Voortgang bouw Vernèdepark in het gedrang eidse agenda Seringenlaan houdt vast aan bezwaarschrift Bej aarden woningen aan Hillenaarlaan BEWONERS TEGEN HOGE GRONDPRHS Burgerlijke stand STAD EN RAND Bouwkosten (en huren) vliegen de pan uit Door Joo Peeters VOORSCHOTEN - Wordt het herbouwprojekt Vernède park een boze droom? Na jarenlang onderhandelen met de bewoners van het wijkje Vernèdepark en de intensieve sa menspraak met de rijksoverheid werd anderhalfjaar gele den besloten alle 58 woningen af te breken en te vervangen door nieuwe woningen, waarbij het rijk subsidie verleende. Teleurstelling Apotheken De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 apr. tot 6 mei, door Apotheek Reyst, Steenstraat. 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Dinsdag De nieuwe woningen in het Vernèdepark. Huurprijs: vierhonderd gulden. Besloten werd het Vernèdepark in drie fasen te herbouwen. De eerste fase van veertien woningen is drie maanden geleden opgeleverd door de aannemer Van der Marei B.V. Volgens een reeds bijgesteld plan zou in maart de bouw van de tweede fase beginnen. Het bouw terrein ligt gereed, de oude wonin gen zijn afgebroken, maar er be staat geen overeenstemming tus sen de opdrachtgever "De Christe lijke Woningbouwvereniging" en de aannemer. De aannemer heeft een zeer behoorlijk verlies geleden op de eerste serie woningen en wil een aanneemsom, die voor dit be drijf rendabel is. De woningbouw vereniging is gehouden aan de prijsbepaling van het rijk en die ligt beduidend beneden de vraagprijs. Teleurstelling is er bij alle partijen. De eerste woningen zijn qua vorm geving en indeling een aanwinst voor het Voorschotense woningbe- zit in de gesubsidieerde klasse. Hoewel de oplevering van de eerste veertien woningen maanden later gebeurde dan was verwacht, valt er op bouw weinig aan te merken. De nieuwe bewoners zijn dan ook ge lukkig met hun nieuwe woningen in de oude buurt. De huurprijs valt echter tegen. De grote woningen moeten een huur opbrengen van bijna vierhonderd gulden en dat is in de woningwet sector in Voorschoten erg hoog. Er zijn tal van woningwetwoningen in Voorschoten die een huurprijs hebben van rond de tweehonder dvijftig gulden per maand. Voor de huidige bewoners is die huurprijs thans minder bezwaarlijk. Zy krij gen huursubsidie. Zonder de nu ontstane moeilijkhe den kon al gerekend worden aat de tweede fase zeker tien procent en de derde fase zeker twintig procent duurder dan de eerste fase zou worden. Nu met de bouw van de tweede fase nog steeds niet begon nen is, worden de prijzen van de woningen waarschijnlijk onbetaal baar voor de mensen waarvoor de woningen gebouwd worden. Voor de verhoging van de bouw som heeft het ministerie zelf ge zorgd. Het gemeentebestuur van Voorschoten wilde de grond, die eigendom was van de gemeente, "om niet" overdragen aan de wo ningbouwvereniging. Dat werd af gewezen door het rijk. Ook de geva rieerdheid van de woningtypen is een van de oorzaken van de, hoge kosten. Er zijn maar liefst zes ver schillende typen in het eerste blok van 14 woningen. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansen, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Catena, Kolfmakerssteeg, werkgelegenheid-cyclus, 8.30 uur nam. Antonius Clubhuis, politiek forum "Vrouw en politiek, 8 uur nam. Stadhuis, vergadering begeleidings- en evaluatiecommissie Breestraat, 7 uur In 't kort Deze week wordt in Leiderdorp begonnen met het maken van de eerste toegangsweg tot de nieuwbouwwijk Voorhof Het gaat om het asfalteren van de Voorhoflaan, die vanaf de Gallas laan de wijk inloopt. De werk zaamheden zullen waarschijnlijk ook de hele volgende week nog in beslag nemen. Bij de halteplaat sen zal bekend gemaakt worden hoe de gewijzigde busroute loopt. Voorhof is namelijk al opgeno men in routes van de NZH. Vanavond wordt in Leiderdorp een extra vergadering van de commissies onderwijs en maat schappelijk welzijn bijeengeroe pen. Aan de orde komen daar de plannen voor de stichting van een nieuw wijkgebouwtje voor de Zijlwijk. B en W willen dat ge bouw een meer algemene functie geven, terwijl de buurtbewoners juist vinden dat het. gebouwtje zoveel mogelijk voor de buurt bewoners gereserveerd moet blijven. Buurtbewoners en an dere belanghebbenden als bij voorbeeld K en O zijn voor deze extra vergadering, die