Toch kans RPS-bewoners huurwoningen te kopen t Burgerlijke stand RAAD NOORDWIJK Nog plaats voor 30 huizen in Noordwijkerhout File door pils op de autoweg a Protest rond sloopplan We gaan met gelijke munt terugbetalen SCHIETCLUB OP ZOLDER FLORA sc STREEK NOORDWIJK - Er blijkt voor de bewoners van de RPS-huizen in Noord wijk toch nog een kans te bestaan om hun tegenwoordige huurwoning te kopen. NOORDWIJKERHOUT - In plan Victor in Noordwijkerhout is door de sloop van de oude Victorschool een gaatje gevon- Zoals bekend heeft de Rijkspost spaarbank haar woningbezit in de gemeente buiten de bewoners om verkocht aan de beleggingsmaat schappij Duvera BV. Hiertegen te kenden de huurders, verenigd in een actiecomité, protest aan. Ze meenden als eersten in aanmerking te moeten komen om de door hen bewoonde panden te kopen, en wa ren bang dat na beëindiging van de Kamerleden naar Voorhout VOORHOUT - De KWJ in Voor hout haalt maandagavond de lan delijke politiek naar het eigen dorp. In de aula van de K.T.S. zal er dan om acht uur een politieke forum avond beginnen met in het forum de Tweede Kamerleden De Boer (CDA), en Joekes (VVD) en Dolman (PvdA). Het accent zal deze avond liggen op de problemen van jonge- Verdachten koffiediefstal aangehouden HOOFDDORP - De 30-jarige N. W. uit Noordwijk en de 24-jarige A. W. uit Haarlem zijn gisteren door de gemeentepolitie van Haarlem mermeer gearresteerd op verden king van diefstal van 800 pakken koffie uit een supermarkt in Hoofddorp. De beide mannen heb ben ook twee brandkastkraken in Haarlem bekend en een inbraak in Amsterdam waarbij voor 100.000 gulden aan goederen werden buit gemaakt. LEIDERDORP - Geboren: Diane, d.v. A. de Vos en J. v.d. Streek; Arnoldus, z.v. W.M. Koning en M.J. v.d. Ing: Jasper, z.v. T.J. Halma en C.M. Nieberg; Steven, z.v. J.W.F. Heybroek en M.C. Wester man; Sebastiaan, z.v P. Koome en G. v Velzen; David, z.v. P.C.H. Hopman en E.A.M. Meekel; Wendy, d.v. I. Zirkzeeen E. de Zeeuw; Walter, z.v. J.G.W. Spiege ler en A.M. Disseldorp; Lisette. d.v. W.PA. v. Ballegooij en J.G.M. Pieete; Guido, z.v. J.F.I. v.d. Reijden en C. v. Kempen; Jeffrie, z.v. M.C v.d. Zeeuw en L. v. Loef; Martijn z.v L.G.M. v. Hal en H.G. Nijhuis; Selim, z.v. M. Sarikoc en G. Sariloc; Vincent, z.v. J. Beekman en M. Sjaardema; Peter. z.v. P. Ouwerkerk en G.E. Regeer; Robert, z.v. P. Kruit en P.C de Pee; Engelbertus, z.v. E.F. Knoppert en J.C. Nell; Steffen, z.v. M.A. Alleman en E.M. v. Eechoud; Madeion, d.v. W.M. v.d. Velden en G. Deegenaars; Remco, z.v. M. Kapaan en A.M. Rijnsburger; Samuel, z.v. T. Koningsveld en A. Siersma; Paul, z.v. G.D. v.d. Kely en C.V. v. Gooi Overleden: B. Overdijk (72) g.m. J.A. Langeveld; D.G. v.d. Blom (82) g.g.m. H. Bavelaar; W.R. Juinboll (73) g.m. M.S. Ysselstein; H.J. Kompier (78) g.m. P.M. v.d. Salm; T. Brouwer (60) g.m. F.T.C. de Jong; C. Fries (66) g.m. F.T.C. de Jong: C. v. Steenis (55) g.m. W. Dijkhof; M. Ver- lind (76) g.m. S. Witteman; P.M. v. Zijl (79) g.g.m. H. Compeer; A.F. Platje (87) g.g.m. W. Rotteveel. Ondertrouwd: K.J. v. Zwieten en J. v. Osnabrugge; C.J.H. Midden en M.J.J. Vogels; E. IJssennagger en E. Hamer- ling; A.R. Ruiten en M.S.H. v. Dijk; W.H.A. Specken en E. Been. Gehuwd: P.C. v.d. Wilk en J.M.E. Turk. LEIDEN; Geboren: Raymond, z.v. G. Bavelaar en W.J W. Delmeer; Sylvia, d.v. A. v. Delft en J. de Baars; Eveline, d.v. A. de