Waarom zo teder, Henk? LSB-bestuur dreigt met aftreden Biljartteam Landzicht verrast Eerste toertocht van Swift start morgen r, M de csp't emle geziekt Internaat gekraakt verkoper landbouwwerktuigen OUWEHAND EN ZOON B.V. TIMMERLIEDEN SPORTSPLINTERS Gemeentepolitie Katwijk VRL. ADMINISTRATIEVE KRACHT PAGINA 10 VARIA ZATERDAG 5 MAART 1977 LEIDEN - Verreweg de meeste tijd Vooraf stelde het LSB-bestuur uit besteedde de buitengewone verga- drukkelijk, dat een wijziging van dering van de Leidse Schaakbond het reglement ongelijk bekennen gisteravond aan de reglementaire was. Desondanks beloofde het nullenkwestie van Philidor. Eind LSB-bestuur aan het eind van de februari had Philidor het bericht verhitte discussies met een derge- ontvangen, dat het hoger beroep i deze netelige kwestie was afgewe zen. Philidor had volgens de com- lijke wijziging te komen, hetgeen dus eigenlijk neerkwam op een ne derlaag. petitieleider ongerechtigde spelers Behalve het aanpassen van het opgesteld. Omdat het competitie- competitiereglement van de LSB de LSB in deze stelde Jongsma in zijn inleiding 'de toekomst bij geschil- - en „partijdig" oordeel Philidor Bert Jongsma een voorstel door het LSB-bestuur aangaande wijziging in. Het KNSB reglement vermeldt namelijk wel ken, expliciet, dat tientalspelers bij de len door secretaris van de onderbond hoger beroep te laten uitspre- oordeel te laten vel en onafhankelijke arbitrage-commissie. Indien de ten worden aangemeld, wat Phili- vergadering in september een arbi- dor niet had gedaan en wat ook niet tragecommissie niet goedkeurt, de reglementen de dan wil hij akkoord gaan met i verscherping van de beroepspro cedure om excessen te voorkomen. In de rondvraag diende Jongsma een „reglementaire nul" aan het LSB-bestuur uit: de bijdrage van de Nederlandse schakers aan het Euwefonds is niet vrijwillig zoals het LSB-bestuur op de vorige sep- tembervergadering had meege deeld. De afgevaardigde van het LSB-bestuur bleek op de KNSB- vergadering in het voorjaar van 1976 niet goed tè hebben opgelet, want op die bijeenkomst stelde de Bondsraad zich garant voor de hef fing van één gulden per KNSB-lid. Dus toen al, was deze verplicht. Ultimatum Behalve deze zaken was ook het in compleet zijn van het huidige LSB-bestuur een heet hangijzer. De communicatie tussen het LSB-bestuur en de verenigingen is dermate slecht geworden, dat het bestuur van mening is, dat er voor 1 mei een geschikte kandidaat voor het voorzitterschap gevonden moet zijn, anders treedt het zittende be stuur en bloc af. ADVERTENTIE Morgenochtend om half 11 wordt in de kapel van het marinevlieg kamp Valkenburg de maandelijkse protestantse gezinsdienst gehou- Verder werd er een feestcommissie den. Voorganger is ds. H. A. Sche- benoemd om de festiviteiten voor pers, vlootpredikant. Medewerking het 50-jarig jubileum in 1978 voor te verlenen Bart Homan trompet bereiden. Zitting daarin Lambooy van Alphen (voorzitter), Van Kouwenhove Mieremet van LSG Cees Wassenaar orgel. In de Scheppingskerk in Leider- Valkenburg, dorp gaat morgenmiddag om 5 uur Koppenaal de Utrechtse predikant J. Irik Noordwijk. Naar een vijfde lid (vroeger te Öegstgeest) wordt nog gezocht. De delegatie naar de voorjaarsver gadering