Nederland mag niet zwijgen in Belgrado Duitse hoop gevestigd op Borussia Johan Heins in blakende vorm YS gaan EG weer hoogverrijkt uranium leveren Aanvull Aanvullende amnestie in Spanje Kooijmans over de rechten van de mens Knappe zege Trotters TIMMAN RUKT OP ONWIL OM KUIKENS HUMAAN TE DODEN Apothekers niet blij met parallel-import E.G.-president op pad voor Nederland PAGINA 10 VARIA ZATERDAG 19 MAART 1977 Udo Lattek: nu geen reden tot juichen UTRECHT - "Nederland en het Westen zullen in Belgrado moeten spreken over de rechten van de mens. Dat moeten we doen, willen we vasthouden aan onze opvattin gen over ontspanning. Als wij uit tactische overwegingen zouden zwijgen, dan zouden wij ons eigen begrip over ontspanning uit han den geven. Belgrado mag echter geen tribunaal worden". Dit zei gistermiddag staatssecreta ris dr. P. H. Kooijmans van buiten landse zaken tijdens een bijeen komst van het Nederlands Genoot schap voor Internationale Zaken in Utrecht. In Belgrado zullen de 35 landen, die in 1975 in de Finse hoofdstad Hel sinki het slotakkoord onderteken den inzake de ontspanning in de wereld nagaan wat er sinds die tijd is gebeurd. Tevens zullen de landen bekijken in hoeverre het akkoord in Oost en West wordt nageleefd en hoe het ontspanningsproces kan worden voortgezet en verdiept. De slotakte van het akkoord is geen bindend juridisch document, aldus BRUSSEL (SP) - De Brit Roy Jen kins, voorzitter van de Europese commissie (dagelijks bestuur EG) is plotseling uit Brussel naar Bonn vertrokken. Naar verluidt wil hij via bondskanselier Schmidt berei ken dat de gemeenschap alsnog wordt genodigd voor het topberaad van grote industriële landen op 7 en 8 mei in Londen. Jenkins' onverwachte actie wekt de indruk dat men in Brussel de de staatssecretaris, maar het is wel jeen document waarin de deelne mende landen hun beleid formule ren inzake de ontspanning en de rechten van de mens. Er staat ook in dat de landen gerechtigd zijn el kaar erover aan te spreken als een van de landen zich er niet aan houdt. Verplichting Op basis van het slotakkoord mo gen wij dus uitspraken doen over de rechten van de mens in Oost- Europese landen. Wij mengen ons niet in interne kwesties als wij onze mening geven over hetgeen nu de Oost-Europese dissidenten over komt. Een van de bepalingen luidt namelijk, zo zei Kooijmans, dat de landen gezamenlijk en apart zich moreel verplichten het akkoord na te leven. Volgens hem zullen Europa en Amerika zich in dit soort zaken ak- tiever gaan opstelen. "De huidige Amerikaanse regering verschilt daarin met de voorgaande dreigementen van de Nederlandse regering en van een grote meerder heid van de Tweede Kamer goed begrepen heeft. Volgend wee keinde wordt tijdens topberaad van de negen Europese leiders in Rome het twintigjarig bestaan van de EG herdacht. De gemeenschap slaat in ternationaal een modderfiguur wanneer die bijeenkomst uitloopt op een ruzie over de vraag of zij deelneemt aan de Londense confe- Het is volgens Kooijmans moeilijk te voorspellen hoe de conferentie van Belgrado, die de eerste is van een nog onbekend aantal, zal aflo pen. Hij neemt aan, dat het Westen op een niet polemische manier de zaak van de rechten van de mens ter sprake zal brengen. "Daar kunnen we niet onderuit". Onduidelijk is, hoe de Oosteuopese landen daarop zulen reageren. "Er zijn zelfs stemmen die zeggen dat het Oosten de hele conferentie niet meer zo ziet zitten". Dat is dan in flagrante tegenstelling met de houding die in Oost-Europa merk baar was na afloop van "Helsinki". Toen hebben de Oost-Europese kranten volgens hem in extenso de verklaring afgedrukt en er jui chende commentaren over ge schreven. De dissidenten, die hun aktivitei- ten hebben toegespitst op de confe rentie in Belgrado, doen niets an ders dan hun regeringen erop wij