Heroine voor Amsterdam onderschept Nieuwe Koreaanse wagen „Contact predikant" molukkers VRIJDAG 10 MAART 1977 Sex Pistols aan kant gezet LONDEN - De Britse punck- rockgroep Sex Pistols is ruim 300.000 rijker maar een platen maatschappij armer geworden. Nadat eerder de zwarte schijven- producent EMI de heren van de groep de rug toekeerde en hen daarvoor 225.000 gulden als scha devergoeding betaalde, was het gis teren A en M records dat de Pisto len te kennen gaf geen prijs meer te stellen op een nadere relatie. Het contract met A en M was slechts zeven dagen geleden geslo ten maar het gedrag in het open baar na de Pistolen viel bij de maat schappij zo slecht dat de verbinte nis maar van korte duur was. De Sex Pistols zeggen vertegen woordigers te zijn te zijn van een "wezenloze" generatie stadsjonge- 111 fmmmmÊm. ITO SAN JU AN - De trieste aftocht van George Foreman uit de ring in San Juan (Puorto Rico). George beseft dat de kans dat hij zijn wereldtitel in het zwaargewicht boksen (die hem in oktober 1974 door Ali werd ontnomen) ooit herovert bijzonder klein is geworden. De uitdager nummer één verloor gisteravond een gevecht over twaalf ronden op punten van Jimmy Young, een man die derde staat op de lijst van uitdagers. Achteraf gezien was het ook een ernstige fout van Foreman dat hij zich had laten strikken voor een ge vecht tegen Young. Foreman ging vlak voor het einde zelfs knock down tegen de underdog, maar slaagde erin op de benen te blijven. Hij ging mentaal alsnog onderuit na de puntenwaardering in het voordeel van Youngdie nu uitkomt tegen de winnaar van de partij Bo- bick - Norton (11 mei) en die dan bij winst om de zwaargewicht titel mag boksen tegen Ali. BANGKOK (SP/ANP) - De Thai- landse politie en douane hebben een partij heroine met een han delswaarde van zeven miljoen gul den op de luchthaven van Bangkok onderschept. De partij zat in een zak, die bestemd was om aan boord gebracht te worden van een vlieg tuig voor Amsterdam. Volgens commissaris Toorenaar in Amster dam zijn er in de afgelopen drie maanden al 400 illegale Chinezen uitgewezen en twee organisaties uit de Chinese heroinetriaden zijn uit geweken naar Londen. Het onderscheppen van steeds meer grote partijen heroïne hebben Berucht IRA- lid opgepakt LONDEN (SP) - Na een felle schietpartij bij een afgelegen boer derij aan de grens met Ulster heeft de Ierse politie de man gearresteerd die in Engeland beschouwd wordt als staatsvijand nummer een. Het betreft de alom gezochte bomex- pert van de IRA: Kieran McNor- row, de man die volgens Scotland Yard verantwoordelijk is voor een hele reeks van bloedige bomaans lagen in Engeland. Sedert vier jaar maakt de Yard verbeten jacht op McNorrow, wiens signalement via Interpol aan andere landen is door gegeven. Engeland zal niet aarzelen om uit levering te vragen van de in zijn ogen meedogenloze extremist. Maar of het zover zal komen staat echter nog te bezien. De bomaans lagen waarvan McNorrow verdacht wordt hebben plaatsgevonden voordat er tussen de Engelse en Ierse regering bindende afspraken zijn gemaakt over de berechting en uitwisseling van terroristen. En voorlopig ziet het er niet naar uit dat hij voor het speciale Ierse ge rechtshof zal verschijnen, wegens zijn nu illegale lidmaatschap van de provisionele IRA, waarop een aan zienlijk lagere gevangenisstraf staat, dan de kans op levenslang die hij voor een Engelse rechter loopt. de straatprijs in Amsterdam al op gedreven tot f 500,- per gram. Het wordt tot in milligrammen verhan deld. ïn Eindhoven is momenteel nauwe lijks nog heroïne te koop. Dit heeft een woordvoerder van de gemeen tepolitie van Eindhoven gister middag gezegd. Er worden in Eindhoven al prijzen betaald van f 600,- per halve gram. Volgens de Eindhovense politie woordvoerder is deze situatie mo gelijk mede veroorzaakt door de grote heroïne-vangst onlangs in Rotterdam, toen ongeveer 130 kilo in beslag werd genomen. De schaarste leidt overigens tot allerlei al dan niet gevaarlijke bedriege rijen. Bekend is de vermenging van heroïne en vim, zoals laatst in Arn hem aan het licht kwam. In Eindhoven zijn onlangs twee mannen aangehouden die plastic zakjes met kattebakvulling bij zich hadden kennelijk met de bedoeling om die als heroïne te verkopen. De politie kon tegen dit tweetal niet optreden omdat er geen strafbare feiten waren gepleegd. CAIRO - Drie werelden op één foto. Op weg naar de zogenaamde Giza-pyramiden in