LEIDSCH DAGBLAD Gesprek over chemische wapens weer uit het slop Sneeuw en drukte op Keukenhof tijdens de paasdagen Ook Nederlandse eis smartegeld ii2n mm vandaag Skla. het over eert VS en SU praten ontwerp Lieverdjes voelen zich "bestolen" DINSDAG 12 APRIL 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35213 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 4 weken lang ^LEIDSCHDAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever met over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor halt geld en dan kunt U mij aansluitend als abonnee noteren O Ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hokje a. en bon ingevuld ii postzegel opstur Dagblad Uitgebreide sortering RUNDLEDEREN ZITMEUBELEN o. chesterfields, zie afbeelding Verkrijgbaar in 2- 3- en 4-zitsbank KOOREMAN Periodemeubelen Nieuwe Rijn 9 - Leiden Telefoon 071-122144 Files meestal snel opgelost Dé toeristentrekker van dit paasweekeinde was de met sn eeuw bedekte Keukenhof in Lisse. Bijna honderdduizend bezoekers passeerden de loket ten om de bloemenpracht in de voormalige tuin van Jacoba van Beieren te bewonderen. Dat waren er wel bijna vijftigduizend minder dan vorig jaar. Oorzaak van dit grote verschil volgens de Keukenhof-directie: het feit dat Pasen nu veel vroeger "valt" en natuurlijk het weer dat vorig jaar stukken beter was. Al met al is men bij de Keukenhof nog lang niet on tevreden over de toeloop. Duitsers waren ook dit jaar weer in de meerderheid. Op merkelijk was verder het grote aantal Fransen dat naar de kust en bollenstreek was gekomen. Zowel de politieposten als de VWs in de kust- en bol- lenplaatsen hebben de toeris- tenstroom gemakkelijk kunnen verwerken. De rijkspolitie in Driebergen meldde gisteravond een paar kleine files op de bekende punten (Bunnik, Maasbergen) en Symbiose mocht niet NEW YORK (SP) - Een Am sterdammer, die bij de ramp op Tenerife twee weken geleden zijn echtgenote en zijn 12-jarig zoontje verloor, heeft via Amerikaanse advocaten bij het Hooggerechtshof in New York een eis ingediend voor een schadever goeding van ruim tien miljoen gulden. De eis is gericht tegen Pa- nAmerican, de KLM en de overle vende vliegers van het Ameri kaanse toestel, gezagvoerder F. Grubbs en tweede vlieger Robert L. Bragg. Het zou de eerste eis tot schade vergoeding zijn die door een Ne derlander in de Verenigde Staten is ingediend. Politieagent gearresteerd AMSTERDAM (ANP) - In het kader van het reeds enige tijd aan de gang zijnde onderzoek naar eventuele corruptie, gepleegd door leden van het Amsterdamse poli tiekorps is vanochtend door de rijksrecherche een 31-jarige hoof dagent gearresteerd. Deze wordt ervan verdacht op verschillende tijdstippen gedurende een periode van ongeveer een jaar giften in geld te hebben aangenomen van enkele burgers. De hoofdagent zou dit hebben gedaan, 'toen hij was ver- bondei) aan het bureau Warmoes straat in de Amsterdamse bin nenstad. ROTTERDAM (SP) - Een grote politiemacht heeft vanmorgen een einde gemaakt aan de bezetting van de Rotterdamse citrusveiling Ongeveer tweehonderd fruittelers uit het gehele land protesteerden tegen de huns inziens te grote invoer van appelen uit het zuidelijk half rond. Het was de eerste actie van een on langs opgericht initiatief comité. Eén voor één werden de bezetters door de politie letterlijk naar buiten gesleevt. Echt grote moeilijkheden deden zich hierbij niet voor. Eén der bezetters raakte bij de ontruiming aan het hoofd gewond Hij werd in een poli tiewagen verbonden. Het comité wil van de EG de toezeg ging dat de import van appelen wordt beperkt tot 200.000 ton. De huidige EG-maatregelen zijn vol gens het comité volstrekt on voldoende om het voortbestaan van Nederlandse fruittelers te garande ren. De werkgelegenheid van 25.000 man in de fruitteelt en nevensectoren zou hierdoor in ge vaar komen. De bezetters waren vanmorgen met vier bussen en een aantal per sonenwagens naar Rotterdam gekomen. Ook kwam een vracht wagen met Nederlands fruit om uit te delen naar Rotterdam. Bomaanslagen op Russische kantoren PARIJS (UPI) - Twee Russische gebouwen in de Franse hoofdstad Parijs werden vandaag vernield door bommen. Het Frans-Russische vriendschaps sassociatiegebouw en een Russi sche boekwinkel werden door bommen vernield. Er is geen mel ding gemaakt van gewonden. De politie verklaarde dat zij een ano niem telefoontje ontving waarbij de aanslagen werden opgeëist door het „actie-front" voor de bevrijding van de Baltische landen".. Hetfront liet weten dat „er meer aanslagen zouden volgen". Een ontmoeting tussen de Franse president Giscard d'Estaing en de Russische ambassadeur Stepan Tsjerwoneko, die vanmiddag zou plaatsvinden is verzet naar don derdag. In het begin van dit jaar pleegde een jonge Fransman zelfmoord voor het kantoor van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot op de Champs Elysees. Hij stak zichzelf in brand. Later werden de kantoren van Aeroflot herhaalde lijk aangevallen door leden van extreem-rechtse groeperingen. 