„Zo'n gemeente bestaat niet..." Van Eek bijna zeker van zesde bokstitel SCOREBORD Helder Camara op 23 april naar Leiden «■ijuijiinim HERVORMD VERBAND: Herv. -geref. dominee voor Alphen - West STATIG EN SOBER Amsterdammer doorniemand te stuiten Weteringse Girls ook in zaal sterk Okker vanavond al in actie in Rotterdam Nederlaag van Bugner tegen Lyle L.F.C. TEXAS D.H.B.-RCL „YOUTH FOR CHRIST" IN ACTIE VOOR Z.-AMERIKA DINSDAG 22 MAART 1977 Theologische mijmeringen Roger Weverbergh, als theoloog verbonden aan het universi tair instituut voor missiologie en oecumenica in Utrecht en Leiden blijft het zinvol vinden te mijmeren over „een ideale vorm van gemeente van Christus", ook al komt de da gelijkse realiteit van gemeen ten en parochies daar niet aan toe. Hij doet dat dan ook in het blad ,jSaamhorig", tijdschrift voor de Raad van Kerken in Ne derland. Als hij een antwoord probeert te vinden op de vraag hoe zo'n ideale gemeente er nu zou moeten uitzien, dan zet hij het „bewuste contact met de Heer" voorop. Het is niet vol doende zich vast te klampen aan vormen van belijdenis, die gegroeid zijn uit eeuwen christendom. De gemeente moet door die geinstitutio- neerde vormen heen, tot bij de evangelische Jezus, tot het le vensechte contact met de Heer. Om in de wereld waarin zij leeft,middenin al het lijdenen de onzin tóch te kunnen aan wijzen hoe diep het leven zin vol is. Een tweede „gelaatstrek" van deze - wat Weverbergh noemt - „missionair-oecumenische gemeente" is, dat zij het con tact met de Heer niet voor ei gen gebruik beleeft. Zij is er niet voor zichzelf. Zij beleeft gebed en viering niet als een gesloten kring. Ze is grenso verschrijdend open door een voortdurend gesprek met an dere mensen Daarom moet zij oog hebben voor de „ver- staanshorizon" van de mo derne mens en haar begrip pen en symbolen openbreken voor andersdenkenden en andersgelovigen. Gesprek Zo'n gemeente leeft, aldus We verbergh, ook in voortdurend gesprek met de andere christe lijke gemeenten. Het weder zijds erkennen van gemeenten met een andere traditie, die in alle veelvormigheid toch. echte gemeenten van Christus zijn, is fundamenteel voor het mo derne kerk-zijn. Het betekent, dat men in dialoog van ge meenschap tot gemeenschap echt kerk wordt. Elke gemeen te, of ze baptistisch is of her vormd, gereformeerd of ka tholiek, heeft een eigen accent gelegd op de ervaring met de Heer en de gemeenschaps vorm die daaruit ontstond. Elk accent is voor de toekomst van ons kerk-zijn belangrijk. De gemeente die zich afsluit van elke traditie en hoogmoedig denkt een nieuw begin van Gods geest te beleven in deze tijd, bevindt zich, volgens Ro ger Weverbergh, niet op de juiste weg. Wel de gemeente die in dialoog blijft met de tradities van het kerk-zijn. Het gesprek met de gemeente met de oer-gemeenten geeft aan de geschiedenisloze mens een historisch perspectief. Samenleving De missionair-oecumenische gemeente leeft betrokken in de samenlevingZe is gericht op de wereld. Is er niet enkel om de eigen leden te verzorgen en te behouden, maar ook om de wereld verder te helpen naar rechtvaardigheid en vrede. Daartoe heeft zij een kritische functie: onrechtvaardige structuren en verdrukkings mechanismen onder de kri tiek van het evangelie