Sint Willibrord gaat zich kei hard opstellen Tunnel met huizen boven weg .fllSjffh. eidse agenda Pleidooi om Leysloot (L'dorp) te handhaven Plan voor Engelen- daal in Leiderdorp tEHExmm Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den. katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. LEIDEN/LEIDERDORPIZOETERWOUDE - Op diverse plaatsen in de Leidse regio zijn vanochtend in het kader van de nationale boomplantdag weer jonge boompjes geplant. In Leiden (zie foto boven) gebeurde dat in aanwezigheid van de wethouders Waal en Verboo-qj in Noord. Zesdeklassers van de Willem de Zwijgerschool, de Van Voorthuijsenschool, de Karei Doormanschool en de Wilhelminaschool plantten boompjes in het nieuwe recreatiegebied gelegen op de voormalige spoordijk tussen de Kooilaan en de MamixstraatIn Leiderdorp gingen Onderwijs Winkel 470 schoolkinderen naar het industrieterrein de Baanderij. Alvorens de jonge aanplant een plaatsje kregen werden de scholieren toegesproken door de wethouder mevrouw Tichler. In Zoeterwoude werden boomplantacti- viteiten ontplooid aan de Burgemeester Smeetsweg (zie foto onder). Ook daar waren scholieren actief. Oegstgeest nam dit jaar niet deel aan het jaarlijkse bomenfestijn. "We hadden dit jaar geen plek, die in aanmer- o/~\c H ipn<?t king kwam", aldus vanochtend de Dienst Gemeentewerken. oUo-aienbl Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Voorzitter Van Son van Sint Willie- brord: "Wij betreuren het verloop van de desbetreffende vergadering alsmede het uiteindelijke raadsbes luit ten zeerste. Als.bestuur hebben wij ons op het standpunt gesteld geen medewerking te verlenenn aan genoemde commissie. En wjj concluderen dat gezien de formule ring van het raadsbesluit B en W aan dit besluit geen uitvoering kunnen geven". "Kijk, als wij nu geen medewerking verlenen aan die commissie, kan deze ook niet functioneren. Dat be tekent dat het raadsbesluit zoals het er nu ligt, ontkracht wordt. Men moet toch kunnen begrijpen dat dit besluit voor ons volstrekt onaan vaardbaar is. Wij verliezen een stuk directe toewijzingsbevoegdheid die wij al sinds jaar en dag gehad hebben. Naar mijn mening hebben wij dat ook altijd goed gedaan. Van gemeentewege zijn we tenminste nog nooit op de vingers getikt. En wat blijft er over van een woning bouwvereniging, die alleen maar mag bouwen, onderhouden en de huur innen? Wij willen direct blij ven inspelen op de wensen van de leden van de woningbouwvereni ging", aldus Van Son. Van Son wijst erop dat er van de kant van de woningbouwvereni- LEIDERDORP - Enkele leden van de begeleidingscommissie Buiten hof, die zich bezighoudt met de vormgeving van de laatste grote uitbreidingswijk in Leiderdorp, willen de Leysloot, die langs de nieuwbouwwijk loopt, handhaven. In een eerdere vergadering hadden zij zich al uitgesproken tegen dem ping van de sloot. Liever zag men er een wandelpad langs aangelegd. Diefstal uit auto en garage WARMOND - Uit een in de Zwei- landstraat geparkeerd staande auto is gisteren voor een waarde van en kele duizenden guldens gestolen. De auto werd door onbekenden opengebroken. Daaruit werd een mobilofooninstallatie, een bontjas en een cassette met ongeveer dertig bandjes weggehaald. Vervolgens drongen de inbrekers een bij de villa staande garage binnen. Daar werden onder meer een zaagma chine en een voorraad levensmid delen weggehaald. De totale waarde lag rond de 10.000 gulden. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Van Son Bestuurlijke consequenties Wethouder drs. E. Drenth van Lei derdorp. die als voorzitter van de begeleidingscommissie optreedt, betoogde tijdens de gisteravond gehouden derde vergadering van de begeleidingscommissie dat men zich aan het standpunt van de raad over. de Leysloot moet conforme ren. De raad sprak zich al eerder uit vóór demping. Been gebroken bij valpartij LEIDEN - Het 21-jarige meisje M. C. Rieskin uit Leiden brak haar been, toen ze gistermiddag op de Valkbrug kwam te vallen. Het meisje stond met haar fiets naast een vrachtauto voor het rode verkeerslicht te wachten. Toen de vrachtauto, nadat het licht op groen was gesprongen, optrok, kwam de fiets van het meisje door onduide lijke oorzaak onder de wagen. Het meisje zelf viel naast de vrachtauto met het gevolg dat ze een onder beenfractuur kreeg. De EHD bracht haar over naar het Acade misch Ziekenhuis. ging