Liverpool bijna zeker in finale van Europa LEIDEN EN ZLCNAAR MORS II EBiWI Zwartkruis: nog geen verzoek aan defensie Na 3-1 zege op Zurich Bruscolotti "boeman" voor Rensenbrink en Anderlecht "held" van winnend Napoli 'Makelaars' buitenspel DONDERDAG 7 APRIL 1977 SPORT PAGINA 17 Bristol weert supporters BRISTOL - Bristol City, een van de degradatiekandidaten uit de eerste divisie, heeft gezegd geen supporters van Manchester United in zijn stadion te zullen toelaten bij de wedstrijf tussen beide clubs op 7 mei. De leiding van Bristolhnaakte die beslissing gisteren bekend, nadat zaterdag bij de wedstrijd Norwich City-Manschester United opnieuw moeilijkheden waren geweest met supporters van de Mancunians. Denis Howel.de Britse minister van sport zei blij verrast te zijn door het initiatief van Bristol City. EUROPA CUP I Dynamo-Kiev- Borussia MG 1-0 (0-0) Onisjenko 1-0. Scheidsrechter Ibanez. Toeschouwers 100.000 FC Zürich- Liverpool 1-3 (1-1) Risi 1-0; Neal 1-1; Heighway 1-2; Neal 1-3. Sc heidsrechter Babacan. Toeschou wers 30.000 EUROPA CUP II Napoli-Anderlecht 1-0 (0- OBruscolotti 1-0. Scheidsrecher Hé- lies. Toeschouwers 90.000 atletico Madrid-Hamburger SV 3-1 (0- 0)Cano 1-0; Magath 1-1; Lea 2-1; Cano 3-1. Scheidsrecher Rainea Toeschouwere 30.000. EUROPA CUP IIIRWDM-Atletico Bilbao 1-1 (O-l)Churuca 0-1; Teugels 1-1. Scheidsrechter Hun- gerbühler. Toeschouwers 30.000 Juventus-AEK 4-1 DEN HAAG - Defensie heeft niet aan Jan Zwartkruis de toestem ming geweigerd nog langer als bondscoach op te treden van het Nederlands elftal. Het is zelfs zo dat Zwartkruis zijn meerderen nog niet heeft verzocht zijn werk zaamheden met de oranje elf te mogen voortzetten, zodat van een weigering geen sprake kan zijn. Staatssecretaris Van Lent (defen sie) heeft dat geantwoord op vra gend van het VVD-kamerlid Keja. De defensie-bewindsman ontkent op voorhand dat als aan Zwartk ruis toestemming geweigerd zou worden, er gemeten wordt met twee maten, omdat Pfrommer wel, met behoud van salaris, kan op treden als trainer van de sch aatsploeg. Van Lent wijst er daarbij op dat Pfrommer "slechts" gedurende drie maanden per jaar buiten gewoon verloven krijgt. Bij de KNVB gaan de gedachten er echter na uit om Zwartkruis tot na de wereldkampioenschappen in 1978 als bondscoach te laten op treden. VOLLEYBAL - Het Nederlandse damesvolleybalteam heeft ook zijn tweede wedstrijd in de strijd om de Lentebeker (het officieuze Westeu- ropese kampioenschap) gewonnen. Nederland won gisteren met 3-0 van Engeland. Tegen Finland hoeft Oranje maar een set te 1 in de-lïnale .te komen. zeven minuten maaktö Robbie Rensenbrink kennis met de 'Carlos Monzon' van Napoli, Brus colotti. Met een aantal hechtingen in het hoofd kon de Anderlecht- speler de strijd voortzetten. ZÜRICH - Liverpool kan een plaats in de finale van de meestal omdat Dinamo in het rond- strijd om de EuropaCup I vrijwel niet meer ontgaan. De 3-1 sPelfn van de bal plaatsfouten zege bij outsider FC Zürich staat er voor 99 procent borg voor dat de Britten, die in het verleden al de Europa Cup II per kwartier. en de Jaarbeursbeker hebben veroverd, nu ook een gooi mogen gaan doen naar de meest begeerde voetbaltrofee. Niettemin leverden die overval- Wie de tegenstander in de eindstrijd wordt, is nog een achtige uitvallen nog kansen op. t~\ -rr i ft -r» Vooral door toedoen van ae kleine vraag. Dmamo Kiev won in eigen stadion met 1-0 van Bo- Deen Allan simonsen, een eenling russia