stellen echter ook een opbouwende functie: motor te zijn voor so ciale verbetering. Een dergelijke gemeente komt, diagonaal ingesteld als zij is, op voor de arme en ontrechte mens. Haar solidariteit met de kleine mens, die lijdt aan deze wereld, is essentieel evangelisch. Zij kan niet zon der vuile handen leven. Is niet gericht op status en macht. Middenin een geïndividuali seerde maatschappij vormt zij een levende cel van mensen die elkaar kennen en bemoe digen, van eikaars noden we ten en elkaar helpen waar dat mogelijk is. Leiderschap Weversbergh ziet als een ander kenmerk van de missionair- oecumenische gemeente haar democratisch leiderschap. Autoritair en dictatoriaal voorgaan van de gemeentele ider sticht een volwassen en verantwoordelijke gemeen schap. Dat eist ook veelvor migheid van de ambtelijke structuur, waarin zowel mannen en vrouwen ten volle verantwoordelijk zijn voor taken binnen en buiten de gemeente. Deze gemeente is ten slotte ook een biddende gemeenschap. Wil haar getui genis echt zijn, dan moet het uit de ervaring van Gods aanwezigheid gevoed wor den. Natuurlijk bestaan zulke ge meenten in Nederland niet, zo concludeert Roger Wever bergh. Maar veel interessanter is de vraag of gemeenten stap voor stap op weg zijn om zo'n ge meenschap van de toekomst te realiseren. Het aanstaande vertrek van één van de drie Alphense hervormde predikanten, ds. M. Fokkema - hij heeft een beroep aangenomen naar Drachten - is voor het Hervormd Verband op Gereformeerde Grondslag in Alphen aanleiding geweest, de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente te vragen, in de komende vacature een predi kant van hervormd-gereformeerde inslag te beroepen. In de brief met dit verzoek zegt het bestuur, dat het beroepen van zo'n predikant de band van velen met de hervormde gemeente zal verster ken, terwijl te verwachten is dat anderen, die om één of andere re den zijn weggegaan „in ons midden zullen terugkeren". Overigens is het bestuur van het Hervormd Ver band zich er wel van bewust - dat schrijft het althans - dat de „prakti sche werksituatie in wijk West (waar ds. Fokkema predikant is) niet is afgestemd op een predikant van hervormd-gereformeerde sig natuur". Al vele jaren tracht deze groep bin nen Alphens hervormde gemeente voor de hervormd-gereformeerde prediking meer ruimte te krijgen. Die pogingen zijn nogal met span ningen gepaard gegaan. Sinds 1 ja nuari van dit jaar zijn aan deze mo daliteit 24 diensten per jaar toege wezen plus drie diensten voor de Geref. Zendingsbond. Met deze re geling zijn de „Bonders" ingeno men, maar, gezien hun schrijven aan de centrale kerkeraad. gaan hun verlangens nog verder. In het blad „Onze Vaan", waarin ook het Alphense Hervormd Verband een plaats heeft, wordt het zo geformu leerd: hervormd-gereformeerde Alphenaren hopen op een predi- PWf kant die vast houdt aan het ge trouwe woord, dat naar de leer is". De centrale kerkeraad heeft op de brief van het Verband nog niet ge reageerd. Intrede In een feestelijke dienst in de aula van de school aan het Valken pad is ds. H. J. van Leeuwen zondag bevestigd tot predikant van de Me- renwijk in Leiden namens de her vormde gemeente. De bevestiging geschiedde door ds. Hortensius (gereformeerd). Ook pastor Van