mededelingen gemeentebestuur leiden 9tlm 13mei '77 Gemeenteraad De gemeenteraad van Leiden vergadert op maandag 9 r raadzaal van het stadhuis. i 19.30 uur in de benoemde lid van de gemeenteraad. m. vertrek raadslid Mevr. A. Agenda: Beëindiging en installatie van het n mevrouw H. Passchier. Benoeming van een lid voor diverse v.d. Zande). Behandeling van de interpellatie over het dependance van de Louise de Coligny- scholengemeenschap in Leiderdorp. Garantieverlening aan de Hervormde Gemeente i.v.m. rente en aflossing van een geldlening voor de bouw van een crematorium. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het doen ontwerpen van een bestemmingsplan voor de Vogelwijk*. Beschikbaar stellen van een krediet voor de verwerving van panden in het kader van het rehabilitatieplan "Noorderkwartier" en het aankopen van het pand Prin senstraat 39/39a. Voorstel inzake het bestemmen van het Heerenlogement van het Burchtcomplex met het daarbij behorende koetshuis en het zgn. Van der Heidecomplex voor de vestiging van de hoofdbibliotheek van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiden en het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet voor het opstellen van een plan voor genoemde bestemming. Beschikbaar stellen van gelden voor het aanpassen van de parterreflat Havikshorst 11behorende tot complex 3 (oud IV) van de Protestants Christelijke Woningbouw vereniging ten behoeve van een minder valide. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een diens tauto voor de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Voorstel inzake het huren van enkele woonbarakken voor buitenlandse werkne mers van de Stichting Woonoord Arbeiders te Leiderdorp, het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de meest noodzakelijke investeringen voor het be woonbaar maken van deze barakken, het instellen van een commissie als bedoeld in artikel 61, lid 1 onder a, der gemeentewet, onder de naam "Commissie Huisves ting Migranten Leiden", en het vaststellen van een verordening regelende werk kring, de samenstelling en bevoegdheden van deze commissie. Commissievergaderingen Verkeerscommissie Maandag 9 mei a.s. c i 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zg. hoorprocedure. Aanpassing van de bewegwijzering i.v.m. de afsluiting van de Breestraat. Bevordering veiligheid van overstekende en uitstappende buspassagiers bij de bushalte op de Zijlsingel, ter hoogte van de Trompstraat. Commissie voor volkshuisvesting. Dinsdag 10 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vervolg bespreking c Jaarrekening '74/"75 r de commissiorale behandeling van milieuzaken i de woningbouwvereniging "De Eendracht". Koop van woningen in stadsvernieuwingsgebieden Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 10 mei a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Wijziging overeenkomst stroomlevering nv. E.Z.H. aan de gemeente Leiden. Overeenkomst stroomlevering gemeente Leiden aan de gemeente Alphen a/d Rijn. Overeenkomst met n.v. Nederl. Gasunie voor aardgaslevering voor electrische centrale. Intrekking investeringen 1977 door de Stedelijke Lichtfabrieken. Fakturering gasverbruik kleinverbruikers. Veemarkttarieven Groenoordhallen. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 12 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Bespreking ontwerp-bestemmingsplan Morssingel. Stand van zaken mbt de vestiging van Rijnlands Revalidatiecentrum aan de Was- senaarseweg. Walmuren Oude Singel. Programma onderhoud wegen 1977/Herinrichting straten. Ontwerp voor de Churchilltjrug. Fietsverbinding Broekweg"Station (definitieve versie). Bouw van graansilo's aan de Vlietweg. Subsidiëring restauratie Pieterskerk. Vaststelling' instructie ambtenaren bouw en woningtoezicht. Uitname uit het grondbedrijf van gronden t.b.v. Nieuwbouw Rembrandtscholen- gemeenschap. Aankoop pand Levendaal 197. Aankoop pand Gortestraat 32. Aankoop panden Gortestraat 70, 72, 74. Verkoop opstal Hartesteeg 3 en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Overname van een perceel grond aan de Stationsweg. Levering van een financiële bijdrage in de door de gemeente getroffen openbare voorzieningen door de Coöp. Raiffeisenbank voor een achteruitgang van het perceel Stationsweg 39. Uitgifte in erfpacht vn de percelen Oranjegracht 81, 85, 87 en 91 en verkoop van de opstallen. Aankoop van het pand Prinsenstraat 41/41a. Het gebeurt de laatste jaren geregeld dat mensen een huis kopen en dan achteraf tot de ontdekking komen dat die woning in een door de gemeente aangewezen stadsver nieuwingsgebied ligt. In een stadsvernieuwingsgebied