van de KNSB nieuwe stijl zal bestaan uit de vice-voorzitter van de LSB Kemperman, Van der Drift (financiële zaken), Van der Meulen (wedstrijdzaken) en Ver straten (bestuurszaken). LEIDEN - Op de valreep heeft het biljartviertal van de Rijnstreek toch nog een nederlaag moeten incasse ren. Landzicht 1 klopte de Alphe- naren in eigen huis met 2-6. De Leidse titel komt hiermee echter niet in gevaar voor de Rijnstreek, want met nog 2 ronden te spelen heeft deze ploeg nog altijd, met een totaal van 112 punten, een comfor tabele voorsprong op de concur rentie. Uitslagen le klasse: Landzicht 2-Carambole 2-6; UVS-'t Zuid 4-4; Oude Herberg 1-Zijlpoort 8-0; Rijnstreek-Landzicht 1 2-6; Vriendschap 2-Oude Herberg 2 4-4. TOG-Vriendschap 1 84). In de overige klassen werden de slotron- den verspeeld. Kampioen Cleyn Duin schoot in de tweede klasse nog een keertje uit de slof door Rij- negom met 8-0 te kloppen. Door dit resultaat bleven de Katwijkers Landzicht 3 uiteindelijk 13 punten Uitslagen 2e klasse: Cleyn Duin-Rijnegom 8-0, 't Wachtje-Landzicht 3 2-6; Rijn streek 2-Carambole 2 0-8; Be tween-Top 4-4. VOP 1 kwam op het nippertje als winnaar in de 3e klasse uit de bus. De Witte Hen 1 en Landzicht 4 wis ten de Valkenburgers in de laatste ronde via 6-2 zeges n.l. tot op 1 punt te benaderen. Dit omdat VOP zelf niet verder kwam dan een 4-4 ge lijkspel. Uitslagen 3e klasse: Witte Hen-De Waag 2 8-0; Carambole 3-Witte Hen 2-6; VOP-Vriendschap 3 4-4; De Waag 2-'t Wachtje 2 2-6; Landzicht 4-DOS 6-2. Vierde klasse: Caram- Sleutelduel voor LZ '86 LEIDEN - Blessures en lies waren er de oorzaak van dat wa- terpolohoofdklasser De Zijl/ LGB uit de laatste acht competitieron den niet meer haalde dan vier pun ten. Vier van die acht wedstriden eindigden in een gelijkspel, de an dere vier werden door de rood- witten verloren. Vorige week, tegen Nereus, toen de Leidenaars voor het eerst weer met de volledige ploeg aantraden, ging het al weer wat beter (het werd 5-5), en zater dag moet De Zijl/LGB weer eens kunnen winnen. Dan komt name lijk rode lantaarn-drager AZPC naar zwembad De Zijl. De amers- foorters verzamelden in vijftien wedstrijden slechts twee punten en kunnen alleen nog door een won der van de degradatie worden ge red. De vorige keer, in Amersfoort, won De Zijl/LGB met 5-6. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was het toen voor de Leidenaars een vrij gemakkelijke overwinning. Misschien lukt het zaterdag om een wat hogere score te bereiken. Aan vang van de wedstrijd 19.30 uur. LZ'86 speelt zondagavond in Am sterdam de belangrijke wedstrijd tegen De Meeuwen. De Leidse de butant in de hoofdklasse bezet met zeven punten nog steeds de voor laatste plaats, maar PSV, Nereus t Ovion wint op Corsica BASTIA - De Fransman Regis Ovion heeft de ronde van Corsica gewonnen. De vierde en laatste etappe leverde een zege op voor de Fransman Yves Hezard. Hezard won de eindsprint van een groepje ^iet de toerafdeling van Swift van zes renners. naar den vieze gaat bewijst de groei van het ledental in de laatste paar Cees Bal was de succesvolste Ne- maanden. Aan het eind van het vo- derlander. Hij werd achtste in het rjg seizoen telde deze afdeling nog eindklassement met een achter- pas 54 