Well (rk) had een aandeel in de dienst. Hij richtte zich na afloop met een geestig woord van dank tot mevrouw De Mey die nu als pasto raal medewerkster is teruggetre den. Beroepingswerk: Geref. Kerken - aangenomen naar Assen B. Fid- der Rotterdam-IJsselmonde, naar Winschoten L. de Ruiter Wirdum (Fr.). Herv. Kerk - Geref. Kerken: beroepen te Uden-Veghel F. J. Bil Badhoevedorp. Geref. Gemeenten: Bedankt voor Aalburg en Amsterdam-Noord P. Blok Dirks- land, voor Rotterdam-I Jsselmonde N. W. Schreuder Goes. Baptisten gemeente: bedankt voor Amster dam P. v. d. Werf Winschoten. In totaal 75 stukken werk in ver schillende delen van de wereld worden beschreven in het jaarlijkse projectenboekje van het Hervormd Werelddiakonaat dat zojuist is ver schenen. Bij die 75 verantwoorde lijkheiden voor 1977 behoren, be halve afgeronde projecten, vijf „al gemene onderwerpen" waarvoor aan de hervormde gemeenten bij zondere aandacht wordt gevraagd. Deze onderwerpen zijn; vluchte lingen, gevangenen, Oost-Europa, stille hulp en studiebeurzen. Pers en godsdienst De Zuidafrikaanse Raad van Kerken heeft scherpe kritiek uit geoefend op het ontwerp voor een nieuwe perswetgeving van de Zuidafrikaanse regering. Hij meent, dat de regering daarmee wil ingrijpen in de vrijheid van de pers, terwijl die pers, volgens de raad, tot dusver juist een bolwerk is geweest tegen de opdringende tirannie van de regering. Ze is, aldus de raad, voor de kerken onmisbaar in hun strijd voor gerechtigheid. Aantas ting van de persvrijheid zou daarom een aantasting van de godsdienstvrijheid zijn. Ds. Sjouke Vooistra in het Al gemeen Doopsgezind Weekblad: „We zijn niet geroepen de lieve vrede te dienen, maar de vrede van Christus. Die weg opent zich pas als we het conflict niet schuwen en de grenzen durven te overschrijden die de burger van deze wereld steeds weer rond zich trekt om zichzelf te handhaven". In het onlangs verschenen boek van professor Mönnich en zijn zoon over hun wandelingen langs kerken en kapellen in Nederland komt ook deze foto voor van de kerk in het Friese Sloten. Een ingang, die gekenmerkt wordt door "statige soberheid". MAASTRICHT (ANP) - Tonnie van Eek heeft gisteravond tij dens de halve finales van de Neder- landse amateur-bokskampioenschappen in spor thal "De Geuselt" in Maastricht de weg geëffend voor het veroveren van zijn zesde nationale titel. De Amsterdammer, die twee maal ceerde. Van Eek stelde zich in ok- kampioen was bij de lichtgewich ten en drie keer zegevierde in het lichtweltergewicht, werd vorig jaar maart van zijn zesde kampioen schap afgehouden door een du bieuze beslissing van de scheids rechter, die van Eek wegens te laag inkomen met het hoofd diskwalifi- tober schadeloos voor dit verlies door het zesde internationale Holland-toernooi in Rotterdam te Het totaal negatieve artikel in het L.D. van zaterdag 19 maart jl. over de bokssport noodzaakt onderge tekende hierop te reageren. Het viel mij direkt op dat door de schrijver van het artikel niet reèel over de bokssport wordt gedacht. Het schrijven over bloeddorstige meu tes en bijeengepakte klieken (het publiek) vind ik platvloers. Dit ar tikel getuigt dan ook niet van des kundigheid wat de bokssport be treft. Men leest geen regel die posis- tief is, de