YTL lijkt nog te gaan stranden Leiden blij met gelijkspel LZ '86 klasse lager Leython: districtsbeker Taekwoii-do-titel Ton Wassink DOCOS KAMPIOEN Winst Sleutels op de valreep MAANDAG 25 APRIL 1977 SPORT PAGINA 13 SPORT Ondanks gelijkspel REIDEN - De waterpolocompetitie heeft voor de Leidse ploegen een pover besluit gehad. De Zijl/LGB stelde zaterdagavond voor eigen publiek teleur door met 5-6 van Zwemlust/Den Hommel te verlie zen, zodat de score van de rood- witten dit seizoen onder de 50 pet. bleef. Het moeizame 5-5 gelijkspel dat LZ'86 in Amersfoort tegen hek- kesluiter AZPC behaalde bleek voor de Leidse debutant niet vol doende om het hoofdklasse- avontuur te kunnen voortzetten, want concurrent Nereus stelde zich op verrasende wijze veilig door het als derde genoteerd staande ZIAN/VC met 7-4 te kloppen. Ook aan de kop van de ranglijst viel de beslissing. Doordat AZC met 12-5 van Neptunus won is het kam pioenschap van de ploeg uit Alp- hen een feit (zie elders in deze krant). De Zijl/LGB heeft een merkwaar dig seizoen achter de rug. Na een veelbelovende start volgde een langdurige periode van terugval, mede als gevolg van enige blessu res. Met het genezen van de blessu res werden de resultaten weer be ter, maar de laatste twee wedstrij den werden tegen niet al te sterke tegenstanders verloren. De blessu res hebben voor coach Henny Hen- sing toch ook nog wel een gunstig gevolg gehad, want nu kon hij een aantal jeugdspelers wat ervaring la ten opdoen. De gebroeders Van Belkum en Martin Vreeburg wer den regelmatig ingezet. LZ'86 heeft in de eerste competitiehein te weinig punten gehaald, hoewel er soms verdienstelijk gespeeld werd; een paar wedstrijden werden maar op het nippertje verloren. Halver wege het seizoen leek het dat de Leidenaars beter ingespeeld raak ten, maar het spelpeil en daarmee de resultaten bleven te wisselvallig. Zo kwam het dat LZ in de laatste competitieronde de degradatie al leen nog maar kon ontlopen als Ne reus van ZIAN/VC zou verliezen. Zian/Vitesse is weliswaar niet zo sterk meer als op het moment dat de ploeg tweede werd in het toer nooi om de Europa-cup, maar dat Nereus de Hagenaars met maar liefst 7-4 klopte mag toch wel won derlijk genoemd worden. Zwemlust/Den Hommel en De Zijl/LGB zijn de laatste jaren steeds aan elkaar gewaagd geweest, maar dit keer leken de kansen voor De Zijl/LGB gunstiger te liggen. Zwemlust is namelijk international Hoepelman kwijtgeraakt, die met ruzie naar HZC/De Robben is ver trokken. Het was echter met de Leidse ploeg hetzelfde liedje als vo rige week tegen De Meeuwen: de trefzekerheid van de aanval was ver te zoeken en zo kon Zwemlust on danks enkele goede kansen voor de Zijl/LGB in het eerste kwart een 0-2 voorspring opbouwen. Beide Utrechtse doelpunten werden ge scoord door de balhandige Johan Aantjes. De thuisploeg kv/am in het tweede speldeel goed terug. Jacob Spijker scoorde met een snel schot 1-2 en Theo Uittenhout moest nog wel capituleren voor een boogbal van Harm Drenth, maar daarna trokken Jacob Spijker (man meer) en broer Albert de stand in even wicht (3-3). In de derde en vierde periode had den de rood-witten het te moeilijk met de bloks die de Utrechtse aan- vallers zetten. Stan van Belkum schoot bij numerieke meerderheid nog wel 4-3 in, maar in het vierde kwart liep de stand op tot 4-6 in het voordeel van de gasten (doelpunten van De Boer, Drenth en Aantjes). Twee minuten voor het eindsignaal van de uitstekend leidende scheidsrechter Van Zenderen nam Stan van