Eindelijk weer van Leiden Godyla U. met veel moeite langs De Tegelhandel: 2-3 Vandalisme van supporters kost NS ruim fl 3.000 Y/Stars met moeite langs Lub a J Tegelhandel geeft 2-0 voorsprong prijs Vet in vijfkamp tegen Ceulemans kansloos BELGIË-NEDERLAND DONDERDAG 10 MAART 1077 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - Zelden is basketbal in Leiden zo boeiend, inte- ressant en leuk geweest als gisteravond, toen in de redelijk Door Hans Jacobs bezette Vijf Meihal alle drie de Leidse landelijk spelende herenteams in actie kwamen. Mercasol verraste met een Leiden startte sterk (5-0) maar moest bijna de hele verdere eerste voorsprong toestaan, die zelfs even opliep tot 9 punten (21-30). Bell zorgde kort daarna voor 36-36. De Twentenaren kwamen niet ver der dan die ene ontsnapping, want na rust (38-40 door een 14-meter schot van Moore) dicteerde Leiden de strijd. Bartolome tekende 1 knappe overwinning op Arke Reizen Twente (85-80), ter wijl daarvoor Luba en VAK Stars al hadden gezorgd voor een aantrekkelijke en spannende wedstrijd, die VAK een benauwde zege (de kleinste van dit siezoen) opleverde: 69-73. Vorig jaar op 5 december Luba's belangrijkste speler, Frank Verbeek (10) graait de bal weg t dat Petrici en Dawson gevaarlijk kunnen worden. Er waren voor de spelers van Mer casol veel redenen om van Twente te willen winnen. De eerdere neder lagen riepen om revanche en met het oog op een nieuwe sponsor(?) moeten er prestaties worden gele verd. De ploeg, trad dan ook uiterst gemotiveerd aan de start. Leiden- coach Hennie Blom had de strijd plannen netjes uitgestippeld. De conditioneel niet zo sterke Ameri kaan Lace Strong, in feite de trainer-coach van Twente, maar na het ontslag van zijn spelende land genoot Harris weer actief binnen de lijnen, moest worden afgemat met. tempospel (Hoeksema, Leysner). Het lukte, halverwege de tweede helft moest de doodvermoeide Strong afhaken. Het tweede deel van het plan slaagde ook. Bell moest Ruud Har rewijn, in de voorgaande duels uit erst produktief, uitschakelen. Bell, die een van zijn beste wedstrijden speelde (schotzuiver, sterk in de rebound o.a.) deed het met over- VOETBAL - Bavern München zal aan het einde van het seizoen af stand moeten doen van een Zweed. Of Björn Andersson of Conny Tor- stensen moet vertrekken, aange zien de club gisteren een contract heeft getekend met de negentienja rige Turk Erhan Onal. gave en Harre wijn kwam niet ver der dan 14 punten. De derde op dracht was voor Vic Bartolome. De lange Amerikaan speelde net als Bell een gave wedstrijd (eenmaal sneed hij de bucket binnen, snelde met de bal onder de basket door en leverde een puntgave achter waartse dunk af., klasse!) en be schouwde het als een erezaak om eredivisie-topscorer Moore(o.a. 48 punten tegen Leiden in Enschede) aan banden te leggen. Ook dat luk te, Moore kwam niet verder dan 17 punten, waarvan slechts 5 na de rust. Eén ding slechts moest Blom nog in zijn plan invullen, een goed spe lende Nederlander, basisvoor waarde voor een goede prestatie c.q. overwinning. Ook aan die voorwaarde werd voldaan. Alle reerst door een ontketende Roy Leysner (16 punten), die zichzelf overtrof. Hij zette de hal weer en kele malen op z'n kop met onna volgbare scores. Een voorbeeld: Roy dribbelt de bal, pakt 'm dan op, brengt hem door zijn benen achter zijn rug en eenmaal bij de basket aangekomen scoort hij met een achterwaartse pirouette. Peter Kop (13 punten en bij vlagen goed) en Paul Hoeksema deden de rest. Pe ter Paulides was daarbij een wel kome aanvulling. bij derby altijd meespelende 44-42 en daarna begon Leiden af- sentimenten. Beide teams reageer- den geprikkelder dan normaal op de beslissingen van het uitstekend leidende duo Visser-Kaldenhoven. En uit die sentimenten is waar schijnlijk ook het opmerkelijke en soms wat kinderachtige gedrag van V/Stars voorzitter en sponsor Rob bles