bokssport wordt alleen maar afgebroken. Als lid van de boksvereniging D.T.S., aangesloten bij de N.B.B., bezoek in dikwijls wedstrijden en ik vind het een schande dat zomaar - even voor bladvulling (zo zie ik het) - de bokssport wordt verguisd. Bij de Leidse boksvereniging D.T.S. vinden zo'n 40 a 50 boksers hun ontspanning. Jongens die we kelijks graag met deze sport bezig zijn. De opkomst tijdens de train ing, die onder zeer goede leiding staat van gediplomeerd boksleraar T. Snik, getuigt daarvan. In de tijd dat ik lid ben van D.T.S. (reeds 11 jaar) is er nog nooit sprake geweest van een blessure of een ongeluk. Het is voor ondergetekende niet moeilijk negatieve kritiek te heb ben op andere sporten (b.v. voetbal len, etc.), op welk gebied hij niet deskundig is. Kritiek hebben is niet erg, maar dan wel graag gezonde kritiek met kennis van zaken. J. van Leeuwen, Voorzitter D.T.S. Uilenhorst 8, Leiden Gisteravond won Van Eek in de halve eindstrijden van de Lim burgse beroepsmilitair Guust Muis. Van Eek deed het aanvanke lijk zeer kalm aan. Hij ving de zwaaistoten van zijn tegenstander bekwaam op en scoorde rustig tik kend zijn puntjes. In de derde ronde kwam de Amsterdammer los. Halverwege de ronde haalde hij Muis kort achterelkaar met rechtse hoeken twee maal neer. Na de tweede keer greep scheidsrechter Mercey in. Nico Jeurissen, die bij de weiter- gewichten zijn titel verdedigde, was veel te sterk voor de Amster dammer Wilbert Ortega. De Lim burger beheerste de partij volko men en raakte de moedige - maar vrijwel voortdurend zonder dek king staande Antilliaan waar hij wilde. Ortega werd door de ring LISSE - Gisteravond werd in de THB-hal te Lisse de eerste ronde van het introductie- zaalvoetbaltoernooi voor dames gespeeld. Weteringse Girls, ook op het veld onbetwist één van de ster kere teams uit de regio, eindigde op de eerste plaats met 11 punten uit 6 wedstrijden en kwalificeerde zich voor de finales op 29 maart. Ook de nummers twee en drie, SJZ en KRV 2, plaatsten zich voor de fina le. De meest produktieve speelster van gisteravond was Yvonne La ken van SJZ, die zeven keer scoor de. Vanavond wordt de tweede ronde gespeeld. De eindstand: 1. Weteringse Girls, 2. SJZ; 3. KRV 2; 4. Lugdunum; 5. UDO; 6. Alphia; 7. Valken '68. en keer op keer getroffen. Na een gegeven moment stond Ortega vol komen groggy tussen de touwen. Jeurissen liep naar zijn hoek omdat hij in de mening verkeerde dat scheidsrechter Franken zou gaan tellen. De Rotterdamse arbiter liet Ortega echter doorgaan en de Am sterdammer verraste Jeurissen met een rechtse hoek op het hoofd. De Limburger moest prompt acht tel len rust nemen maar kwam daarna zo furieus terug, dat Franken de weerloze Ortega snel naar zijn hoek stuurde. Ron Wijngaard, in oktober winnaar van het Holland-toernooi bij de zwaarwelters maar nog nooit Ne derlands kampioen, bereikte de eindstrijd in het zwaarwelterge- wicht. De Amsterdammer was voor Hans Lis (Den Haag) veel te sterk. In de finale komt Wijngaard vol gende week maandag te staan tegenover clubgenoot Ali Blan- chard, die in nog geen minuut afre kende met Wim Meulendijks. Na de pauze bereikte twee titel houders de eindstrijden. Het waren middengewicht Kobus Schmidt en zwaargewicht John Doornbos. Schmidt