Belkum de laatste goal voor zijn rekening (5-6). LZ Ook bij AZPC-LZ'86 gaf de leiding van scheidsrechter Joop Jansen geen reden tot klagen. Ook het spelpeil viel in de eerste twee pe riodes wel mee, maar dat werd in de tweede helft van de wedstrijd wel anders. In de eerste twee parten waren er nog wel enkele goed op gebouwde LZ-aanvallen te zien. LZ'86 trok zich toen wat terug en counterde soms goed. Zo ontstond de eerste goal. Jan de Graaf besloot een lange rush met een pass op Joop Siera, die met een boogbal 0-1 op het bord bracht. Na een tegen- goal van René Bijvoet liep LZ weer uit. Jan de Graaf benutte een straf- worp, waarna Fried Elzenga bij numerieke meerderheid 1-3 in schoot. Even later had de wedstrijd beslist kunnen zijn, toen Fried El zenga een identieke kans kreeg, maar ditmaal miste zijn schot net de nodige zuiverheid. AZPC kwam door Bijvoet terug (2-3), en vanaf dat moment ging LZ erg verkrampt spelen. De Leidenaars probeerden voortdurend international Aad van Mil op de 2 meter aan te spelen, maar de tijd van de statisch spe lende midvoor is al jaren voorbij en LZ'86 mocht tenslotte nog blij zijn met het ene punt, dat bij winst van Zian/VC behoud had gebracht. Voor AZPC scoorden nog Hans Spithoeven (man meer), Piet van Helsdingen (man meer) en EN Rob van Harten. Voor LZ benutte Jan de Graaf nog twee maal een straf- worp. VEGHEL - Ton Wassink van sportschool Aad van der Luit is zaterdag in Veghel Nederlands kampioen Teakwon-do gewor den in de gewichtsklasse tot 58 kilo. In de finale won de Leide- naar op overtuigende wijze van Ronald Lufting uit Almelo. Nog enkele andere leden van de Leidse sportschool vielen in de prijzen. Ruim 160 deelnemers telde dit officiële kampioenschap, dat in de sporthal van het Brabantse Veghel gehouden werd. Was sink, die in de voorrondes een zeer sterke indruk maakte, moest het in de finale opnemen tegen Twentenaar Lufting, die ook al moeiteloos tot de eind strijd was doorgedrongen. Het werd een zeer enerverende par tij, die de Leidenaar tenslotte in zijn voordeel besliste. Peter van Went en Wim Klaas- sen debuteerden bijzonder goed op deze kampioenschap pen, want de twee pupillen van Van der Luit wonnen een zilve ren medaille. Gerard van den Berg stond, evenals tijdens de eerder dit jaar gehouden Open kampioenschappen, in de finale tegenover zijn grote rivaal, de Europese kampioen Walter van Emmerik. De Brabander, die in de voorronden twee keer was vrijgeloot, beschikte ook nu weer over de langste adem, waardoor Van der Berg op een, overigens zeer eervolle, tweede plaats eindigde. LEIDEN - Pas in de laatste minu ten van de ontmoeting met hekkes- luiter TAVV heeft Sleutels de winstpunten veilig kunnen stellenr 3-2. TAW kwam het beste uit de start blokken, want al in de 3de minuut schoot Kees Bons knap raak (0-1). Tien minuten later werd er in de verdediging van TAW "hands" gemaakt, Cor Boekweit verzilverde de strafschop (1-1). In de 37ste mi nuut passeerde Pim van Iterson met veel geluk de blunderende TA W-goalie. Vlak na rust bracht Cock Verzaal beide ploegen weer op gelijke hoogte (2-2). De Vlietbe- woners konden de verder gelijkop- gaande strijd pas in de 88ste minuut door een fraaie treffer van Jan van der Berg in hun voordeel beslissen. Het onvoldoende uitbuiten van de weersomstandigheden heeft Randstad tegen JAC de das omge daan. De Hagenaars grepen uitein delijk de volle winst: 1-2. In de eerste helft kreeg Randstad de stormachtige wind in de rug. maar de Voorschotenaren buitten