Oegstgeest Actief bestaat 15 jaar HET IS EIGENLIJK ALLEEN EEN GRAP [Ue/cfee\ agenda MET GELDPRIJZEN GAAN ZE TOCH MAAR NAAR V&D u, iL Leiderdorpse dominee geeft orgelconcert 11 Ceulemans en Bracht naar Zoeterwoude STAD EN RAND DONDERDAG 21 APRIL 19'qqne OEGSTGEEST - Twee dingen zijn onverbrekelijk verbon den met de Oegstgeester middenstandsvereniging Oegst geest Actief: de OA-zegels en oprichter/voorzitter L. M. Trijselaar. Het eerste is een uitvinding van de laatste - de vereniging is trouwens ook een geesteskind van hem. dat geesteskind bestaat vijftien jaar. „Toen ik hier kwam was er nog niets. Ik had al op andere plaatsen in het land wat gedaan op dit gebied en daarom begon ik hier ook met het opzetten van een vereniging. Samen met Van Weerlé, want we hadden er tijd voor. De gemiddelde zakenman heeft de tijd niet om zoiets op te bouwen en voort te zet ten", aldus Trijselaar. die, zoals hij zelf zegt, voornamelijk om die re den vijftien jaar op de voorzitters- stoel is blijven zitten: „En boven dien vereist het nogal wat persoon lijke inzet om voorzitter van een middenstandsvereniging te zijn. Die kan niet iedereen opbrengen" Breuk Oegstgeest Actief telt circa tachtig leden. Vroeger waren dat er meer dan honderdtwintig, maar de op komst van het winkelcentrum Lange Voort zorgde voor een breuk: „Men wilde daar een instan tie hebben die de belangen van die specifieke winkeliers behartigde. Daarom zijn zij een eigen club be- door Hans Meijer gonnen. Maar niet iedereen was het ermee eens. Het is nog niet zo erg lang geleden dat twee winkeliers van de Lange Voort nog altijd lid waren van Oegstgeest Actief'. „Het is jammerdat we nu.met twee belangengroeperingen zijn, want met z'n allen ben je natuurlijk veel sterker. Maar Oegstgeest is niet de enige gemeente waar twee midden standsgroeperingen zijn. Kijk maar naar Leiderdorp, of naar Wasse naar", merkte TYijselaar op. Zegels Steunpilaar van de organisatie zijn de Oegstgeest Actief Zegels. „Het gouden kleinood van de Oegstgees ter huisvrouw", noemt Trijselaar ze bescheiden. De belangstelling er voor blijkt groot. In december van het vorig jaar werden er 24.000 ze gelboekjes ingeleverd. „Dat is toch 48.000 gulden die je even uitkeert". Maar het is de grootste band met de klant die je kan hebben. De volge plakte zegelboekjes vormen ook het middelpunt van allerlei acties. Daarnaast is het een belangrijke bron van inkomsten voor de ver eniging. De winkelier koopt de ze gels van de bank, a raison van twin tig gulden per blok. Vijf gulden daarvan komt terecht in de kas van de vereniging, waarvan de midden standers bovendien twaalf gulden en vijftig cent contributie per' maand betalen. Niet alle klanten van Oegstgeest Actief leden krijgen overigens ze geltjes. Dat komt omdat bepaalde artikelen, zoals de produkten van een scheepswerf die ook lid is, zich niet zp lenen voor het verstrekken van zegels. „Ik zie mezelf al een schip kopen en er OA-zegels bij krijgen", grapte Trijselaar. Geen Sint Alhoewel Oegstgeest Actief plan nen heeft om het jubileum groot scheeps te gaan vieren is men er toch niet meer zo happig op om al lerlei acties op touw te zetten, want de belangstelling is miniem. „De mensen moeten het thuisbezorgd krijgen. Ze willes alles vanuit hun stoel kunnen doen. Kijk maar naar de belangstelling voor de intocht van Sinterklaas. We hebben al van alles gedaan om het spectaculair te maken: helikopters en stoomboten. Maar je krijgt bijna geen mens meer op de been. Als we de man gewoon bij het stadhuis laten aankomen staan er misschien twintig men sen". „We hebben het dit jaar