Groot en E. v.d. Kuyl; Frederike, d.v. W.F.G.E J.M. Wijnen en A. Stahle; Isol de, d.v. W. Tiemes en G.M. Eijkmans; Leendert, z.v. D. v. Beelen en A. v.d. Oe ver; Annemieke, d.v. J. J.C. Commissaris en B.M. Spithoven. Overleden: J.C. de Meij (83) ev. N. de Tombe; C. Stafleu (83) m; J. de Jong (57) m.J. Droogh (88) m.W. de Rooij (86) m. G. Nachtegaal (27) ev. J.J. Dubbelde- man; J.W.F.H. v. Wijngaarden (80) m.; J. v.d. Waals (69) ev. J. Ouwerkerk; J. Francken (77) m.; P. Brièr (80) m.; A.C. v. Leeuwen (55) g.g.m. P. v.d. Tuin; A. Remmert (69) g.g.m. W E. Verboom; J.C. v. Britsum (83) m.; A. Eichhom (89) g.g.m. T.J. Genet; W de Ridder (74) m.; C. Nieuwenburg (75) g.g.m. H.J. Schmaltz; M.A. Schelvis (66) m.; E.C.B.R. v. Ost (79) g.g.m. P. de Lange. huurovereenkomst hun woningen tegen woekerprijzen van de hand zouden worden gedaan. Volgens de overeenkomst, die de Rijkspostspaarbank destijds met de gemeente Noordwijk had geslo ten met betrekking tot de verkoop van de grond, waarop de flats en eengezinshuizen zijn gebouwd, was onder een boetebeding van een miljoen gulden bepaald dat de wo ningen een aantal jaren huurpan den zouden blijven. Globaal geno men zou dit gelden tot 1980. In de gisteravond gehouden raadsverga dering bleek dat de nieuwe eige naar, Duvera BV, het gemeentebes tuur had verzocht om ontheffing van dit koopverbod. Het verzoek was aan de orde gesteld in de woonruimte-commissie en die had afwijzend geadviseerd. Bedijn (PvdA), zelf lid van die commissie, kwam gisteravond op de zaak terug. Hij zei de betrokken huizen van belang te achten voor het woningpotentieel van de ge meente en voorzag dat de wonin gen over ruim twee jaar op de vrije markt zouden komen. Bij het ver lenen van een ontheffing zouden de bewoners echter gelegenheid heb ben om hun huis te kopen. Daar voor bleek bij ongeveer zestig huurders animo voor te bestaan. Bedijn (PPR) verklaarde daaraan wel medewerking te willen verle nen mits het boetebeding uit de RPS-overeenkomst zou worden vervangen door een koppelbeding. Laatstgenoemd beding zou er op neerkomen dat de huizen binnen een bepaald aantal jaren niet door verkocht zouden mogen worden. Op die manier houdt de gemeente een greep op de woningen om spe- NIEUW VENNEP - Van een vrachtwagen afgegleden kratten pils hebben culatie tegen te gaan. PvdA en PPR vanmorgen op de S 20 (de provinciale weg tussen Leimuiden en Nieuw dachten hierbij aan een periode van Vennep) gezorgd voor een bijna vier kilometer lange file. De kratten, die zeven jaar, evenals bij de koopwo- stonden opgestapeld op een vrachtwagen bestuurd door de 22-jarige R.K.. ningen in de Grashoek. Bij stem- gleden van de auto toen de chauffeur een verkeerde beweging met het ming bleken PvdA, PPR en het stuur maakte. Al gauw lag het hele wegdek van de S 20 bezaaid met glas en CDA voor dit voorstel te zijn. De een drie centimeter dikke laag schuim. Behalve een gebroken voorruit van een passerende auto deden zich geen ongelukken voor. Het wegdel^ was rond tien uur vanmorgen weer schoon. bedrijfsterrein is gepland. Op de achtergrond de provinciale weg S 1. den voor de bouw van nog der tig (vrije sector) woningen. Deze huizen zullen worden ge bouwd door aannemersbedrijf Tetteroo uit Leidschendam dat de grond gekocht heeft. Het be drijf heeft zich al tot de ge meente gewend. Voor de vergunning op