I i rü' Joanna Lumley is niet supervrouw als Purdey (W)vandsgg^ toegelicht programma ZO II ^«ortR— Van Doom neemt nog geen beslissing over het Ned. Kamerorkest DINSDAG 15 FEBRUARI 1977 PAGINA 5 TV NEDERLAND I 18.15 - Inleiding tot de Ontwikkelingsproblematiek les A(Teleac) 18.45 - Bereboot (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.04 - De man van zes miljoen (TROS) 19.55 - Word ik wereldkampioen? sportprogramma (TROS) 20.15 - Pepper, politieserie (TROS) 21.05 - Simonskoop (TROS) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Reach for tomorrow 4745 dagen van een mensenleven, documentaire (TROS) 22.35 - Journaal (NOS) TV NEDERLAND 2 18.00 - W.K. Schaatsen, dames, vanuit Keystone (V.S.) (NOS) 18.45 - Kortweg. Kunst op komst in de komende week (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - AVRO's Toppop presenteert de Nat. Hitparade (AVRO) 20.00 - Journaal (NOS) 20.25 - AVRO's puzzeluur (AVRO) 21.25 - Edward VII, tv-serie (AVRO) 22.17 - Televizier Magazine (AVRO) 23.02 - Den Haag vandaag (NOS) 23.17 - Journaal (NOS). ...jg/i gisteren LEIDEN - Niemand stond gistera vond woedend in de schouwburg op, om uit te roepen dat het nu maar eens op moest houden. Zo was het wel bij het vorig optreden van Neer- lands Hoop in Leiden: de "Express show" in de Stadsgehoorzaal. Of het publiek is veranderd, of het gewend is geraakt aan de soms zo rauwe, soms zo subtiele humor van Freek de Jonge en Bram Vermeu len. Zij hielden in elk geval nog steeds geen rekening met de (over)gevoeligheden van minder en meerderheidsgroepen in dit land. Het was dus aangenaam om De Jonge Vermeulen terug in Leiden te zien. Met een soms aan de plaatselijke omstandigheden aan gepaste show: "Hoeveel is Haarlem gedeeld door Gouda", "uitkijken, anders krijg je haring en witte brood voor je hoofd", "Leiden is de stad met het laagste gemiddelde i.q. in Nederland". En van de schouw burg deugde niet veel: "Je zou kunnen zeggen dat hij gerestau reerd is". "Neerlands Hoop Inte rieur" draait al behoorlijk lang. In 'Neerlands Hoop': nog steeds apart Alphen aan den Rijn is de show bij voorbeeld al lang te zien geweest. Wie de domineeszoon en de oud- topsporter - clichés zijn er om te gebruiken - vaker op de planken heeft gezien, herkent in "Interieur" veel van vroeger een wervelende show, voor de minder snel reage rende luisteraar soms moeilijk bij een afstand. Purdey en Mike Gam- bitt mogen niet in een liefdesaffaire verwikkeld raken. Dat zou wellicht hun concentratie, nodig voor de be strijding van de misdaad, kunnen verstoren. Kun je iets vertellen over de selec tie, die werd toegepast, voordat je werd gekozen voor de rol? Purdey: "Aanvankelijk waren er ongeveer duizend meisjes, die graag de rol van "Purdey" in "De Wrekers" wilden hebben. Geleide lijk vielen er steeds meer meisjes af en ik moest in totaal vier maal te rugkomen om gesprekken met de regisseur en producer van de series te voeren over mijn artistieke ach tergronden, mijn verhouding ten opzichte van de serie en de persoon van "Purdey" daarin. Ik moest ook verschillende tests afleggen. In de eerste test moest ik alleen maar bewfjzen, dat ik kon acteren. In de tweede test moest ik schoppen, vechten en slaan om te laten zien, dat ik ook die eigenschappen van "Purdey" in de serie geloofwaardig kon maken. Daar waren de profes sionele stuntmannen bij en de "voorbereiders tot een vechtscè ne", die nauwlettend toekeken, hoe wij het eraf brachten. Vanaf dit ogenblik wordt het ge sprek voortgezet, terwijl Purdey zich opmaakt in haar