mededelingen gemeentebestuur leiden 25tlm29 april '77 ARN0LDUS B.V. ADM. BANCKERTWEG 4 IS VERHUISD PER 18 APRIL A.S. KORTINGEN TOT 30% verpleegkundigen a en/of b. Gemeente 's-Gravenhage Occasions met Bovag garantiebewijs 10 mei 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangren- zende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Verkeersmaatregelen Koop van woningen in stadsvernieuwingsgebieden Het gebeurt de laatste jaren geregeld dat mensen een huis kopen en dan achteraf tot de ontdekking komen dat die woning in een door de gemeente aangewezen stadsver nieuwingsgebied ligt. In een stadsvernieuwingsgebied is de kans groot dat men te maken krijgt met een woning van slechte kwaliteit gemeentelijke plannen waarvoor panden gesloopt moeten worden gemeentelijke aanschrijvingen tot het treffen van vaak kostbare voorzieningen aan de woning noodzakelijke vernieuwing van huisrioleringen Daarnaast moet men er rekening mee houden dat men in Leiden voor woningen beneden een „kale" koopprijs van f 160.000,- een huisvestingsvergunning nodig heeft. Zo'n vergunning wordt alleen afgegeven aan mensen die economisch gebon den zijn aan Leiden of die al twee jaar in het Leidse bevolkingsregister staan inge schreven. Als men zijn woning al voor veel geld heeft gekocht en achteraf deze problemen ontmoet is dat voor de nieuwe eigenaar vaak een behoorlijke tegenvaller. Nu is het kopen van een huis natuurlijk in de eerste plaats een zaak van koper en verkoper zelf en niet van de gemeente. Maar wel kunnen toekomstige kopers iets doen om een eventuele miskoop te voorkomen. Zij kunnen nl. van te voren bij een van de onderstaande adressen informeren naar de plannen die er voor bepaalde buurten bestaan, en naar de kwaliteit van de woningen in die gebieden. Hieronder volgt daarom een overzicht van de officiële stadsvernieuwingsgebieden in Leiden en van de adressen waar men daarover informatie kan vragen. Stadsvernieuwingsgebieden in Leiden Gebied 1. Noorderkwartier Ligging Ten noorden binnenstad- 4. Maredorp Binnenstad 5. Levendaal-Oost Binnenstad 6. Pieterswijk Binnenstad Informatieadres de De heer V. Visser, renovatiewinkel, Prinsenstraat 66, tel. 131622. Spreekuren: elke eerste en derde woensdag van de maand, van 19.00 tot 20.00 uur. Buiten de spreekuren is de heer Visser telefonisch bereik baar onder nr. 020-172828. De heer J. Wesseling, renovatiewin kel, Javastraat 2, tel. 141472. Spreekuren: elke eerste en derde dinsdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur. Buiten de spreekuren is de heer Wesseling telefonisch bereik baar onder nr. 02526-3841. Afdeling Volkshuisvesting van Ge meentewerken, Breestraat 117, tel. 769241. Spreekuren: op werkdagen dage lijks van 11.00 tot 12.00 uur. Zie onder 3. Zie onder 3. Zie onder 3. Diversen Inlevering formulieren huursubsidie 1977/1978 Vanaf maandag 25 april zijn op het stadhuis formulieren verkrijgbaar voor het aan vragen van huursubsidie. Ook bestaat er dan weer gelegenheid om formulieren die men van het Ministerie toegestuurd heeft gekregen in te leveren. Daarvoor houden medewerkers van de secretarie-afdeling Volkshuisvesting dagelijks spreekuur van 9-12 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Huurders die hun huursubsidie plegen aan te vragen via de verhuurder kunnen over het tijdstip van inleveren van hun formulieren contact opnemen met de verhuurder. Voor huurders van de Leidse Woningstichting en van de Leidse woningbouwvereni gingen geldt het volgende. Zij krijgen als hun woning in principe voor huursubsidie in aanmerking komt, van de Leidse Woningstichting en van de Stichting Centrale Boekhouding omstreeks eind april bericht over tijdstip en plaats waar men terecht kan voor het inleveren van de Verbeteringsplan Pancras-oost Vanaf maandag 25 april a.s. ligt op kamer 331 van het stadhuis gedurende één maand het verbeteringsplan Pancras-Oost ter inzage. Pancras-oost omvat het binnenstads- gebied tussen de Hooigracht, de Oude Rijn, Herengracht en de Nieuwe Rijn. Gedu rende deze termijn kan iedereen bezwaren tegen dit plan indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het ligt in de bedoeling dit plan na verwerking van alle binnengekomen reacties nog vóór de zomervakantie door de gemeenteraad te laten vaststellen. Het plan is onlangs samengesteld door een werkgroep, waarin vertegen woordigers van zowel de gemeente als het buurtkomitee ziting hadden. Ter voorkoming van misverstanden wordt opgemerkt, dat dit verbeteringsplan geen ontwerp-bestemmingsplan is. Na vaststelling door de gemeenteraad kan niemand daar dus rechten of verplichtingen aan ontlenen. Het verbeteringsplan vormt