de sloot... Bouwplan kost ruim 2 miljoen Dromen van auto in eidse agenda Beroving station opliet gevallen „Als ik mijn ogen sluit zie ik alleen water..." ROELOFARENDSVEEN - Het slootwater heeft de aantekenin gen in z'n agenda zo vaag ge maakt, dat ze nog maar net te le zen zijn. De blauwe vulpeninkt heeft de witte blaadjes grauw ge kleurd. Iedere keer als Rob van der Meer dit "boekje" uit zijn binnenzak haalt, wordt hij aan z'n hachelijke avontuur herinnerd. Drie kwartier zat hij klem in z'n auto, die op zijn kop in het ijs koude water lag. Het snel opbor relende water kon slechts een hoekje in de wagen niet bereiken. En dat was Rob's redding. Met zijn gezicht stijf tegen de bodem gedrukt kon hij op dat plekje ademhalen. Daar was zuurstof. Verder was heel z'n lichaam on der water. Politie-agenten, die toevallig die nacht passeerden, ontdekten de auto in de sloot langs de Leider- dorpse Persant Snoepweg. Breekijzers en assistentie moes ten er aan te pas komen om de éénendertigjarige Vener uit zijn benarde positie te bevrijden. Uiterlijk lijkt Rob kalm. Maar schijn bedriegt. Aan nachtrust is hij de afgelopen dagen nauwe lijks toe gekomen. Zodra hij z'n ogen sluit, ziet hij niets anders dan water. Rob's vrouw en kinderen weten nog van niets. Die zijn bij z'n schoonmoeder in Duitsland. Een paar daagjes vakantie houden. Pas vrijdag als hij hen gaat halen, zal hij het hele verhaal nog eens uit de doeken doen. Tot zondagnacht werkte Rob aan een "moeilijke" klus. Hij kwam er niet uit. En zoals hij wel meer deed, stapte hij ook toen in de auto om een stukje te rijden en na te denken. Rob koerste die nacht naar Alphen en wilde via Ha- zerswoude en Leiderdorp weer naar huis. Maar op de Persant Snoepweg kreeg hy met een tegenligger te maken, die links van de weg reed. Een knipper- signaal hielp niat. De tegenligger bleef rijden waar hij reed. Daar door moest Rob plotseling sterk uitwijken. Wat paaltjes werden geramd, de wagen ging over de kop en plonste in de sloot. Alco hol had hij niet gedronken hoe wel de eerste reactie van de poli tie was dat hij "wel een stuk in zijn kraag zou hebben Woendag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-Wést, 2.30 c 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 u nam.; gespreksgroep, kreatieve werka- vond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 i Clubhuis De Klinker. Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vyfhovenhuis Hoflaan 169, spreekuur Alg. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte poortkazerne. Noordeinde 2, viescentrum voor werklozen, do. a 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Clubhuis De Vrolijke Arcke, avonturen film voor kinderen van 4-12 jaar, van 2-3.30 uur nam., toegang f 1.-. Gemeenlandshuis, Breestraat vergader ing hoogheemraadschap Rijnland, 10 Lakenhal Oud Singel, vergadering commissie Lakenhal, 3.30 uur nam Vredeskerk, Burggravenlaan, informa tieavond over Leiden-Oost, 8 uur nam Dienstencentrum, v. Hogendorpstraat, bijeenkomst bewoners comité Noorder kwartier, 8.30 uur nam. De Roode Leeuw, Oegstgeest WD- avond, 8.15 nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie. pottenbakken, tekenen en schil deren. alle groepen vanaf 8 uur nam. Donderdag v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat 1 b, Wereldwinkel, 9.30 uur pieterskerkstraat 1. voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, architektenburo, gra tis advies. 8-9 uur nam., tel. 141217 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel. 7.30-10 uur nam. keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, Theaterwerkgroep, 8-10 nam., koffiebar. 