Alma Materkoor: mis van Puccini VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING ...en gisteren i Omgang met vrouwen is bepalend voor geloofwaardigheid van een tv-serie' (W)VSndaag^, toege/jcht [\^§^prggramma i Op Jubileumconcert Kissinger naar de tv DENNIS - McCLOUD - WEAVER: VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 RADIO - TV - KUNST PAGINA 5 Het tweede deel van het jubileum feest ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van het Alma Mater koor zal dinsdagavond 22 februari plaats hebben in de Stadsgehoor zaal. Een concert met als hoofd schotel „Confitebor tibi Domine" van Antonio Caldara en de „Messa di Gloria" van Puccini, zal het koor 'weer eens wat meer onder de aan- dacht brengen. Het gevaar voor iso lement - en dit geldt voor alle Leidse koren - is niet denkbeeldig, omdat, ondanks de subsidies, de kosten zo hoog oplopen dat nie mand meer eik jaar een concert met orkest en solisten kan bekostigen. Maar het Alma Materkoor, een van de kleinere, heeft zich niettemin 40 jaar staande gehouden en dit geeft vertrouwen voor de toekomst. Men zal niet in de eerste plaats aan een liturgisch werk denken, als men naar Puccini's „Messa di Glo ria" luistert, ondanks de tekst. Sommige delen zouden recht streeks naar het opera-theater kun nen verhuizen, hetgeen Puccini la ter ook heeft gedaan. Want het merkwaardige is, dat de componist nauwelijks 20 jaar oud was, toen hij deze mis schreef. Al zijn kerkelijke werken ontstonden vóór zijn con servatorium tijd. En hij moet toen al heel goed op de hoogte zijn ge weest, water o.a. op opera-gebied te koop was. Vakkundig en knap ge schreven ook is de Fuga in het „Cum sancto spiritu". Na de introvertie van 'het Kyrie, prachtig ingeleid door de strijkers komt in dit werk van uitersten, het vreugdevolle Gloria met een bijna uitbundig danskarakter. Dit deel is het grootste. Hierin de tenor-solo •„Gratias agimus tibi" met een grote mate van vrijheid in zijn interpreta tie, hetgeen ook nauwelijks denk baar is in de strakke lijn van de li turgie. Het is onbegrijpelijk dat dit prach tige werk totaal vergeten is ge weest. Dankzij de onderzoekingen van Dante del Fiorentino, een Ame rikaanse priester, die in Puccini's compositorische nalatenschap heeft gesnuffeld, kwam de mis bo ven water en werd in 1952 voor het eerst na de ontdekking in Amerika uitgevoerd, en een half jaar later in Napels. De solisten in dit concert van het Alma Materkoor zijn Esther Hillin- ga, Chris van Woerkom en John Vierkens, resp. sopraan, tenor, en bas, alsmede Han Kapaan - hobo, en Nico Schrama - orgel. Dirigent is Louis van Wijngaarden,, die door zijn werk in Voorschoten, maar de laatste tijd ook in Leiden bekendheid heeft gekregen. Zijn muzikale carrière heeft hij opge bouwd met een goede kennis van zaken, die niet is vastgelegd in een hoeveelheid aan diploma's. Louis van Wijngaarden is een muzikant met goede oren en grote intelligen tie. Hij is voor een deel autodidact. Als alle beroepsdirigenten moet ook hij het doen met één orkestre petitie van een paar uur, waarin het hele repertoire behandeld moet worden. Een geluk vindt hij het, dat het Omroeporkest bekwame or- kestmensep heeft, aan wie hij al zijn vertrouwen kan geven. BEP RIJNDERS. V.i.n.r. Esther Hilling aLouis van Wijngaarden en Han Kapaan tijd een repetitie voor de grote jubileum-uitvoering van het Alma Materkoor. Dennis Weaverspeciaal McCloud-accent. NEW YORK - Henry Kissinger, voormalig Amerikaans minister van Buitenlandse Zaken, heeft een contract van vijf jaar gesloten met de Amerikaanse omroepmaat- schappij NBC. 