zen, wat die twee jaar geleden heb ben aangekondigd en beloofd. rentie. De grote landen van de ge meenschap, Frankrijk duidelijk voorop, willen geen vertegenwoor digers van de EG in Londen zien. Daar wordt door dé leiders van de VS, Japan, Canada en de vier Wes- teuropese landen West-Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannié en Ita lië over economische en wellicht ook politieke vraagstukken ge sproken. Voorzitter Jenkins, die de gemeen schap uiteraard graag in Londen wil vertegenwoordigen, zou via bondskanselier Schmidt mogelijk heden zien om de Franse regering tot andere gedachten te brengen. Maandag komt Jenkins naar Den Haag, voor periodiek overleg met de regering. Dat valt nu goed samen met de voorbereiding van de confe renties in Rome en Londen. ZURICH - In Zürich werd gisteren geloot voor de volgorde van de fina lewedstrijden uit het toernooi om de UEFA-beker. De laatste wed strijd van het toernooi om Europa cup 3 wordt namelijk niet gehou den op neutraal terrein, maar in de vorm van een uit- en een thuiswed strijd. De loting bepaalde dat de winnaar van de duels tussen Juven- tus en AEK Athene de eerste finale-ontmoeting op eigen veld zal spelen tegen de winnaar van Athle tic Bilbao-RWD Molenbeek. Het is trouwens te verwachten dat er gesleuteld zal worden aan data, of de volgorde van de wedstrijden tussen Athletic Bilbao en RWDM. De loting namelijk bepaalde dat Anderlecht en Molenbeek op woensdag 20 april gelijk hun thuiswedstrijden hebben tegen respectievelijk Napoli en Athletic Bilbao. De stadions van beide clubs in Brussel liggen op slechts een handvol kilometers van elkaar en het reglement van de Europese voetbal unie schrijft voor dat dan de data van de ploeg uit het laagst gekwalificeerde toernooi dienen te worden gewijzigd. In het toernooi van de landskam pioenen heeft de geschiedenis van vorig jaar zich min of meer her haald. De twee Duitse vertegen woordigers, Bayern München en Borussia Müchen-Gladbach trof- De aanvullende amnestie geldt voor alle politieke delicten die zijn bedreven vóór 15 december 1976 - de datum van het nationale refe rendum dat Spanje op een koers naar de democratie bracht. Dit voorbehoud betekent, dat de schuldigen aan de terreurgolf van januari - zowel de linkse als de rechtse elementen - in gevangen schap blijven. De amnestie-maatregel is gisteren gepubliceerd in de staatscourant. Onderminister van justitie. Rafael fen vlak na elkaar Real Madrid als tegenstander. De Pruisen werden uitgeschakeld, de Beiers namen re vanche. Dit keer struikelde Bayern in Kiev en komt Borussia naar de Oekraine voor de herkansing van het Westduitse voetbal. Trainer Udo Lattek daarover. "Ons blijft niets gespaard. Ik had heel wat liever FC Zurich gehad. Als ik er echter aan denk dat Bayern, met vier invallers, tot kort voor tijd nog alle kans had, geloof ik dat wij ook mogelijkheden hebben. Ons voor deel is dat wij eerst de uitwedstrijd krijgen". Liverpool komt voor het eerst sinds twaalf jaar weer in de halve finale van het toernooi van de landskam pioenen. Met FC Zürich was het lot de Engelse kampioensploeg gun stig gezind. Berti Vogts van Borus sia hoopt op de Engelsen in de fina le. "Maar dan moeten wij eerst van Dynamo winnen. Ik dacht dat zij en wij ongeveer gelijke kansen had den". Van de zes halve finales uit de drie toernooien is de krachtmeting tus sen Dynamo Kiev, als grootste won. In hetzelfde seizoen was Mönchen-Gladbach de sterkste ploeg in het toernooi om de EUFA-beker. Borussia versloeg toen Twente in de finales met 0-0 en 5-1. DORTMUND - Johan Heins ver keert momenteel in blakende vorm. Dat bleek zondag al tijdens Indoor Brabant toen hij het afslui tende springconcours om de Grote GEEN BOYCOT AFRIKANEN DUSSELDORP - De Afrikaanse landen hebben gisteren in Dussel- dorp besloten om