Weidse agenda BEJAARDEN VIEREN CARNAVAL Negen bezwaren tegen Haaswijk Burgemeester overhandigt eerste sleutel Vernèdepark Spoedig zes noodlokalen in Merenwijk? Inbraak in woonwagen STAD EN RAND Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot cityring en Groe- noord): H. G. M. Aelbers, Noordein- dsplein 2a. tel. 122268; Wyk II (Kooi en Merenwijk); P. J. Derchant, Hooigracht 61, tel. 123752; Wyk III (Waard, Professo- renwijk en Tuinstadwijk): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; van zondag 8 uur tot zondag 24 uur. A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115. Leiderdorp - Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a tel. 890529 (zaterdag); F. O. A. M. Kemme. Merelstraat 184a, tel. 893139 (zondag) (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. W. F. van Walchren, Oraryelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); C. Meyer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag); S. M. Plattel-De Jongh, tel. 5417 (zater- dag en zondag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond, nacht, en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 18 tot 25 febr., door. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidszorg, v. d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwyk, jeugdsoos, Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat. speeltuingebouw, be jaarden sociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 8.15 uur Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 6-7.30 nam.; feestavond Mira- kelsoos, 9 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammenschanspark) 6.30-8 uur nam.; open soos-avond, 8-2 uur nam. Rehobotn, Rapenburg 10, ruilclub, 7.30 - 10 uur nam. Vrijetijdscentrum, jam-session van Leidse musici, 8 uur nam. Rapenburg 100, ledenvergadering PPR. 8 uur nam. Zuiderkerk, concert door Collegium Musicum, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, eenmanstoneel door Nel Kars "Ik jij zy", 8.15 uur nam. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing '.'Schrift-verloochening in de eind tijd", 8 uur nam. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, Toneelgroep Imperium met "S.O.S. spreekt u maar", van Francois Tobert Roure, 8.30 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, Marionetten-theater van Feide Boschma en Jan Goes, 8.15 uur nam. K&O-gebouw, Oude Vest, kamermuziek door het Residentie Strijkkwartet, 8.15 Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse jeugdschaaksociëteit, 3-5 uur Holiday-Inn, Bingo contact-middag van de ver. "Ouders van migranten", 1 uur Land van Rodenburg, Voorschoten, aankomst prins carnaval, 1.30 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, de Nieuwe Toneelgroep met "Een dag uit de dood van verdomde lowietje" van Peter Ni chols, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg. Toneelgroep Pe Appel met "De storm" van Shakespeare. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, toneelgroep Imperium met "S.O.S. spreekt u maar", van Frangois Tobert Roure, 8.30 uur nam. SOS-dienst telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. OEGSTGEEST IW ASSEN AAR - Het was polonaise vóór en polo naise na tijdens de bejaardencar navals in Wassenaar en Oegstgeest Het carnaval voor de Oegstgeester bejaarden speelde zich gistermid dag afin het gemeentecentrum aan de Lijtweg, de Wassenaarse be jaarden ontmoetten elkaar gistera vond al feestend in de sporthal, waar commissaris van de koningin mr. Maarten Vrolijk, burgemeester mr. K. Staad en oud-burgemeester Geertsema en diens echtgenote als ere-gasten aanwezig waren. Willy Alberti zorgde, samen met de accordeonist John Woodhouse, het huisorkest de Freewheelers en de