mededelingen gemeentebestuur leiden 18 t|m 22 april '77 DE GROOTSTE KOLLEKTIE TAPIJT EN GORDIJNEN VAN DE HAARLEMMERSTRAAT Het Motorhuis heeft een gezicht Het Motorhuis heeft vele gezichten Het Motorhuis Kit COMBINATIE CHAUFFEUR Haarlemmerstraat 214. Lelden. 071-122614 Waarom wordt Het Motorhuis door zoveel mensen, die ook maar iets met een auto te maken hebben, beschouwd als een prettige autowinkel? Waarschijnlijk omdat Het Motorhuis voor velen betekent het bekende en (bijna altijd) vriendelijke gezicht van de man of vrouw met wie men te maken heeft. Want dat is vreselijk belangrijk voor de automobilist die informatie wil hebben over een nieuw model, de periodieke onder houdsbeurt wil laten verrichten of onverhoopt een mankement aan de auto constateert. Dan betekent zo'n bekend gezicht vertrouwen, een persoonlijke benadering, een vriendelijke behandeling! Eén van die gezichten is dat van Wil Aniba, verkoopdirecteur vriendelijke man, getrouwd, vader van twee kinderen, altijd keurig in het pak. correct, goed op de hoogte van de eisen die verschillende typen autorijders- aan hun auto moeten stellen, in staat om zijn team verkopers goed te stimuleren, zonder hen u een auto te laten 'aansmeren'. Hij houdt van gezelligheid, is een liefhebber van zeilen, van lekker eten en op z'n tijd - na het werk - een goed glas wijn. Kortom, een goede men! Maar het is nog altijd zo, dat dit gezicht past bij dat van vele anderen bij Het Motorhuis. Want het Motorhuis-gezicht wordt bepaald door véle gezichten (bij elkaar wel zo'n twee honderd) die u een goed stuk vakmanschap, betrouwbaarheid, service en informatie garanderen. Zo wordt verkoopdirecteur Wil Aniba gesteund door een jong, enthousiast en kundig team verkopers, dat de tijd neemtom u goed te informeren en uw vragen beantwoordt. en wat 'n bof dat Het Motorhuis zulke goede auto's verkoopt (Opel is niet voor niets de meest gekochte auto van Nederland al acht jaar'). Kom morgen als u iets wilt weten of veel wilt zien even binnen in de grootste en rijkst gesorteerde showroom van Leiden U zult er zich op uw gemak voelen, al is het alleen maar om de tevreden gezichten van mensen die goed geïnformeerd zijn óf naar volle tevredenheid kochten. En iedereen gaat 's zaterdags met een bos bloemen naar huis! in de gezelligste autowinkel van Leiden is het ook morgen weer een gezellige drukte (open van negen tot zes) uw Opel èn Vauxhall dealer met een gezicht Vondellaan 80 hoek PlesmanlaanLeiden. Telefoon 071/769313 Gevraagd een ERVAREN AUTOMONTEUR OF AUTOPLAATSPUITWERKER Automobielbedrijf Idelenburg Voor direct gevraagd VOOR BINNENLANDS ONGEREGELD VERVOER. Met eventuele vakantieafspraken kan rekening worden gehouden. Goede sociale voorzieningen. Inlichtingen: EXPEDITIE DJ. MIDDELKOOP EN ZONEN B.V. - Nieuw Vennep Telefoon 02526-3365 20 denier panty's p. 2 stuks 2.95 30 denier panty's met kruis- en voetversterking 3.50 "Jovanda panty's kousen kniekousen in groot kleur- sortiment Supp hose steunkousen steunpanty's Onderblouses Beter ondergoed? OVERDUIN Hooigracht 62 bereikbaar met bus 13/14 - 60 Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 18 april a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verlenen van eervol ontslag aan de heer J. C. Bartelsman uit zijn betrekking van hoofd van de Hammarskjöldschool (openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Johan Wagenaarlaan). Verzoeken van besturen van bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs om medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920. Verbouwing van het Stedelijk Gymnasium, ten behoeve van het practicumonder- wijs scheikunde. Vaststelling van de bedragen bedoeld in artikel 47. eerste lid, van de Kleuteronder wijswet, over het jaar 1975 en van de bedragen, bedoeld in artikel 47, tweede lid, der wet, over het vijfjarig tijdvak 1971 tot en met 1975. Voorschotten op de aan de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs over 1977 toekomende exploitatievergoeding, bedoeld in artikel 189 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967. O Intensivering van de educatieve sector van het Stedelijk Museum De Lakenhal. Verbetering huisvesting bibliotheek. Rekening-courantkrediet aan het Energiebedrijf Rijnland. