Raadhuis Zoeterwoude 11 maart in gebruik N ieu wbou wAdelbert kost zeven miljoen Peidse agenda Voorschotense wethouder zwaait met portefeuille "Zo doelmatig mogelijke werkruimte" In noordelijk deel Wassenaar Hoge Klei toch voor de boeren PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 4 MAART 1977 ZOETERWOUDE - Jan Wingelaar, 40 jaar nu, gemeentesecretaris van Zoe terwoude en één van de harde werkers op de achtergrond. De „motor" van de verwezenlijking van de nieuwbouw en verbouw van het raadhuis. Gemeentesecretaris Jan Wingelaar: Motor. Hoe is dit nu in z'n werk gegaan. Waarom moest Zoeterwoude een nieuw gemeentehuis hebben. „Mede door de realisering van ver schillende nieuwbouwprojecten steeg het aantal inwoners de laatste jaren van ongeveer 6500 'naar 7100 nu. Het omvangrijke industrieter rein aan de Hoge Rijndijk is inmid dels ook nagenoeg volgebouwd". Eén en ander betekende, dat de ta ken op het gemeentehuis nogal zijn toegenomen. Hierdoor werden de Koppen bij elkaar Op een gegeven moment, consta teerde ik", zo gaat hij verder, „dat mijn medewerkers de bevoking niet meer op een goede en adequate manier van dienst konden zijn. „We hebben toen, dat was in 1974, de koppen bij elkaar gestoken en zijn WASSENAAR - Het nieuwe complex van het St. Adelbert College op het terrein van de voormalige HTM-remise in Wassenaar-Noord moet volgend jaar augustus klaar zijn. Volgende week vrijdagavond slaan de twee jongste leerlin gen van de school de eerste paal voor het nieuwe gebouw. De school, gelegen aan de Weijermansstraat zal onderdak bieden aan 740 leerlingen. Dit aantal ligt aanmerkelijk lager dan de 1060 leerlingen die het St. Adelbert College nu bezoeken. De verwachting is dat in de jaren '80 het geboortecijfer en daarmee ook het aantal leerlingen zal teruglo pen. Tot dan blijkt de huidige dependance aan de Van Heeckerenstraat in gebruik. Het ontwerp van de nieuwe school is gemaakt door architectenbureau ir. R. D. Bleeker uit Den Haag. Rondom een centrale aula komen drie aparte afdelingen voor talen, wiskunde en natuurwetenschappen en sociale en expressievakken Daarnaast worden ook nog drie gymnastieklokalen gebouwd. Een sport veld wordt pas aangelegd wanneer de bouw is voltooid. Nu is men daarvoor nog aangewezen op het gemeentelijk terrein naast het Sport- fondsenbad. Het gebouw gaat ongeveer zeven miljoen gulden kosten. Om het goed bereikbaar te maken is in het verlengde van de Deylerweg een weg gepland. Deze komt op de plaats van het reeds bestaande fietspad tussen de Narcislaan en de Weijermanstraat. In de toekomst, zo hoopt het bestuur van het S. Adelbert College, moet het complex een belangrijke rol spelen in het culturele leven van de noord rand van Wassenaar. Door Kees Verzaal gaan praten over een uitbreiding van het gemeentehuis. Dit had tot gevolg, dat de raad in augustus 1974 een voorbereidingskrediet be schikbaar stelde om een plan te maken". „Op het moment, dat het eerste schetsplan klaar was, heb ik het op alle afdelingen van het raadhuis la ten rondgaan, met daarbij de vraag, of iedereen zijn of haar visie wilde geven op het toekomstig te creëren gebouw. Ik vind nameliik dat de ambtenaren in een zo prettig en doelmatig mogelijke werkruimte moeten kunnen functioneren". „Op de allereerste situatieschets", aldus Wingelaar, „kwam nogal wat kritiek. Men wilde bepaalde ruim ten naar eigen inzicht wijzigen of aanpassen. Met alle door ons ge maakte op- en aanmerkingen is de architect weer aan de slag gegaan. Dat had een gedeeltelijke herzie ning van het plan tot gevolg. En uit eindelijk resulteerde dit in het ge bouw dat er nu staat", aldus de se cretaris. Niet voldoende „De herstructurering van het oude gebouw", zo vertelt hij verder, „is onder het toeziend oog van de wel standscommissie tot stand geko men. Ook deze commissie heeft wijzigingen in het plan aange bracht en toen we wisten hoe het nu allemaal moest gaan gebeuren bleek het krediet van een miljoen, het bedrag dat de architect dacht nodig te hebben, niet toereikend". „Dit is voor het grootste deel te wij ten aan het feit, dat de verbouw van het oude gedeelte duurder werd, dan was voorzien, terwijl de aan te brengen wijzigingen ook kosten- vermeerderend werkten", meent Wingelaar. „Omdat we inmiddels een jaar ver der waren moest er ook rekening gehouden worden met de gestegen