Wim Jansen onder mes chirurg uit Belgrado STERKE START VAN VULTINK Cock Weerlee: ''LFC wordt moeiteloos kampioen Thurau zet zegereeks voort Maandagmorgen vroeg Tweemaal winst in Europese biljartstrijd anker kader 47/1 VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 8EEEE3B PAGINA 13 LEIDEN - Piet de Vogel zorgt nu al ruim een halfjaar voor een zeldzame voetbalsituatie in de voetbalwereld. Naast het feit dat hij al zo'n kleine dertien jaar vaste keus is om het doel van de zaterdagafdeling van het Zoe- terwoudse Meerburg te verde digen, is hij vanaf het begin van dit seizoen ook de trainer van datzelfde Meerburg. Met succes en zonder papieren overigens. „Onze laatste trainer had het vorige seizoen teveel eisen aan het bestuur gesteld. Ten eerste vroeg hij een forse salarisver hoging en ten tweede wilde hij binnen een jaar verbeterde ac commodaties bij Meerburg zien. Toen het bestuur daar niet op in ging stapte hij op en had- 'den wij geen trainer. Op die manier ben ik er in gestapt. Pa pieren heb ik niet nodig. Ik heb dertien jaar ervaring en daaruit kan ik genoeg oefenstof putten. Merkwaardig genoeg heb ik ook geen problemen met team genoten op de training. Ik moet haast zeggen, dat het veel beter gaat dan met een andere trainer. We staan op een vierde plaats, ëldus plaing-coach Piet de Vo gel, die met zijn team morgen Bernardus ontmoet. Randstad Sport Voorstopper en aanvoerder van het Voorschotense Randstad Sport, Willem Mugge, heeft er voor de komende zondag een zwaar hoofd in. Die dag treedt hy met zijn ploeg aan tegen kampioenskandidaat nummer 1, LFC. Nummer laatst van de derde klasse tegen de koploper. Randstad Sport heeft het er moeilijk mee. Na in driejaar in een razende vaart in de tweede klasse te zijn beland, lijkt het erop of Randstad Sport in die zelfde vaart weer naar beneden tuimelt. Willem Mugge houdt zijn hart daarvoor vast. „Gezien de ranglijst en de uitslagen van de laatste wedstrijden van ons, wordt het tegen LFC een zware wedstrijd. Het draait gewoon niet meer bij ons. Een onbegrij pelijk zaak overigens. Want we hebben van het elftal waar mee we indertijd die glorieuze op mars maakten nog zes man over. Daarnaast hebben we nog de nodige versterking gekre gen. De ellende is dat iedere ver loren partij zo deprimerend werkt. De sfeer gaat er onder lijden, iedereen raakt er een beetje geïrriteerd van. Vóór de wedstrijd teken ik voor één punt, maar je weet natuurlijk nooit hoe het afloopt." LFC Wat dat betreft, is het voor LFC'er Cock Weerlee makke lijker. Hij heeft totaal geen en kele moeite met het geven van een prognose voor de wedstrijd tegen Randstad Sport. „Het ziet er voor ons gunstig uit. Ik ver wacht zondag geen moeilijkhe den in Voorschoten, wel twee punten. Randstad Sport draait momenteel niet zo best en wij uitstekend. Het zal een makke lijke wedstrijd voor ons wor den. Eén voordeel heeft het spe len tegen Randstad Sport: ze blijven voetballen." Ook over de afloop van het seizoen heeft Cock van Weerlee niet de min ste pessimistische gedachten. „We hebben niet zoveel wed strijden meer té voetballen. Theoretisch staan we piinstens twee punten voor op Scheven- ingen. En aangezien we die ploeg ook nog thuis krijgen, dacht ik wel dat we kampioen worden. Als het nu niet gebeurt, dan gebeurt het nooit meer." DOCOS Volgens Rob Aniba is de wed strijd DOCOS-SC Lisse over morgen een vier-punten- wedstrijd. Een niet verwachte ontwikkeling voor de suppor ters van de Leidse voetbalver eniging Draaide DOCOS in het begin van de competitie nog brutaal mee aan de top van de derde klasse, nu moet de ploeg alle zeilen bijzetten om het ver blijf in die klasse van niet al te korte duur te laten zijn. „Het is r ons een belangrijke wed strijd, waarin we tich zeker pun- moeten pakken. BEC, RAVA en Sportclub Lisse, die onder ons staan, zijn de laatste weken