Geef ze lucht Geef ze lucht Geef ze lucht TUCHTCOLLEGE SCHORST ARTS Astma Fonds?? Astma ïbnds^r Na maanden nog geen spoor van vrouw(33) Astma Fonds?? Abba Eban had machtiging rekening in VS fa Kermis in Zoeterwoude Giro55 0 55Leusden Giro55 0 55Leusden Vrouwen bedreigden en bestalen bejaarde V erbetering wegdek Storm 3uysinghstraat Giro 55 0 55 Lensden Bewoners zien toe op illegaal vuil storten VOENSDAG 27 APRIL 1977 AMSTERDAM (ANP) - Het medisch tuchtcollege in Am- terdam heeft gisteren naar aanleiding van een door de [eneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Joord-Holland ingediende klacht een 37-jarige in Hilver- um wonende arts voor de tijd van drie maanden in de litoefening van de geneeskunst geschorst. Tjerk Vermaning heeft weer wat gevonden ASSEN (ANP) - Volgens de amateur-archeoloog Tjerk Vermaning in Assen heeft hi] een stenen werktuig gevonden dat 200.000 jaar oud is. Het zou een hakmes zijn. Volgens de heer Vermaning een van de allereerste werktuigen die door mensen zijn gebruikt. Hij deed de vondst tussen de aangevoerde aardappelen bij de aar dappelmeelfabriek Hollandia in Nieuw-Buinen. Daarbij waren en kele getuigen aanwezig. Volgens de heer Vermaning is het hakmes uit het Europese laat- clactommien na de Riss-ijstijd. over. Het is tot de slotsom geko men, dat de Hilversumse arts niet alleen „het vertrouwen in de stand der geneeskundigen heeft onder mijnd maar tevens blijk heeft gege ven van grove onkunde". Bij het opleggen van strafmaatregel heeft het tuchtcollege er rekening mee gehouden dat deze arts al eerder van het medisch tuchtcollege in Den Haag een door het centraal medisch tuchtcollege bevestigde waarschuwing heeft gekregen. Het college is tot de conclusie ge komen dat de gestelde diagnose „door haar algemeenheid en vaag heid geen wezenlijke betekenins had". Het college, dat bij wijze van uitzondering „om redenen aan het algemeen belang ontleend" in het openbaar uitspraak deed, zei het onbegrijpelijk te vinden, dat de arts, die ervan op de hoogte was, dat de patiënte aan z.g. lactace- deficientie leed, „haar een voor dat lijden schadelijk en tegenstrijdig dieet voorschreef'. /olgens de klacht had de arts, die ien aanhanger is van de homeopa- hie, over een patiente de diagnose ,algmene stofwisselingsstoornis- len" menen te kunnen afleiden uit inamnestisch (een gesprek tussen trts en patient) gekregen gegeyens :onder zelf een behoorlijk onder- :oek te verrichten. Voorts had hij 'olgens de klacht een dieet- 'oorschrift verstrekt, dat in zijn al gemeenheid nauwelijks au serieux con worden genomen. )ok had hij op zijn dieetvoorschrift :onder haar te kennen de naam van ien zuster genoemd, tot wie de pa- ient zich zou moeten wenden, tens- otte had volgens de klacht de ge- vele gang van zaken ertoe geleid, lat bij de patiente ten onrechte en >ok volstrekt ondeugdelijke gron- len de indruk was gewekt dat zij ijdende was aan kanker, althans ian een voorstadium hiervan. In Leiden )e patiente, die al sinds half 1968 ip advies van haar huisarts onder >ehandeling was van een internist n Leiden, had zich buiten hun me ieweten in de zomer van 1976 op .anbeveling van een vriendin ge iend tot een zich „naturopathe" loemde mevrouw. Op advies van leze naturopathe werd urine van Ie patiënte voor nader onderzoek opgezonden naar het „centraal la- loratorium voor precancerose liagnostiek" in Baarn, dat preten- leert door urine-onderzoek vol lens een bijzondere methode. Toegtijdig de diagnose van begin- lende kankerprocessen te kunnen asts tellen. Door dit instituut dat in het onder- lavige geval tot de uitslag „zwaar lositief' kwam, belandde de pa- iënte bij de Hilversumse arts. Vol- ens het instituut was hij een van ,e twee speciale artsen, „die erva- 'ng had in soortelijke gevallen". Dnkunde Iet tuchtcollege denkt daar anders -EIDEN - PV "Columba" hield en wedvlucht vanaf Duffel. In oncours waren 140 duiven. De uit lag was: 1. S. Platteel, 2, 4, 7, W. v. Nieuwendijk en Zn, 3.5. 