gedaan, omdat dat beeld op de hoek van de Kempenaerstraat er was gekomen en de Sint kon dat dan nog onthul len, maar we doen het niet meer. Er komt, wat ons betreft, dit jaar geen Sint. Toch heeft Oegstgeest tijden ge kend dat de bevolking te hoop liep voor acties. „We hebben eens een vliegtuig zakjes met prijsjes laten afwerpen boven Oegstgeest. Dat doen we nooit meer. We kregen le gio klachten van mensen die hun tuintjes volledig vertrapt zagen door op prijsjes jagende plaatsge noten. Het heeft ons heel wat ge kost om dat allemaal te latten her stellen, want zo ben je dan natuur lijk wel als vereniging. Maar men was enthousiast. Ze sprongen zelfs met kleren en al in de vijver terwijl het toch pas Koninginnedag was". Nu moet de middenstandsvereni ging het voornamelijk hebben van prijsvragen, die men thuis op kan lossen. Prijsvragen zullen dan ook de hoofdmoot van de komende ju bileumacties zijn. Die moeten dan ook nog niet al te moeilijk zijn. „En natuurlijk is alles gratis". Prijzen zijn er alleen in natura: „We geven geen geldprijzen meer, want daar gaan ze toch maar naar V en D", merkt Trijselaar, als echte voorzitter van een middenstands vereniging op, „daar dienen we ons eigen belang helemaal niet mee. Aardig gered Op de vraag hoeveel er terug te den is van de activiteiten van de vereniging antwoordt Trijselaar die, wanneer hij geen voorzitter van de middenstandsvereniging is, een boekhandel heeft: „vijftien jaar ge leden concludeerde het Centraal Instituut 'voor het Midden- en Kleinbedrijf dat het met deze straat een aflopende zaak^vas. Nou, als je het zo bekijkt hebben we het dan toch nog aardig gered in de afgelo pen periode". M Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienstel der apotheken in de regio Leiden waargenomen van 15 tot 22 april do<^ Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeesf tel. 155482; Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 Tevens op zaterdag tot 1 Oegstgeestse apotheek, Wilhelminaparl 8, Oegstgeest, tel. 153274. Donderdag Pieterskerkstraat 1, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur nam. Pieterskerkhof 4, Architektenburo.M—1 gratis advies, 8-9 uur nam., tel.^ 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repel- steel, 7.38-10 uur nam.; keramiek- kursus, gespreksgroep Praxi, thea-LE terwerkgroep, 8-10 uur nam.; kof-rec fiebar, 8-11 uur nam. we. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, fotografie, 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, nie drukpuntmassage, filmclub, speel- dei goed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homo- filie, open-café, 9-12 uur nam. ma Welfare-lokaal, Leidseweg 33, ya Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. v Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. sc 3e Binnenvestgracht, kantine Clos ke en Leembrugge, ruilavond philate- Jica, 7.30 uur nam. In Gemeentehuis Oegstgeest, raad, 8 h •k L. M. Trijselaar: "En natuurlijk fc alles gratis". Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, filma vond, 8 uur nam. Stadhuis, gezamenlijke vergader ing commissie ORSAS en SMAGC, 8 uur nam.; commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, „Pompeuze puinhoop", 8.15 uur Leidse Schouwburg, Robert Long en Nelleke Burg „En dat is twee" 8.15 uur nam. Gezinsverzorging e Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Ie Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama,'maatschappelijk werk- Dienstencentrum LEIDERDORP - „Je moet dit ei genlijk meer zien als een grap. Er gaat een dominee zitten spelen en men wil weieens zien wat hij er van bakt. Dat