M/Leiden slnit met verlies DC-team kansloos Fides Pacta degradeert naar de promotieklasse Kans op titel voor Leidse Hout na zege auto bierman FOREHOLTE MIST KANS OP WINST LSG 2 laat belangrijke winst op Witte Paard schieten: 5-5 PAGINA 14 MAANDAG 25 APRIL 1977 SPORT SPORT SPORT LEIDEN/BREMERHAVEN - Het afscheid van Mercasol-importeur Perquin heeft BS Leiden niet kun nen vieren met een overwinning. De laatste wedstrijd van het bas ketbalseizoen 1976—1977 liet de Leidenaars kansloos tegen het Bossche Remington, dat een over winning nodig had om een plaats in de Europa Cup II (bijna) zeker te stellen. Door de nederlaag van Punch tegen DDZR eerder vorige week en de 70-87 zege by het gede gradeerde Leiden heeft Den Bosch nu het recht verworven de winnaar van de Nederlandse A-beker (een eerste divisieploeg) uit te dagen. De uitslag van dat duel staat gezien het grote verschil in klasse al bij voor baat vast, zodat Den Bosch zeker is van zijn EC-positie. Voor Leiden viel er weinig te win nen, maar desondanks deed de ploeg van trainer-coach Hennie Blom zijn uiterste best om voor het talrijke publiek ook bij de laatste voorstelling er nog iets goeds van te maken. Het lukte echter niet, het team van Bill Sheridan was op alle fronten te sterk. Daarnaast kwa men Bartolome en Beel aanvallend geheel niet uit de verf (schotper centages van respectievelijk 21 en 30 procent), zodat de kansloze ne derlaag snel verklaard is. De eerste rondgang was zonder meer het aardigst, toen kon Leiden het allemaal nog bijsloffen. Het verschil werd wel steeds groter maar ging de 10 punten toch niet te boven, via 9-14 (5de minuut), 19-26 (10de minuut) werd het bij rust 31-41In de tweede helft viel de be slissing na enkele minuten toen een onhoudbare Kees Akerboom (net als Dekker en Kropman niet met het Nederlands team naar Bremer haven gegaan) zijn schutterstalen- ten nadrukkelijk demonstreerde. Leiden kwam zelf niet meer aan ascoren toe en van 43-53 werd het 45-66 en was de strijd gestreden. Blom kon zodoende alle spelers, met uitzondering van de gebles seerde eric Berendsen, inzetten waarna Leiden het seizoen sloot met en 70-87 nederlaag. Bel, tweede op de Nederlandse topscorers-lijst, kwam tot 23 pun ten, Bartolome 16, Leysener 14, Kop 7, Ruijsenaars en Paulides 2. i Topscorer bij Remington was Akerboom: 27 pnt. Schot Leiden: 36 pet. Den Bosch 46 pet. Het damesteam van Leiden had veel moeite met Wartburgia, dat met haar stevige speelsters de buc ket goed dicht hield zodat Leiden het van haar afstandschot moest hebben. Het verschil met scoren werd nooit erg groot en in het eind signaal kwamen de Amsterdamsen langszij: 52-52. In de verlenging be sliste Leiden uiteindelijk de wed strijd in haar voordeel: 56-52. HANS JACOBS Nederland België is zaterdag in Bremerhaven winnaar geworden van de 12de edi tie van het internarionale basket- baltoernooi. In de eindstrijd werd Nederland met 67-71 verslagen. De finale werd een strijd tussen routine en aankomend talent. De routine gaf nog niet de doorslag. België-Nederland werd een slechte wedstrijd. In de Oranje-ploeg kon den slechts drie spelers een vol doende halen. Spelverdeler Emill Hagens (uitgeroepen tot beste spe lers van het toernooi), topscorer Hugo Harrewijn (21) en Renso Zwiers (12). Deze drie waren echter niet in staat om de Belgische ploeg, knap aangevoerd