'Het contract dat op 1 juli 1978 in gaat, houdt onder meer in dat Kis singer commentaar zal leveren in één grote televisie-documentaire over buitenlandse zaken, bij be langrijke ontwikkelingen op bui tenlands gebied interviews zal ge ven en als adviseur zal optreden van de afdeling van de maatschap pij die het nieuws verzorgt. Op grond van het contract krijgt de NBC ook de exclusieve televisie rechten voor speciale program ma's, gebaseerd op Kissingers ge denkschriften, die gepubliceerd zullen worden. ADVERTENTIE Thans is er in Leiden een uitste kende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen tegemoet te_komen. Service-tapijten b.v. Oss Rosma len komt 2 dagen naar Leiden om u van dez unieke gelegenheid te la ten profiteren. Service-tapijten b.v. wist zich te verzekeren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de con sument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen vol ledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hierankele voorbeelden en prijzen uit het service-tapijt b.v. assorti ment nylon-vilttegels 40x40 cm zelfklevend 0.89 per st. in dozen van 50 stuks. Dikke hoogpolige tapijttegels 50x50 cm in 8 kleuren, los te leggen per st. 6.90. Harde 'vloerbedekking in 6 mod. dessins makkelijk zelf los te leggen 2Q0 cm breed 5.90 p. str. meter. Nylonvilt o.a. nylon tapijt in 3 modieuze tin ten 4 meter breed vanaf 29,50 p. str. meter. Pr. fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt ka merbreed, vanaf 69,- per meter 100% wollen berber 400 cm br. vanaf 99,- per str. meter. Verder huiskamertapijten 34.90 - 39.90-49.90 enz. enz. Ook wollen Berbertapijt zeer zware kwaliteit 400 cm breed 72.50 per str. meter. Teveel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Deze sublieme verkoop fa- briekspartij vloerbedekking vindt plaats op vrijdag 18 febr. van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag 19 febr. van 10.00 tot 17.00 uur in de Ro- niehal gelegen naast de Groenoordhal. Reserveringen en levering op la tere termijn is mogelijk. Betaling geschiedt na aflevering. Kom vrij dag en zaterdag en profiteer van- dit unieke aanbod. SERVICE TAPIJTEN B.V. Hoofdshowroom 1800 m2. Kruisstraat gem. Rosmalen. Telef 04192-4098. Oss - 's Hertogenbosch. De Amerikaanse acteur Dennis Waever (beter bekend bij het Nederlandse publiek door zijn creatie van Sam McCloud) was onlangs enige dagen in Nederland, enerzijds om op te treden in het programma van Mies Bouwman „Een van de Acht" en anderzijds om promotieactiviteiten te ontwikkelen rond zijn eerste „country-elpee", die on langs bij CBS is verschenen. De langspeelplaat heeft de heel toepasselijke naam „McCloud Country" en Dennis Weaver zingt op de elpee een tiental vrolijke en gevoelige liedjes. Het liedje „I LoveThem With You" heeft hij zelf geschreven. Aan de realisatie van twee andere num mers „Prairie Dog Blues" en „Hol lywood Freeway" heeft hij zeer in tensief meegewerkt. Muzikaal is hij terzijde gestaan door o.a. James Burton, die als gitarist in Amerika grote bekendheid geniet, drummer Hal Blaine en Larry Muhoberac, die tevens de arrangementen voor de plaat heeft gemaakt, speelt piano. De nummers „Calhoun" en „Cow boys And Daddies" zijn typisch nummers, die je van iemand als Dennis Weaver, die naast zijn „McCloud-creatie" ook nog gaat zingen, kan verwachten. Hoe staat McCloud zelf tegenover