Dit is uw plekje. Nog wel. Misschien moert wijken voor uw auto, uw werk of uw huis. De regering wil uw mening. ^fïVKïA^ We moeten 't nu zeggen. Geef uw mening! Hoe gaat 't in z'n werk? Mooi verhaat maar wat komt ervan terecht? Bon 't Wordt kiezen of delen! ledereen heeft zo z'n eigen plekje; in de buurt of wat verder van huis. We zouden 't niet graag zien verdwijnen. Toch bestaat die kans. Waarom dat is? Omdat we steeds méér willen. Neem 't wonen maar: iedereen wil wel een tuintje. Om nog iets te noemen: onze vrije tijd neemt toe en die willen we graag goed besteden. Dus meer bootjes op de plas en ieder z'n stekkie om te vissen. elkaar. Gelukkig is die er nog wel, maar 't geeft toch een probleem. Ruimte kan je immers net als geld, maar één keer besteden. Waar een fabriek staat, is geen plaats meer voor een park. En omge keerd. We moeten dus kiezen. ...ieder z'n stekkie- Wacht even; werken doen we ook. Daarom meer havens, industrie en kantoren.'t Vraagt nogal wat ruimte, alles bij ...voor onze kinderen... Maar waarvóór moeten wé kiezen; wat wel, wat niet? En dan nog wat: we kiezen niet alleen voor nu, maar ook voor later. Ons land moet ook over 25 jaar bewoonbaar zijn. Dat is nu precies waar 't om gaat. Bouwen we woningen in de steden of in 't groen? Meer bossen of meer sportvelden? Industrie of natuurgebied? Hoe pakken we 't zo goed mogelijk aan; voor ons zelf, voor onze kinderen? Let op advertenties met dit symbool: De regering heeft plannen gemaakt en moet daar straks over beslissen. Wat er ook beslist wordt, de gevolgen zijn voor ons. Daarom wil de regering dat wij meepraten. Zij wil weten hoe wij denken over het verdelen van de ruimte. Dat kan alleen als wij onze mening geven. En daarvoor hoeven wij echt niet deskundig.te zijn. ledereen heeft wel ideeën die de moeite waard zijn. Trouwens; een beetje deskundig worden we toch, want er komt voldoende voorlichting. Zowel over de plannen als over de manier waarop we kunnen reageren. Voor er beslist wordt, krijgen we de kans om ons zegje te doen. Doodeenvoudig omdat ruimtelijke ordening nu eenmaal geen zaak is van politici alleen. Grote beslissingen op 't gebied van de ruimtelijke ordening lopen rechtstreeks via ons. (Deze beslissingen heten planologische kernbeslis singen, afgekort: PKB's.) Gaat als volgt: De regering komt met 'n voorstel voor het te voeren beleid en rnaakt dit tijdig bekend, o.a. via adverten- ties met ons "landje" als symbool. Iedereen kan zijn mening over dit voorstel geven. De regering vraagt boven dien advies aan deskun digen en overlegt o.a. met provincies en gemeenten. De regering bekijkt alle reakties grondig en stelt de plannen bij. Het laatste woord is aan de Tweede Kamer. Dan is de beslissing genomen en ligt vast hoe de ruimte benut wordt. Dat hangt voor een groot deel van ons zelf af. De rege ring maakt 't ons mogelijk te reageren. Ze neemt alle moeite niet voor niets en houdt wel degelijk rekening met onze opmerkingen. Laten we daarom meedoen. De eerste stap is de bon. Ingevuld en opgestuurd is hij goed voor een uitvoerige folder waarin precies staat hoe alles in z'n werk gaat Vraag 'm aan. Doen; want we kunnen wat doen! Vul deze bon in JÊÊ? en stuur hem in een enveloppe met postzegel naar PKB, Postbus 51, Den Haag. Dit is een publikatie van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over planologische kernbeslissingen (PKB's).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 30