'n ongeval" "Iedere overtreding betekent Liefdes verklaring speelt politie parten eidse agenda Staatssecretaris Meijer opent nieuwe bibliotheek Oegstgeest Burgerlijke stand ONRUST ROND OPTOCHT Overvolle wegen in Voorschoten PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 16 FEBRUARI1 VOORSCHOTEN - Het vorig jaar zijn in Voorschoten 257 verkeersongevallen geregistreerd waarbij een dode en 18 zwaar gewonden te betreuren vielen. In de commissie voor welzijn en onderwijs gaf de groepscommandant van de rijkspolitie op verzoek toelichting op het uitgebrachte rap port. Verreweg de meeste verkeersongevallen geschiedde op de Leidseweg en de Veurseweg in totaal 70. Als oorzaak wordt te snel rijden aangemerkt. De meeste verkeersongevallen gebeuren tussen vijf en zes uur 's middags. Blijkbaar komen veel personen vermoeid door het dorp. Veel ongevallen worden veroorzaakt door niet-Voorschotenaren. Volgens de politie zijn er wel moeilijke situaties, maar geen enkel kruispunt heeft op dit ogenblik een dringende verandering of voorziening nodig. De doorgaande wegen zijn tijdens de spitsuren vol en „iedere overtreding van de voorschriften betekent een ongeval", aldus de groepscomman dant. Over het soms lang wegblijven van politie en ambulance deelde de groepscommandant mee dat dit veroorzaakt wordt door een verkeerde melding. Ieder ernstig ongeval moet aan de politie gemeld worden. Die alarmeert dan een arts en een ambulance Geen CDA De benoeming van bestuursleden van de Stichting Prinsenhof in Leid schendam kreeg niet de goedkeuring van de CDA-fractie. Het bestuur van Prinsenhof wordt gevormd door drie afgevaardigden uit de deelne mende gemeenten Voorburg, Leidschendam en Voorschoten. Mr. Esse- laar (CDA) vond het een minder juiste zaak dat bij de drie Voorschotense leden geen CDA-veitegenwoordiger zit. Het CDA is in de afvaardiging van Voorburg en Leidschendam wel vertegenwoordigd. De heer Visser (PPV) betoogde dat deskundige mensen benoemd moeten worden en geen politieke figuren. Het CDA zal een tegenvoorstel indie nen. Mr. Asselman (CDA) ziet mogelijkheden voor een aanzienlijke besparing op de extra kosten om de cv-installatie in het scholencomplex Noord- Hofland aan te passen aan de huidige situatie. Hij meent dat de warmte per lokaal geregeld moet worden. Wethouder Marselis deed de toezeg ging dit met de direkteur van de bedrijven door te praten. Ook de commissie voor welzijn had weinig goede woorden over dit voorstel dat een krediet vergt van f 74.500,- en „vergeten" werd bij de reconstructie van de aula in het scholencomplex. De commissieleden kregen een miniatuur van het paard te zien, dat ge plaatst zal worden in de Schoolstraat. Enige leden vonden de voorbenen wat magertjes in verhouding tot het lichaam van het dier. De Leidseweg, een van de straten in Voorschoten i r veel ongelukken gebeuren. In 't kort Eigenaren van boten die hun scheepjes hebben afgemeerd in de Voorschotense Molensloot zullen voortaan op hun boot een kenteken moeten voeren om te bewijzen dat zij tot dat afmeren gerechtigd zijn. B. en W. van Voorschoten hebben dit besloten. Hoe een en ander ge regeld zal worden is nog niet mee gedeeld. B. en W. van Voorschoten heb ben voor de functie van plaatsver vangend wethouder voorgedragen de raadsleden ir. J. D. van Dalen (WD), drs. L. de Mul (CDA) en Mr. J. GoQsens (PPV). De Voorschotense commissie voor jeugdzaken vergadert don derdag aanstaande om 20.00 uur in gebouw De Werf. Aan de orde komt onder meèr de grondslag voor de nieuwe subsidieregeling voor het georganiseerd jeugdwerk. De Zoeterwoudse commissie ad hoe voor het woningtoewijzingsbe leid vergadert vanavond om acht uur in het Zoeterwoudse gemeen tehuis. De vergadering is openbaar. In het kader van het door de Zoe terwoudse voetbalvereniging SJZ georganiseerde nederlagentoer- nooi om de Guus van der Geest- beker is gisteravond de wedstrijd SJZ-Randstad Sport gespeeld. In tegenstelling tot de verwachting versloeg