zijn „McCloud-creatie"? Heeft het suc ces van de serie hem verrast? Hoe ziet hij de persoon van de wat naïeve „copper" uit Taos, die in New York alle doorgewinterde po litieagenten moeiteloos een lesje leert? Eerst iets over zijn artistieke verle den. Hij won een „Emmy-award" in de populaire serie „Gunsmoke". Negen jaar speelde hij „Chester" in de serie „Matt Dillon". Dennis Weaver stond in belangrijke Ame rikaanse televisieseries als „The Rolling Man", „The Forgotten Man" en „Terror On The Beach". Hij maakte grote indruk door zijn rol in de film „Duel". Maar Dennis Waever heeft in de loop van zijn carrière ook op muzikaal terrein zijn sporen verdiend. Nadat hij zich nadrukkelijk en intensief had be ziggehouden met componeren en het schrijven van teksten, werd hij uitgenodigd om te komen zingen in de „Flip Wilson Show", „The Sonny and Cher Comedy Hour" en de „Cher Show". Daarnaast ver scheen hij met regelmaat van de klok in de „Tonight Show". Ook verscheen hij in een special „The American Bag". Toen het voor ie dereen duidelijk werd, dat Waever behalve als acteur ook als zanger bij het Amerikaanse publiek positief over kwam, werd hij overstelpt met aanbiedingen voor televisieseries, films en personality-shows. Zijn grote succes deed hem terugden ken aan de begindagen van zijn car rière, toen hij van de „Oklahoma University" kwam en in 1951 zijn Broadway-debuut maakte. Hij speelde toen met Shirley Booth en Sidney Blackmer in „Come Back, Little Sheba". Hij speelde ook de rol van Kowalski (een rol, die Mar lon Brando het grote succes bracht, waar elke acteur van droomt), in „Streetcar Named Desire". Hij speelde die rol met Shelly Winters in het „Circle Theatre" in Holly wood. Dennis Weaver speelde in vier belangrijke films: „Dragnet", „The Bridges at Toko-Ri", „Ten Wanted Men" en het bekende „Se ven Angry Men". Maar met de on middellijk na deze films aangebo den rol van Chester in de televisie serie „Gunsmoke" keerde voor hem het tij. Inmiddels was hij de initiatiefnemer tot de „Dennis Weaver Actor Workshop", waarin hij geruime tijd, samen met An thony Quinn, Jeffrey Hayden en Richard Boone zeer actief was. Ook kreeg hij een belangrijke rol in „The Great Man's Whiskers", een film, die voor altijd zijn naam ves tigde. Uiteraard betekent praten met Dennis Weaver praten over McCloud. En praten wil ie wel. Wat vindt Dennis Weaver van de figuur McCloud? Dennis Weaver: Ik voel me bijzon der met hem verbonden. Hij is een complex karakter in een grote stad die maar moet zien, dat hij zichzelf redt. Dat lukt, zoals de serie duide lijk laat zien, vaak met de grootste moeite. Hij is het klassieke voor beeld van de „Underdog". Hij is ook op een bepaalde manier erg simpel, maar op een nietsontziende manier. Hij heeft beslist gevoel voor humor, al lijkt zijn directe chef Peter Clifford dat gevoel voor hu mor niet met hem te delen. Of Chief Clifford het nu leuk vindt of niet, Sam McCloud is hem toegewezen en hij zal met de man van Taos, met zijn cowboyhoed en zijn paard moeten leren leven. De meesten moeten altijd bijzon der lachen, wanneer ze de reacties zien van Chief Clifford, wanneer hij wordt geconfronteerd met één van de enormiteiten, die McCloud steeds weer lijkt te moeten be gaan. Dennis Weaver Ja, het is een van de basisprincipes van de serie. McCloud werkt zich eerst op een uiterst onhandige manier in de nes ten en meldt zich dan bij zijn chef, die hem onmiddellijk de zaak uit handen neemt, om er de hele poli