de wereldkam pioenschappen veldlopen die mor gen worden gehouden niet te boy cotten. Tijdens een twee uur du rend gesprek tussen John Holt, al gemeen secretaris van de interna tionale atletiekfederatie (IAAF), en Lamine Diack, afgevaardigde van de Afrikaanse sportraad, is er een oplossing gevonden voor het drei gend conflict. Indien de Afrikaanse landen hun boycot-actie, die als protest tegen de deelneming van Nieuw-Zeeland was bedoeld, had den doorgezet, hadden zij op scherpe sancties kunnen rekenen van de kant van de IAAF. Zaalvoetbal voor dames LEIDEN - Op 21, 22 en 29 maart wordt er in de THB-hal in Lisse een zaalvoetbaltoernooi voor dames gehouden. Aan deze wedstrijden reeks zullen 14 teams deelnemen, die elkaar in twee poules zullen be strijden. De nummer één, twee en drie van elke groep gaan over naar de finalepoule, die op 29 maart ge speeld zal worden. Aanvang alle avonden 19.15 uur. LEIDEN - Nijssen Trotters heeft gisteravond in de Merenwijk de eerste wedstrijd in de halve finale van de strijd om de Nederlandse basketbalbeker (B) tegen Hoofd dorp met 84-80 gewonnen. Een bij zonder knappe prestatie van de Leidse districtsploeg, die gezien het wedstrijdbeeld zeker een kans maakt door te dringen tot de eind strijd. De opmerkingen van de kant van het aangeslagen Hoofddorp (koploper in de tweede divisie C), dat de Trotters bij de return op 9 april zullen worden afgedroogd klonken dan ook weinig overtui gend. Hoofddorp werd in de eerste minu ten al volledig overbluft door het geweldig fanatieke en met dubbele inzet spelende Trotters. De gasten hadden echter één belangrijk voor deel: de lange Henk van Wijk. Het afstoppen van deze speler kostte Pleij en Kales al direct veel fouten. Hoofddorp profiteerde kort (14-16), maar werd toen de press bij de Lei- denaars steeds beter ging werken op een alsmaar groter wordende achterstand gezet: 34-22. De Trotters waren slordig in het benutten van hun kansen. Plomp was bijvoorbeeld sterk onder het bord maar slecht in het aangeven van de bal, hetzelfde gold ver in de tweede helft voor de goed schie tende Henk van Haasteren. Pleij en Kales beten zich vast in Van Wijk (alle drie 5 p's), waardoor Hoofd dorp toch steeds contact kon blij ven houden: rust 43-33 en halver wege de tweede helft: 60-60. De thuisploeg toonde karakter door opnieuw afstand te nemen (79-68), Prijs van de stad 's Hertogenbosch won. Op de eerste twee wedstrijd dagen van het internationale con cours hippique in de Westfalen- halle van Dortmund veroverde de in dienst van Leon Melchior rij dende Heins een derde, vierde en vijfde prijs. Gisteren voegde de 29- jarige ruiter er de derde prijs aan toe in het springconcours om de Grote Prijs van de Bondsrepubliek Duitsland. Met Seven Valleys liep Heins acht strafpunten op in de barrage. Winnaar werd de 23-jarige, internationaal nog onbekende Westduitser Peter Weinberg. De man uit Aken kreeg met de schim mel Uhland vier strafpunten in 36,6 seconden. Lutz Merkel liep met Salvaro eveneens vier strafpunten op, maar was beduidend langza mer 43,5 seconden. Johan Heins was het snelst: 33,8 seconden. Drie combinaties hadden zich geplaatst voor de barrage. Voor het eerste parkoers van twee manches had den zich via voorwedstrijden twin tig combinaties uit zeven landen gekwalificeerd. De gelukkige Weinberg zei na af loop: "Het was al een wensdroom van me de barrage te bereiken. Winnen had ik helemaal niet aan gedacht". De uitslag van het springconcours om de Grote Prijs van de Bondsre publiek Duitsland was: 1. Peter Weinberg (Wdl) Uhland, 4 strafpunten, 36,6 seconden; 2. Lutz Merkel (Wdl) Salvaro, 4 - 43,5; 3. Johan Heins (Ned) Seven Valleys 8 - 33,8 (allen in barrage), 4. Gerd Wiltfang (Wdl) Duell 4 - 126,8, 5. Walter Gabathuler (Zwi) Harley 4 - 129,4, 6. Nelson Pessoa (Bra) Moet Imperial 4 - 