Oud Wassenaar graaft verder naar Ter Weer .fUsqrt MMESB DIEFSTALLEN UIT VEERTIG CARAVANS OP DUINRELL „Overval" op Minerva Zoeterwonde en Stompwijk Inbraken bij groothandel en in café Ue/cfee agenda MAANDAG 25 APRIL 191 WASSENAAR - De historische Vereniging „Oud Wasse- naer", heeft dank zij een subsidie van de gemeente Was senaar, in de loop van 1976 de opgravingen naar restanten van het kasteel „Huis Ter Weer" in de weilanden achter Deyleroord systematischer kunnen aanpakken. Dit heeft geleid tot vele ontdekkin gen en vondsten, ondermeer van enkele waterputten, gevuld met aardewerk uit de dertiende tot en- met achttiende eeuw en scherven, die stammen uit prehistorische tij den. De oudste scherf is er een uit de „wikkeldi aadbekercultuur" (ong. 1750 vóór Christus). Ook wer den talrijke scherven uit de periode van 1500 tot 200 voor Christus ge vonden. Dit jaar worden de werkzaamheden voortgezet en wel op grotere schaal dan in 1976. Daarom is uitbreiding van de groep vrijwilligers noodza kelijk. De historische vereniging zoekt dan ook contact met enthou siaste vrijwilligers, die bereid zijn op zaterdagen, onder deskundige leiding, aan het opgravingswerk deel te neipen. Het gaat daarbij niet zo zeer om vakmanschap, maar meer om echte interesse en een ze kere handigheid. De werkzaamheden bestaan niet al leen uit graven, maar ook uit andere activiteiten, zoals het nauwgezet schaven, registreren, meten, teke nen, fotograferen, bijeen zoeken van scherven, restaureren en stra- tigrafisch onderzoek. De vereni ging heeft sinds kort de beschik king over een werklokaal in het scholencomplex in de Kerkstraat. Zoals bekend is de vereniging in 1975 met enige verkennende op gravingen in het gebied van „Ter Weer" begonnen. Ook bij deze eer ste onderzoekingen werden al inte ressante vondsten gedaan. Er wer den fundamenten aangetroffen en scherven en delen van gebruiks voorwerpen, waarvan de oudsten uit de dertiende eeuw stammen. Een bijzondere vondst was een fraaie gouden ring, die volgens deskundigen omstreeks 1350 ver vaardigd moet zyn. Het werk geschiedt met toestem ming van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek en met medewerking van de Haagse afdeling van de Archeolo gische Werkgemeenschap Neder land (AWN). LEIDERDORP - i Leiderdorpse toneelvereniging "To-Ver-Lei" is zaterdagavond voor de eerste maal voor het voetlicht getreden met het stuk "Maribel" (foto). De nieuwe vereniging, die in het Dorpshuis een volle zaal trok, staat in Leiderdorp nogal in de belangstellingVoor deze eerste, uitvoering werd aan de ge meente een subsidie gevraagd. Er kwamen bij "To-Ver-Lei" echter zoveel giften binnen dat men vorige week het opzienba rende besluit nam de subsidie aanvraag in te trekken. ZOETERWOUDE - De coöpera tieve Raiffeisenbank houdt morgen de algemene ledenvergadering in het Don Boscohuis. Belangrijkste agendapunt is een fusievoorstel met de Coöperatieve Raiffeisen bank in Stompwijk. De besturen van beide banken verwachten, dat door het scheppen van een grotere bankeenheid een betere mogelijkheid ontstaat van specialisatie van het personeel, die op de specifieke omstandigheden in de diverse bedrijfstakken kan in spelen. Een goede specialisatie heeft even eens een voordeel dat de concur rentie beter kan worden weerstaan. Dit moet waarborgen in zich hou den voor een gezonde ontwikkeling van de Rabo-bank. WASSENAAR - Het recreatiecen trum Duinrell heeft de afgelopen week intensief bezoek gehad van inbrekers. In naar schatting veer tig caravans op vaste staanplaat sen is ingebroken, waarbij in to taal tien radio-cassetterecorders, vijf radio's, een televisie, een AYANTI—TAS FIETSTOCHT VOORSCHOTEN - Aan de tweede AVANTI-TAS-fietstocht die dit weekeinde werd gehouden, werd ondanks de storm deelgenomen door vijftig liefhebbers. De tocht ging door het polderland van Lei derdorp en Hoogmade. Via Wou- brugge werd de tocht voortgezet langs de Wijde Aa. Ter afsluiting werd een bezoek gebracht aan Mo len De Valk in Leiden. Voor aan staande zondag is een extra tocht ingelast. Vertrek tussen 12 uur en half een bij de sporthal. De officiële derde tocht is op zondag 8 mei, weer over een afstand van ongeveer