leden. Momenteel zijn het er stand van 10 min. 22 sec. op Ovion. ai bijna negentig. Swift-bestuurslid 0 Van der Linden vindt dat natuur- De Spanjaard Perurena won de lijk een verheugende ontwikkeling, 1 T?0P7Van,?8TrK e VanK^e maaV heeft aan de andere kant ook tïï?H* TH^anff°n e" wel z° zij" bedenkingen. „We moe- rano^h algemene ten niet al te groot worden. Er moet rangschikking. £en gezellig| kern zijn met daar. omheen een aantal mensen, dat on regelmatig met ons meefietst. Het -- -■ -« moet echter wel een recreatieve be- VI MVAsol zonder zigheid blijven en geen racerijwor- lfXCl £jUIlUCi den." Om deel te nemen aan de fiet stochten van Swift, behoeft Duin 3-De Heul 4-4. Zesde klasse: Witte Hen 2-De Waag 5 4-4; DOS 3-Cleyn Duin 4 4-4; Vriendschap 5-De Heul 2 4-4; Landzicht 6-Ca- bole 4-TOG 2 5-3; 't Wachtje 3-Be- rambole 6 2-6; TOG 3-TOP 3 6-2. tween 2 6-2. Between 2 kampioen. Zevende klasse: DOS 4-Rijnegom 3 Vijfde klasse: Carambole 5-Oude 6-2; 't Zuid 2-Between 3 6-2; De Herberg 3 8-0; De Waag 4-UVS 3 Heul 3-TOP 4 6-2; Zijlpoort 2-Ca- 6-2; Landzicht 5-DOS 2 8-0; Cleyn rambole 7 6-2. LEIDEN - Morgen zal de Ren- en Voor tochten boven de 100 km is Toervereniging Swift het nieuwe echter wel een lidmaatschap ver- toerfietsseizoen starten, met hoe eist. Van der Linden schat het aan kan het ook anders, de „Openings- 131 niet-leden, dat elke weekeinde rit". Deze rit is het startsein van een meerijdt op een derde van het to- nog groter aantal activiteiten dan taa^ ..HeMs moeilijk te schatten, voorheen, die Swift dit jaar aan de enthousiaste fietsliefhebbers voor legt. Naast de gebruikelijke toer tocht ieder weekend staan er verder nog twaalf sterritten, acht presta tietochten van 120 tot 360 km en tien toertochten van 100 tot 535 km op het programma. Nu Swift dit jaar ook lid is geworden van de Ne derlandse Rijwiel en Toerunie is de vereniging ook in het bezit van de toerkalender van de NRTU, die 1000 toertochten over korte en lan gere afstanden telt. Privé is voor mij liefde op 't eerste gezicht Ik neem daarom een kwartaalabonnement af 15, halfjaarabonnement a 30,— jaarabonnement a f 60, en krijg de nummers van maart gratis, en het welkomstcadeautje met kans op 'n Privé-diner voor twee, Naam: Straat: omdat de meeste mensen, die geen lid zijn en met ons meerijden, na een of twee tochten toch lid wor den." Naast het voordeel dat het lidmaat schap van de NRTU ook een groter assortiment tochten oplevert, staat nu bovendien, dat iedere deelne mer aan de toertochten van Swift, automatisch verzekerd is gedu rende die rit. Ook dit is voor Swift een geheel nieuwe ontwikkeling, omdat voorheen als criterium gold, dat de verzekeringsmaatschappij niet uitbetaalde, wanneer een fiets bij een ongeval niet aan de ver- keersvoorschriften voldeed. Voor mensen met racefietsen leverde dat problemen op, omdat er bijvoor beeld geen wit achterspatbord op zat. Dat probleem is nu van de baan, vandaar dat iedere deelnemer mor gen veilig aan de eerste toertocht kan beginnen. De rit van morgen gaat over 30 en 55 km. Er zal gestart worden om 9.00 en 9.30 bij het clubhuis van Swift, dat gelegen is aan het eind van de Trompstraat in het industrieterrein de Waard. Aan het eind van ht sei zoen worden