mededelingen gemeentebestuur leiden 7 tori 11 maart'77 van eert De tovertoeter CARAVAN-en BOTENSHOW het is voor de typiste en de tandarts, en het komt elke dag in de bus HOE VERKOOP JE MORGEN EEN GLOEDNIEUWE OF OUDE IJSKAST HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Op het bureau financiën van de afdeling financiële en personele zaken ter secretarie kunnen ter vervulling van bestaande vacatures worden geplaatst 2 FINANCIËLE MEDEWERKERS Taken: Het in teamverband medewerken aan de samenstelling van de begroting. Het uitbrengen van financiële adviezen. Het bijhouden van de objectenadministratie. Het verzekerd houden van objecten en werken. Vereisten: Middelbare schoolopleiding en diploma boekhouden. Bezit van of studerende voor het diploma m.b.a. of gemecntefinancicn wordt op prijs gesteld. Contac tuele eigenschappen en een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid Bekendheid met verzekeringszaken is voor een van de te vervullen vacatures gewenst. Honorering afhankelijk van leeftijd en ervaring van f 1.502,- tot f 2.582,- per maand. Vakantietoelage 7,8%. Bij gebleken geschiktheid is verdere uitloop mogelijk. De bij de overheid gebruikelijke secundaire arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Aan de secretaris-rentmeester van het hoogheemraadschap gerichte sollici taties binnen 14 dagen in te zenden onder nr. 2502 aan het hoofd Financiële en personele zaken van Rijnland, Brecstraat 59 te Leiden. Sahara caravans EUROCAMPER vouwwagens ATLANTA boten en trailers caravan onder delen SASSENHEIM Hoofdstraat 2 - Tel. 02522-14949 (zonuagser DEM MEUBELFABRIEK maakt ook voor U het ideale BANKSTEL. Klassiek, modern, massief Europees eiken. Naar keuze 1-2-3-4-zits. Grote sorti kwaliteitsstoffen. 5 jaar schr. garantie op konstruktie. Levering direct van fabriek naar klant. DEM-prijzen zijn dus fabrieksprijzen. Inl. tel. 03450-2602. Toonzalen: Culemborg, fa briek, Houtweg 8. Voorhout: Loosterweg 5 (bij Tapijtschuur). Geop. ma. en wo. t/m za. tot 18 ra ra de krant natuurlijk! adverteer in de krant Commissievergaderingen indienen van een A.R.O.B.-bezwaarschrift oi beroepschrift aan de voorzitter van de afdeling Rechtspraak vraagt om in afwachting van de beslissing op het beroepschrift alvast de aangevochten beschikking te schorsen of om een voorlopige voorziening te treffen. In het geval van de bouwvergunning zou zo'n voorlopige voorziening bijvoorbeeld het stoppen van de bouw kunnen zijn. Commissie voor interne organisatie en beheer. Dinsdag 8 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 204, van het stadhuis. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien, alsmede: Verslagen van kasopneming opgemaakt door de Gemeentelijke Accountants dienst. Vergoeding voor de werkzaamheden secretariaat van de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs. Luchtverwarming tochtsluis entree hal t.b.v. de afdeling voorlichting. Aanschaf voertuigen t.l.v. het fonds vervanging materieel voor de dienst Reiniging Havens en Warenmarkten. Verkeerscommissle. Maandag 7 maart a.s om 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zg. hoorprocedure. Verkeerscirculatie Pieters- en Academiewijk. Wijziging verordening Verkeerscommissie. Verkeerstechnische aspecten van de vier alternatieven voor de verplaatsing van de bouwkeet op de Acaciastraat. Verkeerslichteninstallatie kruispunt Willem de Zwijgerlaan/Gooimeerlaan. Tariefbijstelling aanbrengen parkeerdiagonalen en gereserveerde parkeerplaat- Beperkingen Diversen Wat is A.R.O.B.? Sinds 1 juli 1976 bestaat er voor personen en rechtspersonen een nieuwe wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken of in beroep te gaan tegen beschikkingen van de overheid. Die wet heet „Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkin