"College Warmond is tekort geschoten ROEMEENSE VIRTUOSITEIT eidse agenda Geen verkeers maatregelen in i wijk Boschgeest Gevaarlijke bocht bij het Groene Kerkje Toch kans op renovatie in Warmundastraat Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 1 APRIL 1977 WARMOND - "Wij vinden dat het college in zijn taak tekort is geschoten. Deze ontwikkeling had veel eerder gesigna leerd moeten worden", aldus fractieleider J. Timmermann van Progressief Warmond, die gisteravond in de War- mondse raadsvergadering scherpe kritiek uitte op het feit, dat twee projectontwikkelaars erin geslaagd zijn het me rendeel van de grond de Oranje Nassaulaan in handen te krijgen. Die ontwikkeling is, aldus PW, des te meer ongewenst omdat War mond al geruime tijd op zoek is naar een plaats waar de woning bouw voor de komende tien jaar kan geschieden. "Dat was nu een mooie plaats geweest om te bou wen. Nu kan dat niet meer en moeten we hier en daar boeren bedrijven sluiten en kwetsbare natuurgebieden aantasten om tch toch de Warmondes War- mondse te kunnen voldoen", be toogde PW-partijvoorzitter G. Slingeland op de tribune. Burgemeester W. F. de Vreeze be gon met de mededeling dat men erin geslaagd is grond van beide ontwikkelaars - Bagon en Enro-Westgaarde - te kopen zo dat nu toch zo'n honderdtachtig woningen langs de Oranje Nas saulaan gebouwd zullen worden. Op de rest van de grond zullen door de beide ontwikkelings maatschappijen landhuizen ge bouwd worden. De Vreeze meende dat het college zeker niet in haar taak tekort is geschoten. "Ons probleem is ge weest de dat exploitatie maatschappij Voorhof-Warmond (een onderneming van de multi miljonair Menten) zich niet aan afspraken heeft gehouden. Bij een eventuele verkoop v de grond zou de gemeente voorkeursrecht krijgen, zo luidde de afspraak, en dat is niet gebeurd". Te snel af PW-woordvoerder Timmermann antwoordde daarop dat het col lege dan bijvoorbeeld door meer gespecificeerde voorbereidings- besluiten (de inleiding tot het maken van een nieuw bestem mingsplan - red.) dat soort ont wikkelingen tegen moet gaan. De Vreeze ontkende dat dat moge lijk is: "En bovendien blijft het natuurlijk altijd mogelijk dat een projectontwikkelaar de ge meente te snel af is. Dat soort maatschappijen biedt bovendien prijzen die een gemeente nooit kan betalen". Consequenties De PW-fractie nam echter geen ge noegen met de beantwoording van het college en zegde toe de volgende vergadering, nadat men met de leden overleg heeft ge pleegd, op de zaak terug te ko men. Men achtte het gisteravond niet uitgesloten dat PW politieke consequenties aan het gebeuren zal verbinden, hetgeen CDA- fractieleider J. Tulp de opmer king ontlokte dat er door PW te veel op polarisatie binnen de raad aangestuurd wordt. Hij zag, evenals de VVD-er Pauli, geen enkele reden om te twijfelen aan het beleid van het college. OEGSTGEEST - ..Het is een hele oude zaak. Ik kan mij niet anders herinneren dan dat dat een uiterst gevaarlijke bocht is," aldus de reactie van burge meester jonkheer T. A. J. van Eysinga op een brief van de Eerste Nederlandse Wielrijders Bond aan het Oegstgeester col lege. Daarin wordt er voor ge pleit iets te doen aan de bocht bij het Groene kerkje, die naar de mening van de de ENWB voor fietsers levensgevaarlijk is. Al eerder zijn er over de bocht klachten geweest. Na opmer kingen van met name perso neelsleden van de Marine Elec- tronische Bedrijven, die er da gelijks langs fietsen, werd het fietspad .van de oostkant van de weg naar de westkant verlegd. De ENWB doet nu drie voorstel len, waarvan het eerste herstel van de oude toestand is. Een andere mogelijkheid is verbre ding van het