te verklaren. Luidkeels bood hij de spelers van Luba een pilsje aan wanneer zij hun vrije worpen maar mis schoten. "Harder schreeuwen" voegde Kallenberg hem monter toe toen zowel zoon René als Verbeek koelbloedig raak schoten. stand te nemen, 50-44, 54-46 even later zelfs 58-48. Het offensief stokte toen even (66-60) om daarna in volle hevigheid weer los te bar sten: 80-64. Met nog 5 minuten te gaan was de wedstrijd al beslist, Leiden kon Twente, dat slachtrijp was, wegspe len maar verviel in de oude angst om op het beslissende moment (weer) te falen. Juist daardoor kon de oostelijke ploeg de schade be perken tot 85-80. Het enige min puntje van de wedstrijd. Scores Leiden: Bell 26, Bartolome 21, Leysner 16, Kop 13, Hoeksema 8, Paulides 2. Boeiend Derby Luba-VAK Stars was vooral de boeiende confrontatie tussen Luba-VAK Stars, de lang verbeide Frank Verbeek en John Dawson. stadsderby in de tweede divisie, werd vooral door de enorme inzet vechtlust van Luba een specta- Verbeek is Luba's beste lange man en rebounder en de laatste weken ook weer de meest produktieve de eerste orde. span- speler, Dawson is het hele begin tot eind. VAK, ook al de spil en topscorer x gisteravond de ongeslagen lijs- team. Dawson scoorde gisteren 2 punten meer dan Verbeek (22-20), kon niet op tegen diens fabe- taanvoerder, vond waarschijnlijk voor het eerst in dit seizoen team tegenover zich dat de hele lachtige percentage"93%! In de wedstrijd gelijkwaardig was en op bound bleef Verbeek zijn verschillende momenten ook beter. Luba-VAK Stars werd voor een be langrijk deel gekenmerkt door de rent met teen-lengte voor, een be langrijk winstpunt voor Luba. Ver beek was het die Luba voortdurend stimuleerde, de verdediging orga niseerde en de gaten trok voor schutter Cees van Diest en voor het duo Van Zandwijk/Uhlenbeck. Dawson, goed gesteund door de begaafde Pan-A-Tsjok, was minder nadrukkelijk aanwezig, zijn fouten- last (4 p's in de eerste helft) was daar zeker debet aan. Luba-VAK Stars bood weinig fraaie acties. Het was een wedstrijd voor de bikkelaars, waardoor er veel fouten vielen: Luba 27, VAK 20. De gasten, met de Amerikaan Pete Harris als aandachtig toe schouwer en spelend zonder Roy Lieuw A Sie, werden met name in de eerste fase door Luba stevig aangepakt. Luba kon daardoor goed meekomen en keek bij rust slechts tegen een kleine achter stand aan: 36-33. Ook na de hervat ting kwamen de twee ploegen niet los van elkaar: 41^15.51-48 en 55-55 en het wachten was op de beslis sende doorbraak. Toen Luba even naar het juiste schot liep te zoeken sloeg V/Stars 5 minuten voor tijd toe (57-64) en ook toen Dawson enigszins dubieus zijn 5de fout kreeg kon Luba de weerstand van de ploeg van Rudv van Eijck niet meer breken. Luba speelde de slotminuten wat slordig uit en ver loor uiteindelijk eervol met 69-73. Vrij spel DEN HAAG (ANP)- De schade, die voetbalsupporters op 5 decem ber vorig jaar hebben aange richt aan materieel van de spoorwegen bedraagt ongeveer f 13.700,-. De specificatie van dit totaal-bedrag is als volgt: f 5.600,- aan materiaalkosten, f 4.300,- aan loonkosten voor herstelwerkzaamheden en rein iging en f3.800,- aan afschrij ving en rente als gevolg van het buiten dienst stellen van mate rieel. De ministers Van Agt (Justitie) en Westerterp (Verkeer) hebben deze becijfering meegedeeld aan de Tweede Kamer, in antwoord op vragen van GPV- fractievoorzitter Jongeling. Naast de becijferde schade aan het materieel zijn er schade posten, waarvan het bedrag moeilijker kan worden aange geven: de verstoring van de treindienst en de noodzakelijke extra-inzet van spoorweg politie. De beide bewindslieden bevesti gen, dat het vandalisme van voetbalsupporters een steeds vaker voorkomend verschijnsel is, waarbij zij aantekenen dat het hier om incidentele gebeur tenissen gaat. In het antwoord zeggen zij, dat het moeilijk is vast te stellen, wie