is nu precies de be doeling, want er moeten mensen in die kerk komen, om zodoende het orgelfonds te spekken." De Leiderdorpse dominee Geursen geeft op 29 april een concert in de Hoofdstraatkerk in zijn woon plaats. Dit ten bate van een fonds, waaruit de aankoop van een pij porgel voor de Scheppingskerk moet worden gefïnancieerd. Ds. Geursen is een van de weinige Door Hanneke Meijer dominees in Nederland die ook orgel spelen, al wil hij zichzelf niet echt organist noemen. "Ik ben een amateur. Ik speel ook bijna niet meer. Dat kun je wel zien dat ik al in januari begonnen ben met de voorbereidingen voor dit concert." De "spelende dominee" uit Leider dorp is aanmerkelijk minder amateur dan hij wil toegeven. Hij haalde het getuigschrift van de Nederlandse Organisten Vereni ging en kreeg les van zeer be roemde Nederlandse organisten als Bolt en Bijster. Ondersteuning -k Dominee Geursen: Luchtig programma". Alhoewel hij in de kerk kennis maakte met de orgelmuziek en door die muziek - "tenslotte is het alleen maar de ondersteuning van datgene wat in de kerk ver kondigd wordt" - de kerk op nieuw en anders leerde waarde ren ziet hij in zijn studie theologie en het orgelspel als twee verschil lende dingen. "Natuurlijk zijn er over en weer in vloeden, maar ik ben toch om een heel andere reden, toen ik allang orgel speelde, theologie gaan studeren. Dat was omdat het mij fascineerde dat zoiets als het ge loof de mensen duizenden jaren kan boeien." "Ik ben ook geen theologie gaan studeren om dominee te worden. Dat deed niemand op de Amster damse Gemeentelijke Universi teit, waar ik toen zat. Het plan om dominee te worden is pas veel la ter opgekomen." "Ik ben ook in de kerk gekomen door de opvattingen van mijn Short-track Het Amerikaanse short trackteam, dat vorige week heeft deelgenomen aan de we reldkampioenschappen in Grenoble, was gisteren te gast op de Ton Menken ijsbaan. De Amerikanen kwamen uit tegen de ploeg van Menken, HCA uit Amsterdam en De Uithof uit Den Haag. Op de 5oo, 1000 en 3000 meter toonden zij zich een klasse apart, slechts de rijders van Ton Menken waren nog enigszins in staat in hun spoor te blijven. De Amerikanen be haalden over drie afstanden 40 punten tegen de ploeg van Menken 29, De Uithof 16 en HCA 15. Aldus meldt onze me dewerker voor short-tracking. Bloemschikken Ai, te laat. Maar beter laat dan nooit en de grote afrekening komt toch. Maar vanmiddag dus in het Dienstencentrum Tuinstadwijk, Herenstraat 45 te Leiden een bloemschikcur sus begonnen, die in principe bestemd is voor ouderen, maar jongeren worden niet geweerd. Mevrouw Delfos heeft de lei ding over de cursus, die vier middagen zal duren en van 15.15 uur tot 16.45 uur wordt gegeven. Bakje en mesje mee nemen. Politiek In 't Breehuys, Breestraat 19 in Leiden wordt op 12 mei een po litieke forumavond gehouden. Ter voorbereiding daarop wordt een werkgroep ge vormd, die de verkiezingspro gramma's van de politieke partijen gaat bestuderen, om duidelijkheid te krijgen. Deze werkgroep komt op donderda gavond 28 april en 5 mei bijeen. Wie mee wil doen, pakke de telefoon en draaie het nummer 130983. Muziek De softe sector in de Leidse binnenstad slaat nu weer on weerstaanbaar toe. In vor mingscentrum Troef, Noord- einde 2a treedt vrijdagavond popgroep Ragna Rok uit Delft op. Speelt blues en rock. Aan vang acht uur. In het Vrijet ijdscentrum, Breestraat 66 is morgenavond een ouderwetse swingavond. Muziek van aller lei coryfeeën, om acht uur. Cabaret "Uit de wind in OSociëteit zon", zo heet de cabaretgroep, die zaterdagavond in Socieë- teit De Fuik, Julianalaan 