"Paasspektakel" trok ruim 2700 bezoekers Mag ik nu uit de mand NU 4.95 GRIMBERGEN- NOORDERMEER UNIEKE AANBIEDING VAN UW WARENHUIS DINSDAG 12 APRIL 1977 LEIDEN Voor afasie-patiënten 13.000gulden oranjekathedraal. Overal ron dom mensen zwetend aan dikke touwen om het gevaarte, getergd nu, nog even op z'n pl aats te houden. Het is acht uur nu en zoet spreekt het vonnis uit. Los. Me teen schiet de ballon gulzig naar boven. Meer een vurig paard dan een gemoedelijk lastdier. Na vijftig, zestig seconden ligt Leiden al honderden meters naar beneden in de beginnende schemeringDaar ligt Katwijk en wat lijkt IJmuiden dichtbij. De passagier kijkt om zich heen Zijn leefomgeving is voorlopig een stuk mandenvlechtersvlijt ter grootte van een flinke bad kuip. Daarvan gaat de ruimte af voor vier flessen propaangas. De stilte is onwezenlijk, omdat ze niet absoluut is. De uitbarsting van vuur uit de br anders worden zeldzamer, maar de passagier blijft ervan schikken. Hondengeblaf dringt door vanaf de aarde. Dan politiesi renes, De drietonige hoorn. ,fiet leven beneden gaat gewoon door", zegt de passagier filoso fisch. Maar dat is niet zo. Die sirenes zijn voor ons bedoeld. Daar baant, Leiderdorp reeds gepasseerd, een politiekolonne zich een weg. Het zijn de heren Beerling en Meus van het Leidse korps, in één avond ballon fanaat geworden, hoogspan ningsmasten in maquetteland. "Wat kan een ballonvaaraer overkomen", denkt de passagier, overmoedig nu. Daar is Hoogmade links, daar is de volgkaravaan en daar is de sloot. De mand ploegt door het water en komt op zijn rand tegen een dijkje tot stilstand. "Mag ik nu uit de mand", stottert de passagier. "Het mag", zegt commandant Zoet. HAN MULDER ADVERTENTIE Kom op woensdag naardeKeukenhqf Elke woensdag is het gezinsdag 9P de Keukenhof. Kinderen t/m 1 i 12 jaar gratis toegang, onder rally geleide van hun «jl ouders. Laat ze lp vrij en blij i genieten van het Kinderen^ 1 bonte kleuren- '~n°\cx e spel. Van de bloemen, de beelden en de 'dieren. Welkom. gratis Keukenhof Kleuren vragen om Kodakfilm Ambtenaar van gemeente wnd. directeur van SAD in Leiden LEIDEN - De heer J. H. Th. van Beest, plaatsvervangend chef van de afdeling onderwijs bij de ge meente, is door B en W aangewezen om het directoraat van de school adviesdienst waar te nemen. Dit in afwachting van de benoeming van J. L. de Bil tot directeur. Tot dusver werd de waarnemend directie ge voerd door een tweemanschap, be staande uit drs. H. Evers en me vrouw drs. C. van Alkemade. ADVERTENTIE Verbeter werk-en leefsfeer. Begin met Lennox airconditioning Wij informeren u volledig over betrouwbaarheid van Lennox-apparatuur, puntgave uitvoering, feilloze werking en installatie. Binnen de tijd, binnen de prijs en met gespecialiseerde vakmensen. Bel voor nadere inlichtingen met: TECHNISCH INSTALLATIE-BUREAU RIJNSBURG - VLIET N Z 19 Telefoon 01718-29200 KATWIJK - NOORDWIJKERWEG 24 Telefoon 01718-14168 Zangeres Heddy Lester, begeleid door haar broer, was een van de vele artiesten tijdens het paasspektakel. LEIDEN - Ballonvaarder Hans Zoet heeft na afloop nog een ouwe broek van de passagiers geleend. Dat slootje achter Hoogmade blijkt toch een tikje breder en de ballon komt toch een beetje trager op z 'n eind dan de twee in de mand dachten. Of beter gezegd dan Hans Zoet dacht. De eenvoudige passagier in de mand is veilig opgeborgen binnen zijn opgewondenheid. Hij leunt voorzichtig over de mand en groet ononderbroken de mensen, de dieren en de din gen. Hij denkt niet van: 25 minuten lang, de duur van de vaart. Zaterdagavond om zeven uur zal het allemaal beginnen. Op het Leidse Schuttersveld een voornamelijk jeugdige menigte die zich rond een tweetal busjes verdringt. Maar de ballon is het meest geliefde speeltuig van de elementen. De wind en de termiek gaan graag kwajon gensachtig met hem om en een ballon durft nooit nee te zeggen. Dat moet de ballonvaarder doen. Zoet kijkt naar de lucht, ziet de rook onregelmatig naar driftig uit de schoorsteen van de lichtfabriek komen, voegt deze informatie bij wat hij al van het meteostation op Schiphol over de windkracht heeft vernomen en gelast voorlopig de expeditie af. Dat is jammer voor de mensen van de Round Table die hun feestelijke manifestatie in de Peiterskerk luister willen bijzetten en het is jammer voor de passagier die één nacht van het feest van de Opstanding verwijderd trillend van zijn naasten heeft afscheid genomen. Maar Eerste Paasdag is het dan zover. De kringen uit de sc hoorsteen zijn grillig genoeg, maar iets welwillender. Zoet zegt: ,J£r staat nog altijd zo'n 35 kilometer wind per uur en daarvan merk je bij het varen niet zo veel, maar bij het landen wordt het anders. Rij maar eens op hoge snelheid met je fiets tegen een stilstaand voorwerp De passagier heeft van zijn buurman een paar kloeke laar zen geleend. De buurvrouw heeft ze voor de gelegenheid extra gereinigd. Zij fonkelen wit in het avondlicht. De pas sagier krijgt ook nog een eigen helm op het hoofd gedrukt.Het