bestaande fietspad en beveiliging van de fiets strook tussen het Groene Kerkje en de bebouwde kom van Oegstgeest. Als laatste mo gelijkheid oppert de ENWB handhaving van de plaats waar de fietsers nu van de ene kant van de weg naar de andere moe ten oversteken, maar dan met een stoplicht-beveiliging, en verbreding van de fietsstrook. Het verbeteren van de situatie op die plaats is overigens niet alleen een taak van de gemeente Oegstgeest, maar ook die van de provincie. Burgemeester Van Eysinga verwacht niet de provincie erg genegen zal zijn wat aan de si tuatie te doen; „Per slot van re kening is de hele zaak juist op advies van gebruikers enige tijd geleden gewijzigd." Bromfietsers to's maar de bromfietsers op die plaats de grootste bedreiging voor de veiligheid van de wiel rijders vormen. „Die gieren maar overal tussendoor - juist op het fietspad." Dat wordt ook door de ENWB onderkend. Een van de advie zen van de bond luidt dan ook om dat gedeelte van het fiet spad tot verboden gebied voor brommers te maken. Van Eysinga ziet geen heil in verbreding van de weg op die plaats. „Dat is een hele kostbare en tijdrovende zaak en daarvoor is het sop de de kool niet waard", aldus de burgemeester, die meent dat in de nabije toe komst een heel andere oplos sing voor de problemen gevon den zal worden: „Zo gauw we met Haaswijk beginnen - en dat kan nu echt niet meer zo heel lang duren - komt er ook een brug over het Oegstgeester Ka naal. Dat is een veel directer verbinding en dan hebben we met de problemen bij het Groene Kerkje nauwelijks meer iets te maken." De brug komt in het verlengde van de Irislaan te liggen. Intussen zal de Oegstgeester verkeerscommissie zich wel over de problemen bij het Groene Kerkje buigen: „Mis schien kunnen zij een tussenop lossing vinden", aldus Van Ey singa. LEIDEN - Een ouderwets sfeertje, gisteravond in het doorgaans zo progressieve Leids Vrije Tijds Centrum. "Muziek uit Duizenden" werd daar uitgevoerd door de amateuroperettevereni- ging "De Troubadours" uit Oegstgeest. Er werden delen uitgevoerd uit "Der Vogel- handler" en "Der Zigeuner baron", maar ook muziek van Robert Stolz en Johan Strauss. De aankleding van de zaal was voor deze gele genheid aangepast. WARMOND - Het Landelijk Om- budsteam Stadsvernieuwing en het actiecomité Warmundastraat zijn erin geslaagd een aannemer te vinden die bereid is het door het LOS opgestelde renovatie plan voor de Warmundastraat voor een acceptabele prijs uit te voeren. Alhoewel de cijfers nog niet bekend zijn gemaakt heeft de Utrechtse aannemer Jurrièns meegedeeld dicht bij de veertig duizend gulden per woning te zullen blijven, welk bedrag voor het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening ac ceptabel is. Beslissende fase Daarmee is een beslissende fase in de "affaire-Warmundastraat" aangebroken. Tot op heden werd er door het bestuur van de wo ningstichting "Warmunda" - ei genaar van het complex van 31 arbeiderswoningen - en het Warmondse college getwijfeld aan de haalbaarheid van de plan- Twee eerdere pogingen van de wo ningstichting om tot renovatie te komen liepen op niets uit. De plannen, achtereenvolgens ge maakt door de Nationale Wonin graad en het Leidschendamse ar chitectenbureau De Ruyter, ble ken met een prijs van zeventig duizend gulden per woning veel te duur. Het bureau De Ruyter werkt nu aan nieuwbouwplan- nen. Het LOS en het actiecomité be strijden overigens de uitlatingen van B en W van Warmond en het bestuur van de woningstichting, als zou staatssecretaris Schaefer van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening toestemming voor het beëindigen van de exploitatie van de woningen - het