gen", afgekort A.R.O.B. Belangrijkste bedoeling van de wet is om de burgers een betere rechtsbescherming tegen de overheid te geven. Onder „overheid" valt niet alleen de gemeente maar ook de provincie en het rijk. Wat zijn de mogelijkheden van A.R.O.B.? De meeste overheidsbeschikkingen, waarmee u als burger te maken krijgt, zijn af komstig van de gemeente. Denkt u maar eens aan een bouwvergunning, een ventver gunning, een huisvestingsvergunning en andere onmisbare paperassen, die bij de gemeente aangevraagd moeten worden. Voor 1 juli 1976 kon u meestal niet in beroep gaan bij de gemeente als zo'n vergunning werd geweigerd. Dank zij A.R.O.B. kunt u nu bezwaar maken tegen zo'n weigering. Zo'n bezwaarschrift moet u dan indienen bij het overheidsorgaan dat de vergunning heeft geweigerd. Gaat het bijvoorbeeld om een geweigerde huisvestingsvergunning, dan kan men een bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Dat bezwaarschrift moet binnen 30 dagen na het ontvangen van de weigering worden ingediend bij B en W. Een oezwaarschriftencommissie gaat het bezwaarschrift dan behandelen. De indiener van het bezwaarschrift krijgt daarbij de gelegenheid zijn bezwaren zelf voor de com missie toe te lichten. Deze commissie geeft een advies, waarna het bestuursorgaan het uiteindelijke besluit neemt. Krijgt men ook na het bezwaarschrift een afwijzing, dan kan men daartegen nog in beroep gaan bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Deze afdeling houdt zich speciaal bezig met de behandeling van beroepschriften. Het adres van de afde ling rechtspraak is: Binnenhof 1, Den Haag. Natuurlijk ging het hierboven om één klein voorbeeld van de mogelijkheden die de nieuwe wet biedt. Het aantal beschikkingen dat de gemeente dagelijks afgeeft is zo groot, dat het onmogelijk is ze allemaal op te sommen. Wat wel belangrijk is om te onthouden is - dat bezwaarschriften altijd gemotiveerd moeten zijn. U kunt dus niet volstaan met te zeggen: ik ben het er niet mee eens, maar u moet ook zo goed mogelijk aangeven waarom! - dat bezwaarschriften kosteloos zijn. - dat beroepschriften bij de afdeling Rechtspraak 25,- kosten. - dat u die 25.- weer terug krijgt als beroepszaak gunstig voor u afloopt. - dat niet alleen bezwaar of beroep mogelijk is tegen beschikkingen van B en W, maar ook van de burgemeester of van de gemeenteraad. Uit het vorenstaande blijkt al dat A.R.O.B. de rechtsbescherming van de burger vergroot. Toch kunt u niet zomaar over alles en nog wat in beroep gaan op elk gewenst moment. Een aantal belangrijke beperkingen zijn bijvoorbeeld de volgende: - Het moet altijd gaan om besluiten van de overheid, waarbij aan een burger of een bepaalde groep van burgers een recht wordt toegekend of geweigerd. U kunt dan bijvoorbeeld niet in beroep gaan als de gemeenteraad een verordening vaststelt, die voor alle burgers geldt. - Verder moet u bij een bezwaarschrift of een beroepschrift aantonen dat u door het overheidsbesluit „rechtstreeks in uw belang wordt getroffen". Dat hoeft echt niet altijd een financieel belang te zijn. - Als er andere mogelijkheden bestaan om bezwaar te maken tegen een beschik king, dan moet u die bestaande mogelijkheden benutten en is A.R.O.B. dus niet van toepassing. Eventueel andere mogelijkheden worden atijd in het besluit aan gegeven. Zo kent bijvoorbeeld de Hinderwet al een uitvoerige procedure om be zwaar te maken tegen een voorgenomen hinderwetvergunning. Als u die procedure niet gebruikt, kunt u ook geen bezwaarschrift of beroepschrift volgens A.R.O.B. instellen. - Tenslotte zijn er ook beperkingen die voortvloeien uit de bevoegdheden die de afdeling rechtspraak op grond van de wet A.R.O.B. heeft gekregen. Deze afdeling mag n.l. beroepschriften alléén beoordelen op de volgende vier „beroepsgronden": 1. is de beschikking in strijd met de bestaande wetten of verordeningen? 