behoorlijk aan het pun ten pakken. Wij daarentegen verloren alleen maar. Dus het is wel degelijk een vier-punten- wedstrijd. Het zou zonde zijn om met deze ploeg te degrade- want we hebben goed ma teriaal. Maar ja, die blessures van verschillende spelers die doen ons de das om. Dat brengt allerlei verschuivingen binnen het elftal teweeg en dat is ook niet bevorderlijk. Maar ik reken ieder geval op twee punten", aldus de rechterspits. Piet de Vogel: "Ik heb geen papieren nodig. Ik put uit der tien jaar ervaring". SC LISSE Dat het zondag spannend wordt op het DOCOS-terein aan de Haagsche Schouwweg, beves tigt Theo Godyla van Sportclub Lisse. In tegenstelling tot Rob Aniba, die hem nul punten toe bedeelt, rekent hij toch wel op één punt. Dat ene punt moet een bijdrage zijn in het totaal van tien, dat hij met zijn team in de laatste acht wedstrijden wil behalen. Dan is SC Lisse veilig. „Mijn uitgangspunt is een ge lijkspel. Daar hoop ik tenminste op. Ik weet dat DOCOS een goede ploeg heeft, we hebben er immers thuis met 2-0 van verlo ren. Desalniettemin reken ik op één punt. Wij hebben dezelfde problemen als de Leidenaars. Ook binnen ons elftal wordt er door schorsingen (Boot en Hoogkamer) teveel verschoven, wat dat betreft staan we al ge lijk. Ik denk dat BEC en Rand stad er aan het eind van de competitie uit liggen." WALTER OOMEN. CEUTA -De Westduitser Dietrich Thurau, wie anders dan hij, heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Andalusië gewonnen. Thurau, die eindigde met een voor sprong van negen seconden op het peloton, heeft nu alle zes etappes op zijn naam gebracht. Het Thurau-festival gaat in de Ronde van Andalusië onvermin derd verdeer Opnieuw won de ren ner uit de stal van Peter Post. In Ceuta, aan de eindstreep van de zesde etappe, bewees hij nog eens zijn superioriteit door met een voorsprong van negen seconden als triomfator de eindzege te grijpen. Het was een rit bestaande uit drie ronden van 32 kilometer elk. Er kwamen enkele venijnige beklim mingen in voor, die echter voor Thurau geen beletsel vormden om het peloton zijn wil op te leggen. Het peloton bleef steeds bijelkaar en pas in de laatste ronde bij de af daling van de laatste klim over de Hacho ging Thurau in de aanval. Al leen Gonzales Linares slaagde erin hem enige tijd te volgen, maar moest tenslotte ook buigen. Als tweede flitste een landgenoot van Thurau, Thaler, over de eindstreep. De uitslag is verder: 3. Antonini (Ita), 4. Gracia (Spa), 5. Lubberding (Ned.), 8. Kuiper (Ned) allen de zelfde tijd als Thaler. De klasseringen van de overige Nederlanders zijn: 10. Knetemann, 18. Pronk beiden op 29 sec., 31 Van den Hoek op 44 sec. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Thurau (Wdl) 18 uur, 25 min., 29 sec., 2. Perurena (Spa) op 1.44, 3. Gonzales-Linares (Spa) op 1.54, 4. Kuiper (Ned) op 2.06, 5. Thaler (Wdl) op 2.18, 8. Lubberding (Ned) op 2.43, 14. Pronk op 3.27, 19 Kne temann op 3.52. ROTTERDAM - De beroemde Joegoslavische Orthope- ken krijgen. Nesovic: „Wat ik doe is disch chirurg Nesovic - een goede bekende van trainer ^\2lli^e^LslI!)Ptel ^^oeibailer Vujadin Boskov - vliegt morgen van Belgrado naar Neder- buiifop een bepaalde' aanhechting land om maandagochtend heel vroeg in het Rotterdamse teveel druk ontstaat. Wel, door een Bethesda-ziekenhuis (aan de Oostmaaslaan) Wim Jansen te 'n feite kleine medische ingreep opereren. Indien de operatie slaagt, kan de meest waarde- zorf lk, ervoor dat die druk wordt volle voetballer van Feyenoord over een kleine twee maan- kwijnt"'. Waa' °°r e Pm Ve'~ den weer voluit in actie komen. Volgens de optimistische Nesovic zal Wim Jansen er zelfs nog in de laatste wedstrij- Vele topvoetballers die door de be den van deze competitie weer bij kunnen zijn. Zo zal Wim Jansen pas weer over twee maanden in actie kunnen komen, als de