door Etienne Geerst, af te stoppen. In het midden van de aanval faalde Harrv Kip. Hy schoot zeven maal en mikte even zoveel malen naast. Ook Danny Cramer kon de juiste richtting niet vinden. Van zijn 17 schoten troffen er slechts 3 doel. De Nederlandse Amerikaan later „ik heb misshcien wat veel geschoten, maar ik moest wel. We hadden in de ploeg geen tweede schutter. Met een Aker boom erbij zouden er veel minder problemen zijn geweest. Dan had den we gewonnen". Nederland liep direct al een forse achterstand op. Na drie minuten was de stand 10-2 in het voordeel van de Belgen. Hugo Harrewijn schoot de ploeg van Jan Janbroers weer terug in de wedstrijd, maar de Belgische coach René Mol had het gevaar Cramer onderkend en liet zijn ploeg met vier man in een zone spelen en gaf Geerts de opdracht Cramer te schaduwen. Bij rust was het verschil 13 punten: 41-28 voor België. Na rust kon Nederland dichterbij komen (51-47) en toen was de strijd weer helemaal open. De Oranje- ploeg kon echter niet doorbreken. Pas vier minuten voor het einde kreeg de ploeg weer een kans. Op nieuw was het verschil vier punten. En toen bovendien bij België Nyi- trai op een wat schlemielige wijze zijn 5de fout kreeg, leek de weg naar winst open. Nederland slaagde er andermaal niet in de sprong naar de marge van 2 punten te maken, de Belgen hielden stand: 71-67. LEIDEN - Voor het eerst sinds de totstandko ming van Fides Pacta is de fusieclub geconfron teerd met degradatie in de veldkorfbalcompeti- tie. Het streven van de clubleiders om van Fides Pacta een veldhoofdklas ser te maken in de toe komst, blijft dus voorlopig toekomstmuziek. Een trieste zaak voor een club, die de afgelopen twee seizoenen twee maal afdelingskampioen werd, maar de promotiewedstrijden niet doorkwam. Nu er geen promotie wedstrijden meer nodig zijn, laat Fides Pacta het afweten. De Danaï den verbeterde de situatie door een Tineke van Es van Zuiderkwartier schiet op het doel van Ready. Haar clubgenote Els Lardee (rechts) wacht in spanning af. HENNY KOEMANS SCHEVENINGEN - Achteraf bezien mag Joegoslavië zich gelukkig prijzen dat in kringen van de Nederlandse tennisbond nog steeds alleen aan Tom Okker wordt gedacht als het om toptennis gaat. Toen eenmaal bekend was geworden dat de tengere grootmeester niet mee zou doen in de Daviscupstrijd, liet de bond onmiddellijk andere belangen (die van de competitieprevaleren en moesten Sanders, Hemmes, Thung en Laudin het verder doen zonder adequate voorbe reiding. Ten onrechte, zoals de drie eerstgenoemden het afgelopen weekeinde in Scheveningen aantoonden. Als men de drie weken, die volgden op het Riviera-circuit optimaal had benut, zou het eindresultaat naar alle waarschijnlijkheid an ders zijn geweest dan de 5-0, die Pilic en Franulovic zonder veel blijk van enthousiasme op hun naam schreven. In elk geval was het dan niet voorgekomen, dat er zaterdag een niet ingespeelde dubbel op de baan had gestaan, zoals Louk Sanders en Rolf Thung. De misverstanden tussen de rechtshandige nationale kampioen en de linkshandige Hilversummer waren legio. Desondanks hadden Pilic en Franulovic vier sets nodig: 6-0,9-7,3-6,6-4. Assistent-bondscoach Fred Hemmes, toonde gisteren met een gewonnen set de betrekkelijke kwetsbaarheid van Franulovic aan (6-4,6-2,4-6,6-1). De eenvoudige drie setszege van de door