dit in het geheel niet uit. In de tweede helft gebruikte JAC het windvoordeel wel, Rob van der Maas opende in de 50ste minuut de score en 10 minuten later ver grootte Erik Boezelaar de voor sprong tot 2-0. Randstad schrok op dat moment pas wakker en begon de Hagenaars onder druk te zetten. Verder dan 2-1 kwam Randstad, door een doelpunt van Koos Zoe temelk echter niet. De tijd bleek te kort voor meer. LMHC-speler Ernst van den Berg rechtsin duel met één van de Gro ningse studenten. Op de achter grond kijkt Ton Gardeniers toe. Groninger Studenten gevaarlijker dan Leidse hockeyers Verlies tegen Alpheuse Boys LEIDEN - De eerste promotiewed strijd van de heren van LMHC tegen Groninger Studenten met als inzet een plaats in de hoofdklasse hockey is gisteren in een 1-1 gelijk spel geëindigd. Voor de Groningers was dit het tweede gelijkspel dat in de promotiestrijd werd behaald, want eerder werd het al 1-1 in het thuistreffen met de derde promotie-kandidaat, Victoria. Groninger Studenten was vanaf het begin van de wedstrijd al gevaarlij ker dan de Leidse opponent. Het Groningse spel was sneller, harder en feller dan van Leiden, dat zich nog in de rustige competitiesfeer waande. In de tweede minuut for ceerden de Groningers al een straf- corner, die echter niet benut werd. Leiden deed het wat dat betreft be ter. Op het moment dat zij wat meer in het spel kwam, kreeg Leiden een strafcorner toegewezen die door Hendrik Quirijns, de strafcorner specialist wél benut werd. De ver wachting dat Leiden nu het initia tief van de Groningers zou overne men en de studenten in de verdedi ging zou drukken bleek niet ge rechtvaardigd. Leiden verhoogde het tempo niet, waardoor Gronin ger Studenten de tijd kreeg om zich DUBLIN - De Nederlandse hockeyploeg heeft de faam, die hem toch wel vergezelde naar Dublin in het driedaagse landentoernooi volledig waar gemaakt. Na de aarzelende start op vrijdag met een magere 1-0 overwin ning op Ierland, waaraan .mogelijk toch de lange vermoeiende reis niet vreemd was, volgde zaterdag een goede overwinning met 2-1 op Engeland. De klasse, die dit nationale team in zich heeft, openbaarde zich reeds tegen de Engelsen, maar kwam pas volledig aan de oppervlakte in de gisteren gespeelde jubileumwedstrijd van Paul Litjens en Maarten Sikking (bei den 75 caps) waarin Schotland tegenstander was. Met jubilaris Paul Lit jens als de machtige bombardier, waarvan zijn 5 doelpunten getuigen, werden de Schotten met 6-0 verslagen na een van Oranjezijde superieure tweede helft, waarin de Schotse ploeg dol werd gedraaid door de werve lende, feilloos in elkaar passende, Nederlandse combinaties. De dame- sploeg deelde in Amstelveen de punten met Schotland: 2-2. te herstellen. Dat resulteerde vijf minuten na de openingstreffer in de gelijkmaker. Een aarzelende Leidse verdediging liet Hans Grobben vrij om te scoren: 1-1Ook in de tweede helft wisten de Gro ningse studenten de beste kansen te creëren. Leiden-doelman Martijn Drijver voorkwam echter dat de winst naar Groningen werd mee genomen. Een klein succesje voor ae Leidse hockeyploeg. Rapid-Forescate 0-0 Ook de dames van Forescate kwa men in hun eerste promotie wedstrijd een gelijkspel overeen met de tegenstander. In Gorkum speelde Forescate voor een plaats in de tweede klasse met 0-0 gelijk tegen Rapid. Rapid probeerde met alle middelen tot een gunstig resul taat te komen, wat echter niet lukte. Forescate kwam in ieder geval wel gehavend uit de strijd. Aanstaande zondag wordt de return gespeeld