Groeiende interesse voorpolitiehondenclub 'Buitenlanders' wegwijs gemaakt Ue/cfee agenda Burgerlijke stand DKS-Leiderdorp vraagt om subsidie Onbekende vuurt 20 kogels af in hart van Nieuwkoop Nota over woningwet woningen Twee fietsers aangereden AUTOMATEN VERNIELD PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 12 APRIL 1977 NIEUWKOOP - De rijkspolitie in Nieuwkoop heeft in de Dorpsstraat meer dan twintig lege hulzen gevonden, die zondagnacht zijn afgeschoten. De schutter, die tot op heden onbekend is, heeft op diverse objecten gevuurd: ruiten, uithangborden en ver keersborden. Volgens de politie is er nogal wat schade veroorzaakt. Zij spreekt van een „merkwaardige" zaak, omdat niemand haar heeft ge waarschuwd terwijl diverse be woners van de straat de schoten hebben gehoord. VOORSCHOTEN - B. en W. van Voorschoten gaan de problematiek- rond het in eigendom hebben van woningwetwoningen aanpakken. Het college heeft besloten over één en ander binnen afzienbare tijd een nota te produceren. Daarin komen twee zaken aan de orde. In de eerste plaats is dat de overdracht van woningwetwonin gen aan bouwverenigingen. Aan de andere kant komt de zeer actuele vraag, of men woningwetwoningen aan de bewoners kan verkopen, aan de orde. In veel gemeenten wordt daarover gedacht. Als tegenargu ment wordt aangevoerd dat dat een aantasting van het voorradige huurwoningenbestand betekent, die onaanvaardbaar is. Honden vallen schapen aan in polder van Nieuwkoop NIEUWKOOP - Twee honden hebben dit weekeinde zes schapen, die in de Zevenhovensepolder graasden, min of meer ernstig gewond. Eén van de dieren was zo toegetakeld, dat het beest moest worden afgemaakt. LEIDEN - Gisteren zijn op de Br- oekweg twee fietsers aangereden door een auto die vervolgens in het water belandde. De fietsers een 52- jarige Leids echtpaar, konden na onderzoek in het Academisch Ziekenhuis weer naar huis. Zij fiet sen in de richting van de Haarlem mertrekvaart toen zij van achteren werden aangereden. De politie vermoedt dat de automobilist snel ler reed dan de veertig kilometer per uur die hij opgaf. De wagen be landde in de sloot langs de smalle weg. LEIDERDORP - "Door Kombinatie Sterk" - DKS in het dagelijks leven startte in 1974 met vijf leden en daar het een hondendressuurvereniging betrof, ook met vijf honden. Er was geen terrein, er waren eigenlijk hele- ÉMm maal geen voorzieningen, maar er was enthousiasme en een piepkleine -* vereniging. Er werd zelfs contributie betaald en zo vormde men een potje. Secretaris L. Hakkaart, samen met zyn vrouw één van die eerste vijf: "We trokken gewoon met de hon den de polder in of gingen naar de Leidse Hout, net zoals dat uit- Conflictje kwam. Toen we wat geld hadden kochten we een schutting, zodat we de honden in ieder geval konden leren springen. Maar die moest wel elke keer weer meegenomen wor- afgewerkt, geheel volgens het pro grammavan de Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereniging. den". Door Hanneke Meijer Allemaal teven De gemeente Leiderdorp zorgde voor uitkomst. DKÖ kreeg een stuk grond achter het RCL-terrein ter beschikking. Daar kon de schut ting blijven staan en men kon er rustig zijn gang gaan. "Eigenlijk is dat er de oorzaak van dat ons leden tal flink is gegroeidWe waren daar bezig, tegenover Alberts Corner, en de mensen zagen ons. Zo zyn de meeste leden erbij gekomen. Eerst kwamen ze alleen kijken, later met hun hond. Uiteindelijk zijn er heel wat lid geworden". Inmiddels zijn er negentien enthousiaste honden bezitters met evenzovele honden: Duitse herders en gekruiste Me- chelse herders. Geen bouviers, tot ieders verbazing. Vreemd genoeg ook vrijwel allemaal teven. "Ik heb geen idee hoe dat nou komt", aldus Hakkaart, "het is gewoon toeval". De politiehondentraining, want daar gaat het bij DKS om, wordt op zondagmorgen en woensdagavond DKS heeft overigens een conflictje met diezelfde vereniging, over het feit dat men ook gehoorzaamheids- cursussen geeft. Daar kan de KNPV niet mee akkoord gaan. Deze vereniging stelt zich op het standpunt dat het geven van ge hoorzaamheidstraining een taak is voor