Voorschoten 'n uurtje centraal op Hilversum 2 «ffls^rrk Commissie legt bezwaar van EZ naast zich neer Veel bezwaren tegen Bijdorp Bnrgerlijke stand DONDERDAG 7 APRIL 1977 "Minister zijn slecht voor de gezondheid VOORSCHOTEN - Voorschoten stond een uurtje cen traal. Centraal op Hilversum 2. De VARA-radio zette Voorschoten tussen twaalf en één in het zonnetje. Een ongelukkig tijdstip - want op Hilversum drie zit op diezelfde tijd Hans van Willigenburg met zijn "Van twaalf tot twee". Niet mis te verstane concurrentie. De VARA is et niet in geslaagd het programma bij de Voor schotenaren zelf erg centraal te zetten. Mogelijk een gebrek aan reclame, maar zeer waarschijn lijk ook gewoon maar te wijten aan het feit dat Voorschoten nu eenmaal niet snel te hoop loopt. Zo ook de start van het pro gramma. De voorbereidingen waren moeilijk geweest en dat was te merken. Presentator Hans Zoet slaagde er met moeite in voldoende interes sante mensen bijeen te brengen voor zijn programma waar-de human-interest - het menselijk aspect - om het zo maar eens te zeggen vanaf druipt. Het pro gramma begon zoals de voorbe reidingen verliepen. Stroef. Maar gaandeweg ging het beter en er ontspon zich zelfs een dis cussie toen mevrouw Van der Werff-actievoerdster tegen de renteheffingen op gas-, water en electrarekeningen - in dis cussie ging met het financieel Door Hans Meijer Vreemde zaken De Herenzaal van café- restaurant De Gouden Leeuw was uiterst pover bezet, wat niet tot inspiratie leidde. Toch kwam de zaak op zijn pootjes terecht en werd het zelfs leuk toen VARA-omroepsecretaris Herman van Wijk - tevens voor zitter van de progressieve frac tie in de Voorschotense raad - constateerde dat Voorschoten, alleen maar in het nieuws komt door zeer vreemde zaken. Van wege het feit bijvoorbeeld dat het tot voor enige tijd niet mo gelijk bleek om man en vrouw in hetzelfde graf te begraven. En omdat Voorschoten - op het moment dat de mast-discussie tussen Leiden en Oegstgeest Presentator Hans Zoet- rechts - in gesprek met VARA-omroepsecretaris Van Wijk. haar hoogtepunt bereikte - het plan lanceerde om een eigen mast (de derde zoals de situatie zich toen liet aanzien) neer te zetten. Vreemd was ook het proef schrift van burgemeester dr. J. van der Haar, die tot doctor in de rechtsgeleerdheid promo veerde op een proefschrift over lijkbezorgingsrecht. "Er zal wel een diepte-psycholoog aan te pas moeten komen om uit te zoeken wat mij er nu preoies toe dreef het lijkbezorgingsrecht als onderwerp voor een disser tatie te nemen", merkte de bur gemeester op. Slecht Het venijn zat, nadat de n fokkersclub aan het woord was geweest, in de staart. Verreweg het meest interessante van het hele programma vormde een gesprek met Marinus van der Stoel, vader van Max van der Stoel, de huidige - zij het de missionaire - minister van Bui tenlandse Zaken. "Van mij mag hü ermee ophouden, want het is slecht voor zijn gezondheid", aldus vader Van der Stoel, en die kan het weten, want hij was jarenlang huisarts in Voorscho ten. Bakkerswagen aangereden LEIDEN - Een 45-jarige Zoeter- woudenaar heeft gisterochtend ontvellingen en vermoedelijk een lichte hersenschudding opgelopen bij een ongeluk op de Hoge Rijndijk. Hij was net in zijn elektri sche bakkerswagen gestapt, toen hij door onbekende ooi-zaak van achteren werd aangereden door een uit de richting van Zoeterwoude komende personen auto. Door de botsing werd hij uit zijn wagen geslingerd. De bak kerswagen werd vooruitgeschoven en ramde daardoor een andere per sonenauto, die op zijn beurt nog een personenauto raakte. Deze laatste auto werd klemgezet tegen een lichtmast.. Vrachtauto gestolen LEIDEN - Een 17-jarige Leidenaar is de afgelopen nacht door de poli tie op de Willem de Zwijgerlaan