kleedkamer, omdat zij na een vermoeiende reis uit Engeland naar Nederland haar make up wil fatsoeneren. Ben je ooit eerder geïnterviewd, terwijl je bezig was jezelf op te maken? Purdey: Neen, maar ik vind dat he lemaal niet erg. Ik heb een heleboel dingen tegelijk gedaan, terwijl ik me opmaakte voor een bepaalde scène. Ik moet me regelmatig op maken op de achterbank van een auto of op andere plaatsen, waar een vrouw dat eigenlijk niet zo leuk vindt. In de open lucht bijvoor beeld, wanneer we midden in een buitenopname zitten. Ik ben eraan gewend geraakt, al vind ik wel, dat ik er veel meer van maak, als ik er alle tijd voor kan nemen, lekker on gestoord in m'n kleedkamer. Dubbelrollen Recentelijk is er een aflevering van de „Wrekers" op de Neder landse televisie vertoond, waarbij jullie alle drie "dubbelrollen" speelden, doordat een kwade ge nius dakloze zwervers model leerde naar belangrijke staatslie den. Hij liet ze hun plaats innemen om op die manier uiteindelijk de macht in zijn land over te nemen. Vind je het geloofwaardig, dat mensen door andere mensen ver vangen kunnen worden zonder dat hun directe omgeving dat merkt? Purdey: Ik weet het eigenlijk niet. Als wij elkaar niet goed zouden kennen en elkaar eens in de maand zouden ontmoeten, lijkt het me een realiteit. Maar als je erg dicht lot elkaar staat en elkaar elke dag ziet, dan lijkt me dat moeilijk vol te houden. Er zijn zoveel kleine din gen: een oogopslag, de intonatie van de stem, een gebaar, een ge woonte, de haarval. Ik geloof, dat, wanneer het mij in mijn privé-leven zou overkomen met iemand, die ik zeer goed ken, ik die verwisseling onmiddellijk zou onderkennen. Maar het principe van de "Doppel- ganger" is in films in de loop van de tijd veelvuldig en met succes be proefd. In onze aflevering, waarin wij zogenaamd door plastische chi rurgie bewerkt zouden zijn, speel den wij echt "dubbelrollen". De enige, die een échte dubbelganger tegenover zich vond, was John Steed. Voor hem had de regisseur in Engeland een man gevonden, die verbazend veel op hem leek. Maar ik moetje hierbij eerlijk ver tellen, dat ik niet zoveel van de af zonderlijke afleveringen weet. Dat komt enerzijds, omdat ik ze lang niet allemaal zie en anderzijds om dat wij steeds een groot aantal scè nes achter elkaar draaien, waarbij Door Bert Koekebakker Joanna Lumley: gesteld op ou derwetse wagens de continuity-regisseur de ran gorde bepaalt. Dus het zou best mogelijk kunnen zijn, dat wy twee scènes uit twee verschillende afle veringen op één dag opnemen om de simpele reden, dat ze allebei op een boerderij spelen, of allebei in een restaurant. Mastermind Sommigen vinden je het vrouwe lijk equivalent van John Steed in de serie. Purdey: Oh, dan je wel. Ik dacht eerder, dat John Steed de "Master-Mind", is, dat hij superieur is boven zowel Mike Gambitt als mijzelf. Maar deze opmerking vind ik vleiend, omdat dit zou beteke nen, dat ik, hoewel de mindere in ervaring als één van de "Wrekers", toch wat artistieke inbreng betreft Steed's dank ben. Als ik dat in En geland tegen hem zeg, zal hy on getwijfeld verbaasd opkijken en er misschien hartelijk om lachen. Ik denk het eerste, maar doch hoop het laatste. ADVERTENTIE Exact. „Zoek de tweede". Een eniggeheugen- spel met afbeeldingen van Veilig-Verkeers- posters. Kost niks. Veel Mona.leuk spelen. Je zuivelste verwenning! Werkloos zijn is maar een moei lijk te dragen kruis; daar zullen we met z'n allen niet over van mening verschillen. Klaas ten Hoeve heeft dat in de eerste van twee VARA-specials