LEIDSCH DAGBLAD Vroeger pensioen in metaal s gazon- kuur Geloogd Massief Eiken 1Zeven Jaar en Man blijft Deel van hoger loon besteed aan in coma na operatie in Haags ziekenhuis experiment op vrijwillige basis Vervoer staakt België opnieuw 8BB ndaag Verbetering van vaarweg tussen Leiden'DenHaag Lmos bestrijden 2« bemesten 3ebijzaaien een slecht gazon, binnen 3 weken, frisgroen-gezond anciaJ DAF 46 Meubelfabriek Oistervvijk L I A M <8> TOYOTA VRIJDAG 4 MAART 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35181 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG (SP) - De Ge neeskundige Inspectie voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland is een onder zoek begonnen naar een mo gelijke fout, die maandagoch tend bij een operatie in het Haagse Westeinde-ziekenhuis is gemaakt. Een 39-jarige Hagenaar, die voor een gebroken jukbeen moest worden geopereerd raakte daarbij in coma en is er sindsdien niet meer uitgeko men. Zijn toestand was van ochtend nog ongewijzigd. De patiënt deed vorige week vrijdagavond met personeel van Rijswijkse gemeentebed rijven mee aan een zaal voet balwedstrijd tegen KLM- personeel. Hij kwam daarbij ten val, waardoor hij met een ambulance naar het Westeinde-ziekenhuis moest worden gebracht. Foto's we zen uit, dat het jukbeen was gebroken. Daarop werd beslo ten dat maandagochtend ope ratief zou worden ingegrepen. Nog niet duidelijk is of daarbij een menselijke of een mecha nische fout is gemaakt. Direct nadat artsen ontdekten dat de Hagenaar, die bij de gemeente Rijswijk in dienst is, niet meer tot bewustzijn kwam, stelde de ziekenhuisdirectie de In spectie voor de Volksgezond heid op de hoogte. Deze instantie bevestigde dat er een onderzoek gaande is. Van de zijde van het zieken huis wilde men vanochtend in dit stadium geen commentaar geven. DEN HAAG (ANP) - Na bijna twaalf uur vergaderen heb ben werkgevers en werknemers in de metaal de afgelopen nacht in principe overeenstemming bereikt over een col lectieve arbeidsovereenkomst (cao) voor de metaalindus trie. Per 1 januari is een arbeidsvoorwaardenverbetering van één procent overeengekomen. Daarvan wordt 0,6 procent uitbetaald als rechtstreekse loonsverhogingDe overige 0,4 procent wordt besteed aan een experiment met vervroegd vrijwillig pensioen voor 64- en 65-jarige werknemers in de metaalindustrie. 26 PAGINA'S Voor het geval de kosten van het werknemers krijgen experiment hoger zullen uitvallen loonsverhoging van dan de nu begrote 0,4 procent van de loonsverhoging, staat de over heid garant. Minister Boersma (so ciale Zaken) heeft zich daartoe be reid verklaard. werkelijke :n procent per 1 januari en één van een half procent per 1 juli. De vakantietoe slag wordt medio 1977 verhoogd tot acht procent. Voorstel Gedeputeerde Staten: Zonnige perioden Vannacht plaatselijk een bui, morgen overdag op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden. Tot overwegend matig afnemende, naar west tot zuid west krimpende wind. Min. temp. rond 5 graden, maxima morgen ongeveer 9 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur) 5 MAART Zon op: 7.17 uur; onder: 18.26 uur. Maan op: 18.28 uur; onder: 6.43 uur. Hoogwater te Katwijk te 5.03 en 15.15 laagwater te 11.11 en 23.33 uur. DEN HAAG - Het dagelijks be stuur van de provincie wil het Rijn-Schiekanaal tussen het Korte Vlietkanaal in Leiden en de Haagvliet in Den Haag geschikt maken voor schepen tot 600 ton en tussen de Haagvliet en de Rot- terdammerpoortbrug in Delft voor schepen tot 1000 ton. Met verruiming van de Oude Rijn tussen Bodegraven en Woerden moet volgens Gedeputeeerde Staten de uiterste terughou dendheid betracht worden. In een later stadium valt na te gaan of, met het oog op de bedrijven langs dit vaarwater, verruiming nodig is voor schepen tot 600 ton. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit de Nota-provinciale vaarwe gen" die GS aan een groot aantal instanties om advies heeft ge stuurd, alvorens een uitspraak van Provinciale Staten te vragen. Uitgangspunt voor de aan te bren gen verbeteringen is, dat bruggen e.d. pas vervangen worden als dat om andere redenen (b.v. ouder domsgebreken) noodzakelijk is. Als voor verbetering van het Rijn- Schiekanaal tussen de Haagvliet en het Korte Vlietkanaal in Lei den bruggen e.d. vervangen moe ten worden, zal voor een esthe tisch verantwoorde vormgeving gezorgd moeten worden, passend in het stedelijk milieu of in het landschap. Gedeputeerde Staten merken in hun nota verder over de verbin ding Gouwe-Schinkelvaart o.m. op, dat het geld, besteed om de Gouwe en de Heimanswetering geschikt te maken voor schepen tot 2000 ton, onvoldoende ren dement oplevert doordat de Ringvaart van de Haarlemmer meerpolder voor deze schepen een flessehals vormt, die zij niet kunnen passeren. Tankwagen tegen paard: chauffeur en paard gedood GILZE-R1JEN - Een lege tan kwagen is vannacht op de rijksweg Tilburg-Breda (bij de afslag Gilze-Rijen) tegen een loslopend paard, gereden en ge kanteld. De 34-jarige Duitse chauffeur uit Heilbronn raakte daarbij in zijn cabine bekneld en is om het leven gekomenOok het paard is aan de verwondin gen bezweken. Het weggedeelte waar het onge luk gebeurde is vanaf halfdrie tot omstreeks kwart over zeven vanochtend voor alle verkeer afgesloten geweest. De tankwa gen was op weg naar Vlissingen om daar een lading op te halen. Grote belang 4 weken lang i LEIDSCH )êl DAGBLAD" ter kennismaking voor de HALVE PRIJS U ik ga liever met over 1 nacht i|S en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor hall geld en dan kunt U mij aansluitend als abonnee noteren Ik beslis meteen en U kunt mij m i v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 wek de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hokje aankruisen en bon ingevuld m een open envelop zonder postzegel opsturen naai h Dagblad Antwoordnummer 21' Het economisch belang van verbe tering van deze open vaarverbin- ding tussen Rotterdam en Am sterdam zou, aldus GS, wel eens heel wat groter kunnen zijn dan dat van het bevaarbaarmaken van het Rijn-Schiekanaal tussen Den Haag en Leiden voor sche pen tot 1000 ton. alles Verder is overeengekomen dat er op 1 juli aanstaande een loonsver hoging zal worden gegeven van driekwart procent. Overeenkomstig het protocol tus sen de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties van 13 fe bruari j.l. zal de automatische prij scompensatie volgens de zoge naamde geschoonde index op 1 ja nuari, 1 juli en 31 december 1977 worden gegeven. Daarbij is be paald dat de vloer in de prijscom pensatie - die sinds eind 1975 182,50 was - zal worden 200 per procent prijsstijging. De vloer in de vakantietoeslag zal worden ver-, hoogd van 1678 tot 1761. Vijfduizend? Het experiment met het vervroegd pensioneren op vrijwillige basis zal in totaal betrekking hebben op naar schatting 5600 werknemers van 63 en 64 jaar. De vakbondsdelegatie denkt dat ongeveer de helft van hen zich wel voor vrijwillige pensione ring zal aanmelden. De werkgever sdelegatie meent dat dit aantal wel meer zal kunnen zijn. Het experiment met het vrijwillig vervroegd met pensioen gaan zal per 1 januari 1979 worden omgezet in een definitieve vervroeging van de pensioengerechtigde leeftijd. Minister Boersma zei gisteren het( niet uitgesloten te achten dat expe rimenten met vrijwillige pensione ring aanleiding kunnen vormen voor een eventuele verlaging van de algemene pensioengerechtigde leeftijd. Over twee a drie jaar zou een duidelijker inzicht kunnen be staan in een verlaging tot 64 jaar. Ook is een cao-akkoord bereikt