aangehouden. Hij stond bij een vrachtauto van de firma Mosterd. Hy bleek deze gestolen te hebben uit de garage van dit bedrijf aan de Middelstegracht. Hoorzitting in Voorschoten WASSENAAR/VOORSCHOTEN - Circus Renz komt naar de Leidse regio. Op 14 april as. staat het circus aan de Dr. Masveltkade in Wassenaar, een dag later op het MOC-terrein in Voorschoten. Een en ander maakt deel utt van een tournee van het circus langs tweehonderd Nederlandse gemeenten. Op de foto dompteur Tom Dieck van circus Renz. Over renteheffing op electra-rekeningen VOORSCHOTEN - Wethouder N. Oosterbaan (WD) is niet van plan om de inmiddels veel besproken renteheffing op de electriciteitsre- kening op te heffen. De commissie voor de financiën, waaraan hij dit meedeelde, was het daar, met uit zondering van de PPV, mee eens. Fractieleider van de progressieven, drs. H. van Wijk, had de indruk dat algemeen gedacht wordt da de renteheffing een uitvinding van de PPV is. De PPV heeft indertijd een initia tiefvoorstel tot versoepeling van de innings methoden bij het betalen van gas-, water- en electriciteitsrekenning gedaan en hoewel dat voorstel nog niet in behandeling is geweest heeft het ap wel geleid tot een zekere mate van versoepeling. Daardoor is er een achter stand bij de betalingen ontstaan, die nu ge compenseerd wordt door deze renteheffing. Van Wijk stelde dat het zijns inziens om zulke kleine bedragen gaat dat het het "niet waard is om hierover met de burgerij op de vuist te gaan". Het CDA en de WD zagen geen reden om op het raadsbesluit terug te komen. We thouder Oosterbaan meende dat in feite van "een molshoop een berg wordt gemaakt." De commissie was het er wel over eens dat de wijze waarop de burgers van de renteheffing op de hoogte zijn gebracht, namelijk via een korte brief, zeer te wensen overlaat. De in het raadsbesluit gebruikte "logische en duidelij ke" argumenten zijn niet bij de burgerij overgekomen. De wethouder zal voorlopig eerst alle reacties en bezwaarschriften ver zamelen en dan een tweede brief aan de Voorschotense bevolking verzenden. De commissie is niet geneigd zich veel aan te trekken van de min of meer afkeurende hou ding van het ministerie van economische za- De commissieleden hadden grote moeite met de aanvrage van de tennisvereniging Fore- scate om de al bestaande electricteitskabel te vervangen door een kabel met een grotere capaciteit. De huidige capaciteit is niet vol doende, aldus de vereniging, om ook het nog te bouwen beheerdershuis en de nog te plaat sen baanverlichting naast het clubhuis van stroom te kunnen voorzien. De gemeente heeft voorgesteld om kabel op fifty-fifty basis aan te leggen. De commissie vroeg zich allereerst af waarom Forescate om een grotere capaciteit heeft ge vraagd, en wie de vereniging daartoe heeft aangezet. Daarnaast zat de commissie met het probleem hoeveel Forescate nu eigenlijk voor die kabel moet betalen, want Forescate heeft in feite niets te maken met eventuele baanverlichting, daar zij de banen van de gemeente huurt. yOORSCHOTEN - De hoorzitting over het ontwerpbestem- mingsplan Bijdorp I leverde veel persoonlijke bezwaren van de omwonenden op. De commissie openbare werken kreeg van de bewoners van het Prof. Zeeman plantsoen het verzoek de brug over de Kerksloot, de verbinding tussen de nieuwe woonwijk Bij dorp en de Vlietwijk alleen toegankelijk te maken voor fietsers en voetgangers. Volgens die bewoners moet het autover keer dan via het centrum van Voorschoten naar Bijdorp. De bewoners van de Carel Fabri- tiuslaan zien graag een beperking van het vaarverkeer. Op de vraag van het commissielid Mr. Begeer (WD) of zij zelf boten in de Kerksloot hebben liggen werd 'bevestigend geantwoord. De Kerksloot geeft een directe ver binding van het dorpscentrum met