"Zwembad Oegstgeest zo snel mogelijk bouwen" Pad voor rniters, fietsers en wandelaars langs Jagerslaan \Ljeidse agenda Den Deyl wil postkantoor houden Iedereen krijgt nieuwe postcode Van Veen CDA) op partijbijeenkomst: Dokter kreeg dreun Inbraken om auto te kunnen rijden DINSDAG 15 FEBRUARI 1977 OEGSTGEEST - Als het aan de fractie van de Oegstgeester CDA ligt zal nog dit jaar de eerste spade de grond ingaan voor de bouw van het overdekte zwembad. Dit viel gistera vond op te maken uit de woorden van het CDA-raadslid P. J. van Veen, tijdens een bijeenkomst van zijn partij waar het beleid van de gemeenteraadsfractie in de afgelopen jaren aan de orde was. Het CDA wil niet met de bouw van het zwembad wachten tot de offi ciële goedkeuring van Haaswijck door Gedeputeerde Staten zal zijn verkregen. "De ruimte in de begroting is aanwezig en zodra de mondelinge toestemming van GS er is, kan wat ons betreft de bouw beginnen", deelde Van Veen mee. Opzadelen Haaswijk, het verkeerscirculatie plan (door CDA verkeersleef- baarheidsplan genoemd), de voetbalvelden, kabeltelevisie en het onderwijs passeerden achte reenvolgens de revue. Over het nieuwbouwplan werd opge merkt dat de fractie al vanaf het begin deze uitbreiding van de gemeente heeft voorgestaan, hoewel gesteld werd dat Oegst geest in verhouding tot het lande lijk beeld al voldoende heeft ge daan. Op vragen of de Oegstgeest als eerste king zullen komen voor bewo ning van Haaswijk antwoordde van Veen dat dit in principe wel in de bedoeling ligt "Maar we le ven niet op een eiland en zullen rekening moeten houden met de probleemgebieden om ons heen." Waarbij Van Veen ver wees naar Leiden en Warmond. Dit ontlokte aan een der aanwezi gen de opmerking dat Oegstgeest zich niet moet laten opzadelen met een verkeerd beleid van de gemeente Leiden. Een school zal er in Haaswijck naar het zich laat aanzien niet komen. "Er is sprake van onderbezetting bij het onderwijs en een school in Haaswijk is eigenlijk overbodig, zeker als er een loopbrug wordt LEIDEN - Een Noordwyker heeft gisterochtend enig tumult veroor zaakt op het Gemeenschappelijk Administratiekantoor in Leiden. De man meldde zich als patiënt in Ongedeerd uit vernielde auto LEIDEN - Een 20-jarige Leidenaar kroop gisteravond ongedeerd uit zijn wagen, die totaal vernield op de Warmonderwegop zijn kant lag. De jeugdige automobilist raakte door onbekende oorzaak ter hoogte van de Oegstgeesterweg op de linker rijbaan, ramde een lantaarnpaal, schoof vervo.lgens naar rechts, draaide om zijn as, botste opniéuw tegen een lantaarnpaal om tenslotte kantelend tot stilstand te komen. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Irene F M dr v W J M Kint en V T M van Os; Franciscus L J znvW. Bleijie en C F de Vos; Hubert W A zn v H van Biezen enHGR Spierings; Chantal D dr v G Dijkstra en T A J den Hollander; Michael zn v G v Schoon- derwoerd den Bezemer en M A van Soest; Corinne C dr v C de Monyé en W S de Mooy; Esmeralda dr v P C F Piekaar en C van Beelen; Antoine H zn v S Mo hamad en M S Mingoen; Hendrikus L zn v L J C W Berbee en A W E van Tol; Comelis J zn v C J van den Oever en A de Groot. Getrouwd: O Staalman en P B J van Walsum: J G L Hoogeveen en S A Sipola. Overleden: A. Karreman (72) man; RAM Hijman (0) zn v W Hijman en C van Veen; H C Hassing (32) echtgen. van P J de Wit; P Heiblom (50) geh. geweest met J H Mooij; J W Middelham (94) man; Mevr. M C Mulder (68): W M Beenakker (82); J de Bruin (79); H Blansjaar geb. (83); J P Rui- terman (GO) gehuwd met A W M Serdee. het gebouw aan het Stationsplein bij een verzekeringsarts, die hem na onderzoek in staat achtte weer aan het werk te gaan. De Noordwij-, ker wist dat kennelijk niet te waar deren, want hij diende de arts plot seling een vuistslag op het rechte roor toe. De klap kwam zo hard aan dat de arts een scheurtje in het ge hoorvlies opliep. De arts heeft in middels bij de Leid se politie aan gifte van mishandeling gedaan. Leidenaar (85) overleden na aanrijding LEIDEN - De 85-jarige Leidenaar G. C. van Weerden is in het Acade misch Ziekenhuis overleden als gevolg van een verkeersongeval byna drie weken geleden