wette-' lijke basis kan worden verstrekt zal echter eerst het bestem mingsplan, waarvan een her ziene uitgave momenteel op het gemeentehuis ter inzage ligt, worden aangenomen. Even tuele bezwaarschriften tegen dit plan kunnen tot half mei nog worden ingediend bij het ge meentehuis. Als daarna de raad het plan goedkeurt gaat het naar de provincie (GS) die zich er dan op haar beurt over moet uitspreken. Overigens zal het, ook als B en W de vergunning al voor de officiële vaststelling van het herziene bestemmings plan in afwachting daarvan af geven, zeker nog driekwart jaar duren voor met de bouw van de huizen begonnen wordt. Dat deelde woordvoerder Tim- bedrijf mee. Verder kon hij over de huizen weinig zeggen. Vas tomlijnde plannen zijn er nog niet. Wel zal het huizencomplex in "woonerfvorm" worden uit gevoerd. WOENSDAG 27 APRIL 1QE^jc School wordt cultureel 'S( centrum WOUBRUGGE - Het verbouvZ- van de openbare lagere schoof Woubrugge voor sociale- en cul rele doeleinden, wordt zesenv tigduizend gulden duurder men aanvankelijk had gedacht Ifl. De gemeenteraad, die morge_ vond vergadert, is om een aan\' lend krediet gevraagd. )EGS In januari van dit jaar werd anc^jk halve ton uitgetrokken om de oiistera school aan te passën. Twee ma,twat den geleden kwam de begroting^ors die gaf aan dat alleen de verbmbja wing al 168.000 zou' gaan vergappe De inrichting (stoffering en met/aarir lering) kost ook nog eens zo'n aeerd€ tendertigduizend gulden. er Om die anderhalve ton niet te o\iippe schrijden zou als alternatief k^nma nen dienen dat men terugvalt agvo( een oud plan te weten de tvng jr meest westelijk gelegen loka,as ni ombouwen tot één ruimte. mds Een ingestelde commissie hqet is echter geadviseerd de boel te vant 1 bouwen en een aanvullend kretyay" beschikbaar te stellen. 'rank alligr Personeel SS gaat op stap KATWIJK - Met zeven bussen vfidde trekken morgenochtend in - ajkhei vroegte zo'n 320 werknemers Volle het Katwijkse bedrijf Ouwehaneerd( Rederij en Visverwerking bv vc een reis van twee dagen naar Duj land. De personeelsvereniging v deze visverwerkende industrie ganiseert jaarlijks één daj het is traditie dat die trip e vijf jaar twee dagen duurt. Het 1 drijf geeft daar een subsidie vo Dit jaar gaat het 28 en 29 april n«. Köningswinter, naar Keulen naar het safaripark in Tüdderen. Avifauna in Alphen aan den Rijr vrijdagavond het slotdiner. anke BOSKOOP - Na een waterpo- lowedstrijd in het zwembad van Boskoop liep het danig uit de hand. „Het ging er nogal ruw aan toe, zoals meer in de sport gebeurt", constateerde de Haagse politierechter. Terecht stond een 34-jarige bedrijfslei der uit Boskoop, die zich tijdens de wedstrijd schuldig zou heb ben gemaakt aan mishandeling. Rake klap kost f 80,- Tussen de spelers waren er moeilijkheden. Aaanvankelijk had de man rustig zitten kijken aan de kant. Toen hij echter een opmerking aan het adres één der spelers maakte, spuwde deze hem een straal water in het Hij 2 gezicht. Direct erop haalde de kw; bedrijfsleider uit. een De officier eiste een boete van honderdvijftig gulden, de rech ter deed er zeventig gulden af. Derhalve een boete van tachtig gulden. la, 19.: 1 dar WD tegen. Gemeentebelang ALPHEN AAN DEN RIJN - De tweede divisieclub BVO heeft gisteravond een oefen wedstrijd tegen een Leids jeugdteam met 99-91 gewon-: nen. Halverwege leidde *BVO