Sekretaresse Telexfst(e) PERQUIN WEL SPONSOR IN DE EERSTE DIVISIE MARTSJOEK PAKT OP 3 KM LAATSTE RECORD SCHENK SPERRY Hr U NIVAC Man verdacht van doodtrappen poes PR0DUKTIE- WIEDEWERKERS bedrijfschef m DE NEDERLANDSE ADLER FABRIEKEN B.V. SEKRETARESSE PERSONEELSZAKEN RECEPTIONISTE/ TELEFONISTE EXPORT MEDEWERK STER AIILEKEB PAGINA VARIA ZATERDAG 12 MAART 1977 BS Leiden staat voor de keuze LEIDEN - De Leidse Basketbal club B.S. Leiden heeft volgend sei zoen in ieder geval een sponsor, maar met die zekerheid is het voortbestaan in de eredivisie nog niet gegarandeerd. Het is nog niet bekend wie die sponsor zal zijn want daarvan hangt het doorgaan in de hoogste afdeling in belang rijke mate van af. Wordt het de on bekende kandidaat die vandaag de Leidse club onder de loep neemt, wordt het een groep Leidse zaken lieden onder aanvoering van ijs baandirecteur Ton Menken of blijft het Mercasol-importeur Pim Per- quin. In dat laatste geval betekent het wel dat (Mercasol) Leiden te- rugstapt naar de eerste divisie. Het rommelt al enige maanden in de vaderlandse eredivisie waar de sponsors door de verslechterde economische situatie en de alsmaar stijgende kosten van de sponsoring kopschuw zijn geworden. Verschil lende pessimistische tellingen wij zen uit dat wellicht 5 of 6 bedrijven hun contract met een basketbal club niet meer willen verlengen. De bedragen die de clubs eisen om aan de top te kunnen meedraaien heb ben de grens van het onverant woordelijke bereikt. Om in een amateursport meer dan 3 ton uit te trekken voor 10 spelers zonder dat daar enige inkomsten (de recette komt ook bij een topclub niet ver der dan 30 tot 40 duizend gulden) tegenover staan is irreeël. Enkele sponsors (Kinzo, vroeger ook Gerard de Lange) vergelijken hun investeringen in de club met de regenwaarde aan reclame die in de media "gratis" voor het bedrijf of voor een produkt wordt gemaakt. Er wordt dan als volgt gerekend: driemaal flitsen in Studio Sport voor drie ton is maar een schijntje vergeleken met de bedragen die voor dezelfde zendtijd in de Ster reclame moet worden betaald. Ge rard de Lange "verdiende" zo een miljoen. De reclame is een onmeet bare grootheid en de waarde daalt, nu steeds meer kranten het gebruik van de sponsornamen (sluikrecla me) aan banden leggen. Prestaties B.S. Leiden was in dit gezelschap altijd een wat vreemde eend. De Leidenaars hebben het in de eredi visie het langst tegenwaarde spon sor uitgehouden. Toen bijna alle clubs een sponsor hadden veran derde de club ijskoud van naam (Bona Stars) om zelfs maar een schijn van sponsoring te voorko men. De toenmalige Leiden-coach Rob de Wit zag alleen een toekomst voor het Nederlandse basketbal wanneer de clubs zichzelf zouden bedruipen en Leiden deed moedige pogingen, niet geheel zonder suc ces, om de daad bij het woord te voegen. Leiden ging daarna echter ten onder aan de eigen plannen. Ondanks de aanwezigheid van twee Amerikanen, een Neder landse Amerikaan en korte tijd een Nederlandse Canadees vielen de prestaties terug. Zonder prestaties is er geen band met het publiek en zonder publiek wordt de basis voor het zelf bedrui pen, die toch al gevaarlijk smal is omdat de clubs de speelzalen niet in eigen hand hebben, aangetast. Het ging mis en Leiden moest op zoek naar een geldschieter. Die werd voor een bescheiden bedrag (70.000 gulden) gevonden in Mercasol-importeur Perquin. De harde