boerenkapel 't Zeugje voor muzi kale omlijsting Op de foto's: polonaise vóór (links in Wassenaar) en na (rechts in Oegst geest). dorp rondcirkelen met win naars van een loterij en geluk kigen, die prijzen wonnen op het jeugdcarnaval. En 's avonds zal De Gouden Leeuw verworden tot een compleet gekkenhuis. Het slotfeest. En daarna: het askruisje en vas ten. Bericht van het Leids Cytho- logisch Laboratorium BV. Sinds enkele weken is er een bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker gaande in Leiden. De gemeente is daartoe in verschillende wijken verdeeld. Op het ogen blik is het onderzoek aan de gang in de Professorenwijk. Oproepen voor deelnemers aan het onderzoek worden on geveer twee weken vóór de af spraak verzonden. Als mensen niet aan het onderzoek mee doen, wordt hun verzocht de oproepkaart met het waarom van het niet meedoen terug te sturen aan de GG en GD, Rood- enburgerstraat 1 in Leiden. Vrouwen die geboren zijn in de jaren 1941, '38, '35, '32, '29, '26, '23, '22 en vrouwen die 56 tot 65 jaar oud zijn, krijgen per wijk vóór de grote vakantie een op roep om aan het onderzoek mee te doen. Vrouwen die ge boren zijn in de jaren 1942, '39, '36, '33, '30, '27 en '24 worden vanaf half oktober opgeroepen en vrouwen die geboren zijn in 1943, '40, '37, '34, '31, '28 en '25 krijgen begin volgend jaar een oproepingskaart. De eerstvol gende voorlichtingsavond over het baarmoederhalskan- keronderzoek is bestemd voor de wijk Zuid-West en wordt gehouden op 22 februari a.s. dinsdag om 20.00 uur in het ge bouw van "Zuydtwijck" aan de Aaltje Noorderwierlaan. Hatha-yoga In het Breehuys (Breestraat, Leiden) wordt dinsdag begon nen met een cursus hatha-yoga Een wekelijkse avond voor be ginners en al wat meer gevor derden. Hatha-yoga heeft als doel elk deel van het lichaam in balans te brengen en dat is, zo kort na carnaval, nooit weg. Cursusleider is Henk Luyen- dijk, die aan de Sashwita- yogaschool is opgeleid. VOORSCHOTEN - Met het overhandigen van een sleutel aan het echtpaar P. A. Kloosterman door burgemeester J. van der Haar is aan de èerste fase van de herbouw van het Vernèdaperk in Voorschoten een eind gekomen. Het wijkje werd in 1919 volgebouwd met woningen voor arbeiders en is thans een begeerd woonoord, zeer gevarieerd van bouw en bestemd alle reerst voor de bewoners van de oude woningen, daarnaast een zeer wel kome aanvulling van woningen in de goedkope woningsector. De gemid delde huur gaat 275,- bedragen. Alle bewoners uit het Vernèdepark krijgen een individuele huursubsidie, waardoor de overgang van 60,- per maand volgens de huur in de oude woningen, voor iedereen mogelijk gemaakt wordt. Het echtpaar Kloosterman, man en vrouw 72 jaar, woont al veertig jaar in het Vernèdepark. De overgang van de oude naar de nieuwe woning bete kent dat het echtpaar dertig meter „opgeschoven" is. Het komt op de oude bewoners van het Vernèdepark over als een wonder. Ruim zes jaar geleden werden de bewoners bijeen gehaald in het Cultureel Centrum. De toenmalige burgemeester L. de Kool kreeg het die avond heel erg zwaar. De bewoners vonden hun huizen best nog geschikt voor herstel. Daarna kwam er een samenspraak op gang tussen gemeente en bewoners. Een bewonerscommissie wist tenslotte iedereen te overtuigen van de noodzaak tot afbraak en totale herbouw. Met rijkssubsidie en onder direktie van de Christelijke Woningbouwvereniging zijn thans de eerste veertien woningen, verdeeld in vijf typen waaronder ook bejaardenwo ningen opgeleverd en overgedragen. De tweede fase van zesentwintig woningen kan eind maart beginnen en wanneer alles naar wens verloopt kan eind van dit jaar een begin gemaakt worden met de derde en laatste fase, nog