Mönchengladbach. Zürich nam overigens gisteravond in de zesde minuut de leiding, loen Tommy Smith de doorgebroken Fredy Schweiler onderuit haalde en de Turkse scheidsrechter Dogan Babacan voor een strafschop floot, waaruit Peter Risi scoorde. Negen minuten later stond het'weer gelijk. De Britten, die de sleutelfiguren dallaghan en Toshack misten, zet ten op links een aanval op. Een lange solo van Kennedy eiste alle aandacht van de Zwitserse verde digers op, waardoor Phil Neal on opgemerkt mee naar voren kon komen. Het passje van Kennedy bereikte hem op vijf meter van het doel. In die situatie was de Zwit serse doelman Grob een geslagen man. De Zwitserse aanval, die meer op enthousiasme dan op voetbal- kunde had gesteund, kreeg door deze treffer een mentale opdoffer. Voor de rest van de wedstrijd was het Liverpool, dat het spel dicteer de. Steve Heighway zette de Britten drie minuten na de hervatting op 2-1, toen hij achterste man Pierre Albert Chapuisat de bal ontfutsel de. Dezelfde speler bevond zich ook in het centrum van de aanval bij de situatie, die in de 68ste mi nuut aan dè derde Engelse treffer voorafging. Hij werd neergelegd door verdediger Max Beer, die de indruk maakte eerderde bal dan de man te willen spelen. Desondanks de aanval. Jupp Heynckes, nog lang niet honderd procent fit, die pas op het laatste moment was op gesteld. kon Simonsen niet vol doende steun geven. Meer aanval lers had Borussia niet, want Lattek had voor vier-vier-twee gekozen. Een enkele keer ging Bonhof mee naar voren en de tegenvallende tijdverloor Wohlers kwam een keer dicht bij Roedakov, maar dat woog bij lange na niet op tegen de momenten vol dreiging in de buurt van de lange Kneib. De doelman van Borussia speelde echter een uitstekende wedstrijd, tot de fatale 72ste mi nuut toen hij schuld had aan de treffer van Onisjenko na een hoek schop van Boeijak. wees de scheidsrechter naai stip, waarvandaan Neal met droge knal voor 3-1 zorgde. Dinamo heerst Ruim een kwartie: Borussia Mönchengladbach de slag in Kiev. Spits Onisjenko maakte toen het doelpunt voor de Oe- kraïnse ploeg dat de Westduitse ti telhouder al zo lang boven het hoofd hing. Dinamo Kiev namelijk is van de af trap af de heersende ploeg geweest. In de eerste tien minuten dreigden de Pruisen onder de voet gelopen te worden. In die periode echter rea geerde doelman Kneib uitstekend op pogingen van Blochin. Dein de verdediging gêdrongen Duitsers de kleine Duitser NAPELS - Bekerhouder Anderlecht maakt een redelijke kans opnieuw de eindstrijd te bereiken van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Belgische club verloor gisteren in Napels de eerste ontmoeting in de halve finale met slechts 1-0 van Napoli. Hamburger SV heeft geen illusies meer. Bij de Spaanse lijstaanvoerder Atletico Madrid werd met 3-1 verloren. pasten zich geleidelijk aan en hiel den door het uitstekende duo Bonhof-Wittkamp de weg naar het doel afgesloten. Borussia heeft gebruik gemaakt van de gegevens uit de wedstrijden tussen Dinamo en Bayern Mün- chen. De Beierse trainer Cramer Interessant waren de duels tussen de twee internationals Vogts en Blochin. Over het algemeen werd i de duels, maar hij had geluk dat Blo chin bij twee doeïrijpe kansen slecht schoot. Borussia mocht tevreden zijn met de kleinst mogelijke nederlaag, ze ker omdat het resultaat niet in de eerste plaats aan eigen verdiensten te danken was. Dinamo immers had zijn collega Lattek ingeseind verloor elk