feitelijke groen licht voor sloop - gegeven hebben. Brief In een afschrift van de brief van het ministerie, die naar het actieco mité is gestuurd, wordt volgens actiecomité en LOS alleen mee gedeeld dat de staatssecretaris van de problemen in de War mundastraat op de hoogte is. "Maar er wordt zeker niet ge sproken over een vergunning voor beëindiging van de exploita tie", aldus Herman van Vliet van het LOS, "Daar is bovendien een raadsbesluit voor nodig en dat is er in ieder geval niet". Burgemeester W. F. de Vreeze van Warmond deelde gisteravond in de raad van Warmond mee niet "eindeloos te willen doorgaan met het maken van plannen". Dit omdat oponthoud kostenverho gend werkt en de bewoners van de straat, naar de mening van de burgemeester, recht hebben op een definitieve uitspraak. VOORSCHOTEN - Volksmuziek uit Roemenië gisteravond in de voorname Marotzaal van het kas teel "Duivenvoorde". Een concert buiten het vastgestelde programma om. Zelden slechts kan men met een dergelijk ensemble kennis ma ken. Het is maar klein, dit or kestje), niet meer dan zes man sterk. Dit "sterk" moet dan wel let terlijk worden genomen: deze zes zijn sterk in technisch en muzikaal vermogen. En het klankvolume overtreft verre de verwachtingen. Dit Roemeens orkest heet naar de leider Benone Damian, die zelf viool en accordeon speelt. De an dere vijf leden, de vermaarde pan- fluitist Nicolae Pirvu, de cymbalist Petre Marinescu, het blaasinstrumenten-factotum Ion Cirstoiu, de gitarist Ion Boata en de contrabassist Leance Viorel zijn evenzoveel verrassingen, net als hun aanvoerder, een ongelofelijke vioolspeler, die de knapste toeren op de e-snaar uithaalde. De twee met de gitaar en de contra bas bleven wat op de achtergrond, maar wie hun spel aandachtig ob serveerde, ontdekte, dat zij in niets voor de anderen onderdeden. Een programma was er niet: het was een naamloos concert, dat veel vreugde door de deftige Marotzaal joeg. De spelers hadden geen no tenblad; het leek wel of ze voortdu rend improviseerden. Dit zal in de onderdelen ook wel gebeurd zijn. Op die volksmelodieën en danswij zen is oneindig veel te variëren. Maar ze begrepen elkaar opperbest. Na de koffie voerden ze hun spel naar fantastische hoogten van vir tuositeit, naar ongehoorde klanken en kleuren op. Wat we «p de pans fluit, de doedelzak, de herdersfluit, het cymbaal hoorden, in snelle en plotselinge afwisseling, leek soms een magisch gebeuren. Het publiek was laaiend enthousiast. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Grunnegerlaand Zaterdag ain grode toneeloa- vend in Voorschoten, Cultu reel Centrum van Ons Grun negerlaand. Wie zorgen mit mekaar veur 'n voole zoal en zetten mit Jan en Oarend Puut de bloumkes boeten, Ome Jan zet de bloumkes boeten, een bliedspel in drij bedrieven deur Bart Veenstra. Aanvang acht uur. Wie van 't Westen naar Grunnen wil, goat trou wens over Ofsloetdiek. Maar wat is er van FC Groningen geworden, nu Piet Fransen niet meer bij GVAV speelt? Pijnlijk man, pijnlijk. Yes "Yes", dat is een prima groep, voor leke-oren soms wat wild, maar heus, "Yes" mag er zijn. Vanavond in sociëteit Mirakel van 't Breehuys een film over deze pop(?)groep. Aan de Breestraat. Wandeling De paden op, de lanen in met de afdeling Leiden van het Insti tuut voor Natuurbescher mingseducatie, zondagmiddag bij Oud Poelgeest in Oegst geest. Beginnen om twee uur, ingang Laan van Oud Poel geest. Israël G.F. Kolderman uit Leider dorp vertelt zondagochtend in het Volkshuis in Leiden over zijn verblijf in Israël, op een bijeenkomst van Werkge meenschap De Ratel. Om half elf. Alleenstaanden De Nederlandse Weduwen- en Weduwenaarsbond afdeling