had het aanvankelijk tegen de Enschedeër Gerard Evers, die totaal geen ontzag had voor de tweevoudige Nederlandse kam pioen niet gemakkelijk. In de tweede ronde gaf de routine van de Bosschenaar echter de doorslag. Evers werd in een hoek gedrongen en kreeg enkele zware treffers op het hoofd. Nadat hij acht tellen rust had gekregen, gooide zijn verzorger de handdoek in de ring. LAS VEGAS - Joe Bugner, oud Europees kampioen in het zwaar gewicht, heeft in Las Vegas een ge vecht over twaalf ronden tegen de Amerikaan Ron Lyle op punten verloren. De 27-jarige Engelsman, die de Europese titel onlangs kwij traakte doordat hij hem niet binnen de gestelde termijn verdedigde, had in de eerste ronden van het ge vecht tegen de acht jaar oudere Lyle licht voordeel, maar moest tegen het einde van de partij zijn meerdere erkennen in de Ameri kaan. VOETBAL - In groep 3 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal won Chili gisteren met 3-0 van Ecuador. ROTTERDAM - De Amerikaan Eddie Dibbs en de Pool Wojciech Fibak spelen vanavond om 18.00 uur in sportpaleis Ahoy' in Rotter dam de eerste partij van het wereld- tennistoernooi, dat tot en met zon dag 27 maart duurt. Daarna komen Tom Okker en Mark Cox op de baan, eveneens voor een partij in de eerste ronde. Het speelprogramma voor de eerste twee dagen ziet er als volgt uit Dinsdag 22 maart (aanvang 18.00 uur): Dibbs (VS)-Fibak (Pol), Ok ker (Ned)-Cox (GB), Barazzuttiij- Parun (Ita/Nwz)-Nastase/Panatta (Roe/Ita), Orantes/Kodes (SpaijTsj)-DibbsijCox (VS/GB). Woensdag 23 maart (aanvang 18.00 uur): Barauzzutti (Ita)-Moore (ZA), Amritraj (Ind)-Orantes (Spa), Stockton (VS)-Solomon (VS), Alexander (Aus)-Panatta (Ita). Als reserves zijn aangewezen de Tsjech Jiri Hrebec en Wouter Fok. De AMRO-bank stopt met de spon soring van het Proftennis Circuit, dat drie achtereenvolgende jaren in Nederland is gehouden. De beslissing, genomen in overleg met de toernooi-organisatoren S. Roggel en F. Steur, is het gevolg van de nieuwe wedstrijdeisen van de ILTF (Internationale Tennisfe- deratie) voor tennisevenementen als het Proftennis Circuit. De opzet van de afgelopen drie jaar is door deze richtlijnen onmogelijk ge worden. De ILTF verlangt bijvoor beeld een bezetting van minimaal acht spelers, hetgeen te grote fi nanciële consequenties heeft. (ANP) - Het Nederlandse Davisbeker-team, dat momenteel in een trainingskamp in Zuid- Frankrijk is, heeft een oefenwed strijd tegen Monaco gewonnen met 4-1. De Nederlandse ploeg bereidt zich voor op de ontmoeting met Joegoslavië in de derde ronde (Eu ropese zone) van het toernooi om de N Davisbeker. Die wedstrijd is.op 23 en 24 april in Scheveningen. Loek Sanders liep tegen Monaco een vrij ernstige kuitblessure op. Hij won desondanks van Borfica met 3-6, 6-3, 6-2. Voorlopig zal hij echter niet spelen. ADVERTENTIE Zilver molen toernooi Aanvang 8 uur terrein Boshuizerkade. RIJNDELFLAND IA Fluks 2-Pemix 3 4-3; SEV- Velocitas 2 9-1, IB: Emma-HSV 3 5-2; Hou Stand-ODS 4-3; GKV 2-Ready 4 9-5, IC: ONDO-Valto 2 7-2; Ons Eibernest 5-Raven 5-6; Phoenix 3-Noorderkwartier 5-7; Olympiaan 3-Hou Stand 2 9-4. 