er aan de recreatie- fietsers, die de meeste geregi streerde kilometers hebben afge legd prijzen uitgereikt. jongerendienst, waarvan het thema is: "Hoe werkt de Heilige Geest in ons?" Muzikale medewerking ver leent het jongerenkoor van de (rk) Hartebrugkerk in Leiden. De dienst is niet alleen bedoeld voor jongeren. "Wat is er met de oogst aan de hand?" Onder dit thema staat het jaarlijkse nationale congres voor Youth for Christ-medewerkers dat volgende week vrijdag, zaterdag en zondag in het klooster Eymard- Ville in Stevensbeek (Brabant) wordt gehouden. Erworden meer dan 300 deelnemers verwacht. Beroepingswerk: Hervormde Kerk - beroepen te Creil-Espel (Noord-Oostpolder) A. G. van der Linden Koudekerk aan den Rijn; aangenomen naar Wezep J. Codée Sint Annaland; bedankt voor De- demsvaart J. Visser Nieuw- Stadskanaal, voor Heemse F. J. Brinkman Surhuizim (Fr.); aange nomen naar Hollum, Ballum en Nes (Ameland) kandidaat A. Ter louw Arnhem. Geref. Kerken: aan genomen naar Leimuiden (nu offi cieel na examen) A. M. Los, kandi daat te Kampen (intrede op 20 maart om half 3, na bevestiging om half 10 door ds. J. Tissink Amers foort); aangenomen naar Vrooms- hoop P. J. Ribberdink Grijpskerk (Gr.); beroepen te Scheveningen H. J. Jaspers Halfweg. Ongeveer 25 priesters en semina risten hebben het traditionalisti sche priesterseminarie van de ge schorste Franse aartsbisschop Marcel Lefebvre in Econe (Zwit serland) verlaten. De reden zou, volgens een van de seminaristen, onenigheid met Lefebvre zijn. Tien van hen vonden onderdak in een klooster in Rome. Zes anderen zetten aan een convict in Rome hun studie voort. Lefebvre heeft in een commentaar toegegeven, dat sinds 1974 inder daad priesters en seminaristen hem de rug hebben toegekeerd, maar de De actiegroep, die opereert onder Straks komt 't nieuwe weekblad Privé, Privé voor u. Van Henk van der Meyden en zijn mensen. Privé wordt liefde op 't eerste gezicht. Daarom krijgen de snelle beslissers de twee nummers die in maart verschijnen gratis. En een welkomstattentie: een Privé button en een serie Privé stickers. Met de kans op een Privé-diner voor twee in de Club Privé in Amsterdam Vul de voor-intekenbon in. Dan zit u straks op de eerste rij. Privé. Plaats: Handtekening: Ik wacht met betalen op de acceptgirokaart. In open enveloppe zonder postzegel sturen aan Weekblad Privé, Antwoordnummer 1980, Amsterdam. »l y ARNHEM - Ongeveer 30 jongeren van de actiegroep „De Loper" heb ben gisteravond om elf uur het voormalige jongensinternaat Klein Warnsborn buiten de bebouwde kom van Arnhem gekraakt. berichtgeving daarover typeerde de slogan „geen kantoren v hij als onjuist. r hui zen horen", heeft in het verleden al verscheidene panden in Arnhem gekraakt. In de stad hebben leden van de ac tiegroep pamfletten uitgedeeld waarin o.a. het doel van de kraakac- tie wordt uiteengezet. Ze willen het pand dat nu driekwart jaar leeg staat, huren tegen een redelijke prijs. De eigenaar gebruikt het pand volgens de krakers alleen nog maar voor feestjes. Geen algemene amnestie Spanje maatregelen. Dat besluit hield in dat plegers van geweldsmisdrijven len „van geval tot geval bekeken die de dood of verwondingen tot worden", zo is meegedeeld na af loop