wel mede de basis, waarop in het komende jaar het bestemmingsplan wordt ontworpen. Nieuwe tarieven parkeerautomaten In de raadsvergadering van 8 november 1976 besloot de gemeenteraad ondermeer de tarieven van de parkeerautomaten en parkeermeters in Leiden te verhogen. Om de nieuwe tarieven te kunnen laten ingaan moesten eerst de parkeerautomaten en de parkeermeters worden omgebouwd. De parkeerautomaten, die zoals bekend geplaatst zijn op de Garenmarkt, het terrein van de ir. Driessenstraat, het terrein in De Camp en op de Beestenmarkt, zijn prak tisch klaar. Zij worden met ingang van dinsdag 26 april op de nieuwe tarieven afgesteld. Vanaf die datum bedraagt het tarief 0,50 per uur (thans 0,25). Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker In het Roodenburgdistrict is het onderzoek op 4 maart j.l. afgesloten. Daarna is het onderzoek verplaatst naar Leiden Zuid West; vanaf 22 april 1977 wordt het onderzoek gehouden in Leiden Noord (gezondheidscentrum Bernhardkade 36). Het comité wijst erop dat het jammer is dat zoveel vrouwen hun oproepkaart niet terugzenden als ze om een reden niet wenst mee te doen aan het onderzoek. Alle vrouwen, die niet Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 25 april a.s. om 8. 00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-regeling vergoeding voor leden van de raad en voor leden van de commis sies, niet zijnde raadslid en verder; uitvoering van het reglement op de fraktieassistentie. Instelling van de commissie, als bedoeld in art. 6 j, eerste lid, van de wet op bejaardenoorden en de daarbij behorende ontwerp-verordening. Vaststelling instructie ambtenaren Bouw en Woning-toezicht als voorgeschreven in art. 85, lid 3, van de woningwet. Commissie voor interne organisatie en beheer. Dinsdag 26 april a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deie vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder; Beschikbaar stellen van krediet voor het maken van een ontwerp- bestemmingsplan Maredorp. Krediet t.b.v. de viering 400 jaar Leidens Ontzet in 1974. Commissie voor het Stedelijk Museum het Lakenhal. Woensdag 27 april a.s. om 16.00 uur in het administratiegebouw van de Lakenhal Oude Singel 28. Agenda: Verdere bespreking van de organisatienota voor de culturele sector. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: F. J. van Dorp, alhier. Uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het chemisch reinigen van kleding e.d. in het perceel Valkenburgseweg 5. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 22 aprü 1977 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op: Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden dat zij a mens zijn hieronder genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen; Morskwartier stopverbod op de Jacob Catslaan, voor zover gelegen tussen de Constantijn Huygenslaan en de Muiderkring, aan de westelijke zijde. Maredorp geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Oude Vest. voor zover gelegen tussen de Lange Mare en de Vollersgracht, in de richting van de Vollersgracht. n.b. deze maatregel betreft de definitieve vaststelling van de drie maanden geleden op proef ingestelde verkeersmaatregel. Academiewijk geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van de Kaiserstraat en de Vreewijk- brug. in de richting van het Rapenburg. n.b. deze maatregel is een aanvulling op het tijdens de laatste vergadering van de verkeerscommissie vastgestelde verkeerscirculatieplan voor de Pieters- en Academiewijk. Pancras-West geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van: 1. de Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelweg, in de richting van de Hooigracht; 2. de Hartesteeg, in de richting van de Nieuwstraat; 3. de Middelweg, in de richting van de Nieuwstraat. Zuid-West - geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers in beide richtingen, met uitzondering van autobussen in lijndienst, van: 1. de hoofdrijbanen van de Vijf Meilaan, voor zover gelegen tussen de Sweelinck- laan en de Hoflandbrug; 2. de Hoflandbrug, voor zover gelegen binnen de bebouwde kom van Leiden. - aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de Vijf Meilaan met de Sweelincklaan/Debussystraat met dien verstande, dat voorrang moet worden ver leend aan het verkeer op de Sweelincklaan en de Debussystraat. - aanwijzing als verplicht fietspad van: 1. de fietspaden, gelegen ter weerszijden van de Vijf Meilaan, voorzover gelegen tussen de Sweelincklaan en de Hoflandbrug: 2. de fietspaden, gelegen ter weerszijden van dé rijbaan op de Hoflandbrug, voor zover gelegen binnen de bebouwde kom van Leiden; 3. de Johan