Problemen Winkelhof vantevoren ondervangen \eidse] agenda 1 In Leiderdorp heerst grote bouwactiviteit Commissie middenstand Vijftien maanden voor ontucht met 6-jarige dochter Leiderdorp wil geen doorgaand verkeer in het Zijlkwartier LEIDERDORP - De Leiderdorpse winkeliers, die belangstelling hebben voor het winkelcen trum Winkelhof, hebben de Vereniging Gegadig den Winkelhof opgericht. Deze vereniging pleit voor voorrang voor Leiderdorpse middenstan ders bij het verhuren van winkelruimte in het nieuw te bouwen winkelcentrum. De nieuwe vereniging, die een afsplitsing van de Middenstandsvereniging Leiderdorp is, laat zich vertegenwoordigen door het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond (KNOV). De heer Blom van deze organisa tie woont het merendeel van de onderhandelingen tussen de gemeente en de Hilversumse projectontwikkelaar Johan Matser, die het winken- centrum bouwt, bij. „Vulling" winkelcemtrum Op 3 maart aanstaande gaan gemeente, Matser en de heer Blom praten over de „vulling" van het winkelcentrum waarvoor, zoals wethouder C. Gordijn gisteravond in de commissie middenstandszaken van Leider dorp meedeelde, als alles goed gaat in mei de eerste paal de grond ingaat. In dat gesprek zal zeker nog niet duidelijk worden welke winkelier welke ruimte toegewezen krijgt. Dit eerste contact is vooral bedoeld om de „strategie" bij de verhuur te bespreken. „Harmoniemodel" De heer Blom en ook de gemeente pleiten voor een „harmoniemodel" - dat wil zeggen dat vóór de definitieve toewijzing van winkelruimte de meeste problemen al uit de weg zijn geruimd - zoals dat ook bij de verdeling van de ruimte in het Leidse winkelcentrum „De Kopermolen" is gebeurd. Ook bij het „vullen" van het centrum is het KNOV betrokken geweest. KVP-er J. Tieken wees erop dat men Matser in de te voeren gesprekken niet als tegenstander moet zien, maar als partner „Die man heeft meer winkelcenta gebouwd en heeft dus veèl ervaring. Van die ervaring moe ten we zeker gebruik maken.,, De heer Blom van het KNOV noemde Matser „een van de betere projekt-ontwikkelaars." Onderzoek Over het oude dorp - „We moeten daar eens een andere naam voor beden ken, want dit klinkt zo degenererend", aldus wethouder C. Gordijn - komt een onderzoek van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, aansluitend op een regionaal onderzoek naar de kwaliteit en de mogelijkheden van het winkelbestand. „Laten we dat onderzoek dan afstemmen naar de mogelijkheden die er op korte termijn voor de middenstand zijn", aldus voorzitter J. Minné van de Leiderdorpse Mid denstandsvereniging. Hij doelde daarmee op de plannen die bestaan voor het Van Leeuwenpark en op de vraag wat er met het oude gemeentehuis moet gebeuren, wan neer de gemeente straks de nieuwe accommodatie in Winkelhof gaat betrekken. Minnée drong aan op spoed. „Straks is Winkelhof klaar en dan is het voor het oude dorp misschien te laat." Kosten: 19.000 gulden DONDERDAG 17 FEBRUARI iïïibc LEIDEN/DEN HAAG - De recht bank in Den Haag heeft vandaag de 32-jarige lasser D. A. uit Leiden we gens het plegen van ontucht met zijn 6-jarig dochtertje veroordeeld tot vijftien maanden cel met aftrek. De man was ten laste gelegd, dat hij van 1975 tot 1976 meerdere malen gemeenschap met het-kind zou hebben gehad. De eis was hiervoor anderhalfjaar. De rechtbank achtte de gemeen schap niet bewezen en vonniste de man voor de subsidiair ten laste ge legde ontucht. De lasser, die be kende, beschikt volgens de psy chiater over een zeer sterk driftle ven. Hij kwam tot de handelingen als hij veel had gedronken. Huwe lijksproblemen zouden aanleiding tot de ontsporingen zijn geweest. LEIDERDORP - Op diverse plaat sen in Leiderdorp heerst een grote bouwactiviteit. Twee voorbeelden daarvan: in Voorhof-Noord (foto bovenis een begin gemaakt met de bouw van zowel premiekoop- als premiehuurwoningen. Van de premiewoningen.zijn er inmiddels 34 in aanbouw. De premiewonin- gen worden gebouwd t?i opdracht van de Algemene Woningbouwver eniging Leiderdorp. Onlangs werd de eerste paal geslagen voor een complex van 57 woningen. Verder is er nog een complex voji 68, terwijl daar vlak achteraan nog eens 93 premiehuurwoningen gebouwd zullen worden. Aan de verlengde Simon Smitweg (foto onder) schiet de bouw van de nieuwe werf voor de Leiderdorpse dienst van Gemeentewerken al aardig op. Verwacht wordt dat het gebouw eind april/begin mei klaar zal zijn. In het gebouw zullen wor den ondergebracht het technisch materieel van de dienst openbare werken en de blusmaterialen van de Leiderdorpse brandweer. Ver- derkomen er twee werkplaatsen. De eerste werkplaats is bedoeld voor onderhoud van het materieel en de tweede wordt gedeeltelijk gebruik voor opslag van allerhande mate rialen. Rechts van de nieuwe werf zal in de toekonst het nieuwe poli tiebureau van Leiderdorp worden gebouwd. Met het onderzoek is een bedrag van 19.000 gulden gemoeid. De provincie en de gemeente Leiderdorp nemen daarvan elk 9.000 gulden voor hun rekening. Het resterend bedrag wordt betaald door de middenstands- vereniging. WARMOND- Burgemeester W. F. de Freeze van Warmond heeft giste ren de eerste paal geslagen voor de nieuwe werkplaats, voor de dienst gemeentewerken aan de Van der Woudestraat. In de nieuwe werk plaats, die de eerste week van juli gereed moet zijn, worden de bui tendienst van gemeentewerken en de in Warmond zijnde WSW-ploeg (mensen die werken op grond van de wet sociale werkvoorziening die voorziet in het scheppen van ar beidsplaatsen voor moeilijk plaatsbare arbeiders) gehuisvest. Het werk wordt uitgevoerd door de Warmondse bouwmaatschappij Panagro, naar ontwerp van de dienst gemeentewerkenMet de rea lisatie van de nieuwe werkplaats is een bedrag van 630.000 gulden ge moeid. "Hier hebben we twintig jaar op gewacht", verzuchtte direc teur Spaink van gemeentewerken Warmond. Op de foto: Na het slaan van de eer ste paal vloog het vuurwerk in het rond. .Emigranten De vereniging O.V.E. (Ouders van Emigranten) behartigt de belangen van ouders, broers en zusters van emigranten. De O.V.E. zorgt ervoor dat zij op betrekkelijk goedkope wijze hun familieleden in de Ver enigde Staten, Canada, Aus tralië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika kunnen bezoeken. Wie meer over deze vereniging wil weten, begeve zich zater dagmiddag naar Holiday Inn, waar in de Utrecht-zaal om één uur een bingo-contactmiddag door de O.V.E. wordt gehou den. In de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen over deze vereniging en haar reizen. Modeshow Mevrouw Kuijs meldt ons dat er vrijdagmiddag in de Stads gehoorzaal een Margriet- modeshow wordt gehouden. En ook dat de heren Lambert en Schoonebeek ons graag zul len begroeten. De show begint om kwart over vier. De Sleutels Het koor en orkest van „De Sleutels" uit Leiden treedt morgenmiddag op in 't Hof- flants Huys, het bejaardencen trum in de Voorschotense wijk Noord-Hofland, waar iedereen mag komen. Iran Iran, dat is soms een rot land, met al die politieke gevange nen. En daar wil Amnesty In ternational iets aan doen. Ook de werkgroep Oegstgeest van deze organisatie betoont zich in deze actief en zal zaterdag in de lokale winkelcentra met stands present zijn. Verder is vrijdag de maandelijkse zg. „openschrijfavond", waar alle gelegenheid is om aan