op de Lage Rijndijk. De bejaarde man stak toen als voet ganger de rijbaan over op het mo ment dat een bromfietser al dicht genaderd was. Hij kreeg ernstig hoofdletsel en moest in het zieken huis worden opgenomen, waar hy gistermiddag overleed. VOORSCHOTEN - Oud- burgemeester L. de Kool van Voorschoten achtte gisteravond de tijd aangebroken om ook af te treden als voorzitter van de af deling Voorschoten van het Ne derlandse Rode Kruis. Voor deze gelegenheid was het aantal leden dat de algemene leden vergadering bijwoonde Ver sterkt o.a. door burgemeester J. van der Haar en wethouder L. Marselis met zijn echtgenote. De heer De Kool is al spoedig na zijn komst naar Voorschoten benoemd tot voorzitter van het Onderscheiding Roode Kruis voor oud burgemeester Rode Kruis. Tijdens zijn pe riode is de plaatselijke afdeling sterk gegroeid en vooral de Welfare-afdeling met ruim 65 medewerksters, verricht be langrijk werk. Het typeerde de scheidende voorzitter dat hij alle verdiensten toeschreef aan zijn mede-bestuursleden. Het Nederlandse Rode Kruis heeft de heer L. de Kool onder scheiden met het kruis van ver dienste in zilver. Namens de Kring werd de onderscheiding uitgereikt door de heer Gerrits, voorzitter van de afdeling Was senaar (foto). "Een auto kopen is niet zo moeilijk, maar een auto blijven rijden geeft grotere problemen", constateerde de officier van justitie bij de Haagse rechtbank. De auto was het begin en voorlopig het einde geweest van de narighe den, welke een 28-jarige loswerk- man uit Wassenaar zich op de hals had gehaald. Want er was geld no dig voor dat autorijden. Daartoe ging hij uit inbreken, zoals in Bo degraven in twee bouwketen die daar op een bouwwerk stonden en ook uit een zandzuiger die in Bode graven in een vaart lag. De buit bestond uit een groot aantal gereedschappen, die werden ver kocht. Een andere inbraak betrof het botenhuis van een padvinder- sgroep aan de Rouwkooplaan in Voorschoten en ook daar werd ge reedschap gestolen. Er waren ook nog inbraken en diefstallen ge pleegd in Nootdorp, Leidschen- dam en Gouda. "Het waren weliswaar geen enorme diefstallen, maar toch wel erg ver velend voor de benadeelden", stelde de officier vast, die tegen verdachte zes maanden gevange nisstraf waarvan twee voorwaarde lijk eiste. De rechtbank zal öp 22 februari vonnis wyzen. gerealiseerd aan de Hofbroucker- laan als verbinding naar Haas wijk", aldus Van Veen. Mochten de prognoses verkeerd uitvallen dan kan, naar de mening van het CDA, alsnog een school worden geprojecteerd. Tenslotte wil de fractie voor Haas wijk een anti-speculatie-artikel voorstellen, vooral voor premie-, huur- en premiekoopwoningen: "Situaties zoals in Zoetermeer, waarbij een 'projektontwikke- laar' zo'n 30 woningen in een keer weet te kopen en daarna te ver kopen met ruim 60.000 gulden winst dienen pertinent vermeden te worden." Meerjaren begroting Fractielid Penning uitte tijdens de bijeenkomst wel enige kritiek op het financieel reilen en zeilen van de gemeente. Hij miste het sa menstellen van de begroting door middel van deelbegrotingen. "Nog steeds komen B. en W. met één totaal begroting. Het is dan wel geen slikken of stikken maar wel te betreuren dat dit nog niet is veranderd." Penning miste ook een meerjarenbegroting. Men toont zich niet ontevreden over het tot nog toe gevoerde be leid maar "er zijn ook fouten ge maakt" aldus Van Veen: het niet direct vormen van een afspiege lingscollege en de houding bij de zogenaamd niet-jood verklaring noemde hij als voorbeelden. "Wat betreft dat laatste waren wij van mening dat in bepaalde gevallen B. en W. de bevoegdheid moesten hebben een dergelijke verklaring af te geven. Bij nadere bestuder ing hebben wij ingezien dat we toen op de rand van niet juist handelen hebben gelopen." Langs de Jagerslaan in Wasse naar zullen een fiets- en een ruiter pad worden aangelegd. Kosten bijna twee ton. WASSENAAR - De commissies technische diensten en financiën en het Wassenaarse wel zijnsoverleg kunnen zich scharen achter de plannen, die de raad van Wassenaar ruim een halfjaar geleden lanceerde, voor de J agerslaan. Als die plannen doorgaan