1 te Oegstgeest optreedt. Deze groep veroverde tijdens het cabaretfestival camerettn de vierde plaats en dat zegt ge noeg. Het optreden begint om acht uur. Himalaya Mevrouw Margreet van Leeu wen Boomkamp is zo'n wan delliefhebster, dat ze een voet tocht door de Himalaya heeft gemaakt. Ze is medewerkster van de afdeling beplantingen van de gemeente Amsterdam en houdt maandagavond om acht uur in het Jeroenhuis te Wassenaar een causerie voor de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Mij Tuinbouw en Plankunde. ouders, en geïnteresseerd ge raakt omdat ik redelijk goede dominees trof. Wel heb ik in de kerk het orgel leren kennen. Dat staat als een paal boven water." "Ik ben nu ook niet meer zo fana tiek als vroeger, en ik studeer ook minder, gemiddeld een uur per week. Het enige wat ik eigenlijk doe is bijhouden van wat ik ge leerd heb. Vroeger ging dat an ders. Dan belde je een organist op - of een koster - en je zei dat je leerling van Bijster was. Dan mocht je overal spelen en dat heb ik dan ook dikwijls gedaan. Nu wordt het allemaal een beetje minder." Aan de piano, waar hijeen voorproefje van het ko mend concert geeft, is dat nauwe lijks te horen. Toestel Oorzaak van de hele onderneming is het feit dat het electronisch gel, dat dominee Geursen hard nekkig toestel blijft noemen dat hij weigert het als een instru ment te zien, gebreken gaat tonen. "Af en toe maakt het ding kortslui ting en dan schieten de vonken eruit. Dat kon niet meer en zo is binnen de kerk, die door gere formeerden en Nederlands her vormden samen wordt gebruikt, een discussie ontstaan over de vraag of er een nieuw ^electro nisch toestel of een pijporgel moet komen. De keus is gevallen op het pijporgel, maar daar moet dan wel anderhalve ton voor op tafel komen. Een van de manie ren om dat geld binnen te krijgen is het geven van een serie orgel concerten, maar er zal ook nog wel meer gedaan worden." Op het programma voor het concert in de Hoofdstraatkerk (naast de rijksweg in Leiderdorp) staan naast werken van Sweelinck tien improvisaties op Nederlandse volksliedjes van van Bijster "Ik heb er expres een beetje luchtig,, aansprekend programma van gemaakt, waarbij ik wel moet verklappen dat ik juist die stuk ken heb uitgekozen die ik al eens eerder gespeeld heb, want anders ben ik bang dat ik me eraan ver til." ZOETERWOUDE - Op 6 juni wordt er, in het kader van de feestelijkhe den rond "700 jaren Zoeterwoude", het één en ander georganiseerd voor bejaarden en pupillen van huize "De Weipoort". Voor hen wordt op die dag een rondvaart georganiseerd. Ook het jaarlijkse boegsprietlopen wordt dit jaar verpakt in de feesten rond het 700-jarig bestaan. Het speelt zich eveneens op 6 juni af. Verder zijn er die dag biljartde monstraties, waarvoor grootheden als Raijmond Ceulemans en Rini van Bracht naar Zoeterwoude ko- Nog meer sportgrootheden komen Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198. woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulp dienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. de volgende dag, 7 juni, naar Zoe terwoude, wanneer Ton Sijbrands en Jan-Hein Donner respectieve lijk simultaanwedstrijden dammen en schaken spelen. Die dinsdaga vond is er op het Watertje een bra derie en gaat ook een wandeldrie- daagse van start. WASSENAAR VERKOOP ZO- MERZEGELS - Tot 23 april verko pen medewerksters van de UW in het postkantoor aan de Lange Kerkdam zomerpostzegels, kaar ten met de afbeeldingen van de postzegels, correspondentiekaar- ten en eerste dag-enveloppen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2