dertig kilometer. Ook dan wordt er weer gestart vanaf sporthal "De Vliethorst". Leiden - Geboren: Ijsbrand, zn van C A Seret en F C A Gregory; Sandra D, dr van G F de Vreugd en L. Brörens;Dennis A zn van J W Quist en H de KokMark S zn van S R Bakker en J R Veltkamp Getrouwd: B A Sassen en C J A Klein; A J Imthom en S Slijkhuis, P Slingerland en A Nieuwenburg. Ondertrouwd: J W Bruins en E G G Leema; P Busaan en EN M G Arnol- dus;P h van Drie en T M Keijzer; S Hols- wilder en P M Brandt; W F A Koet en C E de Boer; J Leeuwenburg en J C Blin- denbach; J B Manuputty en M C H Sloos; P M A Martens en C J M Wassink; J J P Meuldijk en A A van Leyden; R Meijers en H M Mark; L Nadi en J G Piket; J Polvliet en F G M van Delft; P H J Schlagwein en R G H Wansink; R S Stouten en M C Klein; M Vreeken en C J Henzing; W M van Wanrooij en C H M Hop; M C L Wierenga en J J van Beelen; H E van der Woerd en M P Hollebeek. Overleden: J den Hertog geb. 1894 geh gew. met Ph. van der Heijden; J S W Kolk geb 1922 echtgen. van H de Vries; A C Valk geb 1903 ev. P J Siegers; M H Hoogervorst, zn van M A Hoogervorst en A. J. Hogenes. boormachine, een vouwfiets en vele cassettebandjes werden ge stolen. In vrijwel alle gevallen werd een raam van de caravan opengebroken. De meeste inbra ken werden pas het afgelopen weekeinde ontdekt, omdat de ca ravans buiten de vakantieperiode door de week niet bewoond zijn. Uit het onderzoek van de politie bleek voorts dat de inbrekers in sommige caravans hebben over nacht gegeten en gedronken. De directeur van het recreatiecen trum Graaf Van Zuylen van Nije- velt deelde vanmorgen mee dat de controle inmiddels is verscherpt „Het is een zeer nare en ernstige zaak", zo zei hij, „maar we hebben eigen mensen ingezet, die samen met de politie en een aantal vrij willigers op ongeregelde momne ten iedere nacht controleren." Duits bezoek voor DVS LEIDERDORP - De openbare lagere scholen De Hobbit en De Springschans in Leiderdorp hebben dit weekeinde beide een fancy-fair gehouden om de financiële middelen van de school wat ruimer te maken Voor beide evenementen bestond bijzonder veel belangstellingook van Leiderdorpers die niet direct iets met de scholen te maken hebben. Bij De Hobbit (zie foto) was het zo druk dat het eindtotaal van de actie naar de zevenduizend gulden schoot. Deze school heeft voor het geld al een bestemming gevonden. Er zal een stencilmachine mee worden betaald en verder denkt men aan een niveaucursus spelling, uitbreiding van het documentatiecentrum van de school en de aanschaf van een emailleer-oven. Goed badjaar WASSENAAR - Uit het voorlo pig jaarverslag van het Sport- fondsenbad Wassenaar blijkt, dat 1976 met een totaal van 230.415 baden een goed jaar is geweest. Het aantal baden lag zelfs ruim 5000 hoger dan in 1975. Het langdurige zomer weer heeft daaraan meegehol pen, maar de zomer van 1975 was ook al goed. De verschillende activiteiten die in het zwembad gehouden zijn hebben vele Wassenaarders aanleiding gegeven het bad eens te bezoeken, zo neemt men aan. Door het wegvallen van de regionale functie, die het Was- senaarse bad in het verleden had, kan men stellen dat het be zoek voor het overgrote deel uit Wassenaarders bestaat. Met name is dit gebleken uit de onverwacht grote omzet van vakantie-kaarten Op 14 mei zal het buitenbad op feestelijke wijze door de jeugd worden geopend. Vanaf het na jaar 1976 is er in de buitenba daccommodatie hard gekerkt ter'voorbereiding van het sei zoen 1977. LEIDEN - Vijf tot nog toe onbe kend gebleven personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag getracht zich met geweld toegang te verschaffen tot de studentenso ciëteit 'Minerva*. Op het moment dat een aantal sociëteitsbezoekers de deur opende om het gebouw te verlaten drongen de onbekenden al slaande en schoppende de hal van 'Minerva' binnen. Daarbij werd een 22-jarige Leise studente van haar schoudertas met bijna vijfhonderd gulden beroofd. Haar vader, die ook door het vijftal werd aangeval len, kreeg een bloedende hoofd wond en nog een andere bezoekers moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis. Van een 25- jarige student werden enkele tan den stukgeslagen. Het