asco na, een fabriekswagen, telt 1900 cc en heeft een vermogen van 170 pk. Volgens Clemens, die Jannes Vos en het assurantie kantoor Willems als sponsors heeft gevonden voor het fina ncieel veel vergende evene ment, bestaat er een goede kans dat minimaal een derde plaats tot de mogelijkheden behoort. De Tulpenrally eindigt zondag in het Belgische Arlon. KOUDEKERK/HAZERSWOUDE - Dilia van der Heem, het PPR- Tweede-Kamerlid, is niet welkom in de bejaardentehuizen"De Driehof' in Hazerswoude en het Koudekerkse Rhyndael. Het radikale-kamerlid komt volge nde week dinsdag (10 mei) een paar uurtjes naar Hazerswoude voor een werkbezoek. Hierin was ook een praatje gepland met de bewoners van de bejaardentehuizen. Het be stuur van "De Driehof' heeft echter laten weten hierin geen brood te zien. Directeur Westendorp van Rhyndael heeft een zelfde geluid la ten horen. Over de motieven voor het niet toe laten van het kamerlid vertelde voorzitter Ten Heuvelhof van "De Driehof', dat men er bezwaar tegen heeft om de recreatiezaal beschik baar te stellen voor het houden van een politieke bijeenkomst. "We wil len de politiek buiten de deur hou den. Maar als dat kamerlid bij de bejaarden aan huis wil aanbellen, kan het gerust zijn gang gaan. De entree tot het complex is vrij. Kijk, als wij één groepering de kans ge ven wat propaganda te maken bij de bejaarden, kunnen we straks te gen een andere geen nee zeggen." Algemener Directeur Westenhof motiveert zijn besluit om het PPR-kamerlid bui ten de deur te houden met de woor den: „Iedereen die dat wil kan naar politieke bijeenkomsten. Ik heb niet direct de boot afgehouden. Vreemd maar de zaak eerst een weekje in overweging genomen. Pas toen was ik het er met me zelf over eens: of alle politieke partijen binnenhalen of niet één. Nou, er was alleen maar een verzoek van de PPR binnenge komen. Verder van niemand. vreemd over. Maar ik ben het wel met dit standpunt eens. Een be jaardentehuis is een besloten toe stand. Daar ga je geen politiek be drijven". Dilia van der Heem was duidelijk teleurgesteld dat de deuren van beide bejaardentehuizen voor haar gesloten zullen blijven. Overigens was voorzitter Dorrepaal van Rhyndael niet op de hoogte van dit besluit toen we hem om een reactie vroegen. "Dit is buiten het dagelijks bestuur omgegaan. Ik zal er wel eens naar informeren wie dit heeft geregeld. Het komt wat AZC Alphen in sterk bezet toernooi ALPHEN AAN DEN RIJN - AZC Alphen neemt dit week einde deel aan een sterk bezet toernooi in Hilversum. Op in itiatief van de KNZB zullen daar vier nationale topploegen een toernooi spelen, tijdens welke een proef wordt geno men met de nieuwe waterpo- lospelregels. HZC/De Robben, Zian/Vitesse en Neptu- nus/Arnhem zijn de andere drie deelnemers. De belangrijkste veranderingen in de spelregels zijn: Er zal door twee scheidsrechters i.p.v. één gefloten worden. De strafmi- nuut wordt teruggebracht tot 45 seconden. De 45-seconden- regel wordt veranderd in een 35-seconden-regel. Een vrije worp mag door elke speler ge nomen worden. In totaal wor den er 12 veranderingen in de spelregels aangebracht. Het toernooi begint 's middags om vijf uur en duurt tot ongeveer negen uur 's avonds. "Het komt wel vreemd bij me over hoor", was haar eerste reactie. "Zo van: die mensen zitten in een be jaardentehuis en daar wordt voor je beslist. Wat ik me afvraag is of die mensen niet in staat zijn om voor zichzelf te beslissen Ze zijn toch volwassen?" Het radicale-kamerlid is zeker niet van plan om er een rel over te gaan schoppen. "Misschien komen er wel repercussies van. Als er bewo nersraden zijn zal ik zeker vragen of zij het met de gang van deze zaken eens zijn. Ik kan me voorstellen dat er bejaarden zijn die met deze maatregel helemaal niet gelukkig zijn, maar