tijdgebrek opgejaagde Nikki Pilic op Louk Sanders (7-5,6-2- 6-2) bevestigde het beeld van de wedstrijd, waarin Pilic ondanks zijn 37 jaar ongenaakbaar was, maar Franulovic kwetsbaar leek. Het uitbuiten van de mogelijkheden, die dit gaf, was echter niet voor het Nederlands team weggelegd. Joegoslavië ontmoet nu in de kwartfinale van de Europese zone Spanje. Zweden speelt tegen Oostenrijk en in groep A komen polen en Frankrijk tegen el kaar uit, de winnaar van Roemenië-België speelt tegen Tsjechoslo- wakije. Voor de halve finales hebben zich reeds gekwalificeerd in groep a Groot Brittannië en Daviscuphouder Italië. De winnaar van Polen- Frankrijk is al zeker van een plaats in de Europese finaleaangezien de Sovjet Unie van hogerhand is uitgesloten. LEIDEN - Roomburg en Fore- scate, de twee vertegenwoordi gers van de Leidse regio in de overgangsklasse A, hebben zich op de tweede competitiedag her steld van hun teleurstellende start door een duidelijke zege op respectievelijk Deventer (7-2) en Festina (8-1). In de overgangs klasse B won de Leidsche Hout met 7-1 van Toeg-Hillegersberg, was Sassenheim ook beter dan Bakkum 2 (7-1), speelde Noord- wijk voor de tweede maal gelijk, (4-4 tegen SHOT 2) en verloren Unicum en de Munnik van resp. Oud-Wassenaar (2-6) en Zand- voort 1-7. Roomburg zag Keizer na 5-7, 7-5 als winnaar van het gravel stap pen tegen La Roose, die wegens een enkelblessure de derde set cadeau gaf: 6-0 dus voor Keizer. Dat had voor de gasten als verve lend gevolg, dat zij ook het her endubbelspel kwijt waren. Daarin zou namelijk La Roose uitkomen met Buiskool. Over igens had dat herendubbel de uiteindelijke zege van Roomburg niet in gevaar kunnen brengen, want behalve dat Roomburg met een 3-2 voorsprong uit de enkel spelen kwam door overwinnin gen van Jurgen Peters in het tweede herenenkel- en Annette van der Meij in het eerste damesenkel-, en Hans Keizer in het eerste herenenkelspel, ble ken de Roomburgers in de dub belspelen onaantastbaar voor de Deventenaren. Alle partijen wer den in twee sets gewonnen. Fore- scate moest harder werken, al lijkt de 8-1 einduitslag probleem loos tot stand te zijn gekomen. Madera keek in het eerste her enenkel tegen een 2-6, 2-4 ach terstand aan tegen Berendsen. Berendsen ging toch nog onder uit: 6-4, 6-2 voor Madera. Koe mans won in twee sets, maar ge makkelijk ging dat niet tegen zijn oud-clubgenoot Jos Swart, die zijn spel uiteraard op een prik kent 7-5, 6-4. Hagedoorn klopte Ab Dijkstra: 6-3, 4-6 en 8-3. De dames Tine Langeveld en Lise- lotte van der Bijl zorgden ervoor dat FoTescate met een 5-0 voor sprong uit de enkelspelen kwam. Van de dubbelspelen ging alleen het tweede gemengd dubbelspel van Madera/Liselotte van der Bijl verloren. De Leidsche Hout stond na zes partijen op een 6-0 voorsprong tegen Toeg-Hille- gersberg. Toen was het doordat de regen telkens weer hinderlijk tussenbeide kwam, inmiddels acht uur geworden. Daarom werd besloten om de resterende ge mengd dubbels te delen. Met twee overwinningen in successie zijn Peter Pauwels, Alfred Gele- vert, Mirjam Mulder en Maya de Boer-Mulder wel serieuze kans hebbers op een kampioenschap geworden. Ook voor Sassenheim lijkt een kampioenschap binnen bereik te liggen. Gisteren werd tegen Bakkum 2 alleen het ge mengd dubbelspel van Overbee- ke/Maijan Dros verloren. In het eerste