tweeëntwintig woningen. Burgemeester Van der Haar belichtte in zijn toespraak de relatie van de overheid met de woningbouw. Ir. J. Franken van de woningbouwvereni ging zag het Vernèdepark als een tastbaar bewijs van goed overleg, „wat in deze tijd yan polarisatie nog heel goed mogelijk is", aldus Franken. Commissie voor toewijzen van woningen ZOETERWOUDE - Een zelf standige commissie zal zich in de toekomst in Zoeterwoude bezig moeten houden met het woningtoewijzingsbeleid. De voorbereidingsgroep, be staande uit de raadsleden Mi- chielsen (WD), Duindam (CDA) en De Graaf (PZ) komt tot die aanbeveling in een ad vies over het totale huisves tingsbeleid in de gemeente Zoe terwoude. Over de samenstelling van de woningtoewijzingscommissie, die uit in totaal zeven leden moet bestaan, is binnen de werkgroep heftig gediscu- sieerd. De WD zag daarin het liefst één vertegenwoordiger van B en W, drie raadsleden en drie leden van de woningbouw vereniging. PZ en CDA vonden één, of misschien twee raadsle den voldoende. Zij zagen de commissie liever aangevuld met een deskundige als bij voorbeeld een maatschappelijk werkster. „Woningtoewijzing", aldus het WD-raadslid Mi- chielsen. „Is een overheidstaak en daarom blijf ik aandringen op een grote vertegenwoordi ging van de plaatselijke over heid. De commissie meent verder dat er één lijst van woningzoeken den gemaakt moet worden, die uiteraard in handen van de toe wijzingscommissie moet ko- Ook over de verdeling van woonruimte bestaat binnen de werkgroep verschil van me ning. De Graaf (PZ) wil dat de woningbouwvereniging als ad viserend orgaan optreedt. Hij wilde dat advies zelfs bindend zien. De WD en het CDA zijn daarmee minder gelukkig. Zij vinden de verdeling van ruimte een zaak, waarovei sie zelf moet beslissen. Voorschoten (links) overhandigt de eerste sleutel ctan het echtpaar OEGSTGEEST - Tegen het Oegstgeester bestemmings- van flatbouw in Haaswijk, maar dat plan Haaswijk, dat deze maand door de raad vastgesteld zal een,en tot ee.minjmum be- worden, zijn in totaal negen bezwaarschriften ingebracht. CokgVenbeZwa?r in de vóorsTeUen" Urie van die bezwaren richten zich vooral tegen het feit dat zoals die nu op tafel liggen, te niet aangetoond zou zijn dat er behoefte is aan de realisatie handhaven. De bezwaarschriften, van Haaswijk, op het feit dat Haaswijk ten opzichte van het £ie ir? ,totaa[' die °p ,en a"der woon-werk verkeer verkeerd ligt en dat er in Haaswijk flats w ongegrond^erklaard e" gebouwd zullen worden. - B en W van Oegstgeest betogen dat er sprake is van regionale, en niet alleen plaatselijke behoefte. Wan neer Haaswijk niet gebouwd wordt betekent dat niet alleen dat het me rendeel van de Oegstgeester wo ningzoekenden op de „regionale markt" terecht komt, maar in dat geval vervalt ook een mogelijkheid om juist voor wat opvang van de regionale behoefte te zorgen. Zoals bekend heeft met name de ge meente Warmond belangstelling voor het onderbrengen van War- mondse woningzoekenden in Haaswijk. naar onderzoekingen, die gedaan voor het streekplan Zuid- Holland-West, waarin is gesteld dat er tot 1900 buiten de huidige bouw plannen nog ruim 17.000 woningen gebouwd moeten worden. B en W van Oegstgeest betogen verder dat er weliswaar sprake is De raad van Oegstgeest zal zich op 24 februari over Haaswijk buigen. Tijdens die raadsvergadering wordt ook gesproken over subsi dieverzoeken van de Oegstgeester Oranjevereniging, K en O, De Wil- bert Drummers, Telefonische Hulpdienst Leiden, de volksdans groep Krici Krici Ticèk en de Leidse rechtswinkel. LEIDEN - Wethouder Tesselaar heeft het voorlopige plan om nog vóór het volgend schooljaar zes mobiele noodlokalen neer te zetten by