niets durven zeggen". Jammer vindt Dilia ven der Heem het in iedere geval wel dat ze niet even gezellig met de bejaarden een praatje kan maken. "Kijk, er zijn zoveel mensen die denken dat de PPR er uitsluitend voor jongeren is. Dat had ik in die bejaardentehui zen nou eens mooi kunnen uitleg gen, dat dit helemaal niet het geval is. Tja, wat nu? Ik denk dat ik die mensen maar een brief stuur met erin m'n verhaal dat ik had willen afsteken. Dan kunnen ze in ieder geval toch nog lezen wat ik had wil len zeggen", aldus het kamerlid. i der Heem: teleurgesteld Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Als het aan het stadsbestuur van Gotenburg ligt worden er volgend jaar meer corsowagens naar Zweden verscheept dan nu het geval is geweest. Maar of een dergelijk verzoek ook zal worden gehono reerd valt te bezien. Organisatoren van het bollens treekcorso, die in de afgelo pen week met vijf praalwa gens te gast waren in de Zweedse kustplaats, zien in een groter overzees transport niet zoveel heil. Vooral ver- voerstechnisch zou dat op grote problemen gaan stui ten. Uit het verzoek blijkt overigens wel hoezeer de expositie van de fleurige corsowagens in Gotenburg in goede aarde is gevallen. Berg werk Maar daar moest wel eerst een berg werk verzet voor wor den. Vorige week woensdag werden de vijf wagens in Am sterdam op de boot gezet. Plus een vrachtauto, tot aan de nok gevuld met 600 kratten hyacinthen in diverse kleu- Na aankomst in Zweden wer den de vyf kale corsowagens naar het overdekte winkel centrum Ostra Nordstad ge reden, waar Zweedse scholie ren een handje hielpen bij het aankleden er van. Dat deden zij onder leiding van me vrouw Van Dam uit Noord- wijkerhout, die als enige bindster de reis meemaakte In het winkelcentrum trok dat hele gebeuren enorm veel bekijks. Een tegenvaller werd de corso- rit door het centrum van de stad, omdat het op dat mo ment pijpestelen regende. De enorme plensbui heeft zelfs tot gevolg gehad dat het voorop lopende muziekkorps ijlings een goed heenkomen zocht. Ook voor de Zweedse figuran ten op de corsowagens (voor hen had men uit Nederland kostuums meegenomen) was de pret van korte duur. Dus werd maar weer snel het kade op. overdekte winkelcentrum opgezocht waar de geha vende bloemcolossen werden opgekalefaterd. Later deed men het stadsritje nog een keer over en toen met meer De enorme hoeveelheden hya- cinthbloemen die vanuit de bollenstreek waren meege nomen zijn na afloop van de happening in Gotenburg niet weggegeven, hoewel er gega digden zat waren. De opge tuigde corsowagens werden naar het haventerrein ge bracht en daar ontdaan van bloemen en stro. Dat ver dween in grote vuilcontain ers. Van te voren was dat af gesproken met de Zweedse douane. Men mocht de hya cinthen gratis invoeren, maar ze dan wel na het gebruik vernietigen. En dat is ook gebeurd. Alleen de gesmede karkassen zijn weer mee terug gegaan op de boot. Corso-bestuurslid Stuurman is bijzonder tevreden over het wagens rollen de verloop van de corso- expeditie, die nu voor de tweede keer is gehouden. "Het liep allemaal een stuk gesmeerder dan in 1975", zegt hij. "Organisatorisch zat het nu ge heid in elkaar. Vooral ook omdat de Zweden zelf enorm meewerkten om transport en aankleding vlot te laten ver lopen. Dit corso was een puur stukje Holland-promotie. Het is enorm aangeslagen, de pu blieke belangstelling was erg groot. Volgend jaar gaan we Beplanting Maar voordat het zover is zullen de inwoners van Gotenburg al eerder iets van de bollens treek kunnen proeven. Ter gelegenheid van dit buiten landse corsobezoek heeft de afdeling afzetbevordering van de Bloembollenraad zo- merbeplanting voor de Go- tenburgse stadsplantsoenen geschonken.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4