herenenkelspel was Over- beeke tegen Bouhuis onaantast baar 6-0, 6-0. In de overige en kelspelen had alleen Tacourt in het eerste damesenkelspel een derde set nodig (6-4, 4-6, 6-4) tegen E. Bakker. Noordwijk moest het tegen SHOT 2 van de dubbelspelen hebben. Uit de en kelspelen kon alleen Uittenbog- aard winst halen: 6-2,6-3 tegen R. Moojen Maar het herendubbel, Blommendaal/Pasma, het eerste gemengd dubbel, Pasma/Josine van der Koogh en het tweede ge mengd dubbel, Blommen- daal/Ineke van der Meer brach ten Noordwijk een 4-3 voor sprong. Het scheelde tenslotte maar twee spellen in het dames- dubbel van Ineke van der Meer/Josine van der Koogh, of Noordwijk had een zege geno teerd: 3-6, 6-4, 4-6. Unicum zag gisteren Ton Creigh- ton tweemaal winnen, in het tweede herenenkel tegen Van der Schans (3-6, 6-4, 6-2) en in het herendubbel met Arnold van der Capellen tegen Hans Haks/v.d. Schans: 5-7, 7-5, 6-1. Arnold van der Capellen speelde tegen Hans Haks een goede partij en verloor alleszins eervol: 1-6, 6-2, 3-6. Joke van Sas en Jan Theunissen konden in het eerste gemengd dubbel de eer redden. LEIDEN - LSG 2 likt in de eerste wedstrijd van de promotiecompeti tie voor de 2e klasse KNSB niet verder te zullen komen dan een 5-5 gelijkspel. Tegen Het Witte Paard 2 uit Zaandam werd zaterdag in 't Parlement weliswaar een voorlo pige 4V2-3V2 voorsprong geboekt, doch de twee afgebroken partijen zullen vermoedelijk niet meer dan een half punt opleveren. Een over winning hing geruime tijd in de lucht voor de Leidse onderbonds- kampioen, zoals zo vaak gooide de tijdnoodfase echter weer roet in het eten. Bij LSG speelde Serdijn op het le bord met de duidelijke op dracht om voor een remise te zor gen. Dit gelukte bijna, ware het niet dat hij vlak voor het roken van de vredespijp een vitale pion weggaf en vervolgens enkele goede kansen onbenut liet. Het afgebroken tore neindspel lijkt nu onhoudbaar voor Serdijn. Verburg en Geertsema walsten hun opponenten plat, wat teniet gedaan werd door nederla gen van Postma en Brans die de wals in handen van de tegenstan ders vonden. Bakker speelde een tamme remise. De stand kwam op 4V2-2V2 in het voordeel van LSG 2, doordat Ossewaarde weinig moeite had met een incorrect pionoffer en Noordijk zijn goede opbouw be loond zag tijdens de tijdnood van zijn tegenstander. Heemskerk wist zijn gebitsproblemen nog precies op tijd te vergeten om vervolgens naar een stelling te goochelen die nog wel werd afgebroken, maar theoretisch potremise is. Aan Wie- bes was toen de taak om de winst veilig te stellen. De LSG-er be schikte over een riante positie met als enige schaduwzijde het feit dat van beide kanten nog zeer veel zet ten gedaan moesten worden. Wie bes verzuimde, ondanks aandrin gen van teamleider Mieremet, om een remise aan te bieden en moest dit prompt bekopen met een nul door tijdsoverschrijding. Met een stuk voorsprong viel op zijn 50e zet het noodlottige vlaggetje. Gezien de posities van Serdijn en Heems kerk lijkt een gelijkspel nu onver mijdelijk. De ontmoeting tussen de twee andere ploegen uit deze poule eindigde in een 6-4 overwinning van het Amsterdamse Tal op Span gen 2. Op 14 mei gaat LSG 2 op be zoek bij Spangen. Winst is noodza kelijk om perspectieven op de bo venste twee plaatsen (welke pro- knappe zege op Wordt Kwiek. Kri tiek is ook de positie van