tiemacht van New York op te zet ten. Steevast besluit McCloud dan om toch, in zijn eentje, met het on derzoek verder te gaan. In een be paalde aflevering komt het zelfs zo ver, dat McCloud zijn revolver, identiteitskaart en badge moet in leveren. Hij is dan officieel ge schorst en moet zich van elke acti viteit onthouden. Maar dat is niets voor McCloud en hij gaat toch ach ter de schurken aan. Natuurlijk vangt hij ze. Ook steelt hij in een andere aflevering een brandweer wagen om de schurken te achterha len. Als hij ze bijna heeft bereikt, zet hij het schuimblusapparaat van de brandweerwagen aan, waardoor de wagen vóór hem, met daarin de bandieten, helemaal onder een NEDERLAND I 18.15 - Engels voor beginners, les 20 (Herh.) (Teleac) 18.45 - Bereboot (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.04 - Vriendelijk welkom bij Barend (NCRV) 19.54 - Mini-voetbalshow (NCRV) 21.04 - Vluchtroute (NCRV) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Elly en Rikkert (NCRV) 22.05 - Dichtend getuigen (NCRV) 22.25 - Han de Vries en Albert de Klerk, kerksonates (NCRV) 22.45 - Ambon door de eeuwen, documentaire (IKON) 23.10-23.15 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 - TV-informatie voor Spanjaarden (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.04 - De vrouw van zes miljoen (TROS) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - De Mounties Show (TROS) 21.20 - De Jordaches (TROS) 22.10 - Aktua TV (TROS) 23.00 - O moeder, wat het is heet, comedy-serie (TROS) 23.30-23.35 - Journaal (NOS) „Je probeert het leven te slim af te zijn, dat je zo'n poets heeft gebakken". Zo luidde gistera vond de filosofie van Piet Heil, wiens echtgenote Trees al sinds zeven jaar aan multiple sclerose lijdt, toen hem door Han Poekel werd gevraagd hoe hij en de drie zoons de slechte tijding vooral in het begin hadden ver werkt. Het zou het motto kunnen en moeten zijn van al die mensen die in het KRO-programma „Heel de mens" met hun moei lijkheden aankomen. Vooral Hans Poekel slaagt er in met behoedzame vragen de betrok kenen op hun gemak te stellen en aan het praten te krijgen, waarbij hij niet verzuimt de partner in te schakelen en diens niet minder belangrijke visie en ondervindingen te laten vertel len. In dit geval van ziekte, waar (nog) geen geneesmiddel voor bestaat en die zich niet alleen kenmerkt door zijn onbekend heid maar ook door zijn grillig heid, bleek de aanpassing door het gehele gezin even gewenst als de noodzaak niet zielig te doen en niet meer hulp te verle nen dan nodig is. Opmerkelijk was de mededeling van Trees Heil, dat zij aangesloten bij een telefoondienst van een speciaal blad voor M.S.-patiënten „Op zoek". Hierbij wordt zij opge beld door steun zoekende lij ders aan dezelfde ziekte, me rendeels alleenstaanden. Want dat was vooral het ontroerende aspect aan deze uitzending: zij prees zich voortdurend geluk kig de steun van zo'n toegeabe echtgenoot te hebben. J. A. FRENKEL. Accent Het „McCloud-accent", daar is nu weinig van te horen. Dennis Weaver Het „McCloud- accent" is wat meer „western" dan mijn eigen accent. Ik gebruik voor de stem van McCloud iets meer ac cent, dan ik gewoon ben te doen. Er ontstaat dan een vermoeden van een locaal accent, dat natuurlijk fantastisch gekoppeld kan worden aan de „cowboy uit Taos", die zich toch op verschillende wijzen moet onderscheiden van de politieagen ten uit New York. McCloud heeft waarschijnlijk meer „goodwill" gekweekt dan welke andere