jtlsfft "Iedereen tekent, behalve ambtenaren want die durven niet" eidse agenda Water op de tennisbaan levert stof tot praten Voorschotense huisvrouw ageert tegen renteheffingen Vara-radio GEEN BLOEMETJE morgen in Voorschoten MAAR BESTELAUTO MEEGENOMEN STAD EN RAND DINSDAG 5 APRIL 1977 Mevrouw Van der Werff met haar 102 handtekeningen: „Als je het alleen moet doen gaat het niet zo snel" VOORSCHOTEN - "Ik krijg van iedereen positieve reacties, behalve van mensen die bij de gemeente werken. Die durven niet te tekenen." Aan het woord is me vrouw H. van der Werff uit Voorschoten. Zij was tot afgelopen donderdag gewoon huisvrouw - sinds die 31 ste maart voert ze actie. Oorzaak? De renteberekening op de gas-, water- en electrarekeningen, die de gemeente Voorschoten denkt toe te pas- Vorige week werd bekend dat Voorschoten zijn burgers 1,4 procent rente per maand wil laten betalen over de energierekenin gen. Dit omdat de gemiddelde Voorscho tenaar, naar de mening van het gemeente bestuur, een slechte betaler is. "Het duurt gemiddeld twee-en een -halve maand vóó men hier betaalt," al dus ambtenaar Van Beest van de afdeling financiën van Voorschoten vorige week. Men vergeet daarbij te bedenken dat het in Voorschoten twee maanden duurt vóór de rekeningen de gemeentelijke deur uit gaan. De Voorschotenaar betaalt derhalve niet na twee en een halve maand maar binnen veertien dagen Diezelfde Voor schotenaar gaat nu de traagheid van het ambtelijk apparaat betalen. Dat is veel Voorschotenaren in het verkeerde keelgat geschoten. Bij mevrouw Van der Werff schoot het zo verkeerd dat zij afgelopen donderdag, gewapend met handtekenin genlijsten, de straat op ging. Sindsdien loopt ze eidere dag van negen tot twaalf en van half twee tot vier langs de deuren. Tot nu toe leverde dat 102 handtekeningen op. Dankbaar werk "De reacties die ik krijg zijn over het alge meen zeer positief. Vrijwel iedereen die je spreekt vindt het een schandalige maat regel. Eén man vloog me zelfs bijna om de hals toen ik om zijn handtekening kwam vragen," aldus mevrouw Van der Werff. Het is dankbaar werk", vindt ze, "Al vallen de benen dan ook van mijn lijf." Het actie voeren gaat haar niet in de koude kleren zitten. "Ik zou best een beetje hulp kun nen gebruiken. Dan kun je ook veel snel ler werken, alhoewel ik die 102 handteke ningen die ik nu heb al een aardige start vind, als je bedenkt dat ik het helemaal in m'n eentje doe. Het gaat niet hard, wantje moet het bij iedere deur opnieuw uitleg gen en daar gaat soms veel tijd mee verlo- Het liefst wil mevrouw Van der Werff een actiegroep opzetten, zodat Voorschoten, vanuit haar huis aan de Abraham van der Hulstlaan, wat efficiënter "bewerkt" kan worden. Het streefgetal: drieduizend handtekeningen. Voorschoten Overigens heeft mevrouw Van der Werff niet alleen bezwaar tegen de renteheffin gen, maar ook tegen het systeem van voorschotheffingen. Het systeem in Voorschoten werkt als volgt. Het verbruik van gas, water en electra wordt geschat en vervolgens door drie ge deeld. Maandelijks betaalt men dus een derde van het geschatte kwartaalver- bruik. "En daar klopt ook niets van," al dus mevrouw Van der Werff. "Wantje be taalt hier in Voorschoten of veel te veel vooruit waar door je aan het einde van het kwartaal geld terug krijgt, of - en dat is veel erger - de schattingen zijn veel te laag, zodat men na drie maanden een idioot hoog bedrag bij moet betalen." Overigens berekent Voorschoten zijn rente over die driemaandelijkse afreke ning. "Ik heb donderdag het gemeentehuis ge beld en gevraagd of de gemeente straks ook rente moet betalen. Maar dat is na tuurlijk niet zo. Daarvoor heeft men een andere regeling. Dat deed bij mij de em mer overlopen." Hans Meijer Bouw clubhuis KNS in mei aan de orde OEGSTGEEST - „Ik lust deze pro cedure niet en weiger er nader op in te gaan", aldus het Oegstgeester raadslid Boesjes (PvdA) gistera vond tijdens de vergadering van de commissie openbare werken. Aan leiding tot deze uitspraak wast de mededeling van voorzitter Thorn over het clubhuis van de korfbal vereniging KNS dat