Kruispunt krijgt in 1978 stop- lichten To -ver-lei" van start Wh Sdioolruiten ingegooid Andere tijden weekmarkt? eidse agenda Burgerlijke stand Met blijspel Maribel 11 STAD EN RAND VRIJDAG 18 MAART 1977 Hoge Rijndijk-Persant Snoep weg LEIDERDORP - Er bestaan plannen om in 1978 stoplich ten neer te zetten op de kruising Hoge Rijndijk/Persant Snoepweg. Wethouder Drenth deelde dat gisteravond mee tijdens een extra vergadering van de Leiderdorpse raad. Drenth, die wegens zieke van burgemeester M. A. van der Have als voorzitter optrad, zei dat de gemeente Leiden heeft aangekondigd iets aan de gevaarlijke situatie op het kruispunt te willen doen. De Leiderdorpse raad drong aan op spoed, omdat andere verkeersmaatre gelen op de Persant Snoepweg en de Engelendaal pas werkelijk effectief zijn wanneer de problemen bij de Leiderdorpse brug uit de wereld geholpen zijn. „Daar zit de bottle-neck, dus daar moet het eerste wat gedaan worden", meende PCG-woordvoerder mr. J. Reugebrink. Leiderdorp zal binnen afzienbare tijd een serie stoplichten plaatsen op de Engelendaal en ver der heeft men plannen om het kruispunt Persant Snoepweg/Acacialaan door reconstructie veiliger te maken voor fietsers en voetgangers. WD-woordvoerster Mevrouw I. J. Gehner-Ellenberger vroeg of er intus sen niet wat veranderd kan worden aan de stoplichtenregeling op dat kruispunt, Zodat er veiliger overgestoken kan worden. Wethouder Drenth deelde verder mee dat spoedig begonnen kan worden met de bebouwing van het Voordorp-terrein. GS hebben dezer dagen meegedeeld geen bezwaar te hebben tegen het gebruik van artikel 19, waardoor, vooruitlopend op de goedkeuring van het bestemmingsplan voor dat gebied, intussen al met woningbouw kan worden begonnen. BELEID De PvdA-fractie vroeg gisteravond herhaalde malen om „meer samen hangend beleid en minder ad hoe besluiten". Dat kwam met name ter sprake toen de urgentie van uitbreiding van de staf van het jongerencen trum Sjelter aan de orde kwam. „Men kan nu wel zeggen dat er behoefte is aan een nieuwe kracht, maar ik wil eerst wel eens een beleidsnota over het onderwerp jeugdwerk zien", aldus PvdA-woordvoerder A. Willems. Fractieleider drs. J. A. Dop van de WD bestreed die opmerking, evenals wethoudster mevrouw D. W. Tichler-Moerman. Zij stelden zich beiden op het standpunt dat de situatie dermate dringend is dat er vooruitlo pend op een beleidsnota, een beslissing genomen moet worden. De Leiderdorpse raad kwam gisteravond niet tot het nemen van concrete besluiten omdat het alleen maar ging om de toekenning van prioriteiten. Leiderdorp werkt met geïntegreerde beleidsplanning. Er wordt, via een experimenteel project, door de computer een meerbaren-begroting ge maakt. Daarvoor moet de raad jaarlijks aangeven aan welke zaken het de hoogste prioriteit toekent. RUMOERIG De Leiderdorpse raad demonstreerde gisteravond in een bij vlagen ru moerige vergadering dat het nieuwe systeem van besturen nog verre van vlekkoloos verloopt. Voor de computer is het namelijk van belang dat men prioriteiten toekent zonder rekening te houden met de consequen ties daarvan. Dat laatste namelijk is een taak van de computer; veel raadsleden hebben het daar echter moeilijk mee, waardoor niet altijd een zuiver beeld ontstaat. Verder blijkt dat in de praktijk de politieke verhoudingen nog al eens scheef getrokken worden omdat de computer zich baseert op gemiddelden. Veel raadsleden hadden het gisteravond bovendien moeilijk met het feit dat het niet eenvoudig is om „van opvatting te veranderen". Daarvoor moet namelijk