kynologenverenigingen. Clubs van hondenliefhebbers, die zich niet met het politiehonden- werk bezig houden. Er komt naar alle waarschijnlijk heid een oplossing door die ge hoorzaamheidscursussen op aparte avonden te geven. Daarvoor wordt binnen de vereniging een aparte man vrijgemaakt. Intussen is de accommodatie van DKS aanzienlijk verbeterd. Men heeft nu een eigen terrein en een clubgebouw achter de Mauritssin- gel. Het werd ruim een jaar geleden gekocht en sindsdien wordt er drif tig gewerkt om van het houten lo kaal een gezellig clubgebouw te maken. Zo moet er bijvoorbeeld nog sanitair komen en ook electri- citeit. Daarvoor zijn financiën noodzakelijk en daarom heeft men bij de gemeente Leiderdorp subsi die aangevraagd. De raad zal daar over binnenkort een uitspraak doen. Secretaris L. Hakkaart van DKS arresteert, samen met zijn hond Kas, "de schurk". Prettrofee Ger van Mossel, een lid van Ef fect '54 heeft het paastafel- tennistoernooi van de Zoeter- woudse vereniging Pit '54 ge wonnen. Hiermee is hij de op volger, van Gerard van Velzen, die niet aan het toernooi kon deelnemen. Vermond versloeg in de finale Wim den Eisen en veroverde daardoor de z.g. "Prettrofee". Marijke Olsthoorn won het brons. Het toernooi van Pit '54 trok 44 deelnemers. Avanti Dertig mensen hebben zaterdag de kou getrotseerd om mee te doen aan de eerste van vijf fietstochten, die door de Voor- schotense vereniging Avanti op touw zijn gezet. Ze kwamen uit Leiden, Leiderdorp, Voorscho- ten en Valkenburg. De tocht ging tussen bollenvelden door naar Katwijk en Noord wijk. In de duinen werd een eierzoekwedstrijd gehouden. Het is gezond zon tocht, gebruik alleen geen vouwfiets, want die wordt op den duur een martelwerktuig. Zondag 24 april is de tweede fietstocht van Avanti door de Hollandse pol ders, op plekken waar de auto gelukkig niet kan komen en die te ver zijn voor een wandeling. De start is om ongeveer twaalf uur bij sporthal De Vliethorst aan de Kon. Marinelaan in Film Donderdagmiddag worden in het Oegstgeester Gemeente- centrum aan de Lijtweg enkele films voor kinderen gedraaid. De jeugd van zes tot negen jaar kan van half twee tot drie uur kijken naar lachfilms van o.a. de Dikke en de Dunne, Charly Ch aplin enz. Kinderen van tien tot vijftien jaar kunnen van half vier tot vijf uur in het Gemeen tecentrum terecht om de avon turenfilm "Drie boeven en een VVDM en BVD Kranten zijn in staat om door het wegleten van één regel Hans Wiegel lid te maken van de PvdA. Iets soortgelijks, maar dan niet zo erg, gebeurde vorige week woensdag in deze rubriek, in de aankondiging van de ma nifestatie, die het Anti Vrijwil ligersleger Komitee Leiden gaat houden. F. Kohier werd als spreker ingevoerd namens de Vereniging van Dienstplichtige Militairen. En daarachter stond tussen haakjes: BVD. Kort en goed: Kohier spreekt namens de WDM en Marcel Rensen namens de BVD, de Bond van Dienstplichtigen. En de mani festatie is op donderdag 14 april om acht uur in het Vrijetijds centrum aan de Breestraat. Het Leiderdorpse bureau voorlichting: ook voor buitenlanders. Engelstalige folder in Leiderdorp LEIDEN - In de portiek van een winkel aan de Willem Klooslaan zijn zondagochtend vroeg door een onbekende drie automaten vern ield. De in de automaten aanwezige rookwaar ter waarde van 200 gulden werd meegenomen. De schade aan de automaten bedraagt 2000 gulden. DIEFSTAL IN HOTEL LEIDEN - Uit een bagagekluis in een Leids hotel is zondagmorgen de tas van een 26-jarige Engelse gestolen. In de tas zaten behalve 300 pond een aantal gouden ringen en een gouden armband. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. LEIDERDORP - "We zouden het liefst iedere nieuwe inwoner van Leiderdorp persoonlijk de hand schudden. Ongelukkigerwijs is dat, om praktische redenen, on mogelijk". Aldus burgemeester M. A. van der Have van Leider dorp in een brief aan uit het bui tenland afkomstige nieuwe in woners van Leiderdorp. Die "buitenlanders" hebben de afge lopen week een Engelstalige fol der over Leiderdorp ontvangen. Dit om de uitgebreide voorlich tingsactiviteiten van Leiderdorp ook voor buitenlanders begrip- baar te maken. Een Engelstalige brief en de folder "Imagine Leiderdorp" zijn voor namelijk bedoeld om buiten landse inwoners van Leiderdorp te wijzen op de activiteiten van die Leiderdorpse voorlichtings dienst. Gebleken is dat vooral buitenlanders niet weten dat Leiderdorp over een gemeente lijk voorlichtingsapparaat be schikt. Daarnaast hoopt men de "buitenlandse Leiderdorpers" wat meer binding met de nieuwe woonplaats te geven. Promotie Ook de vraag om meer promotie van een gemeente speelt daarbij een rol. In de begrotingsverga deringen van december vorig jaar drongen verschillende leden van de Leiderdorpse raad aan op meer op die promotie gerichte acitiviteiten. Dit om bijvoorbeeld industrie naar Leiderdorp te brengen. Op dit moment staan veel bedrijfs hallen op het Leiderdorpse in dustrieterrein "De Touwbaan" leeg. De uit Engeland afkomstige project-ontwikkelaar Linton Holding, die het merendeel van de bedrijfshallen heeft gebouwd, is er niet in geslaagd veel indus trie aan te trekken. De raad con cludeerde daarop dat de ge meente Leiderdorp zelf dan maar moet zorgen voor het aantrekken van industrie. De Leiderdorpse voorlichtings dienst merkte al spoedig na die begrotingsvergadering op dat de gemeente nauwelijks over voor lichtingsmateriaal in buiten landse talen beschikt. "Imagine Leiderdorp" is daartoe een eerste aanzet. Veertig Leiderdorp herbergt een kleine veertig nationaliteiten onder haar inwoners. In totaal wonen er zo'n zeshonderd buitenlanders in het dorp. Naast buitenlandse werk nemers zijn dat voornamelijk mensen die verbonden zijn aan het ruimtevaartlaboratorium Es- tec in Noordwijk en de Leidse universiteit. Voorlopig heeft Leiderdorp zich al leen in het Engels tot de nieuwe inwoners gericht. Dat is gedaan omdat het merendeel van diege nen, voor wie deze vorm van voorlichting bedoeld is, Engels sprekend is. Mocht de proef - want "Imagine Leiderdorp" heeft voorlopig nog het karakter van een proefneming - uitwijzen dat er behoefte is aan meertalige voorlichting dan zal men daarop inspelen. Omdat "Imagine Leiderdorp" voorlopig nog een proefneming is kunnen de mensen voor wie de folder bedoeld is, zich ook met deze vorm van voorlichting "be moeien". Bij de folder wordt een kaart meegezonden waarop men vragen, op- of aanmerkingen en suggesties kwijt kan. Deze zullen dan, zo mogelijk, bij het uitbren gen van een volgende folder wor den betrokken. VOORSCHOTEN - Grofvuil Voor schoten in april: Nassauwijk, KLM-wijk, aan de Pa pelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dob- beweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Eist- laan, Oude Adegeesterlaan (het ge deelte tussen dé Prins Bernhard- laan en de Nassaukade), Erasmus- straat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voor straat, Kerkplein, Treubstraat, Wil- librordstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Orapjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het ge deelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langenhorststraat, Bethlehem- straat, Vlietzicht en Tolstraat. 20 april: Burg. Vernèdepark, Bad huisstraat, Parkstraat, Noorthey- straat, Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zer- nikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eijkmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeije- laan, Anth. van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamer- lingh Onnesplantsoen Raadhuis laan (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zee mansplantsoen, Gerard Dou- plantsoen, Carel Fabritiuslaan, An- thonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinck- plantsoen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bol- laan, Jan Steenlaan, Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterd- reef, Frans Halsplantsoen en Nic. Maeskade. Nieuwe auto Leidse arts 21 april Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voor- schoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vinkweg). gestolen LEIDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een nieuwe auto ter waarde van 23.000 gulden gestolen. De Leidse arts W.H.L. had de wagen voor zijn woning aan de Jacob