10 W. iiera jr. 6,8, C. v. d. Nieuwendijk, 9. l. J. Kettenis. 'V LPC in Leiden hield een wed- lucht vanaf Duffel met 424 oude luiven. De uitslag was: 1, 5, 9, F. Jink, 2. Gebr. v. d. Blom, 3.6.10 W. d. Hoogt, 4. P. de Haas, 7. F. Gijs- nan, 8. J. v. Alphen. *V "De Sleutelstad" hield een wedvlucht vanaf Strombeek. De litslag was: 1, 3, 4, 5, 6, 9, A. v. d. )op en Zn., 2, 8, A. Pracht en Zn, 7. L Singeling, 10. N. Nievaart. >V Het Oosten vloog met 270 dui- 'en vanaf Strombeek. De uitslag iras: 1. B. Singeling, 2. S. Schoe- nan, 3.5. C. Gijsman, 4, 10 W. Gijs- nan, 6.1. Stouten, 7,9, H. de Haas, 8. DEVENTER (ANP) - De politie van Deventer houdt er 'ijir K'avere" ernstig rekening mee, dat de verdwijning nu ruim twee ;edv,u?M™5TLdeeduwIn va" def 33-jange Riet van Vilsteren het •anaf Strombeek, 1, 6, 10. J. Degen ëevolg IS van een misdrijf. :n Zn, 2. L. Gijsman, 3, 9 M. de „Als haar een ongeluk was over- ^ange en Zn, 4. C. Verhorik, 5, 7, 8, komen", aldus hoofdinspecteur R. 'omb. Montanje. W. van Soest, „dan zou er hoogst 5V Leiderdorp uit Leiderdorp waarschijnlijk wel een spoor van lield een vlucht met 203 oude dui- haar zijn gevonden. Nu dat niet het 'en vanaf Duffel. De uitslag was: 1, geval is moet er rekening mee wor- 0 R. G. Slikkerveer, 2, 6, J. v. Laar, den gehouden dat er sprake is van 9, W. de Roode, 4. J. Schijf, 5,7, J. een misdrijf'. Cevenhoven, 8. W. de Haas. De Deventer vrouw was vrijwillig )e Leiderdorpse postduivenvere- patiënte van het psychiatrisch zie- iiging "De Rijnklievers" hield een kenhuis Brinkgreven in Deventer, wedvlucht met 336 oude duiven Ze genoot weliswaar volledige be- [anaf Duffel. Uitslag: 1, 2, 7 en 10 wegingsvrijheid maar kwam elke Jebr. Kok, 3 en 6 W. Jacobi, 4Zwaa avond trouw terug om in het zie- JERUZALEM (AFP) - De lige en mogelijk aanstaande Israëli sche minister van Buitenlandse Zaken Abba Eban was inderdaad, zoals hij verklaard heeft, gemach tigd er bankrekeningen in het bui tenland op na te houden. Dit heeft het ministerie van Financiën in Je ruzalem gisteren bekendgemaakt. Het onderzoek duurt echter voort teneinde vast te stellen of dsze re keningen gebruikt werden over eenkomstig de vastgestelde regels. Het zou kunnen zijn dat de functie van de rekeningen een grotere om- vang had dan was voorzien. Ander zijds had Eban ook een depositore kening die niet gedekt werd door zijn vergunning die overigens niet op het vereiste tijdstip twee jaar ge leden verlengd was. vermoedelijk zal er geen besluit in zake de bankrekening genomen worden voordat de juridisch advi seur van de regering, prof. Aharon Barak, die zich in Nederland be vindt, vrijdag naar Israël is terug gekeerd. Het was prof. Barak die enkele weken geleden een beslis sing over de illegale bankrekenin gen van premier Rabin en zijn echtgenote nam die leidde tot diens aftreden. Het Israëlische dagblad Maariv meent te weten dat op de buiten landse bankrekeningen van Abba Eban een bedrag van 100.000 dollar stond terwijl de hem verstrekte machtiging slechts 16.000 dollar bedroeg. Anderzijds schreef het blad, welin gelichte kringen uit de omgeving van de Arbeiderspartij citerend, dat de oud-minster de partij had ge vraagd hangende het onderzoek al zijn spreekbeurten met het oog op de a.s. verkiezingen te annuleren. LEIDEN/DEN HAAG - „Het is afschuwelijke ervaring voor geweest", zei de officier was betaald. Door niet op de zitting te verschijnen, verbeurden ze dat bedrag. Tegen ieder justitie bij de Haagse rechtbank dachteneistedeofficiervanjustitie i 82-jarige bewoonster de Leidse Oranjeboomstraat, die op 28 september van het vorig jaar was bedreigd en bestolen door twee zi geunerinnen van 20 en 28 jaar. i Vinkenoog (r) Beide vrouwen waren de woning het boek Honderd jaar moderne kunst" ten doop gehouden. Het eerste exemplaar overhandigde hij aan de van de bejaarde Vrouw binnenged- graficus Ger Lataster (l). In het midden een lachende adjunct-directeur van het Stedelijk: de heer Loenen