een object uit de „planning" gehaald worden en vervan gen door een geheel nieuw, maar dat kan pas nadat de resultaten van deze vergadering door de computer werwerkt zijn. Jamsessie Het is een beetje kort dag, maar vanavond is in het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat weer een jamsessie, zoals iedere derde vrijdag van de maand. First Love, De On derste Steen, Secret Service, Billy en de Bulldozers en Form doen o.a. mee. Ook is er gele genheid voor spontane deel name uit het publiek aan de sessie. Wie in de toekomst aan zo'n sessie wil meedoen, moet vantevoren contact opnemen met het Vrijetijdscentrum dat op nummer 66 zit. Vrijdaga vond wordt verder de film "Deep Purple in Concert" ge draaid. Over het optreden van Deep Purple met de Royal Philharmony Orchestra in de Royal Albert Hall in Londen. Wat leuk, want Allegaar heeft daarvan toevallig een elpee. Chili Er is in Chili nog veel mis en daarom houdt de Stichting Derde Wereldwinkel in Oegst- geest in samenwerking met de SJJO (wat dat betekent, leggen we een andere keer wel uit) een Chili-avond. Dat zal gebeuren in de "Fuik", gebouw Taberna, Julianalaan 1 op donderdag 24 maart, hetgeen trouwens toch om allerlei redenen een geden kwaardige dag is. Maar dit ter zijde. Iemand van het Chili- comité zal spreken en ook wordt er een film gedraaid. Aanvang acht uur. Zaterdaga vond 26 maart treedt in de Fuik de Chileense muziek groep Lautaro op. Dan is de aanvang om half negen. De op brengst wordt door Lautaro ter beschikking gesteld voor politieke gevangenen en hun familie in Chili. Wandkleden Kleedt je wand aan! roept 't Breehuys ons toe. Hoe moet dat? Ga maar naar 't Breehuys, dinsdag 22 maart om acht uur, want dan begint er een cursus hoe je een wandkleed naar je eigen smaak kan maken. Tele foon voor meer informatie: 130983 in Leiden. Film Henriëtte Otma beweert dat er maandag om 12.30 u. en om 13.30 u. in het trefcentrum van de Werkgemeenschap Kinder centra Leiden de film "Speel maar raak" wordt gedraaid en als Henriëtte dat zegt, dan is dat ook zo. De film laat het be gin van een dag in de Proefkre- che'70 zien. Hooglandsekerk- gracht, ingang Koppenhink- steeg. Concert Amateurmusici geven zon dagmiddag in Wassenaar, in de Pauwhof, een concert, dankzij de Openbare Discotheek Was senaar. Vanaf kwart over twee worden werken uitgevoerd van o.a. Purcelli, Vivaldi, Rachmaninov, Martinu, De bussy, Tiefensee en de Zange res zonder naam. Einde Het prettige van deze rubriek is, dat er elke dag een einde aan komt. Het medisch comité Nederland-Vielnam in Leiderdorp: v.l.n.r. Peter Pouwels, Kees Kuit, Will i Daalen en Fernanda van Keulen LEIDERDORP - Een expositie van Vietnamese volkskunst en houtsnijwerk in de galerie van Rien van der Nat aan het Jaag pad ondersteunt de vijfde actie van het medisch-comité Nederland-Vietnam in Leider dorp. „We hebben tot nu toe elk jaar de grootste opbrengst van Nederland gehad en daarom zijn we aan onze stand wel ver plicht van dit lustrum iets ex tra's te maken", aldus actieleid ster Wil van Daalen. De actie wordt vanavond ge start met de opening van de ten toonstelling. Inmiddels zijn al huis-aan-huis enveloppen ver spreid, waarin de Leiderdor pers hun gaven kunnen stop pen. Evenals vorig jaar richt de actie van het medisch-comité zich deze maal op de bestrijding van tuberculose. Jaarlijks ster ven 200.000 Vietnamezen aan deze ziekte. Nieuwjaarskaarten Op de tentoonstelling in galerie Van der Nat hangen ondermeer zogenaamde „Dong Ho"- Expositie Vietnamese volkskunst anders, ook drukken