operatie van maandag slaagt Graafschap) en Spijkerman (Eag les) - zullen in ieder geval in de eerstvolgende competitiewedstrijd van hun club niet spelen. Dr. Nesovic wordt inde voetbalwe- list in het verhelpen van de be reid op zijn gebied als een expert ruchte blessures in de onderbuik, beschouwd. Hij is een uniek specia- waarmee zovele voetballers te ma- treffende kwetsuur werden geteis terd, klopten al bij Nesovic aan. Dei len? Snel. Gemiddeld ligt het tus- Joegoslavische international Branko Oblak - thans op de loon lijst bij Schalke'04 - werd door hem geopereerd. En om van de Duitse Real-vedette Paul Breitner weer een Fitte voetballer te makenreisde Nesovic naar Madrid om hem te opereren. Afgelopen zomer nam hij in Joegoslavië ook Feyenoorder Mladen Ramljak onderhanden. i twee maanden Bij de operatie maandag zal over igens ook een Nederlandse chirurg in actie komen. Dr. R.J. Brouwer van het Bethesda-ziekenhuis. Het incasseringsvermogen van Feyenoord zal nog meer op de proef worden gesteld. De Rotterdam- De bescheiden Nesovic kan bij zijn mers zullen in de eerstvolgende operaties prat gaan op een 100- procent-score. De chirurg: „Inder daad, al deze operaties zijn tot nu toe 100 procent geslaagd. Maar dat competitiewedstrijd - in de kuip tegen NEC - Michel van de Korput wegens een schorsing moeten mis- De jeugdige laatste r niet zó vreemd. Want nogmaals, Kerkrade in de wedstrijd tegen wat ik doe is erg simpel" Komende zondag wordt Wim Jan- Roda JC de gele kaart kreeg (we gens het onderuithalen van een tegenstander), is door de tucht- n, die al vóór de wedstrijd tegen commissie van de KNVB voor FC Twente wist dat hij binnenkort onder het mes zou moeten, in het ziekenhuis verwacht om er de vol gende dag te worden geopereerd, Nesovic: of tien i Wanneer hij dan weer kan voetbal wedstrijd geschorst. De Rotter dammer kreeg daarnaast een boete van 200 gulden. Op zijn straflijst werd bovendien een voorwaarde- ,En dan moet hij een dag lijke wedstrijd bijgeschreven. Vier het ziekenhuis blijven, eredivisie-spelers - Kamphues en Kraal (beiden Telstar), Marijt (De Leidenaar Ton Kamphues kreeg één wedstrijd schorsing en een boete van 150 gulden, oud- Noordwijk-speler Anton Marijt werd voor twee duels geschorst. Marijt moet eveneens een geld boete van 150 gulden betalen. Het raadsel rond de "verdwe nen" Sparta-speler Ray Clarke is opgelost. Hij is gistermiddag als nog gearriveerd in Hongkong, waar Sparta rondtoert. Ray Clarke, die aanvankelijk weigerde deze trip mee te maken, bedacht zich alsnog na de dreigementen van Sparta. Hij zou zich in Rome bij het gezelschap voegen, maar miste de aansluiting naar Hongkong, waardoor hij twee dagen langer over de reis deed. Ajax heeft gisteravond in Split (Joe) verloren met 0-4 van de Joe goslavische eerste divisieclub Dy namo Zagreb. Het was de tweede wedstrijd in een drie-ploegen- toernooi, waaraan ook Hajduk Split deelneemt. Bij de rust was de stand 1-0. Ajax speelt vandaag tegen Haj- duk, dat woensdag met 3-0 van Dy namo won. Stand: 1. Hajduk 2. Dynamo 3. Ajax 1 1 0 0 2 3-0 2 10 12 4-3 1 0 0 1 0 0-4 NANCY - Nancy in Noord Frank rijk is een prachtige oude stad, zo'n 120 kilometer ten zuiden van Luxemburg. Daar begon gister middag het achttiende toernooi om het Europees biljartkampioen schap anker kader 47/1. Een sterk bezet toernooi. Connesson, Dufe-, telle, Müller, Schrauwen, Stenzei, Dielis, Vultink en Galvez: allen wa ren ze één of meermalen Europees dan wel wereldkampioen. Konin gen der biljartsport, die borg staan voor een vorstelijk toernooi. Zelfs al was de keizer (titelverdediger Raymond Ceulemans) er niet bij, omdat deze dit seizoen driebanden als hoofddoel heeft. Van de acht aanwezige koningen mochten na de eerste twee ronden alleen de Belgen Dielis en Schrau wen en de Nederlandse kampioen een kroon dragen. Zij schitterden. Vultink