GARANTIE KIEVITEN AKKOORD Raad zet pers mat eidse agenda Spoed met huisvesting migranten Leiderdorp zoekt bouwgrond voor detailhandelsschool Burgerlijke stand Bazar NCVB ONGELUK OP ZEBRA DOOR PLOTSELING OVERSTEKEN^HMST^W Nieuwbouw in Leiderdorp In bejaardentehuizen wordt soms teveel gelet op winstbejag Schade van f 40.000 bij brand in flat Merenwijk Vereniging kunstenaars DINSDAG 22 MAART 197' LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp zal gaan uitzien naar mogelijkheden voor nieuwbouw bij de de tailhandelsschool. Het ge meentebestuur heeft de school verzocht een opgave te doen van de behoefte aan extra lokalen. Op grond daarvan zal gepoogd worden in de directe omgeving van de school ruimte voor nieuwbouw te vinden. Een en ander is het gevolg van pro testen van de school tegen plannen van B. en W. van Leiderdorp om een stuk grond, gelegen achter de school, te verkopen aan De Vlees- meesters BV (Teekens) die daar een kantoorflat wil bouwen. De school voerde aan dat men her haalde malen heeft meegedeeld be langstelling voor het stuk grond te hebben, maar dat ministerie van onderwijs en wetenschappen niet snel genoeg geld voor aankoop van de grond beschikbaar stelde. Vlak voor het besluit tot verkoop van de grond aan Teekens deelde staatsse cretaris De Jong van onderwijs mee toe te willen stemmen in huur van de grond, waarna volgend jaar de finitieve koop zou worden overwo gen. VOORSCHOTEN - Het Greenway-theater is voor Voorschoten voorlopig be houden. De familie Nieuwen- huizenal exploitant .heeft het gebouw nu zelf gekocht. De aankoop van het kleine thea ter was nodig om het voortbe staan te garanderen. De heer en mevrouw Nieuwenhuizen willen het theater exploiteren met goede films en daarvoor is steun gekregen bij de Stich ting Stigt en de Filmliga. On derhandelingen over gemeen tesubsidie zijn gaande. De Filmliga heeft eenmaal per veertien dagen op de zondag en dinsdag het theater afge huurd en draait speciale GREEN WAY THEATER BLUFT films\ De Filmliga telt thans driehonderd leden. De Stichting Stigt, opgericht vo rig jaar om de instandhou ding van het theater te bevor deren, zal zich nu bezighou den met de werving van bio scoopbezoekers in de ruimste zin van het woord. Een van de eerste aktiviteiten van Stigt is de organisatie van een feest- week. Vanaf volgende week maandag tot en met dinsdag de week daarop is er een spe ciaal programma met reduk- tie op de toegangsprijzenOp het programma staat o.a. Max Havelaar, Popeye, een westernfilm en natuurlijk Hitchcock. Volgens de familie Nieuwen huizen moet Voorschoten nu zelf waar maken dat het dorp een eigen goede bioscoop wil hebben en instandhouden. Huisman, Roel A. J. z.v. G. A. M. Dek kers en M. J. W. Aanraad, Mirjam A. d.v. A. Knops en M. E. E. Render, Bob z.v. F. N. Ronday en S. Betist, Olag G. z.v. S. R. E. Schustow en E. J. Louws, Kevin G. R. H. Jolly en P Biegel, Hiddo 2 1 OS C. Milder, Suzanne M. E. N. J. Wesselingh en van M. A. Heemskerk, Robertus C. z.v. C. G. M. v.d. Hoeven en E. M. M. Slingerland, Itamar J. z.v. J. J. Noorda en J. H. Boerien, Ca- tharina B. d.v. H. J. v.d Doel, Gosbert M. z.v. J. M Bross en L. J. M. Slats. Ondertrouwd: D. C. Mulder en D. Breedveld. Overleden: J. Groeneweg (65) geh. m. J. M. de Vos, H. J. v.d. Heijden geh. gew. m. J. E. v.d. Velden, H. J. M. v.d. Male (79), G. v. Leeuwen (81) geh. m. M. v.d. Voorde, C. N. Slewe (51) geh. m. C. Denderen, C. d. Boer (77) geh. gew. m. C. Piket, S. Holverda (63) geh. m. J. Be- nning, M. J. A. Uittenhout (74) geh. m. H. T. Trossel, S. Knotter (14), J. W. Wurzer (67) geh. m. C. W. Cozbn. LEIDEKDUKF - De afdeling Lei derdorp van de NCVB houdt op woensdag 23 maart een bazaar ten bate van het gehandicapte kind. De aktie richt zich in het bijzonder op de blinde kinderen in Aruba en de dove kinderen van "Effatha" in Voorburg. Mevrouw K. M. van der Have-Boogert, de echtgenote van de burgemeester zal om half drie 's middags de bazaar openen. De zaal is geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Behalve de verkoop van diverse artikelen zijn er ook verlotingen en een grabbelton voor de kinderen. OEGSTQEEST - Een nog onbe kend persoon is gistermiddag om halfeen te water geraakt ter hoogte van de brug over het Oegstgeesterkanaal. Een uur lang hebben duikers van de Leidse brandweer tevergeefs het kanaal afgezocht over een lengte van honderd meter. Ver moed wordt dat de persoon ver dronken is en het lichaam door de sterke stroming in het water is weggevoerd. De Rijkspolitie dregt momenteel verder. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad is gisteravond ak koord gegaan met een vereenvou digd plan tot het inrichten van de garage van het vroegere politiebu reau - nu "Nijevelt" geheten - tot een voorlopig ontmoetingscen trum voor jongeren van 16 tot 23 jaar. Vl^VTiJU'UlV V/A £JJU1/1U1L leden geen genade vinden in enkele raadscommissies. "schaapskooi- er te zetten, behalve de wijkgemeen- 1* zebra schaP Groot Deyleroord ook een meente 1 DEN HAAG - Drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid geldboete van f 500 eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 55-jarige ambtenaar uit Voorschoten, die met de door hem bestuurde auto te Hazerswoude een bejaarde voetgangster op onderdak J met te jongerencentrum hersenschud-' 5racht zou worden. Omdat had aangereden, waardoor zij ernstig werd gewond. Verdachte grote snelheid hebben gereden. Het slachtoffer liep ding en beenbreuk op, waardoor zij geruime tijd in een ziekenhuis moest verblijven. Verdachte ontkende schuld. - - Zijn veronderstelling is, dat het slachtoffer zonder voldoende op te letten U J plotseling de zebra is overgestoken. Vonnis over twee weken. LEIDERDORP - "We vinden dit plan best en voelen niets soonskamer, toilet, keuken, en een voor andere plannen. Bovendien is elke andere oplossing te gemeenschapsruimte; op de ver duur," aldus gisteravond woordvoerder G.P. Duivenvoor- „Si"® "°g ,eTt T persoonskamers, toilet en een bad- den van de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp kamer. De bouwkosten lopen tegen in de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken de negentigduizend gulden per over het plan voor de bouw van wooneenheden voor bui- woning. Duivenvoorden maande, tenlandse werknemers in Leiderdorp. Er ligt een voorstel van gemeente werken Leiderdorp om dertig wooneenheden, verdeeld in vier groepen, te bouwen aan de Beu kenschans. In totaal kunnen daar 180 buitenlandse werknemers ge huisvest worden. In elke wooneen- heid is plaats voor zes bewoners. Op de begane grond is één tweeper- evenals overigens B derdorp, tot spoed. Er wordt al sinds 1973 gepraat voor buitenlandse werknemers Leiderdorp, die nu gehuisvest zijn in barakken. De woningbouwver eniging, die de woningen zal laten bouwen, wil geen andere alterna tieven meer bezien, omdat aan de ene kant de discussie al lang ge duurd heeft en aan de andere kant elke andere oplossing te duur was. Commissielid Th. Stuyvenberg (WD) kwam toch met een alterna tief plan. Hij wilde een wat r opzet, met meer tuin 1 Wethouder Drenth 1 ieder geval nog met de architect te gaan praten om te po gen de woningen een wat aantrek kelijker karakter te geven. kwamen B en W na overleg met de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren met een eenvoudiger plan. Het kreeg de algemene in stemming van de raad, al bleven sommigen het betreuren dat er niet wat meer geld dan de gevraagde 37.850,- aan zou worden besteed. Na aandrang uit de raad, met name van de heer J.C.M. Greep (PvdA) toonde het college zich bereid dit bedrag te verhogen met 6000,- voor het aanbrengen van een ge- luidsisolerende laag tussen de toe komstige ontmoetingsruimte en de erboven gelegen zaal, die door de muziekschool wordt gebruikt. De verbouwingswerkzaamheden zul len zo snel mogelijk worden uitge voerd, maar wel zal in ieder geval gewacht worden tot 1 april omdat gebouw Nijevelt ook betrokken is in de discussies over de plaats waar een toekomstig administratiege bouw voor de gemeentelijke dien sten zal worden gevestigd. Over die Wethouder Leiderdorp: LEIDERDORP - "In bepaalde tehuizen wordt nu nog te veel gelet op winstbejag en te weinig op het belang van de bejaarde". Dergelijke praktijken kunnen door een commissie als deze worden on dervangen", aldus de Leiderdorpse wethouder C. Gordijn gisteravond bij de instelling van de Leider- dorpse indicatiecommissie. Deze commissie houdt zich