van een houtsnede gaat, omdat die afdrukken tel kens opnieuw ingekleurd wor den. De prenten stellen veelal gebeurtenissen uit het dagelijks leven voor, maar zijn ook erg vaak symbolisch bedoeld. Behalve nieuwjaarskaarten zijn er op de tentoonstelling houts neden te zien van professionele Vietnamese kunstenaars, waaronder Vu Lap, Phan Van Don, Than Hung en mevrouw Nguyen Nga. in galerie Te koop prenten. Deze, op rijstpapier gemaakte tekeningen of af drukken van houtsneden, stammen uit het Vietnamese dorp Dong Ho, waar de bevol king nog altijd de traditie in ere houdt elkaar met het Vietna mese nieuwjaar TET nieuw- jaarsprenten te geven. De ge woonte heeft zich overigens in tussen over vrijwel heel Viet nam uitgebreid. Elke kaart is Alle geëxposeerde werken zijn te koop. „De opbrengst komt natuurlijk ten goede aan onze actie", aldus Wil van Daalen. De tentoonstelling duurt van 18 tot 26 maart. De openingstijden zijn op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van twee tot vier uur 's middags en van acht tot half tien 's avonds; op donderdag van tien tot twee en van acht tot half tien 's avonds en op zaterdag en zondag van twee tot vijf uur 's middags. LEIDEN - Van de openbare lagere school in de Merenwijk zijn woensdagmiddag 23 ruiten inge gooid. Bovendien werden van de speelplaats een aantal tegels ka pot gemaakt. De totale schade wordt op meer dan duizend gulden geschat. De politie, die jeugdbal- dadigheid vermoedt, stelt een on derzoek in. Auto te water LEIDEN - De wagen van een 24- jarige bewoonster van het Rapen burg is vermoedelijk doordat de handrem niet goed was aangetrok ken, in het water gereden. De auto stond geparkeerd aan de roenha- zengracht. Een particuliere firma heeft de wagen met behulp van twee duikers van de brandweer weer op hde kant gezet. Bos-duinloop AV Holland LEIDEN - De Leidse atletiek vereniging AV Holland organiseert zaterdag (19 maart) een bos- duinloop in de omgeving van het Wassenaarse Meyendal. Op het programma voor deze prestatie loop staan drie afstanden: 2'/2km voor de jeugd tot 12 jaar, 4 en 8 ki lometer. Start en finish zijn bij het parkeerterrein tegenover hotel Duinoord bij de Wassenaarse slag. De 2lk km wordt gestart om 14.00 uur, de 4 en 8 kilometer om 14.25 uur. Elke deelnemer ontvamgt een herinnering. Vanaf 13.00 uur zater dag kan men zich inschrijvenbij in schrijven bij start. LEIDEN - Ondertrouwd: P. C. van der Wük en J. M. E. Turk; W.J. Vermin en C. J. Anderson: P. Slingerland en A. Nieu- wenburg; P.K. W.Ramp en H. Eijkes; P. Pijnakker en W.M. van Rijn; I. van der Molen en M. M. C. Wark; W. J. Koreeen J. P. van den Broek; G. van Eijgen en G. J. Jansen; G. Dallinga en C. E. Hunter; P. Chaudron en A. J. S. van Riet; C. van Brero en G. L. Heijmans: A.J.M. te Boekhorst en M.A.M. Belt, R. Barendse en C. M. Laterveer Geboren: Hendrika WdrvvH. Schoon- hagen en W. Franhuisen; Paul zn v A.A.B. van der Klauw en A de Jong; Wieger S zn v J. Vos en P.D. Hamstra; Rosemarijn C dr v T.B. Daim eh H.J. de Lathouder Overleden: J. Beij (85); W. Muller (51); C. Neuteboom (39) LEIDERDORP - Met „Maribel", een blijspel in drie bedrijven van de Spaanse toneelschrijver Mi- quel Mihura, zal de Leiderdorpse toneelvereniging To-ver-lei op 23 april voor het eerst van zich doen spreken. In begin 1976 opperde Saskia van Itersdon het idee om in Leider dorp met een toneelvereniging te beginnen. Zij zette een adverten tie in het plaatselijk nieuwsblad waarop slechts drie reacties kwamen Het duurde tot mei van het vorig jaar eer er een groep van circa dertig