zakelijke-argumenten om door midd el van sponsoring veel reclame te krijgen zijn bij Perquin niet terug te vinden. Zijn intrede bij Leiden kondigde hij in de eerste plaats aan met als doel het publiek weer enthousiast te maken voor basketbal, waarvoor een financiële injectie onontbeerlijk was om de prestatielijn weer omhoog te bui gen. Perquin: "Ik zie mijn steun aan BS niet zo zeer als sponsoring maar meer als een bijdrage aan het voortbestaan van de club". De sponsor die geen sponsor wil zijn, dat is het beeld dat van Per quin naar voren komt wanneer hij na afloop van de door "zijn" team gewonnen wedstrijd tegen Twente in de Vijf Meihal een paar vragen over zijn steun aan Leiden beant woordt: Vragen Wat is er waar van de overal op duikende berichten dat hij aan het einde van dit seizoen met sponso ring stopt. Stopt hij er inderdaad mee? Perquin: "Ja en nee, waarschijnlijk wel. Daar word je natuurlijk niets wijzer van maar ik zal het uitleggen. Het huidige team vertegenwoor digt een waarde van anderhalve ton en als ik dan kijk naar de prestaties en dan zeg ik het is waanzin datje voor zo'n bedrag niets bereikt. Als we hogerop willen moet er nog minstens een ton bij, ik ben niet be reid dat uit te geven, afgezien van het feit of ik dat wel kan. Doorgaan op dezelfde voet heeft geen zin en dan is er maar een conclusie moge lijk: stoppen. Maar ik wil de club niet in de steek laten, als er geen nieuwe sponsor wordt gevonden betekent dat dat BS in de eerste di visie moet gaan spelen. In dat geval blijf ik de vereniging steunen". Voor de basketbal-topploegen wordt gemiddeld 2 a 3 ton uitge trokken. Hoe ziet hij dat? Perquin: "Ik vind het absurd datje 30.000 gulden betaald om één spe ler te laten spelen. Voor dat bedrag kan bijvoorbeeld een tafeltennis vereniging of de rest van BS een heel jaar draaien met 200 leden. Het basketbal draait zichzelf over de kop, basketbal in Nederland zal zichzelf nooit kunnen bedruipen omdat er geen eigen accomodatie is maar sponsoring moet interessant blijven, dat wil zeggen voor ander halve ton moet er wat te bereiken zijn. Straks ben je voor een kwart miljoen nog degradatie kandidaat". Perquin heeft voor zichzelf uitge maakt niet meer mee te doen aan de prijzenjacht, de club neemt voor het einde van deze maand een be slissing. Dat besluit zal in hoge mate worden bepaald door de af loop van de onderhandelingen met een kandidaat-sponsor en door de plannen van Ton Menken, want Leiden gaat het liefst door (voor een hoger bedrag want weer laatste worden kan niet). Het zal zeker nog spannend worden en de prestaties van het eerste team in de komende tijd (bijvoorbeeld AMSTERDAM - Wie had ge dacht dat er op de overvolle markt van roddelbladen (waarop werkjes als Story, Weekend en Mix met redelijk tot groot succes speculeren op onze nieuwsgierigheid) geen ruimte meer zou zijn voor nog zo'n 'alles vertellend en niets verhullend tijdschrift, vergist zich toch. Of het zou Henk van der Meyden moeten zijn die zich in 'zijn publiek' vergist, want hij presenteerde gister middag op een door veel van onze nationale helden bezochte party zijn met veel tam-tam aangekondigde weekblad Pri vé. "Henk van der Meyden opent deuren die voor anderen gesloten blijven", zo wordt in het eerste exemplaar trots ge meld. Niet alleen Henk maar zijn gehele staf "dringt als geen ander door in 't hart van de we reld van glitter en glamour". Toon Hermans (de koning van de Nederlandse show-bizz, zoals Henk hem gisteren in Am sterdam aankondigde) heeft de niet geringe eer dit blad te in troduceren: "Als ik het goed begrepen heb wil Privé een blad Nog wel ruimte voor „Privé" zijn dat achter de namen kijkt. Het klatergoud doorlichten - de zeepbel doorprikken. Ja, zo'n blad zie ik wel zitten. Goodluck, toi, toi, toi", zo besluit Toon, want zo zeg je dat in de show bizz. Op pagina elf wordt dan al direct op zeer hardhandige wijze enig klatergoud doorge licht. Onder de titel 'Vredeling kreeg een standje van de konin gin' lezen wij: "Kijk eens mijn heer Vredeling", zei de Konin gin streng. "Als u ooit nog één druppel aanraakt dan zal ik moeten aandringen op uw ont slag. Zult u mij beloven dat u een beetje op u zelf past". Ja, ja, zo'n blad ziet Toon wel zitten. Nee, dan het interview wat Henk met Sylvia Kristel heeft. Daar worden pas zeepbellen doorgeprikt: "Ik zie haar wan hopige ogen. Ik strijk met mijn hand door het donkere haar en masseer de '«srunnen nekspie ren. Ik probeer een mens-tot mens-contact met haar te krij gen". Afgezien van deze toch uiterst persoonlijke woorden, verschilt Privé weinig van Sto ry, Weekend of Mix. Een ru briek als Showwereld, waarin nog eens stevig wordt getrok ken aan het alles verblindende klatergoud, treft men bijvoor beeld ook in deze bladen aan. In ieder geval hebben onze sterren uit de showbusiness weer eens een tijdschrift om over zichzelf te lezen. En dat werd gister middag in het poenige Marriot-hotel gretig gedaan. Het zou te ver voeren om alle aanwezige grootheden op te sommen, maar we willen u ze toch niet allemaal onthouden. In willekeurige volgorde: Mieke Telkamp, Jon Bluming, Marco Bakker, Zangeres zon der naam, Seth Gaaikema, Pierre Kartner, Rijk de Gooyer, Piet Bambergen, Willeke van Ammelrooy, Adèle Bloemen- daal, Hans Knoop, Viola van Emmenes en (hij zal ontbreken) Willy Alberti. BART JUNGMAN Perquin: "Ik vind het absurd dat je 30.000 gulden betaald om een speler te laten spelen". vanavond tegen DL Amsterdam, Vijf Meihal v.a. 18.45 een totaalpro gramma) zullen extra zwaar wegen. Leiden heeft echter één ding voor op de andere teams die eveneens op zoek zijn naar een nieuwe sponsor de zekerheid dat er in de eerste di visie steun is van Perquin (Merca sol). ALMA ATA - De Rus Vladimir Be- lov heeft gisteren als eerste tijdens schaatswedstrijden op de Medeo- baan in Alma Ata het wereldrekord op de 3000 meter verbeterd. Hij reed de adstand in 4 minuten en 06.85 seconden. Het oude rekord stond met 4.08.3 sedert 2 maart 1972 (Inzeil) op naam van Ard Schenk. Op 6 Januari 1973 was Alexander Tsjigankov in Alma Ata al sneller dan Schenk maar zijn tijd van 4.08.2 is nooit als wereldrekord erkend. Niet alleen Vladimir Bjelov dook Rijkspolitiekapel: staande ovatie op de wonderhaan van Medo bij Alma Ata onder het wereldrekord van Ard Schenk op de 3000 meter. Nor drie rijders volgden het voor beeld van Bjelov en van dat drietal was Serge Martsjoek veruit het snelst. Hij haalde bijna twaalf se conden af van het laatste wereldre cord dat Ard Schenk nog in zijn be zit had. Martsjoek maakte een tijd van 3 minuten 56.65 seconden, het geen inhoudt dat hij twee keer ach ter elkaar een 1500 meter duidelijk onder de twee minuten reed. Op de eerste dag van de wedstrij den om de beker van de Sovjet Unie verbeterde de drievoudige wereld kampioen Eric Heiden twee re cords van de Vernigde Staten. Hij werd tweede op de 500 meter in 38,03 seconden en won de 1500 me ter in 1 minuut 56,48 seconden. De belangrijkste uitslagen van gis teren zijn: 500 meter 1 Nicolas Koetsmenko (Sov) 37,90 seconden, 2. Eric Hei den (Vst.) 38,03. 