bouwprijzen. Dit alles had tot ge volg dat het gebouw een half mil joen duurder werd dan was be groot". Nadat door middel van inschrijving drie plaatselijke aannemers en twee van buiten de gemeente had den gereageerd, werd op 11 maart '76 de eerste paal geslagen door het Zoeterwoudse aannemersbedrijf van Bosman. Opening Het nieuwe gebouw is inmiddels op 1 november van het vorig jaar in gebruik genomen. Door z'n doel matige bouw en inrichting functio neert het uitstekend. Verschillende afdelingen, zoals gemeentewerken en de secretarie zijn zodanig gesi tueerd, dat een overbodig geloop door het gebouw vermeden wordt. Het oude gebouw is inmiddels ook klaar. Hier is ondermeer de raadzaal in onder gebracht. Op 11 maart om drie uur 's middags zal het nieuwe gemeentehuis door burgemeester Detmers worden geopend. De opening- wordt ge volgd door een buitengewone raadsbijeenkomst. „Om de bevolking van Zoeter woude gelegenheid te geven hun nieuwe raadhuis te bezichtigen houden we vrijdagavond 11 maart van half acht tot tien uur en zater dagmiddag 12 maart van twee tot half vijf Open Huis", aldus Winge laar. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddiest van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961; Wijk II (Kooi en Merenwijk): Groeneveld, Argusvlinder 10, tel. 141373; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): A.R. Tegelaard, Burggravenlaan 14, tel. 134092; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): A.R. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - F.O.A.M. Kemme, -Merel- straat 184a, tel. 893139 (zaterdag); Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (zondag) (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Wilhelmi- napark 2, tel. 155666. Voorschoten - B.R. van Beusekom, P. Heijnlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); W.I.M. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zondag); S.M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag) Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, tel. 12522-12665. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 4 tot 11 maart, door Zuiderapotheek, Lammerschansweg 7, tel. 123553 en Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loewestein 6, Leiderdorp, tel.890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Mid delweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheids zorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezonheids- centrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C.J. Koster, Helmstraat 43, Noordwij- kerhout, tel. 02523-3137. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensociêteit Humanitas, 2-4.30 uur WASSENAAR (ANP) - Een ne gental leden van het Marokko- comite heeft donderdagavond voor het kasteel „Oud Wassenaar" een twee uur durende demonstratie ge houden tegen het bewind van ko ning Hassan de Tweede van Ma rokko. In het kasteel was een door de Marokkaanse ambassade georga niseerde herdenkingsbijeenkomst ter gelegenheid van de troonbestij ging van de Marokkaanse koning. De demonstranten wilden met hun actie „de aandacht vestigen op de moeilijke situatie waarin diegenen in Marokko die anders denken dan de regering van Hassan moeten le ven". De actievoerders probeerden door middel van het uitreiken van pamfletten de genodigden te bewe gen niet aan defeestelijkheiden deel te nemen. Geen van de bezoekers ging daar echter op in. WASSENAAR - Reeds enkele ma len is in de Wassenaarse gemeen teraad discussie gevoerd over de bestemming van het gebied bij de Hoge Klei. Aanvankelijk was dit gebied bestemd voor woning bouw. Een meerderheid van de raad sprak enkele jaren geleden als zijn mening uit, dat die wo- ningbouwbestemming vervan gen zou moeten worden door een agrarische bestemming, meer in overeenstemming met de hui dige situatie: in het gebied is een aantal agrarische bedrijven ge vestigd. Vorig jaar november, toen de raad de woningbouwmogelijkheden in de gemeente besprak, nam de raad een motie aan waarin werd aangedrongen op het schrappen van de Hoge Klei als woning bouwgebied. In de december- vergadering kwam deze kwestie opnieuw aan de crde en bij die gelegenheid zegden burgemees ter en wethouders toe de voorbe reidingen voor een herziening van het geldende bestemmings plan met voortvarendheid te zul len aanpakken, nadat de be stemmingsplannen Villawijken, Spinbaan en Centrum zouden zijn afgewerkt. In de eerstkomende vergadering van de raad zal worden voorge steld een voorbereidingsbesluit voor het gebied Hoge Klei te tref fen. Een dergelijk besluit dient genomen te worden om te voor komen dat het te bestemmen ge bied minder geschikt zal worden voor de door de raad gewenste planopzet. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het gebied, be grensd door de as van de Oost- dorperweg (tussen Kokshoorn- laan en Zonneveldweg - de Zon- neveldweg, de Kaswatering en de Kokshoornlaan. Fietsen Een politiebureau is geen fiet senstalling, meent de Leider- dorpse politie. En daar heeft men tot op zekere hoogte na tuurlijk gelijk in. Vandaar dat men alle gevon den fietsen nog eens letterlijk op een rijtje heeft gezet en die aanstaande zaterdag tussen twee en vier uur te kijk zet. Ie dereen die zijn fiets kwijt is spoed zich derhalve naar Lei derdorp. Men behoeft voor een fiets geen wegenbelasting te betalen, dus men kan zich zon der vrees voor repercussies van politionele zijde naar het bureau aan de Acacialaan in Leiderdorp spoeden. Ruilbeurs In het Trefpunt aan de Heren weg in Warmond wordt mor gen de jaarlijkse ruilbeurs ge houden van postzegels, mun ten, prentbriefkaarten enz. Openingstijd; van tien uur 's ochtends tot vijf uur 'smid- dags. De Warmondse Postze gelvereniging neemt de orga nisatie voor haar rekening. Rozekruizers In de maand maart zal het Ro- zekruisers Genootschap twee openbare lezingavonden in Leiden beleggen. Op dinsda gavond 8 maart een lezing met als titel "De reinmakende Kracht van het Onbekende Vuur" en op 22 maart een bij eenkomst met als onderwerp "Geen brug tussen natuur mens en geestmens". Beide bijeenkomsten worden gehou den in restaurant 't Raedthuys, Nieuwe Rijn 19, en begint om acht uur. Vrouwenhuis In het Vrouwenhuis aan de Nieuwe Rijn 20a in Leiden wordt morgen feest gevierd. Dat gebeurt ter gelegenheid van het driejarig bestaan, 's Middags om vier uur gaat het pand open en het blijft dat tot drie uur 's nachts. In de avon duren wordt er een songfesti val gehouden, waarin vele vrouwen uit het Vrouwenhuis zullen optreden. Verder treedt het koor"de Houte Keele" uit Rotterdam op en de hele dag is er een fototentoonstelling over drie jaar Vrouwencafé. Ook zal een film worden vertoond, die gemaakt is over de geschiede nis van het Vrouwenhuis. Alle zijn welkom. Veilig Verkeer In Zoeterwoude zijn initiatie ven genomen tot het oprichten van een werkgroep Veilig Ver keer Nederland. Aanleiding hiervoor is de on langs geplubiceerde verkeers- nota van de gemeente. Hoe meer leden, hoe meer ver wacht de werkgroep te kunnen doen aan de verkeersveilig heid. Veilig Verkeer Nederland houdt zich bezig met voorlich ting, bemiddeling, begeleidt de werkzaamheden van jeugd- verkeersbrigadiertjes en helpt een handje bij het onderwijs. Informaties worden verstrekt door M. Stikvoort, tel. 1908 en L. Edzes, tel.1964. Belevenis Op 11 maart, volgende week vrijdag dus, wordt in de Stadsgehoorzaal in Leiden de KLM film- en diashow "De Ne derlands Antillen, Mexico en Guatamala - een nieuwe bele venis" vertoond. De Belgische cineast René van der Eijnde heeft daarvoor bijna drie maanden doorhet Caraibisch gebied en Midden-Amerika ge zworven. Jachtwerf Klaassen mag niet uitbreiden willen inleveren wanneer toestemming wordt gegeven voor uitbreiding van Klaassen. Hij deed dat tegen de achtergrond van het feit dat met name aan de boeren in het gebied beperkingen zullen moeten worden opge legd. Daarom achtte hij uitbreiding van de jachthaven onaanvaardbaar, welk standpunt uiteindelijk door de commissie werd overgenomen. Ook de manege van J. van Veen aan de Veurseweg vond geen genade in de ogen van de commissie. De eigenaar heeft plannen voor de bouw van een binnen- manege; als de commissie haar zin krijgt verdwijnt het hele bedrijf uit het buitengebied. VOORSCHOTEN - De Voorschotense commissie voor financiën en bedrijven heeft gisteravond langdurig ge discussieerd over het bestemmingsplan „Buitenge bied en natuurgebied". De noodzaak van het maken van een nieuw bestemmingsplan is ontstaan omdat grote delen van het Voorschotense buitengebied on derdeel zijn geworden van het natuurgebied, 's Gra- venwoude. Voornaamste moeilijkheid is, wat de commissie giste ravond noemde, de „wildgroei" van bedrijven in het natuurgebied, terwijl