op 19 december van het vorig jaar voorstellen aan B en W en de gemeenteraad zijn gedaan. "Wij willen wat betreft de bestaande woningen een handhaving van de verdeling op basis van tweeder de/eenderde. Wij wensen ons te conformeren aan de in de nota van het college neerlegde criteria, ter wijl wij de te bouwen nieuwbouw woningen in open overleg met B en W wilden toewijzen". "Wij wijzen erop", vervolgt Van Son, "dat elk voorstel van het ge meentebestuur dat een principiële verontachtzaming betekent van de door ons gedane voorstellen, on vermijdelijk bestuurlijke conse quenties zal hebben. Hoe rigoreus dit zal zijn, kan ik op dit moment nog niet zeggen. Wel is het zo dat dit ernstige gevolgen zal hebben voor een nu nog florerende woning bouwvereniging. Ik hoop oprecht dat het zover niet zal komen en wij in verder overleg met het gemeen tebestuur tot een aanvaardbare op lossing zullen komen". "Mocht dit niet lukken dan zullen wij als laatste redmiddel alle wet tige middelen te baat nemen, zoals bijvoorbeeld een beroep bij Gede puteerde Staten of in tweede in stantie bij de Kroon, om de geld igheid van het raadsbesluit aan te vechten". Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren Remon zn v A. M Syrijk en P. J. van Kampen; Ferdinand C.J. zn v F.E. Hoogervorst en S. Schaap; Chantal L dr v CR. Caupain en A.M.G. Scherpen; Omer K. zn v A.T. Alper en S. Er; Remko zn v J.van Duijn en IA. Ser- dijn; Anne dr v A.R. Haarsma en Y.J.M. Wurzer. Overleden; P. Haasnoot(Geb. 1918), man Merenwijk Het Huurderskomitee Meren wijk houdt morgenavond een forumbijenkomst in het buur thuis Op Eigen Wieken (voor malige Kortimarkt) over het onderwerp huurbevriezing. Zoals eerder gemeld vindt dit comité dat de woningwetwo ningen in de Merenwijk geen huurverhoging dienen te krij gen dit jaar; deze eis wordt on derschreven door elfhonderd bewonders; staatssectetaris Van Dam weigert ook dit jaar om de handtekeningen per soonlijk in ontvangst te ne men. Aan het forum doen ver tegenwoordigers van vakbon den, woningvouwverenigin- gen en politieke partijen mee. Aanvang acht uur. Vechtsporten In her museum "Volkenkunde" aan de Leidse Steenstraat wordt zondagmiddag een de monstratie gegeven van Azia tische vechtsporten. Noem ze maar op: T'ai Chi (China), Pack Mee Pai (China), Pentjak (In donesië) Ju-Jitsu (Japan) en Teakwondo (Korea). Drs. B. Walraven geeft commentaar bij de twee voorstellingen, waarvan de eerste om twee uur begint en de tweede om half vier. Meer informatie; bij het museum, tel.132641. Huid en haar Dinsdag 22 maart begint op het Breehuys een cursus huid- en haarverzorging. Iedereen die daar meer van wil weten kan vanaf acht uur in het Breehuys op de Breestraat terecht. Voor 15- tot 25-jarigen. Tel.: 130983. Vietnam Volgende week, van 21 tot 26 maart organiseert de Werk groep Vietnam Leiderdorp een inzameling, waarvan de op brengst via het Medisch Co mité Nederland-Vietnam ten goede komt aan 200.000 tuber culosepatiënten in Vietnam, Zonder behandeling sterven zij binnen twee jaar en besmet ten ze jaarlijks nog eens 50.000 mensen. Wie een jaar lang tien gulden per maand schenkt, ge neest op die manier één pa tiënt. In de galerie van Rien v. d. Nat aan het Jaagpad 1 wordt volgende week tevens een ver kooptentoonstelling gehouden van Vietnamese prenten. Vrij dagavond, om negen uur, wordt deze tentoonstelling geopend. De openingsuren zijn maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van twee tot vier uur 's middags en van acht tot half tien 's avonds, op donder dag van tien tot twee en van acht tot half tien; op zaterdag en zondag van twee tot vijf uur. Meer informatie: Wil van Daalen, tel. 890619. Bingo 't Parlement, Nieuwe Rijn 52: Op vrijdagavond 18 maart. Van de Wandelsportvereni ging. Om acht uur. Ook voor Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur, Kooi. Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WOENSDAG 16 MAART 197 Apotheken Een tekening van een nu nog futuristisch beeld: een tunnel met huizen boven een weg. De avond-, nacht- en zondagsdiens', i der apotheken in de regio Leiden! wordt waargenomen van 11 tot la maart, door Apotheek Centraal! Breestraat 74, tel. 120552. den. In het dak en de wanden van de tunnel zullen speciale voorzieningen ge troffen moeten worden om te voorko men dat het verkeerslawaai in de wonin gen doordringt. De Leiderdorpse wethouder pleit ervoor ook op andere plaatsen in de regio .c-,er de weg te bouwen". Drenth: „Op die manier wordt niet alleen de geluidshin der teruggedrongen, maar wordt ook een efficiënter gebruik van de grond in de toch al overvolle randstad mogelijk gemaakt". Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informatie-avond Baha'i gem., 8 uur J Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizen - laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur' De Overdekte, Haarlemmerstraat, m zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur 't Breehuys, Breestraat 19. open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7 30 uur m nam.; gespreksgroep, kreatieve werka-, vond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uurj nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 H Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad- y viescentrum voor werklozen, do. van J 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. I Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd- rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil- deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. j K O-gebouw, concert door de Egypti sche pianist Ramzi Yassa, 8.15 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. 1 LAKtheater.Levendaal 150 toneel- 1 groep Tosti met "Je was zo lief toen je 1 klein was" van Jean Anouilh, 8.15 nam. ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse woningbouwvereniging Sint Willibrord heeft beslo ten zich keihard op te zullen stellen tegenover de gemeente. Dit naar aanleiding van het raadsbesluit van 24 februari j.l. om voor de toewijzing van woningen een zg. commissie in te stellen (ex. art. 61), die B. en W moet adviseren. In deze commissie zouden drie leden van de bouwvereniging zitting hebben. Donderdag v.d. Valkboumanweg 236. Leiderdoip, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-9 uur nam. Pieterkerkstraat 1, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217 't Breehuys, Breestraat 19 Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal. Rode Kruis, Leidseweg 33. Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen ruilavond philatelica, 7.30 Vrijetijdscentrum. Breestraat 66. druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken. Go, alle groepen vanaf 8 uur LAK-Theater, Levendaal 150, Komedie met "Wonen of wijken", 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning, 7.30 uur nam.; werkgroep wijkra den, 8 uur nam. LEIDERDORP - Wethouder drs. E. Drenth (ruimtelijke ordening en open bare werken) van Leiderdorp heeft een plan gelanceerd om over de Engelendaal in Leiderdorp een tunnel te maken, waarop huizen gebouwd moeten wor den. Volgens de wethouder zouden op die overkapping 750 huizen gebouwd kun nen worden. Het plan vergt per woning, volgens berekeningen van het Haagse ingenieursbureau Grabowsky en Poort, een bedrag van tienduizend gulden ex tra per woning. „Maar daar staat tegen over dat de grondkosten nihil zijn", al dus de wethouder. Het voornaamste doel van het plan is om de geluidshinder terug te dringen. De Enge?--ndaal is een vierbaansweg, die de verbinding vormt tussen de Persanl Snoepweg en de afrit van de rijksweg en de provinciale weg Leiden- Roelofarendsveen. Vooral gezien hét feit dat veel vrachtver keer van de weg gebruikt maakt moet er bij de bouw van de uitbreidingswijk Buitenhof rekening mee worden gehou den, dat vooral de woningen die vlak aan de Engelendaal komen te staan last zul len ondervinden van het verkeerslawaai. Dat verschijnsel doet zich nu al voor in de flatwijk, die aan de andere zijde van de Engelendaal gebouwd is. Bijkomend voordeel van de „overbou- wing" is dat op die manier de al be staande schansen- en drevenwijk (de flats) en de nieuwbouwwijk Buitenhof een betere verbinding met elkaar krij gen. Nu wordt de Engelendaal als een (te) grote barrière tussen de beide wijken beschouwd. Met name de voetgangers en de fietsers zouden daar voordeel van hebben, terwijl de middenberm van de Engelendaal, voor zover deze niet ge bruikt wordt om de stutten voor de tun nel neer te zetten, als parkeergelegen heid voor de erboven gelegen woning bouw kan dienen. Op de tunnel moeten, volgens het plan van Drenth, drie woonlagen gebouwd wor- Na besluit over toewijzing in Zoeterwoude

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2