komen er een fiets en een ruiterpad, een wandelpad en worden er extra bankjes geplaatst. Met de voorgestelde plannen is een bedrag van meer dan twee ton gemoeid. B en W van Wassenaar hebben een nota van de technische dienst van Wassenaar, waarin deze voorzieningen nader zyn uitgewerkt, maan dagmiddag besproken, achtereenvolgens in het verkeers- en welzijnsoverleg en daarna in een gecombineerde vergadering van de com- s technische diensten en financiën. Het fiets/wandelpad zal zo worden aangelegd, dat de .bestaande heggen, bomen en struiken zoveel mogelijk worden gespaard. Het pad slingert zich langs de bestaande begroeiing waardoor een aantrekkelijk en milieuvriende lijk pad wordt verkregen. Het zal een asfaltpad worden, waarbij het mogelijk is harde kalk steen aan het asfaltmengsel toe te voegen, waardoor een grijze kleur ontstaat. De kosten van de aanleg van het fietspad worden geraamd op 180.000. Aan dezelfde kant van de Jagerslaan is verder een ruiterpad geprojecteerd, waarvan de uit voering in nauw overleg met de groendeskun- dige van de gemeente zal geschieden. De kos ten van dit pad wordeh geraamd op 15.000. Voor de versmalling van de Jagerslaan-noord h^d de dienst gemeentewerken een volledig plan voor een reconstructie uitgewerkt dat 133.000 zou kosten. B en W geven echter de voorkeur aan een eenvoudiger oplossing, waarbij de beoogde versmalling bereikt wordt met bijvoorbeeld bloembakken. Er werd over de uitvoering van deze versmal ling enige discussie gevoerd. Gepleit werd voor een fietspad in beide richtingen aan de zuid zijde en een ruiterpad aan de andere zijdè. Over deze versmalling van de Jagerslaan- noord zullen de betrokken bewoners nog wor den gehoord. Van de zijde van het verkeers- en welzijnsoverleg van de Vrienden van Wasse naar werd op spoed aangedrongen. WASSENAAR - Burgemeester mr. K. Staab heeft een brief in ont vangst genomen met ruim 1000 handtekeningen van bewoners van Den Deyl en omgeving, die het ge meentebestuur verzoeken te voor komen, dat het postagentschap van mej. M. Brak gaat verdwijnen. B.V. Autoservice heeft haar pand aan de Rijksstraatweg, waarin al vele jaren het postagentschap is ge vestigd geweest, verkocht aan dok ter A. K. J. oudendal, die met in gang van 1 december j .1. in Wasse naar werkzaam is als gemeente arts. Dokter Oudendal werkt halve dagen voor de gemeente. Daar naast heeft hij een handel in antieke auto's. Bij zijn aanstelling in Was- OEGSTGEEST - Na jarenlang raadslid te zijn geweest, eerst voor de CHU en daarna voor het CDA, zal de heer H. J. Penning om persoonlijke redenen af scheid nemen van de Oegst geester gemeenteraad. Pen ning, die ook zitting had in de commissie financiën zal wor den opgevolgd door de heer Th. L. van Hazel (50). heeft de dokter toestemming gevraagd en verkregen om deze neven-activiteiten voort te zetten. Dokter Oudendal heeft het pand ge kocht op de voorwaarde, dat het leeg zou worden opgeleverd. Voor een bewoonster van de bovenver dieping is inmiddels andere woon ruimte gevonden, maar het posta gentschap van mej. Brak op de be nedenverdieping is er nog. Mej. Brak heeft een advocaat in de arm genomen en op 2ft maart dient de zaak voor de Haagse kantonrech- InttLssen vormde zich in de omge ving van Den Deyl spontaan een actie-comité dat handtekeningen ging verzamelen en het resultaat daarvan is aan de burgemeester overhandigd. Het actie-comité kwam ook met een mogelijke oplos sing voor voortzetting van het pos tagentschap: Autorama is bereid een ruimte van 40 m2 of njinder te verhuren ten behoeve van het pos tagentschap. Burgemeester mr. K. Staab heeft in tussen meegedeeld dat het gemeen tebestuur alle begrip heeft voor de actie van de buurtbewoners. Het is zeker ook bereid bemiddeling te ver lenen, "maar formeel staat de ge meente buiten deze zaak en speelt het geen enkele rol, dat de nieuwe eigenaar van het pand op de Rijks straatweg voor halve dagen in ge meentedienst is als directeur van de gemeentelijke geneeskundige- ei Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst .der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 februari door Haven Apotheek Leiden, Haven 18, Leiden, tel. 420085. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dienstencentrum Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. gezondheidsdienst", aldus de bur gemeester. Er is al enige jaren geleden contact geweest tussen het gemeentebestuur en PTT over de vestiging van een agentschap of bijkantoor in de wijk Zijlwatering.Een uit 1969daterend plan om zo'n agentschap onder te brengen in het winkelcentrum, dat grenzend aan het Van Polanenpark was ontworpen is van de baan, om dat daar geen winkelcentrum komt Overigens werd door het actie comité duidelijk gemaakt, dat men met een postagentschap of bijkan toor in die omgeving niet gebaat is: het gaat in eerste instantie om het behoud van het kantoor in Den Deyl. LËIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Fraten De koffiepraatochtenden, die op woensdag in clubhuis „Op Eigen Wieken" in de Merenwijk wor den gehouden, zijn een groot succes. Vorige week was er weer een aantal nieuwe gezichten, dus de organisatie gaat optimist tisch door. Komende woensdag wordt er tussen half tien en half twaalf gesproken over „isole ment en drempelvrees". Zo als gebruikelijk is weer een oppas voor de kinderen. Volksmuziek Los Amigos Del Parana. Dat was een trio, maar is nu uitgebreid tot een kwartet. Zij treden zon dag op in het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden, aan de Steenstraat. Deze speciale voor stelling is gewijd aan Latijns- Amerikaanse volksmuziek. Er zijn twee voorstellingen; de eer ste om drie uur en de tweede om kwart over vier. Pancras Het valt niet te ontkennen, dat het grote carnavalsfeest in aan tocht is. Ook de Leidse wijkver- eniging Pancras-west wil haar bijdrage leveren en organiseert een carnavalsgebeuren in de be nedenzaal van dansschool Evert Castelein aan de Hooglandse- kerkgracht. Dat is maandag avond, om half acht. Minimaal een feestneus is verplicht; de origineelste uitdossing, wordt beloond met de „Lucas van Ley- den carnavalswisseltrofee", hetgeen een beeltenis is van de ter wijke bekende Pietje Pan cras. Jam session In het Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, gaat een aantal Leidse musici uit verscheidene popformaties zich vrijdagavond wagen aan een jam session. Ze hebben nooit intensief met el- Raar gespeeld; de session zal een sterk improviserend karakter hebben. Ook wordt er die avond een bluesfilm gedraaid over Chicago-gitarist/zanger Buddy Guy. Aanvang acht uur. Revolutie Gisteren in deze krant gemeld: dinsdagavond buigt de Interna tionale Kommunisten Bond zich over de vraag: „Wat is het revo lutionair programma?" Hele maal fout. Is de zetduivel lid van de BVD? Heeft de CIA een ge slaagde infiltratie op deze re dactie geplaatst? Kortom: niet vanavond, maar volgende week dinsdagavond wordt in Troef, Noordeinde 2A in Leiden de bij eenkomst van de 1KB gehouden. AMSTERDAM (ANP) - Volgende week stuurt de PTT aan alle parti culiere en andere adressen in Ne derland een brief waarin een ieder wordt ingelicht over een nieuwe wyze van adressering. Doel van deze nieuwe postcode is opvoering van de doelmatigeheid by het sor teren, dat in de grote postkantoren geleidelijk moet worden geautoma tiseerd met zelf-lezende sorteerma- chines. Met de Stumphius, van de nieuwe postcodes vervallen de oude. Dat waren getallen van vier cyfers, sie achter de woonplaatsen werden vermeld. De nieuwe postcodes be staan eveneens uit getallen van vier cyfers (in Amsterdam tussen 1011 en 1099) maar er worden aan Stumphius code bovendien twee letters toegevoegd. De cijfers dui den de woonplaats of de wijk in een stad aan, de letters hebben betrek king op een groep van in het alge meen 25 percelen in zo'n wyk of plaats. Een tweede verandering is, dat deze nieuwe postcodes niet meer achter, doch voor de woonplaats dienen te worden vermeld. Omstreeks maart of april aan staande zal een begin worden ge maakt met het inbrengen van de nieuwe postcode in de adresbes tanden van postale grootgebrui kers. Pas op een later tijdstip zal ook het grote publiek worden ge vraagd deze postcode te gaan ge bruiken.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2