en die kunnen de dames, na dit gelijke spel optimistisch tegemoet zien. Zoetermeer-Forescate 3-1 Forescate moest in Zoetermeer zonder vaste twee steunpilaren op het middenveld (geblesseerd) win nen om nog voor promotie in aan merking te kunnen komen. Zoe termeer heeft die mogelijkheid zonder mededogen de grond in ge boord. Al na tien minuten spelen moesten de heren van Forescate tegen een achterstand aankijken. Vlak na rust kregen zij weer even hoop toen Kees Went de stand ge lijk kon trekken. Toen Zoetermeer dóór een onnodig weggegeven strafcorner op 2-1 kon komen, moest Forescate in de slotfase wel tot een alles-of-niets-offensief overgaan. Zoetermeer kreeg daar door echter de ruimte om de eind stand op 3-1 te bepalen. LEIDEN - Door een 8-2 ning op Blue Star is DOCOS voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen geworden. Door dit re sultaat stapte Leidens tweede club de hoofdklasse binnen. Scylla won met 6-4 van JCV en handhaafde zich daardoor op de valreep in de promotie-ereklasse, terwijl ook Mi- zu/Oegstgeest zijn plaats in de promotiehoofdklasse consolideer de. Ondanks een nederlaag mogen de dames van Scylla ook het vol gend seizoen in de ereklasse uit komen. Door een misstap rentie vorige week kreeg DOCOS de titel min of meer in de schoot geworpen. Gewonnen hoefde nog slechts te worden van het niet bij ster sterke Blue Star en van die taak Het kampioensteam van DOCOS: Ed Fallaux, Ed van kweet het Leidse trio zich nauwgc- LEIDEN - De heren vah Gemini/K hebben de vol leybal competitie tegen VCH besloten met een nederlaag. Duidelijk merkbaar was, dat in dit duel niets meer op het spel stond, want vooral Gemini toonde weinig in zet. Hoewel VCH slechts vier basisspelers had op gesteld, wist het zich een groot overwicht te ver werven, waardoor Gemi ni/K er niet aan te pas kwam. Binnen drie kwar tier was de wedstrijd af gelopen met de setstan den 10-15,11-15 en 11-15. Gem./K 2 deed het aan merkelijk beter door Formen met 3-2 te vers laan. De eerste set ging weliswaar verloren (10-15), maar de Voor schotenaren kwamen daarna met 15-4 en 15-7 sterk terug. In de vierde set kwam Gemini op een 10-2 voorsprong, waama de zaken zich opeens minder goed ontwikkel den. Het goed aanval lende Formen kon toen de set alsnog met 12-15 voor zich opeisen. In de vijfde set ging het aardig gelijk op maar uiteinde lijk trók Gem/K met 15-12 aan het langste eind. De heren van Ley thon moesten in Zoeter meer aantreden voor de finale van de districtsbe ker tegen ZOVOC. De Zoetermeerders zijn in eigen huis altijd moeilijk te bestrijden, maar mede door toedoen van Louis Cloquet werden de eerste twee sets door Leython met 11-15 en 6-15 bin nengehaald. Daarna ver stoorden enige wissels het ritme, terwijl boven dien onnauwkeurig met de service werd omge sprongen (15—10 en 15-6). In de beslissende set won Leyton echter met 9-15. Hiermee behaalde Ley thon de districtsbeker, waardoor de ploeg ge rechtigd is om aan de na tionale bekerstrijd deel te nemen. Bij de dames be sloten Gemini/K en Ley thon de competitie met een weinig aantrekkelijk duel. Leython kon aan vankelijk goed bijblijven, maar toen Gemini/K na een 13-13 gelijke stand de set toch naar zich toe wist te trekken, ontstond er een eenzijdige wedstrijd, waarin Gemini vrij ge makkelijk de tweede en derde sets met respectie velijk 15-6 en 15-4 voor zich opeiste. De dames van NOVO 2 moesten, om degradatie te ontlopen, de beslis singswedstrijd tegen DOSKO winnen, maar doordat DOSKO met 1-3 