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de tijdelijke huisvesting van het Gemeentelijk Rekencentrum Leiden in de Korte Vlietschool aan de Da Costastraat. Voorstel tot het wijzigen van de begroting van de gemeente voor de dienstjaren 1975 en 1976 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1976. Oninbaar verklaren van ontvangsten over de dienstjaren 1973, 1974 en 1975. Vaststelling van de rekeningen van de takken van dienst en van de gemeentereke ning over 1972. Bouw van een nieuwe centrale keuken en de verbetering van het voedseltransport- systeem van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Subsidie aan de Hervormde Gemeente Leiden in de kosten van de uitgevoerde werkzaamheden voor de voltooiing van de restauratie van de Marekerk (eerste fase). Voorstel om Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland mede te delen, dat de gemeen teraad zich kan verenigen met de door Gedeputeerde Staten voorgestelde verho ging van de wedde van de wethouders met ingang van 1 december 1976. Verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Vondellaan, aan L.I.A.M. b.v. Richtlijnen verkiezingspropaganda in Leiden. De burgemeester en het college van B. en W. hebben een aantal richtlijnen vastgesteld voor het maken van propaganda voor de verkiezingen op 25 mei a.s. Eén van deze richtlijnen heeft betrekkingop de datum van ingang van de verkiezings tijd. Die is bepaald op maandag 2 mei a.s. Verder zijn er bepalingen over het aanplakken van affiches of reclamebiljetten, de huur van gemeentelijke aanplakborden en het organiseren van andere openbare verkiezingsmanifestaties. Exemplaren van deze richtlijnen zijn voor belangstellenden gratis verkrijgbaar bij de informatiebalie van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Openbare kennisgeving kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in kieskring VII (Leiden) maakt hiermede het volgende bekend. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel H3 van de Kieswet zijn op heden, 12 april 1977, de door genoemd hoofdstembureau onderzochte lijsten van kandidaten, voor de op woensdag 25 mei a.s. te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, door mij voor een ieder ter inzage gelegd. Belangstellenden kunnen deze lijsten inzien op maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.00 uur en tussen 13.45 en 15.00 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Bevolking ca., loket 5, te Leiden. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel H4, le lid, van de Kieswet zal genoemd hoofdstembureau op maandag 18 april 1977, te 9.30 uur v.m. in kamer 13 van het stadhuis te Leiden, in een voor de kiezers toegankelijke zitting, beslissen over de geldigheid van de ingeleverde lijsten van kandidaten, over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten en over de wijze van vermelding vande kandidaten. Van de door het hoofdstembureau in deze te nemen beslissingen kan, krachtens het bepaalde in artikel H7, le lid, van de Kieswet, iedere kiezer, uiterlijk op 20 april a.s., schriftelijk in beroep komen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Commissievergaderingen Commissie voor volkshuisvesting. Dinsdag 19 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nota "Maredorp in de Steigers" en het nemen van een voorbereidingsbesluit voor dit gebied. Verzoek van bewoners uit de buurt tussen de Haarlemmerweg en de Floris Verster- laan inzake aanleg van speelruimte. Vaststelling instructie ambtenaren Bouw en Woningtoezicht. Gesprek over de commissoriale behandeling van de milieuzaken. Commissie economische aangelegenheden. Dinsdag 19 april a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Overdracht dienstwoning Openbaar Slachthuis. Tarieven Openbaar Slachthuis. Veemarkttarieven Groenoordhallen. "Maredorp in de Steigers". Verkiezingen Commissie ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 21 4pril a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Nota "Maredorp in de Steigers". Reconstructie Sumatrastraat. Alternatieven tracé Dr. Lelylaan. Ontwerp voor de Churchillbrug. Aankoop pand Haverstraat 65. Uitname uit het grondbedrijf van gronden t.b.v. de nieuwbouw Rembrandtscho- lengemeenschap. Vaststelling instructie voor ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht. Bouw van graansilo's aan de Vlietweg. Vertegenwoordiging wijkcomité's in de begeleidings en evaluatiecommissie Breestraat. Commissie van advies voor de politionele aangelegenheden. Maandag 25 april a.s. om 16.