enthousiastelingen bijeen was. Daarvan is inmiddels alleen de „harde kern" - zeventien leden - overgebleven. Hobby Het jongste lid van To-ver-lei is zes tien jaar, het oudste bijna zestig. „Het is voor ons allemaal een hobby", aldus secretaresse me vrouw C. Laurens. „We willen er helemaal niets aan verdienen, al leen maar spelen. En dan voor namelijk voor tehuizen en instel lingen". To-ver-lei krijgt voor dit eerste op treden van alle kanten steun. De gemeente Leiderdorp gaf voor de eerste opvoering een startsubsi die en de Leidse grimeur Hoppe- zak verzorgt gratis de make-up van de spelers en speelsters, ook al om te zorgen dat de eerste op voering „inslaat als een bom". Meisjes „Maribel" is een verhandeling over drie „meisjes met ruime opvat tingen" (ofwel „meisjes van o- la-la", zoals het in de programma-aankondiging heet), die in een zeer welgesteld milieu terecht komen. Dat leidt tot de nodige komische situaties. Het stuk werd geschreven door de Spanjaard Miquel Mihura en ver taald door de Nederlandse kin derboekenschrijfster Mies Bou- huijs. To-ver-lei speelt het op 23 april in het Dorpshuis. Zoals het er nu uitziet kampt To- ver-lei, evenals overigens veel verenigingen in Leiderdorp, maar met één probleem. Men heeft behoefte aan een goede speel- en oefenaccommodatie. Een scène uil "Mar.bef met rechts op de foto Saskia Van Kerson. die het initiatief tot de oprichting van de Leiderdorpse toneelvereniging To-ver-lex nam. H y HANNEKE MEIJER. HOCKEY - West-Duitsland heeft het vierlandentoernooi te Londen gewonnen. Gisteren versloeg de Westduitse ploeg Spanje met 3-2. Engeland eindigde als derde door een zege met 1-0 op Frankrijk. VOORSCHOTEN - Wethouder N. Oosterbaan had gisteravond vrij wel alle betrokkenen bijeen in het raadhuis om te kunnen beslissen over de aanvraag van de marktre- clamecommissie tot verandering van de weekmarkttijden op vrijdag. De marktreclamecommissie ziet markttijden van 's-morgens 9 uur tot 's-middags 5 uur als ideaal. De praktijk heeft geleerd dat de markt na 4 uur in de middag al begint af te lopen en tussen 5 en 6 uur komen er vrijwel geen kopers meer. Het be stuur van het Overleg Voorscho- tense Winkeliers was akkoord met deze vroegere sluiting mits gezorgd wordt dat de markt opgeruimd is om 19 uur, waardoor de koopavond niet gestoord wordt. Nu is de markt pas tussen 20 en 21 uur opgeruimd. De leden van de commissie finan ciën en economische aangelegen heden hadden graag gezien dat de wethouder een enquête gehouden had waardoor de consument in spraak gekregen zou hebben. De heren Van Wijk (PPV) en Ter Mul (CDA) zien een enquête als voor waarde, de heer Van Dalen (WD) meende dat de marktkooplieden er staan om geld te verdienen en zélf wel weten of een latere openstelling zin heeft. De commissieleden Van Wijk en Ter Mul menen dat er te weinig inzicht bestaat over het funktioneren van de markt. Aan de orde moet gesteld worden of er weer een avondmarkt en zelfs of een weekmarkt nog wel zin heeft. Marktkooplieden en winkeliers waren het erover eens dat de markt "een vuilnisvat is". Volgens de marktkooplieden gooit de Duurt al het vuil op de Voorstraat neer. Di recteur Bedet vertelde dat weke lijks van de markt 2 tot 21/* ton vuil weggehaald wordt. Hij betwijfelde het of het mogelijk zou zijn om de Voorstraat eerder schoon te krijgen is, omdat de reinigings dienst pas kan beginnen wanneer de kramen opgeruimd zijn. Wethouder Oos terbaan zal de markttijden nog maals in de commissie financiën brengen voor advies van B en W. De winkeliers zijn absoluut