ieidse agenda Hf.VHilHl'l' Visser Hooft9 schoolschaaktitel Prof. Lam overleden Veel goeds bij het Collegium Musicum Nel Kars: meeslepend Uit de strandserie, dit keer helemaal geïnspireerd door Ta hiti, deze zonnejurk. VEEL LEUKE IDEETJES IN SHOW MARGRIET LEIDEN - Vol grappige idee tjes, zoals een regenjas uit huis- houdfolie, zat de Margriet- zelf-maak-mode-show die gis teren Leiden aan deed. Vooral jonge vrouwen hebben echt wel iets kunnen opsteken van dat middagje kleren kijken. Margriet kwam natuurlijk niet met "modenieuws" in de wer kelijke zin van het woord maar de ideeën van de prèt a porter waren goed vertaald voor het Nederlandse publiek En als je dan naar de show van Margriet zit te kijken dan blijkt dat de lezeressen van Margriet echt wel iets aandurven. Tenminste je mag aannemen dat van de ge toonde modellen de patronen ook verkocht en nagemaakt worden. Er goed was "de snelste rok" van de show. Deze kwam me teen al in de mooie serie met ba- tikstoffen aan bod. Het is ge woon een lap batik-stof van 2.20 m. Die lap, wordt laag om de heupen geslagen, de uiteinden worden naar het middel ge frommeld en punten worden geknoopt. Het is een techniek die wel een beetje handigheid vereist, maar er komt geen naaimachine aan te pas. Een goed idee was ook de blo- puse, blouse, en wikkelrok. Deze waren waren een mate riaal dat aan twee kanten be drukt is, de prijs per meter valt mee f 11,50. Natuurlijk kwam ook de folklore aan bod, Mar griet maakte blouses en jurken in die stijl van sjaals. Het idee' was goed, maar de uitwerking was niet spectaculair. Het ap plaus applaus gistermiddag dan ook pas toen de lady-speaker Ton Eenhoorn er om vroeg. Wel goed waren de brei- en haakpatronen. Vooral omdat al lerlei breisels, vooral met luxere draadverwerking deze zomer in de confectie hoog genoteerd staan. Wel een spontaan apllaus was er voor de avondkleding, die hier en daar een oosters tintje had. Heel actueel was de avondjurk met de griekse, of tahitiaans aandoende schou derlijn (deze lijnen lijken veel op elkaar en gestilleerd is het eigenlijk moeilijk uit te maken waarvan men nu uit is gegaan, in lagen, in kleur verlopend van rose naar rood. Alle avondkle ding was of met goud of met zil ver afgewerkt. Alleen de goud kleurige bolero op een snoezige witte jurk met grote strook voor de bruid) deed een beetje af breuk aan het geheel. HENRIËTTE VAN DER HOEVEN ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 Ook 's zomers kan het koud zijn en daarom zijn truien en een tuniek nooit weg Soos '77 LEIDEN - In het Vijfhovenhuis wordt zondag de zg. Soos '77 ge houden. Openingstijden: van twee tot half zes en van zeven tot tien uur. Er worden korte films ge draaid, er zal een disco zijn en ver der allerhande informatie. LEIDEN - Het vijftal van de Visser 't Hooft scholengemeenschap is de nieuwe schoolschaakkampioen van "de Leidse schaakbond gewor den. De Leidenaren bleven de ge hele enkelvoudige competitie on geslagen. Sleutelduel was de ont moeting in de voorlaatste ronde tegen het Bonaventura dat tot dan toe eveneens zonder puntverlies was. Het werd een nipte, maar ver diende overwinning voor het Vis ser 't Hooft, dat hierna de titel niet meer kon ontgaan. De derde plaats was weggelegd voor het Chr. Ly ceum Alphen. De Alphenaren wis ten in de slotronde de chr. scholen- gem. Katwijk met 3-2 de baas te blyven. Deze ploeg moest daarom genoegen nemen met de vierde plaats, niet echter na een danig woordje in de kop van het klasse ment te hebben meegespeeld. Zo kwam het Bonaventura in Katwijk met een 2-3 zege goed weg. Ad. v. d. Berg, captain van het Visser 't Hooft, mag zich verheugen in een rouale hoeveelheid goede spelers, met als kopmensen Dolf den Hol lander en Jeroen Selier. Vele ta lentvolle jeugdspelers van de s.v. Leiderdorp bevinden zich verder in de gelederen van het Visser 't Hooit, dat de opvolger is van het Louise de Coligny. Zaterdag 26 fe bruari speelt de nieuwe kampioen de eerste wedstrijd in de landelijke voorronden, en wel tegen de verte genwoordiger van de Haagse schaakbond. De eindstand van de schoolschaakcompetitie voortge zet onderwijs in de categorie VWO en HAVO: 1. Visser 't Hooft 16 matchplinten 31Va bordpunten; 2. Bonaventura 14-31; 3. Alphen 12- 27; 4. Katwijk 10-28; 5. Sted. Gym nasium 8-18; Schubert 5-14; 7. Ag nes 3-9Va; 8. Louise de Coligny 2-13; 9. Ped. Academie 2-8. Kampioen