rongen en hadden er geld wegge- Een overbuurman waar- AMSTERDAM - In het restaurant van het Stedelijk Museum in Amsterdam heeft v> Martinet. Politie vermoedt misdrijf Ien Ouden, 5 P. Veelenturf, 9 J. t Val. EIDEN - B en W hebben besloten en bedrag van 35.000 gulden be- ehikbaar te stellen voor de verbe uring van het wegdek in de Storm luysinghstraat tussen de Dijk- traat en de Damlaan. Zo zal de ings deze straat gelegen sloot 'orden gedempt en zal er op het edempte gedeelte een parkeer- Lrook en een voetpad worden aan- elegd. Verder zal de bestaande be prating worden verbeterd, nkele weken geleden meldden wij deze krant klachten van bewo- ers van de Storm Buysinghstraat, at de kwaliteit van het wegdek eel te wensen overlaat. Er zitten rote kuilen in en een deel van de traatstenen is beland in de sloot. »e verzakkingen in de straat zijn nder meer ontstaan door het oms- ïan van een takelwagen. De bewo- ers spraken hun verontwaardi- ing erover uit dat acht maanden na eze gebeurtenis nog steeds niets an het wegdek was gedaan. kenhuis de nacht door te brengen. Op 17 februari was dat echter niet het geval. Op haar „Gazelle" damesfiets met een rood geblokt zadel is de vrouw die dag gesignaleerd op verschil lende plaatsen tussen Deventer en Raalte. Riet van Vilsteren - kort, blond haar, lengte 1.70 meter en af en toe bril dragend - is op 23 fe bruari nog gezien in de buurt van het Overijssels kanaal bij Deventer. Ze trok toen de aandacht omdat ze ondanks het erg gure weer geen overkleding droeg. Toen iemand haar wilde aanspreken maakte de vrouw zich snel uit de voeten. Haar fiets had ze toen niet bij zich. Omdat ze verstoken is van medicij nen moet volgens de Deventer poli tie de geestelijke onvolwaardigheid van de vrouw voor ieder duidelijk merkbaar zijn. Alle zoekacties en opsporingsberichten zijn tot op he den zonder resultaat gebleven. Van zowel de vrouw als van haar fiets ontbreekt elk spoor. „Het is voor ons een groot raadsel", aldus hoofdinspecteur Van Soest. LEIDEN OP OPENBAAR TELEXNET LEIDEN - De gemeente Leiden krijgt evenals alle 315 andere gemeenten in ons land met meer dan 10.000 inwoners bin nen afzienbare tijd een aanslui ting op het openbare telexnet. De aansluiting zal in geval van buitengewone omstandighe den worden gebruikt voor het doorgeven van regeringsbeslis singen. In het kader van de civiele ver dediging is daartoe besloten, omdat de vrees bestaat dat in geval van calamiteiten de tele foon snel overbelast zal raken en ook het sturen van tele grammen geruime tijd zal ver gen. Tussen de ministeries en provinciehuizen bestaan derge lijke telexverbindingen al. De telex in Leiden zal in de toe komst ook een functie kunnen vervullen voor de omliggende gemeenten. Leiden heeft de taak „urgente berichten" direct telefonisch door te geven aan de kleinere gemeenten. De finan ciële commissie ging gistera vond met de telex-aansluiting akkoord met uitzondering f CPN-er Hoeven. schuwde de politie en toen die ver scheen wilden de vrouwen juist het huis verlaten. Behalve dat ze geld hadden gestolen, hadden de vrou wen zich ook een glas limonade in geschonken en daarbij op de vloer gemorst. Hierdoor wer de vloer glad, als gevolg waarvan de be jaarde vrouw viel en haar schouder brak. De twee indringsters lieten bij de Haagse rechtbank verstek gaan. Na de arrestatie waren ze tijdelijk op vrije voeten gesteld nadat er een borgsom van drieduizend gulden LEIDEN - In de stad Leiden zul len in de toekomst meer klokken komen. B en W hebben de afdeling Volkshuisvesting en Openbare Werken van de gemeente opdracht gegeven c plaatsen worden. r plaats te zoeken, i stadsklok neergezet zou maanden gevangenisstraf. Verkeerslichten Warmonderweg en Rijnsburgerweg buiten gebruik LEIDEN - Met ingang van vandaag zijn de verkeerslichten op het kruispunt Warmonderweg- Rijnsburgerweg voor de duur van ongeveer drie weken buiten ge bruik gesteld. De oude installatie wordt verwijderd om plaats te ma ken voor een