de Vliet en vandaar naar de Vlietlanden. De watersportver eniging wil daarom van de Kerks loot verbreden en een parkeerha ven maken van ongeveer 300 kleine boten. Deze suggestie werd ondersteund door de stich ting Oud- en Leefbaar Voorscho ten. Zuster Marie Henri Schreuder sprak namens de Domi nicanessen van Voorschoten, die als moederhuis "Bijdorp" hebben het onaanvaardbaar uit ten opzichte van een ver bindingsweg tussen het plan Bij dorp I en II welke het landgoed in twee stukken gaat snijden. Huize Bijdorp is thans ingericht als een bejaardentehuis voor reli gieuzen. Er wonen naast de vaste staf van Huize Bijdorp al zeventig bejaarden. In de toekomst wordt dit uitgebreid en zeker is dat de congregatie Huize Bijdorp als moederhuis blijft zien. De commissie openbare werken was verrast over de mededeling dat in de voormalige boerderij Kon. Marirtelaan 6 thans zeker vier bedrijven zijn gevestigd. In het plan heeft de boerderij een woonfunctie en de huidige be woners maakten daar tegen be zwaar. In de boerderij zijn on dermeer een garagebedrijf, sch ildersbedrijf en een hoefsmederij gevestigd. Apotheken Voor spoedgevallen wordt de avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, waargenomen van 1 tot 8 april, door D'oeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein, Leider dorp, tel.890000. Donderdag v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof, 4 Architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., telefoon 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur 8.30 uur nam. Stadhuis, werkgroep wijkraden, 7.30 uur nam.; commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam.; commissie sociale zorg, maat- sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 8 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Volgens plan van de gemeente wordt Bijdorp I een woongebied, waarbij gebruik gemaakt zal worden met de beschikbare rec reatieve mogelijkheden op het gebied van de watersport. In het plan ligt ook een Micropolisp- rojekt, een kleine stad met win kels, theaters en watersportmo gelijkheden. De commissie voor openbare werken zal thans een advies moeten uitbrengen voor de gemeenteraadsvergadering van eind mei. LEIDEN - Geboren: Patrick, zv J. Heemskerk en P J de Boer; Meta, dv J.N. Sloos en H.M. Boot; Johannes, zv J.G. Leenheer en A.A.C. v. Steijn. Gehuwd: G. v. Eijgen en G.J. Jansen; H.W. J. Smit en M.J. v. d. Hoed; M. den Hartog en S. M. Plaizier Overleden: C. v. d. Boon (49) m; N. v.d. Meij (69) m; J. de Wolf (81) m. OEGSTGEEST - Op 15 april is directeur J. Ouwerkerk van het ABN-kantoor aan de Geversstraat in Oegstgeest veertig jaar werkzaam bij deze bankinstelling. Dat wordt op vrijdag 15 april gevierd met een receptie in restau rant De Beukenhof, van half vijf tot half zeven. Vroolijk Het clubbuis In de Vroolijke Arke deed ons een stencil toe komen dat begint met dertien maal HOI. Er is daar in de paasvakantie van alles te doen voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Dinsdag 12 april van twee tot vier uur: poppen theater (dat is trouwens in het Volkshuis, kinderen dienen om kwart voor twee bij de Ark te zijn). Woensdag 13 april: pop pen maken met Piet Onderwa ter, batikken (zelf lappen ver ven en beschilderen) en een kleuterclub van twee tot half vier. Donderdag 14 april: de poppen van de vorige dag af maken en daarna een opvoer ing geven, maar daarvoor moet er eerst een poppenkast gemaakt worden. Diezelfde dag kan er toneel gespeeld worden en is er weer een kleu terclub; dit a) wederom van twee tot half vier. Vrijdag 15 april worden er in de Doelen- kazerne paasbroodjes gebak ken, van negen tot twaalf uur. De kinderen moeten om kwart voor negen in In de Vroolijke Arke zijn en dat staat nog al tijd in de Pieterskerkchoor- steeg