Bij Westeinde in Zoeterwoude komt viaduct Programma's 30 april Warmondse raad stelt contract met NS vast i_eidse i agenda Reconstructie van Leidseweg kost 3 miljoen rüTTTH DSC besluit concerten in De Houtkamp VVD-LEIDERDORP VIJFTIEN JAAR Burgerlijke stand VRIJDAG 29 APRIL 1977 LEIDERDORP 8.45 uur Aubade bij het gemeentehuis, voorafgegaan door op tochten door heel Leiderdorp. 9.15 uur Filmvoorstelling in het Dorpshuis voor eerste drie klassen van de basisscholen. Herhaling om 11.00,13.30 en 15.00 uur. Puzzeltocht in De Houtkamp voor hoogste drie klassen van de basisscholen. Kleutervoorstellingen in de Scheppingskerk. Muzikale rondgang muziekgezelschap De Burcht uit Leiden door Zijlkwartier en Leiderdorpse Drumband door oude dorp. 13.30 uur Oranje Voetbal Toernooi voor D en E-junioren in sportpark De Bloemerd. Prijsuitreiking om 17.30 uur. 17.00 uur Start prestatieloop over 5 kilometer. Van Diepeningen- laan. 20.00 uur Bingoavond in de Scheppingskerk. Gedurende de gehele dag kermis op het terrein aan de Ockenrode. OEGSTGEEST 8.15 uur Opening met klokgelui vanaf Raadhuistoren. 8.30 uur Aubade voor het raadhuis. 10.00 uur Tonknuppelen aan de Hofdijck. Kinderspelen aan de Irislaan. 11.00 uur Muzikale rondgang Wilbert Drummers. 13.30 uur Autobehendigheidswedstrijd aan Hofbrouckerlaan. 14.00 uur Trottoirtekenen aan Lange Voort. 15.00 uur Optreden blaaskapel Böggelrieders (Twente) aan de Lange Voort. Koninginnefeest voor bejaarden in het gemeentecen trum aan de Lytweg. Volksdansen aan de Lytweg. Beoordeling van huisdieren aan de Irislaan. Wielerronde voor junioren. r nieuwelingen. 321 16.00i *'■15 uur Wielerwedstrijd 20.00 uur Popconcert in gebouw Taberna.m.m.v. Electric Blues. 22.30 uur Vuurwerk aan de Laan van Alkemade. Gedurende de gehele dag kermis aan de Lijtweg. VOORSCHOTEN 9.30 uur Optocht v.an basisscholen, sportverenigingen en mu ziekkorpsen, eindigend bij sporthal De Vliet. 11.00 uur Kindervoorstellingen in sporthal "De Vliet". 11.15 uur Autobehendigheidswedstrijd op terrein voor de spor thal. 11.30 uur Zwemwedstrijden in het instructiebad aan de Raad huislaan. 13.00 uur FietspUzzeltocht. Start sporthal. 14.00 uur Kinderspelen op speelweide aan de Prinses Margriet- laan. 14.15 uur Volksspelen in de Voorstraat. 15.00 uur Damesvoetbal op sportpark "Adegeest". 16.00 uur Voetbalwedstrijd Randstadsport - SVLV. 20.00 uur Dansen in The Bottle Bar m.m.v. Margie Ball en de Westcoat Union Band. 21.00 uur Oranjebal in Cultureel Centrum m.m.v. "Down Town Jazzband". WARMOND 9.00 uur Laan van Oostergeest beoordeling versieringen en uit beeldingen. 9.15 uur Opstellen optocht, waarna rondgang door het dorp en aubade bij gemeentehuis. 10.00 uur Poppenkast voor kleuters in Het Trefpunt. 14.30 uur Kinderspelen aan Van Duivenvoordestraat. 17.00 uur Prijsuitreiking kinderspelen in sportzaal Klim Op. 18.00 uur Voetbalwedstrijd veteranen Warmunda- Mariënha- ven. Sportpark Overbosch. 20.00 uur JDrive In Show in het Trefpunt. 20.15 uur Lampionoptocht vanaf Van Duivenvoordestraat. 21.30 uur Oranje Bingo in kantine Warmunda. WASSENAAR 7.00 uur Oranjewandelmars. Start vanaf Schoolstraat. 9.00 uur Show drumband Excelsior aan Hofcampweg. 9.15 uur Start kinderoptocht naar sporthal. 9.30 uur Showprogramma voor kinderen in sporthal. 10.45 uur Kinderspelen in sporthal. 14.00 uur Intocht wandelmars m.m.v. drumband, fakir en vuur vreter. 14.00 uur Optreden jazzorkest "Workshop Oldtimers". 16.30 uur Demonstraties gewichtheffen in Langstraat. 20.45 uur Optocht met fakkels en lampionnen, vanaf Plein, Van Groeneveltlaan, Middelweg en Den Deijl. 21.00 uur Sporthal: optreden New Orleans Syncopaters.. 21.30 uur Taptoe voor raadhuis. ZOETERWOUDE 9.30 uur Aubade bij huize Emmaus. 10.15 uur Kinderspelen. 13.30 uur Meerburg: start Klaverloop. 