134,4, 7. Hartwig Steenken (Wdl) Gladstone 4 - 134,6, 8. Ferdi Tyteca (Bel) Ranson 4 - 141,1. maar demonstreerde de oneven wichtigheid ten volle in de inciden trijke slotfase. De schade bleef voor Hoofddorp zodoende beperkt tot 84-80. Will Moerer (21 punten) was de meest constante speler bij de Leidse formatie, die als geheel een dikke voldoende behaalde. HANS JACOBS IJshockey te am nu voorlaatste TOKIO - Nederland werd gisteren in Tokio weer volledig betrokken in de strijd tegen de degradatie in de strijd om de wereldkampioen schappen ijshockey in de B-groep. Zwitserland, dat voorlaatste stond met een punt achterstand op Ne derland, passeerde door een over winning met 5-3 op Joegoslavië zowel Nederland als Joegoslavië op de ranglijst. De tussenstanden van de wedstrijd Zwitserland-Joegos- laviè waren 2-1, 1-1 en 2-1. Voor Zwitserland scoorden Tschiemer (18), Dubois (19), Stampfli (38 en 48) en Mattli (55). De Joegslavische doelpunten kwamen van Hiti (13), Zbontar (27) en Hafner (59). Polen won met 5-2, (2-1, 2-0, 1-1) van Japan. Het was de eerste neder laag van de Japanse ploeg, die tot nu toe zijn enige verliespunt had opgelopen door een gelijkspel tegen Noorwegen. De stand is: Oost Duitsl. 6 6 0 0 12 44-15 Polen 6 5 0 1 10 32-16 Japan 6 4 1 1 9 24-14 Noorwegen 6 4 1 1 9 25-18 Zwitserland 6 2 0 4 4 25-28 Hongarije 6 2 0 4 4 21-38 Joegoslavië 6 1 1 4 3 23-29 Nederland 6 114 3 17-32 Oostenrijk 6 0 0 6 17-38 BAD LAUTERBERG - De Neder landse grootmeester Jan Timman is gisteren dankzij een derde achte reenvolgende overwinning opge klommen naar de tweede plaats van het internationale schaaktoer nooi in Bad Lauterberg. Hij ver sloeg in de elfde ronde de West duitse grootmeester Hubner, die in een loper-eindspel met ongeveer gelijke kansen een grote blunder beging. De tweede Nederlandse deelnemer Genna Sosonko kwam remise overeen met de Joegoslavi sche grootmeester Gligoric. De par tij Olafsson-Karpov werd afgebro ken. De uitslagen: tiende ronde: Wockenfuss (W.Dld)-Andersson (Zweden) V2. Elfde ronde: Hübner (W.DldPTimman (Ned) 0-1, Keene (GBpLiberzon (Israel) Va, Ander- sson Z weden)-Gerusel (W.Dld) Va, Miles (GB)-Wockenfuss (W.Dld) 1-0, Olafsson (IJsland)-Karpov (Rusl.) afgebroken, Csom (Hong)-Furman (Rusl) V2, Gligoric (Joeg.sD-Sosonko (Ned) V2, Her mann (W.Dld>-Torre (Phil.) V2. Stand na de elfde ronde: 1. Karpov 8 pnt. en 1 afg. partij, 2. Timman (Ned) 7 pnt, 3/4 Hübner en 6V2 6 pnt., 5. Olafsson 6 pnt. en 1 afg. par tij, 6 t/m 8 Csom, Liberzon en So sonko 6 pnt., 9/10 Gligoric en Keene 5'/2pnt., 11 t/m 13 Andersson, Miles en Torre 5 pnt., 14. Hermann 4 Va pnt., 15. Gerusel 2V2 pnt., 16. Woc kenfuss 2 pnt. WASHINGTON (DPA) - Nucleaire onderzoekinstituten in de negen EG-landen krijgen binnenkort - na een leveringsstop van zeven maan den - weer hoogverrijkt uranium uit de Verenigde Staten. EG-commissaris voor energieza ken Guido Brunner heeft dat te ho ren gekregen bij de besprekingen die hij donderdag en gisteren in Washington voerde. Leids student verliest geding over examen universiteit "Ik heb de indruk", zei Brunner, "dat de vertraging in de levering van hoogverrijkt uranium binnen kort van de baan zal zijn". In veel Europese researchlaborato- ria voor kernonderzoek was een acuut tekort ontstaan aan de "zwa re" kwaliteit uranium omdat Was hington, naar men daar zei om "or ganisatorische redenen", traag o» helemaal niet leverde. Deskundigen schatten dat die labo ratoria voor een deel al maanden zitten te wachten op enkele hon derden kilo's hoogverrijkt uranium waarvoor Washington geen ex portvergunningen afgaf. De vertra ging ontstond doordat de Ameri kaanse overheidsdienst die de ex port regelt haar micro-beleid moest afstemmen op de macro-politiek van de nieuwe regering Carter. Op de export van hoogverrijkt ura nium, waarvan zonder