is tenslotte Pasen. Op de helm be vindt zich een sticker van de handelsbank die zich op het reiswezen heeft gestort. De gehele uitmonstering van de passagier is van koddige on nozelheid. De man maakt vr olijke terzijdes, maar de zenuwen zinken hem in de rub berlaarzen als hij het minucule mandje bestijgt. „Willempie" klinkt het uit de mond van enige Leidse lieverdjes. De hete-luchtballon heeft nu zijn volume. Dertig meters steken in de lucht. Onheilspellend en rauw stoten de gasbranders hun vuur uit. Vanuit de mand kijkt de passagier naar boven in een gigantisch rond gat en ver daarboven houdt het doek pas op. De passagier tuurt naar de kunststoffen gewelven van een LEIDEN - Het „Paasspektakel", dat gisteren in de Leidse Pieters kerk werd gehouden, is een groot succes geworden. Ruim 2700 mensen hebben een bezoek ge bracht aan het festijn De organi satoren schatten na afloop de op brengst van het gebeuren op zo'n 13.000 gulden. „Dat overtreft onze stoutste verwachtingen", was het commentaar van pen ningmeester J..Linkskens. Het bedrag komt ten goede aan de Stichting Afasie Nederland (Afasie-patiënten zijn mensen met ernstige stoornissen van het spraakvermogen ten gevolge van hersenletsel). Het groots opge zette spektakel werd georgani seerd door de Leidse afdeling van de Nederlandse Tafelronde. Het is een groep mensen, die extra steun wil verlenen voor. doelein den, die met de normale midde len, niet haalbaar zijn De organi satoren hadden een uitvoerig programma samengesteld met, zoals dat heet, „Voorelck wat wils", 's Morgens konden door de kinderen eieren worden gezocht. De hoofdprijs, een kinderfiets, werd gewonnen door Drikus Heijsteeg, de zoon van een van de standhouders. Terwijl voorin de kerk de Leidse politiekapel speelde en men in een zijbeuk films draaide, werden er in het centrale deel van de kerk een an tiekmarkt en een kleine katten tentoonstelling gehouden. Het aantal bezoekers was toen al vrij groot, zodat men rond de klok van een uur al uit de gemaakte kosten was. Ongeveer een uur la ter openden Marjolein Briër en haar danspartner Kenny met een drietal stukken modern jazz- ballet een reeks van optredens. Deze optredens verliepen zeer vlot achter elkaar en trokken erg veel publiek. Jammer was alleen, dat de tempe ratuur in de kerk nogal te wensen overliet. Het was er vrij koud. „The Blue Diamonds" klaagden daar ook over, al had hun optre den er verder niet onder te lijden. Een overzichtsfoto in de Pietersk De twee broers Ruud en Rien brachten naast hun nieuwe single nog wat „gouwe ouwen", zoals Send me jhe pillow en Ramona. Heddy Lester, Nederlandse ver tegenwoordigster van het Euro visiesongfestival in Londen, was de enige, die het aandurfde om zonder „ingeblikte muziek" te zingen. Zij' bracht verschillende liedjes (haar repertoire is duidelijk om vangrijker dan alleen de bekende „mallemolen"), daarbij begeleid door haar broer op de piano. Heddy's moeder Louise de Mon- tel zong enkele wat klassieker ge tinte liederen met pianobegelei ding van haar man. De modes how, die enige vrijwilligers met behulp van een aantal Leidse grootwinkelbdrijven op profes sionele wijze verzorgd, onder brak de muzikale optredens. Ex- schaatsenrijdster Joan Haanap k genomen tijdens de activiteiten te pel verzorgde hierbij het com mentaar. Hoogtepunt van alle middageven ementen in de Pieterskerk vormde het optreden van Anita Meijer. Na wat technische moei lijkheden met het geluid bracht Anita eeen aantal bekende hits ten gehore. Haar laatste nummer was „The Alternative Way". Te recht, want Anita Meijer zong dit nummer op alternatieve wijze temidden van tal van krioelende kleuters en peuters, die inmid dels het podium opgeklommen Dit alles vond plaats in het midden van de kerk, met andere woorden „onder de kansel wat voor sommige aanwezigen toch af en toe een wat vreemd effect te weeg bracht: Anita Meijer in rode pan talon swingend voor de kansel. Daarna volgden nog zigeunermu- ziek met dans door de groep behoeve van afasie-patiënten. „Czardas", het majorettekorps „De Burcht" en een programma verzorgd door de Leidse carna valsvereniging „De Hutspotten". Het aantal bezoekers was toen echter al aanzienlijk verminderd. Rond half negen was de trekking van de loterij door burgemeester Vis ten overstaan van de Leidse notaris Karstens. Daarna werd het paasspektakel op stijlvolle wijze afgesloten door een uitvoering van het Rijnlands mannenkoor met begeleiding van Joop Brons op het kerkorgel. Na afloop toonde iedereen zich tevreden. Ongeregeldheden met uitzondering van een klein inci dentje in de discobar deden zich niet voor. De organisatoren zijn zeer ingenomen met het bereikte resultaat. Er wordt zelfs al weer voorzichtig aan een volgende keer gedacht. Luchtige zomerstofjas voor bloesjes - kinderjurkjes - nachtkleding e.d. Polyes ter/acryl, dus gemakkelijk wasbaar. 100 cm breed van 6.- p. meter VROOMS DREESM ANN Enkele luchtreis Leiden-Hoogmade

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3