24 PAGINA'S op televisie HILVERSUM (^NP) - De stichting Symbiose mocht gis teravond niet op de televisie. Reden van dit verbod van de re geringscommissie voor de om roep was een conflict tussen een aantal bestuursleden en alle medewerkers. Donderdag heb ben vijf van de acht bestuursle den in een vergadering de drie andere bestuursleden en alle negen free-lancemedewerkers uit hun functies ontheven. De dag daarop was er een radio- uitzending van Symbiose, een organisatie die zendtijd biedt aan minderheden. Er ontstond ter plaatse zoveel verschil van mening dat de uitzending niet kon door gaan. Een aantal me dewerkers van Symbiose bezet te zelfs enige tijd een studio van de VARA. Toen werd de tv-uitzending verboden. Huur uw nieuwe 'Skala kleuren-TV voor extra lage lente-prijs. Bel (071) 131141 365dagen service per jaar. "Die scheidsrechter Nu en dan regen Veel bewolking met nu en dan regen of motregen. Matige tot krachtige westelijke wind. Minimumtemperaturen omstreeks 6. Maxima circa 8 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur). Hoogwater te Katwijk te 0.44 uur, laagwater te 7.57 en 21.00 uur. Het enige doelpunt uit de wed strijd uit een strafschop door Willy van der Kuylen. De Amsterdamse doelman Jan Jongbloed heeft het nakijken FC Amsterdam voelde zich bestolen. De degradatie kandidaat uit de va derlandse eredivisie - die in de toekomst mogelijk Leiden als thuishaven zal kiezen - wees zaterdagavond na afloop van het duel bij PSV beschuldigend richting Vervoort. De scheidsrechter had de hele wedstrijd al zijn dramatische on bekwaamheid getoond en zag in de slotfase van de partij in Eindhoven een sc hoolvoorbeeld van een pe nalty (vtfor Amsterdam...) over het hoofd. "Die man moet op non-actief worden gesteld", brieste de kwade Amsterdam-voorzitter Stoop na de 1-0 nederlaag van zijn team... Ajax kende vrolijker paasda gen. Vooral dankzij Ruud Geels. "Wat zou er van Ajax overblijven als Geels weg ging?", vroeg Telstar- trainer Castenmiller zich gisteren af. Geels, de schrik van alle eredivisieclubs die tegen Telstar driemaal sc oorde (het werd tenslotte 4-0), denkt er echter niet over de Amsterdamse club te ver laten. Ajax "zit" voorlopig dan ook goed, ook wat het kampioenschap betreft. Zeker nu Feyenoord an dermaal een steek liet vallen en bij FC Den Haag niet ver der kwam dan 0-0, in de "slechtste wedstrijd van het seizoen". moet op non-actief" Op regionaal voetbalniveau verspeelde eersteklasser Roodenburg de laatste kam pioenskans. De Leidse ploeg verloor met 2-0 bij HION. Verlies was er, - bijna tradi tiegetrouw - ook voor de basketballers van M/Leiden. Voor vaderlandse primeurs zorgden Jan Wagenaar (die Europees kampioen bij de beroepspikeurs werd) en wielrenner Jan Raas. Raas won als eerste Nederlander twee voorjaarsklassiekers. Na Milaan-San Remo zege vierde hij zaterdag in de Amstel-Gold race. PAGINA'S 13-18 Rijkspolitie legt beslag op grote partij hasj. PAGINA 5 Peres volgt Rabin in Israël op. PAGINA 9 Schuilplaats van Bubacks moordenaars ontdekt. PAGINA 7 GENÈVE (UPI/Reuter) - De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie willen trachten een ontwerptekst op te stellen voor een internationaal verbod op chemische wapens. Dit is vandaag bekendgemaakt in een gezamenlijk communiqué dat is uitgegeven op de Geneefse ontwapeningsconferentie. Amerika en de Sowjet-Unie zijn tot hun besluit gekomen tijdens bijeen komsten die de twee delegatieleiders naar de Geneefse ontwapeningscon ferentie hebben gehouden. "De partijen kwamen overeen hun werk voort te zetten met het oog op de voorbereiding van een tekst voor een passend document en zodoende een praktische verwezenlijking te bereiken van dit gezamenlijke doel", aldus het communiqué. De onderhandelingen over een verbod op chemische wapens hebben vier jaar in het slop gezeten. Westelijke landen verzetten zich toen tegen een Sowjet-voorstel omdat daarin de wapens niet juist zouden worden om schreven en controle tegen ontduikingen onvoldoende waren. t W' i y ,1" Een sneeuwpopjc op de Keukenhof. Tijdens de paasdrukte verder op de rijksweg Groningen onder Staphorst. Problemen deden zich echter niet voor, de files (variërend van zes tot acht kilometer) waren snel opgelost. In de badplaatsen was het wel vol maar men kreeg niet die toeloop te verwerken waarop de VW's, ondanks de slechte weersvoorspellingen, hadden gehoopt, en die er vorig jaar wél was. De toeristen konden vr ijwel overal nog een sl- aapplaatsje krijgen. In Amsterdam hebben honder den automobilisten wellicht vr eemd opgekeken nadat bleek dat hun auto was opengebroken. De politie in de hoofdstad heeft het daar dit weekeinde druk mee gehad. (Druk had ook de Noordwijkse politie het, want die deelde maar liefst zeshonderd bonnen uit in de badplaats.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1