verder op werken atoombommen kunnen worden gemaakt, heeft president Carter veel scherpere beperkingen gesteld dan zijn voorganger Ford. LEIDEN - De student Jan Vinks heeft het kort geding dat hij tegen TENNIg - Jimmy Connors en Ilie de Leidse universiteit had aange- Nastase hebben gisteren de halve spannen om op ^.1 maart een apo- fjnaie bereikt van het internatio- thekersexamen te kunnen doen, nale toernooi in st Louis. Connors verloren. DeHaagse^rechtbank versioeg Mitton en Nastase won Rosewall. Medicijn tegen acute hartdood GRONINGEN - „Binnen vijf jaar zijn er effectieve medicijnen ont wikkeld waarmee een acute hart dood kan worden voorkomen. Aan de ontwikkeling van deze medicij nen wordt niet alleen in Amerika, maar ook bijv. in Rotterdam ge werkt". Dit zei prof. dr. L. A. Cobb, proffessor of medicine aan de Uni versity of Washington Seattle (Ver.. Staten) in Groningen. „Hart- en vaatziekten zijn, ook in Nederland, de meest voorkomende doodsoorzaak. Een acute hartdood treedt meestal in vóór de patiënt naar het ziekenhuis is overge bracht. Om dat te voorkomen dient er een noodzorg te worden opge richt, die in spoedgevallen snel en efficiënt kan optreden", aldus prof. Cobb. „Het is mijn stellige overtuiging dat een acute hartdood een complicatie is die in de nabije toekomst kan worden voorkomen. Patiënten die een verhoogd risico lopen moeten geïdentificeerd worden." Vrijheid voor al MADRID (Reuter) - Spanje heeft gisteren bij koninklijk decreet een aanvullende amnestie afgekondigd waarvan bijna alle resterende poli tieke gevangenen - naar schatting kunnen profiteren. rechtvaardigde het besluit universiteit om Vinks niet tot het examen toe te laten. De 23-jarige student had na zijn doctoraal examen farmacie op een week na de gebruikelijke oefenpe riode van vier maanden gedaan ter voorbereiding op het prakticum- examen. De hoogleraar prof. dr. J. Polderman vond dat echter onvol doende; hij was van mening dat Vinks de volle oefenperiode moe: doen. De student bestreed dat om dat deze oefenperiode en de daar aan verbonden minimum-eisen niet, zoals gebruikelijk is, wettelijk zijn vastgelegd. Voor de rechtbank verklaarde de raadsman van de universiteit echter dat het prakticum-programma gebaseerd is op een soort "gentleman's agreement" en al vele jaren wordt toegepast. De voor Vinks negatieve uitspraak van de rechter heeft zijn toekomst plannen nu flink doorkruist. Hij zal nu waarschijnlijk moeten afstap pen van zijn voornemen om in ja nuari van het volgend jaar bedrijfs kunde in Delft te gaan studeren. De student had dat met alle andere examens en een stage-periode mee, precies kunnen redden. Zijn apo- Vrij komt iedereen die niet recht streeks de hand heeft gehad in MOTORSPORT - In de Amstelhal moord of zware mishandeling. Zij van de RAI wordt dit weekeinde die wel direct bij deze kapitale ge- de vijfde maal een Speed- show gehouden. Behalve veel mo toren zullen ook een aantal GP- wagens te bezichtigen zijn. weldsmisdrijven zijn betrokken zien hun straffen verminderd met 12 jaar. Mendizabal, vertelde dat de eerste politieke delinquent inmiddels al uit gevangenschap is ontslagen. Anderen zullen spoedig volgen, maar Mendizabal weigerde bijzon derheden te geven. Ambtenaren van justitie verklaar den dat de overheid in de toekomst zal aangeven hoeveel gevangenen uit welke gevangenissen zijn ont slagen. Namen zullen echter niet worden genoemd, in het belang van de betrokkenen. De aanvullende amnestie geldt ook voor niet-politieke delinquenten. Alle "gewone" misdadigers zien hun straffen met een kwart ver minderd. Voor sommige vermo gensdelicten - zoals deviezens- mokkel - geldt een algeheel par don. Voor alle vrij te laten delinquenten geldt een proeftijd van vijf jaar. Komt men binnen die tijd voor de zelfde delicten opnieuw met de jus