3. Viktor Blago- datski (Sov.) 38,27. 1500 meter 1. Eric Heiden 1 minuut 56,48 seconden, 2. Viktor Koets menko 1.57.13. 3. Vladimir Loba- nov (Sov) 1.57.19. 3000 meter: 1. Serge Martsjoek (Sov) 3 minuten 56,65 seconden, (wereldrecord), 2. Andre Koedinov (Sov) 4.04,61, 3. Vladimir Bjelov (Sov) 4.06,85, 4. Aleksander Apara- tin (Sov) 4.07,34. Echo der Duinen in goede handen NOORDWIJK - Het chr. muziek gezelschap „De Echo der Duinen" (volgend jaar een halve eeuw oud) gaf zijn gewone jaarlijkse zaaluit voering in het (volle) Lido-theater, onder leiding van Wijb. Schoon. Hij is een vakman zonder ophef, die op een rustige, vertrouwenwekkende manier zijn korps in muzikaal vei lige banen stuurt. Uit. het spel bleek een volledige inzet van alle muzi kanten, de wil om er iets goeds van te maken. De gelederen zouden nog best enige versterking kunnen ge bruiken, vooral, dacht ik, bij de kla rinettisten. Gelukkig is de jeugd ook hier vrij goed vertegenwoor digd. Het is te hopen, dat nog meer jongelui zich tot de Echo aange trokken zullen voelen. Onder deze werkelijk goede dirigent kunnen ze veel bereiken. Aanvankelijk, in gezang 231 en de mars „Semper fidelis" (van Sousa) klopte het met de samenhang niet erg. Maar in 't verloop van „The pi rates of Penzance"-ouverture (Sul livan) trokken de verschillen bij en werd uiteindelijk de eenheid tus sen hout en metaal bereikt. Toen werd ook duidelijk, hoe beheerst enthousiast deze spelers bezig zijn, hoe prompt ze op Schoons aanwij zingen reageren. Hij maakt veel werk van de nuancering, de le vende voordracht. In dit korps zit ten een aantal goede blazers (over alle groepen verdeeld). Ook het slagwerk viel door nauwkeurigheid op. Niet alles boeide in gelijke mate. Doorgaans waren de snelle stuk ken, waarin de spelers door de vaart werden aangevuurd, in muzikaal opzicht het meest overtuigend. Zo bijvoorbeeld de „Bands around the world" dat telkens met een volkslied-motief van aspekt veran derde. Van Walters' „American Folk Suite" slaagde vooral het laat ste nummer („Woopee Ti-Yi-Yo") heel goed. De moeilijke „Oud- Nederlandse dansen" van Röntgen (door Joosen gearrangeerd voor harmonie-ensemble) stelden klaarblijkelijk hoge eisen. Ik vond de Saltarella en de Pavane het zui verst in stijl vertolkt. Het „Instant Concert" van Walters (tegenwoordig een zeer gezochte componist) is een grap. Zoals de naam reeds aanduidt, vormt het een reeks van momentopnamen uit allerlei bekende composities, heel korte stukjes, die in een jacht voor bij vliegen. Een mooie oefening in literatuurkennis. Het korps had er kennelijk plezier in en speelde het vlot en eendrachtig. In „Raindrops keep falling" deden de majorettes (met paraplu's) mee, maar werden er gelukkig niet nat van. Na de pauze toonden ze samen met de drumband, haar kunst in al lerlei marsen en dansen. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Wervelende show VOORHOUT - Voor een stamp volle zaal in het Parochiehuis trad het majorettenpeloton van de Voorhoutse muziekvereniging St. Cecilia gisteravond voor de eerste keer op. Gestoken in een geel-zwart kostuumpje met dito colbak en bij passende laarzen staken de 25 meis jes hun beste beentjes voor. Een van de meisjes gaf in de zaal een kleine modeshow weg. Er was zo veel belangstelling voor deze pre sentatie van de majoretten, dat de mensen tot in de hal stonden om er getuige van te kunnen zijn. Na de show, die was ingestudeerd door mevrouw Van der Berg, volgde een optreden van de drum band onder leiding van de heer G. Sleyser. Na de pauze gaf de harmo niekapel onder leiding van de nieuwe dirigent H. Bakker een concert. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN RIJNSBURG - Meer dan vierhon derd Rijnsburgers hebben gistera vond het concert van de rijkspoli tiekapel bijgewoond, dat in de Im- manuelkerk werd gegeven ter ge legenheid van de opening van het politiebureau in het dorp. De „vierhonderd" hebben waar voor hun geld gekregen. De kapel verzorgde een wervelende show, die voor de pauze uitmondde in licht klassieke muziek waarin vooral de trompetten een belang rijke rol vertolkten. Na de pauze verleende een drumband mede werking. Dirigent Kier Brul van het Rijnsburgse korps Wilhelmina kwam ook eenmaal in actie: het laatste nummer voor de eerste „stop" mocht hij dirigeren. Zowel voor als na de pauze was er een staande ovatie voor de politie- kapel. DEN HAAG (SP) - De Haagse poli tie is een onderzoek begonnen naar een ernstig geval van dierenmis handeling, dat zich gisteren zou hebben voorgedaan. Een bewoner van deze stad wordt ervan verdacht de ongeveer acht jaar oude poes Norly zodanig te hebben getrapt, dat het beestje gistermiddag aan de gevolgen daarvan is bezweken. Het dier was eigendom van een 64-ja- rige vrouw. Volgens verklaringen van getuigen aan de politie zou de verdachte, die overigens nog niet is gehoord, de eigenaresse van Norly al verschil lende keren hebben gevraagd te voorkomen dat het poesje door zijn tuin liep. Gisterochtend zou de man opnieuw een waarschuwing laten horen. Korte tijd later zou hij, in het bijzijn van enige op het poesje gestelde schoolkinderen, het diertje plotse ling hebben beetgepakt. Nadat hij het onder meer had getrapt en er op was gaan staan, smeet hij het ge wonde beest in de kofferbak van zijn auto. De eigenaresse slaagde er nog net in Norly daar uit te halen. Een die renarts constateerde later zo ern stige verwondingen - onder meer was de borstkas ingedrukt - dat het beestje moest worden afgemaakt. Geef mij kracht, heel mijn leven, Heer. Groot is onze verslagenheid en diep ons verdriet door het plotseling heengaan van onze lieve dochter, zuster, kleindochter en nicht SASKIA KNOTTER in de verwachtingsvolle leeftijd van 14 jaar. Haar levensblijheid en positieve instelling is een voor beeld voor ons allen en zal ons altijd in herinnering blijven. GOVERT KNOTTER AN KNOTTER-VAN DER REIJDEN ALEXANDER LIESBETH en familie Thuis en aan de rouwkamer geen bezoek. De rouwdienst in de Ned. Hervormde Kerk aan de Hoofd straat is bepaald op dinsdag 15 maart a s. om 11.00 uur v.m., waarna de teraardebestelling om ca. 11.45 uur zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraarde- de ontvangkamer van de begraafplaats. Het behaagde de Here uit ons midden weg te nemen mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante SOPHIA KRIEK-flOSMAN in de ouderdom van 77 jaar. F. KRIEK Oldenzaal: A B F BRIËR-KRIEK W. BRIER Den Haag: L. S. KAPAAN-KRIEK A. P. KAPAAN Spijkenisse: N. VERMAAK-KRIEK W. F. A. VERMAAK Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie De overledene is opgebaard in de rouwkamer "Eenvoud", van Ingen Schenau, Hogewoerd 84. (Thuis geen bezoek) De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 15 maart a.s. in de aula van de algemene begraafplaats "Rhijnhof" aanvang 15.00 uur, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vertrek vanaf de rouwkamer om 14.30 uur. SCHULPEN SCHUIMPLASTICS B.V. VRAAGT VOOR DIRECT De zoeken is een representatief persoon tot onge veer 35 jaar. met middelbare opleiding en gewend om leiding te geven. Hij zal in overleg met de direktie onze medewerkers moeten weten te inspireren tot optimale prestaties. Tevens gaat hij zich bezig houden met het personeelsbeleid. Voor hem die bewijst er geen punt van te maken dat voor zo'n funk- tie geen "kantoortijden" gelden, zit zonder meer goed. Voor deze funktie geldt dat tot definitieve aanstelling wordt overgegaan als U ter dege bekend bent met de realiteit van ons bedrijf, en aangetoond te hebben die opti maal te verstaan. Onze naam mag genoemd worden, is opti maal bekend in Leiden en omgeving, doch uit konkurrentie overwegingen verzoeken wij u uw uitgebreide sollicitatie (met pasfoto), welke zeer diskreet in behandeling zal worden genomen te richten onder no. 37400 brieven bureau van dit blad. Sperry Univac is 'n moderne onderneming die computersystemen verkoopt. In Sassenheim is het ERDC gevestigd, voluit het Eurdpean Regional Distribution Center. Van hieruit worden de computer onderdelen gedistribueerd over de verschillende vestigingen in Europa. We zoeken met spoed enige versterking. Ze gastwerken op onze afdeling Logistics and Inventory Planning, een afdeling die zich bezighoudt met de planning van computer onderdelen voor Europa. Naast haar gewohe sekretaresse werkzaamheden krijgt ze te maken met diverse andere interessante taken zoals het maken en bijhouden van statistieken. Vandaar dat we de volgende eisen stellen. Minimaal MAVO, sekretaresse opleiding, een accurate instelling en in verband met het veelvuldig kontakt met de V.S. een perfekte beheersing in woord en geschrift van 't Engels. Leeftijd: zo rond de 23 jaar. Een geroutineerde man of vrouw, die zelfstandig en feilloos de telex bedient, dus ook goed de Engelse taal beheerst. Hij of zij moet er niet tegen opzien om om de week in plaats van 8.30 tot 17.00 uur, van 10.30 tot 19.00 uur te werken. Dit in verband met 't tijdsverschil met Amerika. Belangstelling voor één beider jobs? Bel dan even op. Of schrijf 'n briefje aan Sophie Hinze, Sperry Univac, Wasbeekerlaan 9, Sassenheim.Tel.: 02522-19120. computer systems zoeken op korte termijn Voor deze interessante en afwisselende baan denken wij aan een aktieve jonge vrouw van circa 20 jaar met MAVO-opleiding, typediploma en steno Nederlands. Een funktie voor een representatieve jonge vrouw van circa 20 jaar met een goede telefoonstem. Tevens zal zij onze telex bedienen en enige administratieve werkzaamheden verrichten. Opleiding: MAVO- en typediploma Gedacht wordt aan een vlotte jonge vrouw van circa 20 jaar met MAVO-opleiding en typediploma. Voor bovengenoemde funkties is énige kantoorervaring en kennis van de Duitse taal gewenst. Hebt U belangstelling voor één van bovengenoemde funkties, bel dan onze afdeling Personeelszaken, telefoon 071-769232, of schrijf een briefje. Ons adres is Rooseveltstraat 70 te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13