'KRANIG' MASTKARWEI Eerste sleutel in Voorschoten Carnavalsvreugde voor kinderen en bejaarden Weidse agenda Eerste lijnen °P Papier voor de "Buitenhof" Gereformeerde kerk in Voorschoten heeft weer 2 predikanten Gevaarte van 130 meter naar Oegstgeest INBRAAK IN GIFTIGE TABLETTEN GESTOLEN IN LEIDEN CAFE: BUIT STAD EN RAND MAANDAG 14 FEBRUARI 1977 Henny Langeveld zorgden daar ondermeer voor muzikale en hu moristische omlijsting. LEIDERDORP - Het ontwerp team, dat zich bezighoudt met de vormgeving van het nieuwe Lei- derdorpse uitbreidingsplan Bui tenhof, is de afgelopen maand be gonnen met het maken van de eer ste schetsen voor de eerste fase van deze wijk, die ongeveer 500 wonin gen zal omvatten. Het team heeft gezocht naar een mogelijkheid om in de wijk een zo groot mogelijke variatie in woon vormen te realiseren. Daarbij zal zo veel mogelijk gebruik worden ge maakt van de huidige situatie van het Buitenhof-gebied. Hoewel het ontwerpteam nog lang niet toe is aan het uitwerken van definitieve woningontwerpen, zal vanavond een eerste overleg plaatsvinden met de begeleidings commissie voor Buitenhof. Daar zal onder meer van gedachten wor den gewisseld over een aantal ideeën, dat bij het ontwerpteam leeft. Zo zal er gesproken worden over het verschil in bouwprijzen. Bij het ontwerpteam leeft de ge dachte om tien procent van het aan tal woningwetwoningen in de be schutte sfeer te bouwen en dat 20% van de premie-koopwoningen als „goedkoper" aangemerkt zou moe ten worden. Verder vindt het ont werpteam het gewenst dat op korte termijn een uitspraak wordt ge daan over de plaats van de wo ningwetwoningen. Andere ideeën zijn: de singel langs de Vossiuslaan op enkele plaatsen met bebouwing over te steken, het maken van parkeerruimte onder te bouwen woningen en de centrale ruimte in het hart van de wijk zoda nig te maken dat een scheiding van het verkeer wordt tot stand ge bracht. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds in het Dorpshuis. VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grofvuil Voorschoten 17 februari: Nassauwijk, KLM-wijk, aan de Pa pelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dob- beweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Eist- laan, Oude Adegeesterlaan, (het gedeelte tussen de Prins Bernhard- laan en de Nassaukade), Erasmus- straat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voor straat,Kerkplein, Treubstraat, Wil- librordusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het ge deelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langenhorststraat, Bethlehem- straat, Vlietzicht en Tolstraat. 23 februari: Burg. Vernedepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noor- theystraat, Stadwijkstraat, Sop- hiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einstein- laan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eijk- manhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debeijelaan, Anth. van Leeuwen hoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamerling Onnesplantsoen, Raad huislaan, Chef gedeelte ten oosten van Vlietzicht) Prof. van der Waals laan, Prof. van 't Hofflaan, Curie laan, Molenlaan, (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Douplantsoen, Carel Fabritiuslaan, Anthonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinck- plantsoen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bol- laan, Jan Steenlaan, Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterd- reef, Frans Halsplantsoen en Nic. Maeskade. 24 februari: Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voor- schoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vinkweg). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 februari door Haven Apotheek Leiden, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Onderwijswinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, mij. 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Moxskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer. Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag1 9.00-10 00 uur). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. MAANDAG Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW film, recht/onrecht, textielwerkvormen, alle groepen van 8-10 uur nam. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond van de Leidse vereniging, "De Postzegel vrienden, 8 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografenvereniging, 8 uur Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, Ad viescentrum voor werklozen, 10.30-12.30 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, Tafel tennis, sport en spel, improvisatiethea ter. fotocursus voor beginners, boetse ren, Go-club. Alle clubns 8 uur. Leidse Schouwburg, Oude Vest 43, "Neerlands Hoop Interieur" een avond "huisvlijt" met Freek de Jonge en Bram Vermeulen, 8.15 uur nam. Stadhuis, Gemeenteraad. Gebouw S.S.R Hogewoerd 108, ont wikkelingswerk in India, 7.30 uur nam. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense carnavalsvereniging „De Forse Caters" heeft zaterdagmid dag voor de Voorschotense jeugd van vier tot zestien jaar een daver end feest georganiseerd. Het pro gramma voor de kleintjes bestond voor het grootste deel uit een op treden van clown/pottenbakker Ad Rommens, terwijl voor de groteren een discomiddag op touw was ge zet. Plaats van handeling was het Cul tureel Centrum van Voorschoten, waar de kinderen vanaf de Voor straat naar toe trokken. In die op tocht liepen ook Prins Ed L en de boerenkapel mee. Zaterdagavond ontving Prins Ad- rianus van de Pico Bello's de aan hang van de voetbalvereniging SVLV in het eigen clubhuis. De Boerenkapel 't Zeugje en eem Ma- jorettenkorps zorgden daar voor Prins Ed I van Voorschoten spreekt de kinderen toe. muzikale omlijsting. VOORSCHOTEN - De Gerefor meerde Kerk van Voorschoten heeft weer twee predikanten. Gis teren werd met de bevestiging en intrede van drs. J. D. A. de Zwart de door het vertrek van ds. P. Reedijk naar Rotterdam ontstane vacature vervuld. De bevestiging ge schiedde door ds. D. W. Dondorp uit Dronten. Ds. G. de Zeeuw sprak zijn nieuwe collega namens de kerk van Voorschoten hartelijk toe. Drs. De Zwart werd in 1935 gebo ren. Na predikant te zijn geweest in Bennebroek trad hij in 1966 in dienst van de Raad van Samenwer king voor de kadervorming op Midden-Java. Montessori Het Montessori onderwijs in Leiden en Oegstgeest geeft deze week, van 14 tot en met 18 fe bruari lessen, die voor iedere be langstellende toegankelijk zijn. Dat gebeurt op de volgende plaatsen en tijden: Louise de Colgnylaan 29, Oegstgeest van 8.45 u. tot 12.00 u. en van 130 u. tot 3.45 u. (lagere school); Aert van Neslaan 7, Oegstgeest van 8.45 u.tot 11.45 u. en van 130 u. tot 330 u. (kleuterschool); Zoe ter woudsesing el 22, Leiden van 8.45 u.tot 11.45 u. en van 130 tot 330 u. Volleybal De Leidse volleybalvereniging GGV houdt dinsdag een open avond in de sportzaal aan de Diepenpoellaan (nabij het Dia- conessenhuis). De zaal is van half acht af geopend. Voor ie dereen, die meer wil weten over de edele sport volleybal (span nend en toch zonder geweld). Polen theater aan de Langestraat in Wassenaar films en dia's zien over het land. en volk van Polen Niet alleen grote steden als War schau (Warsawa), Dantzig (Gdansk) en Krakau (Kraköw) worden belicht, maar ook het natuurschoon in de hoge Tatra de meren van Mazurie en het Nationale Park bij de Russische grens. Aanvang kwart over acht. Himalaya De heer Ofner zal dinsdaga vond voor sociëteit Trefpunt in Oegstgeest dia's laten zien van de voetreis, die hij met enkele vrienden door het Himalayage- bergte heeft gemaakt.Hij begint daarmee om acht uur in de bo venzaal van gebouw Taberna, Julianastraat 1. Sociëteit Tref punt is een ontmoetingscentrum voor mensen van dertig tot ?es- Revolutie "Wat is het revolutionair pro gramma?". Dat i'raagt de In ternationale Kommunisten Bond zich dinsdagavond in het openbaar af. De 1KB is de Ne derlandse sectie van de Vierde Internationaledie stelt dat "de basis van een revolutionair program een programma van overgangseisen moet zijn: een systeem van eisen met een anti kapitalistische en revolutio naire dinamiek, waarvan het overgangskarakter tot uiting komt in verbinding van de mi nimale eisen van de massa met het programma van de socialis- tiese revolutie". Kortom: alles waar de BVD van rilt. Troef, Noordeinde 2a, Leiden, acht Feestende bejaarden in de Stadsgehoorzaal. LEIDEN - In de Leidse Stadsge hoorzaal organiseerde de carna valsvereniging De Hutspotten afge lopen zaterdagmiddag tussen twee en vijf uur een carnavalsmiddag voor bejaarden. De Bierkouwers en OEGSTGEEST - Een 130 meter hoge kraan van Big Lift uit Breda zal worden gebruikt bij de plaatsing van de kabel- televisiemast aan de Kwaaklaan in Oegstgeest. De „mast van Multivisie" die deze week geplaats wordt, is tot op heden de hoogste in Nederland. Van de grond tot aan het kopstation is de mast 114,9 meter hoog. De mast is in negentien delen opge bouwd; deze zullen de komende week één voor één omhoog worden gehesen nadat eerst de daarvoor benodigde kraan is opgebouwd. Afhankelijk van het weer zal de mast aan het einde van de, of begin volgende week klaar