Raad Leiderdorp tegen plannen staatssecretaris Raadscommissie gaat akkoord met garantie voor Kieviten eidse agenda Subsidie gevraagd voor tekort van Deylerhuis Gemeenteraad laat publiek meepraten Burgelijke stand College wil advies over asbeststof Middelbaar onderwijs behouden Bromfiets diefje aan gehouden Nog geen uitspraak Raad over subsidies LEIDERDORP - De raad van Leiderdorp wil dat de beslissing van staatssecretaris De Jong van onderwijs en wetenschappen, waardoor Leiderdorp verstoken blijft van scholen voor middelbaar onderwijs inge trokken wordt. In een motie, die tijdens de gisteren gehouden raads vergadering werd ingediend door het VVD-raadslid mevrouw I. J. Gehner-Ellenberger zegt de raad dat het besluit van De Jong niet in het belang is van de Leider- dorpse schoolkinderen. Intussen hebben de leerkrachten van de Louise de Co- ligny scholengemeenschap meegedeeld de situatie onderwijskundig en organisatorisch onaanvaardbaar te vinden. Zij hebben hun zorg uitgesproken over de kwaliteit van het onderwijs en de werksituatie van le raren en leerlingen, wanneer het plan van De Jong doorgaat. Staatssecretaris De Jong wil al het middelbaar onder wijs in Leiden en Leiderdorp concentreren in Leiden. Hij meent dat de grote hoeveelheid leegstaande loka len in Leiden bouw van dependances in Leiderdorp onmogelijk maakt Dat besluit gaat niet alleen in tegen het plan van de Louise de Coligny om in Leiderdorp een dependance te vestigen. De christelijke middel bare school Visser 't Hooft zal op grond van het besluit van De Jong zijn dependance in Leiderdorp moeten opheffen. Reugebrink: publiek kan meer feiten geven. LEIDERDORP - Het publiek bij Leiderdorpse raads vergaderingen zal in de toekomst mee mogen praten. Dat is het resultaat van een voorstel van Leider- dorpse PPR-raadslid J.A.M. Gordijn, die al tijdens de begrotingsvergadering op spreekrecht voor het pu bliek aandrong. Het is niet de eerste maal dat in Leiderdorp gedacht wordt over spreekrecht voor het publiek. In 1972 werd een voorstel in die richting afgewezen. De raad had gisteravond vrij lang werk met het nemen van een besluit. WD en KVP vroegen zich af of commissievergaderingen niet meer de geëigende plaatsen zijn om het publiek mee te laten praten. Men sprak de vrees uit dat meepraten van het publiek mogelijk tot beïnvloeding van de raadsleden kan leiden, een vrees die door CD A-er Mr. J. Reugebrink fel van.de hand gewezen werd. „Je bent niet altijd op de hoogte van alle feiten", zo betoogde hij, „Het publiek kan alleen maar meer feiten verschaffen, waardoor je als raadslid in staat bent een beter gefundeerd besluit te nemen". De raad weet nog niet in welke vorm het spreekrecht gegoten zal worden. Er werd onder meer gedacht aan een half uurtje voor de raadsvergadeing. Gedurende deze zittingsperiode van de raad, die nog tot 1978 duurt, zal het spreekrecht bij wijze van proef worden ingevoerd. WASSENAAR - De commissie Fi nancien uit de gemeenteraad heeft zich dezer dagen bezig gehouden met het voorstel van burgemeester en wethouders om aan de sportver eniging "De Kieviten" een gemeen telijke garantie te verstrekken voor een geldlening van maximaal 1 miljoen De Kieviten gaan dit geld gebruiken voor de aanleg van nieuwe tennisbanen en van squash-courts en voor verbeterin gen in het clubhuis van de vereni ging. VOORSCHOTEN - Grofvuil Voor schoten 17 maart: Nassauwijk, K.L.M.-wijk, aan de Papelaan (van het station tot de grens met Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, Wijn gaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan (de Prins Be- rnhardlaan en de Nassaukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (tussen Prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vreedenhoeffstraat, Langenhorst- straat, Betlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat LEIDEN - Een 13-jarige Leidse scholier blijkt de dader te zijn van acht bromfietsdiefstallen, die in de afgelopen twee weken in deze stad werden gepleegd. De politie hield hem gisteren in de ouderlijke wo ning aan. De jongen heeft inmid dels een bekentenis afgelegd. Van de acht gestolen brommers zijn er tot nog toe drie terecht. ZOETERWOUDE - Indien de