tegen elke vorm van afsluiting van de Schoolstraat. Vanuit de consumen- tenhoek kwam de vraag naar voren waarom de winkeliers de schaarse parkeerplaatsen in de Schoolstraat zelf innemen. De winkeliers zien een goed politioneel toezicht als de enige oplossing voor zgn. langpar- keerders. Drs. Van Wyk (PPV) pleitte voor rust ten aanzien van de Schoolstraat Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt dj weekeinddienst van zaterdag 10 uur vnj tot zondag 24 uur, waargenomen door d van zaterdag 10 uur tot zondag 8 van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel 120412; van zondag 8 tot 24 uur M.J.H; van Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427 Wijk II (Kooi en Merenwijk): H.A.M.M Meyer, Stokroos 1, tek 122113; Wijk Ili (Waard, Professoren wijk en Tuinstad, wijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haag wegkwartier): C.J.M. Schrama, Zocher straat 1, tel. 766123. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, praktij, kadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (za en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - F. Koopmans, Wagner- laan 69, tel. 6352 (zaterdag); B. van Beu- sekom. Piet Heijnlaan 6, tel. 071-763551; (zondag); S.M. Platteel-de Jongh, teL 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-12665. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 18 tot 25 maart, waargenomen door.j Apotheek v. Breest Smallenburg, Loe i vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel 155483; Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel.2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A.M. van Rijn, Marijke- straat 42, Sassenheim, tel. 02522-10393. - Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden, aanvragen hulp voor bejaarden.^ langdurig zieken en gezinsverzorging,' Mare 45, tel. 149441 (ma. t/m vr. van 9-10 en 13-14 uur). Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 2-4.30 uur nam. j Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm - 6 uur nam. 'tBreehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; Mirakelsoos, optreden van de folk-zanger John Strong, 8 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport sportzaal Lam- menschansweg), 6.30-8 uur nam.: open- klein was" van Anouilh, 8.15 uur nam. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing „Het geloof, eenmaal aan de heili gen overgeleverd", 8 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, toneel groep Imperium met „SOS spreekt u maar", 8.30 uur nam. K&O-gebouw, Stegenga, cello e 8.15 uur nam. Zuiderkerk. concert door het jeugdka- merorkest, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, kabaretpro- gramma van Frits Lambrechts en Mar griet de Groot „Moeder geef me nog eens raad", 8.15 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm - 5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114. Leidse jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Vrijetijdscentrum, manifestatie Chi leense strijdkultuur, 8 uur nam. Micratheater, Vestestraat 40, toneel groep Imperium met „S.O.S. spreekt u maar" 8.30 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, toneel groep Tosti met „Je was zo lief toen je zo klein was", van Anouilh, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, de Noorderom- pagnie met „Miranolina" van Goldom. 8.15 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, Gespreks groep Gideon, 11.38- uur vm - 1.30 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie COC, 8-11 uur LEIDSCH 0AGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2