aan de ver nielingen hebben deelgenomen en welke delicten door de afzon derlijk betrokkenen zijn be gaan. Dat geldt ook voor het achterhalen van civiel rechtelijk aansprakelijken, maar waar mogelijk tracht de NS de schade te verhalen. In het antwoord wordt meege deeld, dat is afgesproken dat de gepleegde feiten indien moge lijk snel aan de rechter zullen worden voorgelegd. Het Open baar Ministerie zal "passende" straffen vorderen, ook met het oog op de vergoedingen van de aangerichte schade. De ministers delen mee, dat een interdepartementale project groep is gevormd, die aan de meest betrokken bewindslieden zal rapporteren over maatrege len, die zouden kunnen worden getroffen ter voorkoming en be strijding van vandalisme door ADVERTENTIE LEIDEN - Godyla United heeft zich gisteravond op het nippertje staande weten te houden tegen De Tegelhandel, de rode lantaarndrager in de hoofdklasse zaalvoetbal. Go dyla won met 3-2 en blijft daardoor de enige bedreiging voor koploper Swift/'t Winkeltje. Zwaanvogels nam revan che op Oegstgeest voor de eerder dit seizoen geleden 4-0 nederlaag. Nu bleven de Vogels met 5-3 aan de goede kant van de score. Johan Elfering kopt Godyla's gelijkmaker achter Tegelhandel-doelman Wim KampingBobby Logger (Links) staat perplex. KREFELD - De Nederlandse deel nemers aan het toernooi om het Eu ropees biljartkampioenschap vijf kamp, dat gisteren in Krefeld is be- gonrïen, verloren hun eerste ont moeting. Christ van der Smissen uit St. Willebrord moest zijn meer dere erkennen in de Westduitser Dieter Müller (4-6). Piet Vet uit Be rkhout was kansloos tegen titel verdediger Raymond Ceulemans (6-10). De Belg Ludo Dielis en de Fransman Raymond Dufetelle boekten in de eerste ronde winst. In elke partij worden vijf spelsoor- ten gespeeld: libre (250 carambo les), 47/1 (150, bandstoten (100), 71/2 (150) en driebanden (30). De uitslagen van de gisteren ge speelde ontmoetingen voor de eer ste ronde zijn: Raymond Ceule mans (Bel)-Piet Vet 10-0, Dieter Muller (Wdl)-Christ van der Smis sen (Ned.) 6-4, Ludo Dielis (BeD-Klaus Hose (Wdl) 8-2, Ray mond Dufetelle (Fra)-Franz Sten zei (Oost.) 9-1. Vrijdag 11 maart, aanvang 19.15 uur Finale C.O.V.S.-afd. Leiden—Leidsch/Alphens Dagblad SPELREGELWEDSTRIJDEN Vctor deze finale hebben zich geplaatst: Altior, ASC, DOCOS, MVKV, Woubrugge. Plaats van handeling: Kantine ASC, gelegen aan de Kempènaerstraat, Oegstgeest. TOEGANG GRATIS! De Tegelhandel en Godyla United speelden een erg aantrekkelijke partij zaalvoetbal, vooral doordat De Tegelhandel aanzienlijk beter voor de dag kwam dan de laatste tijd het geval was. Aanvankelijk hadden de Lissenaren de grootste moeite met De Tegelhandel, dat een verrassende 2-0 voorsprong opbouwde. Tenslotte greep Gody la, toch wel verdiend, met 3-2 de kostbare punten. Nol Goozen scoorde al in de allereerste minuut voor De Tegelhandel. Even later kwam de hoofdklassehekkesluiter zelfs op 2-0. Meskers schoot hard op het doel van Van Harskamp, via Godyla-speler Fred Arrachat sloeg het leer in vlak onder de lat. Verder liet Godyla United het niet komen, al speelde De Tegelhandel vooral in aanvallend opzicht niet slecht. Nog geen minuut later maakte Fred Ar rachat zijn fout goed door de bal fraai terug te leggen op Johan Elfe ring, die hard uithaalde: 2-1. En nog voor de rust egaliseerde Godyla United de score. Doelman Van Harskamp bereikte met een verre uitworp Johan Elfering. De „baard" bedacht zich niet en kopte de bal ineens achter Tegelhandel- doelman Wim Kamping: 2-2. Na de doelwisseling werd de Tegelhandel snel geklopt, toen de verdediging de bal niet kon wegkrijgen bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke aan val van Godyla United. Harry v. d. Zwet velde het vonnis: 2-3. De Te- HOOFDKLASSE: Zwaanvogels- Oegstgeest 5-3, Tegelhandel- Godyla United 2-3 gelhandel miste daarna een ideale kans op de gelijkmaker, toen