8-11 uur nam Troef, Noordeinde 2a kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam Nieuwe Ryn 20 a. werkgroep homofili, open café avond, 9-12 uur nam. Welfare- lokaal Rode Kruis, Leidseqeg Leidse- weg Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. 7-8 uur nam., tel 01717- 3309 Leidse Schouwburg, Mechels Miniatuur Theater met "Ene misdadige", 8.15 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, filmclub, speelgoed i ken, Go, alle groepen vanaf 8 uur na Augustinus. Rapenburg, super 8-cinemanifestatie, 8 uur nam. Stadhuis, commissie sociale zorg. m sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 8 uur nam. Wijkcentrum Meerburg. Zaanstraat. in formatieavond over Leiden-Oost. 8 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering PvdA, 8 uur nam. Rijnlands Lyceum, opening bibliotheek, Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, monumen tencommissie. 8 uur nam. Gemeentehuis Zoeterwoude. gemeente- Gemeentehuis Voorschoten, functio nele commissie volksgezondheid en maatsch. aangelegenheden, 8 uur nam Taberne'-gebpuw Oegstgeest. bijeen komst PvdA over feminisme, 8 uur nam. Apotheken SOS-dienst Telefonische hulpdienst, 071-125202. Voor allen die i heden verkeren. Dag en na baar, vertrouwelijk. Rob van der Meer: "Dat ik hier levend ben uitgekomen het restaurant waar we hebben afgesproken. Veel trek heeft hij niet. Van de gebakken aardappel tjes blijven de meeste in de schaal achter. De drie soorten groenten raakt hij helemaal niet aan. Die gaan zo weer terug naar de keu ken. Met trillende vingers snijdt hij af en toe een stukje vlees af. Als hij klaar is met eten vergeet hij zo wat af te rekenen. De reke ning, die vóór hem op het tafeltje ligt, herinnert hem aan z'n "schuld". Versuft Door de enorme buiteling was Rob even volledig de kluts kwijt. Toen hij het water snel omhoog voelde kruipen langs zijn benen en wat van de drap naar binnen kreeg, besefte hij dat er snel moest wor den gehandeld. Als een razende begon hij naar de deur te zoeken. Tevergeefs. Het spartelen en gil len gaf hij na een paar minuten op. Hij begreep dat dit geen en kele zin had. Midden in de nacht waren er maar weinig mensen op de weg. En wat voorbijkwam wa ren automobilisten. Doodsangst maakte zich meester van hem. Rob voelde zich ellen dig, ondanks dat hij in het kleine hoekje kon ademhalen. "Die au to", vertelt hij met trillende kin, "zakte steeds verder weg". Toch had Rob het eerste kwartier niet zo best in de gaten hoe dicht de dood hem op de hielen zat. "Maar later", zegt Rob kwasi kalm, "begreep ik wel donders goed hoe rot ik ervoor stond. Ik heb toen weer liggen brullen. Ik was bang dat die wagen helemaal kopje onder zou gaan. Echt hoor, op dat moment dacht ik, ik ga eraan. Nee, ik heb m'n leven niet de revue zien passeren. En ook heb ik niet liggen bidden. Ge zocht heb ik. Koortsachtig. Naar de deurknop. Die kon ik niet vin den. Binnen was het aardedon ker. En ik zat klem". Door en d oor koud was Rob toen hij stemmen hoorde. "Ik had geen gevoel meer in m'n lichaam en was volledig apatisch. Een paar minuten voor die politiemensen me vonden was ik ervan over tuigd dat ik nooit meer uit dat wrak zou komen. Ja, op zo'n mo ment sta je oog in oog met de dood". Als een razende is hij gaan brullen toen hij stemmen hoorde zeggen dat er "iemand in die auto zat". "Haal me eruit, ik verzuip, heb ik gegild. Het bleef net een nacht merrie omdat ze dié deur maar niet konden openkriigen". Toen dat uiteindelijk wel lukte zag Rob het eerst het hoofd van een duiker. Die man sleurde hem uit de auto. In een gereedstaande ambulance mocht hij wat op ver haal komen. "Liggen janken heb ik", weet hij zich nog te herinne ren. "Ik leek wel een kind. De controle over m'n lichaam had ik compleet verloren. Dat was ver schrikkelijk. Dat ging door tot ik uit het ziekenhuis mocht". Een dag later