van het wekelijkse kabinets beraad in Spanje. Algemeen werd algemene amnestie gevolg hadden, van de amnestie werden uitgezonderd. Naar schat ting zijn er nog 200 politieke gevan- in MADRID - De Spaanse regering zal hele groep verwacht, maar de rege ring heeft kennelijk besloten deze netelige zaak op individuele basis te bekijken. Daarbij zal het amnestiebesluit de genen in Spanje, onder 150 enige illusies naar Den Bosch geen lid te zijn van de vereniging. Linden, telefoon 762409). (Inlichtingen bij de heer Van der geen algemene amnestiemaatregel juli 1976 gehandhaafd worden als r de nog resterende uitgangspunt voor verdere gratie- Basken. Van hen zou een twintigtal vast zitten wegens geweldsmisdrij ven. Voor vrijlating van de reste rende politieke gevangenen wordt nog steeds op grote schaal gede monstreerd, met name in Basken land. De Meeuwen, die alle negen punten volledig programma, op alle andere bezitten, zijn nog binnen bereik. De eerste wedstrijd tegen De Meeu wen werd door LZ met 7-4 gewon nen. Mochten de Leidenaars zon dag opnieuw winnen, dan zouden hun kansen op behoud van het hoofdklasserschap aanzienlijk verbeteren. Sportcomplex in Born (L.) uitgebrand BORN - Vrijdagavond heeft een brand het twee jaar oude sport complex „Het Anker" in Born (L.) in de as gelegd. Het vuur is in het restaurantgedeelte ontstaan, ver moedelijk door kortsluiting. Dit is evenals het overdekte zwembad uitgebrand. De schade loopt vol gens de politie in de miljoenen gul dens. Bij het uitbreken van de brand waren 60 mensen in het zwembad aanwezig. Zij hebben zich allen kunnen reden. De sporthal in de onmiddellijke nabijheid bleef gespaard. zijn er inhaalwedstrijden, bekerduels of staan de ploegen stil. Mercasol zal zonder enige illusie af reizen naar Den Bosch voor het treffen met Remington. Een wed strijd die gezien de krachteloosheid van de Leidenaars en de uitschake ling van de Bosschenaren voor het behalen van de landstitel alleen voor de statistiek enige waarde heeft. Tenzij Leiden-coach Hennie Blom zijn spelers na lange tijd weer eens tot opzienbarende daden weet te motiveren. Kans op winst is er voor Luba in de inhaalwedstrijd tegen degradatie kandidaat B/Green Eagles. De Lei denaars moeten er echter voor wa ken hun tegenstander niet te on derschatten want voor het eigen luidruchtige thuispubliek is de Maassluise ploeg tot gekke dingen in staat. VAK Stars speelt in Rijs wijk tegen het altijd lastige ROS Forcial. Wanneer de Leidenaars willen winnen zullen er evenwel geen problemen zijn de ongeslagen leiderspositie in de tweede divisie te behouden. Bij de regionale jeugd won Leider dorp eerder deze week al van B/Green Eagles, dat niet kwam op dagen: 2-0. Luba versloeg Jumpers met 78-62 (32-24). Hoegen Dijkhof 1$ Handelmaatschappij b.v. Keppelseweg 18-26, Doetinchem Telefoon 08340-25941 Vestigingen te: Emmeloord, Dronten, Middenmeer, Eindhoven, 's-Heer- Arendskerke, Finsterwolde, Hazerswoude en Emmerich (Brd.) Voor onze vestiging te Hazerswoude zoeken wij op korte termijn een De man die wij voor ogen hebben is in het bezit van het MLS-diploma en beschikt over goede kontaktuele en kommerciële eigenschappen. Hij heeft bij voorkeur enige ervaring in een soortgelijke funktie. Kennis