15.00 uur Voetbalwedstrijd Oranjevereniging - VIOS op sport park Haasbroek. ZOETERWOUDE - De kruising van de nieuwe secundaire Loco-burgemeester De Jong van weg 17 en het Westeinde in Zoeterwoude wordt ongelijk- ravond^mee'dat'een en "ander'het vloers. Het verkeer op de nieuwe rondweg rond Zoeter- resultaat is van intensief overleg woude zal over het Westeinde heen worden geleid. Op de tussen de gemeente Zoeterwoude plaats waar de Dr. Kortmannstraat en de rondweg samen- n de Provmcu'' Aan één kant vloeien komt een tunnel voor fietsers en voetgangers. moet proberen een einde te de commissie ad hoe voor he maken aan de controverse tussen ningtoewijzingsbeleid. Deze de raad van Zoeterwoude college over de toewijzing van huurwoningen in Zoeterwoude. Het CDA stelde de heer Hogenelst voor als vervangend lid. Omdat er binnen het CDA ver deeldheid heerst over het te voeren beleid, stelde woordvoerder De Graaff van Progressief Zoeter woude voor om twee CD A-ers in de commissie te benoemen; van elke "partij" een. Daarop besloot de raad de heren Hogenelst en Duin dam te benoemen namens het CDA. B en W van Zoeterwoude blijken inmiddels besloten te hebben de il legale boetiek aan het Watertje tot sluiting te dwingen. Dat bleek na dat CDA-woordvoerder Duindam zijn verbazing uitsprak over het feit dat de illegale winkel werd toegela ten. Het bedrijf heeft weliswaar toegezegd dat men zal verdwijnen zodra een andere vestigingsplaats - die wel aan de eisen voldoet - ge vonden is. Duindam meende echter dat nu toelaten in de toekomst tot moeilijkheden kan leiden. In strijd met het bestemmingsplan wordt de boetiek gedreven in het souterain van een woonhuis. LEIDERDORP - Een optreden van de Dutch Swing College Band, op 3 september aanstaande, zal dit jaar de traditionele openluchtconcerten in het park De Houtkamp in Lei derdorp afsluiten. Aanvankelijk wilde K en O het DSC in sportzaal Op Dreef op laten treden, omdat dan toegang geheven kon worden, maar de Leiderdorpse gemeente raad besloot afgelopen maandag om alles buiten te laten gebeuren. De serie concerten wordt geopend met een optreden van de Amster damse Boys Brigade Pipe Band. Dit doedelzakorkest komt op 19 juni naar Leiderdorp. De Shell Harmonie komt op 21 augustus in De Houtkamp. Dan zal het dansor- kest van de harmonie een concert verzorgen. De Leidse volksdans groep Achaley is, op het DSG na, de laatste. Deze groep treedt samen met het zigeunerorkest Csardas op. De Leiderdorpse raad heeft een subsidie van in totaal 8700 gulden beschikbaar gesteld. Drieduizend daarvan zijn bestemd om het op treden van het Dutch Swing Col lege mogelijk te maken. Voor het eerst dit jaar zal er in de Houtkamp op een podium gespeeld worden. Dat werd ondermeer noodzakelijk omdat er een volksdansgroep op treedt. De Leiderdorpse raad be sloot daarom afgelopen maandag tevens losse podium-elementen aan te schaffen, die ondermeer voor de concerten in De Houtkamp ge bruikt kunnen worden. De organisatie van de zomercon- certen is in handen van de Leider dorpse afdeling van K en O. weg komt bovendien een fietspad. Fractieleider Engelkens van het CDA merkte gisteravond op geen tijd te hebben om deel te r De openstelling van de Admiraal bod op de Leidseweg. de Ruytersingel heeft geleid tot vermindering van het verkeersaan- ■k Een viaduct over het Westeinde moet rondweg ongestoord kan verlopen zorgen dat de verkeersverwerking op de toekomstige WARMOND - "Het is wel leuk dat er een soort tunnel onder de Schiphollijn wordt gebouwd, maar wat gebeurt er als dat ding een keer onder water komt te staan of door een onge val geblokkeerd raakt? Dan is Warmond vanaf de Leidse kant onbereikbaar en dat kan voor met name brandweer en ziekenwagen weieens vervelende consequenties hebben", aldus PW-fractieleider J. Timmermann, gisteravond tij dens de Warmondse raadsvergadering. Timmermann doelde daarmee op daar verdiept onder de nieuwe het viaduct op de plaats van de spoorbaan door. Alhoewel er huidige spoorwegovergang in de pompen in de tunnel komen, Oranje Nassaulaan. De weg gaat achtte Timmermann het toch niet