rol van je in televi sieseries en films dan ook. Dennis Weaver. Ja, daar ben ik be slist van overtuigd. De andere rol len waren me minder op het lijf ge schreven dan „McCloud". Ik krijg in de McCloud-series meer de gele genheid om mijn humor te gebrui ken. Ook zit er meer actie in en is het dramatisch voor mijn gevoel meer verantwoord dan de rollen die ik tot dusver heb gespeeld. Een uit zondering wil ik wel maken voor mijn rol als „Chester" in Gunsmo ke. Je bent altijd omringd door mooie vrouwen. Dennis Weaver (lachend): Altijd, al tijd. Ik geloof, dat dat voornamelijk veroorzaakt wordt door het feit, dat mijn relatie met vrouwen „natuur lijker" overkomt dan dat in andere series vaak gebeurt, in „Kojak" bij voorbeeld zijn de vrouwen ook poeslief tegen Telly Savalas, maar dat overtuigt beslist niet iedereen. Als hij zich alleen al laat zien dan zijn de dames al kapot van hem. En het feit, dat hij zeer vele jaren ouder is, volkomen kaal is, speelt dan blijkbaar geen enkele rol. De ge loofwaardigheid van een serie wordt in belangrijke mate bepaald door de manier, waarop de ster van de serie met vrouwen omgaat. Can non is wat dat betreft anders. Daar zijn de vrouwen ook wel aardig tegen hem, maar niet zo nadrukke lijk als in andere series. De NCRV begint haar uitzending vanavond 19.04 uur op Neder land I) met een aflevering van het programma "Vriendelijk welkom bij Barend". Plaats van handeling is de veilinghal in Bovenkarspel. Aan dit programma werken mee: Sandra, Conny Vink en Ronnie Tober, Wim Koopman, Wilma Driessen, Herbert Joeks (met een bij zonder Weens lied), The Como Brothers en het fanfarekorps "Concor dia" uit Hoogkarspel. TROS-Aktua rapporteert vanavond over de situatie in het Midden-Oosten. Er is ook een reportage over de Amerikaanse afluis- terstations in de Sinai Een andere reportage gaat overeen onderzoek naar overheidssteun aan bedrijven. Er zijn verder beelden van de voetbalwedstrijd Roda JC-AZ'67 eri de al enkele weken uitgestelde informatie over een nieuwe therapie voor autistische kinderen staat weer op het programma. Ook het wekelijks gesprek met de minister president is in deze uitzending te horen. Vrijdag 18 februari Hilversum I NOS: 18.30 Nws. 18.41 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 18.44 (S) Filmklapper. 19.30 (S) Edwin, praten en zingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.00 (S) Sir 5 and one. 21.15 (S) Dr. Grol en de internationale lol. 21.45 (S) Jazz 298. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Goald. 23.55-24.00 Nws. Hilversum H NOS: 18.00 Nws. VPRO: 18.11 (S) Em bargo (18.20-18.30 P.P.: Uitzending PPR). NOS: 20.00 Nws. 20.05 (S) Euro pees concertpodium. (20.30-20.55 Een kleintje kuituur). 22.15 NOS-Kultuur Spinoza, portret van een mens. 23.00 Met het oog op morgen, met om 23.05 Aktua- liteitenoverz. 23.20 Den Haag vandaag en 23.52 Even ontspannen voor het sla pen gaan. 23.55-24.00 Nws. Hilversum Hl 18.03 NOS: De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VERONICA: 19.02 (S) De Nederlandse Top-40. VPRO: 20.02 (S) VPRO-vrijdag op drie. 23.02 Radio Vrij België. 