titie in aanraking, dan moet de kwijtgescholden straf alsnog wor den uitgezeten. Dierenbescherming: Dat is vastgesteld bij een onder zoek van de 20 inspecteurs van de Nederlandse vereniging tot Be schermingvan Dieren, ingesteld bij 140 pluimveebedrijven in ons land. Hierbij is geconstateerd dat nog geen 10 procent van deze bedrijven de beschikking had over een koolzuur-apparaat, waarmee het doden van de eendagskuikens op een "humanere" manier zou kun nen gebeuren. Dit apparaat heeft de commissie intensieve veehouderij van Dierenbescherming reeds in 1974 aanbevolen. DEN HAAG - Per jaar worden ruim 10 miljoen eendagskuikens in Ne- derland gedood. Omdat deze man- thekersstudie had hij dan ongeveer uelijke diertjes voor de bio- aan het eind van dit jaar kunnen industrie geen waarde hebben (ze voltooien. Het apothekersexamen |ygêen immers geen eieren), wor- dat hij op 21 maart had willen doen, den ze met grote aantallen in plastic zal hij nu vermoedelijk pas half mei zakken gestopt. Ze stikken, worden kunnen afleggen. verdronken of doodgeknepen. UTRECHT (ANP) - Dat de Konin klijke Maatschappij ter bevorder ing der Pharmacie haar leden een speciale prijslijst heeft toegestuurd voor zogenaamde parallel geïmpor teerde geneesmiddelen, is haar niet door alle apothers in dank afgeno men. Verschillende leden reageer- Dierenbescherming zal zich op den boos omdat ze meenden dat de korte termijn beraden over moge lijke stappen om deze apparatuur verplicht gesteld te krijgen. Uit de reacties van de pluimvee fokbed- rijven is volgens Dierenbescher- KNMP op deze aan het bevorderen van de parallel import. Sommigen stuurden de lijst uit protest zelfs terug. Mr. E. D. Harderwijk, de jurist ming slechts af te leiden, dat er KNMP, vermoedt dat vele anderen sprake is van onwil om de diertjes op een andere wijze te doden dan tot nu toe gebeurt. directe weg bak hebben gekozen. In he pharmaceutisch weekblad noemt hij de protesten begrijpelijk, maar de verwijten aan het adres van de KNMP niet terecht. De term „parallel-import" wordt gebruikt voor de invoer van merk geneesmiddelen via een ander dan de fabrikant of de door hem aange wezen importeur en tegen lagere prijzen dan waarvoor de fabrikant meewerkte dit geneesmiddel zelf op de Neder landse markt brengt. Parallel import is vorig jaar gelegaliseerd, toen de Rotterdamse firma Centra farm (die onder meer valium en li brium uit Engeland invoerde) tot in de prulle- hoogste instantie - het Europese hof- alle tegen haar aangespannen procedures won. Mr. Harderwijk stelt, dat de KNMP wel handelend moest optreden, omdat de parallel-import tot gevolg heeft, dat eenzelfde geneesmiddel nu met verschillende prijzen op de markt komt. Met de speciale lijst heeft de KNMP volgens mr. Harderwijk geen partij gekozen voor de parallel-importen. Het ging er alleen maar om, dat ze er eenmaal zijn en dat er prijzen voor moesten worden vastgesteld om een dreigende prijzenchaos te voorkomen. De apotheker kan nog steeds zelf bepalen, bij welke im porteur hij zijn geneesmiddelen koopt. GEWICHTHEFFEN - Alexander Vorovin uit de Sovjet Unie verbe terde gisteren tijdens internatio nale wedstrijden in Vilno het we reldrecord trekken in het vliegge- wicht en bracht het op 109,5 kilo. Het oude record (108 kilo) stond ook op zijn naam. verliest geding over examen universiteit ueiucii miu s> nuugvcii ijivt u waarvoor Washington geen ex portvergunningen afgaf. De vertra ging ontstond doordat de Ameri kaanse overheidsdienst die de ex port regelt haar micro-beleid moest afstemmen op de macro-politiek van de nieuwe regering Carter. Op de export van hoogverrijkt ura nium, waarvan zonder verder op werken atoombommen kunnen worden gemaakt, heeft president Vrijheid voor alle politieke gevangenen

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10