2. heeft het administratieve orgaan bij het geven van de beschikking zijn bevoegd heid voor een ander doel gebruikt dan waarvoor die bevoegdheid is gegeven? 3. kan het administratieve orgaan bij afweging van alle belangen in redelijkheid de aangevochten beschikking geven? 4. heeft het administratieve orgaan misschien op een andere manier gehandeld in strijd met een algemeen beginsel van behoorlijk bestuur? Dit zijn vier zogenaamde „beroepsgronden". Als geen van deze beroepsgronden geschonden is, wordt het beroep ongegrond verklaard. Dit waren in kort bestek een paar belangrijke punten van de nieuwe wet A.R.O.B. Zoals gezegd: het is onmogelijk om alle mogelijkheden voor A.R.O.B.-beroep op te Wie meer wil weten over deze wet kan bij Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis gratis de folder „Beroep tegen overheidsbeschikkingen" afhalen. Wie ook na lezing van deze folder nog onzeker is of hij een bezwaar- of beroepschrift kan indienen, doet er verstandig aan advies te vragen bij een advocaat, de wetswinkel of de burger- raadsman. Opening informatiecentrum Andere mogelijkheden Vanaf heden beschikt het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis over ccn informatiecentrum, waar iedereen, die belangstelling heeft voor gemeentelijk wel en wee terecht kan voor nadere informatie. Men kan er o.a. de stukken voor raads- en commissievergaderingen raadplegen, maar ook folders en brochures over de meest uiteenlopende onderwerpen. Er is een leestafel met dagbladen, wijkbladen en vak bladen, er zijn verzamelingen nota's, rapporten en tekeningen. Al deze stukken kan men op zijn gemak bestuderen aan één van de drie werktafels in het informatiecen trum. De informatiebalie van Buro Voorlichting is verplaatst naar de hal. Daar kan men inlichtingen krijgen over de afdelingen en diensten van de gemeente, diverse subsi dieregelingen en de daarvoor benodigde formulieren en natuurlijk ook algemene informatie over de gemeente Leiden. Het informatiecentrum in de hal is dagelijks geopend van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De informatiebalie in de hal is dagelijks geopend van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. Tijdelijke afsluiting Maresingel Vanaf maandag 7 maart a.s wordt de Maresingel tussen de Koningstraat en de Wal deck Pyrmontstraat voor ongeveer 2 maanden afgesloten voor het verkeer. Deze afsluiting houdt verband met de aanleg van nieuwe rioleringen onder het wegdek van de Maresingel ter hoogte van de Marnixstraat en de Mauritsstraat. Tijdens de afslui ting van de Maresingel zal het doorgaande verkeer door middel van borden worden omgeleid via de Kooilaan en de Willem de Zwijgerlaan. Het bestemmingsverkeer wordt omgeleid via Waldeck Pyrmontstraat, Julianastraat, Willem de Zwijgerlaan en Koningstraat. Commissie voor de beroepschriften Op donderdag 10 maart a.s om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis, zal de commissie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden uitspraak doen op het beroep van mevrouw I. Avis-Belzer. Dit beroep was gericht tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 20 december j.l. houdende weigering van een vergunning tot het tijdelijk wijzigen van de bestemming van het Pand Vondellaan 62. De uitspraak wordt gedaan in een openbare vergadering van de eerste afdeling van Behalve voor mensen, die zelf een beschikking van de overheid krijgen is A.R.O.B. ook van belang voor anderen, die door die beschikking in hun belang worden getrof fen. Een voorbeeld: uw buurman vraagt een bouwvergunning aan voor een ingrij pende uitbreiding van zijn huis. Krijgt hij die vergunning dan is het