0.02 (S) Amigos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2.02-7.00 (S) 'n Nachtje AVRO. Chief Clifford ziet men vaak een gastrol vervullen in de serie „Alias Smith Jones". Zou je dat ook willen doen? Dennis Weaver Dat hangt in be langrijke mate af van de serie, waarin ik zou spelen; welke rol ik daarin zou krijgen en hoe belang rijk mijn rol zou zijn. Als ik werd uitgenodigd om een rol te spelen in Baretta, Kojak of Pepper dan moet dat natuurlijk geen rol zijn van een boef die drie zinnen mag zeggen. Maar in principe sta ik er niet afwij zend tegenover, al is het me nog niet gevraagd. Ik moet je eerlijk zeggen, dat ik ook nu niet direct Robert Blake, Angie Dickinson of Telly Scvalas een gastrol in McCloud zie spelen. Zaterdag 19 februari Hilversum I VARA: 7.00 Nws. 7.02 Z.O.: Het zaterda- floofrol gochtenprogramma voor iedereen. 7.30 Nws. 7.41 Dingen van de dag. 7.53 Z.Ö.: het zaterdagochtendprogramma voor iedereen. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Z.O.: het zater dagochtendprogramma voor iedereen. 10.30 Nws. 10.33 Z.I.: een programma dat voor zichzelf spreekt. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 21.41 In de Rooie Haan. 14.30 Licht kest met zangsolisten. 15.00 Het zout in de pap: programma over kunst en kui tuur. 15.30 Nws. 15.33 Het zout in pap (vervolg). 17.00 Zing zomaar simpel een melodie: vrolijke liedjes. 17.30 Nws. 17.32 Dingen van de dag. Hilversum II TROS: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Rustig bijkomen. 8.00 Nws. terstanden). 10.00 Tien om kindersho\ 10.30 Aktua-Sportcafé. 11.00 Nws.) 11.30 Hartje Schagen: gevarieerd muziekpro gramma. OVERHEIDSVOORLICH TING: 12.49 Exportiviteiten. Nieuws, wenken en adviezen op exportgebied. BERT KOEKEBAKKER TROS: 13.00 Nws. 13.11 Aktua. 13.30 Familiesnipperdag: kwis. 14.30 Met een knipoog naar het theater. 15.30 Organist Stef Meeder speelt op uw verzoek. 16.00 Nws. 16.03 De Europarade (vanaf 17.00 Stereo). 17.55 Mededelingen. Hilversum Hl NCRV: 7.02 (S) Pop Station. 8.03 (S) Happy Sound. 8.45 Eerlijk gezegd: medi tatie. 9.03 (S) In. 10.03 (S) Muziek bij de koffie. 12.03 (S) Los Vast. 14.03 (S) Bij Barend. 16.03 (S) Sportshow. Hilversum IV AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveille. 9 00 Nws. 9.02 (S) Kamermuziek van Benja min Britten. 9.40 AVRO-thema (1). 10.00 (S) Residentieorkest met solisten: klas sieke muziek. 11.34 (2) Orgel- en magne- tofoonmuziek. 12.00 (S) Pistache. (14.00 Nws.). 14.30 (S) Muziek uit Italië. 16.00 In de wetenschap datNieuws uit de we reld der wetenschap. 16.20 (S) Koorwer ken van Benjamin Britten. 16.40-17.00 AVRO's Radiojournaal. Duitse TV Duitsland 1 17.10 Technisch- natuurwetenschappelijk magazine. 17.55-18.00 Journ. Regionaal progr. NDR: 18.00 Sport. 18.30 Aktualiteiten. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 In wilden Westen, 19.59 Programmaoverz. WDR: 18.00 Regionaal nws. 18.05 Intermezzo. 18.10 Aus Liebe zum Sport. 18.45 Die Eingeweihten von Eluisius. 19.15 Aktua- litieten en muziek. 19.45 Amusement- sprogr. 20.00 Journ. en weerb. 20.15 Hoechster Einsatz in Laredo, speelfilm. 21.50 Informatief progr. 21.55 Journ., weerb. en tips voor wintersporters. 22.10 Wereldkampioenschappen schans springen. 22.35 Nie wieder Mary, tv-spel. 0.05-0.10 Journ. Duitsland 2 17.00 Journ. 17.10 Kinderprogr. 17.40 Aktualiteiten en muziek. 18.20 Dick und Doof, slapsticks. 19.00 Journ. 19.30 Re portages van buitenlandse correspon denten. 20.15 Carnavalistisch progr. 23.15 Die Strassen von San Francisco. 0.00 Journ. Belgische TV België Nederlands 18.00 Jeugdfilmserie. 18.15 Open school. 18 45 Cultureel overzicht. 19.10 K.T R.C. 19.40 Med. en weerber. 19.45 Joum. 20.15 Natuurserie. 20.40 Het einde van de weg, psychologische film. 22.15 Debat. 23.05-23.15 Journ.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5