2A Fiks 2-DES 2 2-7; Ons Eiland 2-Excelsior 4 4-5; KVS 4-Avanti 2 4-5, 2B: VEO 4 - KVR 4-4; Cre scendo 3-HKV 4 2-8; De Algemene 3-Fortuna 5 4-6, 2C: KNS 3-Excelsior 3 2-9; Fortuna 6-Fides Pacta 5 2-9; Ready 5-Achilles 4 5-8, 2D: Phoenix 4-Raven 3 5-5; GKV 3-Ons Eiland 3 4-0; Kwiek 3-DKC 3 lb-4,3B: Kwiek 4 - Ons Eibernest 7 1-9; Hou Stand 3-Fiks 3 7-1; Emma 2-Ready 6 6-4,3C: Fides Pacta 6-De Algemene 4 9-2; TOP 3-Zuiderkwartier 4 Zkw n.o.; De Danaïden 4-Noorderkwartier 2 4-8; KNS 4-Warmond 2 8-4, 3D: Olym- piaan 4-DKC 4 11-7; Dubbel Zes 3-Kwiek 5 7-3; Velocitas 3-ONDO 3 5-3; Pams 4-Hou Stand 4 10-4, 4A Madjoe 2-Fiks 4 gestaakt; Meervo- gels 3-Velocitas 4 13-3; TOP 4-Pernix 5 5-4; SEV 3-Tempo 3 1-10, 4C; HSV 5-SEV 4 2-2; Tempo 4-De Algemene 5 6-1; Pernix 4-Zuiderkwartier 5 6-9,4D: Achilles 6 - KVR 4 14-4, JUN. I: Meervogels-Kwiek 3-4; EVO-HKV 2-8; Fides Pacta J2-01ympiaan 9-5, JUN. 2A Tempo-KVS 0-18; TOP J2-Pernix 1-19, JUN. 2B: Ons Ei bernest J2-HKV J2 7-5; Fides Pacta J3 - Crescendo 0-13; Hoekse-Die Haghe J2 15-1; Fortuna J2-Ready 10-2, JUN. 3A Pernix J2-Velocitas J3 5-2; Fiks-Meervogels gest.; Madjoe-Warmond 3-4, JUN. 3C: De Danaïden J2-VEO J2 4-5, ADSP. AA De Danaïden al-Excelsior al 1-3; Fides Pacta al-Fortuna al 3-7; TOP al-HKV al 6-8, ADSP. IA Fiks al-Tempo al 2-2; Fluks al-De Danaïden a2 5-0, ADSP. 2A Fluks a2-TOP a2 1-10; Velocitas a2-De Al gemene al 0-0; TOP a3-Pemix a2 3-2, ADSP. 2B: Tempo a2-Fides Pacta a3 2-2 (gest.); De Danaïden a3-Pernix a3 4-1, ADSP. 3A Ons Ei land al-Zuiderkwartier a2 1-1 (gest.); Fiks a2-Velocitas a3 4-1; Dit jaar heeft Zuid-Amerika de bijzondere belangstelling van Youth for Christ. Van 6-14 augus tus komen vertegenwoordigers uit de 52 landen waar Youth for Christ actiefis, bij elkaar in Rio de Janeiro, Brazilië. Zo'n wereldconferentie wordt eenmaal in de drie jaar gehouden. Doel is: bezinning op de taak en de mogelijkheden die Youth for Christ in de wereld heeft. De lezers van Aktie, het maand blad van Youth for Christ, bren gen jaarlijks geld bijeen voor de ontwikkeling van het internatio nale werk. Dit jaar is de lezers ge vraagd onder meer de uitbouw van het evangelisatiewerk in Buenos Aires, hoofdstad van Ar gentinië, mogelijk te maken. Het kantoor van Youth for Christ-Argentinië dient tevens als opvangcentrum, omdat er regel matig jongeren langs komen die dringend hulp nodig hebben. Zoals alle Zuldamerikaanse lan den, heeft ook Argentinië te kam pen met de trek van het platteland naar de grote stad. Men hoopt daar werk en scholing te krijgen. In de buitenwijken, niet meer dan slop penwijken, concentreert zich alle menselijke ellende: armoede, honger, misdaad en ziekte. Met opzet worden er geen verbeterin gen aangebracht aan waterlei ding, riolering en bestrating. Zo proberen de politieke leiders de trek naar de stad een beetje tegen te gaan. In deze omgeving helpt Youth for Christ op dit ogenblik een aantal jongeren, Daniël Bustamente, di recteur van Youth for Christ- Argentinië, zoekt werk voor hen en geeft hun onderdak. Ze komen uit arme gezinnen en zijn nauwelijks verder geweest dan hun eigen stadswijk. Voor deze jongeren wil Youth for Christ het werk wat groter opzet ten. Men wil graag een terrein ko pen met accommodatie voor voet bal en basketbal en wat ruimte voor handenarbeid en kampen. Zo'n stukje grond zal een enorme stimulans zijn voor de duizenden jongeren in de wijk en zal