overzicht in de buurt dat de beste methode was de tegen- van het strafschopgebied, waar de stander zo veel mogelijk te laten komen. Dinamo is gekomen en het leek er verdacht veel op dat de Duitsers werden gedwongen terug te gaan. Borussia slaagde er in van tiid tot tijd uit de ring te breken ploeg geconfronteerd werd meteen massale verdediging. Daardoor be hield Borussia nog een redelijke kans voor de tweede wedstrijd, die in het Rheinstadion van Dussel- dorp zal worden gespeeld. In de strijd om de UEFA Cup rest weinig hoop voor RWD Molenbeek, dat Feyenoord eerder uitschakelde, en AEK Athene. RWDM speelde op eigen veld gelijk tegen Athletico de Bilbao (1-1), AEK verloor met 4-1 bij Juventus. De spijkerharde verdediger Brus colotti heeft het duel Napoli-An derlecht beslist. Niet alleen speelde hij Rob Rensenbrink "uit de wed strijd" met onvoorstelbaar grove overtredingen, ook scoorde hij acht minuten voor tijd het enige doelpunt in het met 82.000 toeschouwers bezette San Paolos- tadion. Rensenbrink werd aan het begin van beide speelhelften zo keihard aangepakt dat hij vervol gens niet meer in zijn spel kon ko men. Daardoor viel het aanvalspel van Anderlecht erg tegen. Aan gezien de Italianen met anderhalve spits speelden, kreeg het publiek een oninteressant duel te zien, waarin de kansen op de vingers van één hand te tellen waren. An derlecht kreeg er twee, Napoli drie. LEIDEN - De voetbalverenigingen Lei den en ZLC worden de nieuwe bewo ners van het Morscomplex II. Dit is gis teren door de Sportstichting bekend gemaakt. Het nieuwe complex, vier vel den en een verhard oefenterrein, zal vol gend najaar gereed komen. Het oorspronkelijke plan om drie clubs op De Mors onder te brengen heeft de Sportstichting na ampele overweging la ten varen. De respectievelijke besturen van beide clubs toonden zich uitermate enthousiast over hun toekomstige loca tie. Over plannen om tot een verre gaande samenwerking te komen beraadt men zich momenteel. Het heeft het bestuur en Raad van Beheer van de Sportstichting weinig hoofdbre kens gekost het nieuwe complex in het Morskwartier te verdelen. Uit een in de cember van het vorig jaar gehouden hea ring kwamen twee kandidaten naar vo ren, die als zaterdag- (Leiden) en zon dagclub (ZLC) bovendien een ideale combinatie vormden. Onzeker De voetbalvereniging Leiden was zon dermeer een potentiële kandidaat, om dat de toekomst van haar huidige sport complex, Pomona, hoogst onzeker is in verband met een eventuele uitbreiding van het AZL. Omdat de zaterdagclub daarnaast ook nog eens uit zijn voegen barstte op het te kleine Pomona en zich verder uiterst enthousiast betoonde over een eventuele overgang naar een ander complex, kon en wilde de Sportstichting niet om de club van voorzitter Geenjaar heen. ZLC was eveneens een zeer aanvaardbare kandidaat om de doodeenvoudige re den, dat de Boshuizerkade sinds jaar en dag al overbezet is en het dus hoog tijd werd dat er daar wat opgeluchter adem gehaald zou kunnen worden. De verhuizing van ZLC én de bouw van het nieuwe zwembad achter de Vijf Mei hal, waardoor het verharde oefenveld aldaar moét verdwijnen, heeft de Sport stichting doen besluiten geen herverde ling van de Boshuizerkade door te voe ren, maar het terrein van Leidse Boys te bestemmen als nieuw (halfverhard) trainingsveld voor de vijf achterblij vende clubs. Leidse Boys "verhuist" dan naar het oude veld van ZLC. Niet haalbaar In eerste instantie had de Sportstichting