weersomstandigheden het toelaten zal vanavond een lichtwedstrijd tussen S.J.Z. en Roodenburg wor den gespeeld m het kader van het door S.J.Z. georganiseerde neder- lagentoernooi om de "Guus van der Geest beker". Aanvang 20.15 uur. Mevrouw C. van der Heiden- Bakker (Werkend Wassenaar) vond de prognoses van "De Kieviten" over het toekomstige ledental van de tennis- en de squash-afdelingen wel wat optimistisch tegen de ach tergrond van het sterk teruglopend aantal jongeren. De heer E. H. Schuyer (onafhankelijk) drong er op aan, de kwestie van de uitbrei ding van de squash-courts eerst te laten bekijken door de commissie Technische Diensten. Bovendien wilde hij eerst eens opgeteld zien, voor welk bedrag de gemeente nu al aan garanties heeft verstrekt. Ook de heer A. Lodder (Partij Was senaar) wilde eerst de commissie Technische Diensten inschake len.Hij sprak verder zijn verontrus ting uit over het feit, dat steeds meer clubhuizen van sportvereni gingen de horeca-sector concurren tie aandoen. Mr. A. F. Cocheret de la Morinière en mevrouw W. A. van der Wiel - GEBOREN: Rogier M zn v B van den Berg en M de Gunst. Demietri zn v S van Eenige en F Voshol; Huibrecht T zn v A MooyaartenM A Jansen; Philip MznvC Broeksma en F J Slot; Johanna M dr v H de Groot en W van Dijk; Marjolein dr v H J Martinus en A P Bierman; Sylvia N dr v F R V Zitter en A H de Keizer; Thea N dr v N Varkevisser en P van der Plas; Remko A zn v J P M Develing en L M Dekkers; Sheila J dr v P L Zonneveld en L L M Altman; Koen H J zn v G J de Mooij en J W J D A Smulders; Roelof zn v C van Iperen en J A Sormani; Laurens A zn v H J Roodenburg en M Meijer; Catharina TJdrvKAM Kapel en M A H Caspers; Micahél R zn v W van Essen en W M M Hoogeland. OVERLEDEN: L C de Vries, 55; H A Goddijn, 66; T C Schouten, 70. H B Sna- terse, 46, J van der Linden. 72, W Ruben, 64. G Ouwehand. 69. J W van Duuren, 52; J Douwe, 65. J C Kortekaas. 71. van der Flier (beiden VVD) hadden geen moeite met het voorstel." De exploitatie-opzet van De Kieviten is gezond en de gemeente loopt geen enkel risico met het verstrek ken van de gevraagde garantie." Ook de heer C. van Rij (CDA) die namens de raad zitting heeft in het bestuur van de Kieviten zag geeen enkele reden om de gevraagde ga rantie te weigeren. Wethouder drs. A. W. J. Caron, die de commissie vergadering presideerde wees er naar aanleiding van een opmerking van de heer Schuyer op. dat er wet- teli.ij geen plafond is vastgesteld voor het verlenen van gemeente lijke garanties. Een advies van de commissie Technische Diensten achtte de wethouder on dit stadium niet nodig. Het college van B en W zal zich echter nader beraden, alvo rens het voorstel aan de gemeente raad voor te leggen. bejaardensociteit en de wasse- naarse Jazzclub gebruikt het ge bouw een aantal avonden. Het aantal deelnemers aan de ver schillende activiteiten wordt voor 1977 op 475 per week geschat. Naar het oordeel van B en W is de wijkgemeenschap een levende or ganisatie. B en W willen de raad dan ook voorstellen het gevraagde sub sidie van f 11.000,- voor 1977 toe te kennen. In bestuurlijke zin maakt de wijkgemeenschap op het ogen blik een enigszins moelijke tijd door. Om persoonlijke redenen zijn de voorzitter en de secretaris ge noodzaakt terug te treden. Wel is er een aantal kandidaten die deze functies willen overnemen. Over de wijzigingen in het bestuur wordt nog deze maand beslist. LEIDERDORP - B en W van Lei derdorp hebben in een telegram aan de Inspectie voor de Volksge zondheid in Zuid-Holland aange drongen op spoedig uitbrengen van het advies over de eternit-zagerij van Gebr. Kruyt BV - die in no vember van het vorig jaar werd ge sloten, nadat asbeststof was ge loosd. Tot nu toe is het definitief advies nog altijd niet binnen, maar, zo deelde wethouder drs. E. Drenth gisteravond in de raadsvergadering mee, er is wel degelijk blauw asbest gevonden. Verder is ook neergesla gen asbeststof in de omgeving van het bedrijf ontdekt. De Leiderdorpse raad wilde zich gisteravond nog niet uitspreken over de eis van de vereniging Voor komen Is Beter - die een algeheel medisch onderzoek van werkne mers em omwonenden van het be drijf wil. De raad zal pas een beslis sing