in de categorie MAVO-LBO werd de Katwijkse Bestevaer mavo kam pioen. DEN HAAG - In Den Haag is giste ren het stoffelijk overschot ge cremeerd van prof. dr. H. J. Lam. De Leidse hoogleraar is dinsdag in Leiden overleden. Prof. Lam doceerde van 1933 tot 1962 systematische plantkunde aan de Leidse universiteit. Hij was ook directeur van het Rijksherba rium in Leiden. In het academie jaar 1956-'59 was hij rector magni ficus. De hoogleraar is 85 jaar ge worden. marg«,£T LEIDEN - Het studentenkoor en orkest "Collegium Musicum" heeft een brede basis gekregen, waarop het kan bouwen aan een uitgeba lanceerd en spiritueel programma. Er is veel goeds bij het orkest, vooral bij de blazers, heel veel mooi vocaal materiaal en dat daarby de behoefte bestaat de beste krachten (solistisch) naar voren te brengen is begrijpelijk. Maar het gevaar be staat dat men zoekt naar een werk dat daartoe gelegenheid geeft, zon der zich af te vragen of het even wicht van het geheel niet teveel wordt aangetast. Met een vrij banaal werk als de "Chorfantasie" van Beethoven is "Collegium Musicum" wat uit de- voegen getreden. Maar men heeft er kennelijk veel plezier aan beleefd, want er werd vreugdevol gemusi ceerd. Goed solistisch werk van pianiste Ellen Kruissink, die voor alles een evenwichtige indruk maakte en onverslaanbaar leek, toen haar tempo het hier en daar te kwaad kreeg met dat van het or kest. Maar het hoge niveau van dit con cert werd na de pauze bepaald met Sweelinck en Vaughan Williams. Het a capella gezonden "Jan, tu as tout seul" van Sweelinck klonk zo spiritueel en intelligent, dat ik my zou kunnen voorstellen, om dit eens, naar Engels voorbeeld, uit te voeren buiten de zo besloten Leidse studentensfeer. Hetzelfde geldt voor Vaughan Williams "In Windsor Forest", een kostelyk werk, dat met esprit werd gebracht. De "Missa Ave Regina" van De Vic toria zongen de twee alternerende koren met begrip en ingetogen heid. Maar terwille van de koorho- mogeniteit dient een ieder zich te hoeden voor een teveel, vooral bij de sopranen. Hoe fraai op zich een stem ook mag zyn, mooi zingen be tekent niet, dat alle registers open gezet moeten worden. Een vrijwel uitverkochte Zuider- kerk bracht uitbundige hulde aan dirigent André Kaart, solisten, koor en orkest. BEP RIJNDERS Nieuwbouw 'Margriet' dit jaar nog klaar LEIDERDORP - Wanneer alles volgens plan verloopt zal de nieuwbouw van het medisch kleu terdagverblijf Margriet aan de Simon Smitweg in Leiderdorp aan het einde van dit jaar opgeleverd worden. De zestig kinderen, die nu ondergebracht zijn in het verblijf aan de Boerhaavelaan zullen ech ter pas in februari van het volgend jaar verhuizen. Uiteindelijk zal het gebouw in Leiderdorp plaats aan honderd kinderen moeten bieden. LEIDEN - Vijfgrote reportagewa gens van de NOS stonden gisteren opgesteld rond de Hartebrugkerk. In het kerkgebouw werden name lijk voor de NCRV-televisie opna men gemaakt van koorzang. Bege leid door het Leids Toonkunstorkest en het Noordhollands Koperkwar tet met Jan Schmitz aan het orgel zong daar het Residentie-kerkkoor onder leiding van de Noordwijkse dirigent René Verhóeff. Uitgevoerd werden werken van Bach, Schütz, Distier, Handel en GabrieliDeze koorzang uit Leiden zal in vier de len door de NCRV worderi uitge zonden, wanneer is echter nog niet bekend. Lichtstoring LEIDEN - In grote delen van de Leidse binnenstad en ook in som mige buitenwijken is in de afgelo pen nacht de straatverlichting uitgevallen. Ook gisteren overdag waren er problemen met de elek triciteitsvoorziening in Leiden. Volgens een woordvoerder van de Stedelijke Lichtfabrieken werd de storing gistermiddag veroorzaakt door kortsluiting op het tien kilo- volt railsysteem. LEIDEN - Nel Kars is een feno meen. Haar toneel werkt uiterst meeslepend op haar publiek. Ze weet de spanning in de scènes goed vast te houden door op de juiste ogenblikken pauzes in te lassen. In de ogen van sommigen is zij een nog groter talent dan Caro van Eyck of Nel Oosthout Haar toneel is van een niveau, dat maar weinig professionele manifestaties heden ten dage uitdragen. Gisteravond bracht zij in een helaas matig be zette Leidse Schouwburg de vol gende op zichzelf staande toneelbe levingen: 'Wassa Schlesnowa' (van Maxim Gorki: 1866-1936), 'Zuster Frangoise' (van Joop van Tijn) en na de pauze 'Alles Stinkt' (van Frank Herzen) en 'Verveling' (van