tus sen werkgevers en werknemers in het schilders- en afwerkingsbedrij f (ongeveer 30.000 werknemers), bij Heineken Brouwerijen BV (5100 werknemers), bij Océ van der Grin ten (2860 werknemers) en in het na- tuursteenbedrijf (2000 werkne mers). Het overleg over een nieuwe cao bij Unilever (waar ruim 10.000 mensen bij betrokken zijn) heeft nog steeds niet tot resultaten geleid, e als het overleg over voor de confectie-industrie. Premier Tindemans van Belgié moet het hoofd zien te bieden aan een ernstige cri sis binnen zijn regering. Het kabinet is op sterven na dood PAGINA 9 Carmiggelt kan het niet la ten over mensen te schrijven PAGINA 7 PvdA heeft kabinetscrisis over voor grondbeleid PAGINA 7 Fedor den Hertog wil zich waarmaken als knecht PAGINA 13 Tafeltennisteam naar Euro pese superdivisie PAGINA 15 Kabinet wil minder advi seurs PAGINA 19 KOREVAARSTRAAT 19 - LEIDEN N TELEFOON 071-142146 BRUSSEL (ANP) - In vrijwel alle In Brussel reden er vanochtend c 08.00 uur slechts drie trams en autobus in Antwerpen geen enkele grote steden van België hebben zich vandaag opstoppingen gedaan als gevolg van een veel tram of bus. Taxichauffeurs deden Banken Ook is gisteren in beginsel over eenstemming bereikt over een nieuwe cao voor de ongeveer 65.000 werknemers in het bankbedrijf. De weet heeft Nieuwe Rijn 50. Tel. 120824 (071) NU SPECIALE PRIJZEN met 12 mnd. fabrieksgarantie. Vlietwijk Voorschoten Tel. 01717-4455 en 5941 drukker particulier verkeer. Vrij- gouden zaken, wel nergens ontstond een echte De stakingsactie van vandaag had chaos, maar in steden zoals Brussel, betrekking op in totaal een 340.000 Antwerpen, Gent, Luik en andere werknemers. In de provincies steden zag men veel meer fietsers Oost-Vlaanderen en Luxemburg i voetgangers in de straten dan werd, behalve bij het overheidsper- i op provin ciaal niveau ook gêstaakt bij een aantal door de vakbeweging gese lecteerde bedrijven. De stakingen die georganiseerd zijn door de twee grote Belgische vakbonden worden gehouden uit protest tegen de sociaal- economische politiek van de regering-Tindemans. normaal, ook het gebruikelijke soneel in de steden spitsuur begon eerder en was veel drukker dan normaal. Dat alles was het gevolg van een landelijke sta king van de ongeveer 17.000 werk nemers van het stedelijk openbaar vervoer en van de buurtspoorwe gen. Ook bij de Belgische spoorwegen waren er - net als een week geleden - weer stakingen Nu echter niet landelijk maar slechts in de provin cies Oost-Vlaanderen en Luxem burg. In Oost-Vlaanderen leek die spoorwegstaking geen groot suc ces. Ze duurde daar ook maar een halve dag (tot 12.00 uur). In Luxemburg stagneerde het trein verkeer wel. Daar duurt de staking tot middernacht. De staking bij het openbaar vervoer in de steden was vrijwel algemeen. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eersteklas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. de Meubelmakers uit het zuiden des lands Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.). Noordeindsi I 16 (langs het w 9-18 uur. vri|daga' voor moord ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank in Zutphen heeft vanmorgen de 34- jarige Martien H. veroordeelt tot een gevangenisstraf van zeven jaar met atrek en onvoorwaardelijke tbr. De rechtbank achtte doodslag op de 84-jarige Zutphense psychia ter dr. P. van den Bork in juli 1972 en een poging tot moord op zijn echtgenote in mei 1976 bewezen. 4t/ml3maart Geopend van 10-17 en 19-22 uur; zaterdag en zonda'g 10-17 uur toegang f 6,- kinderen tot 14 jaar f 4- AMSTERDAM ral Trem-Toegang-biljetten bij NS-sl eerste kwaliteit eikehout goed uitgew kamers geloogd volgens oud recept modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uit sluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1