nieuwe, die onder meer een mogelijkheid tot beïn vloeding door bussen heeft. Tege lijk met de aanleg van nieuwe ver keerslichten zal de bestrating van het kruispunt enigszins worden aangepast. Het ligt in de bedoeling het aange paste kruispunt en de nieuwe ver keerslichtinstallatie, die beiden onderdeel vormen van het beide openbaar vervoer Katwijk-Leiden; nog voor Hemelvaartsdag (19 mei) in gebruik te i Raadslid wil meer gegevens over „Spel zonder grenzen LEIDEN - PPR/D'66-raadslid Laurens Beijen heeft gistera vond in de gemeentelijke finan ciële commissie gevraagd om een gedetailleerd overzicht van uitgaven - tot een bedrag van ruim 46.000 gulden - die in 1974 werden gedaan voor de viering van 400 jaar Leidens Ontzet. De kosten werden gemaakt om het „Spel zonder grenzen" rondom molen De Valk te houden. De afgelopen jaren is naar een aantal uitgaven dat destijds is gedaan voor het televisie-spel al een onderzoek ingesteld. Onder meer heeft de commissie voor de rekeningen een onderzoek ingesteld naar een bedrag dat destijds is uitgegeven voor de asfaltering van een deel van de Beestenmarkt. Beijen sprak er zijn verwonder ing over uit, dat drie jaar na dit evenement weer nieuwe reke ningen boven water zijn geko men, die nog betaald moeten worden door de gemeente. Hij vond de specificatie, die nu ge geven was, te summier en vroeg om een nieuwe met meer de tails. ZOETERWOUDE - Donderdag 9 begint juni gaat, in het kader van de festi- strijd D viteiten rond "700 Jaren Zoeter- Zoeterwoude. In de "leeftijd 12-16 Vrijdag lÖ juni is"hetde"slotavond woude", om vijf uur een vierdagen jaar worden zes ronden durende kermis van start. Deze ter gereden en 17 jaar t wordt gehouden in de Oranjestraat den tien ronden. De tweede en is georganiseerd door het Oran- die begint om zes uur, is eei jecomité en de Oranjevereniging. strijd voor liefhebbers'en ga: 's Avonds worden de wielerronde 35 ronden. Om 19.15 uur begint de voor amateurs gereden. De start Nationale Amateurronde en deze hiervan is, evenals de finish, in de gaat over 85 ronden. Van Swietenstraat. De eerste cours De Heineken bridge-vereniging or de wandeldriedaagse voor de ouder rij- Zoeterwoudse schooljeugd. wed- Het boek over Zoeterwoude krijgt 64 pagina's en is bijna voltooid. Het eerste exemplaar wordt 10 juni uit gereikt tijdens de over Zoeter woude gehouden tentoonstelling op het gemeentehuis. PARIJS - Het is niet meer zo smakelijk om op de Parijse Champs Elysées op een terras te eten en te drinken - Sinds enkele dagen staakt het personeel van de vuilophaaldienst en dat betekent een opeenhoping van stinkend vuil op de hoeken van de straten en zoals hier, naast een terras. LEIDEN - Het bestuur van de stichting Meerburg heeft gistera vond een beroep gedaan op de be woners van de wijk om een oogje in het zeil te houden bij de vuilstort plaats. Na 1 oktober, als de vuil stortplaats voorgoed gesloten wordt, zal het hek voorlopig blijven staan om illegaal vuil te storten te voorkomen. Het bestuur constateerde dat er per 1 oktober geen vuilniswagens meer door de wijk zullen denderen. Wel zullen er nog tot volgend jaar zomer vrachtwagens met puin en zand door de wijk gaan, maar daarna is het leed geleden. Waarschijnlijk, aldus het bestuur, zal er op de dan voormalige vuilstortplaats een stadspark komen met een kinder boerderij, speelvelden en fietspa den. Tijdens de wijkavond werd verder meegedeeld dat er op 24 mei een hoorzitting zal worden gehouden over de uitbreidingsplannen van het gebied tussen het park Rhijn- vreugd en de Leiderdorpse brug. De plannen liggen ter inzage in het clubhuis "Klein Matilo". Het jaar verslag van de stichting gaf tens lotte een actief en financieel voor spoedig jaar te zien. ZOETERWOUDE - Vanavond zal in het kader van het door S.J.Z. georganiseerde nederlagentoer- nooi om de "Guus van der Geest" beker, de wedstrijd S.J.Z.-Ludu- num worden gespeeld. Aanvang 20.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21