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Toezeggingen in verband met behandeling begroting 1977 (le informatie inzake de vraag of eventueel automatische verwerking van gegevens rood-licht camera mo gelijk is. 2e vraag om op te treden tegen verspreiders van nazistische lektuur en grammofoonplaten. Hondenvergiftiging in de Merenwijk. Klacht met betrekking tot dierenmishandeling in de Groenoordhal. Aktie ondernomen door een onroerend goedeigenaar om ontruiming van door hem aangekochte panden te bewerkstelligen. Brief van de Vereniging Pieters- en Academiewijk i.v.m. overlast in die wijk. Sloopauto's eind Wassenaarseweg. Conclusies rapport "de Nederlandse gemeenteraad en de kriminaliteit" uitge bracht door het Wetenschappelijk onderzoek en Documentatiecentrum van het Ministerie van Justitie maart 1976. Diversen Inlevering formulieren huursubsidie 1977-1978 Vanaf maandag 25 april zijn op het stadhuis formulieren verkrijgbaar voor het aan vragen van huursubsidie. Ook bestaat er dan weer gelegenheid om formulieren, die men van het Ministerie toegestuurd heeft gekregen, in te leveren. Daarvoor houden medewerkers van de secretarie-afdeling Volkshuisvesting dagelijks spreekuur van 9-12 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Huurders, die hun huursubsidie plegen aan te vragen via de verhuurder, kunnen over het tijdstip van inleveren van hun formulieren contact opnemen met de verhuurder. Voor huurders van de Leidse Woningstichting en van de Leidse woningbouwvereni gingen geldt het volgende: Zij krijgen, als hun woning in principe voor huursubsidie in aanmerking komt, van de Leidse Woningstichting en van de Stichting Centrale Boekhouding omstreeks eind april bericht over tijdstip en plaats waar men terecht kan voor het inleveren van de formulieren. Informatieavonden Sumatrastraat en Pancras-West Reconstructie Sumatrastraat Maandag 18 april a.s. 's avonds om 21.00 uur, wofdt in de speeltuin Oosterkwartier een informatieavond gehouden over de reconstructie van de Sumatrastraat. Tijdens deze bijeenkomst, die onder voorzitterschap staat van de heer J. Kamphuis, directeur van de Welzijnsraad, zullen deskundigen van de gemeente een overzicht geven van de plannen, die ontwikkeld zijn om het verkeer in de Sumatrastraat zo goed mogelijk af te wikkelen, als de brug naar de Waard eenmaal gereed is. Verkeerscirculatie Pancras-West en reconstructie Nieuwstraat en Hartesteeg. Dinsdag 19 april a.s. 's avonds om 20.00 uur wordt in het Hooglandse Huis een informatieavond gehouden voor bewoners van Pancras-West en vertegenwoordigers van in die wijk gevestigde bedrijven. Tijdens deze avond zullen deskundigen van de dienst gemeentewerken een toelich ting geven op een drietal voorstellen van deze dienst voor een betere verkeersafwik keling in Pancras-West. Een voorstel betreft een verkeerscirculatieplan voor de Nieuwstraat, Middelweg en Hartesteeg. Het tweede voorstel gaat over een eventuele herindeling van de Nieuwstraat tussen Hooigracht en Hartesteeg. De reconstructie van de Hartesteeg vormt het onderwerp van het derde voorstel. Nadere informatie over deze voorstellen wordt de bewoners gelijktijdig met het het wijkorgaan toegezonden. Afsluiting Huigbrug In verband met een aantal noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden zal de Huig- brug vanaf maandag 18 april t/m 25 april a.s. worden afgesloten voor alle verkeer. Schouw-aankondiging Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van opper vlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat, overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over genoemde wateren in de periode van 9 mei a.s. t/m 23 mei a.s. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging ten gevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroeiing van bo men en struiken die de waterstroming belemmeren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren worden gewezen op hun verplichting hun eigendommen vóór 9 mei a.s. in overeenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeen tewerken, afdeling rioleringen, Boommarkt 6-7, tel. 769241, tst. 229.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 26