van Campenlaan ge parkeerd. Er is nog geen enkel spoor van de metallic-grijze BMW 320, nummer 91-PR-66. Dinsdag Stadhuis: vergadering interne organisatie en beheer, 8 u nam. t Raedthuys, Nieuwe Rijn 19: bijeen komst Rozekruizers Genootschap 8 u. Terrein Groenoordhal: Paaslunapark, tot 12 u. Nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: Morsweg 10: vergadering werkgroep St edelijke Ontwikkeling van de Ad viesraad voor de Binnenstad, 8 u. nam.; vergadering werkgroep Verkeer en Ver- Hooigracht 38: spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30-8.30 u. nam. Gerard Brandstraat 6: informatieavond Baha'i gemeenschap, 8 u. nam. Nieuwe Rijn 20A: vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb: Wereldwinkel, tot 6 u. Leiderdorp, gemeentehuis: vergadering commissie ruimtelijke ordening en openbare werken, 7.30 u. i sie financiën, 7.30 u nai maatschappelijk welzijn 8 u. Woensdag In de Vroolijke Arke, Pieters- kerkchoorsteeg: poppen maken, batik ken en een kleuterclub, 2-3.30 u. nam. Lodwijkskerk, Lammenschansweg: concert Nederlands Madrigaal Koor en het Chapter House Choir uit York, 8.15 u. Schouwburg, Oude Vest Paul van Vliet, 8.15 u. nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: zeefdrukken, volksdansen, jazz-ballet, astrologie, pottenbakken, tekenen en schilderen, 8 u. nam. Volkshuis, Haarlemmerstraat: in formatie en inschrijving kinderclubs, 2-2.30 u. nam. Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan: bejaardensoos Zuid-West, 2.30 u. De"' 'tBreehuys, Breestraat 19: open huis, 2-5 uur nam., vegetarisch eethuis 6-7.30 u. nam., gespreksgroep, creatieve werk- avond, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Morsweg 10: vergadering werkgroepen monumenten en werkgroep leef baarheid en stedelijk wonen van de Ad viesraad voor de Binnenstad, 8 u. nam. Hoge Rijndijk 28: spreekuur rechts kundige dienst CNV, 7.30-8.30 u. nam. Oegstgeest, Kennedylaan 11: informa tieavond Baha'i gemeenschap, 8 u. nam. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden worden waargenomen van vrijdag 8 april tot tweede paasdag 08.00 uur door apotheek "Tot hulp der mensheid" Rosmolen 13 (Merenwijk), tel. 121060 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Maandag 11 april: apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel. 120085. POSTZEGEL RUIL AVOND NOORDWIJK - Inplaats van de maandelijkse clubbijeenkomst, be legt de afdeling Noordwijk van de Internationale Vereniging Philate- lica op dinsdag 12 april a.s. een ruil- avond. Deze wordt gehouden in „De Rank" aan de Golfbaan en be gint om 8 uur nam. Uiteraard bestaat er ook gelegenheid tot kopen en verkopen. LEIDEN - Geboren: Diederik, zv W. F Eggink en C. W. E. Groen; Johannes, zv D. Marbus en J. M. de Raad; Mariska, dv C. de Jong en H. W. de Mooy; Joost, zv J. J. R. Klinkhamer en A. M. C. v. Beers; Elske, dv F. Tamminga en H. M. E. v. d. Kolk; Mark zn T. W. de Vries en M. C. C. J Verlaan; Saskia, dv W. v. d. Zijden en M. Mulder; Albertus, zv T. J. Groenen en T. G. M. Vesseur; Richard, zv H. M. v. Kesteren en M. J. W. Prins; Jerry, zv A. Huinder en M. Smol; Tijs zv W. M. Teulings en A. M. Hoos. Gehuwd: A. J. M. te Boekhorst en M. A. M. Belt; R. W. N. Heijloo en J. Neve; P. Chaudron en A. J. S. v. Riet; R. Nieuwveen en C. de Raad; H. J. P. An- tonissen en A. M. v. Zeist. Overleden: F. Veloo (49) ggm J. Rijsdam; J. F. Lefeber (71) m; B. v. Leeuwen (85) m) A. Krassenburg (65) ev N. de Wolf; j. M. albers (67) v. Ondertrouwd: A. A. Humme en M. F. Beekman R. Boekholt en J. Noorduin; R. P. v. Hemrsveld en S. C. Mulder; R. Verboom en M. Maas; H. C. Lems en M. v. Roon; C. A. v. d. Akker en C. L. v. Dommen; S. Bronkhorst en Th. H. Eggink; R. E. Hor dijk en H. A. Kanis; J. P. Jagtenberg en A. Lensink; F. J. M. Klamer en J. Moer land; J. W. G. ter Laak en M. L. Steen bergen; G. c. B. Manjt en P. Brinks; S. J. v. d. Ploeg en E. Evertsen; G. H. Verheul en J. S. Duindam; P. G. H. L. M. Zeegers en J. H. Th. v. d. Voort; S. A. da Costa en W. L. J. M. Straetmans. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging. van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2