tegen de Leiden All Stars al met 54-42. Roel Klazinga werd tops corer met dertig punten. Vol gende week dinsdag speelt BVO opnieuw tegen de Leidse ploeg. BASKETBAL - Kin: ho1 basketballer Owen Wells v ms. klaarde gisteren dat hij over d Slti jaar waarschijnlijk voor het v ™a reldbekende team van de Hark Globetrotters zal uitkorpen. Er l^ka: staat overigens een kans, dat van de vrienden van Wells uit c team volgend seizoen voor Kir zal uitkomen. Ga Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. „ILLEGALE" ZAAK DICHT: Sommige middenstanders in Roelofarendsveen zal een koekje van eigen deeg worden gepresenteerd, nu zij eendrachtig hebben be werkstelligd dat de gemeenteraad het plan van B W heeft goed gekeurd, dat de Roelofarendsveense groothandelaar Stockmann zijn in de Bijlstraat ondergebrachte handel in textiel en aanver wante artikelen moet sluiten. Dat is tenminste in essentie de reactie van het echtpaar Stockmann op het voor hen ongunstig uitgevallen raadsbesluit. Dat besluit viel, als direct gevolg van het feit dat ze de in hun garage opgesla gen goederen ook vrij regelmatig tegen sterk concurrerende prij zen aan particulieren verkochten, hoewel ze daar geen toestem ming voor hadden. De groothandelaar had zijn omgebouwde garage alleen als toonzaal mogen gebruiken. Maar hij maakte er ook een buurtwinkeltje van. Daar moet 'ie nu de tol voor betalen. Zijn vrouw zegt: "Dat we illegaal goederen verkochten geef ik grif toe, al gebeurde dat wel met toestemming van ambtenaren op het gemeentehuis. Wat wij deden kon geen kwaad werd ons gezegd. Het jammere is alleen dat we niets zwart op wit hebben laten zetten. Daarom ziet het er nu somber voor ons uit". "De manier waarop het spel is gespeeld, is beneden peil. De fracties in de raad hebben zich laten opjutten door wat middenstanders die bang waren voor hun eigen hacnie. Het CDA heeft zich in deze zaak helemaal vreemd gedragen. Tijdens de raadsvergadering stemden ze tégen die particuliere verkoop. Als het kerels zouden zijn ge weest hadden sommigen er toen wel bij moeten zeggen dat ze ook tot de regelmatige illegale klanten behoorden. Paul v.d. Meer bijvoorbeeld bestelde kortgeleden nog een compleet slaapkamerameublement bij ons. Hoe valt dat dan te rijmen"? Wat betreft het koekje van eigen deeg waarover in het begin van dit verhaal wordt gesproken: het echtpaar Stockmann heeft verge vorderde plannen om ergens in Roelofarendsveen opnieuw van start te gaan, maar dan ook met een vergunning om aan particulie ren te mogen verkopen. "Als ons plan lukt zullen er heel wat middenstanders in hun hemd komen te staan", zegt mevrouw Stockmann. "We zullen ze met gelijke munt terug betalen". Een jaar of zeven geleden werd de Rijnsburgse bevolking via een enquête de vraag ge steld of er belangstelling was voor de oprichting van een schietvereniging. Zo'n 600 Rijnsburgers zagen daar toen wel wat in, maar uit eindelijk kwam er niets van. Nu i het een besloten club is. Een initiatief van de veiling Flo ra, die speciaal voor haar personeelsleden een schiet baan heeft laten aanleggen. Voorlopig nog één keer per week kunnen de schutters hun gang gaan op de zolder van de aanvoerzaal. Er heb ben er zich al bijna veertig voor opgegeven. Het aantal wapens is neg beperkt. Het arsenaal zal successievelijk nog worden aangevuld. De technische dienst van Flora heeft