wat in houd kunnen geven aan hun lege bestaan. Vorig jaar brachten de lezers van Aktie 88.000 bijeen voor het in ternationale werk van Youth for Christ. (Van onze redactie geestelijk leven) LEIDEN - Op zaterdag 23 april zal de bekende Braziliaanse bis- schopDom Helder Camara in de Sint Petruskerk aan de Lammen- schansweg in Leiden voorgaan in een eucharistieviering ter gele genheid van zijn zilveren bis schopsjubileum. De dienst, waaraan het koninklijk mannen koor Venlona medewerking ver leent, begint om 5 uur. Na afloop, van half 7 tot kwart voor 8, is er gelegenheid de bisschop geluk te ADSP. 4A TOP a7-De Algemene a2 1-2; Tempo a3-Pernix a4 0-6, ADSP. 4B: Pernix a6-Velocitas a4 1-5; Fi des Pacta a5-Pernix a5 3-1, TOP a9-TOP a8 3-0; Tempo a4- Crescendo a2 0-12, PUP. IA De Danaïden pl-TOP pl 4-3; Zuiderkwartier-Velocitas 5-2; Fi des Pacta pl-De Algemene pl 3-2, PUP. IB: Fiks pl-Zuiderkwartier p2 9-1; TOP p2-TOP p3 4-1; Pernix p2-Fides Pacta p2 2-3; Ons Eiland pi-Noorderkwartier pl 4-1, PUP. 2A Tempo pl-Pernix p3 10-3; Fides Pacta p3-TOP p4 3-0; Fiks p2- Madjoe pl 0-6, PUP. 2B: Velocitas p2-De Danaïden p2 2-0; TOP p5-Crescendo pl 0-2, PUP. 2C: Fi des Pacta p5-Ma<4joe p2 0-2; War mond p2-Ons Eiland p2 1-1; Pernix p5-Tempo p3 1-1; Zuiderkwartier p3-Tempo p2 1-2, PUP. 3E: Tempo p4-Fluks pl 0-0; Zuiderkwartier p4-Pernix p6 2-4; Madjoe p3-Fiks p3 1-2 Een en ander is voorbereid door het Helder-Camara-comité Neder land, waarvan de secretaris in Leiderdorp woont en dat voor deze "bescheiden internationale viering in Leiden" een groot aan tal uitnodigingen heeft verzon den naar officiële personen, on der wie regeringsfunctionaris sen. In heterecomité hebben on der anderen zitting de voorzitter van de Latijns-Amerika-actie So- lidaridad, de bisschop van Den Bosch, mgr. Bluyssen, en verte genwoordigers van de Europese Helder-Camara-comités. De ei genlijke jubileumdag is dinsdag 19 april. Dan viert de kleine, 68- jarige bisschop van Recife, die wereldbekendheid kreeg door zijn moedige strijd voor de niet- bezitters in zijn feodaal- geregeerde land, zijn jubileum thuis. Hij kan op 23 april even in Nederland zijn omdat hij in Noord-Ierland een conferentie moet bijwonen over geweldloos heid in de strijd om rechtvaar digheid. Marxisme In een vraaggesprek met radio Va- ticana heeft mgr. Vincenzo Mia- no, secretaris van het Vatikaanse secretariaat voor de niet- gelovogen, verklaard, dat de ver oordeling van het marxisme nog altijd van kracht is. Marxisten hebben, aldus Miano, een mens beeld dat met christendom niet valt te rijmen. Hij zei dat ter gele genheid van het feit dat veertig jaar geleden de pauselijke ency clieken over marxisme en natiohaal-socialisme en het rooms-katholieke antwoord daarop werden gepubliceerd. Beroepingswerk: Beroepen te Schoonhoven E.M. Bakker Nieuwerkerk aan de IJssel, te Vlaardingen H.C. van Itterzon Gouda; aangenomen de benoe ming tot docent aan het theolo gisch seminarium te Driebergen A. Roscam Abbing Bilthoven; bedankt voor Zeist G. van den End Papendrecht, voor Ouder kerk a.d. IJssel G.H. van Kooten Delft. Geref. Kerken: beroepen te Monnickendam J. Huizebosch Woubrugge. Chr. Geref. Kerken: beroepen te Lisse J. Dol Sneek.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11