won, viel het doek voor de Noordwijkse dames. NOVO 2 moet hierdoor terugkeren naar de eerste klasse, nadat vorige week het eerste herenteam van NOVOC al naar de pro motieklasse was gede gradeerd. bleven ook nu weer ongeslagen en daarmee was de overwinning én het kampioenschap eigenlijk al een feit. Gerard van der Klaauw droeg zijn steentje bij, zij het dat hij dan slechts éénmaal won. Maar het was ruim voldoende voor promotie naar de hoofdklasse. Scylla moest, binnen 24 uur tijd tweemaal aantreden om te probe ren haar plaats veilig te stellen. Dat is gelukt, zij het met de nodige moeite. Vrijdag kwamen de Leide naars tegen 't Hooge Huys niet ver der dan 5-5 en dat betekende, dat er van JCV gewonnen diende te wor den, want mede degradatiekandi daat Hooge Huys moest op bezoek bij het zwakke Aloysius en zou ze ker winnen. Maar Scylla voelde zich mentaal ijzersterk en eer JCV doorhad wat er aande hand was stond de ploeg met 6-1 achter tegen het geconcentreerd draaiende Leidse team, dat in Rob van der Zeeuw en Gerard Bakker uitblin kers kende. JCV kwam dan nog wel terug tot 6-4, maar dat was niet meer van belang. Oegstgeest mocht tegen Swift met 6-4 verliezen om niette degraderen, maar aanvankelijk zag het er niet best uit voor de Oegstgeestenaren, die met 6-2 achterkwamen. Aan de winstpartijen van Chiel Kuiper voegden Ferdinand Thung en Po lak er ieder één toe en dat was vol doende. Scylla 2 behaalde een ver dienstelijke puntenverdeling tegen kampioen Noad. Frits Kantebeen won tweemaal, Rob Regeer en Hein Chrispijn elk éénmaal. Avanti ver loor met 4-6 van VEV en Scylla 3 was kansloos tegen Phoenix 2: 1-9. Alleen Jaap Azier won. Het vierde team van Scylla dwong Steeds Ho ger TSB een punt af. TOV verloor met 6-4 van Jasski, omdat Sjaak van Veen niet tot winst kwam. De dames van Avanti wonnen moeiteloos van Phoenix, dat niet één partij wist te winnen: 19-0. Scylla verloor weliswaar met 8-2 van Tanaka, maar bleef deson danks in de ereklasse. LEIDEN - In de groep A van de Leids/Goudse afdeling competitie lijkt koploper VTL in het zicht van de haven te gaan stranden. In de rechtstreekse confrontatie met concurrent Alphense Boys trokken de Leidenaars met 0-1 aan het kort ste eind. De Alphenaars zijn nu VTL nu tot op één punt genaderd, waarbij ze nog een wedstrijd min der hebben gespeeld. In 1B haalde lijstaanvoerder Meerburcht ge ducht uit door Unitas met 5-1 te kraken. ESTO blijft goed volgen, getuige de 2-1 zege op VOOA. Kic kers '69 verspeelde een kostbaar punt tegen Nicolaas Boys (2-2). Nieuwerkerk-Oranje Groen 0-0 Door in dit duel een goede inzet te tonen, revancheerden de Leide naars zich voor de wanprestatie tegen Ammerstol. Oranje Groen kreeg voor rust goede kansen. Koos Tetteroo kon echter na een foutieve terugspeelbal niet tot scoren ko men, omdat hij toen hij aanlegde voor een schot, door zijn enkel ging. Daarna zag Wim Verhoeven een doelpunt om onbegrijpelijke rede nen afgekeurd. Na rust vestigde Kees Leugerink de aandacht op zich met enkele sublieme reddin gen. Tetteroo werd vlak voor tijd nog eens binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald, maar de scheids rechter zag hierin geen strafschop. Stompwijkse Boys-Warmunda 3-1 (1-0). Een goed spelend Stompwijkse Boys nam na 10 minuten de leiding door Bram Scholten. Na een half uur belandde de bal na een corner van Mathieu van Winsen (War- munda) ineens in het doel, maar de arbiter had geen doelpunt gecon stateerd. Na rust maakte Hans Oostdam echter toch gelijk (1-1). Wim