Leiden e.o. houdt maandaga vond een bijeenkomst voor alle alleenstaanden in de Leonarduszaal, Haagweg 14. Vanaf acht uur wordt er gekla verjast en gesjoeld. Geld Woensdag begint in het Leidse Volkshuis een cursus voor werkloze jongeren: „Pas op je tellen" genaamd. De cursus behandelt allerlei onderwer pen die met geld te maken hebben (zowel het verdienen als het uitgeven). Door middel van deze cursus wordt gepro beerd wat duidelijkheid te scheppen in de ingewikkelde papieren rompslomp, waar ie dereen die geld verdient en uitgeeft, mee te maken krijgt. Juist ook voor mensen, die van een uitkering rond moeten komen, is het van belang op hun tellen te blijven passen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Anniek v.d. Geest, het Leidse Volkshuis, Haar lemmerstraat 73, tel. 125736, tst. 1. De cursus duurt zes we ken. VOORSCHOTEN - In de wijk Boschgeest zullen geen extra ver keersmaatregelen worden geno men om het vrachtverkeer tegen te gaan. De commissie Openbare Werken heeft zich gisteravond ver enigd met de conclusie van een ambtelijke werkgroep, dat het met de verkeersoverlast in deze Voor- LEIDEN - Geboren: Johanna A. dv WG. de Beer en J.A. de Mooij;Jacoba K. dv N.J. van der Wilk en W.M. de Ridder; Joris zv R.J. Smits en N.M. Bennis; Jan zv J. van der Kwaak en M.A. Heems- kerk;Robert E. zv B.E. Westerman en J.C. D'hous; Smita dv D.C. Chaturvedi en B. Pandey. Gehuwd: J. Worotikan en M.G. Stipdonk; D.W.J.H. Leugering en A.K. van der Zwan; L.J.M. van Fulpen en M.G.C. Rozier; J.W. Blikman en C. Dorrepaal; J.J.W. van Went en W. Fak kel; W.S. Ng en S.H. Cheung; J.P. Kloos en A.C Barends;D. Prineas en E.J.M. Verhoeven. Overleden: J.M. Sloos (1902) geh.gew. met J.P. van der Vos; P. Collee (1907); L.W. van Run (1906), echtg. van E. van der Beek; J.C. Korteland (1919) eehtg. van J. Mulder; G. J. G.J. de Rooij (1907); A.P. Verboom (1925); P. Petiet (1890); P. van Weeren (1899); J.L.W. van Galen (1927). Post gestolen LEIDEN - Een voor de bewoners van de Tulpenstraat bestemde bundel met poststukken is gesto len. De post moet gisterochtend uit de tas van een PTT-besteller zijn weggenomen. De besteller had zijn fiets in de Tulpenstraat tegen een gevel geplaatst om vervolgens een stapel post te bezorgen in de nabij gelegen Acaciastraat. Toen de be steller in de Tulpenstraat was te ruggekeerd, merkte hij dat een bundel post uit zijn fietstas was verdwenen. De besteller, een 29- jarige Leidenaar, heeft kort daarna bij de politie aangifte van diefstal gedaan. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot city ring en Groenoord): H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 120001; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuin- stadwijk): J. van Gent, Zoeter- woudse Singel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur; A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115; van zondag 8uurtot zondag 24 uun F. Lahr, Zoeterwoudse Sin gel 11, tel. 120347. Leiderdorp - Van 't Woud en Reu- ling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H.A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960 (zaterdag); A. Tromp, Lohmanplantsoen 33, tel. 071-762159 (zondag); S.M. Platteel de Jongh, tel. 5417 (zaterdag sii zondag). Warmond - T .J.fi. Lempers, Chur- chillla'.n 13, Voorhout, tel. 02522- 10Ko. Apotheken schotense wijk nog wel mee valt. Daarmee is een verzoek van de wij kraad Boschgeest in deze richting, verworpen. De commissie bleek zich er wel van bewust dat de wijkraad hier waar schijnlijk geen genoegen mee zal nemen. Mr. J. Goosens (PPV) stelde dan ook voor om de wijkraad gedeeltelijk zijn zin te geven en een inhaalverbod in te stellen.Mr. S.A.C. Begeer (VVD) stelde "dat het het toppunt van discriminatie zou zijn om door maatregelen in Boschgeest andere wijken met dit verkeer op te zadelen". Hij pleitte voor objectieve maatstaven die voor alle wijken, en dus ook voor Boschgeest, zouden moeten geld en. Het CDA en PCC stelden zich achter de conclusies van "de objec tieve werkgroep". Garagehouder mag niet bouwen ZOETERWOUDE - Alle fracties in de gemeenteraad van Zoeterwoude hebben zich gisteravond akkoord verklaard met de afwijzing door B en W van een bouwvergunning aan garagehouder Van der Kolk. Van der Kolk had de vergunning aange vraagd om op zijn terrein tussen Dr. Bouwdijkstraat en Dorpstraat een garage annex showroom te bou- B en W wezen zijn verzoek af omdat het bedoelde gebied is opgenomen in het bestemmingsplan "Kern" en als zodanig alleen gebruikt kan worden voor winkels. Vonhoff-Meijer in Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse afdelingen van de VVD en de PvdA organiseren dinsdagavond een ge zamenlijke debat-avond in het Je- roenhuis. Namens de WD spreekt burgemeester Vonhoff, oud staatssecretaris van CRM en na mens de PvdA de huidige staatsse cretaris, Meijer. Aanvang kwart over acht. Voor spoedgevallen wordt de avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, waargenomen van 1 tot 8 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein, Leider dorp, tel.890000. Wijkverpleging Leiden - Interk-uis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Inierkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waaklaan, tel. 4641: Alg. Hulpverlening, :el. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23, Sassinheim, tel 02522- 12022. Gezinsverzorging. Leiden - Stiching Gezinsverzor ging Leiden, aaivragen hulp voor bejaarden, langlurig zieken en ge zinsverzorging, Vlare 45, tel. 149441 (maandag t/m vijdag van 9-10 uur en van 13-14 uu\) Vrijdag Hooglandse Kekgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, bejaardensoos fumanitas, 2-4.30 Fred. Hendrikpiantsoen 25, Lei derdorp, infornatieavond Baha'i gem„ 8.15 uur mm. Nieuwe Rijn 19. club voor alleen staanden, wediwen en weduw- Steenstraat lb, Vereldwinkel, 9.30 't Breehuys, Brestraat 19, vegeta- ries eethuis, 6-7J0 uur nam., Mira- kelsoos, film ovede groep "Yes", 8 Troef, Noordeiide 2a, Neder lands/Engels, 2-i uur nam., sport, (sportzaal Lanmenschanspark), 6.30-8 uur nam open-soosavond, 8-2 uur nam. Rehoboth, Rapeiburg 10, ruilclub, 7.30-lfruur nam Vrijetijdscentrun, Breestraat 66, optreden van Amand, 8 uur nam/ Leidse Schouwiurg, toneelgroep Theater met "lorp in opstand", 8.15 uur nam. LAK-Theater, "liano, drums, ban jo, gitaar, trompt én humor", een agressief cabardprogramma van het Amsterdams Rodin Theater, 8.15 uur nam. De Waag, tentoaistelling "Leiden en zijn natuur",9 uur vm. 10 uur Stadsgehoorzaal concert door het Residentie-Orket o.l.v. Jean Four- net, 8.15 uur nan. SOS-diens Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor ilen die in moeilijk heden verkeren. Bg en nacht bereik baar, vertrouwelijk LEIDSCH)AGBLAD DAGBLiO VOOR LEIDEN ENOMGEVING Uitgave: Leidso Dagblad B.V. HoofdredacteuiHan Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte lingel 1. Postbus 54 - Go 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden itsluitend giro 28884. Telefoon: 071-14941. Nabezorging «n 18.00-20.00 uur. Zaterdag an 16.00-18.00 uur. Telefoon '71-211515. In dien in gesprek)71-210221. Kwartaalabonnment 39,80 Per post 57,65 Jaarabonnemer 147,70 Jaarabonnemer per post ƒ219,10 Losse nummer;0,60 Abonnementsgiden bij voor uitbetaling te vldoen. Bij automatisfle overschrij ving geen admiistratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2