is de kans groot dat men te maken krijgt met een woning van slechte kwaliteit gemeentelijke plannen waarvoor panden gesloopt moeten worden gemeentelijke aanschrijvingen tot het treffen van vaak kostbare voorzieningen aan de woning noodzakelijke vernieuwing van huisrioleringen Daarnaast moet men er rekening mee houden dat men in Leiden voor woningen beneden een "kale" koopprijs van 160.000,-- een huisvestingsvergunning nodig heeft. Zo'n vergunning wordt alleen afgegeven aan mensen die economisch gebonden zij_n aan Leiden of die al twee jaar in het Leidse bevolkingsregister staan ingeschreven. Als men zijn woning al voor veel geld heeft gekocht en achteraf deze problemen ontmoet is dat voor de nieuwe eigenaar vaak een behoorlijke tegenvaller. Nu is kopen van een huis natuurlijk in de eerste plaats een zaak van koper en verkoper zelf en niet van de gemeente. Maar wel kunnen toekomstige kopers iets doen om een even tuele miskoop te voorkomen. Zij kunnen nl. van te voren bij een van de onderadres sen informeren naar de plannen die er voor bepaalde buurten bestaan, en naar de kwaliteit van de woningen in die gebieden. Hieronder volgt daarom een overzicht van de officiële stadsvernieuwingsgebieden in Leiden en van de adressen waar men daarover informatie kan vragen. Stadsvernieuwingsgebieden in Leiden Gebied Noorderkwartier Ligging Ten noorden v£ de binnenstad Ten noord-oosten van de binnenstad Verkiezingen 2e kamer 3. Haagwegkwartier 4. Maredorp 5. Levendaal-Oost 6. Pieterswijk Binnenstad Binnenstad Binnenstad Naast bovengenoemde officiële stadsvernieuwingsgebieden zijn er ook voor andere gebieden in de binnenstad plannen in de maak of al klaar. Daarom verdient het altijd aanbeveling om voor de aankoop van een pand in de bin nenstad eerst bij de gemeente te informeren naar eventuele plannen voor het gebied waar deze woning ligt. Dat kunt u doen bij het Buro Voorlichting in het stadhuis, tel. 145344 of bij de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken, die eveneens onder nr. 145344 bereikbaar is. Stemmen bij volmacht Bent u op 25 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders om dat at voor u te doen. Voor dit "stemmen bij volmacht" bestaan twee verschillende mogelijkheden. Allereerst is er de al lang bekende manier. Deze komt hier op neer dat u op het stadhuis gratis een formulier kunt krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet ondertekend worden door u zelf en door degene, die u voor u wilt laten stemmen. Na invulling en ondertekening moet dit formulier uiterlijk 11 mei a.s. worden ingele verd op het gemeentehuis, waar u op 12 april 1977 was ingeschreven. Opsturen naar het gemeentehuis mag ook, tot uiterlijk 10 mei. Degeen die namens u uw stem mag uitbrengen krijgt dan een "volmachtlegitimatiekaart". Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau, dus ook in een andere gemeente. Verder is er een nieuwè en zeer eenvoudige mogelijkheid gekomen om bij volmacht te stemmen. Dat gaat als volgt. .Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt ingevuld, moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en onderte kende oproepingskaart kan uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezingen voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn echter twee voorwaarden verbonden: 1. u en uw gemachtigde moeten beiden staan ingeschreven in een en hetzelfde stemdistrict. 2. uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, tot op de dag van de verkiezingen toe. Stemmen in een ander stembureau Weet u nu al zeker dat u op 25 mei niet in uw woonplaats bent of in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een "kiezerslegitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt u in elk willekeurig stembureau uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis formulier krijgen, dat u moet invullen en ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw oproepingskaart in bij de afdeling bevolking. Dat kan tot uiterlijk 20 mei 1977. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de afdeling bevolking is ook mogelijk, maar dan tot uiterlijk 10 mei Voor inlichtingen over het vorenstaande kunt u terecht bij loket 5 de afdeling bevolking op het stadhuis. Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen kunt u krijgen onder 145344 (stadhuis), toestel 327. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: l.de Directie van het Academisch Ziekenhuis, te Leiden. Oprichten van door elek tromotoren gedreven installaties t.b.v. het laboratorium onderzoek en verpleegaf- deling in gebouw 19 (balanspaviljoen) op het perceel Rijnsburgerweg 10. