Onrust na informeel gesprek ^.Wl.RIVERo Minister kijkt rond in Leiden "Logiesmogelijkheid daalt in Leiden tot circa 220 bedden Morgenmiddag om 16.00 uur is het zover! "t Vatte GatT Wijn- en Sherry Bodega is dan open. Voortaan elke dag, behalve zondags, tussen 16.00 en 20.00 uur. 1650 ^CA RÊGISTR*0* Tot ziens, morgen, donderdagmiddag, in"t Vatte Gat; Leiden! WOENSDAG 16 FEBRUARI 1977 Gymnasium scholengemeenschap? LEIDEN - De CD A-raadsleden W. Bleijie en J. van Zijp hebben het col lege schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van de berichten in deze krant van vorige week maandag en dinsdag over de slui ting van het hotel-restaurant „Au- berge de Witte Singel". Naar aan leiding van die aangekondigde sluiting informeerden de CDA- raadsleden bij de Leidse VW hoe groot de beddencapaciteit van het Leidse hotelwezen nog is na de slui ting van dit gerenommeerde hotel. Volgens de VW zal die capaciteit dalen tot ongeveer 220 bedden in ho tels en pensions, Holiday Inn niet meegerekend. Bleijie en Van Zijp vragen het col lege van B en W of zij ook vinden dat dit aantal aan de lage kant is. Zo wel voor een goede ontwikkeling van het zakelijke als het toeristen verkeer. De Leidse raadsleden wij zen in een toelichting op de gunstige ligging van de gemeente ten op zichte van grote toeristische en re creatieve trekpleisters, als de Bol lenstreek, de Noordzee, de meren en binnen de gemeenten de aanwezig heid van vele musea en historische objecten. Wat betreft het zakelijk reisverkeer wijzen Bleijie en Van Zijp op de universiteit, met natio nale en internationale congressen, de aanwezigheid van een grote W. BLEIJIE - vragen over sluiting Auberge Witte Singel - Heineken-vestigingen de Groe- noordhallen met een goed bezet programma van beurzen, even ementen en dergelijke. De CD A-raadsleden vragen het col lege welke mogelijkheden men denkt te hebben om de vestiging van hotels te stimuleren Meer Leids nieuws op pagina 21 XEREZ keek de minister van Binnen landse Zaken het Leidse zie kenhuiscomplex. Daarbij wa ren van de kant van het AZL en de universiteit onder meer geneesheer-directeur Schwei- zer, prof. Noach, mr. Cath en mr. Koppelaars. Vervolgens bezocht de be windsman het projectbureau van het AZL, waar aan de hand van maquette en tekeningen de verschillende nieuwbouw- plannen werden toegelicht. Dat gebeurde onder meer door ir. De Graaf en wethouder Waal van Stadsontwikkeling. De echtgenote van de minister bracht in gezelschap van me vrouw Vis onder meer bezoe ken aan het Anna- en het Te- velshofje, het Cytologisch la boratorium aan de Groenes- teeg, de Leidse Schouwburg en het gebouw van K&O aan de Oude Vest. Op de foto: minister De Gaay Fortman wandelend door het Haagwegkwartier. Op de voorgrond v.l.n.r. wethouder Verboom, minister De Gaay Fortman en wethouder Waal, daarachter wethouder Van Dam. Gevolgd door de heren Lelieveldt (voorlichting), Vos (Gemeentewerken), Logten- berg (Stadsontwikkeling) en burgemeester Vis. Een nieuw trefpunt voor mensen uit Leiden en omgeving waar een spontaan gesprek onder een glas wijn of sherry mogelijk is. "'t Vatte Gat" kunt u in het onder monumentenzorg gerestaureerde pand, op de hoek van de Garenmarkt (tegenover het parkeerterrein Levendaal), vinden. Ook van buiten Leiden gemakkelijk te bereiken. Hoek Garenmarkt naast Party Shop (tegenover parkëerterrein Levendaal) - Leiden Geopend tussen 16.00 en 20.00 uur. Vervolg van pag. 1) LEIDEN - „Ik wil wel zeggen dat ik het uitermate betreur dat een informeel gesprek onder een glas sherry aanleiding geeft bij sommige personen om acties te ondernemen waar deze onrust op het Stedelijk Gymnasium uit voorkomt". Aldus wethouder D. J. Tesselaar gisteren in een reactie op de spoedbijeenkomst die jn het gymnasium werd belegd om met leraren, niet-onderwijzend personeel en leerlingen te praten over de tijding, die de school langs niet-officiële kanalen had bereikt: het gymnasium zou moeten worden omgevormd tot een scholengemeenschap. Wethouder Tesselaar ontkent over igens dat er concrete plannen zou den zijn om het gymnasium tot scholengemeenschap om te bou wen. Wel zegt hij: „Er komt bin nenkort een scholennota uit waarin zal staan of het geen overweging verdient het gymnasium om te vormen tot scholengemeenschap en of er andere overwegingen zijn om daarvan af te wijken. Mochten de gedachten om het gymnasium om te vormen, concrete vormen gaan aannemen, dan zullen natuur lijk de gebruikelijke inspraakpro cedures in acht worden genomen. Ik had het overigens plezierig ge vonden als men op de school eerst contact met mij had opgenomen om te vragen hoe het precies zit, dan hadden we daarover kunnen praten". Het informele