de moderne baan ge construeerd. Het is voorlopig niet de bedoe ling ddt in Rijnsburgs enige schietvereniging ook niet- personeelsleden van Flora zich komen ontspannen. Mei V d( Mevrouw Stockmann: "Hoe valt dat te rijmen.. Veel Hillegommers heb ben er moeite mee dat B en W van hun woonplaats er hard over nadenken de in' de vorige eeuw ge bouwde boerderij aan de Parklaan (toen onderdeel uitmakend van de bui tenplaats Treslong) met de grond gelijk te laten maken. Een gedachte die wordt onder steund door een (nog niet openbaar gemaakt) rapport van de gemeentelijke techni sche dienst, waarin de hui dige bouwkundige staat van deze Zuidhollandse veeboer derij weinig rooskleurig wordt afgeschilderd. „Bouwval" Zo zou de niet gefundeerde boerderij (een paariaar gele den met omliggend weiland gekocht van boer Willem v. d. Marei) ernstig zijn verzakt, de binnenmuren veel scheuren vertonen, op veel plaatsen vocht door laten en het dak ook al in slechte staat verke- Tel daarbij het gegeven dat de „bouwval" staat in het toe komstige bestemmingsplan Treslong (woningbouw) en dat volgens een ruwe ge meentelijke schatting een opknapbeurt rond de vier ton moet gaan kosten, dan lijkt inderdaad maar één conclusie gerechtvaardigd: slopen. Maar nog vóór B en W zich defi nitief hebben beraden over een voorstel aan de raad zijn de eerste protest-barricades al opgeworpen. Het PvdA- raadslid Tjeerd van der Tol heeft in de afgelopen weken ook de boerderij aan een on derzoek laten onderwerpen. Door andere deskundigen De hoeve aan de Parklaan. Volgens B en W van Hillegom een „bouwval", volgens PvdA-raadslid v. d. Tol het opknappen waard. „Boerderij is opknappen wél waard" dan die de gemeente inscha kelde. Er kwamen andere conclusies uit de bus. De verzakking valt mee en zal niet erger worden omdat de boerderij op een solide zand plaat staat. De mankementen aan het dak en de muren zijn te verhelpen. Alleen een paar bijgebouwtjes (die los van de boerderij staan) zijn het opknappen niet meer waard. Het hoofd gebouw wel. Voor een bedrag van anderhalf tot twee ton moet er nog iets moois van te maken zijn. Liefhebbers En volgens Van der Tol zijn er liefhebbers zat. Hij zegt: „Omdat men weet dat ik me inzet voor het behoud van die boerderij heeft het in de afgelopen dagen telefoontjes geregend van mensen die eventueel iets met de boer- opknappen en er dan rondom een grote kruidentuin wil aanleggen. In die boerderij wil hij die kruiden te koop aanbieden. Er zijn er ook al een paar die 'm helemaal willen restaureren om als woning te gaan ge bruiken. De reacties van se rieuze gegadigden heb ik gis teren aan B en W doorgege ven. Ik vermoed dat er nog wel meer op af zullen ko- stellen de boerderij te slopen. In Hillegom staan er nog maar weinig. En zó hard heeft men die vrijkomende bouwgrond (het pachtcontract met boer v. d. Marei loopt binnenkort af) ook weer niet nodig. In Hillegom mogen maar op beperkte schaal woningen worden gebouwd. Laat men die boerderij sparen", zegt Van der Tol, die een verge lijking trekt met Voorhout, waar een paar jaar geleden in het uitbreidingsplan Spoorlaan ook een boerderij op de nominatie stond om te worden gesloopt. Uiteindelijk werd de vervallen hoeve toch (voor een gulden) verkocht aan een particulier die er een pracht-woning van maakte.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4