om kwart over zeven begint, uitgenodigd. Eveneens in Leiderdorp verga dert vanavond de onderwij scommissie. Daar wordt gespro ken over de verbouwingsplannen van de Koningin Julianaschool en de Engelendaalschool. Verder komen de manége en het cultuur fonds aan de orde. Tenslotte komt de deelverordening "sport" van de algemene Leiderdorpse subsidieverordening aan bod. In Voorschoten vergadert op 5 mei de commissie voor openbare werken en personeelszaken. Daar komt het bestemmingsplan Buitengebied opnieuw aan de orde, terwijl de commissie ook een oordeel zal moeten uitspre ken over het bestemmingsplan Bijdorp I. Derde belangrijke punt op de agenda is de reconstructie van de Leidseweg-Noord. De vergadering begint om acht uur. Een dag eerder komt de commis sie voor welzijn en onderwijs van Voorschoten bijeen. Daar komen ondermeer extra onderwijskre- dieten aan de orde. Aanvang van de vergadering is negen uur. Op 10 mei wordt in Oegstgeest de commissie welzijnszorg voor be jaarden geïnstalleerd. Dat ge beurt tijdens de eerste vergader ing van de commissie, om acht uur die avond aan het Wilhelmi- napark 21. Wethouder Gmelich Meijling zal de installatie verrich ten. De Oegstgeester schoolraad voor het openbaar onderwijs heeft aan de agenda voor haar vergadering van 12 mei twee agendapunten toegevoegd. Daarbij is onder meer het functioneren van de vereniging voor openbaar on derwijs in Oegstgeest. De vergadering van de Oegst geester commissie verkeer en vervoer, die gehouden zou wor den op 12 mei aanstaande, is ver schoven naar 16 mei. Aanvang van de vergadering acht uur. Meisje bijna verdronken OEGSTGEESR - De driejarige Ar jan Kuit uit Katwijk heeft gister morgen in Oegstgeest een benauwd avontuur ternauwernood over leefd. Het kind was met haar moe der meegekomen naar het Oegst geester hockeycomplex aan de Hofbrouckerlaan, waar haar moe der in de kantine werkzaam is. Het meisje was geen spelen en be landde in een, langs het complex gelegen, vaart. Omstanders konden het kind op tijd uit het water halen en weer bij kennis brengen. Hij werd door de Oegstgeester politie naar het Leidse Academisch Ziekenhuis gebracht, maar Arjan bleek geen nadelige gevolgen van het angstig avontuur te hebben overgehouden. WASSENAAR - Nadat de raad in december 1975 had uitgesproken dat de nog beschikbare bouwgrond aan de Hillenaarlaan bestemd zou moeten worden voor de bouw van bejaardenwoningen, heeft de Was- senaarsche Bouwvereeniging een plan gemaakt voor de bouw van 46 gesubsidieerde woningen voor be jaarden. De woningen zullen in twee lagen worden gebouwd en er komt een afzonderlijke ruimte voor gemeenschapsvoorzieningen. De woningen zijn verdeeld in 4 types; 4 van de woningen worden aange past ten behoeve van gehandicap ten. Zoals bekend wordt voor wo ningen in de woningwetsfeer de grondprijs door de minister vast gesteld. Gemeentehuis Warmond, ruimtelijke ordening, 8 uur nam. Clubhuis De Zevensprong, Bernhard- stadsvemieu- Leidse Schouwburg, Publiekstheater met "Medea", 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, sport en spel, improvisatie theater, fotocursus beginners, boetse ren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, theaterwerkgroep FACT met "Het verhaal van de vuist", 8.15 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 LEIDERDORP - ,,De verhouding tussen huur en kwaliteit van<le woning in de Merenwijk is naar mijn smaak in evenwicht. Ik zie daarom geen reden waarom de huurverhoging van april jl. niet door zou moeten gaan". Dit merkte staatsscretaris Marcel van Dam van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gisteren op tijdens zijn bezoek aan de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Voorhof. Van Dam reageerde daarmee op het verzoek van het huurderscomité Merenwijk, om de huurverhoging .evenals in 1976, dit jaar niet door te laten gaan„bovendiendankzij het systeem van individuele huursubsidiekan een hoge huur voor nauwelijks iemand meer een probleem zijn. Staatssecretaris Van Dam wandelde, samen met leden van de Leiderdorpse PvdA-fractie, gisteren door Voorhof, waar hij met bewoners sprak. Tot de problemen, die hij met bewoners besprak, hoorde het plan van Van Dam om de aftrekmogelijkheden voor hypotheekrente aan banden te leggen. WASSENAAR - "Men moet de zaak niet omdraaien. De bewoners van de Seringenlaan