gehoopt ook De Vliet nog gedeeltelijk te kunnen ontlasten door een kleine club van daar naast Leiden en ZLC onder komen te bieden op De Mors. Dat plan werd echter niet haalbaar geacht, omdat een aantal uiteenlopende redenen. Uitgaande van de nota "Sportvelden 1980" waarin staat, dat tegen die tijd per wee keinde, per veld maximaal vier wed strijden gespeeld mogen worden meende de Sportstichting dat als men drie clubs op De Mors zou onderbrengen dit uitgangspunt hier althans niet ver wezenlijkt kon worden. Gevolg: wan neer in de toekomst het Vlietpark gerea liseerd zal zijn moet toch weer één van de drie clubs van de Mors verdwijnen. Een ander bezwaar tegen een derde ver eniging is, dat dit een "kleintje" zou moeten zijn (anders verschuif je het overbezettingsprobleem van de ene naar de andere kant van de stad) en het voor een dergelijke club financieel praktisch onhaalbaar is om grote investeringen be treffende een nieuw te bouwen kantine te doen. Met de restrictie, dat ZLC op zondag één van zijn velden zal moeten openstellen voor een paar elftallen van een nog nader aan te wijzen andere Leidse club, besloot de Sportstichting Mors II aldus te geven aan twee voetbalverenigingen. Voorzitter Geenjaar van Leiden was uit ermate content met de toewijzing van de velden. "Hier hebben wij vijfentwintig jaar op gewacht", zei hij. "Verheugd zijn we ook over het besluit om niet meer dan twee verenigingen op De Mors samen te brengen. Ongetwijfeld staat ons, in ver band met de bouw van een nieuwe kan tine, nog heel wat te wachten, maar we zien niet tegen de problemen op. We gaan er welgemoed tegenaan". verdediging trouwens, want HSV werd door de Spanjaarden terug gedrukt. Tot de rust kon de overbelaste ver dediging de boot afhouden. En ook na de eerste Spaanse treffer van Ruben Cano (52ste min kwam HSV nog terug via middenvelder Magath. Leal zette Atletico echter weer op winst en Cano bepaalde de eindstand op 3-1. UEFA CUP Aek Athene, dat in een vorige ronde al een achterstand van drie treffers op eigen veld weg moest werken tegen Queens Park Rangers, moet die prestatie na de 4-1 nederlaag bij Juventus gaan herhalen. De ploeg van Frantisek Fadrhonc was slechts één helft opgewassen tegen Juventus, dat de Grieken na de openingstreffer van Cuccureddu gelijk zag komen via Papa- dopoulos. Na de pauze schrompelde het verweer van AEK ineen. Bettega (59 en 84) en Causio zorgden toen voor 4-1. RWD Molenbeek kwam pas vier minuten voor het einde op 1-1 tegen Athletic de Bilbao. Teugels was de produ cent van de late gelijkmaker tegen de verrassend aanvallend in gestelde Basken. RWDM kwam in de eerste helft nauwelijks aan bod en kreeg een vloedgolf van aanvallen te verwerken. Die werden tot staan gebracht met forse ingrepen, waaraan Nielsen en Lafont gele kaarten overhielden. RWDM kon de Spaanse furie echter niet tot staan brengen en Churuca passeerde na een half uur de uitblinkende doelman Nico de Bree (0-1). Molenbeek kwam pas na de pauze terug, maar miste via Teu gels zelf een strafschop, nadat ZLC-bestuurder Braggaar liet zich in ter- doelman Iribar hem bij de benen men van dezelfde strekking uit. "Het had gegrepen. De gelijkmaker nieuws is in de vereniging uitbundig be groet", vertelde hij. "Nu al zijn we bezig met allerlei plannen. We zullen straks toen keihard moeten werken, maar ik weet zeker dat het lukt. En we hopen op een goede samenwerking met onze nieuwe buur". Instemmend gemompel, aan de andere