Herman Heijermans: 1864-1924). NOORDWIJK - Een 48-jarige inwoonster uit Noordwijk is giste ren vermoedelijk met een hersen schudding opgenomen in het Eli- sabethziekenhuis voor nader on derzoek. Zij was omstreeks vier uur 's middags in botsing gekomen met een bus in de Noordwijkse Wilhèl- minastraat. De bus zag de brom- fietsende vrouw te laat. De samenstelling en regie van dit toneelprogramma waren in handen van Theo Kling; terwijl Nel Kars zelf had zorggedragen voor de kos tuums. Nel Kars werkt al sinds 1964 met eigen programma's. Hiervan noe men we: 'Toneel uit verschillende 'Vrouwen in het spel'. Met 'Ik, jij, zij' lijkt ze een nog boeiender toneelprestatie te leve ren dan ze tot heden in staat werd geacht te kunnen. Wanneer zij de ingehouden spanning zo lang en in tens weet vast te houden, lijkt zij in haar dramatische expressie op een acteur als Van Ulsen. Dat de be langstelling inmiddels gering was, mag voor Nel Kars géén reden zijn om hieruit te concluderen, dat zij de ingeslagen weg niet verder moet bewandelen. Integendeel. Selec tieve belangstelling van het pu bliek kan immers vaak een betere garantie voor niveau betekenen. Burgemeester Vis en zijn vrouw le ken inmiddels bijzonder van het door Nel Kars gebodene te genie ten. Niet zonder reden. Nel Kars weet bijvoorbeeld in 'Verveling' Strijkkwartet: hoog niveau LEIDEN - Alexandra Lascae, Antonin Rous, Andru Sparrow en Agnes Jas, de leden van het Residentie Strijkkwartet, moch ten zich gisteravond verheugen in de belangstelling van een re delijk aantal toehoorders in de Kapelzaal van het K&O- gebouw. Zij brachten kwartet ten ten gehore van Verdi, Mo zart (K. 590) en Schumann (op. 412). Bijzonder gelukkig waren wij met Verdi's escapade naar de kamermuziek, die hij een jaar na de Aida schreef; opval lend was de duidelijke abdica tie van elke opera-invloed, welke de componist pas aan het eind van zijn leven opnieuw wist op te brengen in zijn Quat- tro pezzi sacri! Het spel van de Hagenaars stond over het algemeen op hoog niveau, zij het dat enige ontsie ring ervan door slordigheden niet te ontkennen viel. Hun in terpretaties waren meestal rechtlijnig en robuust,soms wat hoekig en brokkeligsoms echter ook zeer fraai van opbouw en nuancering. Zo stonden in Mo zart de puntig gespeelde boek delen tegenover de beide wat vage allegri, die hier ten on rechte hetzelfde tempo kregen toebedeeld, waar het woord slechts de inhoud wil karakteri seren. Ook in Verdi leken de mu sici af en toe geen raad te weten met de materie, hoewel op an dere momenten de toon verras send goed getroffen werd. Het kwartet van Schumann scheen de meeste technische moeilijk heden op te leveren, met name in de expositie van het eerste deel; de zangerigheid van het adagio had door een betere toepassing van het legato meer tot haar recht kunnen komen. De beide overige delen lieten echter weinig te wensen over. RON HARMS van Heijermans in het telefoonge sprek zichzelf een eigen plaats tus sen de door haar opgeroepen sfeer Eenmanstoneel door lijkt een contradictio. Het tegendeel is waar. Het is een vorm van uitermate boeiend en in trigerend toneel, dat niet genoeg in het theater gebracht kan worden. BERT KOEKEBAKKER. Aanrijdingen in de regen LEIDEN - Vermoedelijk als gevolg van de regenval zijn gisteravond in Leiden in de periode tussen 5 en 9 uur zeven aanrijdingen gebeurd. De botsingen deden zich voor op de Lammenschansweg, het Lammen- schansplein, het Stationsplein, de Hoge Morsweg, de Hoge Ryndijk, de Korte Mare en op de kruising Churchillaan-Vyf Meilaan. By al deze aanrijdingen waren auto's be trokken. Persoonlijke ongevallen hebben zich echter niet voorge daan. OEGSTGEEST - De Oegstgeester afdeling van D'6S heeft voor de komende tweede kamerverkiezingen «en speciaal activiteiten-centrum ingericht, aan de Hofdijck 53. Daar wordt op 25 februari om acht uur 's avonds een eerste bijeenkomst georganiseerd. Op die avond is ondermeer de Oegstgeester mevrouw E. K. Wessel-Tuinstra aanwezig. Me vrouw Tuinstra staat negende op de lijst van D'66. MAANDAG Wijk 1 Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Siebold straat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombok- WOENSDAG straat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoerastraat. straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat. Kooihof. Wijk 3 Lage Rijndijk, Voorstraat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat. Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten- Jacq. Urlusplantsoen, A. Noord- ewierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulstraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat, Churchilllaan, Willem Pyperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wa- genaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Rönt- genstraat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brück- nerstraat, Debussystraat, Ravel- straat, Chopinstraat, Moesorgski- straat, Caesar Franckstraat, Verdi- straat. Wijk 8 Schubertlaan, Mahlerstraat, Han- delstraat, Beethovenlaan, Vivaldis- traat, Bachstraat, Corellistraat, To- scaninilaan, Berliozpad, Rossini- straat, Lisztpad, Mendelssohn ka de, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollo- laan, Smetanastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Doni- zettilaan, Bizetpad. DONDERDAG Wijk 5 Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof, ,J. P. Cnenhof, Pieter Bothstraat, Stuy- vesanthof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volk stuinen), Zwarte Pad. Wijk 7 Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianastraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranjestraat, Lus- thoflaan, Dillenburgerstraat, Nas- saustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Ire- nestraat, Bernhardstraat, Beatrix- straat. Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wyk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot cityring en Groe- noord): H. G. M: Aelbers, Noordein- dsplein 2a. tel. 122268; W(jk II (Kooi e Merenwyk): P. J. Derchant, Hooigracht 61. tel. 123752; W(jk III (Waard, Professo- renwyk en Tuinstadwyk): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; van zondag 8 uur tot zondag 24 uur A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a tel. 890529 (zaterdag); F. O. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 893139 (zondag) (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); C. Meyer, Chopinlaan 16, te). 2493 (zondag); S. M. Plattel-De Jongh, tel. 5417 (zater dag en zondag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchill laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond, nacht, en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 18 tot 25 febr., door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidszorg, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse jeugdschaaksociëteit, 3-5 uur Land van Rodenburg, Voorschoten, aankomst prins carnaval, 1.30 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, de Nieuwe Toneelgroep met "Een dag uit de dood van verdomde lowietje" van Peter Ni chols, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, Toneelgroep De Appel met "De storm" van Shakespeare, Microtheater Imperium, Vestestraat 40, toneelgroep Imperium met "S.O.S., spreekt u maar", van Francois Tobert Roure, 8.30 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 uur nam; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofüie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Café "De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 3 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, kinder voorstelling circus Elleboog, 3 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde, Latijns-Amerikaanse volksmuziek, 3 Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 t 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, sport en spel, improvisatiethea ter, fotocursus voor beginners, boetse ren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Dansschool, Hooglandse Kerkgracht, carnavalsfeest Pancras-Wèst, 7.30 uur Stadhuis, commissie algemene bestuur lijke aangelegenheden, 8 uur nam. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 7.15 uur nam. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik-, baar, vertrouwelijk. VRIJDAG Wyk 4 Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstraat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasebroekstraat, Borgerstraat, de Lennepstraat, ten Katestraat, Toussaintkade, Sta ringkade. Wijk 6 Kneppelhoutstraat, Multatuli- straat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meer hof. Akkerhof, Weidehof, Telder- skade, Mulderstraat, Gerrit Kas- teinstraat, Segaarstraat, van Die meistraat, Rooseveltstraat.ij LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2