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten 6 mei 1977 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op 1. 24 mei 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen; b. niet op de openbare hoorzitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schrif telijke bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Informatieadres De heer V. Visser, renovatie winkel, Prinsenstraat 66. tel. 131622. Spreekuren: elke eerste en derde woënsdag van de maand, van 19.00 tot 20.00 uur. Buiten de spreekuren is de heer Visser telefonisch bereikbaar onder nr. 020-172828 De heer J. Wesseling, renova tiewinkel, Javastraat 2, tel. 141472. Spreekuren: elke eerste en derde dinsdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur. Buiten de spreekuren is de heer Wesseling telefonisch bereikbaar onder nr. 02526-3841. Afdeling Volkshuisvesting van Gemeentewerken, Breestraat 117, tel. 769241. Spreekuren: op werkdagen da gelijks van 11.00 tot 12.00 uur. Zie onder 3. Zie onder 3. Zie onder 3. Diversen 100 flats voor alleenwonenden r toewijzing beschikbaar komen: 100 De flats 84 met een woonkamer van ca. 25 m2, slaaphoek ca. 6 m2 en keuken, 16 met een zit-slaapkamer van ca. 24 m2 en een keuken. Er is centrale verwarming, warmwater-voorziening en thermopane beglazing. De woningen zijn voorzien van een lift. De huren zijn nog niet bekend, doch zullen gemiddeld per woning inclusief stook- en servicekosten ca. 300,- per maand bedra gen. Het flatgebouw is gelegen in de Juwelenbuurt (Morskwartier). De hoogte varieert van 5 tot 8 lagen met een trapvormig uiterlijk, waardoor terrassen zijn geformeerd welke gedeeltelijk gemeenschappelijk kunnen worden gebruikt en gedeeltelijk tot de wo ningen behoren. Toewijzing Voor de toewijzing komen in aanmerking alleenwonenden die het zij in het bezit zijn van een geldig urgentiebewijs hetzij een 2 of meer kamer huurwoning tot 275,— per maand in Leiden achterlaten. Omtrent de selectie zal overleg plaatsvinden tussen het Bureau Huisvesting en de beheerder van het gebouw, de Leidse Woningstichting. De urgentie-duur zal mede bepalend zijn. Reflecteren Belangstellenden kunnen zich binnen 30 dagen schriftelijk wenden tot Bureau Huis vesting, Hooigracht 79, Leiden, onder vermelding van naam, adres en eventueel correspondentienummer. Zij die reeds gereflecteerd hebben, behoeven dit niet opnieuw te doen. Zelfstandig wonenden moeten tevens vermelden de grootte, de huur en de naam van de eigenaar van hun huidige woning. Op de brief en enveloppe vermelden: 100 LWS. Spreekuur wethouder Volkshuisvesting Op donderdag 12 mei a.s. houdt de wethouder van volkshuisvesting de heer A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur en vindt ditmaal plaats in clubhuis "De Tamboerijn" in de Valeriusstraat 73. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners uit Zuid-West en omgeving, die huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. De wijken die hierna aan de beurt komen zijn achtereenvolgens: Morskwartier, Tuinstadwijk, Noord en De Kooi. Plaats, datum en tijdstip vn deze spreekuren worden te zijner tijd via deze advertentie bekend gemaakt. N.B. In de maanden juli en augustus zijn er geen spreekuren. Gemeentelijke publikaties Bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis zijn vanaf maandag 9 mei verkrijgbaar: Basis uitgangspunten inzake het volkshuisvestingsbeleid. Ontwikkeling van woningbouw in de Stevenshof. Compleet met de bijbehorende bijlagen is de prijs van deze nota's 2,50. Deze stukken zijn een nadere uitwerking van de "Aanvullende nota inzake het volkshuis vestingsbeleid" die in maart '76 werd uitgebracht en de daarop gevolgde reacties van inspraak groeperingen. Verkiezingen tweede kamer op 25 mei a.s. Zoals bekend worden op 25 mei a.s. verkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer. Hieronder volgt een overzicht van de gang van zaken voorafgaand aan deze verkie zingen en van de mogelijkheden om toch uw stem uit te (laten) brengen als u op 25 mei persoonlijk verhinderd bent om dat te doen. Oproepingskaart Alle stemgerechtigde Leidenaars ontvangen uiterlijk 7 mei a.s. een oproepingskaart thuis. Daarop staat aangegeven in welk stemdistrict en stemlokaal u uw stem kunt uitbrengen. De stemlokalen zijn op 25 mei geopend van 8.00-19.00 uur. Hebt u op op 7 mei a.s. nog geen oproepingskaart ontvangen, dan kunt u er een halen op het stadhuis bij de afdeling Bevolking, loket 5, of op de dag van de verkiezingen zelf in het stemlokaal. iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen Ie

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 20