van de Duitse taal en een rijbewijs BE zijn vereist. De te verkopen produkten zijn o.a. Unimog en MB-trac trekkers, HD-veldspuiten, Stoll en Accord landbouwwerk tuigen. Meer gedetailleerde informatie over deze funktie wordt u graag verstrekt door H. E. de Haan/Adjukt-directeur, tel. 08340-25941 Schriftelijke sollicitaties vergezeld van recente pasfoto ge lieve u te richten aan de afdeling Personeelszaken, Kep pelseweg 18-26, Doetinchem. Bouwkundig aannemingsbedrijf Katwijk vraagt voor werken in Katwijk en omgeving allround en aankomend Inlichtingen tijdens kantooruren Hoornesplein 141, Katwijk aan Zee Telefoon 01718-7324. Na 19 uur 01717-5271 ADVERTEERT IN DIT BLAD ZWEMMEN - Henk Elzerman heeft gisteren tijdens internatio nale zwemwedstrijden in Bremen het Nederland record 1500 meter vrije slag voor 25 meter baden ge bracht op 15 minuten en 41,37 se conden. Het oude record stond sinds 8 maart van het vorig jaar met 15.52,62 op naam van de zwemmer van Zian/Vitesse. TENNIS - De Australische tennis speler John Newcombe heeft tij dens het skiën in Stratton, Ver mont, een enkel gebroken. De oud-Wimbledonkampioen zal nu niet mee kunnen doen aan de wed strijd tegen de Verenigde Staten, die donderdag in Hartford begint. Eerder had Rod Laver te kennen gegeven niet te willen spelen. TURNEN - Nadia Comaneci, de Roemeense turnster die bij de Olympische Spelen in Montreal grote triomfen vierde is bij een Amerikaanse verkiezing uitgeroe pen tot de beste sportvrouw van de wereld van 1976. De 15-jarige Roe meense kreeg daarvoor een prijs van ruim 25.000 gulden. Nadia Co maneci heeft het bedrag ter be schikking gesteld van de Roe turnbond. OLYMPISCHE SPELEN - Bur gemeester Takeshi Itagaki van Sapporo heeft verklaard dat men het stads bestuur bereid is een voorstel te bestuderen om als in 1972 ook in 1984 de Olympische winterspelen te organiseren. Tot nu toe heeft nog geen stad zich offi cieel kandidaat gesteld voor de or ganisatie van de Olympische Win terspelen van 1984. In 1980 worden de winterspelen in Lake Placid (VS) gehouden. PINCIOUINi geeft u de mogelijkheid om met een minimum aan kapitaal een te beginnen. Wij hebben u in de provincie Zuid-Holland het volgende te bieden: volledige zelfstandigheid financiële steun een collectie met een grote omzetsnelheid internationale ervaring zowel bij inkoop als verkoop hulp bij winkelinrichting en reclame Wilt u meer weten en beschikt u over een gescheiden kapitaal, schrijf dan voor volledige informaties over ons bedrijf (met meer dan 3000 vestigingen in Europa) aan: K. Bertram Nieuwstraat 43 A Made (N.Br) A Bij de politie-administratie der gemeente Katwijk kan geplaatst worden een in de rang van klerk. Salaris 1360,- - 1670,- excl. 30,- toeslag. Beneden de 21 -jarige leeftijd wordt leeftijdsaftrek toegepast. Vereist: Basisopleiding mavo-4, havo-diploma, machineschrijven en admi nistratieve ervaring. Brieven met uitvoerige Inlichtingen over eerder verrichte werkzaamhe den en met opgave van referentieadreesen, gericht aan de burgemees ter te zenden aan de korpschef van politie, Voorstraat 46 te Katwijk, bij wie tevens inlichtingen zijn te bekomen (tel. 01718-14041, tst. 15).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10