v.d. Bos profiteerde hierna echter van foutief terugspelen (2-1 waarna Jan v.d. Bos de eindstand op 3-1 bepaalde. Stolwijk-KRV 2-1 (2-0). Een vooral in de eerste twintig mi nuten oppermachtig Stolwijk nam door toedoen van Gerrit Boogaard voor rust met 2-0 de leiding. KRV kwam hierna wat terug, maar had toch de hulp nodig van de Stol- wijkse defensie om tot scoren te komen. In dit duel werd Stolwijk- speler Ernst van het veld gestuurd omdat hij KRV-doelman Ouds hoorn had nagetrapt. VTL-Alphense Boys 0-1 (0-0) Deze topper was duidelijk een bot sing van twee systemen. VTL be diende zich van kort combinaties pel en Alphense Boys zocht het in lange trappen, waarbij het midden veld werd overgeslagen. Voor rust faalde Vic Boutier in vrije positie, terwijl aan de andere kant doelman Wim Kamping handelend moest optreden bij een hard schot van Boysspeler Nic. Verwoerd. Alp hense Boys zou 7 minuten voor tijd gelukkig aan de overwinning ko men, toen een bal via de rug van Peter Smit voor de voeten van Paul Bahlman belandde, die dit pre sentje dankbaar accepteerde (0-1). Leidse Boys-Gouderak 1-0 (1-0) Een verdiende overwinning voor Leidse Boys, dat Henk Slagwijn wegens een schorsing miste, maar weer kon beschikken over Rinus Ketel. Kort na het begin schoot Murwin Jong-a-Tai via de buiten kant van de paal naast. Na een half uur echter lanceerde die speler Paul de Vos, die scoorde. In de tweede helft werd nog een schitte rend doelpunt van Cor Mantel om onduidelijke motieven afgekeurd. ESTO-WOA 2-1 (1-0) ESTO profiteerde voor rust van het windvoordeel, wat een 1-0 voor sprong opleverde. Na rust werd die score tot 2-0 uitgebouwd, waarna Koos v.d. Geest tegenscoorde. In dit duel troffen Paul v.d. Geest en Gé v.d. Star voor WOA het hout werk. VNA-VNL 0-2 (0-2) Een te krappë zege voor VNL. Bij VNL misten Ton Luyckx en Ben Giesen de eenvoudigste kansen. Na een kwartier blunderde VNA- goalie Aad Redel op een voorzet van Piet van Berkel, door de bal uit zijn handen te laten glippen. Theo Luyckx bepaalde uit een schitte rend genomen vrije schop de rust en eindstand op 0-2. SJZ-Soccer Boys 2-0 (0-0) Een slechte wedstrijd. SJZ kon moeilijk tot scoren komen, omdat de Bleiswijkers met acht spelers het doel dichtspijkerden. Pas hal verwege de tweede helft bezorgde Theo van Klink SJZ na een voorzet van Sjaak van Slingerland een 1-0 voorsprong, waarna vlak voor tijd Wim Bos 2-0 scoorde. Nicolaas Boys-Kickers'69 2-2 (0-0) Voor de pauze een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Leo van Velzen voor Kickers een goede kans miste. Na rust speelden de Leimuidenaars duidelijk sterker, wat uitmondde in twee doelpunten van Henk v.d. Zwaan. Tot veler verbazing wist Nicolaas Boys in de slotfase nog langszij te komen. ZLC-Weteringse Boys 1-0 (1-0) ZLC nam in deze aantrekkelijke ontmoeting na 20 minuten de lei ding, toen een indirecte vrije schop van Wim Ouwehand door Kees v.d. Voort hard werd ingeschoten. Na rust misten Rob Crama en Paul v.d. Heijden voor ZLC nog goede moge lijkheden. Meerburg-Unitas (1) 5-1 (2—0) Een vrij rommelige wedstrijd. Na 29 minuten opende René Meijer voor Meerburg de score, waarna Ger Straathof voor 2-Ö zorgde. Die zelfde speler tekende na rust ook voor 3-0, waarna Arthur Koet tegenscoorde. Ger Straathof tilde de stand met twee prachtige goals naar 5-1. De Alphense Boys-doelman Jos Hendriks onderschept een aanval van VTL. Jan van der Sandt staat paraat, Vic Bou tier druipt af

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13