zag hij z'n auto terug. Opnieuw sloeg de schrik hem om het hart. Niets was er van over. Total loss. "Je vraagt je af hoe je daar levend bent uitgekomen. Hier kijk maar, niets heb ik. Nou ja, een paar schrammetjes op m'n handen. Verder niks. Alleen die slapeloze nachten. Dat ergert me, want dit had ik van me zelf niet verwacht. Ik vraag wel wat pillen aan de dokter. Dan zal het wel over gaan". Rustiger rijden Eén volle dag heeft hij de auto ge meden. Toen is hij weer achter het stuur gaan zitten. Geen enkel probleem. Alleen heeft hij er zichzeif op "betrapt" dat hij nu heel wat rustiger rijdt dan voor heen. Angst voor water heeft hij na zijn duik in de sloot niet overgehou den. "Als ik langs water rijd denk ik daar helemaal niet aan. Ook niet als er een tegenligger nadert. Wanneer je dat doet kun je beter maar direct je rijbewijs inleve- De (werk)molen is gistermiddag weer gaan draaien voor de Vener. Een ding heeft hij zich heilig voorgenomen: mocht hij nog eens tegen een bon voor verkeerd parkeren oplopen, dan zal hij de agent zeker niet meer het bloed onder de nagels vandaan treite ren, maar hem met heel andere ogen bekijken. "Aan die mensen heb ik tenslotte m'n leven te dan ken. Nietwaar"? Onderwijswinkel Sophiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Door Jan Westerlaken Rijnakkoordwil nieuwbouw LEIDERDORP - De streekmuziekschool „Rijnakkoord" wil in Leiderdorp een nieuwe school bouwen. Het gebouw, dat is gesitueerd op de hoek van de Gallaslaan en de Enge lenlaan in de uitbreidingswijk Voorhof, gaat 2,3 miljoen gulden kosten. Financiering zou moeten geschieden uit de werkloosheidspot (DACW), waarvoor het plan is aange meld. ter 1,8 miljoen gulden kosten ter wijl de architect niet de garantie kon geven dat de geluidsoverlast van de nabij gelegen rijksweg Amsterdam-Rotterdam tot een aanvaardbaar minimum zou kun nen worden teruggebracht. Winkelhof goedgekeurd LEIDERDORP - De provincie heeft het bestemmingsplan Win kelhof „zonder enig voorbehoud goedgekeurd". Dit schrijven B en W in hun voorstel aan de gemeente raad om de grond voor het winkel centrum Winkelhof te verkopen aan de projectontwikkelingsmaat schappij Matser. In 1969 was al be sloten tot verkoop van het bouw terrein, maar de transactie is nooit voltooid omdat de plannen steeds gewijzigd zijn. Zo is het winkelcen trum onder druk van buitenaf bij ter over een jaar verhuizen naar ae voorbeeld kleiner van opzet ge- nieuwe vestiging aan de Leidsed- worden dan oorspronkelijk in de reef. Verbouwing van die school bedoeling lag. Na overleg met Mat- om het gebouw voor muziekon- ser is nu een nieuw aangepast derwijs geschikt te maken zou ech- koopcontract opgesteld. Het gebouw krijgt een grote mani festatieruimte, tien leslokalen, twee lokalen voor bewegings- en manuele expressie, twee grote les ruimten en kamers voor docenten en directie. De inspecteur voor het muziekonderwijs kan zich met het nieuwbouwplan verenigen. De school, die nu gehuisvest is in een afgekeurd gebouw aan de Hoofdstraat in Leiderdorp, heeft circa 1500 leerlingen uit de gemeen ten Alkemade, Hazerswoude, Lei derdorp, Koudekerk en Woubrug- ge. Er zijn 35 docenten en vijf per soneelsleden werkzaam. Het be stuur van de gemeenschappelijke regeling van de vijf gemeenten heeft zich gisteravond achter het, door het Zoeterwoudse architec tenbureau ARO opgezette, plan ge schaard. Aanvankelijk werd ook gedacht aan huisvesting van de school in het gebouw van de chr. mavo aan de Van Geerstraat in Leiderdorp. De mavo trok onlangs in een heel nieuw gebouw. In de Van Geer straat is nu nog de Leidse Analis- tenschool gevestigd: deze zal ech- LEIDEN - Een zestal, nog onbe kend gebleven mannen, vermoede lijk met de Spaanse nationaliteit, heeft