bezig met plaatsing van bejaarden in bejaarden- of verzorgings- of ver pleegtehuizen. dames E. Rohmer-Hofland (arts), N. M. van Dijk-Rentenaar (maat schappelijk werkster), C. W. van der Land-van Dijk, M. J. Molkenboer-Schemkes, J. H. Schoonhoven-Drayer en E. L. Vijn-Van Veelen. Voorzitter van de commissie is mr, J. Reugebrink, raadslid voor het CDA en oud- wethouder van sociale zaken. Me- Van Dijk zal na elke aan- Wethouder Gordijn zei bij de instal- vraag om plaatsing met de betref- latie, in de ontspanningsruimte van de Leiderdorpse sportzaal "Op Dreef', dat men bewust heeft geko zen voor een onafhankelijk wer kende commissie, bestaande uit le den die worden gekozen op grond van hun deskundigheid ten aanzien van de bejaardenproblematiek. In de commissie nebben zitting de fende bejaarde gaan praten om de commissie zo een duidelijk beeld van de wensen en achtergronden van de bejaarde te geven. De com missie moet een advies geven over elke aanvraag tot plaatsing. Zonder dat advies mag een bejaarde in de toekomst niet meer worden opge- LEIDEN - Bij een brand vannacht rond twee uur in een flat aan de Haviks horst is voor ongeveer 40.000 gulden schade ontslaan. De vrouw des huizes was op be zoek bij de buren maar had de radio aan laten staan voor haar twee kinderen. Vermoedelijk door kortsluiting raakte de in stallatie in brand. Dè kinderen bleven ongedeerd, terwijl de woonkamer uitbrandde en in de rest van de flat een grote rook schade ontstond. Om kwart over drie kon de brandweer - weer inrukken. Ravage In de openbare kleuterschool "De rondedans" aan de Be- mhardkade is in het afgelopen weekeinde een grote ravage aangericht, vermoedelijk door baldadige jeugd. De daders zijn het schoolge bouw binnengekomen door een ruit te vernielen. Ze hebben in diverse lokalen een enorme chaos veroorzaakt door de in houd van kasten en bureaus op de grond te gooien. Er wordt echter, voorzover valt na te gaan, niets vermist. Steekpartij In het wooncentrum voor buitenlandse werknemers aan de Hooigracht heeft zich gis termiddag een steekpartij voorgedaan. Een 30-jarige Ma rokkaan raakte daarbij licht gewond. Hij werd door een één jaar oudere landgenoot met een mes onder de rechteroksel ge stoken. De dader, die evenals de andere Marokkaan in het pand aan de Hooigracht woont, is door de politie wegens poging tot doodslag aangehouden. Hét motief is volgens de politie nog niet duidelijk. plaats wordt op dinsdagavond 29 maart overleg gepleegd in het Wel zij nso verleg. Kieviten Er was enige discussie over de ga rantie aan de sportvereniging "De Kieviten" voor een geldlening van 1 miljoen voor nieuwe squash en tennisbanen en een verbetering van het clubgebouw. De fracties van de Partij Wassenaar, Werkend Wassenaar, Partij van de Arbeid en de onafhankelijke E.H. Schuyer waren niet te spreken over het feit, dat deze kwestie niet - zoals in de commissievergadering uitdrukke lijk door hen gevraagd was - niet eerst in de commissie Technische Diensten aan de orde is gesteld. We thouder Drs. A.W.J. Caron van Fi nanciën antwoordde, dat het col lege dat niet nodig heeft geoordeeld omdat het hier een zuiver financiële aangelegenheid betreft. Op verzoek van de heer Schuyer gaf de wethouder een overzicht van het totaalbedrag aan garanties, dat door de gemeente is verleend. Het totaal beloopt 26,5 miljoen, waar onder garanties voor gebouw "Zo merland", voor de Openbare Bi bliotheek, voor het Gezondheids centrum en voor de woningbouw. In de sportsector werd tot nu toe voor 1,5 miljoen aan leningen gega randeerd. Het voorstel voor de garantieverle ning werd tenslotte met 14 tegen 7 stemmen aanvaard. De kleinere fracties stemden tegen om hun on genoegen te uiten over de gevolgde procedure, met name het niet in schakelen van de commissie Tech nische Diensten. Na enige discussie besloot de raad de koepel op de buitenplaats "De Wiltzanck" van de Nederland- sche Monumentenstichting terug te kopen voor een bedrag van 125.000,- plus bijkomende kosten. De volgende maand zal aan de raad het voorstel worden voorgelegd te verkopen aan een lerares van het Rijnlands Lyceum. Drie raadsle den, onder wie wethouder Mr. G.C. van Dijk, verlangden aantekening, dat zij tegen het voorstel