Wagenaarlaan, voor zover gelegen tussen de Valeriusstraat en de Vijf Meilaan, in beide richtingen; 4. de Cesar Franckstraat, voor zover gelegen tussen de vijf Meilaan en een punt, gelegen op een afstand van 25 meter ten zuiden van de Vijf Meilaan in beide richtingen. - intrekking van de geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van: 1de Ter Haarkade, voor zover gelegen tussen de Haag weg en de Toussaintkade, in de richting van de Toussaintkade: 2. de Telderskade, voor zover gelegen tussen de Rooseveltstraat en de Hoflaan, in beide richtingen. De Oude Morsch parkeerverbod d.m.v. een gele streep in de Smidssteeg, aan de oostelijke zijde, voor zover gelegen tussen het Kort Galgewater en het perceel Smidssteeg nr. 3. Centrum - voor de duur der reconstructiewerkzaamheden aan de Breestraat: een geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers van de Botermarkt, in de richting van het Gangetje, met uitzondering van autobussen in lijndienst en taxi's en met dien verstande, dat bedienend verkeer is toegestaan van maandag t/m zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. - onmiddellijk na de voltooiing van de reconstructiewerkzaamheden aan de Brees traat: Openstelling in beide richtingen voor fietsers en bromfietsers van de Breestraat, voor zover gelegen tussen de Koornbrugsteeg en de Ketelboetersteeg. Stationskwartier - parkeerverbod d.m.v. een gele streep aan beide zijden van de toegangswegen tot de parkeergelegenheden op het inpandige terrein, omsloten door de bebou wing van het Schuttersveld, het Stationsplein, de Stationsweg en de Rijns- burgersingel. - intrekking van het parkeerverbod op de Rijnsburgersingel, aan de zijde der be bouwing. Houtkwartier intrekking van het stopverbod op de Mariënpoelstraat, aan beide zijden, over een lengte van 15 meter in noordoostelijke richting vanaf de als verplicht fietspad aangewezen aansluiting van de Mariënpoelstraat op de Rijnsburgerweg. n.b. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter in zage op de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken van de Ge meentesecretarie in het stadhuis, kamer 428. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegen heid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de verkeers commissie, die zal worden gehouden op maandag 9 mei 1977 te 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Op vrijdag 29 april a.s. openen wij ons nieuwe pand. Ter gelegenheid hiervan houden wij op die datum van 15.30 uur tot 19 uur een receptie In de geheel aan deze tijd aangepaste verkeersschool. Hierbij nodigen wij alle leerlingen, oud-leerlingen en toe komstige leerlingen uit ter bezichting van ons nieuwe pand. Verkeersopleiding HAN LACOURT Maresingel 56, telefoon 126763. KEUKENS SANITAIR AFBOUW VAN MINNEBROERSGRACHT 9 NAAR LEIDEN - TEL. 071 -121942-121943 (industrieterrein De Waard achter Zijlsingel) Onze winkel aan de Haarlemmerstraat 55, Lelden blijft tot 1 juli geopend voor de verkoop van onze showmodellen keukens met In de A-VERPLEEGHUIZEN, welke ressorteren onder de Gemeentelijke Sociale Dienst, kunnen worden geplaatst Hij/zij zal leiding geven i i of meer afdelingen. Inlichtingen over de functies en werktijden worden ver strekt door de directies van onderstaande huizen: Het Bejaardencentrum „Vrederust-West", Melis Stoke- laan 2490 te 's-Gravenhage, Mw. J. M. de Lange, tel.: 070-66.57.50; Huize „Kranenburg", Morsestraat 9 te 's-Gravenhage, Mw. A. L. M. Opgenhaeffen-Vloemans, tel.: 070-39.99.30; Huize „Het Strangeduin", Gevers Deynootweg 59 te Scheveningen, Mw. J. C. Simon, tel.; 070-55.81.72; Gunstige studiefaciliteiten onder andere van het volgen van de Stafopleiding. De aanstelling vindt plaats volgens gemeentelijke regeling. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van G.S.D. nr. 129, worden gaarne tegemoetgezien door het Hoofd Personeel en Organisatie, Neherkade 110, 's-Graven hage. DATSUN CHERBY 100A Luxe geel 1974 MINI CLUBMAN Estate (Combi) groen- 1976 TRIUMPH DOLOMITE 1850 groen 1975 FIAT 133 groen 1975 ALLEGRO 1300 4 drs oranje 1974 V W PASSAT LS oranje 1973 MINI 850 rood 1975 MINI 850 groen 1973 MINI 1000 geel 1976 MARINA COUPE geel 1973 MARINA COUPE oranje 1975 SIMCA 1301 Spec groen 1973 CITROEN GS w.t 1972 AUSTIN MAXI 1750 rood 1973 Automobielbedrijf L.A.G. N.V. Van Oldenbarneveldtstraat 37, Leiden, Telefoon 071-151683-154909 (zijstraat Rijnsburgerweg-Warmonderweg). Dagelijks open van 9 tot 18 uur. Zaterdag s open van 9 tot 17 uur. Dealer voor Mini - Austin - Morris - MG - Triumph - Princess-Sherpa i geïnspecteerd gerepareerd getest gegarandeerd

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14