over de werkloosheid iedereen nog eens duidelijk laten zien, horen en voelen. Een vijftiger zonder werk, die Klaas ten Hoeve, waarvan er in Nederland velen rondlopen. Eigenlijk niets nieuws dus, hoewel daarom niet minder schrijnend. Eigenlijk niets nieuws ook be vatte deze eerste, 60 minuten durende special over ons grote nationale probleem: de 230.000 werklozen. Een programma, waarin het hoe en het waarom van de werkloosheid nu eens voor iedereen begrijpelijk, zon der cijfers en zonder professo ren dus, aan het volk werd dui delijk gemaakt. Een uitvoerig historisch over zicht, welhaast vanzelfspre kend beginnen bij 1929, ging aan de probleemstelling - wat doen we eraan? - vooraf. Hierbij werden dan regelmatig twee werklozen van nu, Gerard Jens en genoemde Klaas ten Hoeve, aan het woord gelaten om over de erbarmelijke toestanden van toen te verhalen. Bekende kost Dinsdag 15 februari Hilversum 1 PP: 18.19 Uitz van DS '70. Avro* 18.30 Nws. 18.41 Per Saldo; Zakelijke bespie gelingen. Zevendaagse-Adventisten: 19.00 Twee tegengestelde tekenen, le zing. NOS: 19 15 (S) Accoord: kroniek van amateur. Muz.beoefening. AVRO: 20.00 (S) Kon. Mil. Kapel. 20.28 (S) Hoog tepunten uit operettes. 21 00 Onrust op De Olmen, hoorspelserie (1). 21.43 Rata touille- gevar. muz progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojourn. 23.00 (S) Parklane Se renade: Metropole Orkest. 23.55 Nws. Hllverwum D 18.00 Nws. KRO: 18.11 Echo 18.30 (S) Op vleugels, pianomuz. 18.50 Verkenning. 19.00 (S) Zin in muziek: Goois Barok Or kest mmv koor en orgel. 19.30 Voor de verandering: gezinskatecheseprog. 19.45 Kerk in meervoud. 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Radiokameror kest speelt werken v. Mozart en Elisa beth Lutyens. 21.20 (S) Maurice Durufle: De orgelwerken (I). 21.39 Spektakel, prog, over de kulturele industrie. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen met om 23 05 Aktual. overz. 23.20 De van Wijnen-Hofland versie en 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan yoga. 23.55 Nws. Hilversum Hl NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA: 19.02 (S) Poprekon- struktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz and blues. 22.02 (S) (P)Opdonder. 23.02 (S) Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht drie-draai. 2.02 (S) Help! Voor werkers in de verzorgende en verple gende beroepen. 4.02 (S) De rode dage raad (voor nachtwerkers.) 5.02 (S) Truck, een prog. voor vrachtwagenchauffeurs. Woensdag 16 februari Hilversum I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Rustig byko- men. 7.30 -Nws. 7 41 (S) Aktua- ochtendeditie. 8.30 Nws. 8.35 Gymn. voorde huisvrouw. 8.45 (S) Kom er maar eens by; gesprek en klass. muz. 10 (S) Een oude hit in nieuwe snit. 10.30 Nws. 10.33 (S)Toerja-Toernee: Streek-m. 11.45 (S) Cafe chantant. 12 26 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12 41 Aktua II. 13.00 (S) Gaarne uw mening commenta ren van luisteraars en de artiest zelf op zyn/haar nieuwste LP. 13.30 (S) Sport na sport: magaz. voor jongens en meisjes 14.00 (S) Specialiteiten a la carte- muzi kaal wensprog. 