slachtte eerst de Spaanse oud-stierenvechter Galvez af in zes Connors 'eerste man' in tennis- team Amerika NEW YORK - Jimmy Connors zal de eerste man zijn in het tennisteam van de Verenigde Staten, dat van 10 tot 13 maart in Hartford zal spelen tegen Australië in de strijd om de wereldbeker. De andere Amerika nen zijn Dick Stockton, Ross Tan ner en Brian Gottfried. De wedstrijden om de wereldbeker zijn begonnen in 1970 en tot nu toe heeft Australië vijf keer gewonnen en de Verenigde Staten twee keer. Vorig jaar speelde Connors voor het eerst mee in de Amerikaanse ploeg, die toen een einde maakte aan een serie van vier Australische overwinningen in successie. beurten: 300-59. In de avonduren, op de andere tafel, had de goed ge concentreerde oud wereldkampioen het even moeilijk. Hij kon de eerste zeven beurten tegen de tegenvallende Oostenrij ker Franz Stenzei de ballen niet in bedwang houden. Vultink: "Het liep gewoon niet. Deze tafel was een stuk trager dan die andere. Op een bepaald moment dacht ik: en nu al leen maar caramboles maken. Laat het systeem maar een keer schie ten". Vultink deed dat goed en in zijn-slotserie leverde hij toch een bewijs van zijn goede vorm door zonder de ballen op de kaderlijn te verzamelen een serie van 169 te maken. Daardoor nestelde hij zich tussen de Belgen Dielis en Schrauwen aan de kop van de ranglijst. Dielis ge bruikte voor de eerste zeshonderd caramboles één beurt minder dan Hans Vultink: "Laat het systeem Vultink. Dielis werd kampioen van maar schieten" België met een gemiddeld van 50 precies, in Nancy opende hij het toernooi uitstekend, maar hij bleef gematigd optimistisch over zijn kansen op de titel. Verrassend goed was ook het optreden van Tonny Schrauwen, de Belg, die de jonge Nederlandse talenten klaarstoomt voor de top. In de eerste ronde ver sloeg hij de kersverse Europese kampioen in het 71/2 kampioen Dieter Müller in 14 beurten, in de tweede ronde had hij weliswaar flinke tegenstand van de Fransman Dufetelle, maar hij haalde een grote achterstand in en tikte de partij in zes beurten uit. En dan te bedenken dat deze Schrauwen nog geen vier weken geleden een blindedarmo peratie onderging. Bepaald slecht was de start van het Franse paradepaardje Francis Connesson. Nota bene in zijn ge boorteplaats. De grillige "aarts vijand" van Hans Vultink won met een hofnar. moeite de eerste partij tegen zijn landgenoot Dufetelle (19 beurten), maar in de tweede ronde ging hij volledig af tegen de zich herstel lende Müller. 138-300. Conesson speelde gewoon slecht en zag ook zijn intimidatieacties ten opzichte van de Franse scheidsrechters mis lukken. Connesson verborg zijn boosheid achter een strak grimas, maar hij had het liever anders ge zien. Hij reageerde dan ook weer nukkig op de vraag of hij zou deel nemen aan het toernooi om de we reldtitel in Groenlo. "Natuurlijk niet", mompelde hij: "Ik speel nooit meer in Nederland, want daar is iedereen tegen mij, vooral de scheidsrechters". Die had hij op de eerste dag in Nancy ook niet mee. Connesson zei echter ook dat hij zich nog niet gewonnen gaf. "Dit wordt nog een gek toernooi", maar i de eerste dag was hij nog slechts NANCY - Hans Vultink zal niet deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap bandsto ten, dat eind april in Rotterdam wordt gehouden. De Groenloër, die in het toernooi om de Nederlandse titel tweede werd, stond na Christ van der Smissen ingeschreven als tweede Nederlander. Vultink kan niet voldoende tijd vrijmaken in verband met drukke werkzaamhe den. Piet Vet, derde in het NK, zal Vultink vervangen. Stand: Dielis Vultink Schrauwen Müller Connesson Dufetelle Galvez Stenzei 46.15 42.85 30.00 19.15 14.12 18.12 13.85 8.30 Mi© ©e^TEiagr •SEMSATIES kAKl- IE MlEf 2DRGÊM UAKlTCAAR IS QE WlMWAAe...

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13