LEIDERDORP - De Leiderdorpse WD-afdeling bestaat dit jaar vijf tien jaar. Dat wordt gevierd op 10 mei aanstaande met een debat en een feestavond. Voor dat debat zijn de Tweede Ka merleden mevrouw Barendrecht (PvdA) en de heer Rietkerk (WD) uitgenodigd, die op deze avond in Alberts Corner zullen discussiëren over de vraag wat werkelijk sociaal beleid is. Aansluitend verzorgt een combo van de Marinierskapel een dansavond. Al in 1959 bestonden in Leiderdorp plannen om een plaatselijke WD- afdeling op te richten, maar het duurde tot 1962 voor de oprich tingsvergadering werd gehouden Dat gebeurde tijdens een bijeen komst op 18 januari 1962, met 26 leden. Dat ledental is inmiddels vertienvoudigd. De WD-Leiderdorp had aanvan kelijk plannen om een en ander al op 28 januari van dit jaar te vieren. Toen echter liet mevrouw Barend recht weten verhinderd te zijn in verband met een congres van de PvdA. uitgesloten dat een een ander ge blokkeerd kan worden. Burgemeester W.F. de Vreeze zei die angst niet te delen. "Er kan ook nu een trein stranden en dan kom je met een brandweer- of ziekenwagen ook niet langs. Ik verwacht dat het allemaal wel los zal lopen. Bovendien heeft de brandweer de tunnel zo leegge pompt". Contract De Warmondse raad stelde gistera vond het contract met de NS over de aanleg van de Schiphollyn vast. Op basis van dat contract en het nu ter visie liggende bestem mingsplan zullen in de komende maanden bouw- en aanlegver- gunningen worden afgegeven. Voor augustus moet Warmond aan alle formaliteiten hebben voldaan; daarna duurt het naar schatting nog vier jaar voor de lijn in gebruik zal worden geno men. Burgemeester W.F. de Vreeze deelde gisteravond mee dat be zwaarschriften tegen het be stemmingsplan nauwelijks in vloed zullen hebben op de uit voer daarvan, omdat men nu al in een eerder stadium aan het mi nisterie van verkeer en water staat heeft toegezegd vooruitlo pende op de vaststelling van het plan de noodzakelijke vergun ningen te zullen afgeven. Leidse zwaar gewond bij aanrijding met autobus LEIDEN - Een 26-jarige inwoon ster van Leiden is gisterochtend zwaar gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Rijnsbur- gerweg. Het ongeluk gebeurde doordat de Leidse met haar fiets komende uit de richting van de stad ter hoogte van de Boerhaave- laan vlak voor een in dezelfde richting rijdende bus naar links zwenkte. Ze kreeg ernstig hoofd letsel en is opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis. LEIDEN - Geboren: Menno Alexander, zvMJ vein Egk en I D Gertenaar; Wou ter, zv A J de Putter en W J Keuning; Alex, zv E W Hennevanger en E Schoo; Monique Leontien, dv P W Blikman en M J van Waveren. Getrouwd: H J F van der Pluijm en A Wessels; LR J v.d. Veen en J M Van Apeldoorn; C Star en C Marbus; J J A Wolters en M M Steenbergen. Overleden: D van Ladesteijn (76) m; J Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijl jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28 oper informatieavond Baha'i gem., 8.15 i 't Breehuys, Breestraat 19, vegetarie eethuis, 6-7.30 uur nam.; Mirakelsoos 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaa Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam. open-soosavond, 8-2 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 26, Antiekvei ling, 7.30 uur nam. De Roode Leeuw, Oegstgeest, politiel café, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, toneelver. Litteri: Sacrum met "Antigone" en "Een zon nige morgen", 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150 Wage ningse Studenten Toneelver. met "D< Spaanse hoer" van Hugo Claus, 8.15 uui Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt 9.3 Hooglandse Kerkgracht 26, curiosa- markt, 10 uur vm.-2 uur nam. Groenoordhal, club-match kynologen vereniging Rijnland, 9 uur vm.-5.30 uur Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, start Singelloop, 11 uur vm. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, 1 mei-manifestatie PSP, 8 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis dansen 6-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café De Twee Spieghels, cabaret Nard Volkshuis. 1 mei-feest Leidse actiecomi- tees en organisaties, 7.30 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, Paula Melbourne en Steve Whitson met "Het vliegtuig", kindertheater, 3 uur nam. VOORSCHOTEN - De reconstructie van Leidseweg-Noord, het gedeelte van de Leidseweg tussen Zilverfabriek en De Vink, wordt begroot op drie miljoen gulden. Het wordt een reconstructie waarbij gewoekerd is met de beschikbare ruimte. Langer uitstel is door het drukke verkeers- gebruik zeer ongewenst. Toch is de Leidseweg-Noord aanmerkelijk minder druk geworden. In 1973 werden per dag 8000 voertuigen geteld, in 1975 waren dat er zelfs 9.200, in 1976 zakte het aantal tot 7.100 en vorige maand werden er ,,maar" 5.500 geteld. De openstelling van de parallel lopende Admiraal de Ruytersin gel is daar niet vreemd aan. De bewoners van huizen rond de Leidseweg kregen gisteravond in de aula van de Noord-Hoflandschool de gelegenheid te plannen, te bezien en zonodig wijzigingen voor te stellen. Er is gestreefd naar een scheiding r van de verschillende verkeerssoorten. Waar mogelijk liggen aparte voetgangerspaden, fietspaden en een autorijbaan. Parkeren wordt mo gelijk aan één kant van de weg. Thans zijn ër 310 parkeerplaatsen en is er een gemiddeld aanbod van 125 auto's Op de nieuwe weg zal een maxi male parkeercapaciteit komen van 165 stuks. Op inritten en garages kunnen er ook nog eens 165 auto's geparkeerd worden. Langs de twee kilometer lange Leidseweg-Noord staan 262 woningen met in totaal ruim duizend bewoners. Het reconstructieplan is tot stand gekomen in samenspraak met een be wonerscommissie, die in de zomer van 1975 een enquête hield over de problemen die het hele plan flink bespoedigde. De bewonerscommissie is uitgegaan van de stelling dat de nog aanwezige voortuinen beslist niet aangetast mogen worden. De Leidsewegbewo- ners ondervinden de meeste overlast van het vrachtverkeer. Na de plaat sing van verkeerslichten op de Leidse Churchilllaan wordt door het vrachtverkeer de Leidseweg als sluiproute gebruikt. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen; Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadswijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): vanza. 10 uur v. tot zo. 8uurvm.: F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347; van zo. 8 uur vm. tot zo. 24 uur. A. van Rijn, Melissetuin 5. tel. 210797. Leiderdorp - F.O.A.M Kemme, praktij kadres Merelstraat 184a tel. 803139 za terdag): Van Wijk, Praktijkadres Merel- straat 184a, tel. 890529 (zondag), za.en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur Oegst geest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394 (zaterdag); E.J. Roelants. Frans Halslaan 10. tel. 153747 (zondag). Voorschoten - B van Beusekom, P. Heynlaan 6. tel. 071-763551 (zaterdag); C. Meyer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag); S.M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zater dag en zondag). Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 Apotheken De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 apr. tot 6 mei, door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, Mare 45, tel. 149441, aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging. Ma. t/m vr. van 9-10 Politiek café in Oegstgeest OEGSTGEEST - In het café De Roode Leeuw in Oegstgeest orga niseert de Oegstgeester PvdA- afdeling vanavond een politiek ca fé. Daar zal onder meer staatssecre taris Klein, van onderwijs en we tenschappen spreken. Verder zijn uitgenodigd de Tweede Kamerle den Barendrecht, Dolman en Van der Hek; de heer Patijn, lid van het Europees parlement; hert Eerste- Kamerlid Bertus de Rijk en het kandidaat-kamerlid Joke van der Meer. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2