gesprek over een mogelijke omvorming van het gymnasium tot scholengemeen schap ontspon zich tijdens een re ceptie ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe leao-school in het Lammenschanspark. Wethou der Tesselaar liet daar zijn gedach ten de vrije loop ten overstaan van een drietal mensen uit het onder wijs. Een van hen was D. J. van Kooten, leraar op het gymnasium en rector van de avondscholenge meenschap „Boerhaave". Van Kooten: „Wat Tesselaar toen heeft gezegd kwam hierop neer dat het wenselijk zou zijn eens na te gaan of het gymnasium niet zou moeten worden omgevormd tot een scho lengemeenschap. Ik had die ge dachte nooit eerder gehoord en dat greep me nogal aan. Ik heb toen aan Tesselaar gevraagd: is dat geheim? Waarop hij zei: nee, dat is niet ge heim. Ik heb later aan de schoollei ding van het gymnasium gevraagd Door Wim Wirtz. of die gedachte bekend was. Het bleek toen dat Tesselaar hier al eer der over had gesproken met de rec- tores van het openbaar voortgezet onderwijs, maar dat hun tot half maart een embargo was opgelegd. Het was dus vertrouwelijke infor matie die bij vier mensen bekend was. Door drie van hen is dat geres pecteerd, door de vierde kennelijk niet." Spoedberaad De mededeling van Van Kooten aan drs. Coebergh van der Braak, rector van het gymnasium, vormde de aanleiding voor een spoedbe raad op school. De 650 leerlingen werden om even over enen naar huis gestuurd en di rect daarop kwamen leraren, niet- onderwijzend personeel en verte genwoordigers van de leerlingen bijeen. Na de bijeenkomst liet Coe bergh weten dat hij geen gesprek over deze zaak wenste; wel gaf hij een officiële verklaring uit. Ip die verklaring wordt gezegd dat de Het gebouw van het Stedelijk Gymnasium aan de Fruinlaan. schoolleiding al eerder onder em bargo van de gedachten van Tesse laar op de hoogte was gesteld. Ook staat er in de verklaring: „Het be hoeft geen betoog dat een en ander de nodige onrust onder alle gele dingen van de school heeft ge bracht. In vragen, gericht aan de wethouder, zal nadere opheldering over de zaak worden ingewonnen." Vraag aan Coebergh: was het niet verstandiger geweest eerst met we thouder Tesselaar contact op te nemen? Coebergh: „In de afgelo pen wpken hebben wij van ver schillende mensen vernomen dat de gedachte om het gymnasium om te bouwen, bij de wethouder leefde. Er kon toen nog een embargo wor den opgelegd. Nu is de bal aan het rollen gebracht en het is niet meer te stuiten. Het hek is van de dam." Vraag: maar daar worden de leer lingen nu toch de dupe van? Coe bergh: „Nou, dat komt wel vaker voor hoor, dat leerlingen naar huis Bezoeken aan renovatie en AZL LEIDEN - Minister van Bin nenlandse Zaken mr. De Gaay Fortman en zijn echtgenote hebben gisteren een oriënte rend bezoek gebracht aan Lei den. Na een ontvangst in het stadhuis rond het middaguur, waarbij wethouder Waal een korte uiteenzetting gaf over de Leidse verkeersproblemen en een lunch in restaurant De Doelen, werden in de midda guren diverse stadswijken be zocht. Het begon met een wandeling door het renovatiegebied in het Haagwegkwartier, waar een gerenoveerde woning aan de Genestetstraat en een wis selwoning aan de Wisselweg werden bezocht. Aansluitend maakte de bewindsman in ge zelschap van onder meer bur gemeester Vis en de wethou ders Verboom, Waal en Van Dam een rondrit door de reno- vatiegebieden in de Kooi en Noord. In het laatste gebied bekeek mr. De Gaay Fortman onder meer de renovatie van woningen tussen de Sophia- straat en de Herensingel. Omdat men wat tijd betreft nogal ruim in het jasje zat, werden ook nog bezoeken ge bracht aan de nieuwbouw in de Merenwijk en de rehabilita tie in de Verversbuurt. In "'t Vatte Gat" kunt u een selektie van wijnen en de CZ sherry drinken van het oudste sherryhuis ter wereld. Een klasse apart. Zowel wijn als sherry voor fl.50 per glas, uit het vat getapt Gaat uw voorkeur naar een speciale wijn uit, wordt deze op fles aan u geserveerd. Voor 't Vatte Gat zoeken wij een GITARIST riie Snaanse achterarond- Daarna begaf het gezelschap zich naar het terrein van het Academisch Ziekenhuis. Vanaf de hoogste verdieping van het Sylvius-laboratorium aan de Wassenaarseweg be- worden gestuurd omdat de leraren in spoedvergadering bijeen komen. Vraagt u maar na op andere scho len". Vraag: wie stelt u nou verant woordelijk voor de onrust op school? Coebergh: „Het is de ont wikkelde gedachte om het gymna sium om te bouwen tot scholenge meenschap". Vraag: Maar er staat toch iemand achter die gedachte? Coebergh: „Dat zullen wij dan wel horen van de wethouder van on derwijs". I JSP Leidschendam

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3