Cairo, zien we op de achtergrond als symbool van het aloude Egypte de pyramiden boven de huizen uitsteken. Daar voor de splintenieuwe vierbaans- weg, met daarop de plattelander die op zijn paard naar huis rijdt na een bezoek aan de markt. De Duitse kunstschilder Willy Robert Huth is op 86-jarige leeftijd in West Berlijn overleden. Huth, die ajkomstig was uit Er- fuhrt, vestigde zich in 1920 ii rlijn, waar hij de vrije schilder kunst beoefende. Na de Tweede We reldoorlog doceerde hij aan de ho geschool voor toegepaste kunst in Oost-Berlijn en in 1947 verhuisde hij naar het westelijke stadsdeel. In 1949 richtte Huth, samen met Max Pechstein en Karl Schmidt-Rotluff, de Berlijnse "Neue Gruppeop. Autosalon Geneve geopend GENEVE (ANP) - In een zonnig e in lentesfeer gestoken Genève is gisteren de 47ste internationale personenautotentoonstelling be gonnen, die elf dagen zal duren. Vo rig jaar kwamen er 460.000 bezoe kers. Hoewel de Amsterdamse RAI enkele weken geleden de nodige wereldprimeurs te zien gaf, hebben de fabrikanten er toch voor gezorgd deze laatste autosalon van het sei- ander te bieden de vorm van een 2000 en tenslotte zijn er twee geheel nieuwe auto's te zien, één van Griekse en één van Koreaanse makelij. De laatste is de "Pony" (1200 en 1400 cc) van de Koreaanse miljar denonderneming Hyundai. Vol gens een woordvoeder is deze mid denklasse auto (techniek en motor zijn na Mitsubishi) nu "rijp" voor export naar West-Europa. In juni heeft. Zo lanceren Mercedes-Benz komt de auto in de Benelux op de alle-wegen (Rancho genaamd), Fiat onderhandeling met lanceert de vernieuwde 132-serie ii Nederland, waarvan i één importeur zal worden", aldus de woordvoerder. Van veel minder belang is de "Dim" een klein autootje (gemaakt op de basis van de Fiat 126) dat wordt geassembleerd onder de rook van Athene. Er wordt kennelijk ook hard ge werkt aan tal van dieseluitvoenn- gen. Het grote succes van de Golf Diesel heeft kennelijk bij de con currentie de ogen geopend. Er zijn geruchten, dat Fiat, Ford, Ameri can Motors en Jeep binnenkort ei gen dieselversies zullen introduce- Het breed moderamen (bestuur) van de Hervormde Kerk heeft ds. G. Boer te Zoetermeer met ingang van 1 mei benoemd tot predikant voor de contacten met de Molukse kerkelijke groeperingen. De be noeming houdt in de eerste plaats een informatieopdracht in, om te onderzoeken op welke manier de Hervormde Kerk deze groeperin gen en hun functioneren in de Ne derlandse samenleving van dienst kan zijn. Men verwacht, dat uit deze informatieve opdracht een defeni- tieve zal voortvloeien. Ds. Boer zal dan worden beroepen tot predikant voor buitengewone werkzaamhe den, verbonden aan de kerk in haar geheel. Hij was van 1971 tot 1976 als zen dingspredikant van de Hervormde Kerk verbonden aan de Molukse Protestantse Kerk op Ambon als docent aan de theologische hoge school van die kerk. Blijkens de nieuwste gegevens van de bij de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland aangeslo ten gemeenten (78) zet de groei van het ledental zich nog steeds voort. Op 31 december 1976 waren er 11.281 leden. Vorig jaar werden 500 mensen gedoopt. (De baptisten wijzen de kinderdoop af en staan de doop na belijdenis voor, die door onderdompeling wordt bediend). De Nederlandse Unie is aangeslo ten bij de Wereldalliantie die meer dan 33 miljoen baptistische gelovi gen omvat. Beroepingswerk: Hervormde Kerk - aangenomen naar Herwij nen kandidaat B. Gijsbertsen Lun- teren, naar Zwartebroek kandidaat H. Roseboom Barneveld, het be roep door de synode tot predikant voor buitengewone werkzaamhe den (landmacht) kand. H. Stam Amersfoort. Geref. Kerken: aange nomen naar Sellingen (Gr.) kandi daat C. Kuyvenhoven aldaar. Krankjorem Dr. P. A. van der Wey, karmeliet en filosoof, constateert in het rk bisdomblad Den Bosch van deze week een „epidemie van hemelse boodschappenwaarvoor vooral traditionele katholieken, die de ge volgen van het tweede Vatikaans concilie niet kunnen aanvaarden, gevoelig zijn. Van der Wey verwijt met name pater E. Krekelberg, oud-wiskundeleraar, dat deze zon der enige kritische zin allerlei ver halen publiceert in zijn blad „Maria van Nazareth". „De verhalen zijn vaak krankjorum maar er zijn altijd mensen die erin geloven". Als bar en boos voorbeeld vermeldt dr. Van der Wey het verhaal van de pause lijke dubbelganger, gelanceerd door een Amerikaanse

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19