15.00 (S) Als dat zou kunnen: verzoekplatenprog. met om 15.30 Nws. 16 30 (S) Kernpunt. OVER- HEIDSVOORL.: 17.20 Nederland en de Derde Wereld; een programma van de Voorlichtingsdienst ontwikkelingssa menwerking. TROS: 17.30 Nws. 17.32 (S) Aktua-magazine. voor de regelmatige kijker, net als de archiefbeelden. En eenmaal in het heden be land, waren daar de opnames die het „lekker" doen: werk nemers die net hebben gehoord dat het bedrijf waar zij werken, sluiten moet en dan begrijpelijk „zeer geemotioneerd" de direc-' teur betichten van diefstal en wat al niet meer. Maar er was meer: het naargeestige, maca bere van een verlaten fabrieks hal waar de eerste tekenen van verval al zichtbaar zyn. En ook cijfers, toch nog: snel achter el kaar opgenoemde bedrijven die hebben moeten sluiten en het verlies aan arbeidsplaatsen daardoor. Bosboom, Van Minnen en Brugsma, het panel, de voorle zers, maakten het erg duidelijk: er moet wat veranderen. Maar het is twijfelachtig of dat op de manier moet gebeuren, zoals in het programma werd aangege ven en dat slechts een beperkt scala van de mogelijkheden aanstipte. Mogelijk dat deel II wat meer mogelijkheden te zien geeft. Zo niet, dan moeten de werkloosheid-specials toch als typische VARA-programma's worden aangeduid en dat be tekent gekleurd. Hilversum O VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 In de Roode Cirkel: nieuwsprogr. (8.00 Nws.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Radioweekblad. 11.00 Nws. 11,03 Johan van Minnen - Ombudsman. 11.15 Even „terug" draaien: Oude grammofoonplaten. 12.00 Diest - Cen traal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Din gen van de dag. 13.30 Een middagje Stoomradio, een programma vol goede jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 Reis naar het geluk, monoloog. 16.45 Lichte gram.muziek. 17.00 (S) Uit het muziekalbum van Paul Godwin. RVU: 17.35 Wetenschap in beweging II. VA RA: 17.55 Med. en SOS-berichten. Hilversum Hl KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham; mu ziek en inform, voor de werkmens. 9 02 (S) Pop-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12 03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Pop-kontakt: de Theo Stokking show 16.03 (S) De Hitmeesters. Hilversum IV NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S)Te Deum Laudamus; ge wijde muz. 7.30 (S) Preludium; Klass. muz. 9.00 Nws. 9.02 (S) Onder Schooltijd. 10.00 (S)Int Bruckner Festival Linz 1976 (2). Aansl.: 11.30 (S) Platennieuws. 12.00 (S)Pianowerkenuitde Romantiek. 12.30 (S) Zangersportret. 13.00 (S) In de scha duw van de meesters. 14.00 Nws. 14 02 (S) Een uur natuur 15 00 (S) In kleine bezetting. 16.00-17.00 (S) Profiel (4): De komponist Sylvano Bussotti. Duitse T.V. Dinsdag 15 februari Duitsland I 17.55 Journ (Reg. prog. NDR: 9.30 kleu- terprog. WDR: 8.05 t/m 11.50 Schooltele visie). (Reg. progr. NDR: 18.00 TV-serie. 19 59 Prog.overz. WDR: 18.00 Region. Nieuws. 18.05 Intermezzo. 18 lOInspek- tion Lauenstadt, tv-serie. 19.15 Aktual. en muz. 19.45 Amus.prog.). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Cirkusprog. 21.00 Spelprog. 23.00 Journ., commentaar en Duitsland n 17.00 Journ. 17.10 Buitenl. reportages. 17.40 Aktual. en muz. 18.20 Kimba, der weisse Löwe, tekenfilm. 18.50 Kleuter- prog. 19.00 Journ. 19.30 Sorgen ohne Noth, tv-spel. 21.00 Journ. 21.15 Inform, en meningen over een aktueel thema. 22.00 Cultureel magazine. 22.45 Journ. TV Belgic Ned. dinsdag 15 februari 18 00 Kleuterprog. 18.05 De witte steen, tv-serie. 18.30 Open school. 19.00 Show- prog. 19.40 Meded. 19.45 Journ. 20.15 Opera- en operette-aria's. 20.45 Spel prog. 21.35 Scènes uit een huwelijk, tv- serie. 22.20 Journ. en Wetstraat. 