niet gebouwd wordt. In een vorige vergadering van de commissie was er nogal wat twijfel over de plaats waar dit gebouw zou moeten komen. Thorn deelde giste ravond mee dat er een zekere vorm van overeenstemming is bereikt met de vereniging over een andere plaats. De meerkosten hiervan zouden 20.000 gulden bedragen. „Het bestuur van KNS heeft zich bereid verklaard zelf 10.000 gulden hiervan voor zijn rekening te willen nemen. „Wij willen dit zo spoedig mogelijk in het college behande len". Boesjes vroeg zich na deze uiteen zetting af wat nu precies de bedoe ling was. Thorn zei dat hij wilde kijken of de commissie hieraan haar medewerking wilde verlenen zodat het voor KNS mogelijk zou zijn in september het gebouw in gebruik te nemen: „We kunnen het dan nog in de raadsvergadering van april behandelen. Morgen nemen we in het college hierover een be slissing en mogelijk kan het dan morgenavond als extra agendapunt worden opgevoerd bij de commis sie financiën". Boesjes stak zijn verbazing over dit feit niet onder stoelen of banken, waarna Thorn, na wat onduidelijke formuleringen, zei dat het dan toch maar in de vergadering van mei aan de orde moet komen. OEGSTGEEST - Het is zeer de vraag of de Oegstgeester gemeente raad in april het plan voor de bouw van een overdekt zwembad in die gemeente zal behandelen. Enige weken geleden zei wethouder Thorn dat het plan "wat hem be treft de raad in kon". Gisteravond, tijdens de vergadering van de commissie openbare werken, kwam hü evenwel op die uitspraak terug. "We zitten met nog wat cij- ferwerk en deze werkweek is erg kort", zo deelde Thorn mee. Apotheken Voor spoedgevallen wordt de avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, waargenomen van 1 tot 8 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein, Leider dorp, tel.890000. Dinsdag Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 0-1 uur Steenstraat lb, wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Neder lands, studiebegeleiding, 0-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Stadsgehoorzaal, Matthaus Passion, van J. S. Bach, uitgevoerd door het Utrechts Symphonie Orkest en het gemengd jon genskoor Ex Animo, 7.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, yoga, jazzballet, fotoclub gevor derden, tekenen en schilderen, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, commissie volkshuisvesting, Dienstencentrum van Hogen informatieavond over tunni nixstraat, 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, financiën en cultuur, 7.30 uur nam. Sportzaal Op Dreef, Leiderdorp, WD- verkiezingsbijeenkomst, 8 uur nam. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 0-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 OEGSTGEEST - Alle Oegstgeester verkeersdeelnemers moeten een zo optimaal mogelijke veiligheid ge nieten en het doorgaand verkeer moet zoveel mogelijk naar de randwegen van de gemeente geleid worden. Dat zijn de twee voor naamste doelstellingen uit de Aanzet tot een verkeersplan Oegstgeest"die vooruitlopend op een verkeerscirculatieplan door B en W van Oegstgeest is uitgebracht. t denken ver der aan het scheppen van „auto- luwe gebieden"waarin sommige straten als woonerf worden aange wezen. Verder moet aandacht be steed worden aan de parkeerpro- College van Oegstgeest komt met aanzet tot verkeersplan Zuidamerikaans Pedro Juan, Geraldo, Andrés y Roberto (u merkt, aam ons Spaans mankeert niets) heb ben zich verzameld in de groep Conjunto Yaravi en spelen muziek uit de landen rond het Andesgebergte op originele in strumenten, zoals de kena (een bamboe fluit zonder mond stuk), de charango (een tiens- narig gitaartje, waarvan de klankkast bestaat uit het schild van een gordeldier), de bombo en de siku. Zaterdaga vond doen zij dat in het LAK- theater aan het Levendaal. Want dan is daar een Zuidame- rikaanse avond. De leden van de dansgroep „Arriva, Arriba" uit Amsterdam zullen enkele volksdansen uitvoeren, en éen van hen, Saskia, zingt boven dien vier Peruaanse liederen. Harpist Hans Dubrock uit Nijmegen speelt melodieën op zijn zelfgemaakte harp van