agressieve vijftal is er na de vechtpartij van- Jaarvergadering Oranjevereniging WASSENAAR - De Wassenaarse Oranjevereniging "Koningin Wil- helmina" houdt morgenavond om acht uur een jaarvergadering in de vergaderzaal van de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. Er zal onder meer gesproken worden over de in de loop van dit jaar te organiseren evenementen. Bij de bestuursver kiezing is de heer D. Van Leeuwen aftredend maar herkiesbaar. Niet alleen leden, ook blangstellenden zijn, welkom op de vergadering. LEIDEN - In café "Het zilver- spoor" aan de Breestraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een inbraak gepleegd. Een flipperbak, een sigarettenautomaat en een ju kebox werden opengebroken. Dat leverde de daders een bedrag van 250,- op. Ze gingen er bovendien vandoor met 350,- aan wisselgeld en 150,- aan kassageld. In totaal werd dus 750,- buitgemaakt. Men is het etablissement binnengeko men door een ruit van de toegangs deur te forceren. Ook is in het afgelopen weekeinde ingebroken in een sanitair- groothandel aan de Middelste- gracht. Behalve tien boor- en slijp machines werden er 21 horloges, bedoeld als relatiegeschenk, ont vreemd. De waarde van de gestolen artikelen is niet bekend. Reünie Op 2 september is het feest. De Marine Luchtvaart Dienst (MLD) viert dan haar 60-jarig bestaan. En Leidenaar J. E. Claproth zou J. E. Claproth niet wezen als hij daar niet iets aan zou doen. Opnieuw komt hij met een reünie voor de dag, eveneens op 2 september in ge bouw Amicitia, Westeinde 15 in Den Haag. Iedere MLD-man (oud of nieuw), die ervoor voelt om die reünie mee te maken, kan zich vóór 1 juli aanmelden bij J. E. Claproth, Peppclrode 9 in Leiden, tel. 071-121407. De reünie wordt opgeluisterd door muziek en dans van het ensemble Rudi Mairata. Oud-Leiden Drs. A. J. F. Gogelein houdt morgenavond in De Lakenhal een lezing over "Het Caecilia- gasthuis". Hij doet dat op uit nodiging van de Vereniging Oud-Leden. In de lezing wordt onder meer aandacht besteed aan de mogelijke restauratie van het gebouw, dat deel uit maakt van het Boerhaav- ecomplex. Gogelein is direc teur van het rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwe tenschappen, dat wellicht in de toekomst naar het Boer- haavecomplex zal verhuizen. Toestanden In het kader van de cyclus psy chiatrie "te gek om los te lo pen" organiseert studenten vereniging Augustinus ko mende woensdagavond een filmvoorstelling van "Toe standen", gebaseerd op een theaterproject van de Amster damse toneelgroep "Het Werk theater". De groep geeft in een achttal scènes een beeld van nelijke vertegenwoordigers van de pers toe te laten. Het vrouwencafé besluit de aan onze redaktie gerichte brief met twee wensen: in de toe komst over dit onderwerp geen pinnige stukjes meer in de krant en een uitbreiding van het aantal vrouwelijke medewerkers op korte ter mijn. Waarvan notitie. Vrouwen 2 De afdelingen Leiden en Oegstgeest van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen organiseren donder dag een praat-ochtend in het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. Onder werp is "werkloos waardeloos". De discussie wordt ingeleid door directeur Schumacher van het geweste lijk arbeidsbureau in Leiden. Aanvang tien uur, toegang ook voor niet leden. "toestanden in psychiatrische inrichtingen". De avond be gint om acht uur. Rheumafonds Het Nationaal Rheumafonds bericht dat de opbrengst van de inzamelingsactie van de vo rige maand 36.264 bedraagt. De organisatie is zeer tevreden en dankt alle gulle gevers. Vrouwen 1 Een bericht van het vrouwen café. Op een onlangs gehouden vergadering heeft men zich gebogen over het probleem van de toelating van mannen tot het café en dan met name van journalisten en fotografen, wie de toegang in het verleden herhaaldelijk is geweigerd. Op grond van de statuten, zo deelt het Vrouwencafé mee, is defi nitief besloten ook geen man Politiek Ook de Leidse regio heeft sinds kort een afdeling van de AR- JOS, de jongerenorganisatie van de ARP. Een kerngroep is begonnen met de bezinning op de vraag hoe aan het begrip "christelijke politiek" inhoud kan worden gegeven. Het se cretariaat (Smaragdstraat 