zijde van de tafel. Sportstichting-voorzitter Biegstraaten tenslotte: "Deze twee verenigingen heb ben uitstekende ontplooingsmogelijk heden in een nieuwbouwwijk als het Morskwartier. Uiteraard is het zaak, dat ze het straks goed met elkaar kunnen vinden. De combinatie lijkt me ideaal. Wat er met Pomona gebeurt? Dat is voor lopig niet aan de orde. We hopen, dat het behouden blijft voor de sport. Er zijn ge gadigden te over. Mors II is een knappe uitbreiding van onze veldenarsenaal, maar nog altijd komen we zo'n tien voet balterreinen tekort. Voorlopig zijn we evenwel weer een stapje dichterbij ons doel gekomen". AD VAN KAAM De derde mogelijkheid werd ver zilverd door Bruscolotti, die na een vrije trap van spits Savoldi, de held van Napoli werd, maar die door Anderlecht werd afgeschilderd als een voetbalbandiet. Ruzie HSV is de wedstrijd tegen Atletico onder een ongelukkig gesternte begonnen. Dinsdag al was er een geweldige ruzie binnen de ploeg nadat trainer Kuno Klötzer en een drietal spelers de training hadden gemist. De bus was zonder hen ver trokken omdat zij te laat in de hal van het hotel waren. De ruzie herhaalde zich gistermor gen en opnieuw stonden manager dr. Krohn en Kuno Klotzer als kemphanen tegenover elkaar. Binnen het veld echter leek alles bijde Hamburgers koek en ei. Niet dat er zo geweldig werd gevoetbald in het stadion Vicente Calderon, maar er werd wel formidabel gevochten. Voornamelijk in de BOKSEN - Mohammpd Ali zal op 16 mei in Landover (VS) zijn we reldtitel in het zwaargewicht ver dedigen tegen de ruguees Alfredo Evangelista. Evangelista staat bij de eerste tien op de ranglijst. SCHAKEN - Jan Timman heeft gisteren in de negende ronde van het internationale schaaktoernooi in Geneve een nederlaag geleden tegen de Fin Westerinen. De partij Sosonko tegen Liberzon werd af gebroken. WIELRENNEN - Hans Langerijs heeft gisteren na de tweede etappe de eerste plaats in de Ronde van Neder-Saksen overgenomen van Martin Havik. Langerijs kwam gis teren als tweede binnen. UTRECHT - Voor het eerst sinds de breuk in het najaar 1976 is giste ren contact geweest tussen de F(ederatie van) B(etaaldvoetbal) O(rganisates) en het sectiebestuur betaald voetbal. In de Utrechtse Jaarbeurshal was het belangrijkste onderwerp van gesprek hernieu wing van de samenwerking. Na mens de FBO waren aanwezig mr. Eric Vilé (FC Utrecht), Dick Pas- schier (FC Dordrecht) en Herman Choufoer (FC Den Haag). Er werd eveneens gesproken over de door WOS, WON en FBO opgerichte Stichting Arbeidszaken. Het sec-. tiebestuür betaald voetbal stelde dat de brief, waarin een aantal toonaangevende voetballers een pleidooi houdt voor Inter Football voor kennis is aangenomen. Hoe wel elders is gesuggereerd dat het sectiebestuur dpze week met de di rectie van IF van gedachten wisselt, werd de verzekering afgegeven dat bewuste publicatie erg prematuur is geweest. Inmiddels heeft de Stichting Arbeidszaken van het ministerie van Sociale Zaken ver nomen dat nog deze maand de ver gunning tegemoet gezien kan wor den waarin het alleenrecht voor Nederland zal zijn vervat om in het betaalde voetbal arbeidsbemidde ling te verlenen. Daarmee komen alle reeds door de burgerrechter il legaal genoemde makelaars bui tenspel te staan. AlLEA EVEM ADT/ek. TS1ADIOM, kXSEDKAMER- V£RLJARMlt06 CCOR KOLSK STOOK VE A4-iARMl£R£Kl VAD 'r cMaMoajRTJe.. B0 Dlr owe- ié OOKUITDE TDD VAD NAEOLEoOj

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17