Zuider kwartier in de promotieklasse. Drie punten achterstand met nog twee wedstrijden. Pernix verbeterde in IC de positie, terwijl Fiks stuntte tegen koploper Vitesse: 2-1 winst. Stanfries-Fides Pacta 6-2 (3-1) - „Uithuilen en opnieuw beginnen", luidde het commentaar van train er/coach Jan de la Rie na de 6-2 ne derlaag tegen hekkesluiter Stan- fries. De winst van De Danaïden be tekende dat Fides Pacta na twee achtereenvolgende titels en ge miste promoties naar de e hoogste klasse, een sport lager op de korf balladder komt te staan. De 10-1 debacle tegen Die Haghe sprak voor zichzelf. Vorige week volgde nog een 16-7 nederlaag bij Wordt Kwiek en daardoor was het zelfvertrouwen volledig verdwe nen. Het duidelijkst komt het ge brek aan eigen kunnen bij de af werking tot uiting. De strijd van gisteren bewees het weer eens. Een goede start leverde door falen in de afwerking niet het juiste rende ment op. In de 18de minuufscoorde weliswaar José Serdijn, maar toen leidde Stanfries al met 3-0. Een ver der erg schotloos Fides Pacta, dat bovendien nog eens twee goals zag geannuleerd, legde zich vervolgens neer by het naderende lot. Stanfries redde met de winst voorlopig nog het lijf, maar erg veel overgangs klassetoekomst voor de Friezen zit er niet in. Dik Onderwater scoorde na rust voor F.P. uit een strafworp. De Danaiden-Wordt Kwiek 6-5 (4- 5) - Hoewel De Danaïden zelf ook niet erg produktief te werk ging na de rust, waren de twee goals toch voldoende voor de winst, die Nap c.s. broodnodig hadden voor het behoud van de huidige positie. De 6-5 kwam talrijke malen in gevaar, ondermeer toen Wordt Kwiek een strafworp mocht nemen. Een ge volg van het talrijk aan de noodrem trekken van de moeilijk wendbare Bea v. d. Meel. Arbiter Mahieu had al eerder de bal op de stip kunnen leggen, maar deed dat niet, zulks ten voordele van De Danaïden. Wordt Kwiek miste de strafworp, waarna coach Hensen nog net op tijd Bea v. d. Meel en Trudy Nap van plaats liet wisselen. Een beste kans kreeg De Danaïden nog toen Cees Christiaanse by het spelen op balbezit (wat trouwens bevredigend verliep) vlak voor het einde bij een doorbraak onjuist verdedigd werd. Mahieu gaf geen strafworp, maar floot nog voordat de bal de W.K. aanval bereikt had voor het einde, zodat het opmerke lijk hard werkende De Danaïden door de afstandsgoal van Fred van Duyn verdiend won. Aad van Nie- rop (2), Cees Christiaanse, Ciska Peters, Gerard Nap en Fred v. Duyn scoorden. Zuiderkwartier-Ready 6-11 (3-3) - Zuiderkwartiers positie is kritiek geworden. De duidelijke nederlaag tegen Ready en de winst van Koog Zaandijk en KVS zorgden ervoor, dat Pams voor Zuiderkwartier de enig bereikbare ploeg is. Tegen het veel hoger genoteerde Ready hield Zuiderkwartier het precies een helft vol. Met de wind in de rug werd de eerste periode zonder ver schil afgesloten. Tot 44 ging het goed. Een inzinking leidde in be trekkelijk korte tijd tot vier tegen treffers en dat was teveel. Via 4-8 werd het tenslotte 6-11. Joep v. Dam, Dirk Derksen (2) Eric v. Lun- teren. Dirk-Jan de Kreek en Els Lardee scoorden. Pernix-Altius 6-3 (2-2) - De wind had veel inbreng in dit duel, waarin Pernix met veel elan zijn eerste plaats verdedigde. De kracht van de ploeg ligt duidelijk in het verde digen en het harde werken. Altius kon tot een kwartier voor tijd ge lijke