nemen wanneer de inspectie zijn uiteindelijk advies zal hebben uitgebracht. LEIDERDORP - De raad van Lei derdorp wil pas in april een uit spraak doen over de subsidiever ordening van die gemeente. Dan zal ook het onderdeel „sport" daaruit beschikbaar zijn. De verordening is dan weliswaar nog niet compleet, maar de raad meent dan het voor naamste deel in handen te hebben. De Leiderdorpse subsidieverorde ning moet orde gaan scheppen in de grote variëteiten aan individuele subsidie-afspraken met verenigin gen en instellingen. B en W van Leiderdorp spelen daarmee in op de veel geuite wens van meer uni formiteit in het subsidiebeleid. „Hiermee worden we geen cent wijzer", aldus PvdA-fractieleider J. Bezemer, die zich evenals het CDA-raadslid Mr. J. Reugebrink en Mevrouw I. J. Gehner-Ellenberger (WD) nogal opwond over het feit dat Ben W tot nu toe alleen de in leiding van de verordening gepro duceerd hebben. Men wilde eerst inzicht hebben in de meer concre ter deelverordeningen waarin echt ingegaan wordt op aantallen en be dragen. PvdA-fractievoorzitter J. Bezemer wilde de in de verordening ook ac tiegroepen opgenomen zien. We thouder Mevrouw D. W. Tichler- Moerman wilde dit alleen wanneer dit plaatselijke groeperingen be treft die het algemeen belang die nen. De Leiderdorpse raad discus sieerde langdurig over het pro bleem van de indirecte subsidies. Men legde er vooral de nadruk op dqt ook in geval van indirecte sub sidiëring de rechtszekerheid ge waarborgd moet zijn. De raad wil de verordening de eer ste twee jaar een experimenteel ka rakter geven. Een 12-jarig Katwijks meisje brak haar enkel, toen ze gistermid dag in de kledingzaak van C&A in Leiden van de trap viel. De EHD bracht haar over naar het Acade misch Ziekenhuis. 1 DINSDAG 15 MAART 1977 Dinsdag Hooigracht 38. spreekuur stichting i huisvesting werkende jongeren, 7.30- 8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat 1 b. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis,' ouderensoos. Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga. 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a. koken, 5-8 uur nam.; yoga. 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding, 8-10 uur nam.; jazz- ballet, 9-10 uur nam. La Vertu, Steenschuur 6, dia-avond over Himalaja expeditie, 8.15 uur nam. Zuiderkerk, bijeenkomst Humanistisch Verbond over Cuba. 8uur nam. Academiegebouw, ledenvergadering Pieters- en Academiewijk, 7.30 uur nam. Montessori-school Oegstgeest, forum avond oud-leerlingen, 7-9 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en werkgroep verkeer en vervoer, 8 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, jazzballet, fotoclub, tekenen en schilderen, alle groepen vanaf 8 uur Leidse Schouwburg, Amsterdams Volkstoneel de musical "Gypsy", 8.15 Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informatie-avond Baha'i gem., 8 uur Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur De Overdekte. Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7 3G uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werka- vond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. K O-gebouw, concert door de Egypti sche pianist Ramzi Yassa, 8.15 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid .en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 8 uur nam. LAKtheater,Levendaal 150 toneel groep Tosti met "Je was zo lief toen je klein was" van Jean Anouilh, 8.15 nam. Donderdag v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm -9 uur nam. Pieterkerkstraat 1, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra tis advies. 