de auto riteiten van Iran wat gepe perde brieven te schrijven. Het februarinummer Wordt Ver volgd vraagt overigens ook te schrijven voor politieke ge vangenen in Joegoslavië, Gha na, Griekenland (een Jehova getuige), Argentinië (verdwe nen vluchtelingen), Marokko en Polen (mishandeling van de leden van het comité voor de verdediging van de arbeiders). De schrijfavond is in het Ge meentecentrum aan de Lijt- weg en begint om acht uur. Mirakel DeMirakelsoos van het Leidse Breehuys in de Breestraat is vrijdagavond open voor ieder een, die niet naar het zuiden gaat en tussen de 15 en 25 jaar oud is. De „Theresia's hot se ven band", vijf jaar geleden ontstaan op de Haagse Thorbecke-scholengemeenschap, speelt Dixieland-muziek en begint daarmee om negen uur. Grafisch In hetzelfde Breehuys begint morgenavond een cursus et sen, zeefdrukken en grafische technieken, onder leiding van Willem Breddels. Aanvang acht uur. LEIDERDORP - De gemeente heeft een aantal maatregelen in voorbereiding, die beogen het Zijl- kwartier af te sluiten voor door gaand verkeer. Aanleiding hiertoe waren de wensen, die de bewoners vorig jaar op een wijkavond naar voren brachten. Voor de Zijloordkade/Van der Marckstraat wordt gedacht aan de volgende maatregelen: afsluiting van de verbinding tus sen Zijldijk en Zijloordkade, be halve voor fietsers; versmalling van de Zijloordkade bij de nummers 12 tot en met 19 met uitzondering van een parkeer- strook voor de betrokken bewo ners; O wijziging van de splitsing Zij loordkade/Van der Marckstraat zo danig dat dit geen rechtdoorgaande straat meer is; omkering van het éénrichtings verkeer in de Zijllaan in de richting van de Zijloordkade. Ook wordt gedacht aan een wisselparkeerver bod. Voor de Steenbakkerslaan/Span- jaardslaan stelt het gemeentebes tuur deze maatregelen voor LEZERS SCHRIJVEN Detailhan delschool De school voor Detailhandel te Leiderdorp trekt uit wijde omge ving leerlingen aan. Ook het uitge breide lerarencorps komt van her en der. De school onderhoudt bo vendien een levendig contact met de ouders. In de jaren dat mijn zoon deze school bezoekt, zijn mijn vrouw en ik verbaasd geraakt door de betrokkenheid van het leraren korps met de leerlingen en hun ach tergrond (de ouders). Jammer dat de tijdrovende open bare verbindingen niet altijd vol doen. Ouders werken en zijn blij de contacten dan via hun persoonlijk Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst i der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 februari door Haven Apotheek m DONDERDAG V. d. Valkbouwmanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptistengemeente, 8 uur nam. L Steenstraat lb, Wereldwinkel 9.30 v.m. In 't kort De Leiderdorpse gemeenteraad komt op 28 februari in een extra raadsvergadering bijeen om te pra ten over het beschikbaar te stellen krediet voor het nieuwe gemeente huis. De raad zal zich verder buigen over het herziene contract dat de gemeente heeft afgesloten met de Hilversumse projectontwikkelaar Johan Matser BV, die het winkel centrum Winkelhof bouwt. De raadsvergadering begint om 18.00 Het onderzoek op borstkanker bij Leiderdorpse vrouwen blijkt tot nu toe een succes te zijn. Negentig procent van het aantal opgeroepen vrouwen heeft gereageerd. Gezien die grote belangstelling zal op woensdagavonden van zeven tot tién uur een extra onderzoekavond worden ingesteld. Te groot boek ZOETERWOUDE - Er bestond gis teravond veel belangstelling voor de donateursbijeenkomst van de stichting Oud Zoeterwoude", die werd gehouden in gebouw Ons Huis. Voorzitter Kuiper deelde de aan wezigen mee, dat de stichting aan het eind van het jaar over een eigen onderkomen