28 Alphen) staat open voor in formatie. Ridder Ridder in de Orde van Oranje-Nassau is sinds kort de burgemeester van Oudewater N. W. M. Mooyman (60), oud inwoner van Voorschoten. Dit ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar in overheids dienst werkzaam is. Vier jaar daarvan werkte hij op de afde ling algemene zaken ter ge meentesecretarie in Voorscho ten. WASSENAAR - De Accordeonve reniging DVS uit Wassenaar heeft in het afgelopen weekend bezoek gehad uit Duitsland. De Harmo- nika Verein en het Mundharmonika-orkest Schaff- hausen waren met een grote groep leden te gast in Wassenaar. De vriendschapsbanden tussen deze verenigingen dateren van tien jaar geleden. In die tussentijd wer den over en weer bezoeken ge bracht. De tien-jarige vriend schapsband werd zaterdag gevierd met een feestelijke avond in "De Schaapskooi" op Duinrell. Vrijda gavond gaven beide verenigingen een gezamenlijk concert in het Je- roenhuis, - precies, op de dag - tien jaar na het eerste gezamenlijke op treden in Wassenaar op 22 april 1967. Voorzitter Th. C. Knijnenburg en mevrouw Schmal verwelkomden de Duitse vrienden namens DVS, voorzitter Josef Beck van de Har- monika Verein dankte voor de gastvrijheid. Er werden geschen ken uitgewisseld en daarna begon het Duitse gedeelte van het orkest. Eerst trad een jeugd- accordeonorkest op, dat een voort reffelijke indruk maakte. Vervol gens kwam er een dames zanggroep op de planken met een paar Duitse volksliedjes en enkele populaire songs. Daarna trad het Schaffhausener Mondharmonica- orkest op onder leiding van Josef Osbild. Voordat de Duitse vereniging het podium verliet hield burgemeester mr. K. Staab - die met wethouder A. J. M. van der Klaauw het gemeen tebestuur vertegenwoordigde een toespraak. Hij wees daarin op de betekenis van dit soort vriend schappelijke contacten over de grenzen en bood voorzitter Beek als aandenken aan het bezoek aan Wassenaar een kleine pronkende pauw aan. Na de pauze was het de beurt aan de gastheren en gastvrouwen: het jeugd- en het seniorenorkest van DVS onder leiding van dirigent G. L. de Zwart. Er werd een gevarieerd programma uitgevoerddat evenals het gedeelte van voor de pauze by de volle zaal goed in smaak viel. Burgemeester herbenoemd VOORSCHOTEN - Burgemees ter dr. J. van der Haar is met ingang van 1 mei voor een periode van zes jaar herbenoemd tot burgemeester van Voorschoten. Die herbenoe ming houdt in dat Van der Haar tot aan zijn pensionering eerste burger van Voorschoten zal zyn. Van der Haar vierde vorige maand het feit dat hij veertig jaar in overheids dienst is geweest. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdiens! der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van: vrijdag 22 tot vrijdag 29 april, door Apo theek Leiden Zuid-West, Brahms laan 20, tel. 763134; Apotheek Be ker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel, 155482. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid Wesr, 2.30 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textie le werkvormen, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateurfotografenver., 8 Leidse Schouwburg, Toneelgroep Centrum met „De lamp hangt scheef', 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66 tafeltennis, sport en spel improvisatie-theater, fotocursus beginners, boetseren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, ge meenteraad, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, commissie jeugdzaken, 8 uur nam Cultureel Centrum, Voorschoten, Burger-avond, 8 uur nam. Ie Binnenvestgracht, Universi teitsraad, 4 uur nam. Stadhuis, commissie politionele aangelegeneheden, 4 uur nam. verkeerscommissie. 4 uur nam.; commissie algemene en bestuur lijke aangelegenheden, 8 uur nam. Minerva, politiek-forum, 8.30 uur Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068 Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck. 32, Oegstgeest. telefoon 071-153652. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisis gevallen' van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgr^cht 1, tel 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging. van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2