tred houden, maar na 4-3 be sliste Brokaar vanaf de stip de strijd. Het gelijke spel van Tjoba bracht Pernix weer alleen aan de leiding. Cees Brokaar (2), Johan Mulder, Jacob Bakker, Ria Laman en Alice Tieleman scoorden. Ons Eiland-Terheijden 9-3 (6-1) - Net zo snel als Terheijden indertijd is opgeklommen wordt de ploeg uit het Brabantse gehucht weer terug gebracht naar haar ware niveau. Ons Eiland had totaal geen moeite met Terheijden, dat al bij de rust verzekerd was van degradatie naar de tweede klasse. Ons Eiland had na de rust niet meer de inspiratie om de tegenstander een nog grotere afstraffing te geven dan de 9-3. Huib Hasselbach, Nan Deegenaars (3), Rob Hasselbach. Wim Nyen- huis, Piet Beekman (2) en Julia Ar- noldus scoorden. SMS-TOP 4-5 (2-3) - Weer een van de duels, die illustratief zijn voor de geringe krachtsverschillen in deze afdeling. Door verstandig spel (kort en goed plaatsen) had TOP vooral in de eerste helft het betere van het spel. Toch kwam de zege pas na de rust tot stand, toen de 2-3 voor sprong werd vergroot tot 24. Pas in de laatste seconden wist SMS de achterstand te halveren. Cees Zuurmond (2), Philip Trap. Ineke Westerbeek, Annemiek Keuning scoorden. Vitesse-Fiks 1-2 (6-0) - Op het nieuwe terrein van Vitesse had de stormachtige wind zaterdag vrij spel. Die wind was indirect verant woordelijk voor de sensatie, want na de rust had Fiks als voorlaatste ploeg aan slechts twee goals genoeg om de koploper te kloppen. Herma Tobé scoorde in de 20ste en 30ste minuut na de pauze. NIO-KNS 3-2 (2-1) - Ook deze teams hadden moeite met de wind. KNS trad met drie invallers aan. NIO had geregeld een kleine voorsprong, die bij de rust 2-1 bedroeg. Via 3-1 slaagde KNS er alleen nog in door Lenneke Verstraaten tot scoren te komen en dat was te weinig voor puntenwinst. Liesbeth la Lau scoorde voor rust. ADO-Velocitas 7-2 (6-1) - De eerste helft is Velocitas fataal geworden. Na die periode leidde ADO met vijf punten verschil en dat was teveel. Na de pauze hielden de teams el kaar in evenwicht waardoor het verschil in punten bleef. Carl Hoyer en Rien v. Poelgeest scoorden. Kwiek (Rl-Crescendo 5-9 (4-2) - Nog een punt uit twee duels rest Crescendo van het kampioen schap. Met de storm tegen lukte het in de eerste helft niet (4-2 achter stand), maar na de pauze ging het allengs beter. Piet L'Amie had met zes doelpunten een enorm aandeel in de twaalfde zege. Louis Kok, Joop Burghouwt en Wilfred Corne- lisse scoorden de drie andere tref fers. SIMCA-CHRYSLER-MATRA Leiden - Oegstgeesterweg tel. 071 -140447 Voorhout - Jacoba van Beierenweg 31 tel. 02522 -11280 Katwijk - Valkenburgseweg 2 tel. 01718 - 71704 motie naar de 2e klasse KNSB op leveren te behouden. De eindstand in de le klasse van de competitie der LSB is definitief bekend. Lisse 1, vorig jaar nog kampioen, degradeert samen met Noordwijk naar de 2e klasse. Van vitale betekenis was in de slotronde de wedstrijd Lisse-Philidor 3. De Lissenaren waren zo onverstandig om bij de stand 4-4 hun 2 hangpar- tijen te laten arbitreren. Dit leverde een 4V2-5V2 nederlaag op, een uit slag waar tegen Lisse nog in hoger beroep ging. De arbiters van beroep kwamen echter tot dezelfde con clusies als hun collega's en beze gelden daarmee het lot van het toch kwaliteitsrijke Lisse, dit ten gunste van Philidor 4 dat door het oog van de