22.35 Basketbal. De Engelse actrice Joanna Lumley, beter bekend onder de naam "Pur dey" uit de KRO-televisie-serie "De Wrekers", waarin ze samen met Mike Gambitt en John Steed voor talloze gevaarlijke opdrachten wordt geplaatst, was onlangs enige dagen in Nederland om samen met de Amerikaanse acteur Dennis Weaver (Sam McCloud) als eregas ten op te treden in de televisieshow van Mies Bouwman "Een van de Acht". De KRO heeft voor het mo ment de serie gestopt, omdat de Nederlandse afleveringen onmid dellijk volgden op de uitzending in Engeland. Daarnaast is men bezig met het maken van een nieuwe se rie afleveringen rond "De Wre kers", die waarschijnlijk in oktober van dit jaar door de KRO op het scherm zal worden gebracht. Over haar ervaringen bij het maken van de verschillende afleveringen van de "Wrekers" praatte- Purdey tij dens een vraaggesprek honderd uit. In de series wordt gesuggereerd, dat je enorm sterk zou zijn. Je voorgangsters Emma Peel en Tara King hadden die image ook. Maar gezien de voorbereidingen, die werden getroffen voor het door- ADVERTENTIE Zeg Mona-man. Een gratis en aller aardigst spel bij de dubbelpaks magere yoghurt met vruchten? En bij puddinkjes met saus? midden slaan van een voorbe werkte plank en de greep, waarin je de vriendelijke, van een karate- school aangetrokken, aanbidder neemt, lijkt juist een tegenoverge steld oordeel meer voor de hand liggend. (Bovenvermelde hande lingen moest Joanna Lumley/Pur- dey afgelopen vrijdagavond ver richten in het televisiepro gramma "Een van de Acht") Purdey: Purdey is een soort "su pervrouw". Ze kan mensen doden, ze kan met zowel mannen als vrou wen worstelen en ze moeiteloos op de grond gooien. Ze kan bovendien goed vuurwapens hanteren. De enige overeenkomsten tussen de eigenschappen, die Purdey bezit en die ik in werkelijkheid heb, bestaan hieruit, dat ik wel kan autorijden, hard kan lopen en een pistool kan demonteren en weer in elkaar zet ten. Maar ik kan hem niet gericht afvuren. Autorijden fascineert je? Purdey. Ik houd niet van moderne auto's. Wel ben ik bijzonder gesteld op ouderwetse wagens. Wat vind je van de acteertalenten van Emma Peel en Tara King, die je in de serie zijn voorgegaan? Purdey: Ik vind, dat ze het allebei erg goed hebben gedaan. Maar om je de waarheid te zeggen, heb ik maar een paar van de afleveringen van de "Wrekers", waar zij in ston den gezien. Ik kijk over het alge meen erg weinig naat televisie. Maar in de afleveringen, waarin ik ze zag vond ik, dat ze erg goed ac teerden. Vooral Emma Peel sprak mij bijzonder aan. Vind je John Steed het prototype van de "he-man"? Purdey: Nee, een "he-man" is hij beslist niet. Maar hij vertegen woordigt een zekere "klasse", die in Engeland nog dikwijls onder "ge ntlemen" wordt aangetroffen. Deze heren zijn over het algemeen keurig gekleed, uiterst beschaafd en bui gen door van de goede manieren. Ik denk, dat bijvoorbeeld Roger Moore, in zijn rol van James Bond, eerder beantwoordt aan het profiel van de "he-man", zoals veel vrou wen zich dat voorstellen. Ik dacht, dat Mike Gambitt in de serie min of meer verliefd op je is. Dat blijft als een vermoeden onder jullie dialogen verborgen. Purdey: Ja, dat klopt, er zijn ver schillende aanwijzingen in die rich ting. Maar het verveelt haar en zij tracht zijn, overigens hoffelijke bewijzen van belangstelling, op zeer subtiele manier te negeren. Ik blijf in de serie steeds een beetje op De 23-jarige lorna Luft, een dochter van wijlen Judy Garland, is in Londen in het huwelijk getreden met Jake Hooker, gitarist van de pop groep "The Arrows". DEN HAAG - Minister Van Doorn zal pas na verder beraad een beslissing nemen over het al dan niet beëindigen van de subsidie aan het Nederlands Kamerorkest Maar, zo ver klaarde hij gisteren in de kamer, het is nu