in Leiden. Simavi Volgende week wordt de jaar lijkse Simavi-collecte gehou den. Simavi is de vereniging voor directe medische hulp in de tropen. "Als de nood het hoogst is, is de Simavi nabij", zegt men daar wel. De hulp kan bestaan uit het kopen van bromfietsen voor verplegers en vroedvrouwen, die als "bui tendienst" van een ziekenhuis in Malang (Oost-Java) een groot aantal dorpen te bestrij ken, vaccins en medische goe deren voor een kliniek in Mo- bal (West-Afrika) enz. enz. Daarvoor is geld nodig. Dus stop dat volgende week in die gleuf. Of gireer: 300100, ten name van Simavi, Spruiten- boschstraat 6, Haarlem. Puzzelrit Op Tweede Paasdag, 11 april houdt de volleybalclub War mond een autopuzzelrlt van circa 95 kilometer over wegen, die liggen in de driehoek Lei den- Amsterdam- Utrecht. De start is tussen elf en twaalf uur op de Gemeentehaven in War mond, alwaar belangstellen den zich kunnen laten in schrijven. Hail De Leidse countryrockgroep Hall treedt vrijdagavond op in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Hall, dat een jaar bestaat, speelt uitslui tend eigen composities die doen denken aan muziek van The Eagles, Marshall Tucker Band en de Dooble Brothers. De formatie bestaat uit Som Tan (gitaar, zang), Ed Hüp- scher (gitaar, zang), Coen Jan sen (fluit, gitaar), Paul Ols- thorn (basgitaar) en Fred Me* lai (drums). Ook zal er vrijda gavond een film worden ver toond met daarin The Fairport Convention en Matthews Sou thern Comfort. Aanvang acht uur. Commissie achter verkeersplan OEGSTGEEST - De eerste concrete stap om in de komende drie tot vijfjaar te men tot een verkeersplan voor de gemeente Oegstgeest is gisteravond tijdens de vergadering van de verkeerscommisssie eindelijk gezet. Vrijwel zon der discussie konden de leden van de commissie zich verenigen met de voorlopige nota van B en W van Oegstgeest. De enige wijziging die voorlopig werd doorgevoerd betreft de wijze van inspraak voor de bevolking. In eerste instantie wilden B en W de nota als praatstuk in de gemeente raad brengen, waarna de verkeers- commissie zich opnieuw over het stuk zou buigen. Daarna lag het in de bedoeling de inwoners van Oegstgeest gelegenheid geven op dat standpunt commentaar te leve ren. Wethouder Thorn stelde zich gis teravond op het standpunt dat niet geheel strokte strookte de bedoe lingen van inspraak. Hij was van mening dat eerst de burgerij erover moet praten en pas daarna de raad. Alle leden konden zich met deze. stellingname verenigen. Vanaf aanstaande woensdag is de nota daarom daarna .te verkrijgen bij de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. Gedurende gemeentehuis, daarop volgende weken kan men schriftelijk op of aanmerkingen maken. De heer Kakebeecke (CDA) maakte naar aanleiding van het plan nog maals de mening kenbaar van zijn fractie over het verkeersleefbaar- heidsfonds, waaruit in de toekomst bepaalde voorzieningen aangaande het verkeer betrokken zouden worden. Hij toonde zich tegenstan der van het plan tegenstander van de benodigde 200.000 Gulden uit de algemene reserve te halen. Dit omdat onvoldoende bekend is over de gevolgen van het gevolgen en de daaruit volgende financiële con sequenties. "We weten niet wat we moeten verwachten en wat er gaat gebeuren. Als dat enigzins bekend is, moet er gepraat worden over de voeding van het fonds. Buiten dat komt het voorstel vrij onverwacht en ik meen dat de verkeerscommis- sie toch wel enige inspraak mag hebben aangaande de hoogte van zo'n fonds". Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaveijassen, woe en vr. Leidse Rechtswinkel 130775. •Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.38-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055 Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2