de Zoeterwoudse club de Voorschotense tegenstanders met 7-1. Het Leidse DOCOS werd vo rige week met een 4-0 nederlaag naar huis gestuurd. Voor SJZ werd gisteravond gescoord door Wim Bos (drie maal), Theo van Klink, Gerard Lelieveld, Koos Romijn en Cor van Tongeren. LEIDERDORP - Geboren; Paulien, dv T. P. J. N. v. Rijn en M. E. V. Hezewyk; Annelies, dv A. A. J. M. Wessendorp en T. A. M. Meijer; Jan Dirk, zv A. A. J. M. Wessendorp en T. A. M. Meijer; Archena, dv P. Ranpersad en I. Debisarun; Fati- ma, dv M. A. Khbazi en Z. Bentaouet el Hachmi; Sebastiaan, zv H. Roest en C. H. C. M. Cornelisse; Paul, zv P. H. Köllner en Y. A. Weerstra; Linda, dv E. T. Wier- sum en E. H. Bats. Ondertrouwd: A. E. Borger en A. J. Fi- lippo; I. Matok en G. J. v. d. Stroom; E. W. v. d. Giesen en H. S. Feenstra; C. W. J. Snel en V. J. G. Hoogervorst. Gehuwd: H. H. A. Scheffer en R. A. M. v. Bemmelen; B. W. Bakker en R. Hoger- dyk; J. C. Bol en L. F. Maurits. Overleden: F. Red el (86) gm C. P. de Vink; J. Bakker (78) gm H. M. de Vied; A. M. Lelieveld (64) gm W. H. A. Belt; G. Hillenaar (76) gm A. E. v. Leeuwen; P. Peet (8). Inbrekers door alarm gestoord VOORSCHOTEN - Twee inbrekers zijn in Voorschoten gisteravond net aan de politie ontkomen. Zij waren, tijdens een inbraak bij Albert Heijn aan de Leidseweg, gesignaleerd door een buurtbewoner, die de po litie alarmeerde. Terwijl deze op weg was trad de alarminstallatie in werking waardoor de inbrekers schokken en, zonder iets mee te nemen, wegvluchtten, net voordat de politie arriveerde. Brutale roof LEIDEN - Een 24-jarige Leidse vrouw is op klaarlichte dag door twee tot nog toe onbekend geble ven jongens van haar tas beroofd. De jonge vrouw reed met haar fiets over de Morslaan, toen plotseling twee kleine jongens van naar schat ting twaalf jaar op haar toeliepen en de tas uit het mandje aan het stuur weggristen. De tas werd later op de dag teruggevonden in een brand- poort achter de Stuwstraat. Een portemonnee met f30,- bleek er uit te zijn verdwenen. OEGSTGEEST - Staatssecretaris Wim Meijer van CRM zal op 24 fe bruari de nieuwe openbare biblio theek in Oegstgeest openen. De nieuwe bibliotheek, die is onderge bracht in het Rijnlands Lyceum, heeft een oppervlakte van circa 750 vierkante meter. Met de bouw was een bedrag van zeven ton gemoeid. De bibliotheek verhuisde in 1967 naar het gebouw van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan, maar al spoedig bleek dat die ruimte in de toekomst niet toereikend zou zijn. Met rijkssubsidie op grond van de nieuwe bibliotheekwet en aanvul lende subsidie van de gemeente was het in juni 1976 mogelijk om met de bouw van de uitbreiding te begin nen. Het gebouw blijft overigens ei gendom van de stichting Rijnlands Lyceum en wordt verhuurd aan de stichting Openbare Bibliotheek. De Oegstgeester bibliotheek vervult, als een van de weinige in Neder landsen dubbelrol, 's Morgens fun geert zij als schoolbibliotheek voor de leerlingen van het Rijnlaiids Ly ceum, waarvoor een speciale schoolbibliothecaresse is aange trokken, terwijl 's middags en 's avonds de inwoners van Oegsigeest van de diensten van de bibliotheek gebruik kunnen maken. Het boeke^lbezit bedraagt 26.000 boeken: het aantal uitleningen be droeg vorig jaar 120.000 .Het biblio- theekbestuur bekijkt de mogelijk heid om ook een audio-visuele afde ling (grammofoonplaten, geluids bandendia's en films) op te zetten. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe bibliotheek wordt een aantal festiviteiten georgani seerd. Voor kinderen tot en met acht jaar speelt het Leids Poppentheater op 23 februari en 2 maart ,£)e ei genwijze Jan Klaasen". Voor kin deren tussen negen en twaalf jaar geeft het kindercabaret Potvoor- drie op 4 maart een voorstelling Pim Peters Produkties brengt op 3 maart „Wij komen er wel" voor kinderen van 12 tot 14 jaar. Lezers vanaf vijftien jaar kunnen op 24 februari om 20.15 uur terecht op een proza-avond, waar radio man Jan Donkers, cabaretier Hans Dorresteyn, en de schrijver Guus Luyters, Hannes Meinkema en Maarten 't Hart komen Plaats van handeling van al deze activiteiten is de aula van het Rijnlands Ly- bibliotheek in Oegstgeest is ondergebracht in het Rijnlands Lyceum LEIDEN - Alhoewel het onder zoek bijna is afgesloten is het de Leidse politie nog altijd niet duidelijk of er wel of geen sprake was van een grap bij de bommelding, gisteren op de Leidse universiteit. Nadat aanvankelijk de univer siteit was gebeld met de mede deling dat in één van de 156 universiteitsgebouwen een bom zou zijn geplaatst kreeg het LeidSch Dagblad de mede deling dat de bom zich zou be vinden in het International House - een ontvangstcentrum voor buitenlandse studenten - aan het Rapenburg. De verwarring was des te gro ter omdat de politie de bom melding aanvankelijk in ver band bracht met op de straat en op een muur geschilderde - in het Russisch gestelde - slag zinnen. Deze bleken uiteinde lijk niets anders dan de mede deling „Ik houd van jou Ania" te zijn. De politie meende aanvanke lijk te doen te hebben met ie mand die zich ergerde aan het feit dat Russen aan de Leidse universiteit studeren. Later dacht men dat de melding het werk was van iemand die zich opwond over het feit dat de Russische dissident Wladimir Boekowski niet in Leiden komt studeren. Om die reden werd ook een van de gebouwen van de faculteit biologie aan de Kaiserstraat door bomver- kenners van de Leidse politie doorzocht. De politie heeft ook nog even gedacht dat de bommelding iets te maken zou hebben met het bezoek dat minister W. F. de Gaay Fortman van Binnen landse Zaken gisteren aan Leiden bracht. De Gaay Fort man zou het Doelenrestaurant, dat naast het International House ligt, bezoeken. Het pro gramma voor het bezoek van de minister werd normaal af gewerkt. De colleges - een deel van de Slavische faculteit heeft onderdak in het Interna tional House - zijn op één na gisteren gewoon doorgegaan. Carnaval (1) Alaaf, carnaval is en blijft een feest voor alle gezindten. Wat is dat toch een gezellig feest, zo vlak voor het vas ten. Prins Ed I, prins Carna val van Voorschoten, houdt na zaterdag op met regeren. Ook voor hem breekt de tijd van het askruisje aan. Maar in De Gouden Leeuw neemt hij 's avonds uitbundig af scheid. Dat festijn begint om half tien. Drink vooral te veel en laat u rijden. Verkle ding verplicht. Carnaval (2) De Forse Caters, de carnavals vereniging van Voorschoten houdt zaterdag ook nog de tradionele Katers Koers. Een puzzelrit het lijkt daarom nuttig om bovenvermeld advies over het drankge bruik pas in de avond te ef fectueren. Alles wat rijden kan, mag meedoen, behalve vrachtauto's. Er worden prijzen beschikbaar gestéld voor de mooist en origineelst versierde voertuigen. Het thema van de koers is: Vijf jaar Forse Caters. Start om twee uur bij sporthal De VLiethorst; finish bij De Gouden Leeuw, waar de boe- renkapel er de stemming in houdt tot de prijsuitreiking om half zes en daarna. Carnaval (3) Met het carnaval in armond is het nog altijd sukkelen ge blazen. Voetbalvereniging Warmunda doet haar best: zaterdag is er een feestavond in het clubgebouw, om half negen, met medewerking van „The Rythm Strings". Bravo, Warmunda, maar de vereniging meldt ons zelf: „Warmomd, geklemd tussen Hutspotten, Bokken, Saksen en Kaninefaten is nog steeds een vreemde eend in de bo- venmoerdijkse carnavals- bijt". Er moet maar eens echt iets gebeuren, Kom, War- monders, uit het pak, veer op het hoofd, idioot kloffie aan en U hoort er helemaal bij. Warmunda wil met alle ver enigingen om de tafel gaan zitten, ten einde er volgend jaar echt iets van te maken. Uitgangspunt is dat er daar door ook iets gedaan kan worden voor zieken en be jaarden. Contactadres: het secretariaat van Warmunda, C. J. G. v.d. Vooren, Bernhardstraat 10. Opgeven voor de elfde maart, opdat daarna op ie dere elfde van de maand ver gaderd kan worden, zodat op de elfde van de elfde om