Cees Montagne van dichtbij hard in schoot. Zwaanvogels startte het weinig be langrijke duel tegen Oegstgeest niet erg geïnspireerd. Doordat de Vogels vooral in de beginfase veel kansen onbenut lieten, kon Oegst geest, dat met meer inzet speelde, in de eerste helft zelfs de leiding nemen. Ton Werner scoorde na een ingooi van Gé Perfors en na de ge lijkmakervan Kees v. d. Voorthielp Wim den Hollander zijn ploeg op nieuw aan de leiding: 1-2. Piet Pauw stopte daarna met een uitste kende reactie een ^tarfschop van Pim v. d. Meer, zoaat Oegstgeest met een voorsprong de rust inging. Na een combinatie met Jan van Duyn scoorde Pim v. d. Meer in de tweede helft toch de gelijkmaker, waarna Johan van Duin Zwaanvo- gels aan de eerste voorsprong hielp. Gé Perfors zorgde weer voor 3-3, waarna Pim v. d. Meer en Ruud de Groot de zege voor Zwaanvogels veilig stelden: 5-3 RON POLANE Met het Leidsch/Alphens Dagblad naar de belangrijke voetbalwedstrijd In "de hel van Deurne" op zaterdag 26 maart. Het Leidsch/Alphens Dagblad organiseert touringcar-reizen naar deze wedstrijd, belangrijk voor de wereldkampioen schappen 1978 in Argentinië. Wij kunnen u deze reis aanbieden voor 45.- inclusief vervoer en een onoverdekte zitplaats in het stadion. Vertrek zaterdag 26 maart: 16.00 vanaf kantoor Alphens Dagblad - Julianastraat 19. Alphen a/d Rijn 16.00 uur vanaf kantoor Leidsch Dagblad - Witte Singel 1Leiden 16.30 uur vanaf kantoor Leidsch Dagblad - Badstraat 9, Katwijk aan Zee Boekingen: Kantoor Alphens Dagblad - Julianastraat 19, Alphen a/d Rijn Kantoor Leidsch Dagblad - Witte Singel 1Leiden Kantoor Leidsch Dagblad - Badstraat 9, Katwijk aan Zee voetbalsupporters. Bij het over leg zullen de meest in aanmer king komende organisaties op het gebied van de voetbalsport worden betrokken. Twee dagen cel voor supporter van FC Utrecht UTRECHT (ANP) - De Utrechtse politierechter mr. P. P. van de Vijver heeft gisteren een vernielzuchtige supporter van FC Utrecht conform de eis van de officier van justitie ver oordeeld tot tien dagen cel waarvan acht voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Bovendien moet de supporter in kwestie, de 19-jarige Peter O., aan de Nederlandse Spoorwe gen binnen zes maanden f100 schadevergoeding betalen. Peter had al een veroordeling wegens het aanrichten van ver nielingen in supporterstreinen achter de rug. En in augustus en december vorig jaar ging hij weer te keer. Hij wierp toen zit banken uit de trein en sloeg tl- buizen aan diggelen. De 18- jarige Siege P. die nog een blanco strafregister had, ging met een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zeven dagen naar huis, omdat hij in decem ber de inhoud van een verband- trommel door de trein had ge strooid. Ook hij moet de NS bin nen een half jaar f 100 schade vergoeding betalen. De knapen verklaarden op de zitting overigens dat ze sinds zondag 9 januari jl - toen er in de supporterstreinen erger huis werd gehouden dan ooit - nief meer met de supportersschare meereizen. "De lol" is er voor hen af. Mr. Van de Vijver legde in zijn vonnis het tweetal niet als bijzondere voorwaarde op dat ze zich een half jaar lang niet meer in het voetbalstadion mogen vertonen. Dat deed deze politierechter wel bij twee an dere op keet beluste voetbalsup porters die zich onlangs bij hem moesten verantwoorden. Tientallen uitheemse schildpadden weggegooid ARNHEM (ANP) - Bij Burgers' dierenpark in Arnhem zijn zeven zogenaamde vierteenlandschild- padden opgenomen. Volgens de rijkspolitie zijn bij een dode tak van de IJssel tientallen, van deze dieren gevonden, die onlangs bij het op brengen van afgegraven grond daar terecht moeten zijn gekomen. Een deel van de schildpadden is door een graafmachine gedood, aldus dierenpark-directeur A. van Hooff gisteravond. Vermoed wordt dat de schildpad den afkomstig zijn van een dieren handelaar uit de omgeving die zijn koopwaar