gisteravond de stationsres tauratievan Leiden overvallen. Een 61-jarige ober-kelner kreeg een klap in de nek en werd met een sti letto bedreigd. Ondertussen stal één van de overvallers een porte feuille van achter de toonbank. De ober-kelner, die geen letsel op liep, maar overstuur naar huis is ge bracht, was op het moment van de overval, even over half negen, al leen in de restauratie op het eerste perron. De overvallers wisten te ontkomen met een bedrag van vermoedelijk vijfhonderd gulden. Vanmorgen is aangifte gedaan bij de Spoorweg- recherche in Rotterdam, die de be trokkenen heeft geadviseerd ook aangifte bij de gemeentepolitie van Leiden te doen. De spoorwegre cherche en de gemeentepolitie zul len wellicht gezamelijk een onder zoek in stellen. Volksdansen Kom, bejaarde inwoners van Wassenaar, strek de stramme benen, maak huppelpasjes en dans juichend mee. Dat kan, aanstaande donderdag in de foyer van de Zijlaankerk. Om tien uur begint daar een volks- dansdemonstratie, georgani seerd door de UW. Als er vol doende belangstelling is, komt er in Wassenaar een dansgroep voor 65-plussers, zoals er ook elders in het land bestaan. Een vertegenwoordigster van de Nederlandse Volksdansver eniging presenteert donderdag internationale volksdansen; het programma is in nauw overleg met deskundigen op het gebied van medische en psychische gezondheidszorg Pom, pom Iedere woensdagavond houdt een aantal mensen in 't Breeh uys (Breestraat 19) zich bezig met een bepaald thema, dat van alles kan zijn. Die bezig heid houdt niet alleen praten in, maar er zal ook veel aan dacht worden besteed aan to neel: het uitspelen van een si tuatie. Wie belangstelling heeft en tussen de 15 en 25 jaar oud is, melde zich in 't Breeh uys. Baasje Dit is het loco-burgemeestertje van Lelden (zie foto). Een speels baasje, zo te zien. Hij heet Tinus en nog wat. Let op de guitige oogjes: hij broedt op een sociaal-economisch ont wikkelingsplannetje. Of een pleitnotaatje voor een andere mini-provincie. Hou hem in de gaten, met zijn schepje en zijn trommeltje. LEIDEN - De 19-jarige A. Glasber gen uit Zoeterwoude brak gistera vond omstreeks het middernachte lijke uur zijn rechteronderbeen, toen hij met zijn brommer op het Levendaal in een slip raakte en kwam te vallen. De EHD bracht hem over naar het Diaconessen- huis. ZOETERWOUDE - In afwijking van de traditie zal de KPJ dit jaar geen blijspel opvoeren, maar het dramatische toneelstuk "Het ontvolkte huis". Komende vrijdag- en zaterdagavond houdt de KPJ haar jaarlijkse toneel avonden in het verenigingsgebouw "Ons Huis". Gisteren is Nico de Jong de hele dag in de weer geweest met het opbouwen van het decor: er werd gisteravond voor het eerst op het echte toneel gerepe teerd zie foto).Het door ABoere geschreven stuk vordt gespeeld door Lidia van Leeuwen-Dobbe, Anny Mooiman, Theo van Leeuwen, Wil van Leeu wen, Hans Berk.Anja BergMagda de Jona.Marion Turk en Rob Jansen. Toneelmeester en soufleur zijn respectievelijk F er Giezen en Adriaan Wijsman, terwijl de regie in handen is van de heer Knijnenburg. Na afloop van de toneelvoorstellingdie om acht uur begint, is er dansen met medewerking van Studio 17. spec vastgesteld. Rock In het Leidse Vrijetijdscen trum aan de Breestraat treedt vrijdagavond de Amster damse rockformatie Carlsberg op. Deze groep bracht tot nu toe twee singles uit: "Sweet Louise", dat in de Tip-Parade van Hilversum 3 terecht kwam en onlangs "Rockon". Lovende kritieken verwierf Carlsberg onlangs, toen de groep door op tredens in het voorprogramma van Jan Akkerman en Kaz Lux een toemee door Nederland maakte. De formatie bestaat uit Rob Kruisman, Bart Ter- laak, Han Bavinck en André Versluys.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2