naald kroop. ADVERTENTIE TUINCENTRUM De Plantenboek Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 LEIDEN - Foreholte kon na afloop van de handbalwedstrijd tegen de Haagse kam pioenskandidaat Halles 2 alleen maar mopperen over het grote aantal gemiste kansen. Kansen die één voor één door de Hellas doelvrouwe Tineke den Heyer om zeep werden gebracht en die de Voor- houtse dames de overwinning hadden kunnen betekenen. Nu kreeg Hellas in de laatste minuten eigenlijk meer dan het verdiende, een sprongschot stelde in de laatste seconde de winst veilig: 4-5. Pas kort daarvoor (3 minuten voor het eindsig naal) was Foreholte door een laag, hard schot van Ineke Slobbe op gelüke hoogte gekomen (4-4). En het hiefp niet dat onaer andere Mariëtte Siera, Annemieke de Bruyn, Maijan Mens en Elly Hoek nog en kele uitgelezen mogelijkheden kregen. De vier Voorhoutse treffers kwamen van de hand van Hannie Boskamp (3) en ineke Slobbe. In de regionale tweede klasse A had Nor- tha met nog 5 minuten te spelen de beste papieren voor de overwinning: 5-3. De Noord wijkerhoutse ploeg kon in de laatste fase van de wedstrijd de bal niet in eigen gelederen houden en van het balverlies maakte tegenstander Hollandiaan dank baar gebruik: 5-5. De Northa-doelpunten werden gescoord door Monique Heems kerk (3), Lydy Vogels en Thea Terheide. MMO had het tegen de verjongde ploeg van EDH moeilijk om tot scoren te komen, waar het aan schortte was schieten uit de tweede lijn. EDH bleek het verdedigen namelijk goed te beheersen. Via een 1-0 ruststand won MMO tenslotte met 4-1. Be slissend was de break-out van Gerda van den Berg bij een 3-1 stand. De wedstrijd van HVS tegen AHC'28 de tweede klasse B werd bij een 2-2 stand door arbiter Walraven gestaakt omdat hij verder spelen gezien de gladheid van het veld niet verantwoord achtte. Jog Ade kon het tegen het technisch betere Animo niet bolwerken. Animo won via een 4-2 rust stand met 8-5. De heren van Northa moesten in de regio nale tweede klasse B tegen HEC aantreden zonder wissels. Dat resulteerde in een 8-3 ruststand en in de tweede helft in een voor Northa kansloze achterstand: 13-5. HEC had echter niet op de veerkracht van de Noorwijkerhouters gerekend, waardoor er plaats was voor een enorme eindspurt die eindigde bij 13-10. Bij Northa waren Aad Langeveld en Leo Knijnenburg de meest productieve spelers. In de eerste klasse van de afdeling bleek NIO duidelijk sterker dan de dames van HMSH.rust HMSH, rust eindstand 9-5. Ria van Velzen (4), Corrie Weenink (2) en Sonja van Emmerik (3) zorgden voor de punten. De dames van San./Saturnus verloren van AHC'28 2: 5-8. Satumus had vooral te kampen met het afmaken van de aanvallen, herhaaldelijk stond het houtwerk tussen een treffer van de Oegstgeester ploeg en een achterstand voorAnimo-2. Bij rust was het verschil één punt (3-4), daarna verloor Saturnus de moed. Bij de heren in de afdeling eerste klasse was er verlies voorMSV voor MSV Duioord, Duinoord zich beter wist aan te passen aan het slechte weer: 11-13. In de tweede klasse vierde HVV'70 het kam pioenschap met een 19-3 (rust 13-3) over winning op Northa-2. Na tien minuten was de strijd eigenlijk al beslist: 9-0. In 2A won MMO met 16-6 van Quintes 3 en versloeg Olympia zonder problemen Kwiek Sport 3 met 22-10.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14