niet kon slijten. De schildpadden moeten volgens de heerVan Hooff ongeveer zes weken geleden zijn vervoerd. Door het vroege en warme voorjaarsweer begonnen de dieren zich te ver plaatsen en werden daardoor ont dekt. De rijkspolitie van Voorst heeft de zaak in onderzoek geno- Swift/'t W. 12 8 Godyla Unit. 11 7 Zwaan vogels 12 6 Oegstgeest 12 5 2 van Gerven 12 6 LDWS 13 4 v.d. Plas 13 3 Tegelhandel 13 3 41-27 18 51-30 16 47-32 14 44-33 12 34-41 12 25-42 10 44-53 9 20-48 7 EERSTE KLASSE Wernink-Roodenburg 1-0; 2A: Rijnsburgse Boys San Sjardin 4-6, Lugdunum-VNA 4-1 ;2B: LFC-Taverne Boys 3-1; 3A: Fasson-FC Modern 2-3; Serveerpasjes in Utrecht afgeschaft UTRECHT (SP) - De omstreden serveerpasjes voor vrouwelijk horeca-personeel in Utrecht wor den afgeschaft. Burgemeester Vonhoff van de Domstad kondigde gisteren aan dat de pasjes niet meer verplicht worden gesteld. Een aantal Utrechtse serveersters ontketende vorige week een actie tegen de serveerpasjes die zijn be doeld als bewijs van goed zedelijk gedrag. De dames schreven de ge meenteraad dat ze het verplicht stellen van de pasjes alléén voor vrouwen discriminerend vonden, omdat er verband werd gelegd tus sen vrouwen achter de bar en pros titutie. De voorzitter van de pastorale raad in het rk bisdom Rotterdam, de heer J. J. Veel te Voorschoten, heeft om persoonlijke en ook om zakelijke redenen zijn functie neer gelegd. De zakelijke hebben be trekking op het functioneren van de raad. Hij kan zich niet vinden in de "voortgaande formalisering" van het raadswerk. De raad is een vertegenwoordigend orgaan van priesters en leken, waarmee het be stuurscollege van het bisdom in overleg treedt. Het voorzitterschap wordt voorlopig waargenomen door dr. B. A. Meulenbroek te Voorburg. Aan de pastorale raad van het bisdom Rotterdam is meegedeeld, dat in overleg met interne advi seurs gezocht wordt naar een "for mele procedure" om het probleem van de buiten het bisdom om ge dane uitgaven op te lossen. Over de geruchtmakende "geheime schen kingen van bisschop Simonis" (studiebeurzen voor priesterstu denten in het Limburgse seminarie Rolduc) is op verschillende niveaus in het bisdom overleg gaande. Vol gens de econoom van het bisdom, drs. H. van der Ven, moet de proce dure vóór juni gevonden zijn, want dan worden de Financiële jaarstuk ken over 1976 klaargemaakt en daarin moet deze affaire hoe dan ook worden vermeld. Op breder vlak is overleg gaande om de kwestie te bezien in het ka der van de hele problematiek rond de ambtsopleiding. De bisschop is namelijk mede verantwoordelijk voor de katholieke theologische hogeschool in Amsterdam maar laat tegelijk zijn voorkeur blijken voor de Limburgse opleiding. De internationale oud- katholieke bisschoppenconferen tie heeft zich uitgesproken tegen wijding van vrouwen tot diaken, priester en bisschop. Slechts 1 van de 30 bisschoppen stemde vrór. bisschop G. L. van Kleef van Haar lem. Christus, zo zegt de verklaring, heeft 12 mannen tot het aposte lambt geroepen. De oud katholieken zullen zich in de loop van dit jaar over deze zaak, "die de fundamentele orde en het mysterie van de kerk raakt", met ortho doxen, rooms-katholieken en ang- likanen nader beraden. Herv. Kerk: aangenomen naar Nieuw-Beyerland kand. A. Juffer Stolwijk, naar Eist (Geld.) E. W. Tuinstra Oegstgeest (Zendings predikant), naar Wezep G. Zonne- berg Heerde. Geref. Kerken: aan genomen naar Delfzijl J. Kwast Haulerwijk, naar De Lier H. Moll Zwijndrecht, naar Pijnacker H. Plomp Kapelle (Z.). Geref. Ge meenten: bedankt voor Benthui zen A. Hoogerland Krabbendijke, voor 's Gravenzande J. M. Kleppe Woerden, voor Groningen D. Hak kenberg Lisse, voor Katwijk en Westkapelle M. Mondria Waarden- burg, voor Krimpen aan de IJssel A. Vergunst Veen, voor Tricht L. Blok Capelle a. d. IJssel, voor Goudswaard J. Koster BarncVeld.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17