8-9 uur nam., tel. 141217 't Breehuys, Breestraat 19 Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen ruilavond philatelica, 7.30 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur LAK-Theater, Levendaal 150, Komedie met "Wonen of wijken", 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde ning, 7.30 uur nam.; werkgroep wijkra den, 8 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11 tot 18 maart, door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. m de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijs winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 1800-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Im dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WASSENAAR - Aan de commissies Onderwijs en Maatschappelijke voorzie ningen, die vanavond een gezamenlijke vergadering houden, is door burgemees ter en wethouders een voor stel voorgelegd voor subsi diëring van de wijkgemeen schap „Groot Deyleroord", die op het ogenblik nog het gebouw „Deylerhuis" in huur heeft voor allerlei buurtactiviteiten. De eigenaresse van het gebouw, het College van Kerkvoogden van de Hervormde Gemeente, heeft het gebouw evhter per 1 juli a.s. ver kocht. De nieuwe eigenaar heeft bil informeel contact met de wijkge meenschap duidelijk gemaakt, niet onwelwillend te staan tegenover voortzetting van het gebruik van het Deylerhuis door de wijkge meenschap. Intussen heeft de wijkgemeen schap een subsidie gevraagd van f 11.000,- voor de dekking van het exploitatietekort van het Deyler huis voor het jaar 1977. Bij het voorstel is een uitvoerige nota gevoegd over de belangstel ling, welke bestaat voor de verschil lende activiteiten in het gebouw, 's Morgens worden er in Deylerhuis peuterklassen gehouden en verder wordt er geschaakt en gebridget en geklaveijast, er zijn clubs voor mu ziek, ballet, tekfnen en schilderen en dramatische expressie, er is een Women only Dames, van de geschiedenis kan men leren. Heel verstan dig om vanavond naar het Vrouwencafé te gaan. Daar draait een film over de ge schiedenis van de Ameri kaanse vrouwenbeweging. Plaats uw eigen weerbarstig heid in een historisch kader, de strijd is zoveel makkelijker als u beseft dat al rond de eeuw wisseling suffragettes in de weer waren voor emancipatie. „Emerging woman" laat u zien hoe het de Amerikaanse vrou wenbeweging is vergaan in de loop der jaren. Om acht uur begint het, voor één gulden mag u naar binnen (als u vrouw bent) in het cafe Nieuwe Rijn 20 A. Yersey Yersey met je palmenstrand. Dat geluk vergeet ik nooit. Brandend zand. Kortom: va- kantie in de substropen. Weinig bekend doch zeer inte ressant. Men waant zich aan de Middellandse Zee doch be vindt zich slechts 20 km uit de kust van Normandië. Een ei land met een eigen cultuur, een onafhankelijk en zelfstandig volk. Maar het interessantste toch wel: inkopen kunnen di kwijls belastingvrij worden gedaan. Wilt u meer weten van dit vakantie-eiland dan kunt u morgenavond in het Antonius Clubhuis gratis een diaserie van de Nederlandse Christe lijke Reisvereniging bijwo- Bomen Kijk uit het raam, en wat ziet u? Bomen. Is het niet bij u in de straat dan ziet u op z'n minst toch wel enkele verre toppen wuiven. Weet u wat voor bo men het zijn? Wie in Wassenaar woont en de bomen uit z'n omgeving wil le ren kennen moet morgena vond om acht uur in het Je- roenhuis luisteren naar de causerie van A. Vaandrager, oud-chef van de gemeentelijke plantsoenendienst. Met dia's toont hij de bomen van Wasse- Jazz Op sax Boob Richter, piano: Elbert Raadsen, Henk Scheffer bas en Hans van Beuk drums. Jazz in de Twee Spleghels, Nieuwstraat elf. Morgenavond half tien. Gratis toegang. Helpen Er is nog steeds een derde we reld. Dus zijn er ook nog de bij behorende winkels. In Oegst geest kunnen ze nog hulp ge bruiken, opgeven bij Mieke Verloren, Julianalaan 19, tel. 151312. Wat u kunt doen voor uw medemens? Staan op de dinsdagmiddagmarkt en pro- dukten uit en literatuur over de ontwikkelingslanden ver kopen; het per auto vervoeren van marktmateriaal; het ver zorgen van typewerk voor het driemaandelijkse bulletin; het stencillen en bezorgen van dit bulletin bij de abonnees; het helpen verspreiden van fol ders; het organiseren van film en discussie-avonden. U blijft liever op uw dooie gat zitten? Wordt dan op z'n minst abonnee, voor vijf gulden per jaar, op het bulletin. De commissie had wel enkele be denkingen tegen het voorstel, zij het, dat die afkomstig waren van vertegenwoordigers van de drie kleine fracties in de raad, Werkend Wassenaar, de Partij Wassenaar en de onafhankelijke heer E. H. Schuyer. Van de zijde van de WD, die met twee leden in de commissie vertegenwoordigd is en van de CDA werd ingestemd met het voor stel.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2