hadden gestemd. De raad stemde in met eeh subsi die van 5.000,- aan de wijkge- meenschap "Groot Deyleroord" als bijdrage in de exploitatiekosten van het Deylerhuis, dat door de vereniging als buurtcentrum wordt gebruikt tot 1 juli a.s. Wethouder A.J.M. van der Klaauw deelde me de, dat besprekingen gaande zijn met de nieuwe eigenaar van het ge bouw over de voortzetting van het gebruik ervan door de wijkge- meenschap na die datum. De raad ging akkoord met het voorstel van het college om het be roep van Ir. Dorgelo tegen het in trekken van de vergunning voor het tramrijtuig in zijn tuin onge grond te verklaren. Het tramrijtuig zal dus verwijderd moeten worden. Ir. Dorgelo heeft intussen aan de raad laten weten bereid te zijn tot verwijdering, zodra hij vergunning heeft voor een aanbouw aan zijn woning. Hij heeft die vergunning intussen aangevraagd. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst de; apotheken in de regio Leiden wordt var 18 tot 25 maört, waargenomen door Apotheek v. Breest Smallenburg, Loej vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Ap&| theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel 155483; Apotheek Voorschoten, Leid1 seweg 66, Voorschoten, tel.2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A.M. van Rijn, Marijkej straat 42, Sassenheim, tel. 02522-10393. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, aanvragen hulp voor bejaarden langdurig zieken en gezinsverzorging Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Moeders voor Moederi Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. m de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk- j heden verkeren. Dag en nacht bereik- baar, vertrouwelijk. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Dienstencentrum Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies- j hop voor jonge werklozen en anderen, j dag. van 14-16.30 uur, di., informatie- middag: woe., klaverjassen, woe en vr. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. j Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- I Advocaten spreekuur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin-* nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord,van Hogendorpstraat36, ma. I 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur- thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. j 761198, woensdag 10.00-13 00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag I 10.30-11.30 uur. Burgemeester Vis verricht op bovenstaande foto de eerste zet in de schaakwedstrijd tussen leden van de Leidse gemeenteraad en de Leidse pers die gisteravond in de koffiekamer van het stadhuis werd gehouden. De raadsleden (merkwaardig genoeg zónder CDA'ers, daarentegen mét PvdA-kamerlid Dick Dolman), galoppeerden het best over de borden. Zij wonnen met 8-4. Het eerst gereed waren Bart Jungman en Anne v.d. Zande. De jeugdige Jungman had geen verweer tegen de aanvalsdrift van de pacifiste. Het langst waren Alfonds Ranner en Ruud Paauw bezig. Die moesten bijna uit de koffiekamer worden verwijderd. De winstpunten van het journalistenteam kwamen vrijwel alle van de topborden. Want daar zaten de schaakmedewerkers van de kranten. Op verlies had ontslag gestaan. Uitslagen: Van Steenwijk (pers)-Langerak (raad) 1-0, Dobbelaar-Beijen 1-0, Geertsma-Waal 1-0, Ruud Paauw-Ranner 1-0, Bert Paauw-Van Duijn 0-1, Van Kaam-Hoeven 0-1, Van der Post-Meijer 0-1, Rou- bos- Van der Horst 0-1, Jungman-Van de Zande 0-1, Kramp-Bordewijk 0-1, Van Brussel-Dolman 0-1, Buurman-Mentzij 0-1. WASSENAAR - Het initiatief om in Wassenaar een vereniging van beeldende (beroeps)-kunstenaars op te richten heeft een grote weer klank gevonden. Op de eerste openbare vergadering van de nieuwe vereniging waren 33 be langstellenden aanwezig en 26 van hen gaven zich meteen al op als lid. Het programma voor het komende jaar richt zich op het tot stand ko men van kunstopdrachten en het organiseren van tentoonstellingen. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: Bonies, voorzitter, Addi Kubbinga, penningmeesteresse, Selma Weerenbeck, secretaresse, Hanneke Nieuwenhuis-Schuitema, Lies Wiegman, Jan Stegeman en Jozef Smolders. LEI0SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2