mogelijk dat u zich daardoor in uw belang voelt aangetast. U kunt dan bezwaar maken tegen het feit dat uw buurman de vergunning heeft gekregen. Uw bezwaarschrift moet u binnen 30 dagen nadat uw buurman de vergunning heeft gekregen indienen bij B. en W., die de zaak dan in handen geven van de commissie voor de Beroepschriften. Vindt die Commissie dat uw bezwaar ongegrond is, dan kunt u nog in beroep gaan bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Een andere mogelijkheid is dat u na het Commissie voor de beroepschriften Op woensdag 9 maart a.s. om 16.30 uur in kamer 263 van het stadhuis, zal de commis sie voor de beroepschriften van de gemeente Leiden een tweetal bezwaarschriften behandelen krachtens de wet A.R.O.B., ingediend door het bestuur van de Stichting Vijfhovenhuis te Leiden. A. Tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 10 januari j.l. inzake vaststelling van de subsidie over het jaar 1976. B. Tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van 18 januari j.l. inzake afrekening gemeentelijke subsidies over de jaren '72 t/m '75. Lessen en clubs TAEKWON-DO WEDSTRIJDEN LES VEILIG VAN ROODEN vindt u overal! Nu ook vrachtauto Mercedes. Telefoon 071-124343. Maak kennis met onze ORGELLES methode. Nog enige plaatsen vrij. Natuurlijk bij muziekstudio W. BARNING Stationsweg 11-17, Leiden. Tele foon 071-122858. Zoekt een leraar of lerares FRANS privé conversatie. Telefoon 01718-22288. Zoekt u een leuke papegaai, Lorrie Kakatoe of andere vogel? Kom dan eens gezellig naar Fauna, Ri|ns- burgerweg 136, Rijnsburg. Tel. 01718-21046. Zoekt u een leuke hond? Kom dan eens naar Fauna. Wij hebben voor u diverse jonge honden met garan tie, Fauna. Rijnsburgerweg 136, Rijnsburg. Tel. 01718-21046. Unique! Jonge roodkoppapegaaien vanaf 175,- Fauna. Rijnsburger- weg 136 Rijnsburg, tel. 01718-21406. Aquarium liefhebbers' GLAS GELIJMDE AQUARIA Spotgoedkoop. Topkwaliteit. BV 125x40x40 met lichtkap ƒ170.-. Wij maken iedere gewenste maat, met of zonder lichtkap. Aquarium bouw Venapro, voor part. verkoop uitsluitend Divonalaan 37 Hillegom (woonhuis). Dagelijks na 13 uur za terdags de gehele dag tel. 02520-16052 ook na 18 uur. VOLGLAS AQUARIUM 80x30x30 voor 89,- met opge bouwde lichtkap, waterdichte huls voor TL en volle garantie Vlieland, Nieuwe Rijn 50 Leiden. Vis te koop van amateurkweker. 35 soorten v a. 50 cent. R. Wassenaar, Rietschans 62, Leiderdorp. Tele foon 071-891928 Kattebakvulling 12.95. Een reu zebaai. extra voordelig bij Vlieland Nieuwe Rijn 50 Leiden. Zee aquarium tropisch 100x30x30 compl. met vissen lagere dieren en levens steen. Prijs 450,-. Sper werhorst 74 Leiden. Aquaria!! Alle maten. Pracht bak ken. Volglasgelijmd. Keuze uit 600 stuks!! Ook alle kweekbakjes. Vanaf 30% GOEDKOPER dan elders. Wij kunnen elke ge wenste maat leveren. Verkoop uit sluitend 's zaterdags vanaf 0-18 uur. Ripselaan 7 Rijpwetering. Tel. 01713-3541. installaties, ook reparatie. Plaatsing ii Zuid-Holland. 2-5 jaar garantie. ANTENNE CENTRALE TELEFOON 071-892859 DE LEIDSE ANTENNEDIENST Van ouds voor plaatsen en herstellen van uw TV en FM antenne. Haagweg 9. 071-211377 of 02522-14054. DOUWES TV Service Sieboldstraat 34 tel. 071- 133677-122725. Speciaal voor bruiloften en partijen THE BLUE STARS tel. 070-633685. Voor een eerlijke en goede repara tie van k.tv, antennes, stereo-app., huish. apparaten, geen voorrijkos- ten, ook avondservice HANDELSMIJ VERZAAL Vrouwgeestweg 48, Woubrugge. Tel. 01729-8523. REPARATIES TV'S kleur en zwart/wit, tuners, verster kers. bandrecorders, e.a. 24-uurs service. Tel. 071-764934. Splinternieuwe TV/FM antenne install., aparte 1e, 2e net, koppelfilters. 20 M Cooax-kabel, 4 mtr. mast. Prijs 125,-. Telefoon 071-152060.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11