zijn. Twee weken daarna hoopt men signaal te kunnen leveren. Het is niet de eerste keer dat in Ne derland met dergelijke hoge kra nen gewerkt wordt. Gevaarten als deze, die 165 ton kunnen tillen, worden bijvoorbeeld ook gebruikt voor de plaatsing van hoogspan ningsmasten - met name op plaat- Journalist in Merenwijk over de kop sen waar hoogspanningskabels een rivier moeten oversteken. De bekabeling van Oegstgeest is in tussen voor het grootste deel ge reed. en ook de meeste huisaanslui tingen zijn geplaatst, zodat het me rendeel van de Oegstgeester bevol king in de loop van maart voor het eerst beelden vanuit de mast" zal kunnen ontvangen. Men krijgt dat beeld overigens de eerste tijd gratis, want pas in mei, wanneer de PTT en de gemeente Oegstgeest het signaal gekeurd hebben, kan met de uitgifte van ab onnementen worden begonnen. De bouw van de mast in Oegstgeest geschiedt onder supervisie van technisch adjunct-directeur De Jong van Multivisie. Het hijswerk wordt uitgevoerd door Big Lift uit Breda, het bouwkundig gedeelte is in handen van aannemingsbedrijf Kloos in Kinderdijk. LEIDEN - Door onbekende oor zaak is de 26-jarige Leidse journa list A.v.K. in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn auto in de Arendshorst tegen een lichtmast gereden en is vervolgens over de kop geslagen. De auto werd ernstig beschadigd, terwijl de bestuurder met de schrik vrij kwam. Zaterdagmiddag kreeg in de Beatrixstraat een Leidenaar been letsel bij een botsing tussen een auto en een bromfiets. De auto, be stuurd door de 38-jarige J.H.M. reed weg van een parkeerplaats en botste frontaal tegen de bromfiet ser, de 35-jarige J.C.W. uit Leiden. De EHD moest hem naar het AZL overbrengen. Burgerlijke stand tLEIDEN - Gehuwd: H P F v. d. Linden en C J Bergman. Geboren: Winny, dv H H Hooijerink en M Stigter; Bastiaan zvLM Kroon en W de Jong; Madeleine, dv F G Wouterlood en C Passchier; Léda, dv M Lutinov en J K Szucs; Gerard, zv G Verdoes en A G Roest; Marlies, dv R Esser en W E M Nijkamp. Ondertrouwd: J W Schaier en S B Dijk- Overleden: G MKlijn (94) ggm. S B Dijk stra. Boven en onderkant van de mast in Oegstgeest. Rechts de betonnen voet, waarin ook het ontvangststation is opgeborgen. Links het zogenaamde head-end, waarop straks de anten nes gemonteerd zullen worden. LEIDEN - Een bedrag van onge veer f 2300,- werd in de nacht van zaterdag op zondag buitgemaakt bij een inbraak in een café aan de Molenstraat. Uit een geldkistje verdween een bedrag van f 1300,- uit flipperkast en jukebox f 1000,-. Men is het etablissement binnen gekomen door forcering van de voordeur. Een insluiping in een woning aan de Coornhertstraat op zaterdaga vond leverde de dader f 1000,- aan Nederlands geld en ongeveer f 350,- aan buitenlandse valuta op. Er werden ook vijftig oude munten met een gezamenlijke waarde van enkele duizenden guldens gesto len. De politie acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de dief gebruik heeft gemaakt van een valse sleutel In de nacht van zaterdag op zondag is ook een inbraak gepleegd in het magazijn van V en D. aan de Veste- straat. De daders gingen er met een bedrijfsauto en vier televisietoe stellen vandoor. LEIDEN - In de Holiday-Inn is vrijdagmiddag een grijze handkoffer gestolen, die een groot aantal medicijnen bevat. Onder deze medicijnen bevin den zich negentig oranje ta bletten, waarvan het gebruik dodelijk kan zijn. Het gaat volgens de Leidse recherche om Kalium-tabletten, die ver pakt zijn in een doosje met het opschrift Slow-K. De commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Warmond be spreekt dinsdagavond om acht uur in het gemeentehuis het concept-plan natuurgebieden en het bestemmingsplan „Noord-Oost, tweede herzie ning." De Voorschotense commissie voor welzijn en onderwijs komt eveneens morgenavond bijeen. Op de agenda staat ondermeer de verhoging van de subsidie aan het Creatief Centrum Voorschoten, terwijl verder ondermeer de omstreden aanpassing van de c.v.-installatie in het scholencomplex Noord-Hofland aan de orde komt. Woensdagmiddag gaat de eerste paal voor het nieuwe complex van gemeentewerken in Warmond de grond in. Dat gebeurt om drie uur aan de Van der Woudestraat. Na het „bouwkundig gedeelte" wordt in de sport zaal Klim op een toast op het gebeuren uitgebracht. De eerste sleutel van het complex nieuwe woningen in het Burgemees ter Vernèdepark in Voorschoten wordt donderdagmiddag om 15.45 uur uitgereikt. Burgemeester Van der Haar van Voorschoten zal het officiële gedeelte van de bijeenkomst verrichten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2