het scholencomplex aan het Broekplein in de Merenwijk. Daarmee zou volgens de wethou der alle ruimtenood die er in het scholencomplex heerst, zijn opge lost. Hij deelde dit gisteravond mee aan de raadscommissie onderwijs. De noodvoorziening die in het complex aan het Broekplein is ge maakt om het ruimtegebrek van de openbare kleuterschool "De Meer paal" op te vangen, kan volgens de wethouder omstreeks mei worden ontruimd. De kleuters zouden dan kunnen worden ondergebracht in één van de negen lokalen, die dan gereed komen in het scholencom plex aan de Zwartemeerlaan in de Zijlwijk. Een andere mogelijkheid zou zijn, dat er op korte termijn een mobiel noodlokaal wordt neergezet om de noodvoorziening te vervan gen. De houten voorziening van de kleu terschool werd aanvankelijk door de brandweer afgekeurd en later weer goedgekeurd nadat enkele ouders zich over deze gebrekkige lokaalruimte hadden beklaagd. Ook waren er klachten gerezen over de noodvoorziening die in de aula van de openbare scholen moest worden aangebracht om de enorme groei van de lagere school (206 leerlingen) te kunnen opvan gen. De prot. chr. lagere- en kleu terschool zullen in augustus a.s. vermoedelijk eveneens in ruimte lijke moeilijkheden komen. Wethouder Tesselaar liet gistera vond aan de raadscommissie weten dat nog bekeken moet worden welke financiële consequenties de zes mobiele noodlokalen zullen hebben. Hij schatte het bedrag dat ermee gemoeid zal zijn, op ruim één miljoen gulden 170.000 per lo kaal). Als de zes lokalen er komen, zullen de negen „systeemlokalen" die naast de sporthal bij het Broek- plein geprojecteerd zijn, op basis van het investeringsschema voor 1978 kunnen worden gerealiseerd, zoals altijd de bedoeling is geweest. Met de bouw van deze lokalen is een bedrag gemoeid van ongeveer 1.6 miljoen gulden. LEIDEN - In het regionale woon wagenkamp is in de afgelopen nacht een inbraak gepleegd. Uit de wagen van een 33-jarige koopman Het Ogstgeester college stelt zich verdween een bedrag aan geld als- op het standpunt dat de behoefte mede aan woningbouw wel degelijk is aangetoond. Men verwijst daarbij De bestolen hoeveelheid goederen. politie zo overstuur dat hij tot nog toe geen opgave heeft kunnen doen van de waarde van de verdwenen contanten. Hij kon zelfs niet zeggen of het om een klein dan wel groot bedrag gaat. Men is de woonwagen bij zijn afwezigheid binnengedron gen door verbreking van een ruit. Zakkenrollerij LEIDEN - Een 64-jarige inwoon ster van Roelofarendsveen is gis termiddag tijdens het winkelen in V&D haar portemonnaie met f 800,- kwijt geraakt. De porte monnaie moet zonder dat ze het merkte uit haar tas zijn gerold. Een 34-jarige Leidse onderwijzeres miste woensdagmiddag haar tas, toen ze na een bezoek aan de weekmarkt weer op haar fiets wilde stappen. De tas, die aan het fiets stuur hing, bevatte o.m. een aantal girocheques. Carnaval Alaaf! ALAAF! ALAAF! We zijn er hysterisch van. Carna val. Snik. Aan alles komt een einde. Maar het zal een nat slotstuk worden, een schui mende apotheose. In Leiden is er morgen een verpletterende optocht door de binnenstad. Zie pagina 3. Maar in Voor- «choten zullen zelfs de mussen getuigen van een daverende dag. Want Prins Carnaval komt daar per helicopter aan. Hij landt omstreeks één uur op het land van de heer Roden burg, op de hoek van de Oude Adegeesterlaan en de Char lotte de Bourbonlaan. Hij wordt opgewacht door de vol tallige Raad van Elf en de boe renkapel. Daarna is er een Knotse Katers Koers zoals al eerder in deze rubriek gesigna leerd die om twee uur bij spor thal Vliethorst begint. De heli copter zal intussen boven het

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2