worden door de wijziging van het bestemmingsplan in hun belangen aangetast. Het wordt nu voorgespiegeld als zouden die bewoners de Wassenaar woningzoekenden in hun belangen schaden door zich te verzetten tegen woningbouw op die plaats", aldus mr. J.W. Meijer gistera vond tijdens de vergadering van de Wassenaarse commissie Technische Diensten. Meijer, die de belangen behartigt van 31 bewoners van de Seringenlaan, maakte bezwaar tegen het plan van B en W van Wassenaar om, nog vóór het herziene bestemmingsplan Ter Weer door de provincie is goedge keurd, woningbouw in het gebied toe te staan. "Deze wijziging is te ingrij pend om een dergelijke maatregel te rechtvaardigen," zo betoogde Meijer. De bewoners van de Seringenlaan zijn in opstand gekomen tegen het plan Ter Weer omdat zij vrezen dat hun uitzicht in de knel zal komen door woningbouw op die plaats. "En men heeft daar indertijd woningen ge kocht omdat het bestemmingsplan toen vry uitzicht garandeerde," be toogde Meijer. De Wassenaarse woningbouwvereniging St. Willibrord wil in Ter Weer, gelegen langs de Rijksstraatweg aan de kant van Leiden, honderdenvijftig woningen bouwen. Het aantal woningzoekenden in Wassenaar bedraagt Plakkers betrapt duizend. LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht in totaal vier plakkers aangehouden. Twee plakkers, de 21-jarige Leidse student R.W. uit Leiden en de Lei derdorper J.D., werden op heter daad betrapt, toen zij bezig waren bij het Rijnsburgerviaduct verkie zingsbiljetten van de Internatio nale Kommunistische Bond op te plakken. Even later waren het de 22-jarige Leidenaar G.K. en de 31-jarige A.W. uit Den Haag die op het Kort Ra penburg in de kraag werden gepakt omdat ze daar aan het plakken wa ren. Ze hadden biljetten bij zich waarop de verschijning van een nieuw literair tijdschrift wordt aangekondigd. Van een sekswinkel aan de Haven zijn in het afgelopen weekeinde de etalageruiten beplakt met pamflet ten waarop wordt gewaarschuwd' voor de kwalijke gevolgen van seks De pamfletten waren voorzien van godsdienstige teksten. Personeel van V en D heeft tien uur werk gehad om de etalageruiten van het warenhuis schoon te ma ken. Op de ruiten waren met rode verf politieke leuzen aangebracht. LEIDERDORP - "Toen we ons in lieten schrijven werd een tuin van zeveneneenhalve meter beloofd. Op de tekening bleek dat zes meter negentig te worden en nu hebben we uiteindelijk nog maar vijf meter tachtig over doordat er open gara ges bij onze huizen zijn gebouwd", aldus bewoners van de Kerveltuin in de uitbreidingswijk Voorhof in Leiderdorp. De bewoners hadden gevraagd er een strook van 1 meter breed en vijf meter lang bij te mogen huren B en W van Leiderdorp wilden alleen verkopen, tegen een grondprijs die voor het totale kavel op 583 gulden uitkomt. LEIDEN - Geboren; Jacobus, zv J Rus tige en MTisseur; Leonie, dvA G Huigen en T v d Gugten; Marcel, zv J C ten Don kelaar en P W J Capsers; Mariek, dv H H Grootveld en A Boesveld; Chantal, DV J C M v d Schie en W J M Hafkamp; Wan da, dv T P de Zoete en A Brouwer; Fran cois, zv T A P v Vaneveld en F J Verhae- gen. Overleden: B Dubbelaar(6I)m; N Visser (76) v; A M Peeters (77) ggm B Bekke ring; B Bekkering (50) m. Gehuwd: H J en W H J Dissevelt; F J M Klamer en J Moerland. Ondertrouwd: J H Bronk en A J v RijnB Brouwer en E C Verhoeff; WAT Colyn en I Flanderhijn; N J Lammers en B J v Dorssen; H W M v d Linden enW J F M Bollen; Mvd Meij en M Philippo; H J Noordervliet en W Pynaker; A C Paar- dekooper en A M Blommesteijn; H G Punt en A H Koopmans; W L Rietkerk en M A v Haarlem; R S Stouten en M C Klein; U v d Velden en H S Artun; H W M Vis en W I Oei; A Wervelman en J A P Vlemmings; T Winsemius en T H A ter Horst; P B M v Wissen en P T Keller; A J Zitman en M M Koole; T D Zuidema en A "Daar ben ik tegen. Er zijn hier fou ten gemaakt, ook door de gemeen te. Daarom moeten we die mensen tegemoet komen de grond te ver kopen voor de symbolische prijs van elf gulden per vierkante me ter", aldus PPR-woordvoerder J.A.M. Gordijn. De rest van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken wilde meegaan met het voorstel van B en W. "Men moet altijd rekening houden met planwijzigingen", aldus voorzitster mevrouw D.W. Tichler-Moerman, die wethouder Drenth - die met va kantie is - verving. In tegenstelling tot mevrouw J. Tas-Meenhorst (PvdA) en de heer Gordijn betoogde VVD-er Stuy- venberg, evenals CDA-er Hekkel- man, dat de grond tegen de gang bare prijs verkocht moet worden, "alhoewel ik erken dat de bewoners er niet van in kennis zijn gesteld dat de plannen gewijzigd werden. De commissie ging uiteindelijk met het voorstel van B en W akkoord. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorp straat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stadwijk, Herenstraat 45, vrijdat 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgr^cht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag Verkiezingen De verkiezingen blijven, waar schijnlijk ook tot ver na 25 mei, de gemoederen voorlopig nog wel even bezig houden. Daar komt ook het Leidse vormings centrum Troef niet onderuit. Vandaar dat men, met bezoe kers, naar een bijeenkomst gaal van het Vormingswerk Jong Volwassenen in Druten (in de Betuwe), waar gesproken wordt over „Politiek, onze zaak". Dat gebeurt allemaal op 7 mei. Voor de liefhebbers: Fungus, Bots en Long Tall Ernie komen ook. Maar daar kan op 25 mei niet op gestemd worden. Wie er heen wil kan, tegen betaling uiter aard, bij Troef kaarten halen. Bovennatuurlijk Prof. TenhaefT spreekt morge navond in de studentensociëteit Augustinus aan het Rapenburg 24 over „bovennatuurlijke ver- schijnselen", ofwel parapsycho logie, om een wat meer weten schappelijke term te gebruiken. Voor alle duidelijkheid: het heeft niets te maken met manne tjes die aan een soort grote pa- rapluus uit vliegtuigen komen vallen. Aanvang 19.30 uur. Lakenhal De Vereniging van Belangstel lenden in de Lakenhal houdt op 5 mei aanstaande de jaarverga dering, een traditioneel jaar lijks gebeuren bij elke vereni ging. De agenda wijkt dan ook in niets af van wat bij andere ver enigingen gebruikelijk is: con tributie, bestuursverkiezing, jaarverslagen en wat dies meer zij. Aanvang half vijf in de La kenhal. Moeras Na het bezoek van Moby Dick lijkt het Leids Vrijetijdscen trum, te vinden aan de Brees traat 66, veranderd te zijn in een moeras. Het gaat om de anti- popformatie Moeras, die on langs successen behaalde op het Leidse Lampival. Verder is er ook The Magical Mystery Tour van The Beatles. Het speelt zich Open dag Het activiteitencentrum De Ga ding, aan de Hoogmadeseweg 70 in Leiderdorp, organiseert za terdag aanstaande van 10.45 tot 15.00 uur een open dag, waar on dermeer een aangepaste auto wordt aangeboden. De Gading richt zich, zoals langzamerhand bekend mag worden veronder steld, op lichamelijk gehandi capten. Deze groep, aie aoor hun handicap niet (meer) aan het ar beidsproces kunnen deelnemen kunnen dagelijks in De Gading terecht, waar allerlei activitei ten worden opgezet. Verder kan men er gebruik maken van de diensten van een logopedist, fy- siotherapeutes, een maatschap pelijk werkster, een psycholoog en een revalidatiearts, die alle maal part-time aan het centrum zijn verbonden. „Al gaat men met de brommer LEIDERDORP - Zijn ambte naren meer of minder integer dan raadsleden? Dat was feitelijk de enige vraag waar tijdens de vergadering van de Leiderdorpse commissie be stuurszaken over gediscus sieerd werd, naar aanleiding van de vergoeding aan raads- en commissieleden in Leiderdorp. De commissie vroeg zich giste ravond af of men de kans liep onterecht reis- en verblijfskos ten te betalen. De vraag was of raadsleden volgens de reisrege- ling voor ambtenaren moeten reizen. Dat betekent eerste klas reizen per trein en een flinke maaltijd. Die kosten worden vergoed. "Al gaat men met de brommer", merkte één van de commissieleden op. Bij een deel van de commissie bestond de vrees dat ook raads leden ten onrechte reisgelden zouden opstrijken. "Dat vind ik twijfelen aan de integriteit van bestuurders", aldus CDA- woordvoerder drs. J. Verdier. "Dat ambtenaren dat nou nog doen is een andere zaak, maar raadsleden Zijn opmerking lokte weer woord uit, maar toen de com missie uiteindelijk tot de con clusie kwam dat de raad maar twee of drie keer per jaar uit hoofde van het raadslidmaat schap een reisje maakt, en dat het dan bovendien nog om georganiseerde uitstapjes gaat, liet men het maar zoals in de re geling werd voorgesteld: ver goeding van de gemaakte kos ten. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 Per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2