daarnaast de bebouwing tussen Voorschoten en Leidschendam aanleiding tot proble men geeft. De moeilijkheden in het buitengebied ontlokten frac tieleider mr. S.A.C. Begeer van de WD de opmerking dat het oostelijke deel van het plan, gelegen tussen Veurseweg en Vliet „toch al verpest is" en dat alleen het westelijk gedeelte, tussen de Veurseweg en de ge meentegrens van Wassenaar, „geschoond" zou kunnen worden. Jachtwerf Eerste punt van discussie vormde de positie van de De commissie wilde lintbebouwing langs de Veurse- jachtwerf Klaassen, die haar bedrijf aan de Vliet wil weg tegengaan, maar zeker niet verantwoordelijk zijn Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 vttl-6 uur nam. 't Breehuys, vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; film en muziek van Led Zep pelin en de Doors, 7.30 uur nam. Troef, swing-avond, 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub, 7.30-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optre den van dé groep Spoill, 8 uur nam. Antonius Clubhuis, bijeenkomst CPN over gezondheidszorg, 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat, toneelgroep Imperium met „S.O.S. spreekt u maar" 8 30 uur nam. Antoniuskerk, Vijf Meilaan, wereldgebedsdag-dienst, 7 uur nam. Zuiderkerk, Lammenschansweg, wereldgebedsdienstdag- 7 uur nam. Maranathakerk, Lage Morsweg, wereld- gebedsdagdienst, 7.30 uur nam. Lokhorststraat, Pieterskerkstraat 1, le zing „Antichristelijke stromingen van door het Residentie-Orkest o.l.v. Hans Vonk, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, Toneelgroep Sater met „Opkomst en neergang van een Hol lands familiebedrijf'. 8 15 i Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar) 3-5 uur nam. 't Trefpunt. Warmond, ruilbeurs, 10 uur festival PSP, 11.30 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, toneel groep Imperium met S.O.S. spreekt u u maar". 8.30 uur nam. Leidse Schouwburg, „Een lied in de schemering", van Noél Coward, 8.15 uur De commissie stelde zich op het standpunt dat aan de positie van de „Gouden Leeuw" weinig anders te doen Moederhulp valt dan legaliseren van het bestaande gebouwencom plex, dat door leden van de commissie als „wildgroei" werd betiteld. Wel wilde men er na streven om het in voorbereiding zijnde motel verder van de woningen af te plaatsen. Zachte dood Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- verdubbelen, door het plaatsen van drie extra loodsen voor opslag en onderhoud van motorjachten. WD-< De Keuning zag daarin geen bezwaar maar wethouder wingsmogelijkheden Eveleens (PPV) deelde mee zonodig zijn portefeuille te den beknot worden. „zachte dood" van de in het gebied werkzame boeren, die door het terugbrengen van de bebou- hun uitbreidingsmogelijkhe- WASSENAAR - Vanaf vandaag ligt een maand lang het bouwplan „Ter Weer" in het Wassenaarse gemeen tehuis ter inzage. Over dit omstre den plan is in de afgelopen tijd nogal wat te doen geweest, dankzij bezwaren van het ministerie van Defensie en bewoners van de Se ringenlaan tegen het plan. Defensie wilde destijds veilig heidszones rond de munitieops lagplaats aan de Maaldrift instellen, waardoor een deel van de in het plan opgenomen woningbouw in gevaar kwam. De bewoners van de Seringenlaan maakten zich nogal boos omdat hen destijds, bij de aankoop van de huizen, door de aannemer vrij uitzicht was toege zegd, hetgeen nu, door de in voor bereiding zijnde woningbouw, niet doorgaat. Bouwplan voor "Ter Weer" ter visie De Wassenaarse woningbouwver eniging „Sint Willibrordus" gaat in Ter Weer 153 woningen bouwen. Die plannen zijn weliswaar in strijd met het nu vigerende bestem mingsplan, maar de raad heeft al plannen voor een nieuw bestem mingsplan in voorbereiding, waar door tegen woningbouw in Ter Weer planologisch geen bezwaar meer bestaat. Burgemeester en we thouders maken daarom gebruik van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, dat de moge lijkheid biedt om vooruitlopend op een nieuw bestemmingsplan alvast met bouwplannen te beginnen. Er bestaat een mogelijkheid om tegen de bouwplannen bezwaren te maken. Tegen het plan zelf kan dat niet, maar wel tegen de „artikel 19 procedure", vandaar dat het plan een maand ter visie moet liggen. Gedurende die periode kan men schriftelijke bezwaren tegen de plannen inbrengen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2