Zuidamerikaans model. De groep Los de Tiahuanacu uit Amsterdam brengt liederen ten gehore, die een politiek ka rakter dragen. En het begint allemaal om half negen. Criminaliteit Jeugdcriminaliteit is het on derwerp van een bijeenkomst, morgenavond op Augustinus. Dit in het kader van de cyclus „Jeugd en Samenleving". De criminoloog drs. Toornvliet houdt een inleiding, v film „school voor delinquen ten" zal worden gedraaid. Aanvang half negen in de mensa van Augustinus, Ra penburg 24. Zwemles Wie zwemles krijgt van de Leidse Reddingsbrigade moet vrijdag niet naar De Zijl, maar naar De Overdekte in de Haar lemmerstraat. De Zijl is Goede Vrijdag gesloten. Alle lessen beginnen in De Overdekte een half uur later. In de eerste we ken van mei worden trouwens de examens afgenomen voor de OEGSTGEEST - "Ik vind het alle maal wat onbevredigend. Er zijn in ons land misschien wel 50.000 goede tennisbanen maar precies bij de nieuwe tennisbanen van Oegst geest lijkt het erop alsof er voor het eerst iets dergelijks gemaakt moest worden. Ik kan niet akkoord gaan met dit voorstel." Dit was de me ning van het raadslid Boesjes (PvdA/PPR) gisteravond in de ver gadering van de commissie open bare werken en sport. In 1975 werden de nieuw aange legde tennisbanen in gebruik ge nomen. Spoedig na de opening bleek dat er na regenval veel water op de banen achterbleef. Men weet dit aan het feit dat zand en stof van de nabij gelegen hockeyvelden op de tennisbaan terecht kwam waar door een goede drainage niet moge lijk zou zijn. In dat jaar werd daarom de toplaag van de velden vervangen. Helaas bleek dat ook in 1976 hetzelfde euvel zich voordeed. Na onderzoek van de vereniging kwam naar voren dat een en ander niet ontstaat door overwaaiend zand maar dat de direct onder de toplaag aangebrachte laag oorzaak is van de wateroverlast. De voorzieningen zijn intussen aangebracht en gisteravond moest de commissie zich in eerste instan tie uitspreken over het beschikbaar stellen, achteraf, van een krediet van 7000 gulden. De leden van de commissie waren hier echter niet gelukkig mee. Zo wel Boesjes, als de commissieleden mevrouw Zoutendijk (WD) en Kraan (CDA) meenden dat niet voldoende is aangetoond dat de laatste ingreep inderdaad vol doende zou blijken om het water van de velden zou houden. De heer Kraan vroeg zich af of er niet een onpartijdig onderzoek zou kunnen worden gedaan naar de werkelijke oorzaak. "Ik ben onvol doende overtuigd en het zou mij niet verbazen als we volgend jaar en misschien zelfs het jaar daarop we derom geconfronteerd worden met het beschikbaar stellen van gelden om dit probleem op te lossen." Wethouder Thorn kon wel mee gaan met de gedachten van de commissieleden, hoewel hij er niet aan twijfelde dat de nu verrichte werkzaamheden een volledige op lossing voor het probleem zullen 10.30 uur vm. - 12.30 i Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. K&O-gebouw, Oude Vest 45, "Rijks daalderconcert" door Mary Stanton, piano, 8.15 uur nam. Augustinus, Rapenburg 24, bijeenkomst over jeugd criminaliteit, 8.30 uur nam. De Gouden Leeuw, Voorschoten, radio-programma Voorschoten- centraal, 12-1 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, commissie onderwijs en maatsch. aangelegenhe den, 7.30 uur nam.; commissie verkeer Gemeentehuis Voorschoten, c financiën en bedrijven, 8 uur nam.; openbare werken en perso- Donderdag blematiek, vooral bij de winkelcen tra. Men wil "vreemde elementen"- als geparkeerde vrachtwagens en caravans - uit woonwijken mijden en meer ruimte scheppen voor inva liden. Tenslotte pleiten B en W van Oegstgeest voor vrije fiets- en bus routes. De foto van de Rhijnzicht- weg illustreert de noodzaak daar van. De nota, zoals die nu op tafel ligt, komt eerst als praatstuk in de raad waarna de verkeerscommissie zich over het geheel zal buigen. Dan komt de nota een maand ter visie, met de mogelijkheid om schriftelijk op- en aanmerkingen te maken. Een en ander moet tenslotte leiden tot een meerjarenplan VOORSCHOTEN - Morgen, woensdag, verzorgt de VARA van uit De Gouden Leeuw het radiop rogramma "Voorschoten Cen traal". In dit programma van Henk van Stipriaan gesprekken met meer of minder bekende Voorscho tenaren, die om wat voor reden dan ook in het nieuws zijn of zijn ge weest. Het programma wordt rechtstreeks uitgezonden op Hilversum 2, tus sen twaalf en één uur. Bij de op name is iedereen welkom. v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof, 4 Architektenburo. gra tis advies, 8-9 uur nam., telefoon 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8—10 uur nam koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel.» 01717-3309. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur diploma's A en B. Voor de KNZB-dipIoma's is er vrijdag 15 april in beide zwembaden een proefexamen. Na de exa mens in mei kunnen nieuwe kandidaten voor de zwemles sen zich opgeven, mits ze vijf jaar of ouder zijn. Bouwkunst M. van Hoogstraten, hoofd van de rijksdienst voor kastelen op het ministerie van CRM houdt woensdag 12 april 10 uur 's ochtends een causerie over het onderwerp „Een greep uit de rijke geschiedenis van de lan delijke bouwkunst". Hij doet dat op een ledenbijeenkomst van de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam. LEIDEN - Een Leidse bloemen handelaar is zijn bestelauto kwijt. De Leidenaar had zijn met uitnodi gende stickers als 'Neem vaker een bloemetje mee' beplakte wagen zondagavond voor zijn woning aan de Oude Vest geparkeerd. De vol gende ochtend bleek de (witte) be stelauto, gekentekend 36-43 VA, te zijn verdwenen kennelijk door on bekenden inplaats van een bloe metje meegenomen. De auto zou een waarde van 8000,- vertegen woordigen. De Leidse politie heeft een 17- jarige jongen uit Lisse aangehou den, die diefstal van tenmiste vier bromfietsen op zijn geweten heeft. De Lissenaar pleegde de brom fietsdiefstallen de afgelopen weken in Leiden en omgeving. Politie agenten zagen hem gistermiddag op de Beestenmarkt op een brom mer rijden, waarvan de diefstal in het afgelopen weekeinde door de eigenaar was aangegeven. De bromfiets dief is ingesloten in het bureau aan de Zonneveldstraat Een 58-jarige Leidenaar raakte gewond, toen hij gisteravond met zijn brommer op de Willem de Zwijgerlaan onder een auto kwam. Hij kreeg een gecompliceerde lin-, keronderbeenbreuk. Het ongeluk gebeurde op het moment dat de bromfietser van de Kooilaan de Willem de Zwijgerlaan opreed, vol gens de politie zonder aan de auto mobilist een 66-jarige Leidenaar voorrang te verlenen. De bemanning van een surveil lancewagen heeft gisteravond vijf Leidse scholieren mee naar het bu reau genomen omdat ze met brok ken steen eenden hadden beko geld. Eén van die eenden die rond zwommen in de vijver aan deMah- lerstraat werd daarbij gedood. De jongens, allen in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, zijn door de politie ern stig onderhouden over deze die- SOS-dienst renmishandeling. 8.30 uur nam. Stadhuis, werkgroep wijkraden, 7.30 uur nam.; commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam.; commissie sociale zorg, maat sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 8 uur nam. "Bomen kappen niet elegant" OEGSTGEEST - Tegen de ver wachting in werd gisteravond - tij dens de vergadering van de Oegst geester commissie openbare wer ken - nauwelijks gediscussieerd over het kappen van bomen bij de Willibrordkerk aan de Rhijnzicht- weg. Daar zijn de afgelopen week bomen en struiken gekapt ten be hoeve van het busbanenplan. Dat gebeurde echter vóór het rijk die plannen heeft goedgekeurd. "Ik blijf het weinig elegant vinden om, terwijl er nog diverse beroepen tegen het busbanenplan lopen, al vast maar te beginnen met het ver wijderen van groen. Wat nu gebeurt is onherstelbaar als het beroep schrift ontvankelijk wordt ver klaard," zo stelde mevrouw Zou tendijk daarop. Wethouder Thorn weigerde echter op de problematiek in te gaan: "Het is niet netjes, ik zou bijna zeggen niet elegant, om vooruitlopend op schriftelijke vragen van de heren Kohlbeck en Wolthaus - die de ko mende raadsvergadering aan de orde komen - nu al op de zaak in te gaan. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2