hoopt te beschikken. Er zullen dan bijzondere baten worden gereserveerd voor de reno vatie en inrichting van het gebouw. Ter gelegenheid van "700 jaren Zoeterwoude", zal „Oud Zoeter woude" een prijsvraag uitschrij ven. Alle Zoeterwoudse gezinnen krijgen daarvoor formulieren thuisgestuurd. Tevens deelde bestuurslid Bosman mee, dat er voor het te vervaardigen boekje over Zoeterwoude overwel digend veel inzendingen zijn ont vangen. „We zouden graag een boek met 1000 pagina's maken", al dus Bosman. Het boekwerkje wordt echter maar vergroot van 36 tot 64 pagina's. Het dan nog reste rende materiaal zal geïnventari seerd worden. Pieterskerkhof 4, architectenbureau, gratis advies, 8-9 uur nam. tel. 141217. 't Breehuijs, Breestraat 19, Repelsteel 7.30-10 uur nam. Keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam. koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Krea-groep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 2a, werkgroep homofilie, open cafe-avond 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Inv. Bond 7-8 uur nam. Gemeentehuis Leiden: telijke ordening 8 uur onderwijs, sport, vingsopbouw 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest: verkeer en vervoer 7.30 uur Gemeentehuis Leiderdorp: financiën, 8 uur nam. Gemeentehuis Wassenaar onderwijs, 8 i Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buür- thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- staéwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. instelling van een parkeerverbod in het eerste deel van de Steenbak kerslaan; verandering van de kruising met de Spanjaarslaan zodanig dat een smallere straat overblijft, die af buigt naar de Spanjaardslaan; versmalling van de Spanjaards laan aan de "oneven" zijde door op de hoeken van de straat de trottoirs te verlengen en de tussenliggende gedeelten in te richten als parkeer- strook; versmalling tot vijf meter van het brede gedeelte van de Steenbak kerslaan, die slingerend geleid zal worden langs parkeerhavens. Voordat de gemeenteraad over deze maatregelen een beslissing neemt, krijgen de buurtbewoners gelegenheid om over de plannen mee te praten. Op maandag 28 fe bruari, om acht uur 's avonds, zijn de bewoners van de Zijldijk, Zij loordkade en Zijllaan daarvoor uit genodigd; één dag later, op 1 maart, de bewoners van de Steenbakkers laan en de Spanjaardslaan. De bij eenkomsten worden gehouden in de school Zijlkwartier. Kindercentra Werkgemeenschap Kindercentra Lei den, Hooglandsekerkgracht 4 (ingang Keppenhinksteeg). Tel.: 071-130360. Openingstijden: dinsdag tot en met vrij dag 9.30-12.00 en 14.08-17.00 uur. De WKL is een advies- en informatiebureau over kinderopvang (peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, kinderkantines en gastgezinnen). Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moeders voor Moeders Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. r toch te kunnen realiseren. Hiervoor is echter parkeerruimte vereist en voor de leerlingen brom fietsstalling. Verder heeft de schoei na een perjode van 9 jaren waarin er in dependances (dus hele groepen leerlingen en leraren die zich een paar keer per dag moeten verplaat sen) les moest worden gegeven langzamerhand recht op één eigen vestigingsplaats. Hiervoor moet de laatste bestaande dependance aan de Splinterlaan worden opgeheven en geplaatst naast de eigen nieuw bouw. Ik hoop met deze brief het gemeen tebestuur te kunnen overtuigen dat bovengenoemde wensen voor deze grote, (actieve) streekschool van groot belang geacht worden. G. P. DE WIT, Savornin Lohmanstraat 23, Noord wijkerhout. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2