elf over elf Warmond carnaval kan vieren. Why? In de „Fuik" in Oegstgeest wordt morgenavond een drietal films vertoond. Te kenfilms, die laten zien hoe conflictsituaties ontstaan en zich verder ontwikkelen: maar ook een speelfilm naar aanleiding van de vraag, die een kind aan onderwijzeres Jane Elliott stelde na de moord op Martin Luther King: "Why did they shoot a King?". Toen besloot ze de kinderen uit te leggen wat het is om tot een minder heidsgroepen te behoren. Aanvang acht uur. VOORSCHOTEN - De aanwezigen op de jaarvergadering van de Voor schotense Oranjevereniging „Ko ningin Wilhelmina" waren gistera vond verontwaardigd en ontsteld toen plaatsvervangendevoorzitter M. J. Adriaanse mededeelde dat al twee scholen, nog voor dat zij de uitnodigingen ontvangen hadden, hebben laten weten dit jaar niet te willen meewerken aan de traditio nele kinderoptocht. De kinderoptocht is al tientallen ja ren de absolute topper van de Oran jefeesten in Voorschoten en trekt ook altijd veel publiek. Daarom wil het bestuur deze festiviteit koste wat het kost handhaven. De brie ven van deze scholen komen als een donderslag bij heldere hemel. Voorzitter Adriaanse noemde de houding van de schoolhoofden en de oudercommissies „zeer betreu renswaardig". Om de kinderop tocht toch te laten doorgaan zal dit jaar voor het eerst de hulp van "de sportverenigingen worden inge roepen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WOENSDAG Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gemeenschap, 8 uur De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open huis 2-5 i uur nam.; vegetariërs, gespreksgroep, creatieve werkavond, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, Info-avond 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Invaliden Bond, donderdag van 9-11 uur v.m. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66,8 uur nam. Zeefdrukken, yoga.jazz-ballet, fotoclub voor gevorderden, tekenen en schilderen. Morsweg 10, 8 uur nam. Vergadering werkgroepen Leefbaarheid en Monu menten van Adviesraad voor de Binnen stad. Schouwburg; Zuidelijk Toneel Globe met "Trakteren", 8.15 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest 7.30 uur nam. Commissie maatschappelijke aan gelegenheden. DONDERDAG V. d. Valkbouwmanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptisiengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel 9.30 v.m. tot 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, architectenbureau, gratis advies, 8-9 uur nam. tel. 141217. j 't Breehuijs, Breestraat 19, Repelsteel 7.30-10 uur nam. Keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam. koffiebar 8-11 uur nam. Troef. Noordeinde 2a, Ktea-groep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 2a, werkgroep homofilie, open café-avond 9-12 uur nam. Welfére-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Inv. Bond 7-8 uur nam. Gemeentehuis Leiden: commissie ruim telijke ordening 8 uur nam., commissie onderwijs, sport, recreatie en samenle vingsopbouw 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest: commissie verkeer en vervoer 7.30 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp: commissie financiën, 8 uur nam. Gemeentehuis Wassenaar commissie onderwijs, 8 uur nam. LAK-theater Feike Bosma en Jan Goes Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 februari door Haven Apotheek Leiden. Haven 18, Leiden, tel. 120085. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Dnftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan. tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Kindercentra Werkgemeenschap Kindercentra Lei den, Hooglandsekerkgracht 4 (ingang Koppenhinksteeg). Tel.: 071-130360 Openingstijden: dinsdag tot en met vrij dag 9.30-12.00 en 14.00-17.00 uur. De WKL is een advies- en informatiebureau over kinderopvang (peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, kinderkantines en gastgezinnen).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2