eenmaal niet mogelijk allerlei extra zaken aan te pak ken en daarbij het bestaande overeind tè houden. Tijdens de openbare commis sievergadering over.de nota or- kestenbestel bestreed de minis ter met klem de opvatting dat in de behoefte aan kamermuziek met de opheffing van het Ne derlands Kamerorkest op geen enkele aanvaardbare wijze kan worden voorzien. Het reper toire kan worden opgevangen door de symfonie-orkesten, zo meent hij. "Ik moet kiezen op te houden, geeft niets, dat komt de platenverkoop weer ten goede. Nieuw is de toegenomen inbreng op de voorgrond van Bram Ver meulen. Verheugend, maar dat is de enige opvallende wijziging ten opzichte van vroeger. Vandaar dat sommigen misschien langzamer hand het gevoel krijgen dat De Jonge en Vermeulen aan een nieuwe dimensie in huil optreden toe zijn. Dat is de vraag. Verander nooit een winnend team - zie de opmerking over het gebruik van clichés boven - de geestdrift van het publiek duidt voorlopig niet op de nood zaak daarvan. De humor van Neerlands Hoop blijft verpletterend, bizar en van een onafdingbare originaliteit. Freek de Jonge en Bram Vermeu len treden vanavond voor de tweede maal in Leiden op, weer voor een uitverkocht huis. Maar in september is "Neerlands Hoop In terieur" nogmaals in deze stad te zien. JOHN KROON een stuk ver nieuwing mogelijk maakt. Als ik deze post (2,7 miljoen gulden) terugneem kan ik andere zaken bekostigen". Van Doorn reageerde hiermee op een motie van een kamer meerderheid met het verzoek de plannen tot beëindiging van het subsidie op te schorten. "Het zal, gelet op het feit dat de kamer en velen daarbuiten het zo duidelijk voor het orkest op nemen, een moeilijke beslissing worden", voorspelde de minis ter van CRM. Op het in een motie neergelegde verzoek van drs Voogd (PvdA) om een fonds voor de kamer muziek in te stellen, deelde de minister mee dat men op het departement doende is deze zaak te bekijken. De wereldpremière van de film "Een brug te ver", die op 14 juni in de Deventer schouwburg zou wor den gehouden, staat op losse schroeven. Alle brieven en tele grammen die tot de verbouw van de schouwburg vanuit Deventer aan de Amerikaanse filmproducent Jo seph Levine met betrekking wor den gestuurd, blijven namelijk on beantwoord. Platina plaat voor Wim Kan HILVERSUM - Wim Kan heeft gis teren uit handen van VARA- voorzitter André Kloos een platina grammofoonplaat en een gouden musicassette ontvangen voor zijn ouderjaarsconferene Van de door de VARA op lp uitgebrachte confe rence zijn meer dan tweehonder dvijftigduizend exemplaren ver kocht, van die op de musicassette meer dan vijfentwintigduizend. Wim Kan's begeleider, de pianist Ru van Veen, kreeg ook een platina grammofoonplaat. "Reach for tomorrow" (4745 dagen van een mensenleven) is een documentaire van de Japanse cineast Toshio ldematsoe: die enige maanden geleden werd bekroond met de International Emmy Award in de categorie non-fiction. De TROS zendt "Reach for tomorrow" vanavond uit (Ned. I.,21.50)De documentaire handelt over Takashi, die zwaar verminkt geboren werd omdat zijn moeder tijdens haar zwangerschap thalidomide had geslikt. ldematsoe volgde het leven van Takashi, vanaf kort na de geboorte tot het moment dat de jongen naar de middelbare school gaat. Televizier Magazine zendt vanavond een interview uit met de sjah van Iran in verband met de actie van Amnesty International komend weekeinde in Amsterdam. Verder een reportage over de recente onge regeldheden in Egypte.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5